Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) schawo válasza beleszólok (#98) üzenetére


schawo
titán

:W :W :W

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#102) htc07 válasza BlackPriest (#100) üzenetére


htc07
addikt

nem kötelező nekik sem modinak lenni :U csak hogy én is beleszóljak, de én itt ki is szállok, mert értelmetlen a vita, amiben összemosódik a profitorientált és a hobbi fórumok pénzügyi stratégiája.

Hogy a témához is fűződjön a hsz: szerintem ez a "nem tolakodó reklámok engedélyezése" alapból ott bukik meg, hogy ha az abp-n whitelistre kerül egy oldal, akkor utána az ugyanúgy feszegetheti a határait, a szimpla 30-as méretű betűktől egészen a pattogó "te vagy az egymilliomodik látogató" bannerekkel, ha egyszer fizettek érte. Bár biztos megoldják valami szerződéssel ezzel kapcsolatban, lényegében ha ez így folytatódik, szerintem is lesznek kisebb adblock forkok amik lelkiismeretesen végzik a nevükben deklarált feladatukat.

[ Szerkesztve ]

(#103) azbest válasza beleszólok (#98) üzenetére


azbest
félisten

Aki úgy érzi, hogy hasznos számára amit itt talál, az marad akkor is, ha van reklám. Ha a blokkolósok elmennek, az üzleti értelemben nem veszteség. Nem maga a forgalom hoz hasznot, az inkább költséget jelent.* Nem tudom, hogy például a ph-nak mi jelent számszerűsíthető kiadást, de üzleti célú megoldásoknál nem ritka a forgalom alapú számlázás. De extrémebb példaként, ha a felhasználók fele potyázik, akkor kétszer akkora szerver kell a terhelés kiszolgálására, ami magasabb költséget jelent azonos bevétel mellett.

Amelyik oldal a felhasználói tartalomra is épít, ott a blokkolósok által felvitt tartalom némileg ellensúlyozhatja a blokkolás okozta bevételkiesést azzal, ha normál felhasználókat vonz. Magyarul: ha a blokkolós minőségi cikkeket ír és tesz közzé ingyen az oldalon, akkor lehet hasznos is, mert végül is a munkájával támogatja az oldalt. De ez is csak addig megy, amíg van normál felhasználó is bőven.

A blokkolósok is csak addig vándorolhatnak, amíg létezik reklámból finanszírozott működés. Ha túlságosan elszaporodnak, akkor előbb-utóbb működésképtelen lesz a modell és vagy megszűnnek vagy előfizetőssé válnak.

Ha a blokkolósok hittérítést végeznek, akkor az kárt okoz az oldalnak, csökken a bevétel azonos terhelés mellett. Diszkréten, négy fal közt sok minden belefér a magánügybe, amíg nem harapódzik el nagyon.

Nem egyszerű ez. :)

szerk:
*: régebben dolgoztam olyan projekten, ahol terheléshez igazodó infrastruktúrát konfiguráltuk és fejlesztettünk. Elég komoly költségkülönbség tud lenni egy nyugalmi és egy csúcsidőszak között.

[ Szerkesztve ]

(#104) beleszólok válasza azbest (#103) üzenetére


beleszólok
senior tag

Akkor most nézd a másik oldalról: mi van, ha a szakmai tartalmat hozzáadók többsége használ adblockert? (ismerőseim közt többnyire az IT területen mozgók hajlamosak ilyesmire)
Ha ők elhúzzák a csíkot, akkor rövid úton eljut oda az oldal, hogy pár Pistike beszélget egymással, szakmai tartalom nullázódik.

Mondom: hasonlót, bár nem reklámok miatt már volt szerencsém látni máshol. Belebarmoltak az oldal szabályaiba, a nulla tudású, de nagy szájú tagok maradtak, aki meg értett a témához, az húzta a csíkot messzire.

Hittérítést itt max. te végzel, mástól nem láttam ilyet.
Max. tényközlést, hogy miért is használja.
Részemről azóta van szinte teljes blokkoláson, mióta a yahoo reklámok vírust terjesztettek.
Azt valószínűleg azért úsztam meg, mert mellesleg a noscript is működik.

Hogy ki, meddig és hova vándorol, arról is mesélhetnék. A korábban említettől független: kis csapatnak nem tetszett annak a fórumnak az erősen elfogult moderációja, ahol korábban évekig törzsvendégek voltak, szépen készítettek maguknak saját oldalt, hobbiból, saját zsebből fizetve, nulla reklámmal. Manapság már ez is belefér. (mellesleg, így visszagondolva, más is csinált pl. fotós fórumot, amit azóta is saját zsebből üzemeltet és nem üresebb, mint a többi, hazai, hasonszőrű lap)

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#105) azbest válasza beleszólok (#104) üzenetére


azbest
félisten

Az oldalon nem csak látogatók vannak. A cikkek többségét nem ők írják. A működéshez kell valaki, aki valamilyen formában fizet, különben tényleg be lehet zárni.

Én is láttam már leépülni portálokat. Azért sokat segít a népszerűség fenntartásán, ha vannak fizetett szakemberek is, akik tartalmat állítanak elő.

Nem jó keverni a hobbit a megélhetéssel. Vagy talán pontosabb lenne úgy fogalmaznom, hogy nagyon jó ha vannak színvonalas hobbi oldalak, de ők nem abból élnek. Vagy ha igazán befut és abban szeretnének dolgozni, akkor bevételt is fel kell mutatni. Nem lehet elvárni, hogy mindenki csak hobbiból ingyen dolgozzon az informatikában, van akinek ez a szakmája.

Végül is igazad van. Lehet hittérítésként értelmezni, ha az oldalak működési modelljének meg nem kerülése melletti kiállás az.

[ Szerkesztve ]

(#106) Bici


Bici
félisten

Mi van akkor ha valaki gépén nincs Flash plugin?
Az (részleges) reklám blokkolásnak számít, vagy az elfogadható?

Komolyan kérdezem, nekem pl. most nincs fent a flash, és adblock nélkül is töredékét látom a normál reklám mennyiségnek. Legalábbis a villódzó fajtából csak pár látható így.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#107) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

szerintem az AdBlock támadóinak gondolkodása ott sántít, hogy én nem a reklámok miatt fizettem elő az internetre, hanem a tudatos szörfölésért amit lehetőleg reklám mentesen szeretnék űzni ezzel is meggyorsítva a munkámat. ezt mindenki egyénileg eldönti, hogy feltelepíti e vagy sem. Ha a windows-ba lenne beépítve ez a feature akkor nyílván más lenne a szitu. az egész életünk már reklámokról szól lassan. nehogy már ne lehetne szabad döntésem abban, hogy szeretnék e reklámokat sasolni vagy sem...

az AdBlock legnagyobb előnye abban áll szerintem, hogy a trükkös reklámokat is képes kiszűrni és mindig naprakészre frissítik, hogy minden ezoterikus reklám kampányt menedzselni tudjanak. Ez olyan mint a vírusírtás. Nyílván a vírusírtók együtt fejlődnek a vírusokkal és fordítva.

Pólus - Antipólus. Akció - Reakció.
Kell, hogy legyen válasz minden aljas reklám fogásra. na az AdBlock pont ezt tudja és jó ez így. ez a fejlesztés pénzbe kerül, erre kell a bevétel valahonnan. és jól teszik, hogy a nagyon fejesektől kérik a lóvéjukat és nem a kisembertől. végre.

(#108) schawo válasza Ágógreen (#107) üzenetére


schawo
titán

Látom sikerült megértened a cikket és az ott vázolt problémát.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#109) guriga1234


guriga1234
addikt

Akik itt nagyon reklámpártiak, meg féltik a megélhetésüket, továbbá tisztességes magatartásról próbálnak kioktatni mindenkit, azoknak üzenem: Senki nem használna Adblock-ot és egyebet, ha az egyes oldalakon lenne egy olyan menüpont, hogy REKLÁM, és aki akarja, az odamegy és megnézi, aki meg nem akar reklámot nézni, az meg nem megy oda. És persze csak és kizárólag a reklám menüpontra való kattintásra jönne elő reklám.
Telefonon is jönnek reklámok kéretlen hívás formájában. Ezt a törvény bünteti, zaklatásnak minősül. Én az internetes/tévés/rádiós/stb. reklámokat ugyanígy zaklatásnak minősítem, és büntetném, ha rajtam múlna.
Aki így, a reklámokból akar megélni, az válasszon inkább valami tisztességes foglalkozást.
Soha nem vásároltam még semmit sem reklám hatására (soha nem nézek/hallgatok/olvasok reklámot). Ha valamire szükségem van, akkor interneten rákeresek, és megnézem, hogy hol, mennyiért kapható. Ha megfelel, akkor odamegyek és megveszem, ha megfelelő számomra. Webshopban elvből nem vásárolok, maximum akkor, ha van rendes boltja is.

A cikkre: mivel a szolid reklámok is kikapcsolhatók az Adblock-ban, ezért elég hülye cégnek kell lennie, ha külön még fizet is érte.

[ Szerkesztve ]

(#110) schawo válasza guriga1234 (#109) üzenetére


schawo
titán

Vázolj fel légy szíves egy másik üzleti modellt, amivel az EGÉSZ INTERNETET, és az ott kínált tartalmat működtetni szeretnéd? Nagy vonalakban. Miből szeretnél bevételt, hogy legyen tartalom, legyen hardver, legyen sávszélesség?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#111) #41133696 válasza CJ4567 (#27) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként nálam a verhetetlen kategória - főleg mióta N360-ról is átálltam rá - az Agnitum Outpost Firewall PRO -már vagy 3 éve vettem az élettartam licensszel forgalmazott 3 gépes verziót, csak a NIS és N360 miatt csupán az egyik gépen használtam.

Chrome-nál és Mozilla Firefoxnál is lényegében feleslegessé teszi az AdBlock Plust - IE-nél azért maradnak a TPL listák :)

Kivételeket természetesen van mód hozzáadni, így olyan oldalakat ahol nem akarunk blokkolást segíthetünk vele:

[ Szerkesztve ]

(#112) #41133696 válasza #41133696 (#111) üzenetére


#41133696
törölt tag

+ Egyébként még a Kaspersky-ben is van egy ilyen funkció :K

(#113) guriga1234 válasza schawo (#110) üzenetére


guriga1234
addikt

Miért kéne nekem bármilyen üzleti modellt felvázolnom? Nem én akarok belőle megélni! Az a baj, hogy az emberek legnagyobb része birka, és már természetesnek veszi, hogy vannak reklámok, és beveszi azt a maszlagot, hogyha nem lennének reklámok, akkor megállna az élet, pedig ez nagyon nagy hazugság. Azelőtt is vásároltak az emberek, amikor még nem voltak reklámok. Sőt! Az emberek olyasmit is vásárolnak, amit soha nem is reklámoztak. Akkor most nekem sajnálnom kéne azokat, akik a könnyű megélhetés miatt televágják az oldalukat reklámmal, de azt az emberek blokkolják, és emiatt nem kapnak zsetont? Én inkább azokat sajnálom, akik kemény munkával minimálbérért kidolgozzák a 8+ órájukat.
Az internet nagy része szemét, nem lenne kár érte, ha megszűnne. Az értékes részét meg egyébként is finanszírozzák, reklám azokon nem is nagyon van.

(#114) schawo válasza guriga1234 (#113) üzenetére


schawo
titán

Az internet nagy része szemét, nem lenne kár érte, ha megszűnne. Az értékes részét meg egyébként is finanszírozzák, reklám azokon nem is nagyon van.

Mi a túrót keresel még itt? Menjél már valami értékes helyre.

finanszírozzák
'Micsinálnak' vele?

akik kemény munkával minimálbérért kidolgozzák a 8+ órájukat
A végtelen emberi hülyegségnél ((C) by Einstein) már csak az irigység nagyobb.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#115) guriga1234 válasza schawo (#114) üzenetére


guriga1234
addikt

"Mi a túrót keresel még itt?" - és te? Ja, pénzt?
"Menjél már valami értékes helyre" - majd ha tanácsot kérek, szólok.
"'Micsinálnak' vele?" - értelmező szótár a barátod.
"A végtelen emberi hülyegségnél ((C) by Einstein) már csak az irigység nagyobb." - kispofám! Nem irigykedem senkire, rád meg különösen nem. Csak gyanítom, hogy jobban élek, mint te, és ezt nem reklámbevételekkel értem el. Szerintem lapozz, ne személyeskedj.

(#116) sz.balazs.95 válasza guriga1234 (#113) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

De itt nem arról van szó, hogy a vásárlási kedvet növeli-e a reklám, hanem arról, hogy a reklámozó cégek pénzt adnak a weboldalak üzemeltetőinek azért cserébe, hogy megjelennek a reklámok az oldalakon.
Mivel a weboldalaknak fix kiadásaik vannak (szerver fenntartása, fejlesztése, internet, domain, az alkalmazottak bére, mindenféle adó, stb.) ezért ezt másképp nem lehetne megoldani.
Illetve de, azt is meg lehetne csinálni, hogy minden oldal látogatásáért fizetni kelljen, amiből mondjuk 30 weboldal esetén ki lehet számolni a végösszeget mondjuk 2000 Ft/weboldal/hó esetén.

Ami valójában probléma, az az, hogy néhány oldal erősen átment a ló túloldalára, és egy értékes információra minimum 6 reklám jut.
A PH! pl. nem ilyen. (bár azért néha itt is szoktak lenni érdekességek, főleg a Telekom reklámok egy része szokott néha sok lenni.)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#117) schawo válasza guriga1234 (#115) üzenetére


schawo
titán

és te? Ja, pénzt?
Miva'? Én? Pénzt? Itt? Te beszívtál. Soha egy fitying reklámbevételem nem volt még sehonnan.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#118) guriga1234 válasza sz.balazs.95 (#116) üzenetére


guriga1234
addikt

"De itt nem arról van szó, hogy a vásárlási kedvet növeli-e a reklám" - ha nem növelné, akkor egy cég sem reklámozna. Amúgy meg ráadásul, ha megvásárolok egy terméket, akkor annak az árában sajnos velem megfizettetik a reklámjuk árát is, amit lehet, hogy soha nem is láttam. Vagyis: a termékek olcsóbbak lehetnének, ha az árukban nem lennének benne a reklámköltségek.

"A PH! pl. nem ilyen." - ha jobban belegondolsz, a cikkek egy részénél valószínűsíthető, hogy egyes bemutatóknál a cégek fizetnek azért, hogy cikket írjanak róluk. Az ilyen termékbemutatókkal semmi gondom nincs, azokat el is olvasom, mert többnyire érdekel. De ott is én választom meg, hogy elolvasom-e, vagy nem. Ezért írtam azt korábban, hogy kéne egy REKLÁM menüpont, és oda besűríteni mindazt, ami reklám, és amibe az oldal üzemeltetői/fenntartói egy másodperc munkát sem fektettek bele, tehát nem írtak bemutatót, cikket, tesztet. Ez így lenne tisztességes.

[ Szerkesztve ]

(#119) guriga1234 válasza schawo (#117) üzenetére


guriga1234
addikt

Akkor meg mit vered itt magad a semmire? Lapozzál!
Sikerült megtalálnod az értelmező szótárt?

[ Szerkesztve ]

(#120) sz.balazs.95 válasza guriga1234 (#118) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

" "De itt nem arról van szó, hogy a vásárlási kedvet növeli-e a reklám" - ha nem növelné, akkor egy cég sem reklámozna. Amúgy meg ráadásul, ha megvásárolok egy terméket, akkor annak az árában sajnos velem megfizettetik a reklámjuk árát is, amit lehet, hogy soha nem is láttam. Vagyis: a termékek olcsóbbak lehetnének, ha az árukban nem lennének benne a reklámköltségek."

Ez igaz, de ez szerinted az oldal üzemeltetőit mennyire érintik? Nekik csak az a fontos, hogy x összeget kapnak a reklám után; és ha az egyik cégnek nem hoz forgalomnövekedést a reklámozás, akkor majd jön egy másik, aki reklámoz. Másrészt a reklámozó keresését pl. a PH! esetén a Gemius végzi, szóval még ezzel sem kell igazán foglalkozniuk.

Szerintem meg simán csak kitapasztalták, hogy mi az a téma, ami sok embert érdekel, vagy sok ember érdeklődését felkelti, és mivel nem a saját pénzük ellenségei, így nyilván ilyenekről fognak írni. :D

De írhatnál konkrét példát, hogy szerinted melyik az a cikk, amelyik fizetett, és az szerinted miért az.
Nem kell sok, elég egy példa. Csak azért, mert én még egy írásnál sem vettem ezt észre.
Az meg már egy másik történet, hogy a cikkírónak is vannak kedvenc cuccai, amiről szívesen áradozik, hogy az milyen király, meg vannak olyanok, amiket lehúz, mert az nem tetszik neki, de az attól még nem fizetett.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#121) McLaca válasza emelhu (#23) üzenetére


McLaca
őstag

Tárgytalan. :)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#122) guriga1234


guriga1234
addikt

Az egy dolog, hogy semmilyen formában nem vagyok hajlandó reklámot olvasni/nézni/hallgatni, mert engem ezek rettenetesen felidegesítenek, és az egészségem fontosabb, minthogy elesik-e valaki a reklámbevételtől.
De ugyanígy azt sem tűröm, hogy titokban megfigyeljenek, lekövessenek, stb. A lehetőségeimhez képest ezt eddig meglehetősen hatékonyan el tudtam érni. És ezt nem csak az internetes tevékenységemre értettem, hanem általában.

(#123) guriga1234 válasza sz.balazs.95 (#120) üzenetére


guriga1234
addikt

"a reklámozó keresését pl. a PH! esetén a Gemius végzi" - nálam a hosts file elég terjedelmes, a gemius is benne van.
"De írhatnál konkrét példát, hogy szerinted melyik az a cikk, amelyik fizetett, és az szerinted miért az" - szerinted ennek mi értelme lenne? Ezt itt nem mi ketten döntjük el, hogy ami példát írnék, abban igazam van-e, vagy sem. Ráadásul te azt állítod, hogy olyan cikk nincs is, mert te egyikről sem feltételezed. Vagyis: aki cáfolni tudná az állításomat, az a cikkíró lehetne, de ezzel szerintem egyik sem fog eldicsekedni. Ergo: amit írtam, az feltételezés (nem is állítottam be másként), amit vagy elfogadsz, vagy nem. Vitázni nincs értelme róla.

(#124) dabadab válasza guriga1234 (#118) üzenetére


dabadab
titán

"Amúgy meg ráadásul, ha megvásárolok egy terméket, akkor annak az árában sajnos velem megfizettetik a reklámjuk árát is, amit lehet, hogy soha nem is láttam. Vagyis: a termékek olcsóbbak lehetnének, ha az árukban nem lennének benne a reklámköltségek."

Nem, nem lennének olcsóbbak. Ha nem lenne reklám, akkor a reklám kiesése miatti forgalomcsökkenést kellene megfizetned pluszba és (ha az adott bolt valamennyire normálisan működik) ez nagyobb összeg lenne, mint a reklámköltség.

"ha jobban belegondolsz, a cikkek egy részénél valószínűsíthető, hogy egyes bemutatóknál a cégek fizetnek azért, hogy cikket írjanak róluk"

A PH-n vannak reklámcikkek, de ezek jól láthatóan és egyértelműen meg vannak jelölve (Promo rovat + szerzőként (x)).

DRM is theft

(#125) sz.balazs.95 válasza guriga1234 (#123) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

de ez így csak üres feltételezés, bármiféle megalapozás nélkül.
az, hogy te azt gondolod egy cikkről, hogy fizetett, az egyáltalán nem mérvadó. :U

Ha mondjuk egy cikkíró elfogult mondjuk a Sony iránt, és nagyon kedveli a Sony termékeit, akkor szerintem egyértelmű, hogy pozitív hangvételű cikket fog írni.
Fizetett akkor lenne, ha tudatosan kerülné azokat a dolgokat, amiben az adott termék nem annyira jó.
(de még ez sem feltétlen jelent fizetett cikket.)
Na ez pl. a PH! tesztekre nem igazán jellemző.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#126) BlackPriest válasza sz.balazs.95 (#120) üzenetére


BlackPriest
őstag

amúgy ezen az egész adblockos rinyán egy huszárvágással át lehet lépni: megnézed mennyi látogatód van egy hónapban. megnézed mennyien blokkolnak reklámot. kiszámolod így is mennyien látják, fix árú szerződést kötsz a reklámozóval, így nem fog függeni a reklámok megjelenésének számától a bevétel. mivel szakértő úr is megmondta és mint olyannak, a szava sokat számít, hogy az ingyenélő adblockerek vannak kevesebben, így a hirdető nem esik el sok megjelenéstől, mivel a szerződéskor velük nem is számoltak. hoppá, itt egy üzleti modell és ingyen adtam. szakértőknek megadom a számlaszámom, vagy ugorják át a postot, mert ugye semmi nincs ingyen...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#127) guriga1234 válasza dabadab (#124) üzenetére


guriga1234
addikt

"Ha nem lenne reklám, akkor a reklám kiesése miatti forgalomcsökkenést kellene megfizetned pluszba" - ez feltételezi azt, hogy a vásárlók azért vesznek meg valamit, mert reklámozzák, ha meg nem reklámoznák, akkor nem vennék meg. Ez maximum a konzumidióták esetében van így, és bár igaz, hogy egyre több lesz belőlük, de még a konzumidióták is véges pénztárcával rendelkeznek, azok sem tudnak minden reklámozott terméket megvenni.

"...ez nagyobb összeg lenne, mint a reklámköltség". Ezt így nem lehet kijelenteni, ez csak feltételezés.

[ Szerkesztve ]

(#128) schawo válasza guriga1234 (#119) üzenetére


schawo
titán

Értelmezőt? Az nem nekem kell. :U

Finanszírozzák? Mármint, hogy valaki, hobbiból? Vagy bank a két szép szemedért? Vagy mi a túró?

(#127) guriga1234
Akkora zöldségeket beszélsz, hogy az kabaré. Egyszerűen nincs is mit vitázni veled, mert az érvek lepattannak, mint a falra hányt borsó.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#129) guriga1234 válasza schawo (#128) üzenetére


guriga1234
addikt

Hallottál már olyanról, hogy a cégeknek saját oldaluk van? Szerinted azt ki finanszírozza? A szomszéd cég?

"Akkora zöldségeket beszélsz, hogy az kabaré. Egyszerűen nincs is mit vitázni veled, mert az érvek lepattannak, mint a falra hányt borsó." - magadról beszélsz?

(#130) schawo válasza guriga1234 (#129) üzenetére


schawo
titán

Most komolyan, ha csak céges weboldalak lennének, akkor az egész internet egy hatalmas reklámfelület lenne minden egyéb tartalom nélkül. :W Ha ez kell, én megadom a cégem weboldalát nézegesd sokáig. Azt a cég finanszírozza, valóban. :DDD

magadról beszélsz?
Nem, egyértelműen rólad.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#131) guriga1234 válasza schawo (#130) üzenetére


guriga1234
addikt

Valójában az internet nagy része reklám, erre írtam korábban azt, hogy szemét.
Ha az egyes oldalak esetében megnézed a hasznos tartalom és a reklám arányát, akkor rá kéne ébredj, hogy a reklámok vannak túlsúlyban. Ez pedig adatkorlátos, vagy lassú internetelérés esetén elég rossz.
A továbbiakban nem reagálok rád, számomra nem vagy vitaképes, ráadásul személyeskedsz is.

(#132) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

aki a reklám-ipar pártján áll a mai ótvaros viszonyok mellett is, az nagyon el van tégedve.
tiszta beteg ez a világ. gyakorlatilag használhatatlan a net adblock nélkül.
a csapból is reklám folyik. vicc, hogy valaki azzal tölti az idejét, hogy a gátlástalan cégek piszkos és pusztán profitorientált tevékenységét szentesíti a dumájával. a net legyen már felhasználóbarát és ne idegbaj. az ilyen arcokat spam-tűz közé kényszeríteném pár hónapra, abból talán tanulnának.

(#133) emvy válasza guriga1234 (#127) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, ez nem csak a konzumidiotak eseteben igaz. Ha ez igaz lenne (es ha feltetelezzuk, hogy konzumidiotakbol nincs annyira sok), akkor az azt implikalna, hogy a reklamok feleslegesek es nem hatekonyak, amibol az kovetkezne, hogy a reklamokat megrendelo cegek feleslegesen koltenek penzt, amibol pedig azt kovetkezne, hogy guriga1234 a PH! forumon jobban ert ehhez a terulethez, mint egy soksoksokmilliard dollaros piac szakertoi. Hm, en rajuk szavazok.

A reklamnak sok formaja van, a popup csak egy a sok kozul.

while (!sleep) sheep++;

(#134) dabadab válasza guriga1234 (#127) üzenetére


dabadab
titán

"ez feltételezi azt, hogy a vásárlók azért vesznek meg valamit, mert reklámozzák, ha meg nem reklámoznák, akkor nem vennék meg."

Ha próbáltál már BÁRMILYEN vállalkozást csinálni, akkor ezt nem kellene feltételezned, hanem első kézből tudnád.
Tényleg, ha ennyire érted a dolgokat és ennyire újszerű elméleteid vannak a gazdaság működéséről, akkor nem értem, hogy miért nem a közgazdasági Nobel-díjra hajtasz vagy csinálsz egy vállalkozást, amivel halálra keresed magad.

DRM is theft

(#135) emvy válasza Ágógreen (#132) üzenetére


emvy
nagyúr

Azert is hasznalhatatlan a net adblock nelkul, mert a kedves userek azt varjak el, hogy minden ingyen legyen. Ha ki kellene fizetni a tenyleges bekerulesi koltseget kessben, akkor meg azert menne a siras.

while (!sleep) sheep++;

(#136) McLaca válasza beleszólok (#104) üzenetére


McLaca
őstag

Csak nem a néhai Terminál fórumról van szó?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#137) guriga1234 válasza emvy (#133) üzenetére


guriga1234
addikt

Arra szavazol és azzal értesz egyet, akivel csak akarsz. Gondolom, az lejött neked is, hogy nem vagyunk egy véleményen/állásponton. Az engem soha nem tartott vissza a saját véleményem helyesnek vélésétől, hogy sokan pont ellenkezőleg gondolják. Én nem akarlak meggyőzni, te se tedd.

(#138) emvy válasza guriga1234 (#137) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyreszt ha nem akarsz senkit meggyozni, akkor mi a fenet keresel itt a forumon. Masreszt ha nem erdekel, hogy mas mit gondol, akkor mi a fenet keresel itt a forumon.

while (!sleep) sheep++;

(#139) guriga1234 válasza dabadab (#134) üzenetére


guriga1234
addikt

"Ha próbáltál már BÁRMILYEN vállalkozást csinálni, akkor ezt nem kellene feltételezned, hanem első kézből tudnád" - melléfogtál. Egyébként meg azért írtam azt, hogy "feltételezi azt", mert tudni senki nem tudhatja pontosan, maximum feltételezheti.

"miért nem a közgazdasági Nobel-díjra hajtasz" - ebbe a Nobel-díjasdiba ne menjünk bele, mert nagyon elüt a topic témájától.

"vagy csinálsz egy vállalkozást, amivel halálra keresed magad" - te feltételezed, vagy tudod, hogy nincs ilyenem? És ha mégis, akkor bocsánatot kérsz?

(#140) guriga1234 válasza emvy (#138) üzenetére


guriga1234
addikt

Talán leírhatom a véleményemet, meg hogy mit gondolok, ugye? Egyáltalán te ezt itt most milyen jogon kérdőjelezed meg?

(#141) emvy válasza guriga1234 (#140) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha nem erdekel masok velemenye, es az se erdekel, hogy a te velemenyedrol masok mit gondolnak, akkor semmi helyed egy kozossegben.

while (!sleep) sheep++;

(#142) sz.balazs.95 válasza Ágógreen (#132) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Akkor próbálj meg fenntartani mondjuk egy PH! szintű portált bármiféle reklámbevétel nélkül. Sok sikert hozzá. :U

A gond az, hogy sokan nem képesek megérteni, hogy a weboldalak, mivel nem gyártanak és nem értékesítenek semmit, így ilyen jellegű bevételhez nem nagyon tudnak jutni. Tehát maradt az, hogy reklámokból jöjjön bevétel, vagy az, hogy hogy elő lehessen fizetni az oldal látogatásáért.

Biztos nagyon örülnél neki, ha minden weblap használatáért és minden tv csatorna látogatásáért külön-külön fizetni kéne, és havi szinten több tíz vagy akár több száz ezer elmenne csak erre.

Ugyanis szervergépek nem a fa alatt nőnek, és az ISP-k sem adomány alapon vagy állami támogatással működnek.

Az internet nem egy természetes jelenség, mint mondjuk a levegő, ami körülvesz, hanem gépek sokassága, amit valakiknek valamiből fent kell tartani.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#143) guriga1234 válasza emvy (#141) üzenetére


guriga1234
addikt

Érdekes kinyilatkoztatásokat teszel. Tudod, a világ nem fekete-fehér. Vannak árnyalatok is, de erről még biztosan nem hallottál. Az meg sem fordult a fejecskédben, hogy másokat érdekelhet az, amit leírok? Függetlenül attól, hogy nem nyilvánít véleményt?
"Ha nem erdekel masok velemenye, es az se erdekel, hogy a te velemenyedrol masok mit gondolnak" - ezt hol olvastad? Ennyire azért nem kéne csúsztatni!

(#144) schawo válasza guriga1234 (#139) üzenetére


schawo
titán

És ha mégis, akkor bocsánatot kérsz?
Bocsánatot? Mégis, mit képzelsz magadról? Köszönöm, hogy nem írsz több privátot, nem fogsz hiányozni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#145) guriga1234 válasza sz.balazs.95 (#142) üzenetére


guriga1234
addikt

"minden weblap használatáért és minden tv csatorna látogatásáért külön-külön fizetni kéne, és havi szinten több tíz vagy akár több száz ezer elmenne csak erre" - ne essél már túlzásokba. Pláne ne tévé tekintetében, ahol nem én határozom meg egyesével, hogy melyik csatornákra akarok előfizetni. Pedig ez a digitális korszakban nem okozhatna technikai problémát.

Egyébként már leírtam korábban, hogy hogyan lehet(ne) bevétele, olvass vissza.

(#146) guriga1234 válasza schawo (#144) üzenetére


guriga1234
addikt

Te most akkor dabadab vagy? Hozzád nem szóltam.

(#147) azbest válasza sz.balazs.95 (#142) üzenetére


azbest
félisten

Annyit korrigálnék a weblapok tartalmával kapcsolatban, hogy jobb esetben valamilyen szellemi terméket, tartalmat hoznak létre vagy közvetítik azt. :)

--

A dacból való reklámblokkolás kicsit olyan, mintha a kóstolós standnál lerúgnám a céglogót, de azért megenném a kitett kaját. :) Tudom gyenge hasonlat, mert ott saját magát reklámozza a cég. Viszont könnyű belátni, ha ez elterjedne, akkor megszűnnének a kóstolós standok.
Persze így is lehet, csak akkor ne le lepődjünk meg, ha Bill Goldberg jön el, mint télapó :DDD

[ Szerkesztve ]

(#148) schawo válasza guriga1234 (#146) üzenetére


schawo
titán

Nyilvános fórum.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#149) sz.balazs.95 válasza guriga1234 (#145) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

egyáltalán nem érzem túlzásnak, amit írtam, sőt.
egy weboldalt működtető cégnek, akár van saját szervere, akár nincs, mindenképpen fix kiadásai vannak. de az ehhez szükséges pénz nem nő ki a földből.

"Egyébként már leírtam korábban, hogy hogyan lehet(ne) bevétele, olvass vissza."

Arra gondolsz, hogy "Miért kéne nekem bármilyen üzleti modellt felvázolnom? Nem én akarok belőle megélni!"?
Mást ugyanis nem láttam tőled.

(#147) azbest: Persze, viszont követlen bevételt nem hoz, csak reklámokkal, közvetetten.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#150) guriga1234 válasza sz.balazs.95 (#149) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem olvastál elég figyelmesen, de hagyjuk.

PS: "United States of Europe" - ez remélem sosem lesz, vagy ha igen, akkor nélkülünk. Így viszont érthető a hozzáállásod.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.