Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Daneey


Daneey
tag

elolvashatja magyarul a Full Circle Magazine 3. számának magyar fordításában.
Nem a 13.-dik kiadásra gondoltál?

Szerk.: bocs, bunkó vagyok, tehát a cikk az nekem nagyon tetszik, lényegretörő, majd egyszer kipróbálom!

[ Szerkesztve ]

(#2) agent_k


agent_k
őstag

Tisztelem becsülöm a linux felhasználókat.

Nekem nem lenne kedvem ennyit pöcsölni valamivel ami számomra lényegében teljességgel értelmetlen, az biztos. A linux így is úgyis gyors és stabil... félévente mindig megpróbálom meggyőzni magam, hogy nem kell nekem windows, aztán amikor pl. még a wlan hálózat sem működik rendesen már több verziószám óta, akkor mindig rájövök, szenved vele a franc, ha ott egy jól működő, eddig a legstabilabb rendszerem 10 év óta. (Vista business jogtisztán)
A vista meg xp gyomlálókat sem értettem soha. Vegyen az ürge olyan vasat amin működik az oprendszer rendesen.

Egyébként a cikkhez gratula! Jól tagoltan, szépen érthetően (már annak aki látott ilyet, nekem kínai) van leírva.

(#3) Kephamos


Kephamos
addikt

Hiánypótló írás! :C Kár, hogy lusta vagyok hozzá. :W

(#4) attila9988


attila9988
őstag

Ebben az egészben az a vicc, hogy ha a gagyi ubuntu helyett egy debian telepítő dvd -vel indul neki az ember, egyszerűbb, és kényelmesebb felépíteni a "saját linuxot", hiszen a debian telepítő alapjában véve feltételez némi szaktudást, és nagyobb szabadságot ad, logikusabban összeállított csomag "pakkokkal", míg az ubuntu a "gyorsan telepítsünk valami linux -ot, mert van benne kompiz" típusú butított debian változat.

Sosem értettem mit szeretnek az ubuntu -ban. Olyan divatos linux változat lett, csak azt nem tudom mivel érdemelte ki.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#5) sh4d0w válasza attila9988 (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valószínűleg az, hogy eléggé felhasználóbarát. Debian nem azoknak való, akik mondjuk Windows-ról térnek át.

Daneey: nem, direkt írtam 3. számot... :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#6) D600


D600
tag

Köszi, tetszik az írás! :R
Megint tanultam új dolgokat. :U

(#7) attila9988 válasza agent_k (#2) üzenetére


attila9988
őstag

Neked meg talán a legjobb megoldás egy mac lenne. Iszonyat kényelmes a mac os, és bár én nem tartom világbajnoknak a biztonság terén, de a mac gépek akkor is szerethető masinák. Kicsit olyanok mint anno a c64, vagy az amiga. Ráadásul ezekkel szinte soha nincs gondja az embernek. Ha nem lenne olyan iszonyatos ára, nekem is lenne itthon egy olyan is. De annyit nem vagyok hajlandó adni értük.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#8) Vladi


Vladi
nagyúr

Ó, nahát! Mindig nagy öröm linuxos írást olvasni. :R
Kiemelést neki! :C

(#2) kicsee:

Természetesen olyan rendszert használsz, ami neked megfelelő. Csak egy valamit nem értek:
"Vegyen az ürge olyan vasat amin működik az oprendszer rendesen."
;)
Van olyan wlan, amire rábutolsz egy linuxot és megy a net. Hozzá sem kell nyúlni.

(#4) attila9988:

Itt is gyakorlatilag ezt csinálta. Csak összefogta egy .iso-ba. Nem értem, hol itt a gond. :U

Cikkhez: szerintem alternate telepítővel ugyanezt érted volna el. Azt nem értem milyen probléma lett volna a kernel cserével. Elvileg nem kéne. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9) sh4d0w válasza Vladi (#8) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kernelcsere nagyfokú hibalehetőség. A howtoforge-os cikk azt mondja, hogy egy generic kernel fent van, így nyugodtan le lehet szedni a szerverét. Nos, nem volt fent... én meg nézhettem a memtest kék képernyőjét :DDD

Alternate CD meg ugyanúgy felrakja a GUI-t a sok, nekem nem kellő programmal együtt.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#10) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Én annyira szívesen használnék Ubuntut, vagy bármilyen linuxot...
A múltkor töltöttem le egy Ubuntut, most meg nem mondom melyik verzió, de asszem 7.2
Feltettem, tetszik meg minden, csak éppen használni nem tudom, pedig biztos, hogy jó dolog...
Még egy nyamvadt ATI meghajtót se tudtam rá feltelepíteni, mert 1xűen nem lehet hozzá működőt szerezni, pedig csak egy 9600PRO-m van ami nem mai darab, és akkor még az alaplap meg a hangkártya driverekkel meg sem próbálkoztam...
Mivel a parancssorához nem értek a Linuxnak ezért marad a Windows sajnos.

Amúgy jó kis írás/hasznos biztos, de amikor nekiálltál parancssorban alkotni, akkor abba is hagytam az olvasását. Hiába olvasom, úgysem értem miről írsz.

(#11) bbandi válasza attila9988 (#4) üzenetére


bbandi
tag

Én személy szerint azt, hogy sokkal frissebb mint a debian. (apt-get nélküli disztrót meg már használni se tudnék :) )

Ja és azt, hogy mivel divatos lett, elég komoly támogatottsága van

[ Szerkesztve ]

(#12) sh4d0w válasza _Orbi_ (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

7.2-es Ubuntu nincs :)

Az ATi driver beállítása meg 3 kattintás a GUI-n, nem kell parancssor hozzá - nekem is ATi-m van. Nem tudom, mennyi idős vagy, esetleg használtál-e DOS-t... de annál sokkal jobb.

https://www.coreinfinity.tech

(#13) attila9988 válasza _Orbi_ (#10) üzenetére


attila9988
őstag

annyi leírás van a neten még magyarul is, hogy akár ingyen is elkezdhetsz tanulni a linux -ról. Amikor én elkezdtem még nagyon más volt a helyzet, és net kapcsolatom sem volt. Egy újságos cd -s disztróval sikerült tönkretennem egy két partíciómat, amin fontos adatok voltak..:)

Nézz el pl ide.
[link]

Elég összeszedett kis weboldal, bár nem árt ha van némi fogalmad a parancssorokról, akár csak dos -osról is, mert ha eddog csak gui -t láttál, akkor sokkal nehezebb dolog ebbe belevágni.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#14) attila9988


attila9988
őstag

Most így elgondolkodva a cikken az jutott eszembe, hogy pl teljesen felesleges volt beleírni, hogy milyen programokat választottál magadnak. Elég lett volna ha azzal kezded, hogy "válassz egy disztribúciót, és telepítsd fel a neked tetsző csomagokat"

Majd jöhetett volna a "hogyan szerezzük be, és bírjuk működésre a Remastersys -t"
Ezt a részt meg lehetett volna kicsit bővíteni, a fentebb említett kieső részek helyett, hiszen így véggondolva, ha én még életemben nem láttam volna linux -ot, elakadnék ezen leírás alapján, abban biztos vagyok.

Nem sértésnek szánom ezeket a megjegyzéseket, ne vedd annak őket, ezek csak a személyes észrevételeim.
Mindenesetre nekem is hasznos volt a cikk, mert ezt a Remastersys -t nem ismertem. Minden bizonnyal ki fogom próbálni.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#15) Vladi válasza _Orbi_ (#10) üzenetére


Vladi
nagyúr

9600pro-hoz valójában nem is kell driver. A beépített is beficcenti 3d-ben. :U
Hangkártya és alaplap szerintem szintén. Legalább is az ilyen régi cuccokban 99%-hogy egyből megy.

Nem érdemes az első kudarcnál feladni. Ilyenkor tessék szépen feljönni valamelyik linuxos topikba és elsírni a bánatot. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16) moma válasza attila9988 (#4) üzenetére


moma
őstag

ahoz képest pont most nyilatkozta Linus, hogy ő is ubuntu párti(a fedora mellett) :P

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#17) attila9988 válasza moma (#16) üzenetére


attila9988
őstag

Nézd. Linus remek szakember, van mire büszke legyen, de azt ne felejtsük el hogy neki csak a kernelhez van köze, nem határozza meg az egész közösséget, márcsak azért sem, mert a gnu mozgalom már megvolt a linux előtt is, csak kevésbé volt szervezett.
Ha Torvalds úr fel akarja hívni magára a figyelmet néhanapján amikor kibújuk a monitor mögül, gyakran beszél hülyeségeket. A gnome -ról is csupa rossz véleménye volt, most meg tolja az ubuntu -t, amin alapértelmezésben ez van..:)

Persze nem idomos kiragadni egy mondatot egy beszélgetésből, és azt önmagában értelmezni, mert így önmagában nem biztos hogy az szűrhető le belőle, amit az illető mondani szeretett volna. Ebből élnek az újságírók is nem igaz? Ha le akarnak járatni valakit, csak egy mondat kell hozzá, amit mindenki úgy ért, ahogy akar... :DD

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#18) copin válasza Vladi (#8) üzenetére


copin
őstag

Olyan kéne, aminél a letöltés előtt kiválaszthatom milyen vashoz lesz és ezzel rengeteg megát és időt spórolhatok. Akkor nem lenne meglepetés, hogy mondjuk ez vagy az nem megy, és mehet a formázás, vagy a jajgatás a fórumokban. Van ilyen os?

Az se ártana, ha kiválaszthatnám a gui-t is. Persze a kubuntu (kde és jwm rulz), de egyszerűbb lenne pipálgatni, külön disztró helyett, vagy ez már mission impossible?

[ Szerkesztve ]

(#19) Vladi válasza copin (#18) üzenetére


Vladi
nagyúr

Első részt nem egészen értem. Ezek a dolgok nem így működnek.
Oem telepített dolgok esetleg.

A másikat dvd telepítésnek hívják. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20) Eastman


Eastman
őstag

Nagyon érdekel a Linux (Ubuntu). Tanulgatom lelkesen. Sokat szívtam (szívok) vele, de az alapfilozófiája annyira magával ragadott, hogy tovább bírkózok vele. A terminálban (részben copy + paste megoldással) elnavigálok és 60%-ban olvasok a sorok között szinte nulla PC-s előélettel. A Ps miatt van egy vines partícióm is, de csak a grafikai munkákra használom. A Gimp sajnos nem győzött meg. :(

Nagyon szeretnék egy saját Ubuntut és meg is fogom csinálni! :K

Mi az a minimális gépigény / ár amivel ez létrehozható? (A noteszem most lekopogom egyben van, nem buherálnék rajta.)

Eastman

u.i.: Folyamatosan hirdetem a barátaimnak az igét az Ubival kapcsolatban, de nagyon hiányolok pl. egy egyoldalas egyszerű ízelítőt amivel a vines társadalom meggyőzhető arról, hogy a Linux (Ubi) nem misztérium. ...mondjuk a terminál és a "mélyebb" informatikai kifejezések kihagyásával, mert attól minden vint használó megretten. :)(Persze mi minősül mélynek? Aki átlátja és írni tud róla, nem biztos, hogy le tudja egyszerűsíteni a leírást, így "szakmaivá" válik.) Ilyen rövid kedvcsináló leírás az ubuntu.hu -n sincs. Bár a pólóm hátán hordom az oldal címét, de aki rákattint csak pislog 6 percig, mert nagyrészt kínai a vines agynak a dolog. Márpedig évekig csak az ablakon néztünk be.

A Citroen DS jut az eszembe. Mindenki tudja, hogy szép, meg jó, meg kíváló az aerodinamikája, meg fekszik az úton, meg van benne erő, van benne anyag, van benne ötlet, van benne hely, de kinek kellene otthonra? Kormányváltós, bonyolult a futóműve, nincs benne klíma, speckó szerelő kell hozzá, meg különben is francia. Közben meg akkora élmény vezetni, a gázra taposni mintha egy vadászgépben ülnél. Azzal a különbséggel, hogy folyamatos biztonságban érzed benne magad mert tapad az útra. Sosem fogod megismerni teljesen, de együtt él veled és lélek van benne. ...remélem nem túl elrugaszkodott a példa.

[link]

[link]

[ Módosította: Loretto ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21) Eastman


Eastman
őstag

...mondjuk ki lehetne egészíteni az Ubuntut (és nem a böngészőt) egy olyan keresővel (grafikusan), ami a hardver beírása után megkeresi a hozzá tartozó drivert a neten. Ha nem találja, a típussal (típusszámmal) kapcsolatos magyarnyelvű fórumot. Ezután az angol nyelvű oldalakon kutatna. Tudom, gugol a barátom, de mégis laikusként simán el lehet veszni az információhalmazban. Mire kiszűröd (az érthető) lényeget, kétszer megbánod, hogy belevágtál.
Sok embernek egyszerűbb lenne az élete és könnyebben megszeretné az Ubit egy ilyen célzott driver-keresővel.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22) DarkByte


DarkByte
addikt

Jó kis írás! Kíváncsi lennék mi az a minimális karakteres felületű rendszer amit össze lehet hozni így. Nekem <32MB lenne a cél. :U

Egyébként én is saját Linux készítésével próbálkozom, bár én inkább Embedded témakörben kutakodom. Elég sok nap próbálgatásom benne van a buildroot nevű eszközben (sajnos még az alap linux dolgokban is volt nem kevés hiányosságom, de így legalább volt valami ami miatt egy rakás dolognak utánanéztem), végre valahára szinte minden benne van, viszont olyan dolgokon akadok el mint pl. a Huawei E220 -as modem beüzemelése. Elvileg a >2.6.20.x kernelek ezt magától elintézik, gyakorlatilag pedig ha rádugom az elkészült rendszerre a modemet akkor ugyanúgy SCSI CD-Rom -nak ismeri fel. :Y A modprobe meg hasonló parancsokat meg a modules.def hiánya miatt nem lehet elindítani, bár lehet hogy ezt a lefordított kernel mellett találom és be kellene másolnom valahová. :F Egyenlőre itt tartok. Remélem lesz ez még jobb is. Ja igen, a rendszer most 4-5 MB, ami azért nem semmi :D Pedig van benne parancs értelmező, SSH szerver, PPP cuccok, iptables, dnsmasq (ez lehet nem is kell majd), illetve a busybox összes cucca, a kernel pedig még egy univerzálisan lefordított valami, majd ha haladok akkor ki akarok belőle gyomlálni mindent hogy csak a célhardver specifikus dolgok legyenek benne. Remélem nem baj hogy ezeket most ide leírtam. :B

[ Szerkesztve ]

(#23) Viszlát


Viszlát
addikt

Gratulálok, Top írás, akárhogyis nézem. Megérdemelné!

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#24) sh4d0w válasza Viszlát (#23) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszi és mindenki másnak is. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#25) rtom


rtom
senior tag

Nagyszerű írás, és hiánypótló is! Már jó ideje elmélkedek "könnyebb" disztró kipróbálásán, de mivel szinte csak az Ubuntu-val van tapasztalatom, pont jókor jöttél. :K

Kösz :C

(#26) rtom válasza rtom (#25) üzenetére


rtom
senior tag

Jut eszembe, a 2 évvel ezelőtti telepítés óta behalt a CD-ROM, csak dist-upgrade volt, nem kellet a meghajtó. Nem lehet az iso-t a grub-ból boot-olni?

(#27) sh4d0w válasza rtom (#26) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Esetleg itt nézz körül.

https://www.coreinfinity.tech

(#28) _Orbi_ válasza sh4d0w (#12) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Köszi szépen srácok a bátorító szavakat! ezért jó ide járni fórumozni :R

sh4d0w:
A problémák úgy kezdődnek, hogy azt se tudom, hogy mi az a GUI. :( Ergo a beállítás számomra lehetetlen :B 22 vagyok DOS-on meg Norton Commanderen nőttem fel szerencsére. DOS-hoz még valamennyire értek, de elég régen használtam már...

attila9988
Még középsuli első osztályba énis egy újságnak a SuSe linux 7.1-es Linuxával kezdtem, már akkor bírtam. Csak hát 2 napba tellett mire rátaláltam a cuccaimra a meghajtón :DDD és ez picit elkeserített... Köszi a webcímet, szerintem nagy hasznomra lesz :R

Vladi:
Régi gépem van valóban, mert az újat eladtam (minek nekem). Egy Asus P4P800-E Deluxe alaplapom van (Socket478) és azon az integrált hangkarit használom (Realtek) Ha felhúzom linuxba a hangerőszabályzót akkor torzít a zene, szóval alapba csak kb ~80%-on van.
Windowsba normális driverrel 20-on szokott lenni a hangerő szabályozó az 5.1-en. Hát linuxba 55-ön mondom azt, hogy tűrhető. Szóval ilyenek miatt akarok/aakrtam valami normális Drivert.

Amúgy egy Beryl Ubuntut szerettem volna összehozni, de nem találtam hozzá olyan leírást, amit meg is értenék...

üdv mindenkinek :R

(#29) sh4d0w válasza _Orbi_ (#28) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

GUI: Graphical User Interface - grafikus felhasználói felület :)

Ha meg DOS-on nőttél fel, akkor nem lehet nehéz használni a Linux parancssorát sem, ami sokkal-sokkal jobb és intelligensebb a DOS-nál :)

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#30) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Hasznos és jó írás! Grat :R

"Education is important but big biceps are importanter"

(#31) groth99


groth99
tag

Én tegnap este ugrottam neki a Winre etlepíthető ubuntunak, aztán sikerült pár óra alatt összeugrasztani pár dolgot,behalt a csomagkezelő,és újraindítás után üres fehér képernyő fogadott... XP alól legyalultam az ubit,és újratettem,jelenleg is ezt használom,az összes problémám igazából az MSN Messenger Plus hiánya,illetve az,hogy nem tudom a torrent progiba bedobálni az eddigi torrentjeimet,amiket XP-vel töltögettem... :U

Jut eszembe,egy kérdés: hogyan lehet megodani azt,hogy külső, USB-s vinyóról bootoljon be az ubi? XP-ről (rendes vinyó) telepítettem az ubit a külső vinyóra,és így bootolásnál kiírja a listát,hogy melyiket indítsa. Kipróbáltam,hogy mi van,ha csak a külső vinyót használom,a belsőt meg lehúzom, a gép sokkal halkabb lenne csak egy külső laptop vinyóval... BIOS-ban átállítottam a boot sorrendet,hogy USB-HDD-ről bootoljon,de mindig Disk I/O hibát írt ki :F Tudom,én vagyok a láma,mert inkább a Win-hez meg a hardverekhez értek,és ez nem éppen az én "területem",viszont szeretek új dolgokba belevágni...legalábbis amíg nincs legyalulva a vinyó és nincs füstszag :U

[ Szerkesztve ]

Metalt a népnek \m/

(#32) moma


moma
őstag

nem tom ez az írás, hogy nem lett kiemelt. jó nagy adag munka van benne és alaposan meg is van írva...
modok: még nem késő ;]

we all deserve a bit of luck.

(#33) sh4d0w válasza groth99 (#31) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Itt egy leírás. Kicsit régebbi, de szvsz mennie kell.

https://www.coreinfinity.tech

(#34) groth99 válasza sh4d0w (#33) üzenetére


groth99
tag

Ezzel kapcsolatban csak egy kérdésem van: ez akkor is műxik,ha Win alá lett feltelepítve az ubi? Mivel így a meghajtón van egy ubuntu nevű könyvtár,és abban van minden,ami az ubinak kell,az ext3 (asszem) fájlrendszerrel meg mindennel együtt. Így is működnie kell, vagy ez a leírás csak abban az esetben jó,ha a teljes vinyót a linuxra szánom?

Metalt a népnek \m/

(#35) sh4d0w válasza groth99 (#34) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem tudom, wubit nem használtam és ha jól sejtem, tán az írás születésének idejében tán még nem volt wubi.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#36) Eastman válasza groth99 (#31) üzenetére


Eastman
őstag

..kb erre céloztam a #20 ON részében. Nem próbálkoznék én sem a jelenlegi win/Ubimmal...

Tehát mi a minimális konfig amin létrehozható a leírt projekt?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37) htmtimcsi válasza attila9988 (#4) üzenetére


htmtimcsi
tag

"debian telepítő alapjában véve feltételez némi szaktudást"
ez vicces, mert szerintem a szaktudás abban merül ki hogy tudjon az ember olvasni, mert minden dokumentálva van, csak hát windowsnál még olvasni se kellet úgy fel bírja rakni az ember.

hát azzal egyetértek hogy én se értem miért olyan nagy cucc az az ubuntu, főleg ez a 8.04es olyan tré lett, még a 7.10is jobb volt.
bár most bele gondolva, lehet hogy azért olyan népszerű az ubuntu, mert hasonlít a windowsra, click click and run.
ha valami nem megy akkor gyors reset,hátha megjavul magától.

(#38) GD


GD
őstag

köszi a cikket, hasznos volt, bár pár apró hibát sikerült kifogni, de megoldottam.. ;)
szóval a project működőképes, nekem munkában nagyon hasznos egy ilyen live cd..
:C

ps: vmware alatt csináltam, 6-os win-es verzió, ha valakinek ez hasznos info..

[ Szerkesztve ]

(#39) barii86 válasza _Orbi_ (#28) üzenetére


barii86
tag

http://ubuntu.hu/dokumentacio/hardver/nvidia-es-ati-kartyak-3d-gyorsitasanak-engedelyezese-ubuntu-alatt
amúgy nekem is 9600 pro volt, és emlékeim szerint igy felment a driver rendesen

(#40) groth99 válasza Eastman (#36) üzenetére


groth99
tag

Akkor minden marad úgy, ahogy eddig... azt a kevés zajt meg kibírom :U

Metalt a népnek \m/

(#41) rtom válasza sh4d0w (#27) üzenetére


rtom
senior tag

Ugyan nem innen vettem a megoldást, de sikerült. Nem is volt túl bonyolult.

Azért kösz

(#42) rtom válasza groth99 (#34) üzenetére


rtom
senior tag

Utánaolvasgattam a kérdésednek, elméletileg mehetne, de nincs tesztelve a külső HDD-s wubi. Gugli nem ad sok találatot...

De ha már külső HDD, rászánhatnál egy 6 Gb-s partíciót meg 1 Gb swap-ot a kipróbálására....

(#43) rtom


rtom
senior tag

Pár kérdés ill. tapasztalat:
- a mini.iso-t bemountoltam, majd a linux és initrd.gz fájlokat bemásoltam a /boot könyvtárba, majd a /boot/grub/menu.lst-t szerkesztettem, hogy erről induljon. Be is jött, de nekem az alternate CD-hez hasonlít, végül is feltelepítettem egy mindenféle grafikus felület nélküli rendszert, ami 860 Mb lett, sokallom. Nálad mennyi a cli rendszer mérete? Esetleg egy listát közzétennél a telepített csomagokról?
- én openbox-ot akartam/om kipróbálni, install xorg, xdm, xfonts-base, openbox stb.majd dpkg-reconfigure xserver-xorg, de itt nem jött fel lehetőségként a felbontás beállítása. Elővettem egy backup-olt Ubuntus xorg.conf-ot, amivel jól működik, de még sem értem, miért nem hozta létre magától a xorg.conf-ba a Device és Monitor szekciókat... :F Esetleg magyarázat?

(#44) sh4d0w válasza rtom (#43) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nemsokára adom azokat a válaszokat, amiket ismerek, most el kell mennem. Így elöljáróban azért megkérdezem, hogy a 860-ban nincs benne véletlenül a /home-od is? Ha futtatod a Remastersys-t, akkor az a user-beállításokat nem menti az iso-ba, másrészt squashfs-t használ, miáltal tömörített filerendszert készít. apt-get clean megvolt?

https://www.coreinfinity.tech

(#45) rtom válasza sh4d0w (#44) üzenetére


rtom
senior tag

A /home másik partíción van, több Gb, úh. nem hiszem. Egyébként emlékeim szerint

du -c -t

paranccsal kérdeztem le. A Remastersys-nél még nem tartok, egyelőre "küzdök" az openbox beállításával, ha kész lesz a rendszer, akkor jön a backup. Az apt-get clean jogos, még nem volt, meg van még a deborphan progi is, ami kilistázza azokat a csomagokat is, amire senki nem dependel, azokat is leírtom.

Kösz

(#46) sh4d0w válasza rtom (#45) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nah, az alaprendszer lemezhasználata így néz ki:

testuser@ubase:~$ df /dev/sda1
Filesystem 1K-blocks Used Available Use% Mounted on
/dev/sda1 4916892 668204 4000888 15% /

tehát nem szabad sokat foglalnia. Az xserver-es problémával én is összefutottam, ezért is írtam, hogy totál kezdők ne álljanak neki. Sőt, a bekonfigolt hálókártyám sem volt úgy beállítva, ahogy csináltam, kapott jó kis IPv6-os címet...

https://www.coreinfinity.tech

(#47) rtom válasza sh4d0w (#46) üzenetére


rtom
senior tag

apt-get clean megszabadított úgy 250 Mb feleslegtől, úgyhogy most már kezd alakulni. Deborphannal nem mentem sokra, egy csomagot talált a lib könyvtárban, ami nem függ semmitől, a többi pedig fontos alkalmazás. Azért biztos ami biztos egy dpkg -l kimenetet átlökhetnél...

Sajna az openbox beállítása nem megy olyan egyszerűen, mint reméltem, de nem adom fel! :DDD

(#48) sh4d0w válasza rtom (#47) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Elküldtem privátba - jó hosszú lista.

https://www.coreinfinity.tech

(#49) rtom válasza sh4d0w (#48) üzenetére


rtom
senior tag

Kösz, majd még összehasonlítom az én listámmal, bár már továbbléptem az "építkezésben" :R

Feh nevű képnézegető programocskával szeretnék háttérképet beállítani, betettem az openbox autostartjába, de nem hajlandó működni, parancssorban sem ad hibaüzenetet, csak szürke hátteret a kép helyett. Nincs esetleg vkinek tapasztalat vagy ötlete? A képernyő felbontással megegyező méretű png van megadva neki, autostartban az eval 'cat $HOME/.fehbg' parancsra kéne indulnia, xsession-errors-ban sincs hibaüzi. Ha feh-el megnyitom a képet, jobb gomb file->background->center, akkor meg működik :F

(#50) pc-user


pc-user
aktív tag

Jó, hogy megírtad ezt a cikket! Épp' a napokban gondoltam arra, hogy saját összeállítást kellene készítenem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.