Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) frescho válasza hallador (#30) üzenetére


frescho
addikt

Ezt meg mindig nem ertem:

" itt arra gondolok, hogy maga a hő vezető réteg az első Socket A-nál sokkal rosszabb volt, mint egy thoroughbred-nél."

Nem volt ott semmilyen reteg, a huto kozvetlenul fekudt fel a proci magjara. OK, volt egy lakk reteg, de azon tul semmi. Pont ezert sarkaztak le a "hozzaerto" Veer Estevanok es hordtak vissza, hogy nem megy.

A P4-nel ugyanez volt a gond, ha csak egy 4 pines atalakitot raktak ra az egyik molex-ra. De ez egyik esetben sem a CPU hibaja volt.

SSE: Az elso szeriaban nem volt, de a P4-el harcolo XP-ben mar igen.

Az alaplapok kerdese erdekes. Az olcso lapok P4 ala is hulladekok voltak. Athlonoknal nekem a VIA driverekkel gyult meg a bajom tobbszor is. Aztan valahogy letisztult A Thorugbred kornyeken a Socket A lapok mezonye.

Ahogy en emlekszem azokra az idokre: Amit irsz, hogy a P4 gyorsabb volt igaz, de a kulonbseg arban nagyobb volt, mint teljesitmenyben es ez az emberek toredekenek erte meg. Mondom ezt ugy, hogy en is tucatjaval hasznaltam HT-s Northwoodot munkara, mert ott megerte a kulonbseg. (kesobb jo lett volna valami 940-es Athlon 64, de egen-foldon nem volt vele gep.) 2001-3 korul a felhasznalok kis reszenek (10% alatt) jott jol az SSE2. Tunert kevesen hasznaltak, ha video kodolas volt, akkor valami kolcsonzott DVD rippeles ment inkabb. A nagy tomeg viszont nem akart kiadni tobbet egy gepre, mint a minimum es meg abbol is alkudtak. Nem veletlenul lett nagy slager a sulinet, ahol az emberek a sajat zsebukon sporolhattak. Maradt a nagy dilemma: Celeron vs. Athlon XP. De itt jott a marketing, lefizetes, butasag stb. es rogton Celeronbol adtak el sokkal tobbet. Jellemzo, hogy mindenkinek P4 volt otthon, mikozben ezen gepekben 90%-ban Celeron volt. Maskent megfogalmazva sulinetben az Athlon XP volt a feher hollo. Pedig a Northwood Celeronokat lenyomta az XP azonos ar mellett. Szimplan az Intel brutalisan kiherelte az L2 cache-t. A legjobb, hogy 3GHz-re huzva a Northwood Celeron (alap: 2GHz) mar tudta tartani nehol a lepest (szamitas igenyes programok), de jatekokban elverzett egy 2GHz-es XP Thoroughbred-del szemben, ameddig egy 1800+ siman tuningolhato volt. Szerintem akkor az AMD abban a szegmensben, ami a felhasznalok 90%-at jelentette nagyon is versenykepes volt, csak nem tudott ervenyesulni.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.