Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csernust


csernust
csendes tag

Mindenki ott csinál pénzt ahol tud. De azt senki ne akarja már bemesélni, hogy a reklámozónak az fáj, hogy ha fizet, akkor feloldhatja a blokkolást.. sokkal inkább az, hogy egyáltalán blokkolva van (még szerencsére) csa khát ezt nem lehet így kimondani, mert az internet népe lázad :)

(#2) Diopapa


Diopapa
addikt

Az indexes cikkben szó volt valami portálról ami nem engedi magát megnézni ha az adblock blokkolja. Megnéztem, működik bekapcsolt ABP-vel.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#3) MortalVenoM


MortalVenoM
tag

ezért is örülök, hogy nem váltottam a sima adblockról

(#4) azbest válasza csernust (#1) üzenetére


azbest
félisten

Te vagy az én emberem, holnap megyek, elvágom a kábeltévé / telefon vezetéket, mobilzavarót teszek az ablakod alá*, de bármikor visszacsinálom, ha fizetsz nekem is azért, hogy az általad előfizetett szolgáltatásokat használni tudd. Ez téged úgysem zavar, miért ne fizetnél nekem is, csak mert én is szeretnék pénzt kapni :DDD

*: természetesen nem teszek ilyet, csak a példa kedvéért írtam.

(#5) htc07 válasza Diopapa (#2) üzenetére


htc07
addikt

én is sok ilyen oldalt láttam már, egy plusz layert rak a tartalom felé, meg egy kis szöveget, hogy "kérem kapcsojja ki". Természetesen az element hiding helperrel 15 másodperc alatt felül lehet rajta kerekedni.

(#6) Polllen válasza azbest (#4) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az adblock nem települ magától, az csak egy eszköz. A user telepíti tudatosan. Szóval a cégtől ezért kártérítést követelni kicsit meredek. Betiltását lehet kérni ettől még.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7) beleszólok válasza htc07 (#5) üzenetére


beleszólok
senior tag

Két dologról beszéltek.
Az indexes cikk szerint meg sem jelenik az oldal.
A figyelmeztető üzeneteket meg elvben az adblock plus felismeri és le tudja tiltani. Én inkább hagyom megjelenni ezeket az üzeneteket és többé nem használom az ilyen oldalakat.

Mondjuk én egy időben proxy-t futtattam a routeren és azzal szűrtem ki a reklámok nagyját, csak túl sűrűn indult újra a router a rajta futó proxy miatt :(

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#8) beleszólok válasza Polllen (#6) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ahogy a blogomban írtam: akkor tíccsák be a távirányítókat is, mert amint észreveszem, hogy reklám megy, azonnal elkapcsolok vagy kiiktatom a hangot. :D

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#9) Polllen válasza beleszólok (#8) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nyilván, nem is értenék egyet a tiltással, de alternatíva meg úgyis lenne.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10) MageRG válasza Polllen (#9) üzenetére


MageRG
addikt

+1
Ha kimegy a tévéző a konyhába reklám alatt, kit perelnének be?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#11) #41133696


#41133696
törölt tag

A Mozilláról nincs szó, de a Google említve van, szóval a Chrome áruházából akkor majd leszedik ?:)

(#12) Cathfaern válasza #41133696 (#11) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ja a Google említve van, hogy épp most fizetett egy rakást cég az AdBlock Plus fejlesztőjének... miért is szedné le az áruházból? :)

(#13) Goose-T


Goose-T
veterán

Nyílt forráskódú az ABP, csak felbőszítik a fejlesztőket, akik majd jól elárasztják ABP forkokkal a világot.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14) Dilikutya válasza azbest (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

A példád sántít picit. Amúgy nekem meg jogom van blokkolni a reklámokat, ezt nem tiltja semmi. A tévében is elkapcsolhatnék, ha néznék tévéadást.
Egyébként némelyik weblap borzalmas AdBlock nélkül. Arcodba ugrik az egész oldalas flash, az oldal fele beágyazott reklám. Emlékszel, AdBlock nélkül hogy nézett ki pl. az iWiW?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) katt777


katt777
félisten

Mobilnetesek vajon mit szólnak az irdatlan adatforgalmat generáló sok, érdektelen szarsághoz? Fizessék a reklámozók a korlátlan MOBIL adatcsomagot, legalább, vagy pereljem be őket? Mert qrwa sok pénzembe kerülne a rengeteg fölösleges tartalom, különös tekintettel arra, hogy ami jó, azt nem kell reklámozni, tehát szemetet úgysem vásárolok. AB-n kívül is használok pár tiltó progit. ;]
Ja, és a megszerzett adataimért is követelhetnék pénzt, nem? Amit ezek a sütik és scriptek akár anonim is elvisznek, mert ebből a reklámozóknak hatalmas bevételük generálódik (másképp nem is tevékenykednének, ugyebár). Talán ezen az alapon kellene egy ellenpert indítani, sztem hamar lekerülne a dolog napirendről. ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16) #41133696 válasza Cathfaern (#12) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, mert én még tegnap olvastam az indexen, illetve be is linkeltem , és már a cím is ez volt, hogy: A Microsoft és a Google pereli az Adblockot

(#15) katt777: A mobilos Firefoxban van kiterjesztés támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#17) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Egyébként van aki elolvasta a cikket? :U
Nem azért akarnak perelni, mert az AdBlock Plus tiltja a reklámokat, hanem hogy kérésre feloldják a tiltást (igaz ez csak az alapértelmezett beállítás mellett érvényes), viszont bizonyos cégektől ezért a feloldásért pénzt kérnek.

(#18) Diopapa válasza Cathfaern (#17) üzenetére


Diopapa
addikt

Gondolom akkor a blokkolás maga nem zavarja az MS-t meg a G-t.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#19) beleszólok


beleszólok
senior tag

Látszólag off: megtennétek, hogy a youtube keresőmezőjébe beírtok egy e és egy u betűt(enter nem kell) és megírjátok, mi volt az első találat, amit felajánl?

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#20) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Tehát, az Adblock Plus készítői korruptak.

Egyébként ez az egész reklámblokkolós őrület nem lenne, ha a hirdetők megmaradnának a JPG-PNG-GIF-eknél és szélsőséges esetekben a mozgó GIF-nél.

Pl. a PH oldalakat körülölelő reklámok tök királyak, még fel is dobják az oldalt.

Viszont a flash meg felugró ablakos borzalmak megbízói saját maguknak köszönhetik az ABP-t és társait, mert az nonszensz, hogy egy durván ~180KB-os oldal néha több megát tölt le pluszban a mozgó, villogó/zenélő, egyszerűen pofátlan reklámok miatt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21) Diopapa válasza beleszólok (#19) üzenetére


Diopapa
addikt

europa universalis 3

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#22) dajkopali válasza Apollyon (#20) üzenetére


dajkopali
addikt

úgy emlékszem - most nem nézek utána -, hogy amikor szerződést kötnek egy céggel, hogy pénzért whitelistre kerülhetnek, ott van egy olyan kitétel, hogy felugró ablakokat, zavaró reklámokat, nagy kapacitásigényű hirdetéseket nem használhatnak, mert azt továbbra is tiltani fogják

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#23) emelhu válasza Dilikutya (#14) üzenetére


emelhu
aktív tag

Nem olyan rossz az a példa.

A távkapcsolós példádra 'húzva'' a példát:

Ha reklámot látsz, átkapcsolsz vagy lehalkítod.
De ha a tv csatorna fizet a tv gyártójának, akkor hiába kapcsolgatsz, a tv (de csak a fizetőknek) felülbírálja a döntésed és csak azért sem kapcsol el vagy halkít le.

Innen meg a többi tv csatorna hátrányba kerül és mivel nem direkt, az ő akarata miatt kell fizetnie a tv gyártónak (valami megkapásáért), hanem mert egy kényszert kap (vagyis valamit elvesznek tőle, ha nem fizet).

Ezt én szinonímnak érzem a védelmi pénzzel. :)

(#24) CJ4567 válasza beleszólok (#19) üzenetére


CJ4567
veterán

Euro truck simulator 2

No Sana No Life

(#25) Diopapa válasza dajkopali (#22) üzenetére


Diopapa
addikt

Én is megőrülök tőle, hogy egyszerűen képtelen vagyok a szöveget elolvasni, mert a jobb szélen animáló/mozgó/színes reklám próbálja elvonni a figyelmemet. Pl a google keresőben a reklámok sosem zavartak, mert nem tolakodók.

@(#23) emelhu : Ez nem teljesen így van, mivel ezeket a reklámokat is blokkolhatod ABP-ben.

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#26) #41133696 válasza katt777 (#15) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként volt / van valami Windowszos átfogó, böngészőfüggetlen fizetős reklámszűrő, ami még talán a promók topicba is linkelve lett, és ami még statisztikát is mutatott, hogy mennyi adatot spórolt meg a szűrésével, a felhasználó számára.

(#27) CJ4567 válasza #41133696 (#26) üzenetére


CJ4567
veterán

Adguard, ingyenesen is működik és van ingyenes böngésző pluginje, azt használom én is.

No Sana No Life

(#28) beleszólok válasza Diopapa (#21) üzenetére


beleszólok
senior tag

És magyar netet használsz?

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#29) Dilikutya válasza emelhu (#23) üzenetére


Dilikutya
félisten

De itt a tv csatorna nem a gyártónak fizet. Egyel több réteg van. Van a reklámszolgáltató, aki a megbízó reklámjait megjeleníti pénzért.
A fizetős whitelist viszont mindentől függetlenül gusztustalan, a saját programjuk lényegét köpik szembe.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#30) Diopapa válasza beleszólok (#28) üzenetére


Diopapa
addikt

digit jah.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#31) beleszólok válasza CJ4567 (#24) üzenetére


beleszólok
senior tag

Olvastál korábban róla?
O.K., paranoia, de... kicsit furcsának találtam, hogy korábban nem is hallottam róla, most, hogy kerestem párszor vele kapcsolatos témában, hirtelen első helyre kerül a youtube-on. Olyan böngészőben is, amiből sohasem kerestem ilyen témában. Mintha egyéb módon tudna azonosítani.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#32) IamMenyus válasza azbest (#4) üzenetére


IamMenyus
tag

Ez egy harmatgyenge hasonlat lett bűnözés és ingyenes szolgáltatás között :D

Előfizetőként nem azért fizetek havidíjat, és forgalmi keretet hogy abból kéretlen reklámokat töltögessek le a szűkös mobil sávszélességen, kb a böngészővel egyszerre telepítem minden eszközre a vitatott szoftvert.

Ha jól értem lehetőségem lesz (lett) nekem kiválasztani egy opciót hogy kevésbé offenzív reklámokat átengedjen, ezzel semmi baj, ha nem értek egyet vele, kikapcsolom újra teljes blokkolásra, de most is van egy-két oldal amit tudatosan támogatni akarok azzal hogy beengedek onnan valamennyi reklámot - ha ez a franciáknak ez nem tetszik akkor kérem kapcsolódjanak le az internetről :)

(#33) beleszólok válasza Diopapa (#30) üzenetére


beleszólok
senior tag

Köszi, ez csak erősíti a nagytestvérrel kapcsolatos mániámat. :) :(

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34) #41133696 válasza CJ4567 (#27) üzenetére


#41133696
törölt tag

PC-n legtöbbet mint böngészőt az Internet Explorer-t használom, abban meg a Microsoft saját megoldását a TPL-t, az nem is lesz beperelve, és végzi is a dolgát :)

Szerk: De majd ezt az Aduardot is megnézem lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Diopapa válasza beleszólok (#33) üzenetére


Diopapa
addikt

Ebben semmi meglepő nincs. Google, Facebook követ mindenhol. Mivel google-t muszáj használnom (nagyon macerás kiváltani), használom, facebookot nem. Ha Chrome-ot használsz, javasolom a Ghostery-t.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#36) Dilikutya válasza beleszólok (#31) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha bejelentkezett Google fiókkal kerestél, akkor egyszerű a dolog, a Google menti a keresési előzményeidet célzott reklámokhoz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#37) dabadab válasza beleszólok (#31) üzenetére


dabadab
titán

Eurotruck simulator 2 jott elo nalam is, pedig soha nem volt vele semmi kapcsolatom.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#38) beleszólok válasza Dilikutya (#36) üzenetére


beleszólok
senior tag

Le van tiltva. Ráadásul pc-n teljes mértékben el van szeparálva a google bejelentkezésem az egyéb tevékenységeimtől (másik böngésző)

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#39) beleszólok válasza dabadab (#37) üzenetére


beleszólok
senior tag

Tankjú!

ui: azért, hogy megelőzi a Eurytmics-t is, meg a Europe Final Countdown-t is... :)
persze lehet, hogy valóban ennyire népszerű ez a játék.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#40) dajkopali válasza beleszólok (#39) üzenetére


dajkopali
addikt

nekem is

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#41) nubreed válasza Apollyon (#20) üzenetére


nubreed
veterán

Ezt már régóta lehet tudni. Ezért is váltottam Adblock Edge -re.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#42) Avicularia válasza beleszólok (#8) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem tudom ki emlékszik a philips szabadalmára, amit a reklámok alatti tévéelkapcsolással kapcsolatban nyújtott be. [link]

(#43) nubreed válasza Avicularia (#42) üzenetére


nubreed
veterán

Én emlékszem. Akkor éppen a kést kívántam a Philips háta közepébe, aki ezt a baromságot ott kitalálta.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#44) Diopapa válasza Avicularia (#42) üzenetére


Diopapa
addikt

Azóta eltelt 8 év, mi lett belőle? :) A többi TV gyártó röhögne a markába ha kijönne egy ilyennel a Philips.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#45) beleszólok válasza Avicularia (#42) üzenetére


beleszólok
senior tag

Bár bevezetnék! Végre lemondhatnánk a tévé előfizetést! :)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#46) Béééla válasza Avicularia (#42) üzenetére


Béééla
őstag

Én készítettem is elő a féltéglát meg a parittyát.

Szerencsére azóta a TV nekem monitorrá "degradálódott", úgyhogy nagyon nem érintene a dolog :DDD

Amúgy az a probléma, hogy pofátlan üzemmódba váltottak a reklámok mind méretben, mind figyelemfelhívásban. Célzottabb reklámot kapok és érdekel, megnyitom. Ha böngésznék és a képembe ugrik, blokkolja az egész oldalt, izeg-mozog, ZENÉL, akkor menjen a fenébe, és felírom a feketelistára, úgyhogy a Coca Cola és a Tschibo nálam örökre elásta magát, ahogy a Gillette is a nagyon trágya youtube-reklámjával (bónusz ha egy yt-reklám másfél perc és átugorhatatlan) úgyhogy tőlük SEMMIT se veszek.

Ha meg esetleg bejött volna a netadó az eredeti formában, akkor kb. annyit kellett volna az államnak leperkálni a flash szarok betöltéséért, mint amennyibe a reklám elhelyezése került.

A régi szép időkben meg abszolút idegesítő volt, hogy egyes oldalak be se töltöttek, de a bannerek már csillogtak-villogtak, lőtték a kalózokat, vágták a fát, itták a sört, és a lista elég hosszú.

Bélabá

(#47) CJ4567 válasza beleszólok (#31) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem néztem róla semmit, a The Crew-ról nézek videókat. UPC-t használok. Be vagyok jelentkezve Google fiókban, de Chromeba nem vagyok.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#48) azbest válasza Dilikutya (#14) üzenetére


azbest
félisten

Ahogy a tévén is elkapcsolhatsz, úgy a weblapot sem kötelező nézned. Csak a weblapok többségén a reklám a tartalommal együtt jön, nem felváltva.

De majd ha sokan elkapcsolnak, akkor a tévében is átállnak arra, hogy a műsor közben menjen a reklám. Hopp de hát már ma is van ilyen: pl "a műsor termékmegjelenést tartalmaz", vagy a drasztikusabb, amikor a képernyő egy részén reklám megy a film közben. Már évtizedekkel ezelőtt is volt technikai megoldás arra, hogy a vhs magnó reklám nélkül vegye fel a műsort. Csak ez veszteséget okoz a szolgáltatónak, így nem használja.

Másrészt a reklám a tartalom része. Ha eltüntetik, akkor az az oldal tartalmának megváltoztatása. Ez pedig sértheti az oldal felhasználási feltételeit. Az, hogy egy külső cég eltéríti a reklámokat, de ha fizetnek neki, akkor mégsem, ez pedig kb zsarolás kategória. Persze át lehet tolni a felhasználó nyakába a felelősséget a reklámok blokkolása = oldal tartalmának megváltoztatása terén, de a pénzbeszedés már direktben felvet jogi aggályokat.

Azzal egyetértek, hogy tényleg borzasztó némelyik weblap. Viszont, ahogy mondtátok, nem kötelező nézni az ilyen oldalakat. Ha leesik a látogatottságuk, akkor majd elgondolkodhat az oldal tulajdonosa, hogy mit csinál rosszul.

(#32) IamMenyus:
"Előfizetőként nem azért fizetek havidíjat, és forgalmi keretet hogy abból kéretlen reklámokat töltögessek le a szűkös mobil sávszélességen"
Azt kell megérteni, hogy az interneten elérhető tartalom nem "jár". Az oldalak üzemeltetése, cikkek írása pénzbe kerül. Nem az internet tartalmáért fizetsz a netszolgáltatódnak, hanem azért, hogy egyáltalán rá tudj kapcsolódni.

(#49) Bjørgersson válasza beleszólok (#19) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Euro Truck Simulator 2 itt is. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#50) beleszólok válasza azbest (#48) üzenetére


beleszólok
senior tag

Itt a nagyszerű alkalom a tömegközlekedés reformjára. Ingyen utazhat mindenki, cserébe reklámot néz hallgat.
Ja, nem. A reklám megvan, mégis fizetős a közlekedés.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.