Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) seduction3


seduction3
csendes tag

Sziasztok!
Nincs valamelyikőtöknek meg az Alpha-hoz a XEH 4.4.4 KitKat SAMFIRM-el letölthető Bináris Nature (4 file-os) legutolsó (úgy 2015. jan. körüli) verzió?
Már csak az 5.0.2-t lehet a SAMFIRM-el letölteni, de az nekem nem tetszik 1általán.
Kösz előre is.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=seduction3

(#11002) Milli82


Milli82
tag

Sziasztok
Nektek mennyi az átlagos RAM használat?
Nekem amióta felkerült próbából a facebook azóta 1.5Gb alá nem megy. Korábban tényleg reccenés nélküli volt, de azóta foscsi...
Korábban dinamikus volt 1.1 és 1.3 közt.
Hiába szedtem le, de azóta a rendszer baromi sokat eszik. Tapasztaltatok ti ilyet?
Szerintem újra rakom. Remélem megoldódik.

Asus AC85P - DS118

(#11003) szevassag


szevassag
tag

Teljes gyári visszaállítást csináltam, felraktam a samfirm-ról a legújabb francia ROM-ot, kingroot-al rootoltam (knox maradt), Titanium backup-al és purify-al kigyomláltam az összes bloatware-t, most 93%-ban deep sleep-ben van és 2 napig ment egy töltéssel...

(#11004) bordi10


bordi10
senior tag

Búcsúzom a topiclakóktól, S7-re váltottam. Egy Brodit passzív autóstartóm maradt, akit érdekel esetleg Hardverapró...
ÜDV

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#11005) Jazzmedve


Jazzmedve
tag

én is megválok az alphámtól. Akit érdekel írjon :)

(#11006) jeni válasza Jazzmedve (#11005) üzenetére


jeni
félisten

Beindult az elvándorlás :N

(#11007) Gzolo válasza jeni (#11006) üzenetére


Gzolo
senior tag

Sajnos nem ad más választást a Samsung, amíg nem adja ki a 6.0-t. Én pl. most kaptam a T-től vadonat új, karcmentes készüléket, meg is hirdettem, hátha elviszi valaki a sok tartozékkal együtt.

Nagyon szeretem, másfél éve megvan, ami nálam egyáltalán nem jellemző, de most már a váltás gondolata megszületett, csak még nem tudom, merre kéne tovább menni.

[ Szerkesztve ]

(#11008) jeni válasza Gzolo (#11007) üzenetére


jeni
félisten

csakis Samsung GALAXY SM-G850F FELÉ. :Y

na jó S7 még a S6Edge is megtesz nálam

[ Szerkesztve ]

(#11009) Gzolo válasza jeni (#11008) üzenetére


Gzolo
senior tag

Nálam M9, és Nexus-ok játszanak leginkább.

(#11010) nrg_52 válasza Gzolo (#11009) üzenetére


nrg_52
addikt

Lehet megkoveztek, de nekem a huawei p9 tetszik.☺

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#11011) jeni válasza Gzolo (#11009) üzenetére


jeni
félisten

HTC rendben is lenne,de egy bajom van velük. Nem lehet aksit cserélni benne,csak ha szervizelteted.
Anno M7 telóm és aksit kellett cseréltetni amit 2x vissza küldéssel sem tették meg,ráadásként elkúrták a házat is,végül csak a házat cserélték ki 3. vissza küldésre.

(#11012) Jazzmedve válasza nrg_52 (#11010) üzenetére


Jazzmedve
tag

Huawei és Honor telefonok teljesen rendben vannak, és ár értek aranyban is korrektek. Tesomnak honort vettem karacsonyra és tökéletes.

(#11013) Gzolo válasza nrg_52 (#11010) üzenetére


Gzolo
senior tag

Nagyon jó a P9, ilyen szempontból még a Honor 8 lehet befutó. Viszont vonz a tiszta, gyors rendszer, és emiatt nem biztos, hogy bevállalom ezeket.

Vicc, hogy még egy Lg Leon és Spirit is hamarabb kapta meg, mint egy csúcs-Samsung.

(#11014) nrg_52 válasza Gzolo (#11013) üzenetére


nrg_52
addikt

Remelem azert nem hagynak ki bennunket...

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#11015) jeni válasza Jazzmedve (#11005) üzenetére


jeni
félisten

a big fehér hátlappal együtt vett aksitől épen tegnap váltam el. nálam a Xiaomi 1600mAh többet ér mert az más telefonhoz is használható és combosabb. a másik,hogy ha egyszer vagy rövid időn belül kampec a 2500mAh aksi akkor nincs mivel pótolni!

nrg_52

a dátum szerinte 2 napja már fent kéne lennie a 6.0 verziónak,innentől kezdve elvileg kötbért kéne fizetniük a cégnek!

[ Szerkesztve ]

(#11016) Gzolo válasza nrg_52 (#11014) üzenetére


Gzolo
senior tag

Emiatt nem sietek az eladással. A hajamat tépném, ha utána pár napra jönne a frissítés. A5 (16), A7 (16), valami On7, Note4, szép sorban jönnek a frissítések, talán beférünk még ebbe a hónapba.

(#11017) ata4100


ata4100
csendes tag

Most már kellene egy 4.5-4.7 colos erős telefon. Egyre többen panaszkodnak nálam, hogy nagyon halkan hallanak. Arról nem beszélve, hogy az 1-2 seces telefonálás közbeni akadásokat az elejétől fogva még mindig csinálja. :( Sőt, sokszor leis fagy mikor hívnak, és csak aksi ki-be segít, mert ilyenkor ki sem tud kapcsolni. Ha megpróbálom akkor android.system rendszer felirattal megakad, és ki sem bír kapcsolni :C . Az enyémen nagyon túl ment a kor, lassan tényleg használhatatlan. Pedig factory reset sem volt régen utoljára, max 1 hónapja.

Tudtok erős telefont 4.5 col körül? és sajnos Iphone nem játszik a 200.000 feletti árával, olyan 100-120-ig érdekelne leginkább.

Sajnos az A5 sem jó, mert hatalmas nekem, közben gyengébb az Alphanál, az A3-ról nem is beszélve.

(#11018) jeni válasza ata4100 (#11017) üzenetére


jeni
félisten

Nos akkor milyen telód is van neked? Alphát szeretnél ha még sem az van neked?
Lassan a kis telefonok esetén már 5 colos alatt nem nagyon vannak. Tudásban meg a 5 col felettiekbe teszik. A Honor 5x az is jó telcsi elfogadható áron ,igaz az már neked böszme méret vagyis 5colos!
Így marad az Alpha ha az nincs neked de már kifutó modell. Esetleg a Sony szériából. érdemes a Huawei szériát lesned.

(#11019) ata4100 válasza jeni (#11018) üzenetére


ata4100
csendes tag

Nekem Alpha temészetesen. Ezért is írtam itt.

1 éve voltam itt aktív felhasználó azóta csak olvasgatom, tény, hogy oda írhattam volna.
Volt szervízben a telefon az sem oldotta meg anno a térerő problémákat.
Azt írtam az előző hozzászólásban, hogy most már nem csak a térerővel van gondom, hanem panaszkodnak is rendszeresen hogy nem hall, meg lefagy mikor felvenném, pedig a legújabb nordic romot is ráraktam egy hónapja factory resettel. De már hadveresen haldoklik.

Szerettem az Alphát, de sajnos max 1 hónap és már biztosan nem tudok vele majd telefonálni, ahogy az utolsó hetekben milyen sokszor van már baja, nem telik el nap. De nincs hasonló telefon. :U

[ Szerkesztve ]

(#11020) jeni válasza ata4100 (#11019) üzenetére


jeni
félisten

Amennyiben garis én beadnám tesztelésre. Ezek általában szoftver gondokból akad. Ha meg több esetben nem hallanak az lehet panel vagy hálózati hiba. Sim kártyát tudsz cseréltetni? Az ingyenes. Tedd fel a 4.4.4. XEH változatát. A 6.0 verziótól ne várj csodát

(#11021) ata4100


ata4100
csendes tag

Már nem garis sajnos, csak 1 évem volt, mert nem regisztrálhattam be itthon, mivel portugál verzió :( A sim kártyám akkor lett vadi új, mikor vettem az alphát, NFC-set kértem a Vodafone-tól.

Lehet esetleg a 4.4.4-gyel megpróbálkozok.

(#11022) Milli82 válasza szevassag (#11003) üzenetére


Milli82
tag

Szia
Le tudnád írni miket szedtél le a gyári appok közül?
Mert azért van pár amitől szívesen megszabadulnék...

Asus AC85P - DS118

(#11023) jeni válasza ata4100 (#11021) üzenetére


jeni
félisten

az enyém is Portugália TPH verziós ,igaz még itthon vettem rendes Telenor,illetve Medai Markt boltban. Erre megadták a 1+1+1év vásárolt garit.

(#11024) MrBazsi válasza Gzolo (#11016) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Tegnap írtam ez ügyben a samu supportnak mailt hogy tudnak e már valamit, mikor várható a 6 az alphára, és hogy teljes értékű témázható Tw lesz mint az s7ben, vagy valami butított, íme a válaszuk:

"Engedje meg, hogy tájékoztassuk, hogy ellenőriztük rendszerünkben, és az Ön SM-G850F típusú készülékére jelenleg az 5.0.2 Android rendszer a legfrissebb elérhető szoftververzió.
A fejlesztők folyamatosan dolgoznak a készülékek szoftvereinek frissítésén. Természetesen amint elérhetővé válik az újabb verzió, a készülék automatikusan felkínálja Önnek a telepítését, illetve manuálisan a következő módokon is figyelheti az új rendszer érkezését:
- Smart Kioskjaink segítségével, amelyekről bővebb tájékoztatást a https://my.samsung.hu/smartkiosk/ linken olvashat.
- a Smart Switch alkalmazással könnyedén elvégezhető a hivatalos szoftverfrissítés; az alkalmazás a http://www.samsung.com/hu/support/smartswitch/ linkről tölthető le.

Egyelőre nem rendelkezünk arra vonatkozó információval, hogy mikor érkezik frissítés erre a modellre, azonban az Ön megkeresését rögzítettük rendszerünkben, és amint kapunk erre vonatkozó információt, késlekedés nélkül tájékoztatjuk Önt a megadott e-mail címen."

Magyarul fogalmuk sincs...

(#11025) nrg_52 válasza MrBazsi (#11024) üzenetére


nrg_52
addikt

A fingunk nincs korrektebb valasz lett volna.😂

Az mondjuk gyanus, hogy tavaly ilyenkor mar kinnt volt a lolli... Azert meg bizok bennuk.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#11026) jeni válasza MrBazsi (#11024) üzenetére


jeni
félisten

amúgy kamu szagú a dolog!
ugyanis nem az 5.0.2 a legfrissebb verzió hanem a 4.4.4 .ugyanis a gyári XEH 5.0.2-t függetlent törölték! ami még megmaradt az a Telenor és a Telekom verzióra kiadott Lollipop.
bár a Samfirm megtalálta a XEH 5.0.2 verziót és azt le is szedi.

G850FXXU2COI3

[ Szerkesztve ]

(#11027) szevassag válasza Milli82 (#11022) üzenetére


szevassag
tag

Ezeket fagyasztottam:
-Chorme, Internet, Drive, Dropbox, E-mail, Flipboard, G-mail, Google Play Filmek, Játékok, Könyvek, Zene, Újságos, Google szövegfelolvasó, Google +, Hangouts, Knox alkalmazások, My magazine, S voice, Samsung szövegfelolvasó modul, Talkback

Végül nem a teljes gyomlálást választottam de eddig jó.

[ Szerkesztve ]

(#11028) _IceBird_


_IceBird_
tag

Sziasztok! Gyári TMH 5.0.2 Alphamnal az akkumulátornál a google play szolgáltatások folyamatosan zabálja az akksit,mindig első helyen van. A napokban csináltam egy hard resetet,de így sem változott. Ezzel kapcsolatban van ötletetek hogy mit kellene tiltanom vagy egyáltalán mi okozza ezt folyamatosan?

(#11029) tuzpenge válasza ata4100 (#11017) üzenetére


tuzpenge
őstag

Vegyél Iphone SE-t.

ˣ

(#11030) Milli82 válasza szevassag (#11027) üzenetére


Milli82
tag

Ahhoz viszont felesleges a root.
De köszi ☺

Asus AC85P - DS118

(#11031) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Tudom nem teljesen ide passzol a kérdés de mivel ehhez a telefonhoz kapcsolódik azért itt teszem fel. Milyen autós töltőt javasolnátok ami 12 és 24 V-os hálózatról is képes biztonságosan tölteni a telót?

(#11032) jeni válasza smiti (#11031) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Márkásatt vegyél és ne csilli villit. Újabban 2db USB csatival kínálják eladásra még ha praktikus abból is az ismert minőségit.
Nokia,Samsung,Sony,HTC,Xiaomi,Motorola,stb...
Minél nagyobb A érték legyen rajta.

(#11033) Jazzmedve válasza smiti (#11031) üzenetére


Jazzmedve
tag

Hello!

Én ilyet rendeltem nemrég. Minőségi darab, és nem drága. [link]

Van egy usb testerem, amivel lecsekkoltam, h mit enged ki magábol, és stabilan adja le a megfelelő teljesitményt. 12/24-voltot is bírja!

[ Szerkesztve ]

(#11034) smiti válasza Jazzmedve (#11033) üzenetére


smiti
addikt

Köszönöm az ötletet. :R A leírásàban az van hogg 12V. Boztosan megyek 24 -ről? Magyarorszàgon members lehet ilyet beszerezni?

(#11035) Jazzmedve válasza smiti (#11034) üzenetére


Jazzmedve
tag

az adapterre rá van írva hogy 12-24 voltról lehet hajtani. Mo.-n még a leggagyibb kínai szutyok is drágább, ha nem sürgős sztem rendeld innen 2-3 hét max, kiviszi a postás ingyen és 1000-1200ftbol megvagy.

(#11036) Milli82 válasza smiti (#11034) üzenetére


Milli82
tag

Én nem biztos hogy a 'gagyit' választanám...
Nálam több kinai cucc is gatya lett.
Sőt volt olyan, ami kivert az autóban több biztosítékot is.

Asus AC85P - DS118

(#11037) jeni válasza smiti (#11034) üzenetére


jeni
félisten

mobilhome és a speedshop bolt kínálatát nézd meg. inkább legyen +1000Ft-al drágább,mint,hogy gond legyen a telódal és a BMW X5 kocsiddal.

(#11038) smiti válasza jeni (#11037) üzenetére


smiti
addikt

BMW X5 ? Az eléggé kispályás. :DDD

Ehhez keresek normális töltőt magyar boltból, sajna tönkrement az inverter benne és ezért kellene egy jobb töltő amit ebben is és a saját személyautómban is használhatnék.

(#11039) nrg_52 válasza smiti (#11038) üzenetére


nrg_52
addikt

Extreme digital. 2000 magyar ropogos forintert van acme 2 usb-s autos tolto 2.1A-es 12/24V-os 2 ev garanciaval.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#11040) smiti válasza nrg_52 (#11039) üzenetére


smiti
addikt

Köszönöm! :R

Ez lenne az ? Még megnézem, hogy mire lenne szükségem ( Mondjuk power bank ) és egyben rendelek is.

Mindenkinek köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#11041) jeni válasza smiti (#11040) üzenetére


jeni
félisten

lehet,hogy a kettőt össze kell adni,mert akkor ez a jobb,mert erre 4200mA írnak.

akkor erre csak 1500mA van USB kapuként és így van rá 3100mA?

nálam a Xiaomi 16000mA vált be.Az aprón 6-7000Ft Jelenleg ott elfogyott
ez a legújabb

amúgy láttam márkásat
másutt is van talán a media markt boltban

[ Szerkesztve ]

(#11042) jeni válasza smiti (#11040) üzenetére


jeni
félisten

elvileg az ADATA is jó márka,minél nagyobbat kell venni mert Tabletekhez kevés a 10000mA változat

[ Szerkesztve ]

(#11043) nrg_52 válasza smiti (#11040) üzenetére


nrg_52
addikt

Azaz. Nyilvan nem egy vilagbajnok marka de nem rossz egyebkent, valamiert csak mernek ra 2 ev garit adni, es van benne tulfeszvedelem. Nekem a sima halozati toltofeje van meg, teljesen korrektul mukodik.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#11044) UfoZoli


UfoZoli
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. Pár napja a Google Play szolgáltatások lett a legnagyobb fogyasztó a telefonon.
Valami beragadt, de az istennek se tudok rájönni mi.
Volt Play áruház, Play szolgáltatások adattörlés, wipe cache clean, restart minden.
A telefon használatában nem történt változás A fura hogy vannak fél napok amikor teljesen normális a működés és másfél óránként merül 1%-ot, aztán valami "beindul" és szó szerint 6-7 percenként merül 1%-ot.
ROM gyári KitKat, teló nem rootolt.
Valakinek valami használható megoldása?

[ Szerkesztve ]

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#11045) nrg_52 válasza UfoZoli (#11044) üzenetére


nrg_52
addikt

Play szolgaltatasoknal frissitesek eltavolitasa+adattorles, kenyszeritett leallitas+ujrafrissites playbol?

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#11046) seduction3


seduction3
csendes tag

Sziasztok!
Nincs valamelyikőtöknek meg az Alpha-hoz a XEH 4.4.4 KitKat SAMFIRM-el letölthető Bináris Nature (4 file-os) legutolsó (úgy 2015. jan. körüli) verzió?
Már csak az 5.0.2-t lehet a SAMFIRM-el letölteni, de az nekem nem tetszik 1általán.
Kösz előre is.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=seduction3

(#11047) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

Sziasztok!

BIG battery packot lehet még valahol itthon venni? Fekete hátlappal keresek.

(#11048) jeni válasza kárátékutyá (#11047) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
Fehérben én adtam el az utolsót ezen a bolygón! :K
Még a külföldi portálokon fehérben sem kapható,feketében pláne! Tovább lépve majd később aksit sem fogsz kapni hozzá ami valós 2500mA. A gyári 1860mA sem nagyon lesz már belőle. A kevés teljesítményt egy külső Xiaomi PowerBank 16000mA aksival oldom meg a nyaralás alkalmával.

(#11049) kárátékutyá válasza jeni (#11048) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Köszi a választ. Csak tegnap vettem, de már készülnék az aksi gondokra.

(#11050) UfoZoli válasza kárátékutyá (#11049) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

Hali!

Esetleg nekem volna egy eladó, de fehér hátlappal. Bontatlan, egyszer nem volt használva, tarcsiba vettem.
Ha tokban hordod a telót akkor meg kit érdekel hogy fehér a hátlap.

Én biggaksis megoldásban Neo Spigen hybrid tokot használok és minden kivágás a helyén van.

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.