Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Köszönet az írásért, be is lehetne tenni róla a linket a kütyü topikjában az első hsz-be az éppen aktuális leginkább ajánlott rommal együtt. :R

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#2) StLui


StLui
veterán

Szenzációs vagy, ezer köszönet, és gratuláció! Holnap tudom csak próbálni megcsinálni, de szerintem így menni fog. :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#3) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Végig az a kérdés motoszkált a fejemben: Ezmiez? Szóval ez mi?

Rip and tear

(#4) RufuszX válasza Zolaash (#3) üzenetére


RufuszX
senior tag

Tessék: http://bit.ly/SlO0FR

Viccet félretéve egy Android alapú "mini pc", alapvetően médialejátszási és tv "felokosítási" céllal.

(#5) KaiotEch válasza RufuszX (#4) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Rákontrázok: Ezzel a rommal mivel lesz jobb?

(#6) RufuszX válasza KaiotEch (#5) üzenetére


RufuszX
senior tag

- Rootolt
- Felesleges kínai alkalmazások eltávolítva
- Teljes init.d támogatás
- Alkalmazások 2012.11.03-ig frissítve.
- RK Launcher hozzáadva (amit az MX1 és UG802 is használ), szabadon választható melyik launcher fusson
- Újraindító alkalmazás (segítségével ki is kapcsolható a szerkezet áramtalanítás nélkül)
- Alkalmazásokhoz szükséges hely megnövelve 2 GB-ra
- Wifi finomhangolva (valakinél még mindig ejti a sebességet, de lényegesen jobb mint a gyári rommal)
- XBOX kontroller kompatibilis

Abból indultam ki, hogy az fogja használni, aki a topicban már olvasgatott és esetleg van is ilyen kütyüje, tehát tudja mivel jár. De kiegészítettem a leírást a rom fontosabb tulajdonságaival.

(#7) coo


coo
csendes tag

Hali!

Szeretnék flash-elni, mindent az előkészületek szerint csináltam, de "no Found RKAndroid Loader Rock Usb" van a Rom Flash Toolban alul...XP-n nyomom.

Segítsen valaki plíz... :DDD

"Ha savanyú a tej, nem vagyok buzi, hogy beszopjam...!"

(#8) RufuszX válasza coo (#7) üzenetére


RufuszX
senior tag

Jó drivert telepítettél?
Esetleg újraindítottad a gépet és a készüléket nem csatlakoztattad újra flash mode-ban?

(#9) coo válasza RufuszX (#8) üzenetére


coo
csendes tag

Mindent a leírtak alapján csináltam... :(
mondjuk az xp mappából a driver installkor hibaüzenet jött...de látja az új drivert és a RK 30 Device-t is felismeri.
Újra Flash módba kapcsolva próbáltam.

"Ha savanyú a tej, nem vagyok buzi, hogy beszopjam...!"

(#10) coo válasza coo (#9) üzenetére


coo
csendes tag

Sikerült, az öcsém laptopján Win7 van, azzal elsőre ment....köszönöm. :C

"Ha savanyú a tej, nem vagyok buzi, hogy beszopjam...!"

(#11) Indiant


Indiant
addikt

A 4. pontra van egy alternatív ötletem. Mivel nálam a tallózás ablak az istenért nem jön fel...
Én a FinlessROM mappában cseréltem ki a kernel-t és a systemet a KIZS félére, viszont az eredeti neveket (kernel.img és system.img) megtartva.

Kösz a leírásért!

(#12) RufuszX válasza Indiant (#11) üzenetére


RufuszX
senior tag

Anno én is így csináltam, amíg egy fórumtárs rá nem világított a tallózás lehetőségére.
:)

(#13) Dr.GodMan


Dr.GodMan
csendes tag

ÜDV mindenkinek!
Úgy mint sok más embernek, nekem is megtetszett ez a kis kütyü...
Én meglátásom szerint ez az MK808 hardveres felépítése már elegendő teljesítményt nyújt ahhoz, hogy teljes asztali PC-ként lehessen alkalmazni. Persze csak általános felhasználásig ami internet, letöltés, kisebb játékok, fotós, grafikai és média lejátszási cél lenne.
Sajnos az android oprendszer szerintem nem a legjobb asztali géphez, illetve szoftveres támogatottsága sem az igazi. Nézelődtem a neten és több helyen olvastam, hogy Ubuntu, Puppylinux és egyéb linux változatokat is futtatnak ezen az MK808-on.
Próbáltam én is futtatni elsőként ubuntu 12.10-et de nekem valahogy nem jött be (persze még csak alfa verzió).Sajnos én ezen az ubuntu-n kívül mást nem tudtam elindítani.
Régebb óta próbálgatom asztali PC-n a Puppy linux változatait és én hatalmas potenciált látok ebben a kicsi és egyszerű de komoly oprendszerben.

Esetleg nem lehetne ezt a topikot kibővíteni ezzel a kis puppy linux kitérővel, hogy miként lehet futtatni az MK808-on?

Előre is köszi a segítséget! :R

(#14) RufuszX válasza Dr.GodMan (#13) üzenetére


RufuszX
senior tag

Sajnos az RK3066 alapú rendszerekre még nagyon kezdeti állapotban van a Linux.
Egy hasznos oldal ha minden képpen ezt szeretnéd feltenni rá:
http://ubuntu.g8.net/

A hivatalos realese jan. 15. lesz. Addig is van pre alpha 0.3-as verzió. De tényleg csak tapasztalt felhasználóknak ajánlott, mert akad benne hiányosság.

De reméljük, hogy nemsokára teljesértékű rendszer lesz és persze hardveres videó gyorsítás linux alatt.

(#15) Dr.GodMan válasza RufuszX (#14) üzenetére


Dr.GodMan
csendes tag

Remélem mielőbb elkészül a stabil és megbízható verzió!
Sajnos ami ubuntut futtattam az MK808-on az is csak alfa verzió és fejlesztők illetve hozzáértők tudják valamire is használni.
Ahol láttam és bemutatták, hogy puppy 528-at futtatják az MK808-on, ott semmi infót nem osztottak meg, hogy miként futtatható és mennyire stabil, megbízható rajta a rendszer.

Most feltettem ezt az újabb 1.6-os rom-ot az 1080-as kernellel. Így már tetszetősebb képe van és használhatóbb monitoron mint a régebbi illetve a gyári verzió! Így már rendesen lehet rajta netezni és szöveget szerkeszteni stb...
Viszont amit én nem tudtam beállítani rajta az az USB-s billentyűzeten az ékezetes karakterek. Csak angol kiosztással működik. Erre esetleg van valami gyógymód?
Illetve a monitoromon nincsen hangszóró.Így a HDMI audió hiánya miatt nincs hangom. USB-s hangkártyával működik a hang? Így sima analóg jellel kis hangfalon tudnám hallani a hangot.

Köszi!

(#16) RufuszX válasza Dr.GodMan (#15) üzenetére


RufuszX
senior tag

Első problémádra megoldás az External Keyboard Helper nevű program. Play-ről tölthető le, sokunknak nagyon jól bevált.

A második kérdésedre nem tudok biztos választ adni, mert én nemhazsnáltam még küldő hangkártyával, de ebben a topicban biztosan segítek Neked. Ahogy emlékszem van aki nagyon olcsó külső USB-s hangkártyával használja.

(#17) Dr.GodMan válasza RufuszX (#16) üzenetére


Dr.GodMan
csendes tag

Sikerült belőni a billentyűzetet, bár sajnos fizetős a teljes verzió így a demót tettem fel aminél a space lenyomásakor kiírja, hogy demo :O Előszedtem egy usb-s hangkártyát és kezeli, bár nem valami csúcsminőségű a hang amire képes ez a 500Ft-os hangkártya! A gyári rom-al nem kezelte.
Köszi a segítséget! Remélem mielőbb felbukkan az infó , hogy miként tehető rá kiforrott jó oprendszer!

:R

Egy személyes kókány észrevétel... Kipróbáltam ugyan ezt a rom-ot egy ICOO D70pro táblagépen (kb ugyan az a hardverfelépítése mint az MK808) Az 1.5-ös rom tökéletesen működik rajta illetve ha az 1.6-os verzióban a system-et az 1.5-re kicseréljük akkor is működik. Sajnos a táblagép saját kijelzője bekapcsoláskor és kikapcsoláskor csak felvillan kis időre és csak HDMI porton van kép rendesen. Sajnos a táblagép gyári szoftvere egy 230MB-os képfájl így én nem tudtam a rendszert külön kicserélni benne. A rom flash tool-al külön kicserélve nekem nem működött.Hozzáértő ember biztosan megtudja csinálni, hogy rendesen menjen rajta a Finless Bob féle verzió vagy más oprendszer.

(#18) Patesz7


Patesz7
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy ilyen cuccot. Fel is tettem rá az 1.6os rom-ot. Működik is rendesen minden. Egyelőre két kérdésem merült fel...de ezek igen amatőr és esztétikai kérdések. Az első: az oké, hogy most már szoftveresen is kikapcsolható, de mi van a bakapcsolással? Az továbbra is kihúzom-bedugom módszer, vagy van rá valami megoldás (pl: Vezérlő ami tudja ezt)? A második: az csak esztétikai dolog, rom-olás előtt ugye a boot képernyő az egy google tv logo volt és egy android felirat, most meg egy elég ocsmány villogó logó ami gondolom az 1.6ot készítő műve. Erre van lehetőség, hogy a rom megmaradásával együtt vissza lehessen állítani kezdeti állapotára? Tovább az merült még fel benne, hogy vissza lehet-e állítani a gépet eredeti gyári rom verzióra? Köszi szépen! Üdv.!

(#19) Hulioboy


Hulioboy
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni... Vettem én is egy MK808-as androidos cuccot (ebay, kína) Bekapcsoltam beállítottam a wifit, át állítottam magyarra, kikapcsoltam, és azóta nem indul el. Konkrétan ez történik: Video a hibáról Az lenne a kérdésem, hogy ha Flashelném a cuccot, ha egyáltalán lehet így ebben az állapotában akkor van-e rá esély, hogy felépül???

(#20) djjwill válasza Hulioboy (#19) üzenetére


djjwill
csendes tag

na én is ugyanígy jártam! egy kikapcs után semmi de nekem már az android szövegnél megszünik azonnal a kép!

wireless hálózat haverok között

(#21) Z_T válasza djjwill (#20) üzenetére


Z_T
aktív tag

Az utolsó két hozzászóláshoz: nézzétek meg, hogy 2A-s tápegységet használtok-e vagy 1A-s, netántán a TV USB-ről kapja a tápot? Csak a 2A jó!

A második megjegyzés inkább technikai: gyertek az mk808-as fórumba az ilyen jellegű kérdésekkel, ez ITT a firmware upgrade részletes magyar leírása!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#22) Hulioboy


Hulioboy
tag

Sajnos ez amit gyárilag adtak hozzá a sárgák 2A-es, így valami más lesz a baj
-de mi lehet még?

[ Szerkesztve ]

(#23) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Hali a flash tool -t feldobhatnád valahova , hogy ne kelljen regisztrálgatni .Köszi.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#24) RufuszX válasza Hulioboy (#19) üzenetére


RufuszX
senior tag

A tápnak jónak kell lennie, mert én is ezzel használtam (még overclockolt állapotban is).

Véleményem szerint ebben az állapotban tudod flashelni és szerintem segít is a problémádon.
Eleve egy olyan kernellel tenném fel amiben javítva van a "feketeképernyős" hiba.
(Igazából nem ronthatsz a helyzeten.

Ez a topic nem különösebben megy (azért ha kérdést látok be-be nézek), de azt javasolnám, hogy itt tegyétek fel kérdéseiteket/kéréseiteket. Sokkal jobban pörög és nálam még kompetensebb kollégák is szívesen segítenek.

(#25) Hulioboy válasza RufuszX (#24) üzenetére


Hulioboy
tag

Szia!
Köszönöm a gyors válaszodat. sajnos annyira nem vagyok ebben a témában jártas hogy mi az a kernel, de tudsz esetleg olyan embert, vagy ha neked van erre időd, energiád? Nagyon megköszönném, és nem lennék hálátlan sem ;) Gondolom aki csinált már ilyen annak ez nem egy nagy történet...
Van esetleg erre mód?
Köszi előre is

(#26) djjwill


djjwill
csendes tag

ajajj és megcsináltam a flashelést de annyi történik hogy a kezdő boot-olós háttér után nincs kép! a tv nem mondja hogy nincs jel tehát az gondolom van csak se kép se hang!
a flashelés simán ment hiba nélkül. és nekem 2A-os táppal küldték tehát elvileg nem a táp a probléma
de vajon akkor mi?

na most pedig kipróbáltam a telefonom töltőjével ami 1a sincs de annyiban másabb
hogy nem simán sötét a képernyő hanem bevillan folyamatosan egy világosabb csikos kép

[ Szerkesztve ]

wireless hálózat haverok között

(#27) csjohnny válasza djjwill (#26) üzenetére


csjohnny
tag

A FreakTab.com -on olvastam ilyen problémáról mint a tiéd , és a 2A-es adapter cseréje oldotta meg a problémát.Szóval elképzelhető hogy az a 2A-es mégsem 2A-es.

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#28) janos.cs


janos.cs
tag

ezt windows 8al (32 bit) is meglehet csinálni? szóval amikor tallózni kell az eszközkezelő résznél akkor meg fogom tudni csinálni?

(#29) janos.cs


janos.cs
tag

még egy nagyon fontos kérdés, romot amit felteszek az 4.1 android lesz majd? :)

(#30) Alamogordo


Alamogordo
csendes tag

Most tervezek ilyet beszerezni .
A kérdésem a következő volna: (nézzétek el hogy nem ismerem még a cuccot)
- mi a baj a gyári Rom-al? (hd lejátszás, stb...)
- a flashelés után mit takar, hogy eldobja a wifi sebességet?
- XBMC telepíthető-e rá?

(#31) #03276800 válasza Alamogordo (#30) üzenetére


#03276800
törölt tag

Hali,

Pár hete szereztem be én is ezt a kis dongle-t Kínából (geekbuyings), és nagyon meg vagyok vele elégedve. Megpróbálok válaszolni, de nyugodtan javítsatok, ki ha tévedek:
- gyári rommal az a baj, hogy - ahogy említették is - tele van szemetelve felesleges app-okkal (így 2 Gb-nyi terület elvész a memórián), talán a proci órajele is alacsonyabb (alapból valami 1.2 Ghz), alapból nem tudsz Xbox kontrollert használni (custom rommal nagyon állat, több játék élvezetes vele). Konkrétan a HD lejátszással kapcs. nem tudom megmondani, milyen a gyári rom, mert nem sokáig használtam. Egyébként ahogy korábban is írták még, nincs kikapcsoló gomb, ergó csak áramtalanítással kapcsolható ki gyári rom-mal, ami árthat neki hosszútávon.
- nálam nem dobta még el a wifit (sem original, sem custom rom-mal), viszont hasít rendesen,
- XBMC telepíthető rá, de ahogy a hivatalos oldalon is írják, még nem műxik rendesen:

"Several features, such as hardware video decoding, better touch support, and more, are still under development."

Itt van egyébként a leírás: [link]
Tehát videólejátszásra nem érdemes még XBMC-t használni MK808-on (bár a 480p szintű videókkal elboldogul, 1080p lejátszásra azt a Video Player-t használd, amit alapból felajánl a rendszer (custom rom esetén), az gyönyörűen viszi.

Egyébként lemértem a fogyasztását: nálam 1W-ot eszik idle-ben, 3W-ot használat közben, tehát igen jó a fogyasztása. Xbox kontroller pedig kiválóan működik, a játékok listája itt lesz:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#32) tutucs


tutucs
csendes tag

Hali!
Lehet, hogy az első vagyok, de nem sikerült!
Mindent a leírás szerint csináltam, pláne lassan, óvatosan, és az erase nand még jó volt, utána a flash rom gomb után error: idb hibával a futás leállt.
Azóta fel sem ismeri!
Szóval féltéglásítottam, vagy van még esély?
Tutucs

(#33) tyrtaios


tyrtaios
csendes tag

Hali!!

Nem tudom letölteni a filet,miért?Rákattintok és semmi...
üdv Ty.

(#34) tyrtaios


tyrtaios
csendes tag

Hi!!

Flasheltem,működik....de még az 1.5ös verziót tudtam csak.
üdv Ty.

(#35) tboy72 válasza tutucs (#32) üzenetére


tboy72
aktív tag

Én tegnap hoztam vissza a halálból egyet, a freaktab-on van fönn leírás hogyan kell. Röviden:

A házat szétpattintod, és a hűtőborda alatt van a nand chip. Balról a 8-9. lábakat rövidre zárod egy varrótűvel, és közben dugod fel a pc-re az USB-t, ekkor másik módban csatlakozik fel, és simán tudod a nandit, az idb-vel együtt törölni, utána jó lesz a flash is!

(remélem nem késtem el a válasszal)

Ja a legfontosabb!!!

Cserélj miniUSB kábelt, valami használhatóra, mert nagyon válogatós!!!

(#36) GercsevI válasza tutucs (#32) üzenetére


GercsevI
csendes tag

Csatlakozom. Nem te vagy az egyetlen. Nekem sem sikerült, pedig mindent a leírás szerint csináltam.
Nekem ERROR:Test device failed üzenet jön a flash-eléskor.
Már próbáltam másik gépen, másik kábellel.
Az erase NAND simán lefut.
Tanácstalan vagyok.

(#37) GercsevI válasza GercsevI (#36) üzenetére


GercsevI
csendes tag

Közben megoldódott. Másik gép és egy 3. kábel végre meghozta az eredményt. :)

(#38) Avicularia


Avicularia
veterán

Szia

MK808B-n szeretném kipróbálni a KIZS féle 720-as kernelt. Gyári állapotról az 1.7-es Finless romra váltottam, most is az van rajta. Milyen módon tudom csak a kernelt cserélni vagyí ehhez újra kell raknom a romot is?

(#39) RufuszX válasza Avicularia (#38) üzenetére


RufuszX
senior tag

Szia!

A kernel csere agyon egyszerű.
A flash toolt megnyitod, betallózod a megfelelő kernelt, ahogy leírásban is szerepel, majd minden más elől kiveszed a pipát és mehet is.
(ebben a topicban hamarabb kapsz majd választ a későbbiekben. És itt van egy hsz amiben szájbarágósabban is le van írva, de nem kell átnevezni semmit csak az elérési utat beállítani.)

Egyébként MK808B-n tudtommal nem működik a Bluetooth és a wifi Kizs kernelével, (mert MK808-ban elve nincs Bluetooth és eltérő wifi vezérlő chip van benne.)

(#40) Avicularia válasza RufuszX (#39) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi a segítséget.
Most jól kibabráltam magammal, KIZS kernelével be sem bootolt a cucc, visszaraktam az eredeti kernelt, most meg sokkal rosszabb a wifi vétel mint eddig volt :U

(#41) vensoft


vensoft
csendes tag

Hali! Flash sikerült, minden jól működik!
Egy észrevétel: miért lett a Rockchipből Samsung???
Legalábbis amikor a Play-ről telepítek most Samsungnak látja.
Vissza lehet ezt valahogy írni az eredeti Rockchipre???

(#42) csjohnny válasza vensoft (#41) üzenetére


csjohnny
tag

Azért lett samsung ,mert a playról így több mindent tudsz telepíteni az MK-ra .Visszalehet.Kell pl.egy root explorer vagy olyan fájlkezelő szövegszerkesztő melynek roor jogosultsága van.
Keresd meg a system mappát, ebben van egy fájlt : build.prop
Ezt a fájlt nyistd meg egy szövegszerkesztővel.
Az alábbi sorokat keresd benne:
ro.product.model=
ro.product.brand=
ro.product.name=
ro.product.device=
Az egyenlőség jel után neked az van hogy I9000, samsung stb.
Változtasd meg erre:
ro.product.model=MK808
ro.product.brand=rk30sdk
ro.product.name=rk30sdk
ro.product.device=rk30sdk

De szerintem jobb ha a samut hagyod. :)

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#43) vensoft válasza csjohnny (#42) üzenetére


vensoft
csendes tag

Köszi :R

(#44) vatomi


vatomi
aktív tag

A fenti rom jó lehet Point Of View HDMI Smart TV TV-HDMI-KB-01 kütyüre is? Szintén RK3066 procis.

(#45) vlevi válasza vatomi (#44) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem 100% Nem tudjuk, hogy ebben a gepben milyen egyeb hardver (pl wifinchip) van.

Itt [link] talan van valaki, aki pontosabbat tud momdani. Rengetegfele, az mk808-hoz hasonlito kutyu van a piacon, es mimdegyik mas egy kicsit.

(#46) vatomi válasza vlevi (#45) üzenetére


vatomi
aktív tag

Köszönöm, rákérdezek :R

(#47) Slapy


Slapy
aktív tag

Sziasztok!

Először is köszi a leírást ;) a Kizs féle kernelt le lehet még valahonnan tölteni? mert a leírásban lévő linkek halottak sajna... :(

(#48) RufuszX válasza Slapy (#47) üzenetére


RufuszX
senior tag

Szia!

Sajnos nekem sincsen már meg, de Finless Bob féle romhoz van általában több kernel verzió is. Esetleg azokból szemezgess. Vagy a készülék fórumán kérdezz esetleg rá.

(#49) dcsaba1212


dcsaba1212
újonc

Sziasztok
Srácok vettem egy android média box lejátszot és azt szeretném megtudni,hogy mi tudok tenni,hogy müködésre birjam?

Az történt ugyanis ,hogy egyik kikapcsolás után másnap bekapcsoláskor a box nem hajlandó betölteni a rendszert ,mert csak a kezdőképernyő töltödik és töltödik (android felirat)
Próbáltam a reset és powergomb együttes megnyomását és max előjön a "kisrobot" és frissit DE a betöltödés az android feliratnál megakad!

Kérem aki tud segitsen!
Mit lehet tenni,hogy a rendszer újból müködőképes legyen
tipus: http://www.ebay.com/itm/CS918-Quad-Core-Android-4-2-TV-Box-Player-HDMI-1-8GHz-WiFi-1080P-2GB-8GB-EU-Plug-/371049058719?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item56643f519f

válaszokat előre is köszönöm

(#50) cibak185 válasza dcsaba1212 (#49) üzenetére


cibak185
újonc

Nekem ugyanez történt. Feltöltöttem rá a leírásban szereplő Finless Bob 2.1 romot és működik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.