Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) taranis


taranis
addikt

Annyira jól sikerültek a mintaképek, hogy a Samsung levette őket a flickr oldaláról. Remélem semmi komoly oka nincs, specik alapján remek kis gépezet. Meglátjuk.

colorizer.net

(#2) fairi


fairi
addikt

profik nem fognak rohanni érte. Pl fényerős fixekben nagy a hiány samsung oldalon.
Pancake obikból és alapzoomokból áll csak jól.
Igaz lesz majd Samsung 300 f/2.8 is vmikor jövőre, ám valljuk be fujinak kívánatosabb obiai vannak.
Ez van most:
http://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_NX-mount

Ez a fuji
http://en.wikipedia.org/wiki/Fujifilm_X-mount

Most az E-mountról vagy micro4/3-ról ne is beszéljünk...

(#3) taranis válasza fairi (#2) üzenetére


taranis
addikt

Esetleg ott vannak még Rokinon, meg Samyang lencsék, ők is gyártanak NX mountra.

colorizer.net

(#4) fairi válasza taranis (#3) üzenetére


fairi
addikt

manual lencsék, vagyis pont ugyanolyan jók a legolcsóbbra NX-re. Samyang gyárt szinte minden rendszerhez obit...

(#5) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Ha 14 biten rögzít RAW fotókat, akkor a videó kimenete miért csak 8 bites? A 10 bitet azért ajánlani szokták utómunkára.

Így a sajtóanyag alapján nem semmi a cucc, de valahogy az objektívkínálat nem győz meg. És ősznte leszek: a Samsung név sem. (tudom, ez csak buta márkafétisizmus...)

(#6) arn válasza fairi (#2) üzenetére


arn
félisten

hat meg mindig tobb, mint a canon/nikonnak apschez :)

***

amugy mar a fuji xe2 es az xt1 is 14 bites rawokat csinal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) MC Pite válasza szilagyiv (#5) üzenetére


MC Pite
veterán

Illetve ha jól tudom már vagy egy éve van olyan milc ami tud 14 bites rawot...

Amúgy elég ígéretes gép. Canon belülről kezdi a tükrösöket bomlasztani, a többi gyártó csak beszólogat a nagyoknak; de samu most úgy tűnik arcon is vágta őket :D

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8) .mf


.mf
veterán

Papíron érdekesen hangzik, az én figyelmemet leginkább a 30%-kal alacsonyabb zaj keltette fel, a tesztekből majd kíváncsi leszek, hogy ebből mennyi látszik.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) MC Pite


MC Pite
veterán

Ez tetszik kopizhatnák mások is (fujinak régen volt, most meg sima, homogén, kis fényű af fényt használnak :U )

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#10) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Laikus kérdés.: Ez az NX30 utóda vagy egy fejlettebb termékvonal?

(#11) Kristof93


Kristof93
senior tag

Ennyi penzert majdnem adnak egy Sony a7-et is. Az is tukor nelkuli, tud 14 bitet es full frame szenzor van benne.

(#12) Studi válasza Dr. X (#10) üzenetére


Studi
addikt

Ez magasabban pozicionált termék az NX30 mellé.

szerk: mármint időben futnak egymás mellett, a termékskálát tekintve persze fölé. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) AS


AS
félisten

Annyi + még hogy ezen is Tizen fut mint pl Gear orákon. Jövöre már Tizen os tv is lesz
Teljes tudás lista

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#14) #65675776 válasza Kristof93 (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sőt, a D750 meg $500-zal kevesebbe...

Egyébként érdekes az a zajszűrő algoritmus, ami még a színeket is megmachinálja. Plusz a prociról készült képen sok szép CA van. Ami azért szerintem egy fényképezőgép bemutatóján kissé fail. Pláne, hogy az adott gépet azzal hirdetik, hogy "a színi hibák, a geometriai hibák soha többé nem tehetik tönkre felvételeinket". Mondjuk az a kép kb úgy néz ki, mintha egy telefonnal csinálták volna.

(#15) MLaca válasza #65675776 (#14) üzenetére


MLaca
őstag

félreértés kétoldalról

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#16) #65675776 válasza MLaca (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt hittem ilyenkor azért egy normális cég kiad hivatalos sajtófotókat, de a Samsungnak a jelek szerint nem sikerült. Szóval elég felemásan sikeredett akkor ez a bemutató.

Anno Gates nem mentegetőzött, mikor a Win98 bemutatóján lefagyott a tesztrendszer egy scanner csatlakoztatásakor.

[ Szerkesztve ]

(#17) Dare2Live válasza #65675776 (#16) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és amikor kiad abban sincs köszönet...

amúgy szimpi de még 1-2generáció és felzárkózhat japókhoz. Csakhát ez az árazás FF szintet idéz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#18) Ijk válasza #65675776 (#14) üzenetére


Ijk
nagyúr

"Sőt, a D750 meg $500-zal kevesebbe..."

Na igen, csak ehhez kapsz egy brutális 16-50-es obit a csupasz FF vázzal szemben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19) #65675776 válasza Ijk (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez mondjuk jogos.

(#20) Dare2Live válasza #65675776 (#19) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

csak D610 jön össze. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21) sideburns válasza #65675776 (#16) üzenetére


sideburns
aktív tag

Komolyan az a bajod, hogy a processzorról nem adtak ki sajtófotót?? Eszem megáll.
Addig is nézegesd a szenzort:
http://www.mirrorlessrumors.com/samsung-officially-presents-the-new-28-megapixel-bsi-sensor-tech

Várom a 300mm f2.8-at, az NX minire pont jó lesz, ekvivalens 810mm... :P

(#22) schawo


schawo
titán

Úgy látom, a Samu nem szarozott. Tökörészés helyett inkább megvalósítja a csillagháborús tervét. Most aztán rendesen b.zmegelhetnek Japánban, kirántották az egész bagázs (Canon Nikon Pentax Sony Olympus Panasonic Fuji) alól a két évnyi kamufejlesztési szőnyeget, és mind arccal hárította az esést.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23) oraihunter


oraihunter
aktív tag

"képérzékelő pormentesítő rendszerrel lett felvértezve, így az minden kikapcsoláskor lerázza az esetlegesen a szenzorra került porszemeket." Micsoda, ilyen van, ez csak nekem új? :F

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#24) #65675776 válasza oraihunter (#23) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hogyne lenne. A Nikon volt az utolsó, aki bevezette. De az valamikor 2007-ben volt a D60-nál.

(#25) madgie válasza schawo (#22) üzenetére


madgie
titán

Nem látok semmi ilyesmit ebben a Samukában. Igen, össze van rakva, de érdemes megvárni a teszteket, mert a Samsung azért szeret nagyot mondani.

daa-raa: kinek hogy sikerül megugrani ezt a tisztítás-feladatot. Öt éven át soha nem kellett belenyúlnom a Micro 4/3 vázaimba, előtte a Canonéba időnként igen, most a Fujinál is úgy vettem észre, hogy messze nem olyan hatékony a szenzortisztítás, mint amit megszoktam.

[ Szerkesztve ]

(#26) MC Pite válasza schawo (#22) üzenetére


MC Pite
veterán

"... és mind arccal hárította az esést." :D

mazsi: Én egy év alatt szerencsére 1× kellett hogy takarítsak egy porszem miatt(E2-őt még tán sosem, épp hétvégén néztem rá megint); a 'légforgató' 5000 és 5100nál ez havi-kéthavi művelet volt. Milcek szerencsésebbek ilyen szempontból, bár obin is múlhat.
Teszem hozzá emiatt (ritkán koszolódik) az összes vázban kikapcsolom a tisztítást (nikonba eleinte kikapcsra állítottam, de semmi különbséget nem vettem észre, amikor láttam port sose vitte le).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#27) schawo válasza madgie (#25) üzenetére


schawo
titán

Mire gondolok:
1. Keresztérzékelők:
4 éve a Fuji kitalálta a PD-AF-et, de csak az alap vázaiba tette be, MILC-be nem. Aztán 2 éve a Nikon berakta az 1-es sorozatba, de irányítást nem adott felette. A Sony utána már adott, de csak a kép egy kis területén helyeztek el érzékelőt. Az Olympus növelte ezt a területet, majd a Fuji végre berakta MILC-be is, egy csomót érzékelőt, aztán a Sony a szenzor csaknem a teljes felületén elérhetővé tette.
A következő két év fejlesztése pedig így nézett volna ki: A Nikon/Oly/Pana (megfelelő rész aláhúzandó) kitalálja a keresztérzékelőt, és elhelyez belőle egyet a kép közepén. Egy másik gyártó fél év múlva már 5db-ot tett volna be a kép 20%-át lefedve, 1 év múlva már 40%-nál jártak volna egy újabb készülékkel, és két év múlva jelent volna meg az a váz, amelyik 80%-os keresztérzékelős fedettséget adott volna. Pont ahogy ezt tették a tükrösöknél is. Pedig nem nagy szám a keresztérzékelő, csak nem 2, hanem 4 pixelt kell felhasználni a célra.

2. C-AF fps
A C-AF melletti 15 fps sorozatfelvételt is 2-3 év alatt tervezték elérni, mindig 1-2 fps-t rálicitálva a másik gyártó által fél éve bemutatott vázra. (A6000 11 fps, 7D2 10 fps)

3. BSI szenzor
A többiek ezt is egyelőre meghagyták a kompaktoknak, hogy legyen valami újdonság két év múlva is.

4. 4k
Mindenki csak szép lassan, nem rohanunk. (Oly direkt nem adta ki a frissítést az M1-re, hiszen akkor mi adja el az M2-t 1 év múlva.) HEVC kodek? Ugyan minek, akkor mit fejlesztünk a jövőre? ProRes? Ne má'. RAW? Most ezt így mind egyszerre? Ne szívass.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28) fairi válasza schawo (#22) üzenetére


fairi
addikt

Amíg az obipark meg se közelíti a riválisokat addig senki nem fog aggódni.
Tesztek alapján pl 16-50 f/2-2.8 nem olyan hasraesős obi.
Nikon biztosítja magát a FF világban,canon is kidobta a 7d markII, sony, fuji meg mutogatja mi lesz jövőre obi fronton...

(#29) schawo válasza fairi (#28) üzenetére


schawo
titán

Egész jó objektívek vannak NX-re, nem tudom pontosan mit hiányolsz.

Fixek:
Van fényerős nagylátó: 16/2.4
Van streetfotós széles: 20/2.8
Van fényerős normál: 30/2
Van fényerős kistele: 45/1.8 (ami ráadásul 3D módot is tud)
Van nyálcsorgatós portré: 85/1.4
Van hosszú makró: 60/2.8
Van manuális halszem: Samyang 8mm

Zoomok:
Van UWA: 12-24
Van fényerős alap: 16-50
Van >10x túrazoom: 18-200
Van sima tele: 50-200
És most bemutatták a fényerős telét: 50-150
A Sony még álmodni se tud ilyen felhozatalról.

Egyedül a hosszú telék hiányoznak a rendszerből.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) madgie válasza schawo (#27) üzenetére


madgie
titán

Ezt mind jól mutat papíron, reméljük majd a gyakorlatban is.

(#31) fairi válasza schawo (#29) üzenetére


fairi
addikt

Fixek jók. ideális párosok kis olcsó vázhoz,de Nx1-hez kb így nézném
10 vagy 12 f/2.8
16 f/2.4 na ez oké
24 f/1.4vagy 1.8
35 f/1.4 vagy 1.8
50 f/1.2
80 f/1.4 na ez ok
makró lehetne hosszabb 100 f/2.8

zoom
uwa nem szimpatikus 10mm kellene indulnia
fényerős alap ez oké
túrazoom nevű borzalom egy Nx1-re, jajjj
50-200 sima tele lehetne f/4-gyel végig
most bemutatták a fényerős telét: 50-150, na ez oké

ehhez a szetthez legközelebb a fuji áll
sony is közelebb áll ehhez,mondjuk ő f/4 zoomokra utazik a FF szenzor miatt,és a normál e-mount hanyagolva van

hosszú tele mindenhol bajos, fuji fog zoomban kiadni egyet, igaz samu is tervez egy 300 f/2.8 de ez még picit kevés egy profi szetthez

[ Szerkesztve ]

(#32) tabu3x válasza Kristof93 (#11) üzenetére


tabu3x
tag

Azt a 14 bitet az a7-esek tömörítik, ezért a valódi információ mennyiség kb 11-12 bit.

(#33) Dare2Live válasza fairi (#31) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azért elég rendes az obi kínálat is, nekem spec nem de nekem a Fuji vonal is kehés, sött most mondom, hogy 4/3 kb kezd rendben lenni.

Ellenben amit schwano írt azon nincs mit meditálni. Japók vagy eszeveszett modon nekiállnak fejleszteni vagy eljön az amit már annyi területen megéltek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#34) Studi válasza Dare2Live (#33) üzenetére


Studi
addikt

Főleg, hogy ezek koreaiak. :DDD

(#35) madgie válasza Studi (#34) üzenetére


madgie
titán

Épp ezt mondja, hogy korea könnyen itt is körbetáncolhatja a begyepesedett japókat.
Mint mondjuk a tévénél.

(#36) Studi válasza madgie (#35) üzenetére


Studi
addikt

Ájemszorri, valóban félreértettem. :R

(#37) oraihunter válasza #65675776 (#24) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Húúú... De öreg vagyok már ehhez. És úgy néz ki a lemaradásom sem kicsi. :W

[ Szerkesztve ]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#38) schawo válasza fairi (#31) üzenetére


schawo
titán

Fényerős uwa-nak ott a Samyang 12/2.
Apsc-re a 30 jobb látószög, mint a kisfilmes méretezésű 35. Ha meg már van 30, akkor a 20 logikusabb, mint a 24 lenne.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39) fairi válasza schawo (#38) üzenetére


fairi
addikt

Samyang-ban nincs AF! Ennyi erőből lehetne felsorolni az m42-es obikat,canon fd,régi nikkorokat vagy k-bajonettet,mert azokat is fel lehet tenni a vázra megfelelő adapterezés után. Ám a felsoroltak felmegy bármely gyártó vázára is.
20 f/1.8 se rossz lehetőség,de valahogy az még nincs.
16mm meg kezdhetnék pro minőségbe tervezni,mert nagyon csúnya field curvature problémával küzd. Amatőr szintre elmegy,középen éles, legyen oké,de Nx1-et ezzel elrontani...

(#40) schawo válasza fairi (#39) üzenetére


schawo
titán

ekv. 18mm-ről beszélünk. Hiperfokális állásban 1,5m és végtelen között minden fókuszban van.

Nem tudod, nx1-en hogyan muzsikál a 16-os. Pont arról volt szó, hogy jobban korrigálja az optika hibáit, mint az eddigi vázak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#41) fairi válasza schawo (#40) üzenetére


fairi
addikt

Van olyan hiba amit nem lehet korrigálni,problémás fókuszsík pont ilyen. Sőt a korrekciók sokszor rontanak is a helyzeten!

Profi vázhoz amit AF rendszerével reklámoznak manual lencsére kell támaszkodi,mert gyártó nem gondol ilyenre...

(#42) arn válasza fairi (#31) üzenetére


arn
félisten

Hat egyedul a ff vazak vannak ellatva mindennel, ha annal kisebbet akarsz meretben, egyik sem fullos. Bar az mftn az nem talal maganak obit, aki nem akar. Az ilyen agyukhoz nem meretre optimalizalt rendszert valasztanek...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43) taranis


taranis
addikt

Találtam egy oldalt, ahol van 3db sample, letölthető RAW-al: [link]

colorizer.net

(#44) schawo válasza taranis (#43) üzenetére


schawo
titán

hát...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45) taranis válasza schawo (#44) üzenetére


taranis
addikt

Igen. De ami azt illeti nem túl jó tesztképek, asse tudom hol a fókusz, várjunk még kicsit. Lowlight teljesítmény sem derült ki.

colorizer.net

(#46) schawo válasza taranis (#45) üzenetére


schawo
titán

A jpeg motor már ISO 800-on is vízfestményt csinált a hitázó csajból. :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47) Studi válasza schawo (#46) üzenetére


Studi
addikt

Azt szinte biztosra veszem, hogy jpeg-ben egyelőre nem lesz erős a rendszer. Főleg, hogy ismerve a Samut túlszaturált, túlélesített, erősen zajszűrt eyecandy képeket fogunk kapni. A szolgáltatások terén viszont top a gép, ha jók lesznek az üvegek, akkor megérheti a RAW-val való bíbelődést.

Tegnap kicsit bíbelődtem az NX30-al a Media Marktban (300-ért adják a kitet, amikor a T-től házhozszállítással 200 :F ), teljesen egyben van az a váz. :R A szolgáltatásai jók, a konfigurálhatósága is jónak tűnik. Ami elsőre viszont rettenetesen zavaró volt, hogy teljesen más színeket dobott az EVF és az LCD. Tíz percet bíbelődtem azzal, hogy ezeket nagyjából összelőjem. :D

(#48) Stauffenberg válasza schawo (#22) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Technológiai értelemben az NX1 egy atombombának felel meg és pont azért, mert szokatlanul nagyot lépett előre, nem ehhez vagyunk szocializálva. De azért egy Samsung esetén mindig van egy "de".

Viszont ezek a fejlesztések... hát mikor hétfői sajtónapon először olvastam az NX1-ről azt hittem a padlón kell megkeresnem az államat, annyi minden zsúfoltak bele. Ha még egy global shuttert sikerült volna megcsípni, akkor meg aztán kész, vége, onnantól kicsinálta volna az összes jellemzően videós márkát (Canon, Panasonic meg Sony, bár utóbbinak már van global shutter kamerája, csak éppen 60 ezer dollár).

Mondjuk ha sikeres lesz az NX1 és jön majd NX2, az egészen biztosan nem szól majd ekkorát. Most csak a kezdetekhez kellett ennyi puskapor, hogy végre a Samsungot is vegyék már komolyan.

(#49) arn


arn
félisten

Sok laikus szemeben a pana es a sony sem mas, mint a samu :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50) Studi válasza arn (#49) üzenetére


Studi
addikt

Van is alapja, előnyük annyi, hogy kicsit korábban léptek a piacra.

Ráadásul közös vonás, hogy mindhárom cég egy fotózásban tapasztaltabb cég "szárnyai alatt" kezdett kibontakozni: a Sony megvette a KonicaMinoltát, a Samsung a Pentax gépekkel kezdett cserélhető obisokkal foglalkozni, a Pana pedig az Olyval közös szabvánnyal indított, sőt, az L1-es erősen hasonlít az Oly E-330-ra. (persze nem desing tekintetében) :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.