Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) ndrish79


ndrish79
csendes tag

Hölgyek és urak.
Én is búcsúzom. 3 év után nálam is megérett a teló a cserére.
Mindenkinek térerőben és memóriában gazdag jövőt kívánok. :)

(#13002) nrg_52 válasza ndrish79 (#13001) üzenetére


nrg_52
addikt

En meg pont most terek vissza. Asszonyt meglettem egy teloval, az alpha meg jon hozzam vissza munkas telonak a honor 9 melle. Nincs szivem elpocsekolni, mocskos jo telefon a mai napig. ☺️

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#13003) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Kinek mi a tapasztalata a főzött ROM-okkal? Most olvastam XDA-n, hogy kb az egyetlen fejlszető modpunk is abbahagyta és átnyergelt xz1-re :(((

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#13004) nrg_52


nrg_52
addikt

Ezt ki meri kiprobalni? :DD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#13005) nrg_52 válasza nrg_52 (#13004) üzenetére


nrg_52
addikt

En leszek az allatorvosi lo. 4 rugoert talaltam a3 2016 gyari akksit, ennyit nekem meger a mutatvany...:DD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#13006) fabias82 válasza nrg_52 (#13005) üzenetére


fabias82
tag

Szia. Majd beszámolót várnák róla. Mert ez érdekes akkumulátor lehet.
Hol nézted a gyárit hozzá?

(#13007) nrg_52 válasza fabias82 (#13006) üzenetére


nrg_52
addikt

Innen rendeltem, meg nem jott meg, ha megvan megirom mizu.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#13008) fabias82 válasza nrg_52 (#13007) üzenetére


fabias82
tag

Rendben, várom az infókat. :)

(#13009) nrg_52 válasza fabias82 (#13008) üzenetére


nrg_52
addikt

Nalam nem nyert felirat...:D

V2-es project indul, most ezzel probalkozom, holnap veszem at.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#13010) fabias82


fabias82
tag

Ez akkor nem nyert. És ez amit linkeltél ez ugyan olyan méret nem vastagabb? Elég a sima gyári hátlap?

(#13011) nrg_52 válasza fabias82 (#13010) üzenetére


nrg_52
addikt

Elvileg igen, holnap megmondom, mert ma nem sikerult erteballagnom.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#13012) fabias82 válasza nrg_52 (#13011) üzenetére


fabias82
tag

Okés. Várom a tapasztalataidat. :)

(#13013) nrg_52 válasza fabias82 (#13012) üzenetére


nrg_52
addikt

Tokeletesen passzol a gyari hatlap ala. Akkuidorol kesobb tudok nyilatkozni.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#13014) jeni


jeni
félisten

ez aztán a meglepő!
van még a telóra szoft. javítás?

G850FXXU2CQK1

az nrg52
az A3 gyári aksija azonos az Alpha teló aksijával?
annak beépített csatlakozója van

[ Szerkesztve ]

(#13015) jeni válasza nrg_52 (#13013) üzenetére


jeni
félisten

méretileg lehet,hogy passzol rá ,meg nagyobb teljesítményű,de ez a telónak hardveresen töltésileg nem tesz jót
nekem még mindig van egy zsír gyári eredeti aksim,talán ha találok olcsón hibátlan telót,esetleg veszem hozzá.
jobb esetben majd valakinek jó lesz

(#13016) nrg_52 válasza jeni (#13014) üzenetére


nrg_52
addikt

Van, nekem a legfrissebb osztrak van fennt, hibatlan.

A3 akksija nem lett jo, de nem a csatlakozo miatt, nem beepitett. Meretben meg kissebb is mint az alphaje. Vagy kamu ami xda-n volt fennt, vagy eleve sz@r akksit kuldtek, mert meg sem nyekken.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#13017) ArthurShelby válasza nrg_52 (#13016) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az xda-s képen is látszik, hogy az a3-é kisebb. Próbáltad kitömni (oldalt, és szerintem alul is kéne)?
Illetve előtte még fönt a 2 sarkánál le kell faragni a műanyagból.

Viszont nekem az nem világos, hogy a csatlakozóval mit kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#13018) nrg_52 válasza ArthurShelby (#13017) üzenetére


nrg_52
addikt

Megvolt az is, a csatlakozos resz is. Korbeparnaztam alul is, oldalt is, be is faragtam, a csatlakozot kitakartam, de anelkul is megprobaltam. Semmi eredmeny. Lehet az akksi volt szar amit kuldtek, mert az xda-s tag allitja, hogy mukodik. Mindegy beletettem a forcellt, azzal hibatlanul megy.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#13019) ArthurShelby válasza nrg_52 (#13018) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én az utángyártott akukkal szemben szkeptikus vagyok. Annyi mAh-t írnak rá, amennyit akarnak, és nem tudod leellenőrizni, így egy márkás gyári akkuban jobban van bizodalmam.

A befaragott, kitömött akksi feszült rendesen? Ha kicsit is lötyög már nem biztos hogy működik.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#13020) fabias82 válasza nrg_52 (#13013) üzenetére


fabias82
tag

Akkor akkuidőkről majd tájékoztass minket :)

(#13021) nrg_52 válasza ArthurShelby (#13019) üzenetére


nrg_52
addikt

Persze, sot ugy is megneztem, hogy kezzel a helyen tartottam, tuti nem mozdult el. Utangyartott majd kiderul. Ennyit megert, ha annyit tud, mint a gyari szebb napjaiban, mar megerte.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#13022) jeni válasza nrg_52 (#13021) üzenetére


jeni
félisten

az a tuti,hogy ha egy aksi instabil a házban,mozog vagy akár ki van tömve,oldalt,alul az sosem az igazi. onnantól kezdve minden működés az rendellenes lesz.
lehet,hogy a ragasztópisztollyal ragasztva azzal stabilabb ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#13023) nrg_52 válasza jeni (#13022) üzenetére


nrg_52
addikt

Eselytelen volt elmozdulnia, erintkezett rendesen. Nem ment, igy a fiokban landolt. Meg jo lehet, ha az asszony gepeben behal az akku. Majd akkor kiderul, jo-e egyaltalan. Eddog buko a sztori, meg johogy a forcellt is berendeltem. 😂

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#13024) ArthurShelby válasza nrg_52 (#13023) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha az asszonynak a3-ma van, akkor töltsd fel azzal (egyáltalán jó-e) egy este. (bár már lassan nem éri meg a macerát)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#13025) nrg_52 válasza ArthurShelby (#13024) üzenetére


nrg_52
addikt

A3 2016, ragasztott uveghatulju, nem leveto hatlapos. Illetve leveheto, de nem szorakoznek inkabb vele. Nem kinlodok en vele tovabb, egy probat megert. Arra jo volt, hogy kideruljon, hogy tudnak ekkora meretben 2000 feletti akkut gyartani ergo a ~2200-as utangyartott nem feltetlenul atbaszas.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#13026) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Szolgáltatót váltottam: Telenorról Telekomra.
Azt vettem észre, hogy most elmegy néha a hálózat, ha a 4g be van kapcsolva (ha nincs akkor minden jó). Ilyen a Telenornál nem volt.
Nem volt factory reset. XEH rom van rajta.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#13027) UfoZoli


UfoZoli
aktív tag

Azt hiszem teljes a kollekció...

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#13028) ArthurShelby válasza UfoZoli (#13027) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Neked van még alphád? Nem s7 vonalon mozogsz már?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#13029) UfoZoli válasza ArthurShelby (#13028) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

de csak rossz helyre ment a poszt.
ahogy látom itt viszont már nem sok élet van... :(

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#13030) ArthurShelby válasza UfoZoli (#13029) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Sajnos nem sok. :( :O

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#13031) nrg_52 válasza ArthurShelby (#13030) üzenetére


nrg_52
addikt

Nem csodalom. Nagyon jo telefon, mai napig szeretem es hasznalom, de eljart szegeny felett az ido. Foleg, hogy a samu is rasegitett...

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#13032) ArthurShelby válasza nrg_52 (#13031) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Egy jól kitalált telefon, aminél rájöttek, hogy túl jó lett, és így belső konkurenciát csinálnak az S szériának. Így a gyerekbetegségei megmaradtak, szoftvert (6-os droid) meg nem faragtak már rá.

Ami még bánt, hogy a közösségi támogatottsága (xda-s romok, szoftverek) is elég gyenge (kevesen vették meg).
Az utóbbi időben voltak 4g-s problémáim a telefonnal, de egy új akkuval megoldódni látszik a problémám.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#13033) nrg_52 válasza ArthurShelby (#13032) üzenetére


nrg_52
addikt

Pontosan. Tudod mikor adtam volna oda egy s6-ert. ☺️

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#13034) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Én a mai napig használnám, ha normális akkut tettek volna bele. Nagyon fasza kis telefon. Nekem már volt az utóbbi időkben olyan, hogy naponta kétszer kellett töltenem. Na ott lett tele a ... . Alapból sem acélos az akkuja sajnos.

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#13035) nrg_52 válasza bajtokarpi (#13034) üzenetére


nrg_52
addikt

Rohadtul gondolkodok egy downgrade-en, mert ha 2.5h sotom van az mar nagyon jo. Korabban azert voltak 4 orasak. Egy probat meger, mert sanszos, hogy ez is trukkozes.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#13036) bajtokarpi válasza nrg_52 (#13035) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Támogatom, próbáld ki. Én sajnos frissítettem Lollira, nekem jobbnak tűnt KitKat-en. A mai napig patika a telefonom, a szekrényben csücsül, de ez az akkuidő kiábrándító volt már.

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#13037) jeni válasza UfoZoli (#13027) üzenetére


jeni
félisten

én is tudnék posztolni Samu Alpha színes hátlapokat melyek a szekrényemben pihiznek. :)

(#13038) UfoZoli válasza jeni (#13037) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

nekem sikerült tőlük megszabadulni, így az a telefon számomra kiegészítőkkel együtt sem volt nagyon bukó...

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#13039) RangerFox


RangerFox
veterán

Hát, eljött az ideje annak, hogy lecseréljem ezt a telefont. igazából meg vagyok elégedve a teljesítményével, ilyen téren abszolút kielégített, de a második Alphám is kijelző, ujjlenyomat olvasó problémákkal küszködik ezért muszáj volt váltanom. Egy A5 2017 lett az utódja. Persze, kb. minden tekintetben előrelépés, de nagyon fog hiányozni az alpha premium jegyei. Köszi szépen a segítséget, amit a fórumban kaptam tőletek, használjátok tovább egészséggel a mobilt! :R

(#13040) jeni


jeni
félisten

Ezt a topikot lassan zárni kéne. :O

(#13041) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Én még vagyok! :)

Múltkor root-oltam a telefont kingroottal aztán nagy nehezen áttértem supersu alkalmazásra, és törölni tudtam ezt a f*stalicska kingrootot. Azért csináltam így, mert így a knox nem változott, viszont root jogom lett.
Így már tudom használni az app-ops pro alkalmazást, amivel engedélyeket tudok szerkeszteni (kb mint MM-n), a titanium backup-ot és a luckypatcher is egyszerűbb lett.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#13042) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#13041) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Múltkor vettem ebay-ről egy tényleg eredeti akksit (sok olyan van, ami úgy néz ki, annak is mondják, de a teljesítménye elmarad), sokkal jobb az üzemidőm is.
Viszont előjött a 4g mizéria. Konkrétan random eldobja a mobilhálózatot, ha be van kapocsolva a 4g. Lehet kéne neki a fw reset, de még nem vitt rá a lélek.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#13043) Rover623 válasza jeni (#13040) üzenetére


Rover623
félisten

Elfér a szerveren! ;)
Konkrét eszköz témát amúgy sem szokás zárni.

primus inter pares

(#13044) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Remélem még olvassa valaki ezt a topikot!
A 4g hálózateldobással kapcsolatban mi lett a megoldás?
A nordic romot kell föltenni?

Rossz ujjlenyomat olvasóval lehet valamit kezdeni? (igaz sosem használtam előtte sem, míg jó volt, csak ritkán)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#13045) Uher válasza ArthurShelby (#13044) üzenetére


Uher
aktív tag

3g re kell rakni.

ujlenyomat olvasot lehet cserelni, de szerintem gyarilag nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#13046) ArthurShelby válasza Uher (#13045) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Tudom, úgy szoktam.
Csak a 3G+-nak (hsdpa+) túl nagy a válaszideje (ping), és a sebesség sokkal lassabb. Anno a telenornál nem volt gondom, most a T-nél van (igaz sim kártya csere után nem csináltam factory reset-et).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#13047) Rover623


Rover623
félisten

Eddig bírtam, nyugdíjba (dobozba) került az Alpha. :(
Az utlsó fél évben, felpüffedt az egyik akku, és a másiknak is nulla lett a kapacitása. Valószínűleg a sok töltési ciklus nyírta ki őket. Egyszerűen nem bírta a használatot. A rádió része nincs a topon, és a vodka hálózata is gyér. Naponta előfordult, hogy települések között ledobott a hálózatról, leárnyékolt helyen melegedett az állandó hálózatkereséstől, szemmel láthatóan esett az akkuszint. Mivel a teló adja a netet a tabletemnek (meg alkalmanként az autónak) reggelente, délre már gyakorlatilag vége az akkunak. Ha nem lenne vezetéknélküli töltőn amikor csak lehet, használhatatlan lenne. A múltkori IMEI vesztés csak hab vokt a tortán.
Sajnálom, mert kicsi, elegáns, amire nekem kellett, arra elég volt a teljesítménye.
De vége.
Egy fehér S6 edge lett az utód. Elegáns, sokkal gyorsabb, egy napot tutira ki fog bírni. Azt még szoknom kell, hogy az Aplha-hoz képes nagyobb, nem fér el kényelmesen ott ahol az igen!
Sziasztok, akik kitartanak az Alpha mellett, azoknak riszpekt! 😃

primus inter pares

(#13048) 1shot1kill


1shot1kill
csendes tag

Újra Alpha tulaj lettem :) Visszatértem hozzá. 2 éve volt egy másik Alphám, de elhagytam :( Vettem az Ebay-ról egy alighasznált, szinte zsír új, karcmenteset ezüst színben. Nagyon tetszik az Alpha formája, a szálcsiszolt fém keret,főleg ezüstben gyönyörű. Ennél szebb telót azóta se csinált a Samsung szerintem. Se túl kicsi, se túl nagy, pont jó. Még megvárom a képernyővédő fóliát meg az átlátszó bumpert amit rendeltem hozzá, aztán megint ez lesz a fő telóm.

(#13049) jeni válasza 1shot1kill (#13048) üzenetére


jeni
félisten

Van valakinek törött LCD-s Alpha telója?
A hátlapja sem fontos.
A többi része legyen hibátlan.
Priviben keressen.

(#13050) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Ma navigáltam a telefonnal autóban. Ilyenkor alapból forrósodik a mobilnetes helyadat gyűjtés miatt, de a autóban a szélvédőnél a napcsapda miatt jobban forrósodik.
Először teljesen belassult, majd végül újra indítottam. Végül már a sim kártyát sem érzékelte, teljesen meghülyült. (Nem volt poén az autópályán, hogy nem tudom merre kell menni, de közben nem lehet megállni). Próbáltam klímával is hűteni, nem használt.
Félórát elszartam vele, majd később benzin kútnál útba igazitottak. A telefont szét szedtem, és bevágtam kesztyűtartóba.
Mire haza értem, össze tettem (akksi, hátlap) már jó volt. Gondolom valami mobil hálózattal kapcsolatos alkatrész túlmelegedett.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.