Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) PA80 válasza gerner1 (#500) üzenetére


PA80
tag

Én egyet nem értek: az A50-emben 2 év alatt egyszer sem töröltem a "recovery" menüben semmit, mégsem akadt. Akkor ennél a telefonnál mitől lehet ez másfél hónaposan? És ahogy látom, nem egyedi a probléma...

(#502) kutga válasza PA80 (#501) üzenetére


kutga
nagyúr

Szarul van optimalizálva.

Let the Zone take me if I am.

(#503) gerner1 válasza PA80 (#501) üzenetére


gerner1
veterán

Hidd el, nincs rá egzakt egyenlet. A nejem Note9 -esén pl szintén nem kellet még (pontosabban történt ilyen, de nem anomália miatt, hanem rutinból ..). Jellemzően a feltelt app gy.tár okozza a görgetési lag -ot (pl chrome -nál biztosan, de a topikokban más böngészőkkel kapcsolatban is jeleztek már ilyesmit). Aztán, több helyen volt téma az is, hogy pl a PH! bizonyos felületei -t laggolva lehet görgetni ( ennek is lett megoldása, de nem emlékszem, hogy melyik (app) frissítéssel került helyre, akkor..). Az OS -é is okozhat ilyet (ha az "x / y / stb " app az OS -ét is piszkálja, de az valamiért fel van telve..), meg sok mást is.

Nem kötelező elem, és nem is egy 'ördög-lakat' ezeket kipipálni (vagy ütemezett rendszerességgel elvégezni..). Megpróbálhatod, aztán vagy előreléptél, vagy lehet tovább keresni a tételeket az ellenőrzőlistán (pl: energiatakarékos mód használata). Szóval, max, egy "kis időt" vesztesz.

Érdemes minden 'furcsaságnál' figyelembe venni, az ugyan arra érkező panasz számot (megerősítést, stb), mert ha a többség posztol ugyan arról, akkor esélyesebb a mindenkit érintő hiba. Amennyiben elenyésző (a többséghez viszonyítva) akkor inkább az egyedi hibák halmazába sorolandó (pl: hardverhiba, vagy a user személyes szokásaira/körülményeire vezethető vissza, az: "ok" ).

[ Szerkesztve ]

(#504) kutga válasza gerner1 (#500) üzenetére


kutga
nagyúr

Sosem volt. Hogy lehet megtenni?

Let the Zone take me if I am.

(#505) PA80 válasza gerner1 (#503) üzenetére


PA80
tag

Nálam az Alkalmazások menüben a legszembetűnöbb a szaggatás. Böngészőnél is előfordul, de ott sokkal ritkább.

[ Szerkesztve ]

(#506) gerner1 válasza kutga (#504) üzenetére


gerner1
veterán

Példa "x /x /.." app (más módon is ugyan oda lehet lépni..) :
- Beállítások ⇒Alkalmazások ⇒"kérdéses app" ⇒Tárhely ⇒Gyorsítótár tölése

OS -é ( 'Recovery' elérése ennél a készüléktípusnál ..) : LINK
- Majd a 'szokásos' : wipe cache partition

[ Szerkesztve ]

(#507) kutga válasza gerner1 (#506) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem egyébként ilyen telefonod van?

Let the Zone take me if I am.

(#508) gerner1 válasza kutga (#507) üzenetére


gerner1
veterán

Van ez is.

(#509) SL-27


SL-27
tag

Dobtam a Motorolát... Egy ilyennel elleszek 2 évig. Teccesz, Zsanett :)

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#510) kutga válasza SL-27 (#509) üzenetére


kutga
nagyúr

Reméljük. :)

Let the Zone take me if I am.

(#511) #95462144


#95462144
törölt tag

Pár napja én is egy ilyet nyúzok. Jó kis telefon nagyon megvagyok vele elégedve tetszik a gyorsasága nem akad teljesen fluid, mondjuk én belenyúltam rendesen a rendszerbe alap beállítások mellett lehet más a helyzet. Egyedül a tokkal szívtam meg az nagyon gagyi.

(#512) Luck Dragon válasza #95462144 (#511) üzenetére

Tok az gyorsan és könnyen orvosolható dolog. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#513) PA80 válasza #95462144 (#511) üzenetére


PA80
tag

Mit értesz az alatt, hogy belenyúltál a rendszerbe?

(#514) #95462144 válasza PA80 (#513) üzenetére


#95462144
törölt tag

Az áttűnési skálát megfeleztem a fejlesztői beállításokban. A gyári appokat kigyomláltam, bixby, fee stb. amikre sosincs szükségem, a play és galaxy store csak akkor fut amikor megnyitom a háttérbeli futás és az adathasználat tiltva van, mint ahogy több appnál is.

(#515) stingy2 válasza #95462144 (#514) üzenetére


stingy2
senior tag

ADB-vel "gyomláltál", vagy Samsungnál is van erre vmi külön sw?

INTJ

(#516) PA80


PA80
tag

Én is kiváncsi lennék erre a "gyomlálás"-ra, hogy hogyan lehet megcsinálni. A többi úgy nagyjából nálam is megvan.

(#517) #95462144 válasza stingy2 (#515) üzenetére


#95462144
törölt tag

A One UI-n belül is kikapcsolható némelyik a Bixby például ilyen. De ha nagyon, megszeretnél szabadulni dolgoktól, akkor odin,
de ezt csak saját felelősségre ajánlom oda kell figyelni.

Luck Dragon: ma orvosolva is lesz :D

(#518) gerner1 válasza #95462144 (#517) üzenetére


gerner1
veterán

ODIN? ⇒"gyomláláshoz" (amellyel nincs gar. vesztés) ???

(#519) *RLaci* válasza PA80 (#516) üzenetére


*RLaci*
addikt

Én ezzel szoktam [link]

(#520) PA80 válasza gerner1 (#518) üzenetére


PA80
tag

Pont ezt akartam kérdezni, hogy ez nem okoz-e garanciavesztést?

(#521) gerner1 válasza PA80 (#520) üzenetére


gerner1
veterán

ODIN -nal biztosan nem gyomlálsz. De, esetleg ez kellhet root -hoz, amely után lehet "gyomlálni". Szóval, akkor sem az ODIN -nal történik. Root -tal pedig, biztosan megy a bilibe a garancia...

(#522) kutga válasza #95462144 (#517) üzenetére


kutga
nagyúr

A bixbyt hogy lehet kikapcsolni?

Let the Zone take me if I am.

(#523) stingy2 válasza *RLaci* (#519) üzenetére


stingy2
senior tag

Ilyen sw-re gondoltam. Ez kb hasonló a Xiaomi ADBFastboottool-hoz. Ugyanazt tudja, mintha parancssoros ADB-t használnék, csak van hozzá egy GUI, ha jól értelmezem?

INTJ

(#524) *RLaci* válasza stingy2 (#523) üzenetére


*RLaci*
addikt

Igen, nagyon egyszerű app. Bármit tudsz vele törölni, tiltani. Évek óta használom.

(#525) atosan válasza *RLaci* (#524) üzenetére


atosan
addikt

Jó lenne ilyen androidra is.

Maine coon

(#526) kutga válasza kutga (#522) üzenetére


kutga
nagyúr

Egyébként most hogy két hete megvan a telefon, van róla némi tapasztalat. Szerethető készülék, egyedül ami bosszantó talán hogy az UI és az alkalmazások görgetés közben bizony megakadnak egy pillanatra. Úgy tűnik a sima működést idén is az S széria kapta.

Let the Zone take me if I am.

(#527) #95462144 válasza gerner1 (#521) üzenetére


#95462144
törölt tag

Igen azt írtam, hogy az kell hozzá nem pedig azon belül.

#522kutga:

Beállítások, alkalmazások, Bixby és alul a kikapcsolás.

(#528) gerner1 válasza #95462144 (#527) üzenetére


gerner1
veterán

Nem, nem az kell hozzá. Root kell hozzá (vagy ADB, amiről már szó volt...). A kettő nem ua.

[ Szerkesztve ]

(#529) PA80


PA80
tag

Én ezt nem bírom egyedül a OneUI-ban, hogy mi a búbánatnak kell telerakni teljesen felesleges, nehézkesen vagy egyáltalán nem kikapcsolható/törölhető alkalmazásokkal. Egy nagyon szimpatikus rendszer lenne egyébként, de ez nem értem, mire jó. :(

[ Szerkesztve ]

(#530) Luck Dragon válasza PA80 (#529) üzenetére

Minden rendszernek meg vannak a hülyeségei , ez még mindig egy fokkal jobb , mint a Xiaominál a sok , megannyi reklámmal teletűzdelt applikációk és rendszer . Hajam tépem tőle .
:o

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#531) aprokaroka87 válasza Luck Dragon (#530) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Használj lekvár.. reklám blokkoló alkalmazást, és nem kell kapcsolgatnod :D

(#532) Luck Dragon válasza aprokaroka87 (#531) üzenetére

Annál jobbat tettem, kikapcsoltam és beraktam a fiókba . :DDD :B

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#533) PA80 válasza Luck Dragon (#532) üzenetére


PA80
tag

:C

Én eladtam pár hónap után :DDD

[ Szerkesztve ]

(#534) *RLaci* válasza atosan (#525) üzenetére


*RLaci*
addikt

Jó lenne. De így is ez egy szuper app, egyszer kell rádugni kábellel gépre, utána már WiFi-n keresztül takaríthatsz.

(#535) SL-27 válasza #95462144 (#511) üzenetére


SL-27
tag

Miféle tok?

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#536) Luck Dragon válasza PA80 (#533) üzenetére

Én nem, kell valami vésztartalék. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#537) PA80 válasza Luck Dragon (#536) üzenetére


PA80
tag

Nekem az is Samsung, a Xiaomi-t messziről kerülöm :)

(#538) szkaroly válasza Luck Dragon (#530) üzenetére


szkaroly
senior tag

Első indításkor 2 perc alatt minden reklámot ki lehet kapcsolni. Azóta egy sincs. Nem kell hozzá géniusznak lenni.

Poco X3 Pro

(#539) Luck Dragon válasza szkaroly (#538) üzenetére

Tudom .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#540) Schuler888 válasza Luck Dragon (#530) üzenetére


Schuler888
senior tag

Sonyrol ne is beszeljunk ahol a bloatware resze az asphalt tobb gigas jatek... Csucsmodelkent... Amikor olvastam azt hittem eliras... :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#541) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv, valaki megnézné, hogy az alábbi gyorsgombok ki-be kapcsolásához fel kell-e teljesen oldalni a telefont, vagy elég csak felébreszteni?
-Wifi
-Bluetooth
-mobiladat
-repülőgép üzemmód

Sokat segítene!

Make Love not war!

(#542) #21795072 válasza SirRasor (#541) üzenetére


#21795072
törölt tag

256G/8G verzió.
Mindegyik változtatáshoz kéri a mintát.

(#543) SirRasor válasza #21795072 (#542) üzenetére


SirRasor
őstag

:R
Anyázok itt rendesen, mert a Pixel mindenhez kéri, csak a BT-hoz nem. Erre kiderül, hogy lehetne még rosszabb is.
Csak érdekességként: Galaxy S7 csak a repülőgépes üzemmódhoz kérte, máshoz nem. Igaz az még Android 8.1-el volt megáldva.

Make Love not war!

(#544) stof


stof
tag

Wifi és mobil adat bekapcsolása nem kér mintát.Bluetooth és repülő mód kér. A52s 5G 6/128.

(#545) stof


stof
tag

Tudja valaki hogy a Samsung S pen használható-e ezzel a készülékkel? Köszi a válaszokat!

(#546) doooo válasza stof (#545) üzenetére


doooo
veterán

Sajnos nem használható vele. Jelenleg csak két mobillal használható, a Note20 Ultrával, és az S21 Ultrával. (Meg van a Fold3-nak is saját ceruzája, de az csak és kizárólag ahhoz az egy modellhez "passzol", a többi S-Pen nem működik vele.)

(#547) gerner1 válasza stof (#545) üzenetére


gerner1
veterán

Nincs Wacom réteg...

(#548) #21795072 válasza stof (#544) üzenetére


#21795072
törölt tag

Igen, rosszul néztem, nekem is így működik. Wifi és mobil adat bekapcsolása nem kér mintát.

(#549) juuzer válasza doooo (#334) üzenetére


juuzer
addikt

Hupsz, erre elfelejtettem válaszolni, ne haragudj, bocsánat.

Minden értesítés. A p30-on rendben megjönnek. Viszont van, hogy a Note 9 egyszerűen nem mutatja, majd X perc vagy akár fél óra múlva elkezd rezegni a telefon kb minden addig jött értesítésre. Aztán ezeket küldi a Galaxy Fit 2-mre is. Nem jöttem rá, hogy ez miért van.

Nem tudom, hogy ez itt pl. fennáll e.

Vamos a la playa.

(#550) doooo válasza juuzer (#549) üzenetére


doooo
veterán

Ha párhuzamosan használod őket, és mindkettőre ugyanazzal a profillal vagy bejelentkezve, akkor próbáld meg kikapcsolni a P30-on a netet (vagy esetleg ideiglenesen kijelentkezni az appokból, vagy repülőüzemmódba tenni), tehát így csak a Note-ra jönnének az értesítések. Ha így már nem késnek, valószínűleg itt van valahol a hiba.
Hozzáteszem, akkor sem normális dolog ez, de ha lehet rajta javítani, miért ne (lehet, hogy az a baj, hogy mindkettőt ugyanazzal Google-fiókkal használod, lehet, hogy valami prioritási hiba van az egészben, és azt hiszi a P30 elsőséget élvez; esetleg próbálj meg kijelentkezni a Google-fiókodból a Note-on, majd vissza).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.