Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Pystyke


Pystyke
tag

Sziasztok!
A véleményeteket kérném...
Tavaly áprilisi Xperia Sola-m megérett a cserére...
(szoftverfrissítés óta használhatatlanul belassult,
szerintem kevés benne a RAM...)
Telefonálásra, netezésre, fényképezésre, navigációra,
face-messengerre, viberre használnám jellemzően,
De ezeket lehetőleg párhuzamosan futtatva, hogy érezze a törődést...
(Esetleg még filmnézésre is, bár szerintem arra kell a tv...)
3 lehetséges jelöltet találtam:

1, Galaxy Alpha 2 év telenorral
2, Z3 compact 2 év telenorral,
3, Honor 6 függetlenül
Árban nagyjából ott vannak, bár az első kettőre biztos kapok majd kedvezményt...
A Honor6 mellett szól, hogy 3 GB RAM-ja van...
(a sola-nál már egyszer kevés lett a RAM, nem akarok megint pórul járni)
Ki mit venne, és miért?

Honor6, Talkband B3, Glock 26c ;)

(#702) Cyberpunk válasza Pystyke (#701) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igaz csak 2 GB a RAM az Alpha esetében, de nem érzem kevésnek. Nem nagyon szokok kilépkedni az alkalmazásokból, és úgy vettem észre a készüléknek sem gond ez. Ez egy gyors mobil a másik kettőt lepipálja. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#703) Nocsesz1


Nocsesz1
senior tag

Szeretnék egy ilyen telefont venni de azt mondták a samsung boltban hogy telenornál a hang hívás nem jó minőségű? Létezik ez a probléma?

HAJRÁ VIDI !!

(#704) wandorka válasza Nocsesz1 (#703) üzenetére


wandorka
tag

Nálam nem. Egyelőre nem kaptam negatív visszajelzést a hívottaktól, sőt azt mondják most jobb mint amikor a T-nél a Galaxy S Advanceről hívtam. Én saját magamat még nem hívtam, így csak az ismerősöktől kapott infó alapján tudom ezt mondani.

[ Szerkesztve ]

(#705) Nocsesz1 válasza wandorka (#704) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Köszi a választ. Remélem nem lesz gond akkor vele.

HAJRÁ VIDI !!

(#706) Colos1 válasza Nocsesz1 (#703) üzenetére


Colos1
őstag

Ha ez igaz, akkor az nem a teló hibája, mert a különféle szolgáltatók között csak a nagyon teleszemetelt / kevésbé teleszemetelt ROM a különbség, az meg nincs hatással a hívás hangminőségére. A hálózattól viszont függhet.

A főnököm most vett egy Trés Galxy Ace 4 -et, és 10 db felesleges, a Tré által telepített rózsaszín sz@rt találtam rajta, és még nem is néztem át rendesen. Könyörgöm, miért kell ezt ?!? :W :O

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#707) falvaas


falvaas
csendes tag

Sziasztok,

Még egy szavazat arra, hogy nincs hívásnál térerő és hangminőség probléma (legalább is a telenorosnál). Én a Samu Ace-emet cseréltem le, (igen az egyest :) ) és ahhoz képest sokkal jobb a hangminőség telefonálás közben, mindkét oldalon.
A telefon tényleg szép, gyors, nem akad, szép képeket csinál, és bár az Ace-ből kiindulva nekem is fontos volt, hogy ne tepsit vegyek, baromi hamar megszoktam a méretét azért cserében, amit tud.

Én egyelőre az ujjlenyomat érzékelővel nem vagyok kibékülve, elsőre még egyszer sem sikerült feloldanom a képernyőt. Igaz, a hüvelykujjamat regisztráltam, és csak egyszer. Lehet, hogy ha mindhárom helyre regisztrálom így-úgy, akkor jobb a hatásfok, minden esetre másfél napi bénázás után egyelőre feladtam a dolgot.
Illetve a minap volt egy olyan érzésem, észrevételem, hogy amikor egy bluetooth eszközzel (hangszóró) összekapcsoltam a telefont, ha a telefont élével pont a vevő felé fordítottam, akkor azonnal elkezdett szaggatni a hang. Szerintetek elképzelhető, hogy ilyenkor a fém keret leárnyékolja a jelet? (De emiatt szerintem ne tántorodjon el az, aki ezen a telefonon gondolkodik.)

És én is köszi a sok hasznos hozzászólást!

[ Szerkesztve ]

(#708) Colos1 válasza falvaas (#707) üzenetére


Colos1
őstag

Igen, a fémkeret árnyékolhat. Hiába regisztrálod 3 helyre az ujjlenyomatot, én úgy néztem, hogy csak 1-et lehet beállítani. Nekem amúgy majdnem mindig elsőre megismerte, amikor próbálgattam. Ha nem ismerte meg, akkor csak az volt a baj, hogy lassan húztam. Próbáld meg újra regisztrálni úgy, hogy minél több pozícióban húzod el az ujjad.

Nekem amúgy egyszer megakadt, kb 1 hét folyamatos üzemidő után, amikor át akartam görgetni egy másik képernyőre, kb. 0,5 másodpercre elgondolkodott. Valamint tapasztaltam olyant is, hogy ha számítógépre dugom, akkor néha beakad valami az egyik CPU -ra, és jobban meríti az akksit, minthogy tölteni tudná. Ma jött ki az NK3 -as frissítés, majd kiderül, hogy ez a hiba még fenn áll-e.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#709) falvaas válasza falvaas (#707) üzenetére


falvaas
csendes tag

És még az üzemidőről akartam írni: Tényleg le lehet meríteni egy nap alatt a telefont, viszont ma pl. 50%-os feltöltöttséggel indultam neki a napnak reggel 8-kor, és bár nem volt időm napközben sokat buzizni a telefont, csak felvittem két naptárbejegyzést, meg 2-3 egyperces telefont elintéztem, illetve a wifi, bluetooth és a helymeghatározás végig be voltak kapcsolva, 42%-ra esett le a töltöttség este 8-ra. Ez szerintem azért nem olyan rossz.

Colos1, köszi, ki fogom próbálni.
Ez a frissítés elvileg automatikusan letöltődik?

[ Szerkesztve ]

(#710) Colos1 válasza falvaas (#709) üzenetére


Colos1
őstag

Alapbeállítás szerint autón letöltődik, de csak WIFI -n.
Ezt a beállítások - eszköz névjegye - szoftver frissítése menüben tudod beállítani.

Egyelőre a független és a Telenoros van kint, a Tré meg a Voda szerintem még gányolja.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#711) Cyberpunk válasza Colos1 (#710) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja a Telenorvégok nem nagyon nyúlnak bele a szoft.-ba szerencsére, ezért hamar ki is jön a frissítés náluk.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#712) Lacopapi


Lacopapi
addikt

Nah...addig olvasgattalak benneteket,míg rendeltem egyet - ma érkezik,nagyon kíváncsi vagyok. Samum még sosem volt,de ha már Cyberpunk fórumtárs is ilyenre váltott,az jelent valamit. :D Iphone4S-ről váltok....jellemző,hogy akkor lett rosszabb az iOS ,amikor én rászántam magam a próbára.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#713) Lacopapi


Lacopapi
addikt

Megjött...első benyomás: pazar a kinézet,a kezelhetőség. Próbálgatom,próbálgatom,mindjárt elsőre néztem a kamerát - na mondom,hát ez nem vmi jó....na persze,mert rajta maradt a fólia... :DD
Belakom,egyelőre,ismerkedünk,ahogy telik az idő,úgy tetszik egyre jobban...mondjuk a té megtöltötte alkalmazásokkal,de azokat beraktam egy mappába,aztán elvannak-kit zavar :)
Ja,hangerő gombokkal nincs a tesztben említett hiba.

[ Szerkesztve ]

(#714) Lacopapi


Lacopapi
addikt

Egyébként a té nagy piros pontot kap tőlem,mert nem csak két ajándékkal kedveskedett (4400 mAh-s útitöltő és egy remek hangú bluetooth box),hanem nano sim-et is küldtek,ami aktiválás után tökéletes :) Szép gesztus.
A régi kártyán az adatok megnézhetőek-már ha van rajta,de másra immáron nem jó.
Más : hangminőség jó....és veszettül gyors a telefon.

(#715) Corsa02 válasza Lacopapi (#714) üzenetére


Corsa02
őstag

Térerő is jó? Nem vettél észre különbséget a régi telódhoz képest?

The Truth Is Out There --->

(#716) Lacopapi válasza Corsa02 (#715) üzenetére


Lacopapi
addikt

Abszolút nem,azonnal felrongyolt LTE-re,úgyhogy most át kellett kapcsolnom,de ugyanott ugyanolyan a jelerősség,mint a többi telóval is volt (max). LTE-m még sosem volt,itt ligeten 35 Mbit/s -ot tud,ami elképesztő - számomra.Most,hogy átkapcsoltam,van egy H+ felirat is,ami gondolom,jobb,mint a sima 3G...ezt a kettőt váltogatja... :D
Most kéznél egy Desire van,de ugyanitt jól emlékszem,a HOX,vagy éppen a 4S mit produkált-nem látok,nem érzek különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#717) Lacopapi


Lacopapi
addikt

...hanem a rezgőmotor igencsak halovány produkciót nyújt...

(#718) PrinceT


PrinceT
csendes tag

Üdv! Valakinek van infója mikor jöhet ki az L frissítés? Neten nem nagyon találtam pontos adatot. Köszi:)

(#719) Corsa02 válasza Lacopapi (#716) üzenetére


Corsa02
őstag

Oké, köszi a választ. Ennek a rezgőmotor dolognak nem örülök....

The Truth Is Out There --->

(#720) Lacopapi válasza Corsa02 (#719) üzenetére


Lacopapi
addikt

Én sem,úgy tűnik,túl gyorsan rezeg,inkább zizeg,azt mondanám,de ez lehet ,csak nálam van így,mert eddig még nem panaszkodtak rá (vagy átsiklottam felette). Igaz,többféle beállítás is létezik hozzá,de nem találtam igazán jót.
Töltés vihargyors,most a belakás során sikeresen lemerítettem,valamivel több,mint 4 óra kijelzőidő mellett és állandó piszkálással ment nagyjából 6 órát - de persze ez nem mérvadó,mert igencsak nyúztam. Néhány töltési ciklus után gondolom beáll valami normális értékre - meg én is :DD
A kijelzőre meg nem lehet panasz,számomra tökéletes.
Wifi korrekt,érzékeny kékfog dettó,úgyhogy ez a rész is pipa :)

(#721) Colos1 válasza Lacopapi (#720) üzenetére


Colos1
őstag

Először én is gyengének találtam a rezgőt, de jól észre lehet venni így is, alighanem a magasabb frekvenciája miatt. Szerintem ezért nem jön rá panasz. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#722) Lacopapi válasza Colos1 (#721) üzenetére


Lacopapi
addikt

Lehetséges,igazán használatban még voltaképpen nem volt,holnap majd kiderül....
A füles viszonylag jól szól - újabb pipa :)
NFC korrekt.
Hát nehéz ezen a cuccon fogást találni,de ezért vettem :))

[ Szerkesztve ]

(#723) Cyberpunk válasza Lacopapi (#722) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én tudok. viszonylag gyenge az akku, hangerő gombok nagyon fent vannak, kijelző lehetne FHD a pentile mátrix miatt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#724) Lacopapi válasza Cyberpunk (#723) üzenetére


Lacopapi
addikt

Nos,a kijelző,mint írtam,nekem nagyon is megfelel,ebben a tekintetben számomra rendben van,én nem látom a szőrösödést.Hangerő gombokkal nem is tudom...ahogyan én tartom,éppen ott az ujjam (most,hogy mondtad,figyelem,eddig nem okozott zavart). Az akksiról nem tudok nyilatkozni,majd később...ha egy napot tud kényelmesen az ÉN felhasználói szokásaimmal,akkor nincs baj...legyünk pozitívak :)) Persze,Neked már több tapasztalatod van,hiszen hosszabb ideje használod.

[ Szerkesztve ]

(#725) MrPetya19 válasza Cyberpunk (#723) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nincs ilyen telefonom (de lehet, hogy lesz), de a gomb elrendezés nem a legjobb, de jobb mint a sony-é.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#726) visionbp


visionbp
tag

Ma reggelre leszedte az NK1-es romot, telepítette is. Azóta csak annyit vettem észre, hogy a térerőt általában 1-2-es szinten jelzi, hívás közben viszont 5-ös. Ezt baromira nem értem.
Egyébként az emlegetett hangerőproblémák nálam egyáltalán nincsenek.
Most volt 2 hónapos, és tartom, amit korábban is írtam, hogy eddig bizony ez a legjobb készülék (előtte S, S2, S3 volt).

(#727) Colos1 válasza visionbp (#726) üzenetére


Colos1
őstag

Már régóta tudják a telók azt, hogy készenléti módban a rádió alacsonyabb teljesítményen üzemel az akku miatt, majd ha hívás jön vagy megy, akkor meg felkapcsol magasabb teljesítményszintre, hogy stabil legyen a jel. Lehet eddig is ilyen volt, csak nem vetted észre. Vagy, eddig nem volt ilyen, mert hibás volt.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#728) MrPetya19 válasza Colos1 (#727) üzenetére


MrPetya19
addikt

Szerintem csak az van, hogy a hívás előtt lte-n volt, és vissza ment a telefon 3g-re.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#729) Lacopapi válasza MrPetya19 (#728) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ez nálam is így van. Ahogyan olvasgattam,a hívások nem LTE-n mennek.

(#730) ntomi0730


ntomi0730
senior tag

Az NK1 rommal kapcsolatban...Szerintem még jobban bánik az akkuidővel, mint az előző (pedig az sem volt rossz). Éjszaka csak hálózaton volt, és 8óra (00,30-08,15) alatt 2%-ot merült!!! Nem akartam hinni a szememnek. Jó ez szerintem, nem lesz ezzel a telefonnal semmi gond. :)

Lacopapi: Igen az LTE csak adatra való, a hívások GSM-en és3G-n bonyólodnak le.

[ Szerkesztve ]

(#731) Cyberpunk válasza ntomi0730 (#730) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nálam ez még mindig vegyes. Van hogy 2%-ot merül egy éjszaka alatt, de van hogy 6-7%-ot is. Android már el is szoktam tőle. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#732) MrPetya19 válasza ntomi0730 (#730) üzenetére


MrPetya19
addikt

Mivel itthon még nincs VoLTE.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#733) visionbp


visionbp
tag

Máris okosabb lettem :) Kösz, srácok.

ntomi0730: eddig sem zabált, de mára már itt is érzékelhető, hogy az NK1-gyel nagyon óvatosan harapdálja az akksit.

[ Szerkesztve ]

(#734) Lacopapi válasza visionbp (#733) üzenetére


Lacopapi
addikt

Jó nektek :) A Ténél még nincs frissítés- no mindegy,majdcsak..

(#735) Colos1 válasza Lacopapi (#734) üzenetére


Colos1
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de általában a T-s jön ki legutoljára.

Érdemes lenne utánaérdeklődni, hogy garanciavesztéssel jár-e a gyári független ROM feltelepítése, mert ez esetben a telefon produkt kódja XEH -ra változik. (Nem, a telefon nem válik függetlenné!)

Galaxy Ace 2 esetében ezt megettem, ott nem járt garivesztéssel, 3 feltétel teljesülése esetén:

1. Hivatalos, gyári ROM került rá

2. A ROM -nál figyelni kellett arra, hogy a megfelelő kerüljön rá. Volt az Ace 2 -nél is 3 változat, I8160, 8160P és 8160L, valamint erre a térségre kiadott ROM kellett, hogy legyen. Hivatalos ROM -ok.

3. Az Odinozást túléli a telefon. Ha nem figyel a delikvens, problémák adódhatnak.

Azonban azóta ez változhatott, meg amúgy is veszélyes lehet, senki ne álljon neki, aki nem tudja, mit csinál.
Ez az egész arra jó, hogy nem kell takarítani a szolgáltatós szemetet, és hamarabb kapsz frissítéseket, valamint sokszor frissebb, mint a szolgáltatós.

Jelenleg a T -s és a Vodás 3 frissítéssel régebbi ROM -ot tartalmaz, mint az XEH -s. A fenti linken látszik az XEH összes eddigi frissítése NHD -> NI2 -> NK3. A T-s és Vodás még NHB-s, ami az NHD -nál régebbi.
És ez a Telenoros telókra nem vonatkozik, mert a Telenor már rég rájött arra, hogy a felhasználóknak az a legjobb, ha nem gányolják szét a ROM -okat. :) Azon is NK3 van, mint az XEH -n, és ugyanazon a napon jelent meg.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#736) Lacopapi válasza Colos1 (#735) üzenetére


Lacopapi
addikt

Hehh...lehet,hogy nem akartál,de sikerült elkeseríteni...most megint álljak neki mókolni? :Y
Nekem a Samu teljesen új,sosem volt...Odinról sem tudok semmit..na majd utána nézek-beletetted a bogarat a fülembe. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#737) Cyberpunk válasza Colos1 (#735) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem ez garancia vesztéssel jár most már.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#738) ntomi0730 válasza Colos1 (#735) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Nem biztos, hogy XEH-re fog változni! Ha az adott rom "multi"(ami nyilván tartalmazza a mi régiónkat is), akkor az alapértelmezettre változik, ami általában SEB. Csak rootolással változtatható XEH-re. A szolgáltatói romoknál ez nem áll fent, mert azok "egyedi romok", és nem tartalmaznak más régiót. Azért van az, hogy ha vissza van rakva valami oknál fogva a szolgáltatói rom, az egyszerre az adott szolgáltató csc-jét mutatja. (PAN, TMH...)
Amúgy szerintem nem jár garancia vesztéssel (szervizes mondta), mert gyári rom a független is. Az a lényeg, hogy a KNOX 0 legyen, mert az már garancia vesztéssel járhat. Persze ezt is szervizese válogatja. Viszont alaplap cserénél, minden esetben nézik a KNOXOT, mert ha az nem alap (0), akkor gari ugrik.

[ Szerkesztve ]

(#739) Cyberpunk válasza ntomi0730 (#738) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha nem szolgáltatós rommal viszed szervízbe, akkor szerintem szervízes jóindulatától függ csak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#740) ntomi0730 válasza Cyberpunk (#739) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Ezt nem tudom, mert Nekem házhoz jött... De lehet igazad van. A szervizben más lehet a helyzet.

(#741) Lacopapi


Lacopapi
addikt

Mivel amúgy az égvilágon semmi bajom vele,nem hinném,hogy belevágok - egyszer csak elérkezik ide is a frissítés :)

(#742) Cyberpunk válasza Lacopapi (#741) üzenetére


Cyberpunk
félisten

így van az a biztos. Sajnos a szolgáltatók már csak ilyenek, főleg a T.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#743) wandorka


wandorka
tag

Még az előző telefonommal szórakoztam custom rommal és XEH rommal is. Aztán visszatettem a Trés szoftot. A szemetet meg letiltottam. Ennyi. Az ALPHA-ra tuti nem teszek se custom romot se XEH-et.

Véleményem szerint ha így működik és stabil és jó, akkor nincs gond. Én is persze lefrissítettem a telenorost, de változást nem igazán vettem észre (talán akksi kímélőbb, de ezt így pontosan meg nem lehet mondani, csak érzésre).

1 hét tesztelgetés után az akksi idő nálam úgy alakul, hogy reggel leveszem, estére lemegy olyan max 50%-ra olyan 1,5-2 órás kijelző idő mellett. Nekem ez elég :)

(#744) Lacopapi válasza Cyberpunk (#742) üzenetére


Lacopapi
addikt

Tényleg fura a té,mert pl.a gmail később csipog,ha jön valami,mint a telenornál - ez mindegyik telefonommal így volt. De most engem megvettek ezzel a nano simmel (nem kellett utána kajtatni,vagy vagdosni). Meg a kezdetektől tés vagyok,van ami jó,van ami rossz,de ez sztem mindegyik szolgáltatónál így van.

wandorka...ha nekem így beállna,ennyi nekem is elég lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#745) Cyberpunk válasza wandorka (#743) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Most már a nyalókára leszek kíváncsi, már ha addig meglesz még. :DDD Azért ez nem iPhone azokat rekord idő alatt eladtam mindig. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#746) Lacopapi válasza Cyberpunk (#745) üzenetére


Lacopapi
addikt

Szépen körbejártad te is az oprendszereket...meg a márkákat :DD

(#747) Cyberpunk válasza Lacopapi (#746) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja volt már szinte mindenem, csak LG nem. ;] Ja meg új OS10-es BlackBerry-m sem volt még. Most olyanra pályázok. :)

Ez sem az első Samsungom, volt már egy Note-om is GT-N7000. Még az egyik első tepsis fecske voltam anno itt az MA-n. Azóta már persze változott az ízlésem, igényem, már ez is túl nagy.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#748) Lacopapi válasza Cyberpunk (#747) üzenetére


Lacopapi
addikt

A Blackie az a nagyképernyős? Elég fura elsőre...és az sem kicsi,ahogyan néztem.

[ Szerkesztve ]

(#749) Cyberpunk válasza Lacopapi (#748) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem nekem a Classic lesz, az a Passport, amit te írsz, az már nagy lenne. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#750) Lacopapi válasza Cyberpunk (#749) üzenetére


Lacopapi
addikt

...visszatérve az Alpha-ra,amennyi rosszat hallottam-olvastam a Samsungokról,annyira meglepett ez a készülék. Számomra teljesen rendben van,bár az akksi mint tudjuk,sosem elég :) A frissítésről meg nem ők tehetnek,nekem meg csak így vált elérhetővé ...gondolkodtam a Sony Z3C-n is,aztán ez maradt végül,remélem nem bánom meg.
Mindenesetre azért fel lehet melegíteni ezt is,mert tegnap kíváncsiságból végigtoltam a 3DMark-ot,hát beleizzadt a lelkem,mire a végére ért (remek eredményekkel,így még nem láttam futni a progit).
És ami lényeges,például a böngészés elég gyors 2G-n is,úgyhogy nem kell LTE-n futtatni.Úgy nézem,hogy az utóbbin azért nagyobb a fogyasztás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.