Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) hallador válasza frescho (#49) üzenetére


hallador
addikt

Nem volt ott semmilyen reteg, a huto kozvetlenul fekudt fel a proci magjara. OK, volt egy lakk reteg, de azon tul semmi. Pont ezert sarkaztak le a "hozzaerto" Veer Estevanok es hordtak vissza, hogy nem megy.

Dehogy, a sarkazás egyszerűen azért volt, mert a hűtőt mozgatta ide oda a procin, ezzel tönkre is tudta tenni. Holott egy határozott mozdulattal stabilan egy helyen tartva a hűtőt simán fel lehetett tenni a hűtőt. Az a helyzet, hogy mivel én magam kb 200 ilyen gépet helyeztem garancián kívül tudom mivel járt ez.

SSE: Az elso szeriaban nem volt, de a P4-el harcolo XP-ben mar igen.

Ha visszaolvasol akkor konkrétan a palominótól volt, valamint ha visszaolvasol, akkor konkrétan a az első kettőben nem volt a SLOT A-ban, és a Thunderbird-ben.

A P4-nel ugyanez volt a gond, ha csak egy 4 pines atalakitot raktak ra az egyik molex-ra. De ez egyik esetben sem a CPU hibaja volt.

Csak éppen, a molexre rakott 4 pines csatlakozó, csak jobb tápoknál működött, valamint nem volt szabványos, mert az L & C származékokat ugyan nem égette le mint az AMD, cserébe újraindulgatott, mivel a táp nem is felet meg a P4 szabványnak, de olvass vissza. Ellentétben az AMD-vel.

Az alaplapok kerdese erdekes. Az olcso lapok P4 ala is hulladekok voltak. Athlonoknal nekem a VIA driverekkel gyult meg a bajom tobbszor is. Aztan valahogy letisztult A Thorugbred kornyeken a Socket A lapok mezonye.

Az első generációs P4-ekhez annyira nem tudtál venni semmilyen rosszabb alaplapot, mert nem volt csak intel chipsetes rambus ramos pénztemető. Utána amikor már megjelentek először az SD ramos, majd a DDR1 ramos variánsok, akkor már valóban volt választék, de a P4M Via széra kategóriákkal jobb volt a KT szériánál, ami az AMD-hez járt. A SiS egyiknél sem.

[Ahogy en emlekszem azokra az idokre: Amit irsz, hogy a P4 gyorsabb volt igaz, de a kulonbseg arban nagyobb volt, mint teljesitmenyben es ez az emberek toredekenek erte meg. Mondom ezt ugy, hogy en is tucatjaval hasznaltam HT-s Northwoodot munkara, mert ott megerte a kulonbseg.

Nem írnám le megint olvass vissza kérlek. Ugyanezt írtam le x kommenttel előbb, szóval....

2001-3 korul a felhasznalok kis reszenek (10% alatt) jott jol az SSE2

Olvass vissza.

Tunert kevesen hasznaltak, ha video kodolas volt, akkor valami kolcsonzott DVD rippeles ment inkabb. A nagy tomeg viszont nem akart kiadni tobbet egy gepre, mint a minimum es meg abbol is alkudtak.

Figyelj én adtam el egy évben több száz tunert (~ 250), akkor kevesen használtak? És rajtam kívül volt még 13 kollégám, akkor számold össze, és ez csak egy üzlet volt a 21-ből.
Szerintem ezt az tudja, aki ezzel foglalkozott is, aki csak ilyen Király utcai kisboltban dolgozott ott nyilván valóban kb 0 TV tunert adtak el, aki a Mistralban ott már nem egészen ez volt az arány.

akkor valami kolcsonzott DVD rippeles ment inkabb.

Akkoriban ezt egy P4 2,4 GHz-es B steppinges Northwood is tudta minek kellett ehhez külső koder?

Nem veletlenul lett nagy slager a sulinet, ahol az emberek a sajat zsebukon sporolhattak. Maradt a nagy dilemma: Celeron vs. Athlon XP. De itt jott a marketing, lefizetes, butasag stb.

Olvass vissza.

A Sulinet tönkretette a piacot semmi más nem történt.

Pedig a Northwood Celeronokat lenyomta az XP azonos ar mellett.

Kivéve ha nem kellett az SSE2. Mert ha igen, akkor bizony az Athlon XP Palomino nem nyert.

Szimplan az Intel brutalisan kiherelte az L2 cache-t. A legjobb, hogy 3GHz-re huzva a Northwood Celeron (alap: 2GHz) mar tudta tartani nehol a lepest (szamitas igenyes programok), de jatekokban elverzett egy 2GHz-es XP Thoroughbred-del szemben,

Igen akinek otthonra kellett a gép valóban AMD jobban megérte, de ha kellett az SSE2 (videókódolás, cad stb) akkor az Athlon, nem annyira volt versenyképes. Az athlon nem volt azonos árban a celeronnal, drágább volt.

Szerintem akkor az AMD abban a szegmensben, ami a felhasznalok 90%-at jelentette nagyon is versenykepes volt, csak nem tudott ervenyesulni.

Azért ebben az AMD is hibás volt, a nagyon hangos hűtők, a leégett processzorok, az AMD 751/61 referencia chipsetek inkompatibilitási problémái, az ezek alapján kifejlesztett VIA KT-k sem voltak sokkal jobbak. Ezt viszont annyira nem lehetett az Intelre kenni.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.