Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) t72killer válasza stof (#1100) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1102) cybelaci74


cybelaci74
csendes tag

Sziasztok! Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy a kb 3 hónapos A52 s 5G telefonom, kimenő, bejövő híváskor mindenféle színben beszínesedik, vibrálva a kijelző, és olyankor semmit, vagy csak részben lehet látni, ki hív például...
Érdekes a dolog, mert nem mindig van ez, és kizárólag csak a telefonáláskor, amikor világít a kijelző....
Böngészéskor, vagy bármilyen egyéb tevékenység, fotózás, videó, film nézésekor semmilyen probléma nincs.
Hosszanti, vízszintes színes csíkozással, és nem minden esetben..

Esetleg van valakinek valamilyen ötlete, mit tegyek....A samsungba ha elviszem, kb ott kell hagyni, nincs másik telóm...

Arra is gondoltam, ha hibás a kijelző, akkor minden funkció használatánál rendellenesen működik

Köszönöm szépen.. :R

(#1103) Atikaatika


Atikaatika
csendes újonc

Sziasztok! S10-ről érdemes a52s 5g-re váltani? Köszönöm :R

(#1104) PA80 válasza Atikaatika (#1103) üzenetére


PA80
tag

Szia! Nekem van mindkettő (mondjuk S10-ből a plusz, nem a sima)! Szerintem nem érdemes váltani, ha nincs különösebb problémád az S10-el! De ez csak az én véleményem...

[ Szerkesztve ]

(#1105) t72killer válasza cybelaci74 (#1102) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Factory resetet próbáltál, hogy esetleg szoftveres a probléma? Kicsi rá az esély, de 1 próbát megér.

#1103: nem egy óriási előrelépés sztem (én s7 edge-ről jöttem, onnan azért érezhető hogy új telóm van :))) , neked kell eldönteni. Ha más nem, a 7-8óra SOT elég jó dolog és az új kamerában is több a potenciál - de lehet én is hagynám még 1-2évig az s10et.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1106) kutga válasza Atikaatika (#1103) üzenetére


kutga
nagyúr

Akkuban jobb lesz, fejlettebb a modem, talán a kamera is, cserébe műanyag, az S10 ugye üveg.

Let the Zone take me if I am.

(#1107) PA80 válasza cybelaci74 (#1102) üzenetére


PA80
tag

Szia! Én amondó vagyok, hogy érdemes elvinni ezzel a hibával inkább szervízbe! Szervíze válogatja, hogy adnak-e cseretelefont és hogy mennyi idő a javítás! Van, ahol 1-2 óra alatt megcsinálják! Nekem hasonló gondom van, annyi különbséggel, hogy nem csak telefonáláskor jelentkezik ez a hiba, szóval, én biztos elviszem javítattni! Mondjuk én annyival vagyok szerencsésebb helyzetben, hogy van másik telefonom! De ettől függetlenül is azt mondom, hogy szervíz!

(#1108) cybelaci74 válasza PA80 (#1107) üzenetére


cybelaci74
csendes tag

Köszi szépen mindenkinek, lesz egy hard reset, aztán meglátjuk...

(#1109) Atikaatika válasza kutga (#1106) üzenetére


Atikaatika
csendes újonc

Pont kamera miatt érdekel, talán s10 még mindig jobb nála nem? :F

(#1110) t72killer válasza Atikaatika (#1109) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem. Az a52s 64MP-es és valóban több részletet tud. Itt a zöld négyszöget a tesztkép bármelyik érdekes részére kell mozgatni, a tesztkép alatti scaling csúszkát pedig pl 12MP-re húzni. Kíváncsiságképp beraktam az én régi telómat (s7e). A szövegnél pl elég szépen látszik, hogy három ténylegesen különböző generáció a három teló.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1111) stof


stof
tag

Talán a héten már megérkezik a 12.
https://www.sammobile.com/news/galaxy-a52s-android-12-update-released-europe/

(#1112) gerner1 válasza stof (#1111) üzenetére


gerner1
veterán

👍

Francia, Lengyel, Luxemburg, svájci (ezek is mind ugyan abban az az OXM firmware -ben vannak...) régiókódokkal már lehívható (Frija), aztán ODIN... - aki nem tud várni...

[ Szerkesztve ]

(#1113) MrChris


MrChris
nagyúr

Ma próbálgattam egy ilyet, elfelejtettem megnézni, hogy FM rádió végül is van benne?

(#1114) stof válasza MrChris (#1113) üzenetére


stof
tag

Nincs benne.

(#1115) MrChris válasza stof (#1114) üzenetére


MrChris
nagyúr

:R

(#1116) PA80 válasza stof (#1111) üzenetére


PA80
tag

Nekem S10+-on már fent van. Apróbb finomítások vannak, lett egy-két plusz beállítás meg picit változott a design. Ennyi, semmi egetrengető! Ha nem tudnám, hogy frissítettem, azt hinném, nem frissítettem!

(#1117) stof


stof
tag

Tudom hogy nincs sok újdonság, de én azért már várom.

(#1118) PA80 válasza stof (#1117) üzenetére


PA80
tag

Én is vártam, de azért többre számítottam ennél.

(#1119) stof


stof
tag

Pixel telefon esetén több újdonság lenne.

(#1120) kutga válasza stof (#1119) üzenetére


kutga
nagyúr

Vagy inkább több bug. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#1121) Jungle Man válasza PA80 (#1116) üzenetére


Jungle Man
junior tag

Nem is értem mire várnak itt. Egyébként meg az újabb egészszámú verziók általában lassítják a rendszert.

(#1122) PA80 válasza Jungle Man (#1121) üzenetére


PA80
tag

Nem tudom, az A52s esetében mi lesz, de az S10+-nál nincs lassulás nálam. Egyetlen apró bug jelent meg: akad az Alkalmazások menü. Érdekes módon ugyanez van az A52s-emen is! Amúgy mindkét telefon hibátlan - leszámítva az A52s-em kijelző-problémáját, de az más téma.

[ Szerkesztve ]

(#1123) stof


stof
tag

Akkor előbb megvárom még mások letesztelik az új rendszert. Ha gond van vele, akkor csak később rakom fel.

(#1124) gerner1 válasza stof (#1123) üzenetére


gerner1
veterán

Az is egy opció. Bár, erről még vissza lehet térni a 11 -esre.

(#1125) stof válasza gerner1 (#1124) üzenetére


stof
tag

Ennyire azért nem értek hozzá. Meg ubuntura gondolom nincs az a progi amivel ezt meg lehet oldani.

(#1126) Phoen|x válasza stof (#1123) üzenetére


Phoen|x
őstag

Én sem sietek. :N

Go Gunners!

(#1127) t72killer válasza Phoen|x (#1126) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én lehet early adopter leszek, mert február közepén utazás+soksok fotózás lesz, és arra gondoltam, hogy a gcam-et már a 12es droidra tenném. 2 hetet mondjuk várok, hogy nincs-e valami nagy gubanc.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1128) Jungle Man


Jungle Man
junior tag

Hogyan lehet beállítani, hogy ne nyugati, hanem magyar módon értelmezze a névjegyekben szereplő neveket? Vagyis a családnevet írom először, majd azután a keresztnevet.

(#1129) gerner1 válasza Jungle Man (#1128) üzenetére


gerner1
veterán

Sajnos, ha pontosan mindent a helyére írsz, és a vezetéknevet állítod be Rendezés szempontja -nak, akkor az Üzenetek (a gyári app: SMS / MMS /stb -hez...), akkor is a keresztnév szerint fog listázni.

A névjegyzékben a 'Keresztnév' -hez vidd fel a teljes nevet. Majd, ez(ek) után, a Névjegyzék beállításaiban a "Rendezés szempontja" -hoz a ⇒'Keresztnév' beállítás.
Ezekkel (⇑) lesz mindenhol elől a Vezetéknév.

(#1130) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Sziasztok

Tegnap vettem egy 52s-t telekomnál.
Decemberben gondolkodtam, hogy milyen tokot vegyek rá, volt jó pár aprón, most viszont egy sincs :DDD
Hol lehet olcsóbban beszerezni az aktív kijelzős tokot?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#1131) Jungle Man válasza vodrosjozsi (#1130) üzenetére


Jungle Man
junior tag

;) Én Aliexpressen rendeltem még két hónapja tokot, és úgy voltam vele, amikor megérkezik, megveszem a telefont. Így egy napja van meg a készülék. :DD

(#1132) t72killer válasza Jungle Man (#1131) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kellett rá áfát/postai ügyintézést fizetni? Mióta az új vámolós cirkusz van, nem rendeltem semmit.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1133) Jungle Man válasza gerner1 (#1129) üzenetére


Jungle Man
junior tag

És hol található az a "Rendezés szempontja"? Mert a Névjegyzék közelében sem találok semmi hasonlót.

#1132
Semmi extrát nem kellett fizetni erre sem és másra sem. Az árban minden benne van, illetve a nagyobb kínai cégek már szerződtek az összes futárcéggel és postával, hogy sima legyen az ügyintézés.

[ Szerkesztve ]

(#1134) t72killer válasza Jungle Man (#1133) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1135) Orgi válasza t72killer (#1132) üzenetére


Orgi
őstag

Biztos így van, de én két dolgot is rendeltem, óraszíjat és üvegfóliát, mindkettőre simán rátett 800 ft díjat a Posta, Aliról rendelve. Még így is megérte, de nekem kellett "extrát" fizetni.

(#1136) kengyel válasza Jungle Man (#1128) üzenetére


kengyel
nagyúr

Névjegyzék--bal oldalon hanburgermenü ikon--jobb oldalt fent, beállítási ikon--névjegyzék.
Itt tudod állítani a névformátumot.
Ha erre gondoltál.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#1137) Jungle Man válasza kengyel (#1136) üzenetére


Jungle Man
junior tag

Nekem nincs baloldalon "hamburgermenü-ikon".

(#1138) kengyel válasza Jungle Man (#1137) üzenetére


kengyel
nagyúr

Várj, ezt elcsesztem, nálam az android 12 van fent. Valahol a 11-ben is lennie kell.
Négy vízszintes vonal, egymás alatt.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#1139) gerner1 válasza Jungle Man (#1137) üzenetére


gerner1
veterán

Melyik app -ot megnyitva keresed? A 'Telefon app', vagy a 'Névjegyzék app' ? ... -mert, ez utóbbinál (1:37 -nél...) ott kéne lennie a: " " jelnek...

[ Szerkesztve ]

(#1140) kengyel válasza gerner1 (#1139) üzenetére


kengyel
nagyúr

Arra a jelre gondoltam, az android 11-alatt is ott kell lennie.

kengyel

(#1141) Jungle Man válasza gerner1 (#1139) üzenetére


Jungle Man
junior tag

Köszi, már rátaláltam, viszont máshonnan ugyanez a menü kevésbé részletes, ez pont nincs benne. Pl. a súgóban való keresés eredményeként sem jelenik meg minden részlet.
A négy vízszintes vonal is félrevezetett, az Android 12-ről nem is beszélve... :))

Régebben egy új telefon beállítása 1-2 óra volt, most, úgy tűnik, ugyanennyi nap.

[ Szerkesztve ]

(#1142) ricsip válasza Orgi (#1135) üzenetére


ricsip
addikt

Attól függ milyen típusú szállítással kérted / küldte az eladó. Vannak rá fórumok melyiket kell választani ahhoz h. a magyar királyi posta közelébe se kerüljön az országba beérkezéskor. Mert akkor várhatsz rá 2-3-4 heteket, ill. imádkozhatsz hogy végül ne tűnjön el vmi postai feketelyukban.

[ Szerkesztve ]

-

(#1143) gerner1 válasza Jungle Man (#1141) üzenetére


gerner1
veterán

Samun, ez eddig is így volt (a nevek rendezésével együtt..). Azaz, a 'Telefon app' -ban 'látható' névjegyzék opciói nem azonosak a Névjegyzék app lehetőségeivel. Ugyanakkor, a 'T. app' is a Névjegyzék adatbázisát használja.

A "Súgó" és/vagy az OS Beállításokban a: " 🔍 " pedig, nem ad találatot az egyes 'modul app' -ok beállításaihoz, csak az OS -hez tartozókhoz.

[ Szerkesztve ]

(#1144) Jungle Man válasza gerner1 (#1143) üzenetére


Jungle Man
junior tag

Egy Huaweit váltok, és nyilvánvaló a Samsung jobb ergonómiája, csak meg kell ismernem.

(#1145) agostonism


agostonism
újonc

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy szeretném feltenni a telefonomra az Android 12-es romot. Jelenleg a TMH-s Telekom-os Android 11 ROM van rajta. Nem tudom, hogy ha például ODIN-nal felteszek egy Francia(XEF), egy Svájci (AUT), vagy esetleg egy Lengyel(XEO) ROM-ot, akkor fog-e működni nekem a 4G, 5G, a VoLTE, és a VoWiFi. :(

(#1146) nagyj74 válasza agostonism (#1145) üzenetére


nagyj74
senior tag

Fog működni.
De most már érdemesebb szerintem megvárni a Telekomos fw-t.

[ Szerkesztve ]

(#1147) agostonism válasza nagyj74 (#1146) üzenetére


agostonism
újonc

Rendben, akkor megvárom. Köszönöm szépen a válaszodat! :)

(#1148) nagyj74 válasza agostonism (#1147) üzenetére


nagyj74
senior tag

Már csak azért is, mert ha most fel raksz egy másikat odinnal, akkor később fel kell raknod a THM-t is, hogy a későbbiekben kapj OTA-n frissítést.

(#1149) gerner1 válasza agostonism (#1145) üzenetére


gerner1
veterán

Nyugodtan felrakhatod. Amennyiben, ODIN -ba a HOME_CSC**** file -t tallózod be, akkor minden marad a helyén. Olyan, mintha OTA frissítés települne.

Többször volt téma, hogy ennél a készüléknél nincs külön TMH -s firmware, mert ez a kód is, itt, ugyan abban az OXM firmware -ben van benne, mint a XEH, XEF, AUT, stb, ahogy nyilván már olvashattad. Tehát, külön 11 -es TMH droid sincs ...

Ugyanakkor, megvárhatod, amíg az OTA szerverek elkezdik osztani ugyan azt az OXM (12 -es droidot) firmware release -t a ⇒TMH kódra is. A végeredmény ua lesz ....

[ Szerkesztve ]

(#1150) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Droid 12-n próbált már valaki gcam-et/esetleg a stock kamera appban van valami előrelépés?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.