Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) hallador válasza MongolZ (#36) üzenetére


hallador
addikt

Ezt írtam én is: Athlon XP már tudta!!! Egyedül a T-Bird nem ismerte. (Igen, a P3 tudta) - na nem mintha az akkoriban hatalmas hátrány lett volna.

Kérlek olvass vissza, ugyenez a véleményem nekem is.

Nem értetted a kérdést. Hogy jön ide a chipset gyártója? Ha valaki sz*rt akart venni, akkor sz*rt vett. Akkor is lehetett választani a minőségi lap és a sz*r lap között. Akkor is voltak Abit KR7A szintű lapok, ami után az ember megnyalta a 10 ujját. Nehogy az AMD vagy az Intel hibája legyen, hogy ha valaki a lapon spórol.

Mint ahogy ma is lehet 20 milláért venni workstation-t kérdés akar-e valaki költeni erre, akinek nem volt pénze, az SiS chipsetet vett, ami bizony komoly kompatibilitási problémával küzdöttek. Azért akkor sem úgy volt, mint ma sem, hogy mindenki mindent meg tudott venni, ma már nincs ilyen probléma, mert nagyjából konszolidált a Chipset piac, főleg mert a CPU tartalmazza az NB-t. Én sem az AMD hibájának tartom. A Processzor nem jelenti, hogy minden rendben egy számítógép minden alkatrészének jól kell működni, hogy minden rendben legyen, ezt Te is tudod, de ez kihatott az AMD-re mert kihatott.

Sajnos az a helyzet, hogy az Intel piszkos kis játszmái miatt az AMD sokszor háttérbe szorult, véleményem szerint, ha az intel nem fizeti le a fél piacot a K8 sokkal nagyobbat ütött volna.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.