Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Skynet258


Skynet258
veterán

4. oldalon a STS-51C kilövés link nem jó. ;)

A gép felajánlásáért pedig nagy respect, szép gesztus. :R

https://geekpulse.hu

(#2) Tim82


Tim82
nagyúr

A Pundit szériában volt s478-as modell is, ATI Radeon 9100 IGP-vel. Meglepő módon még PCMCIA-val is lehetett bővíteni, az előlap mögött volt a nyílás. Évekkel ezelőtt TV-re kötve ilyet használtam budget HTPC-nek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3) solfilo


solfilo
veterán

Nagyon jó teszt lett! Köszönöm! :R

solfilo

(#4) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Felbővíteni... fújj. Simán bővíteni, és ennyi.
Jó ez az összehasonlítás. A dell géppel találkoztam már, szörnyű lassú, viszont nem is hallani ha be van kapcsolva. A háza tetszik/tetszett. Ezeket a vackokat eléggé túlárazottan szokták hirdetni sajnos, pedig a legtöbb minimum 8-10 órát biztos ment fénykorában, időzített bomba-zsákbamacska.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Második oldalon: "a táp FPS", szerintem az FSP akart lenni ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

kb fél évvel ezelőttig hasonló gépem volt. internet, videók, hd-t nem tud csak 720-ban is akadozva. Esetleg egy vidkarival amin van hardveres gyorsítás.
Szervernek sokat fogyaszt. Játékra is jó sok minden megy kivéve legújabbak. Nagyából 2007-es játékokat asszem még futtatja(videókártya függő).

(#7) kbencee


kbencee
aktív tag

2010 nyarán vettem 25 használt optiplex gépet munkára (512RAM, 2.8 Cerka). Eddig összesen 2 lett tropa, a többi tök jól működik még mindig. Gyenge, de abszolút megbízható gépek.

(#8) Graphics válasza FlekkeN (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na ez az, de ezeknél a gépeknél nézve a képeket nincs lehetőség bővítésre.

Nekem is van egy RIM típusú irodai mindenesem, 478-as cerkával. 2,6GHz, Acorp lap, és a AGP-s slot ki van belőle forrasztva. Nem multimédiára tervezték.

Az viszont tény, és hihetetlen, hogy egy feltelepített XP 15másodperc alatt boot-ol be, és használható egyből.. Ez mindent elárul.

Delta táp, tehát figyeltek a minőségre is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) devast válasza kbencee (#7) üzenetére


devast
addikt

Cégnél nemrég szállítottunk ügyfélnek 30db használt optiplex 755-öt. nagyon meg vagyunk velük elégedve. Új alkatrészekből összerakott gépek (ugyanannyiból, vagy kicsit drágábban) szerintem rosszabb hibastatisztikát produkálnának mint ezek a ~3 éves dellek.

[ Szerkesztve ]

(#10) frescho válasza Skynet258 (#1) üzenetére


frescho
addikt

Koszi, javitottam.

Tim82: Van olyan is keznel, de igen morcosan neztek ram, amikor a kozelebe mertem menni :)

Victoryus: Upgrade/downgrade. Sok helyen bizony fel bovitik a gepet es le butitjak. Ahogy egyes helyeken paprikas krumpli, mashol pityokatokany.

Duliee: Hmmm. Nem talalom a hibat, en FSP latok az oldalon.

https://frescho.hu

(#11) Graphics válasza frescho (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Már így én se :DDD . Akkor gondolom javítva

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) frescho válasza Graphics (#11) üzenetére


frescho
addikt

Gondolom korrektor javitotta. A draftban jonak latom, igy valoszinuleg oda-vissza. Vagy en gyomlaltam ki veletlenul valamikor a 4. revizio korul.

https://frescho.hu

(#13) Graphics válasza frescho (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem lényeges. Jó cikk, irodai mindenes

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Köszönjük a cikket, jó volt olvasni :R Rég láttam ilyesmiket, kivétel persze a gép.

Nekem nagybátyám kért meg anno, hogy dobjak össze tíz gépet irodába. Mindegyik Gigabyte VM900-M alaplappal, Celeron 420-szal, régi Barracuda vincsikkel és 1GB RAM-mal. Mindegyik köszöni szépen, jól van :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#15) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"A Dell OptiPlex viszont egy igazi irodai brand gép, megalkotásánál nem a bővíthetőség, hanem a magas MTBF lebegett a mérnökök szeme előtt."

Ahhoz képest ezken a lapokon döglöttek sorban a kondenzátorok a CPU tápáramkör hűtőbordája mellett :D:D:D Volt munkahelyemen garanciában cserélte a legtöbbnek a lapját a Dell. És nem volt kevés.
Mondjuk legalább szerelni könnyű ezeket.

A későbbi GX620-755-780 -ak jobban sikerültek, volt melóhelyen akadt mindegyikből, és sokkal jobban bírták.

Különben van még egy jó tulajdonságuk : nincs hangja, és kicsi. Anyámnak pl. ideális lenne egy mini 755-ös.

Mondjuk ezek a 280-as, 240-es Optiplexek valami bűn rondák szerintm, akár álló, akár fekvő, nagy, vagy mini házasak...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) Иван


Иван
őstag

Jó kis nosztalgia cikk, tetszett.

Volt gimimben (fúúú, mire az ember megszokja, hogy az csak a VOLT sulija...) valami optiflex szerű gépek voltak, csak cerkával. 1024-ben az 1.6 30 fps körül döngetett. :DDD

Szeretem az ilyen régi gépek tesztjét, egyrészt nosztalgia, másrészt lehet látni, hogyan is haladt a világ. Egy mai átlag laptop prockó kettéharapja ezeket az akkoriban nem is éppen ócskának számító cpu-kat :K

:R

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#17) JHC


JHC
tag

Én egy Optiplex GX110-et használok 4 és fél éve 24/7.

A konfig a következő:
P3 933MHz, 512MB, vinyó Hitachi 160GB.

Ez a gép nagyon csendes, soha nem volt vele semmilyen problémám. A BIOS-a olyan, ha netán nem frissítette meg az ember a legújabbra, akkor a vinyót ugyan 127GB-nak detektálta, de nem halt le boot-nál, hanem ment tovább. a legújabb BIOS-al ismeri a 128GB-nál nagyobb lemezeket is. Van hátránya a gépnek, egyrészt nincs AGP, és ugye csak IDE csatlakozó van. A gépet 2008 januárban vettem, akkor kapott egy új vinyót, és a múlt héten érte el a 40000 üzemórát.

Oprendszernek XP-t használok, Norton Antivirus 2008-al, ugyan a gép szépen viseli a Norton-t, de 100Mbit-es hálózaton, csak max 50-60Mbit-et tudok elérni. Ha csökkentett módban hálózattal indítom az XP-t, ilyenkor nem töltődik be a Norton, akkor teljes mértékben ki tudom terhelni a hálózatot, 30-40% proci terheléssel. Utorrent 1,8MB/s letöltési sebesség, egyszerre 3-4 torrent letöltésénél mindennel együtt 60-70% proci használat mellett dolgozik. A gépet headless gépként használom, és UltraVNC-vel menedzselem.

[ Szerkesztve ]

(#18) sztanozs


sztanozs
veterán

Nálam egy DX 50-es ment 4+4éven keresztül 7/24-ben... Idén halt meg elkó-pukkanásban...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Elég robosztus teljesítményt nyújtanak az AMD- k az Intelhez képest.Az Intel ezen időszak után a Core2- vel tudta kiköszörülni a csorbát.

Jó kis retró teszt.

(#20) kicsitrash


kicsitrash
aktív tag

Egy sff géppel kellett volna összehasonlitani... a sd nem hiszem, hogy olyan hangos lenne...

Egyébként hogy mozdulna el benne az alaplap? A tálca is csavarral van rögzitve

[ Szerkesztve ]

(#21) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Szeretem az ilyen összefoglaló tesztecskéket a régi vasakkal! :R

(#22) kicsitrash válasza hcl (#15) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

ha egy beszállitó elbaltáz egy alkatrészt (nem hozza, ami rá van irva, vagyis mondjuk 95 fokig működik...), az előfordul. Viszont a Dell elismerte a hibát, és ha jól rémlik 5 évre tolta ki az ezen hibára vonatkozó garanciát...

Az újabb szériákon már más kondikat használtak, azzal nincs is ilyen gond.

Pl. a 620-asnál sokkal több táp döglött be, mint gx270-nél.

(#23) hcl válasza kicsitrash (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez igaz, mondjuk volt eszük, mert a vevők valszeg nem vettek volna több ilyet :)

A tápok, ja, az volt az igazán gázos pontja a 620-755-nek...
Meg háklisak a ramokra. Mondjuk a SFF Lenovo-k is...

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) effendi2


effendi2
tag

Jó kis teszt lett, nem kevés időt tökölhettél vele! :)

Szerintem egyébként P4-es konfigot már semmiből sem éri meg venni, pár ezressel drágábbak a 1st gen. Core2-k, vagy X2-k.Teljesítményben és fogyasztásban nem egy kategória.

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#25) walkmanboy


walkmanboy
tag

Nagyon jó cikk, jót olvastam, nekem nagyon hasznosnak tűnik, köszi szépen a cikket!

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

(#26) Jim Tonic válasza effendi2 (#24) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Így van. Ugyanakkor azt is elmondhatjuk, hogy X2 vagy Core2 után már csak a fogyasztáscsökkentést érdemes hajtani. Több teljesítmény szinte mindenkinek felesleges.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) kicsitrash válasza Jim Tonic (#26) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

Nekem most egy 1600-as pentium m van 1200-on s478 gépben, amiről a gyerek filmet néz. Átmenetileg, mig megjön a raspberry, megteszi :)))

(#28) FlekkeN válasza Graphics (#8) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Alkalmi játékos és irodai gépnek tök jó. Én is annak használtam. Nem akartam azt mondani, hogy rossz. Csak szervernek rossz, mert sokat fogyaszt. A legújabb cuccokat nem tudja(HD, játékok), de amúgy megy minden.
Szüleim használják most irodai munka(scan, nyomtatás, office) + internet(facebook, youtube) és akadásmentesen fut több minden egyszerre.

Bővíteni tényleg nem lehet. Én is teljesen újat vettem és egy 60 ezer forintos gép is gyorsabb és bővíthetőbb.

[ Szerkesztve ]

(#29) Graphics válasza FlekkeN (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én is hasonlót tervezek, de mivel a RIM házikó nem ilyen komplex mint a Dell-é, így mATX lappal fogom szerelni / H61 / és G620-as proci kerül bele, a többi meg marad. Delta táp elfogja bírni, így megmarad a kis helyigényű, alacsony fogyasztású gép, ha fater úgy hagyná éjszaka :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) Mister_X válasza Graphics (#29) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mi a sorozatszáma az új 17 TDP-s Celeronoknak? Na arra lehet alacsony fogyasztású gépet építeni és nincs akkora tökönszúrás-faktor, mint az Atomoknál.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31) Graphics válasza Mister_X (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez tény, nos sajnos az Intel alaposan átforgatta a számozási stratégiát... Pl Ivy Bridge : G2120 ... / hányan fognak megkeveredni az i3-2120-szal... :D, laikusok persze /

Viszont asztaliból szerintem nincs 17W-os, hanem csak mobi-prociból /Celeron 887 /

De amúgy itt a friss kínálat

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Mister_X válasza Graphics (#31) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Arra gondoltam én is. Azt nem lehet desktop alaplapba műteni?

Egy G550T-s Celeront elfogadnék, az nem is néz ki vészesen.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#33) Gusztáv válasza hcl (#15) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ez a kondi pukkanás tipikusan GX270 betegség, nálunk 6 gépből 5 halt meg így. Viszont 280-ra már nem jellemző, azóta volt már 620-745-755-760-780-790, semelyikkel nem volt hasonló probléma. Pl egy 745 USFF egész jó kis netezős gép még ma is (C2D), főleg ha van hozzá olyan monitor állvány, amire az egészet fel lehet pattintani.

Laci

(#35) kicsitrash válasza Graphics (#31) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

Az intel az E6300 óta bekaphatja...

Meg a s1156 - 530 és az s1155 celeron g530 is elég megtévesztő...

[ Szerkesztve ]

(#36) Graphics válasza kicsitrash (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A E6300 az epic fail... én is csak lestem, hogy milyen kretének a kékek :D

Ettől függetlenül a G530 is egy nagyon szuper kis irodai proci

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

unreal tournament annyira nem programlimit, nálam megy szépen 60 fpssel az utóbbi 6 év videokártyáin. azért még fura.

tesztért köszönet!

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) kicsitrash válasza Graphics (#36) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

Nekem is volt már 2 (G530)... E8200-at veri, fele annyiba kerül... Bestbuy

(#39) frescho válasza proci985 (#37) üzenetére


frescho
addikt

A limitet ugy ertem, hogy keveslem a 60 fps-t. Szerintem tobbet kellene tolnia, mert ennyit egy jobb P3 is tudott.

Enszuke: Mar nem tudok.

Jim Tonic: Ez eros tulzas. Meg egy viszonylag uj X2 240-hez kepest is siman ki lehet hasznalni egy ujabb i3-mat, vagy FX-6100-at meg otthon is. Eleg ha csak a nyaralason keszult kepeket, vidokat akarja alakitgatni az ember.

kicsitrash: Nincs lecsavarozva, egyben kiveheto egy retesz lenyomasa utan. Ugyanigy a tap is. G530: [link]

DarthSun: Teljesitmenyben a P4-ek nem voltak nagyon lemaradva, de eleg forrofejuek voltak. Nagyon orulnek, ha ma az AMD hasonloan lenne lemaradva, mert akkor lenne verseny, i3 20k-ert es esetleg K verzios i3/Pentium is.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#40) mepet


mepet
addikt

De jó ez a Pundit, nekem is ilyen van, csak már Sandys...

(#42) proci985 válasza frescho (#39) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

táblázatban 46ot láttam, amiatt furálltam... bár a p4es laptopon amikor toltam valami szörnyű intel lassítóval, ott azért bőven akadt a program nagyobb tumultusnál. gyakorlatilag hasonlóan lassú volt, mint a voodoo banshee +p2-266 kombó emlékeim szerint.

az x1600proval már emlékeim szerint megvolt a fix 60fps (celeronD 2.66 + giga ram), talán az MX460al is. a 3870 + q6600 kombóval meg főleg. illetve a jelenlegi i5-760 + 6950 2GB kombóval is (mai napig előveszem néha egy instagib menetre). legnagyobb baja, hogy widescreen support alapból nincs, cfgt kell kókányolni hozzá.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43) frescho válasza Enszuke (#41) üzenetére


frescho
addikt

Marmint ugy erted, hogy a P4 kevesebbet eszik a 939-nel? Finoman fogalmazva is hihetetlenul hangzik. A Pundit terhelve alig eszik tobbet, mint a Pentium 4. Flash, vagy youtube alatt a processzorok majdnem koppon terhelodnek. Word vagy excel alatt meg idle-ben mennek, ha nem szamoltatok valamit ujra. Sajnos annyira gyengek, hogy barmilyen tenyleges terhelesnel maxra kapcsolnak, koztes allapot szinte nincs is. Talan csak ha wlinditok valami divx filmet, bar az sem fogja 800MHz-rol felrantani az Athlon-t, de a P4 is elboldogul alapon. Ami tuti beloheto stabilan, az egy webszerver felig terhelve. De ott is az Athlon terhelese kisebb lesz, mert az IMC miatt sokkal jobban fekszik neki.

https://frescho.hu

(#45) #16939776


#16939776
törölt tag

Köszi hogy szántál rá időt. :R
"optiplex-hegyek" kerültek selejtezés után új tulajokhoz, ők biztos megkönnyezik, hogy szóba került a masinájuk :)

(#46) Mister_X válasza #16939776 (#45) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én most is megkönnyezem, hála freschonak, ezúton is megköszönném az ajándék gépet! Életet mentett, most már van min felkészülni a föci érettségire :R És jobbulást! Legalább megtanultam BIOS-t resetelni :D

Durva, hogy a linux 10sec att bebootol...

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#47) kicsitrash válasza frescho (#39) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

Nem győztél meg...

A tálcához csavarral van rögzitve:

http://www.pcupgrade.co.uk/productdetails.asp?ProductID=5095&categoryid=259

A Celeron g530-as link az mire válasz? :)

(#48) Mister_X válasza kicsitrash (#47) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Van az alaplap és a ház között egy tálca (ha jól láttam), az elmozdulhat.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#49) Mokó


Mokó
aktív tag

Grat a cikkhez,érdekes és tanulságos!
Bár szerintem az x1650 pro nem "gyenge" gpu,ha far cry 1-ről van szó,nekem tökéletesen vitt mindent 1280*1024-ben,élsimitással is 20-25fps volt anélkül meg 40+....
Érdekes dolog még a cod4 téma,én toltam ugyszint x1650el,meg valami egymagos 2,x p4-el
és elég szépent magas részletességen is....

Na,már nosztalgiázok....

Na,még1x grat a cikkhez,és reszpekt a felajánlásért!

(#50) frescho válasza kicsitrash (#47) üzenetére


frescho
addikt

A talcat, amihez csavarozod egy darab retesz tartja: [link] Az a retesz nem eppen atombiztos, ha nincs tokeletesen a helyen, akkor akar a VGA kabel csatlakoztatasakor is elmozdulhat az alaplap a talcaval egyutt.

G530 mondjuk ehhez ad hozza infot : #38 Na meg Duliee #26-os hozzaszolasahoz.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.