Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sideburns válasza taranis (#45) üzenetére


sideburns
aktív tag

Valóban nem valami acélos jépegek, bár még béta állapotú a firmware, reméljük ennél jobb lesz a végleges.

(#52) arn válasza Studi (#50) üzenetére


arn
félisten

Jobban jartak volna, ha nem a sajat nevuk alatt teszik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53) Studi válasza arn (#52) üzenetére


Studi
addikt

Mi "fotós" szemmel ragaszkodunk a rég bevált márkákhoz. Ők marketing szempontból máshogy gondolkoznak: Samsung (Sony/Panasonic) otthon a tv, a hifi, a mikró, a kezünkben a telefon, ha azok beváltak, miért ne választanánk fényképezőgépből is ugyanazt a márkát. Nálunk ez öngól, de a fiatal generációknál bőven bejöhet...

Más: arról még nem láttam infót, de ki gyártja ezt az APS-C BSI-CMOS lapkát? Samsung saját fejlesztés, vagy felbukkanhat máshol is? Vajon mennyit hoz ez a gyakorlatban?

(#54) Stauffenberg válasza arn (#49) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De mi nem vagyunk laikusok és tudjuk, hogy a Samsung azoknak való, akik imádnak RAW-okkal órákig birkózni. Én sajnos olyan vagyok, aki szereti a lehető legkevesebb időt a számítógépnél tölteni, szóval nem árt ha a RAW-ot könnyű kipofozni a megfelelő minőségre, az meg csak hab a tortán ha még az internal JPEG motor is jó, mert mellette csak akkor van szükség a RAW-ra ha valami nem jó a JPEG-en.

Sajnos a videó minőség sem volt eddig olyan amire az ember elégedetten csettintett volna, egyszerűen fos volt a tömörítés. Mondjuk a videóra nagyon ráfeküdtek az NX1-nél, meglátjuk.

Kár lenne ezt a gépet azzal elrontani ha a képminőség csak az eddigi Samu szintet hozná.

(#55) Stauffenberg válasza Studi (#53) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én csak annyit találtam az új szenzorról, hogy S5KVB2 a típusjele, egyelőre sehol sincs infó arról, hogy ki a gyártója. Idővel ezt is biztosan megtudjuk majd. Szokás szerint egyik Sony szenzoros gépről sem tudtuk biztosan az elején, hogy honnan van a szenzor. Korábban a Nikon főleg a Toshibától vásárolt és amikor megjelent a D7100, akkor sorra jöttek az egymásnak ellentmondó infók arról, hogy Toshiba vagy Sony gyártmány, esetleg Aptina. Maga a Nikon csak annyit mondott, hogy "designed by Nikon", de ezt az összes többire is mondja.

Majd szétszedi az NX1-et az iFixit és nem lesz többé kérdés. :D

(#56) sideburns válasza Studi (#53) üzenetére


sideburns
aktív tag

"ki gyártja ezt az APS-C BSI-CMOS lapkát? Samsung saját fejlesztés, vagy felbukkanhat máshol is?"
Samsung saját fejlesztés.
http://global.samsungtomorrow.com/?p=42253
"To satisfy the increasing market need for high-end image sensors in digital cameras, Samsung has introduced this new imager, which features excellent higher resolution, superior image quality, and faster shooting speed with low power consumption,” said Kyushik Hong, vice president of System LSI marketing, Samsung Electronics. “Based on its leadership in CMOS imaging technologies, Samsung will continue to address new trends in camera sensor markets."

(#57) Stauffenberg válasza sideburns (#56) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez mondjuk egybecseng azzal is, hogy a telefonjaikba korábban a Sony-tól vásároltak szenzort (mint a mobil piac 90%-a), majd a Samsung Galaxy S5-nél visszaálltak a saját tervezésű és gyártású ISOCELL szenzorokra.

(#58) arn válasza Studi (#53) üzenetére


arn
félisten

De nem elony egy "pro" cuccnal :) akiket mondasz, nem fognak erre sok penzt aldozni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#59) Stauffenberg válasza arn (#58) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha valaki csak az elmúlt 6-8 évben kezdett fotózni, annak már egy Panasonic is épp úgy cseng a fülében, mint a többi. A Canon és a Nikon előnyben van, hiszen mindig ezeket látják lógni a National Geographic fotósok nyakában és persze bődületes marketing büdzsével rendelkeznek. De az ilyen "gyerekkoromban is azzal fotózott az apám" jellegű beidegződések azzal együtt kopnak ki, hogy felnövünk és elkezdjük használni az új márkákat. Na meg ezen az alapon a Pentaxnak vagy az Olympusnak sokkal sokkal előkelőbb helyen kellene állnia a rangsorban, hiszen régen ezek legendák voltak, nem csak egy szűkebb kör szemében mint most, hanem minden fotós tudta, hogy a Pentax és Olympus OM SLR-ek mennyire király cuccok.

(#60) Ijk válasza Stauffenberg (#59) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ennél a két nagy gyártónál még ott van a FF mint fegyver, amatőr szinten egyre többen tartanak igényt rá. Profikat most hagyjuk, ott még mindig toronymagasan a Canon és a Nikon a legerősebb.
Sony valamennyit kiharap ebből a piacból, főleg ha lenne valami értelmes objektív koncepciója az A7-esekre, mert azzal a maréknyi méregdrága Zeiss fixszel nem nagyot rúg ebbe a labdába. Mondjuk szólhatnának a Sigmának hogy jó lenne ha besegítenének ebbe a dologba.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#61) fairi


fairi
addikt

tesztelve lett a profi alapzoomja a samsungnak. Hát,nem estem hanyatt. Mondjuk féláron még jó lenne- Mondjuk USA-ban 1300 dollárról lazán leesett 1100 dollára,de nálunk 400 000 Ft-ot kérnek el érte...

(#62) Ijk válasza fairi (#61) üzenetére


Ijk
nagyúr

Na igen, úgy van kitalálva az árazás hogy FF-es opcióknál még éppen olcsóbb legyen. Aztán a különbség pont annyi hogy az ember elgondolkozik egy D610+24-70-es kombón, főleg hogy jelen esetben samsungról van szó.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#63) schawo válasza fairi (#61) üzenetére


schawo
titán

A CA valami ordenáré. Ez még szoftveresen korrigálva is csúful megmarad.

A rekesz jó áll neki. F4 alatt lágy, F5.6 alatt meg elfogadható. Jó drága kitobi...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#64) fairi válasza schawo (#63) üzenetére


fairi
addikt

Elég megnézni a sigma 18-35 f/1.8 DC-t. Éles és nem is CA-zik alapból. És az ára kijön 800 dollárból.
Samsung értéke 600-700 dollár körül van,ami magyar pénzben 190-200k.

(#65) Ijk válasza fairi (#64) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a sigma obi az egyetlen dolog ami miatt még gondolkoztam a DSLR váz eladásán, 180k körül volt már hirdetve. Kár hogy a vége rövid, 18-50 f1.8 lenne az igazi csemege. Így viszont jobb egy D700+28-70 ha ilyen világos zoom igényei vannak az embernek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#66) silmatauki válasza fairi (#61) üzenetére


silmatauki
őstag

Hát ez tényleg gyengécske. Maradok a Fujinál. Remélem, ott is lesz a vázban némi fejlesztés (24+ Mpixel, lehetőleg normális videó stb.)

[ Szerkesztve ]

(#67) DaGuardian


DaGuardian
tag

Széritem a mádzsárok még tesztelni sem tudnak, nézzünk valami komolyabbat:
[Samsung 16-50mm f/2-2.8 S OIS teszt]

(#68) schawo válasza DaGuardian (#67) üzenetére


schawo
titán

A felbontás nem rossz, a CA továbbra is katasztrófa. 16mm-en durván torzít gyári szoftveres korrekció után is. Nem használhatatlan, de lehetne olcsóbb. A F2.0 marketing, ez egy F2.8-on használható üveg.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69) fairi válasza DaGuardian (#67) üzenetére


fairi
addikt

Teszt szerint jó volt a magyarok gyorstesztje. Kép széle (extrem border) normális legyen le kell rekeszelni.
írják is gyenge szélek, sok CA,és problémás field curveture. Én pont ezt láttam a pixinfo teszten is,rosszul tervezett field curveture miatt is volt csúnya a torony részlet.

(#70) madgie válasza schawo (#68) üzenetére


madgie
titán

Mondtam én, hogy csak papíron mutat jól a Samu.

Mármint nem úgy értem, hogy előhívatva a képet, hanem hogy elméletben :D

[ Szerkesztve ]

(#71) taranis


taranis
addikt

Pár kép, magas ISO-n is: [link]

colorizer.net

(#72) silmatauki válasza taranis (#71) üzenetére


silmatauki
őstag

Hát ez nagyon sz@r... ISO200-on is keményen mossa a csajszi haját (pl. rögtön a bal felső kép: http://pliki.optyczne.pl/samsung_nx1/SAM_0002.JPG ) - ráadásul itt rengeteg fény volt, így a high ISO képeket nem is lehet igazán rendesen kiértékelni.

Merem remélni, hogy mindez csupán a túlzásba vitt default zajcsökkentés miatt van (az X-Trans vázain a Fuji is sokkal nagyobb NR-t használ defaultban, mint kéne.)

(#73) schawo válasza taranis (#71) üzenetére


schawo
titán

Ebből az objektívből is csak a lényeg hiányzik: Jó legyen ránézni. Olyan, mintha nem találna fókuszt :F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#74) taranis válasza schawo (#73) üzenetére


taranis
addikt

Ez élesebb (felső két kép), de nem tudom, milyen obival készült: [link]

colorizer.net

(#75) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Samsung NX1 hands-on: Auto-Shot!

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#76) taranis


taranis
addikt

NX1 + 50-150mm
Képekre kattintva kicsivel nagyobb lesz, de pixelkukkolni nem jó, csak színeket nézegetni.

colorizer.net

(#77) taranis


taranis
addikt

Na, jött pár dpreview sample: [link]

colorizer.net

(#78) szecska24 válasza taranis (#77) üzenetére


szecska24
tag

A Dpreview még egy korábbi firmware-el lőtte a képeket.
Érdemesebb az IR tesztképeit megnézni.
Úgy tűnik, hogy végre magas érzékenységen is simán felveszi a versenyt a konkurenciával (7DMII, D7100)
Más megközelítést válsztottak, mint a 2 nagy. Kicsit zajosabb (de nem színzaj), viszont részletesebb képet ad mint a 2 fent említett gép.

A Samsung felnőtt.

(#79) taranis válasza szecska24 (#78) üzenetére


taranis
addikt

Ja, odatette magát, jó lesz ez. Mondjuk engem főképp a videó miatt érdekel, arról még semmi.

colorizer.net

(#80) arnyekxxx válasza Studi (#50) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ráadásul közös vonás, hogy mindhárom cég egy fotózásban tapasztaltabb cég "szárnyai alatt" kezdett kibontakozni: a Sony megvette a KonicaMinoltát,

Ne viccejjé mááá, az elsö digitális fényképezőgépet a Sony készítette '81-ben. A Minolta felvásárlással csak a DSLR piacra lépett be, de előtte ott volt már az R1 az első APS-C kompaktjuk, minden nagyszenzoros nemDSLR ösanyja

(#81) taranis


taranis
addikt

Egy nem kifejezetten jó vélemény, és az eddigi videók alapján sajnos egyet is értek vele: [link]

colorizer.net

(#82) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Kapható már itthon ? Nem találtam ...

(#83) szecska24 válasza Gulyopapa (#82) üzenetére


szecska24
tag

Nem, és szerintem ne is számíts rá...

(#84) Gulyopapa válasza szecska24 (#83) üzenetére


Gulyopapa
addikt

MERT ? :U

(#85) sideburns válasza Gulyopapa (#84) üzenetére


sideburns
aktív tag

Mert a Samsung nem tervezi forgalmazni Magyarországon, azért.
Ha kell, vedd meg külföldről.
A magyar honlapon sincs fent, mint elérhető termék, szerencsére az NX500 kint van.

(#86) szecska24 válasza Gulyopapa (#84) üzenetére


szecska24
tag

Mert az NX30 eladási adatait elemezve a magyar forgalmazó úgy döntött, hogy a termék bevezetése többe kerülne, mint amennyit valaha is visszahozna az a havi max. 2 darab amit el tudnának adni.

(#87) Gulyopapa válasza szecska24 (#86) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ilyen bullshitet még nem is hallottam. :DDD
Elvileg a legjobb aps-c váz és nem forgalmazzák. :W
Ez mega lol

[ Szerkesztve ]

(#88) szecska24 válasza Gulyopapa (#87) üzenetére


szecska24
tag

Nagyon meglepődnél, ha látnád a MILC kategória eladási adatait Magyarországon... És akkor még jobban, ha az 1000+ EUR kategóriát ezen belül. A 2 nagy behozná. De ők csak ebből élnek. A Samsungnak meg az egész fotó biznisz egy kerekítési hiba. Veszteséget termelni viszont ő sem szeret.

(#89) Gulyopapa válasza szecska24 (#88) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Hát nem tudom. Azért jó reklámmal el lehetne adni belőle jó pár darabot.
Na mindegy, marad külföld...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.