Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Tamas77 válasza Breki (#7981) üzenetére


Tamas77
csendes tag

Milyen jó lenne ha a telefon "megtanulná" a töltési szokásunkat és az szerint vezérelné a töltést.
Pl. Minden este 7-9 óra között rá szoktam tenni a töltőre és reggel 6-7 óra között veszem le róla. Ez alapján próbálná meg a telefon szoftvere úgy szabályozni a töltést, hogy a töltőről való levétel időpontjában lenne 90-95% érték közt a töltöttség.
Vagy
A telefon szoftveresen megoldaná, (esetleg opcióként ajánlhatná) azt, hogy a teljes feltöltést követően csak 10% merülés esetén indítja újra a töltést ha érzékeli, hogy töltőre van csatlakoztatva.

( ezeket nem én találtam ki ezek már léteznek régebb óta ;)

(#8002) Aryes válasza Tamas77 (#8001) üzenetére


Aryes
nagyúr

Megoldható Bixby rutinnal :K

(#8003) Tamas77 válasza Aryes (#8002) üzenetére


Tamas77
csendes tag

Csak jó azért a samu is. (megoldja valahogy ha másnem rutinnal de végül is jó) :)

(#8004) Breki válasza Ed McLeves (#7998) üzenetére


Breki
veterán

Harmadikra :DD

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#8005) Bella80_


Bella80_
tag

Sziasztok! Szeretnék egy samsung 52s 5G telcsit venni a lányomnak viszont soha nem vettünk még samsungot ezért szeretném megkérdezni mennyire megbízható telefonok meghibásodás terén? A másik kiszemeltem a Realme GT master. Xiaomi és Realme telcsik vannak a családban azok hibátlanok. Egy telefonban nekem a fénykép és videó mínőség illetve a teljesítmény érdekel.

(#8006) Aryes válasza Bella80_ (#8005) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szoftveresen és hardveresen is kiforrott készülékek (meg is kérik az árát), kitűnő a szerviztámogatása. Ha a garanciaidő alatt nem romlik el, akkor valószínűleg már nem is fog. :N
Ha jól számolom ez a 8. Samsung telefonom, egyik sem romlott el, az egyikben gariidő alatt tönkrement az akksi, de ez vagy 6 éve volt, azóta volt 3 másik. :)
Ez a készülék kifejezetten nagyon jól sikerült, a topik egybehangzó véleménye alapján, nem fogsz vele rosszul járni! :K

(#8007) Jim74 válasza Bella80_ (#8005) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hali!

A családban két Xiaomi-t cseréltünk le erre a Samsungra. Mindketten maximálisan elégedettek vagyunk. :K

(#8008) osonte válasza Bella80_ (#8005) üzenetére


osonte
senior tag

Ajánlottam már ismerősömnek Realme GT mastert és maximálisan elégedett vele, de ő mondta is, hogy neki a kamera nem számít. Abban kifejezetten gyengébb e Realme és a lányod szerintem sokat fogja használni a kamerát, kiemelném a hátsónál az optikai stabilizátort, illetve az előlapi kamera baromi jó képeket lő az átlaghoz képest az A52s-nél! Teljesítményre egyformák, de nekem a szoftvere jobban bejön a Samsungnak. Szóval akinek a kamera számít, mindenkinek az A52s-t ajánlom.

(#8009) bul07


bul07
nagyúr

Mióta lehet minden biztonsági feoldást egyszerre használni?
Arc, ujjlenyomat, minta

Nekem ez új dolog, legutóbb még nem lehetett mikkor régen néztem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#8010) DrBubo77 válasza Bella80_ (#8005) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Én zsinórban az 5. Samsungot használom, nem volt egyikkel sem problémám.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#8011) Jani464646


Jani464646
újonc

Üdv mindenkinek!
Van egy Poco X4 Pro 5G telefonom, amit már megbántam, hogy megvettem.
Visszatérnék a Samsunghoz, de nem tudom melyik lenne a jobb választás.

Samsung GALAXY A52s 5G A528B Dual-SIM 128GB Black ........346 euróért
vagy
Samsung GALAXY S20 FE 5G cloud navy G781B Dual-SIM 128GB.....430 euróért?
Köszi a válaszokat előre is!

(#8012) kengyel válasza Bella80_ (#8005) üzenetére


kengyel
nagyúr

Mióta a One UI- t használja a Samsung, tökéletes a telefon. Anyaghasználatra, Soc- ra, sosem volt panaszom, S3- óta csak Samsungom van. :) A hátlapi főkamera nagyon jó képeket készít, a selfi hagy kivetni valót maga után.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#8013) ollie válasza Jani464646 (#8011) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Galaxy S20 FE a felspőkategória aljában jelent meg, az A52s meg középkategória, így szinte mindenben jobb az S20 FE. A benne levő CPU/GPU páros is sokkal gyorsabb (Snapdragon 865 vs 778).

***

(#8014) Jani464646 válasza ollie (#8013) üzenetére


Jani464646
újonc

Köszi

(#8015) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!

Két tok között van valami különbség? Egyik másik.
Egy A52s 5G-hez kellene természetesen. :R

(#8016) jeni válasza Tomi0703 (#8015) üzenetére


jeni
félisten

Speedshop
EF-EA525PBE
szintén u.a.
a drágább
[Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A528)]
a típusszám szerint az 525 korábban kiadott modell,de a méretett tekintve teljesen azonosak,
az 528-s az újabb kiadás.
én fehéret rendeltem 10130Ft áron ugyan ilyen Smart View flipesből. legfeljebb hamarabb piszkolódik. 4-5000Ft-al olcsóbb a fehér kivitel
(EF-EA525PWEGEE)
tudásban teljesen ugyanazok

[ Szerkesztve ]

(#8017) Tomi0703 válasza jeni (#8016) üzenetére


Tomi0703
őstag

Köszi.
Mindenképpen fekete kell. Aquából lesz az olcsóbb, oda van ingyen szállítós kupon. :D

(#8018) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Üdv, random villog a kijelző alsó része ez sw vagy hw hiba? Olvastam már korábban erről itt, de mi lett a megoldás végül?

(#8019) Aryes válasza Pietrosz (#8018) üzenetére


Aryes
nagyúr

ez sw vagy hw hiba?

Szia! Ennyi információ alapján: igen.

(#8020) vectras válasza Jani464646 (#8011) üzenetére


vectras
tag

Egyértelmű hogy s20 fe. Én is bánom hogy nem azt vettem.

(#8021) osonte válasza vectras (#8020) üzenetére


osonte
senior tag

Én meg nagyon akartam az S20 FE-t, 2 nap után elálltam a vásárlástól (nekem csalódás volt) és azóta a 2-ik A52s-t nyúzom, mert az elsőt megkapta a feleségem. Ja és közben voltak Xiaomi próbálkozásaim (pl.: 11T), de nem adnám oda az S20 FE-ért... Mondjuk egy S21 FE-t kipróbálnák. :)

(#8022) Pietrosz válasza Aryes (#8019) üzenetére


Pietrosz
addikt

Mennyi info kellene akkor? :D
Tudom, hogy volt már ez téma, azért gondoltam, hogy már van rá diagnózis.

(#8023) vscotina válasza jeni (#8016) üzenetére


vscotina
aktív tag

Szia szerintem a Speedshopban utángyártottat árulnak. Az Aquaban a feketére 2 év garancia van, a fehérre semmilyen garancia nincs.... Azért ez mond valamit, nem? Ha már ilyen sokat kiadsz érte, mindenképpen eredetit vennék.

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#8024) DrKapocs válasza vectras (#8020) üzenetére


DrKapocs
őstag

Csak, hogy legyen ellenvélemény is: én anno az S21FE, Realme GT 2 (Pro) és az A52s között hezitáltam. A Realmet a fórumban olvasottak miatt kizártam, nem volt kedvem a szoftveres bugokhoz. Mivel én nem játszok, viszont navigációra is kell a készülék (nem hátrány, ha nem egy melegedésre hajlamos processzor van benne), így az A52s mellett döntöttem. Ráadásul befért 120 alá, így még lejött 20 a készülékbeszámítás miatt. A legjobb vételem volt. Azóta páromnak is ilyen készüléke van, én pedig most cseréltem le a másodlagos A50-et szintén egy A52s-re. Mi nagyon szeretjük, jó készülék. Nyomkodtam S21FE-t, nem vágódtam tőle hanyatt. Nem igazán venni észre az erősebb processzort a hétköznapi folyamatoknál.

(#8025) osonte válasza kengyel (#8012) üzenetére


osonte
senior tag

A selfie kamera tényleg gyengébb mint a fő hátlapi, de még a Xiaomi 11T is iszonyat hitvány selfie-t lőtt pedig az drágább teló volt és sok telefon gyengébb ebben az árkategóriában, szóval ebben az ársávban nem lesz jobb. Azok jobbak, ahol van autófókusz, de az szerintem nem ennyibe kerül, közel sem.

(#8026) Aryes válasza Pietrosz (#8022) üzenetére


Aryes
nagyúr

Több. Hol jelentkezik, mekkora területet érint, mikor jelentkezik, mit tettél eddig ellene (pl factory reset). Esetleg fotó vagy videó az esetről. Ha már volt szó róla, akkor keresd vissza a topikban, hogy mi lett a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#8027) Aryes válasza Jani464646 (#8011) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én az üzemidő miatt sem vennék csúcs telefont (meg a pénzt is sajnálom rá :DDD ), mivel nekem a SOT sokkal fontosabb, mint a teljesítmény.

(#8028) kengyel válasza osonte (#8025) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez ebben a kategóriában, rendben is van. Csak a kollégának írtam le, nagyjából mire számíthat. Szerencsére, nem sokat használom az előlapi kamerát, a hátlapi sokkal többet dolgozik. Az viszont, nagyon jó képeket készít.

kengyel

(#8029) osonte válasza kengyel (#8028) üzenetére


osonte
senior tag

Én is sokszor inkább megfordítom a telefont, még ha nem is látom a kijelzőt és általában sikerül eltalálnia a lényeget, jól fókuszál és a hangerőgombbal pedig fényképezek. :)

(#8030) Aryes válasza osonte (#8029) üzenetére


Aryes
nagyúr

:K

(#8031) Ed McLeves válasza Breki (#8004) üzenetére


Ed McLeves
tag

Jaaaa :C

[ Szerkesztve ]

(#8032) Jim74 válasza Aryes (#7792) üzenetére


Jim74
nagyúr

Megint elsz@ródott a TruePhone :W
Valószínűleg megint a rendszerfrissítés után. Viszont most akkor sem javult meg, ha legyalultam az appot és nulláról telepítettem újra, mindent alapbeállításon hagyva :(.
Baromira idegesítő :W .

(#8033) gerner1 válasza Jim74 (#8032) üzenetére


gerner1
veterán

Meg kell várni, amíg annak a 3rd party APP -nak a fejlsztője lép valamit. Az utolsó frissítése 2021.07. 14 -én volt, így esélyes, hogy ~talán- volna mit 'bepótolnia' ...

(#8034) Jim74 válasza gerner1 (#8033) üzenetére


Jim74
nagyúr

Félek, hogy nem fog már updatelni. :(
Ami még bosszant, hogy másnál jól működik. :F

(#8035) gerner1 válasza Jim74 (#8034) üzenetére


gerner1
veterán

Akkor, érdemes lehet még tisztázni a felhasználói szokásaitokban, az eltéréseket.

(#8036) kano válasza DrKapocs (#8024) üzenetére


kano
nagyúr

Az baj lenne... Az A52s és A53 sem egy felső kategóriás CPU gyorsaságával kezeli a rendszer. Mondjuk nem is annyiba kerül. Szóval jó kis telefon, de azért nem egy SD888.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8037) jeni válasza kano (#8036) üzenetére


jeni
félisten

SD888 problémája a túlmelegedés és a nagyenergia igény

(#8038) Jim74 válasza gerner1 (#8035) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nyomtam egy alapértelmezés visszaállítást az appon és megjavult. Természetesen minden beállításon újra végig kellett mennem...
Nem tudom, hogy mitől barmolódik el... :(

[ Szerkesztve ]

(#8039) osonte válasza jeni (#8037) üzenetére


osonte
senior tag

Így van + az A53 Exynos és nálam még menüben is akadozott... A mindennapokra elég az A52s, cserébe nem "fénysebességű" nagy fogyasztással és nem is lassú mint az A53 (nálam lassú, másnak lehet ettől jó).

(#8040) honda130


honda130
tag

Üdvözlök mindenkit!
Lányomnak van egy A52S telója. Nagyon szereti. De tegnap előtt gondolt egyet és megváltoztatta a feloldó kódját. Elmondása szerint, már a megváltoztatás alkalmával is többször kellett beírnia, mert mindig elhibázta. Aztán, mikor végre elfogadta neki, szerintem kétszer írta be ugyanúgy rosszul. :W Így aztán, hiába tudja az új jelszót és a régit is. A telefon nem fogadja el.
Ott tartunk, hogy tegnap még elfogadta neki az újjlenyomatot, le is mentettünk képeket, ezt azt. Most újra kellene szerintem indítani recowery módban. Oda ugye úgy lépek be, hogy előtte kikapcsolom a készüléket. Ja? De kikapcsoláskor is kódot kér. Hoppá! :Y
Ilyenkor mi van, Merítsem le a telefont?
Tényleg nem lehet másképp visszanyerni azt a kódot? Vagy ha már úgyis újra kell indítani valahogy, Nem lehetne valami biztonsági mentést csinálni előtte? Közbe eszébe jutott, hogy készített két szép rajzot az IbisPaint X alkalmazással. Azt még nagyon sajnálja, hogy elveszik.
Szóval? Vannak még itt olyan hozzáértők, mint régen? Emlékszem, az LG G2-t és a HTC Sensation XE-t még itt segített mindenki Rootolni, meg főzni. Most csak az adatokat kéne megmenteni. Meg ugye, kikapcsolni, valami gomb kombinációval, vagy bármivel.
Előre is köszönöm!
Kellemes ünnepeket, ha addig nem kommunikálnánk!

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#8041) Breki válasza honda130 (#8040) üzenetére


Breki
veterán

A leállításhoz hátga segít

To force a shutdown on your Galaxy A52s 5G press and hold the power button (or unlock button) for at least 8 seconds until the Samsung or Android logo appears on the screen and release the button while it turns on again.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#8042) Aryes válasza honda130 (#8040) üzenetére


Aryes
nagyúr

A Google vagy az esetleges Samsung fiókon keresztül lehetne esetleg próbálkozni.

How Can I Unlock a Locked Android Phone Remotely
If you have enabled Android Device Manager on your phone before locking it, then you can take advantage of ADM to unlock your Android phone. It allows you to unlock your phone password remotely, even when your phone is lost. Note that your phone needs to be run on Android 4.4 and above.

Steps to unlock a phone without a password with ADM:

Step 1. Visit Google Find My Device on your computer or another smartphone, Sign in using your Google login details that you also used on your locked phone.

Step 2. Choose the device you want to unlock > Select Lock > Enter a temporary password and click Lock again.

Step 3. Once it completes, you will see a confirmation below the box with the options: Ring, Lock and Erase. Also, you will see a password field on your Android phone, just enter the temporary password.

Step 4. Lastly, go to your Android phone’s lock screen settings and disable the temporary password.

Sosem próbáltam, de működhet.

[ Szerkesztve ]

(#8043) kano válasza jeni (#8037) üzenetére


kano
nagyúr

Mint ahogy az összes 865 utáni SD-nak is. Senki sem mondta, hogy nem így van, de egy SD 778G nyilván nem veszi fel egy csúcskategóriás SD 888-al a versenyt. Kivéve, ha throttling van. :D

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8044) H2o-pok válasza honda130 (#8040) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Talán ez segit.
[link]

(#8045) Aryes válasza kano (#8043) üzenetére


Aryes
nagyúr

Úgy 8 éve volt egy kalandom egy Xiaomi mi2s-el, abban Snapdragon 600 volt, de már azon is teát lehetett főzni, ha nem olyan fw került rá, ami visszaskálázta az órajelet. :N
Még egy olyan bugos, rosszul tervezett telefonom azóta se volt, akkor fogadtam meg, hogy azután csak Samsungot veszek :))

(#8046) benjoe1


benjoe1
aktív tag

A52 4G telefonom van. Frissült Android 13 ra és azóta nem működik az Android auto. Lehet ezzel a problémával kezdeni valamit?

[ Szerkesztve ]

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#8047) Aryes válasza benjoe1 (#8046) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mit tettél azóta? Frissítetted az Android autót áruházból?
Usb kapcsolaton keresztül használod?
Használsz egyéni témát? Néhány program elkezdett nem működni, ha nem kompatibilis a téma, állítsd vissza gyárira.
Ha nem segít, próbáld meg törölni az alkalmazás adatait:

Ha nagyon fontos, hogy működjön, akkor a következő lépés a telefon gyári visszaállítása. Bár itt szokták javasolni recoveryből a cache partíció törlését, nekem nincs vele tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#8048) DrKapocs válasza Aryes (#8045) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nekem is mi2s-em volt, idén váltam meg tőle. Valóban tudott melegedni, néha elég komolyan. 2 akkut főztem fel benne navigáció során. Nálam kb. 10 évig szolgált. Antutun kb. 30 ezer pontot gurított, de használható volt a mai napig. Persze régi verziós appokkal. Én szerettem az SD600-at, jó volt az anno. Utána volt egy Redmi 4 Prime-om, abban SD625 volt. 4 és fél év után adtam el a kijelzője miatt, amoledet szerettem volna. Az SD625 zseniális volt számomra, középút az akkuidő és teljesítmény között. Ezután jött az A50. De a lényeg: számomra, az én szokásaimhoz az SD 6xx szériás processzorai elegendők voltak. Az A52s-ben lévő SD778G közelebb áll a felső kategóriához, mint a középhez, legalábbis több helyen így olvastam. Ha az SD6-os széria számomra elég volt, akkor a 7-es teteje sokáig elég lesz.

(#8049) Aryes válasza DrKapocs (#8048) üzenetére


Aryes
nagyúr

A melegedés volt a kisebbik baj vele. Sokkal nagyobb gond volt, hogy a legtöbb fw esetén fantom touch jelenséget produkált, két hónap alatt, amíg nálam volt a telefon, nem sikerült megoldani ezt a problémát. Úgy tudom nem mindegyik készülék volt érintett, vagy nem annyira, mint az enyém, és az okára sem sikerült rájönni (csak sejtettem, hogy összeakadt valahogy a GSM antenna és a touch vezérlés). Ennél is nagyobb gond volt a beszédhang minősége, a másik fél mindig azt mondta, hogy olyan, mintha víz alól beszélnék, és ez volt végül, ami miatt úgy döntöttem, hogy eladom. És szó szerint az eladás előtti estén jöttem rá, hogy ha nem teszem rá a hátlapot, gyönyörű a hangminőség! Mint kiderült, a beszédmikrofon fölött nem volt lyuk a hátlapon, teljesen el volt takarva :Y csak ki kellett volna fúrni, hogy rendesen működjön, de már eladás előtt nem akartam kifúrni.
Amúgy szerethető készülék volt, igen, főleg a dual boot miatt, meg tényleg kis pörgős, de fő telefonnak nem tudtam használni sajnos.

(#8050) benjoe1 válasza Aryes (#8047) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Az itt írtakból mindent.
https://www.getdroidtips.com/android-13-android-auto-not-working/

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.