Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) azbest válasza beleszólok (#50) üzenetére


azbest
félisten

Hívhatsz taxit, az is tömegközlekedés. Webes tartalom és tévé csatorna is van amire előfizetve nem látsz reklámot. Ja hogy az drágább...

(#52) Braddock válasza beleszólok (#19) üzenetére


Braddock
őstag

eurojackpot

google.hu alapban beállítva
fiókba bejelntkezve

(#53) Diopapa válasza azbest (#48) üzenetére


Diopapa
addikt

"Másrészt a reklám a tartalom része. Ha eltüntetik, akkor az az oldal tartalmának megváltoztatása. Ez pedig sértheti az oldal felhasználási feltételeit. "

Ez sántít így te is tudod... Ezek bitek és byteok, amiket ráadásul ahány böngésző / os annyi féle megjelenítés. Ha PDF-eket töltenénk le, még akár igazad is lehetne. Pl ha indexen kinagyítom a tartalmat, addig amíg a szélén nem látszanak a reklámok, akkor módosítottam?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#54) Béééla válasza azbest (#48) üzenetére


Béééla
őstag

Nem az internet tartalmáért fizetsz a netszolgáltatódnak, hanem azért, hogy egyáltalán rá tudj kapcsolódni.

Persze, csak ha az oldal látogatottsága megszűnik, nem lesz bevétel :)

Bélabá

(#55) Dilikutya válasza azbest (#48) üzenetére


Dilikutya
félisten

Közel 10 éve nem nézek tévét, mert besokalltam a reklámoktól 3 órásra hízott 2 órás filmektől, miközben a jeleneteket vágnak ki, gagyin szinkronizálnak újra (röhej, amit pl. a Beverly Hills-i zsaruval tettek).
De előtte már videóra is úgy vettem fel, hogy a reklám alatt szünetelt a felvétel, manuálisan. Ez a technika nekem csak könnyebbé tette volna azt, amit úgyis megcsináltam. Kattintani reklámra nem kattintok, reklámvideót meg nem nézek, az AdBlock-al csak eltüntetem azt, amit úgysem használok.
Az AdBlock nem téríti el, csak ad egy szűrőt a felhasználó kezébe, amit manuálisan mindenki beállíthatna maga is, ha tudná, miket kell proxy-n, tűzfalon tiltani. És nem az egyedüli eszköz. És nem csak magamnak rakom fel, a cégnél jó ideje, ha gépet telepítünk, megy rá egyből az AdBlock is, illetve utólag is fel szoktuk tenni.
Ami gusztustalan, hogy pénzért beengedi a reklámokat a hátsó kapun, szerencsére ezt ki lehet kapcsolni benne.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#56) big-J


big-J
őstag

Komolyan azt gondolják, hogyha lelőnék az eyeo-t, nem bukkanna fel még ezeregy, open source módszer ugyanerre?

Még a filterek is amiből dolgozik is nagyrészt 3rd party-k, abszolút pótolható az egész bizniszük.

Amúgy azért hogy ezt a fizetés dolgot megtudd hány linken meg apróbetűn kell végigmenni az oldalukon, az gyönyörű. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57) Dilikutya válasza azbest (#51) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szolgáltatós előfizetőként a tv2-ért és a retekklubért is fizetünk, nem? Meg ha jól tudom, a supertv2 meg a superretek is reklámos, pedig azok felárasak. Kevés az, ahol nincs reklám, de mostanra pl. a HBO-nak ez maradt az egyik erénye, a műsor már nem nagy durranás, mint amekkora 20 éve volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#58) beleszólok válasza Dilikutya (#57) üzenetére


beleszólok
senior tag

"nem nagy durranás" - az finom kifejezés. Egyszerűen nem értem, miért fizetnek érte az emberek. Komolyan mondom, a film+-on több a nézhető film, mint a hbo csatornákon összesen. :(
(jó, én nem vagyok egy nagy tévé rajongó... valójában egy filmet sem néztem végig az elmúlt tíz évben, mellette folyton csinálok valami mást)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#59) Dezsike


Dezsike
tag

Én hosts fájl használatával blokkolom a reklámok 95%-át, ami megjelenik az gyakorlatilag az adott oldal saját rendszerén futó reklámja, ami általában annyira nem tolakodó, mint a 3rd party reklámok, amiket így ki lehet szűrni. Ezzel az oldal tartalmán nem változtatok, a HTML kód és minden más ugyan az marad, csak egyes elemek betöltése hibára fut, ami normál használat esetén is bármikor megtörténhet - gondolom mindenkivel előfordult már, hogy nem jött be egy-egy kép vagy dizájnelem az oldalon.

(#60) schawo válasza beleszólok (#19) üzenetére


schawo
titán

euphonix system 5 (lilával, tehát megtartott keresés)
euro truck simulator 2 (feketével, tehát ajánlás)

Gugli nagyon jól tudja, hogy mit kell nekem ajánlani. De látom a Truck Sim mindenkinél előjön, mindentől függetlenül.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61) beleszólok válasza schawo (#60) üzenetére


beleszólok
senior tag

Köszi szépen, úgy tűnik, tényleg nincs köze hozzám, hogy mit talál érdekesnek. :)
(a fantáziám csak az indította be, hogy mielőtt itt a fórumon belebotlottam, nem emlékszem, hogy találkoztam volna ezzel a játékkal, így meg sem fordult a fejemben, hogy ennyire ismert lehet)

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#62) randras


randras
veterán

AdBlock, Disconnect, FlashBlock, Ghostery mobilon pedig AdAway nélkül sehova semmit. :N

Szerintem is pofátlan ez a fajta magatartás az AdBlock gyártója részéről, másrészt viszont pontosan ugyanezt tettem volna. Nehéz ügy ez...

[ Szerkesztve ]

(#63) sz.balazs.95 válasza beleszólok (#19) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

eurovision 2014 hungary :D
(mondjuk ez ilyen lila színnel van, szóval gondolom a saját keresési előzményemből szedte elő.)
ha ezt nem nézzük, akkor euro truck simulator 2 (na ez már nem saját keresés)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#64) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#63) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

amúgy szerintem itt inkább csak fizetett találat áll fenn.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#65) DigitXT válasza schawo (#60) üzenetére


DigitXT
félisten

Van itt a PH-n egy ügyes magyar modder, és egy 10K+ hozzászólásos topik,
ami fel szokott jönni oldalt. Talán azért ajánlja a PH-soknak, vagy nem tudom.

(#66) sz.balazs.95 válasza DigitXT (#65) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

mystery solved. :C

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#67) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Jó reklám ez az Adblocknak, fel is teszem, megtetszett a hír hallatán :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#68) Apollyon válasza nubreed (#41) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én tudom is, azért írtam be. Azt meg már régóta használom, csak gondoltam nem reklámozom ;]

(#22) dajkopali: Ez jónak tűnik, kérdés azóta is úgy van-e, de végülis mindegy, mert az elv sokkal fontosabb.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#69) katt777 válasza #41133696 (#16) üzenetére


katt777
félisten

PC-n netezek. Csak ha minden nap hagynám a vírusfrissítéseket, 3 hét alatt elmenne az adatforgalom, és meg sem nyitottam a böngélszőt. Emellé tutira mindent letiltok, amit lehet, és ha egy oldal nem működik kizárólag saját sütikkel/scriptekkel + reklámok nélkül, részemről hanyagolom.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#70) vidékiürge válasza Polllen (#6) üzenetére


vidékiürge
tag

Amikor elolvastam a cikket, pontosan erre gondoltam. Én telepítettem fel, nem aggresszív vírus módjára került fel a gépemre. Szerintem ezért se beperelni, se betiltani nem kéne. Mert igazából semmi okuk nincs rá. Viszont az agresszív módon felbukkanó reklámok annál inkább szabadságot korlátozó tevékenységet végeznek. Bár emiatt szintén nem a reklámcéget hibáztatnám, inkább annak a honlapnak a szegénységi bizonyítványa, aki ilyet enged...

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#71) #82729984 válasza azbest (#48) üzenetére


#82729984
törölt tag

"Másrészt a reklám a tartalom része. Ha eltüntetik, akkor az az oldal tartalmának megváltoztatása. Ez pedig sértheti az oldal felhasználási feltételeit"

Ez igy nettó hülyeség. Legalábbis amig nem a webszerveren változatja meg valaki a tartalmat, de azt ugye feltörésnek hivják nem adblocknak.

Kb. annyira sérti, mintha a plázában sétálva mp3-at hallgatnál a pláza default zenéje helyett.

(#72) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

franciáknak nem szóltak, hogy amcsiból nem a nettó hülyeséget (jogászállam) kell importálni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#73) Dominó85


Dominó85
veterán

Mert b+ az nem pofátlan, hogy a Youtube-on beraksz egy lejátszási listát és minden második közé berak egy kibaxott reklámot? Na meg elég megnézni a nemzetisport.hu oldalt... reklámhalmaz! Már bocsánat, de akit nem érdekelnek a képünkbe nyomott buzeráns reklámok, annak miért ne lenne joga eltüntetni őket onnan a picslibe? Xarok bele, hogy milyen farok növelő, fogyitabletta vagy egyéb nyomorék reklám van egy sport oldalon. Engem például rohadtul zavar! Szóval kedves Google fogd be a retkes pofád, mert még azt is tudod hány pattanás, mekkora méretűek és hol vannak a testemen. Szóval csak ne sírjanak itt mindenféle szerintük nem korrekt jogokról. Ez a véleményem. Többet ez a téma nem ér meg. Pá

* Péter - 06302461862 *

(#74) SzaboZE válasza Dominó85 (#73) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez egy ok-okozat. Ha te ingyen használsz szolgáltatásokat, akkor kapsz reklámot is. Ha nem akarsz reklámot, akkor fizesd ki a szolgáltatást. Erről szól a dolog.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#75) Apollyon válasza SzaboZE (#74) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az interneten nem a reklámmal van a baj. Hanem magával a reklám minőségével. Teljesen indokolatlan az arcodba ugró, néha akadozó flash, ami a weboldal látogatásakor azt az érzetet keltheti hogy ez egy fertőzésre képes weboldal.

Ha nem lennének ennyire erőszakos, tolakodó, vibráló és gépet belassító reklámok, akkor a blokkolókat is jóval kevesebben használnák.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#76) kali válasza Apollyon (#75) üzenetére


kali
legenda

így igaz!

(#77) beleszólok válasza Apollyon (#75) üzenetére


beleszólok
senior tag

Igaz. Nálam évekkel ezelőtt az index fóruma verte ki a biztosítékot a szövegben aláhúzott szavakkal. Amikor egy ilyen szó fölé került az egér kurzor, akkor a képedbe tolt valami irreleváns és idegesítő reklám szöveget. Azóta van adb+ a böngészőmben.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#78) Apollyon válasza beleszólok (#77) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ilyen aláhúzós sztori nagyon régen még a PH fórumon is volt, aztán szerencsére letettek róla.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#79) randras válasza SzaboZE (#74) üzenetére


randras
veterán

Szeretnék látni egy fizetős, reklám és követés mentes internetes keresőt.

(#80) beleszólok


beleszólok
senior tag

Mostanában nincs reklám az ITCafe oldalain? OK, notebookon van Adblock+, de a mobilomon nincs, ott is desktop nézetet használok, de nem jelenik meg egy darab reklám sem.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#81) Dilikutya válasza Apollyon (#78) üzenetére


Dilikutya
félisten

Valami rémlik. Az mintha a nem regisztrált olvasóknak jelent volna csak meg.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#82) camillus


camillus
tag

Bizonyos szempontból a Ghostery is kvázi reklámblokkoló és sokkal korrektebb és kevesebb erőforrást használ.

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#83) Apollyon válasza Dilikutya (#81) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezt már nem tudom, mert nekem meg az rémlik hogy mindig belépve olvastam a fórumot.

(#82) camillus: Az se rossz, de a noscript még jobb.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#84) azbest válasza beleszólok (#80) üzenetére


azbest
félisten

Néhányat látok csak. A mai mobilok többségén nincs flash, így a fenti bannerből sem sok látszik. ha épp olyan van kinn.

[ Szerkesztve ]

(#85) BlackPriest válasza azbest (#48) üzenetére


BlackPriest
őstag

te amúgy miért véded a reklámokat, ha ilyet írsz?

"Azzal egyetértek, hogy tényleg borzasztó némelyik weblap. Viszont, ahogy mondtátok, nem kötelező nézni az ilyen oldalakat. Ha leesik a látogatottságuk, akkor majd elgondolkodhat az oldal tulajdonosa, hogy mit csinál rosszul."

nem mindegy, hogy a látogatottsága, vagy a reklám letöltése esik vissza? az elsővel még szarabbul is jár, mert akkor nem tudhatja, hogy amit csinál az a rossz, vagy csak a reklámokat rühellik a látogatók...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#86) azbest válasza BlackPriest (#85) üzenetére


azbest
félisten

Nem mindegy.

Ha nagy az oldal látogatottsága az azt jelenti hogy jó reklámfelület és ez értéket képvisel. Ha feltűnik neki, hogy a reklámok megjelenése elmarad az oldalak letöltésének számától (adblock) és emiatt elmarad a bevétel is az elvárttól, akkor majd több reklámot / szemtelenebb reklámot fog kitenni. Persze ezt főleg azok szívják meg, akik blokkoló nélkül látogatják az oldalt. Utána meg persze lehet rá mutogatni, hogy mekkora szemét már az üzemeltető, mert minden csupa reklám. Közben meg lehet, hogy a túlélésért küzd, mert nagyon sok a potyautas.

Az oldalakon szokott lenni elérhetőség, lehet írni üzenetet, hogy "ember, ez az oldal reklám blokkoló nélkül használhatatlan, próbáld megtalálni az egyensúlyt".

Milyen lehetőségek vannak?
- lehet fizetős, de nálunk a többség ingyen szeretne "okos" megoldást. Ilyenkor átpártolnak inkább valamelyik másik oldalra, mert úgyis van másik, de persze ott is reklámblokkolóval, mert a tartalom az "jár", de "mit képzelnek, hogy reklámra megy el az adatforgalmam". Pedig attól, hogy valami szabadon hozzáférhető még nem jelenti, hogy ingyen van.

- lehet opcionálisan reklámmentes módban fizetős, de itt is beüt a sóherség, mert inkább a reklámosat nézik... persze reklámblokkolóval. Másrészt a vállalkozásbarát rendszerünknek hála lehet, hogy az adminisztráció többet visz el, mint amit az előfizető hoz.

- próbálhatja tiltani a blokkoló használatát, hogy reklám nélkül ne lehessen olvasni. Persze ekkor is ő a szemét, ahogy kiderült néhány kommentből és máris jön az ötletelés, hogy mivel lehet kijátszani.

- Be is zárhatja a boltot. Persze... van másik. Majd ha már nem lesz olyan, akinek megéri így működni, mert nekik sem jófejségből adnak kenyeret a boltban, akkor meg lehet panaszkodni, hogy nincsen normális tartalom.

Gyerekként, amikor még minden szép, jó és gondtalan volt (relatíve), mert más dolgozott meg a pénzért, amiből éltem, akkor nekem sem volt jobb a hozzáállásom. De amikor az ember elkezd dolgozni és megtapasztalja, hogy minden fillérért meg kell küzdeni, akkor rá kellene jönni, hogy ez mások számára is ugyanígy van. Szerintem nagyon jó társadalomtükör, amit a hozzászólásokban látni. Mások munkájának megbecsülésében nem járunk az élen, de persze személyes sérelem esetén rögtön nagy a siránkozás.

Vannak témák, amiben elnézőbb vagyok, mert szerintem nem jó, ha zsebben lévő pénz kevéssége miatt másodrendűnek kell érezze valaki magát. De ha van rá lehetőség, akkor igenis meg kell fizetni minden immateriális terméknek is az árát. Viszont ha egy olyan szolgáltatást nézünk, ami direktben nem kerül pénzbe, akkor igenis csípi a szememet, ha még azt a minimális gesztust is eltrükközi valaki, amiből bevételt remél az üzemeltető.

De önös érdekemet is sérti mások gerinctelensége: mert a korrektebb látogatókkal is kitolnak a potyázók, akik csak költséget generálnak, de fennhangon hirdetik, hogy milyen menő "okos" megoldással használni egy szolgáltatást. A normál felhasználó meg majd együtt sajnálkozik a szolgáltatás csődbe menetele után az üzemeltetőkkel, míg a a potyázók keresnek újabb lerabolható helyet. Kemény szavak ezek, de nézzen mindenki magába. A potyázásnál pedig az még felháborítóbb, amikor valaki büszke is erre.

(#87) Apollyon válasza azbest (#86) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nagyrészt egyetértek.
Viszont mi van azzal, amikor olyan mennyiségű/minőségű reklámok vannak egy oldalon, ami már használhatatlanná teszi a böngészőt? Pl szakadozik a görgetés, összeomlik a bővítmény, vagy szélsőséges esetben a böngésző is, pl gyenge gép esetén.

Nekem az a véleményem hogy a reklámblokkolókat pont az ilyen reklámok gerjesztették. Amikor nem csak 1-1 weboldal, hanem már szinte a komplett internet (persze netezési szokásoktól függően) használhatatlan pl a fent leírtak miatt.

Persze ettől függetlenül, ahol nincsenek agresszív reklámok, még mindig be lehet rakni az adott oldalt a kivételek közé.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#88) BlackPriest válasza azbest (#86) üzenetére


BlackPriest
őstag

magad ellen beszélsz. ha az mondod, hogy ne látogassam az adott oldalt, akkor pont a reklámfelület értékét rontom, mivel egyel kevesebb látogató van. ha blokkolom a reklámokat, akkor a látogatottság megmarad, ergo el lehet adni a felületet. ha a blokkolásra válaszul valaki még többet reklámoz, az szimplán hülye és konkrétan meg is érdemli, hogy csődbe menjen az oldala.

ok, írok az üzemeltetőnek, hogy sok/ocsmány a reklám, 99%, hogy az válaszolja: keress másik oldalt, nekem kell a pénz.

érdekes, másik fórumot tudunk jótékonysági alapon saját zsebből reklámmentesen üzemeltetni, pedig ott is sok látogató van. akkor most én vagyok a rohadék, mert ott rossz példát mutatok és bebizonyítom, hogy lehet reklám nélkül is csinálni?

amúgy nem vagyok gyerek, ha jól számolom 10 éve folyamatosan dolgozok, el tudom dönteni, hogy akarok e reklámot nézni, vagy sem. ha úgy döntök, hogy nem, akkor blokkolni fogom minden eszközzel akkor is, ha valaki potyázónak tart (ph-n pl engedélyezve vannak, mert tartom annyira az oldalt, hogy legyen belőle pénz nekik, de nem is 20mp-es tampon reklám van egy 10mp-es kisvideó előtt...). ha meg az oldal nem töltődik be, mert van blokkolóm, akkor ez van, majd az idő eldönti, hogy kinek van igaza.

az már csak huszadrangú, hogy reklám miatt még életemben nem vettem semmit, szóval azon túl, hogy villog a pofámba, semmi haszna nincs számomra.

akkor is potyázok, hogy körülvágok egy kartonlapot és azzal takarom ki a számomra felesleges részeket? idejön valaki és a kezemre csap? hagyjuk...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#89) BlackPriest válasza Apollyon (#87) üzenetére


BlackPriest
őstag

ennyi. nem egy álló képpel van bajom a bal felső sarokban...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#90) BlackPriest válasza BlackPriest (#88) üzenetére


BlackPriest
őstag

jah és még annyit, hogy lehet kissé cizelláltabban is reklámozni, lsd ph cikkek. benne van egy-két-három bolt neve, gyártó, aki cuccot biztosított egy teszthez, stb. nem lehet blokkolni, de nem is zavaró. ez ellen is sírnak sokan, de nem kötelező onnan vásárolni. szóval lehet kulturáltan csinálni, ezt kell védeni és erősíteni, nem az összes szemét reklámot...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#91) Apollyon válasza BlackPriest (#90) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ő nem védte a szemét reklámot, inkább általánosságban beszélt.
Nyilván felhasználói szokásoktól is függ, ki milyen reklámokat lát, és amúgy valóban vannak userek, akik szerint minden alanyi jogon jár nekik, de nem hiszem hogy rád célzott volna.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#92) BlackPriest válasza Apollyon (#91) üzenetére


BlackPriest
őstag

az a baj, hogy az általánosságban minden benne van a "normális" reklámtól a tolakodóig. ha konkrétat ír, akkor egyértelmű miről van szó akár reklám, akár másik fórumos esetén. mivel én blokkolok, úgy érzem nekem (is) címezte

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#93) Diopapa válasza azbest (#86) üzenetére


Diopapa
addikt

"De önös érdekemet is sérti mások gerinctelensége: mert a korrektebb látogatókkal is kitolnak a potyázók, akik csak költséget generálnak, de fennhangon hirdetik, hogy milyen menő "okos" megoldással használni egy szolgáltatást. "

[moderálva] Tudod milyen pl az Index címoldal egy AMD Athlon LE-1600-al 1gb rammal? Tudod mennyi idő alatt fogy el a 100mb mobilnetem amikor 1mb az oldal, meg 3-4 a hozzá tartozó reklám? Te tudsz felhér alapon fekete írott szövegre fókuszálni, amikor a szemed sarkában izgő-mozgó villózó animáció van?

[ Módosította: radi8tor ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#94) azbest válasza BlackPriest (#88) üzenetére


azbest
félisten

"érdekes, másik fórumot tudunk jótékonysági alapon saját zsebből reklámmentesen üzemeltetni, pedig ott is sok látogató van. akkor most én vagyok a rohadék, mert ott rossz példát mutatok és bebizonyítom, hogy lehet reklám nélkül is csinálni?"

Szóval van egy hobbid, ahol lehet hogy te fizetsz azért hogy dolgozz rajta és ez lenne a követendő példa minden üzleti vállalkozás számára. Ha egy ingyenes tárhelyen futó hobbi oldal, akkor külön gratulálok a példához.
Majd szólok a péknek, hogy ezután ő fizet nekem, mert én is inkább fizetni akarok a munkámért a főnökömnek. :(

(#93) Diopapa:
ne olvass index-et, hisz zavar a rajta lévő tartalom. Furcsa, hogy más olyan munkájának az eredménye miatt háborogsz, amiért nem kell fizetned és nem kötelező használnod. Olvashatsz MTI-t is, ott nincs reklám, benne van a 80 milliárdos adókeretben, amit kapnak. :U

[ Szerkesztve ]

(#95) BlackPriest válasza azbest (#94) üzenetére


BlackPriest
őstag

fizetős tárhelyen van, szóval most már elég a személyeskedésből. az, hogy te egy pénzéhes alak vagy, még nem jelenti azt, hogy más nem dolgozik ingyen, hobbiból. az üzleti vállalkozásnak nevezett oldalad is hobbi oldalként kezdte. sőt, önkéntes munkát is szoktam végezni. kérjek azért is pénzt, mert másnak segítek?!? nagy volt a pofád a sok feltételezéseddel, de semmit nem tudsz rólam, keress magadnak valaki olyat, akibe joggal tudsz belekötni :((( te mégis minek vagy a szakértője? a másokba belekötésnek meg az elméletgyártásnak? mert ezek elég jól mennek, azt látom

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#96) azbest válasza BlackPriest (#95) üzenetére


azbest
félisten

1) nem tudod mi a személyeskedés

2) más munkáját semmibe sem tartod és erre az a mentséged, hogy van egy/több hobbid. A más által említett index-en dolgozóknak például ez munka, amitől a megélhetésük függ. Te sem ingyen dolgozol a munkádban. Van akinek a munkája egybeesik a hobbijával, de ez nem azt jelenti, hogy mindent ingyen végez, mert élni is kell valamiből.

3) fennhangon hirdetsz egy olyan oldalak használati feltételeit sértő megoldást, amit a ph is tilt. Egyszer leírtad. Nem volt elég? Továbbra is győzködni kell a többieket, hogy úgy kell csinálni és én vagyok a szemét, amiért hangot adok a tisztességes véleményemnek? Jó. Nem kell kommenetek címezned hozzám és akkor nem írok választ.

(#98) beleszólok válasza azbest (#96) üzenetére


beleszólok
senior tag

Kíváncsi lennék, hogy akár a PH, akár más, reklámblokkolókat tiltó oldalak meddig élnének, ha hirtelen eltűnne minden felhasználó, aki inkább elmegy, de nem kíváncsi az irritáló reklámokra!
Két dolog lehetséges:
1. Semmi sem történne, mert kevesen használnak reklámblokkolót
2. Drasztikusan visszaesne a forgalom, így azok is mennek a fenébe, akik nem blokkolták a reklámokat.
3. ??? Nekem nincs több ötletem.

Első esetben felesleges háborogni, mert nem zavar senkit a plusz forgalom.
Második esetben... olyat már láttam, ha nem is pont a reklámokkal kapcsolatban.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#99) BlackPriest válasza beleszólok (#98) üzenetére


BlackPriest
őstag

és ha a nagy szakértő tudna olvasni, még azt is látná, hogy a ph oldalain ki van kapcsolva nálam is a reklámblokkolás, szóval nincs mire verni a nyálát...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#100) BlackPriest válasza BlackPriest (#95) üzenetére


BlackPriest
őstag

ja igen, az oldal moderátorai is kérjenek pénzt, mert nincs ingyen munka :U

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.