Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

:C :R
köszönöm a tesztet, most csak átfutottam de holnap többször is átolvasom
azért ez nem kis munka lehetett

szép ez a Powercolor vga :C

(#2) Tomate


Tomate
veterán

Hihetetlen über brutál teszt lett. Maximális respect! :R :R

(#3) Bluegene


Bluegene
addikt

Szokásos, magas színvonalú és igényes teszt!

Én ezért már pénzt kérnék ;]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#4) commanDOS


commanDOS
senior tag

Őszintén megvallva még nem olvastam végig, de a kinézet az nagyon meggyőző!
Igényes design, szép munka, drakulálok :R
A többit majd elolvasás után ;)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#5) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Ez nem semmi munka.... :C

(#6) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

:C
nem jutok szóhoz:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#7) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Csatlakozom az előttem szólókhoz :Y

(#8) v.tom


v.tom
őstag

Nagyon jól kivitelezett teszt, jó ilyet olvasni. A kártya pedig szimpatikus. Lehetne adni neki. rendesen. ;]

(#9) MarioAna


MarioAna
senior tag

Én is csak gratulálni tudok hozzá, a kártya pedig olyan szééép :Y . (Anno a 3870-es PCS is nagyon tetszett, majdnem olyanom lett, csak az még nem szabályozta a ventit....meg akkor volt egy 30k-s 4850 akció, amibe belefutottam :C )

(#10) Ultram3jor


Ultram3jor
senior tag

Le a kalappal! :C

Üdv, Dávid

(#11) danilla


danilla
őstag

Nagyon megörültem, amikor megláttam a teszt címét :)) Végigolvasás után, tudatosult bennem, hogy nem éri meg leváltani a ddr3-as 4850, erre. Köszönöm szépen :R pedig terveztem... :U

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#12) #21346560


#21346560
törölt tag

Klassz leírás!!! :C

(#13) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, szóval az a lényeg hogy ezek a kártyák még nem tudnak kihasználni egy GDDR4 sávszélességet.
Nyilván a RAM sávszél magsabb lenne a GDDR4 esetében, de a GPU nem nagyon lett fejlesztve, csak elkezeli hogy rá lehessen írni hogy GDDR4 és vigyék a cuccot mint a cukrot :D

Azért megnézném az eljövendő ATI GPU-k tesztjét GDDR3 és 4 ramokkal.

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) Bermi


Bermi
aktív tag

érdekes téma, jó ebből a szemszögből is olvasni egy összehasonlítást.

és ismét egy igényes írás.

csak így tovább, mi meg köszönjük :R

még mindig nem gyakori a gddr4 se az 5, de úgy tűnik nem akkor lépés mint volt a 2-ről a 3-ra,

F1.....

(#15) InVeRiX


InVeRiX
csendes tag

Én azt hittem ennél nagyobb különbség van a két típus között.

Pszíííít, még újonc vagyok.

(#16) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon igényes teszt, gratulálok!

A GDDR4 pedig kellemesen szerepelt.

(#17) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

A címet meglátva azt gondoltam, hogy megint csak egy igénytelen reklámcikk lesz (mostanában sok ilyen volt, nem említem őket, mert aki írta az tudhatja), de ez....
Ez IGEN :C :R Ilyen még jöhet. :)

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#18) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Az 1280x1024-es felbontás nem 4:3-as képarány.

(#19) aginor


aginor
addikt

Köszönöm a bíztítást.
Sokan félre értitek a GDDR4, GDDR5 memória szabványok lényegét. Mindkét szabvány a nagyobb sávszélesség elérésére lett létrehozva, de jelentős tényező még az időzítés. Azonos órajelen egy GDDR3 és GDDR5 között ég és föld a különdbség a DDR3 javára, a DDR5 rosszabb ibőzítései miatt. A DDR5 előnye, hogy már négy irányba kommunikál, így a korábbi 2x helyett 4x kell megszorozni az órajeleket, így lesz a 900MHz GDDR5 effektív 3600MHz, persze rosszabb időzítésekkel. Tehát egy DDR5-ös 4870 memória sávszélessége 256bit-en megegyezik egy 1800MHz DDR3 512biten elérhetővel, aminek egyenes következménye az olcsóbb és egyszerűbb előállítás. A GDDR4 csak akkor hozna jelentősebb előnyt, ha jóval gyorsabb lenne, mint a GDDR3-as társa (mondjuk olyan 3000MHz), de ennél a konkrét esetnél az a plusz 200MHz nem elég ehhez.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#20) cizoe


cizoe
őstag

Nagyon nagyon nagy tisztelet a tesztért, igazi profi munka! :R

(#21) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

először is nagyon jó lett a teszt.nekem ddr3as hd4850em van de szivesen vettem volna a powercolorból:D...csak nem nagyon találtam:S

(#22) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hát, fogadd őszinte gratulációmat az igényes teszthez. :C

A GDDR4 sajnos nem GDDR3. :( Nem tudom, de nekem éppen az jön le, hogy alulmarad a GDDR3-assal szemben.

Ez egyébként érdekes, mert a GDDR3-as és a GDDR4-es 2600XT-énél meg éppen hogy a GDDR4-es volt gyorsabb, átlag 3fps-el a játékokban. 3DMark06-ban GDDR3 5012 pont, GDDR4 5330 pont alapon. De tuningban is legyűrte a GDDR3-ast a 4-es. :U

Szerintem az van, hogy nem elég a 100Mhz különbség a 4850 esetében. 1200Mhz-en kellene járnia, ahhoz, hogy valóban fölénybe kerüljön. Csak hát tapasztalatból anyit tudok mondani, hogy a GDDR4-es 2600XT-én 1180Mhz-től nem nagyon ment följebb. Míg a GDDR3-as verzió 700Mhz-ről, általában 850-900Mhz-ig is felment, nem volt ritka a 1000 Mhz.

(#23) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Jó kis írás ! Grat :R

Látom ez a nyák meghajlás előjön. Nekem az Accelero S1 is meghajlítja minimálisan a 4850 nyákját. De azért nem ennyire. A VF900 is kicsit hajlított, de az sem volt vészes. Ha nem húznám meg nagyon a csavarokat, akkor nem hajlana a nyák, de nem merem megkockáztatni, inkább koppig húzom, amíg lehet, az a biztos :)

A Toxic nem semmi, tudni kéne, hogy hogy mentek fel a gpu-val 740mhz-ig :) Bár tuti van vmi vmod :) Nekem 690mhz a kopp, felette már tapasztalok apróbb hibákat.

Én valahogy ilyesmi végkifejletre számítottam... Mivel ugyanaz az órajel, így nem is nagyobb a memóriasávszélesség, vagy igen? Más különbség lényegében nincs is...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24) Ádyka


Ádyka
őstag

A teszt nagyon jó de a kártya elég parasztvakítás. :R

Azért kiváncsi lettem volna (bár nagyon nem ez volt a cikk tárgya) a 4830 teljetsítményére azonos órajeleken a 4850-ekkel. Nem lettek volna túl nagy különbségek.
Majd az eredményeket böngészve, az optimisták csak reménykedtek volna benne, hogy majd egy újabb driver jobban kihasználja azt a sokszáz shadert amit ezek a kártyák rejtenek.
Ha egyáltalán rejtenek. Kezdek ebben is kételkedni. Hónapok óta szinte semmi gyorsulás a drivereknek köszönhetően. Ennyit tud a technika? Ki látta, hogy ezekben a karikban valóban 800 és 640 unified shader van? A GPU-Z, meg az Everest? Na ez kicsit kevés bionyíték. Lassan már az öreg 8800 GT is jobb lesz. :F

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#25) gbors


gbors
nagyúr

Nagyon szépen megcsinált teszt, respect! :R

Őszintén szólva, én még egy kicsit nagyobb különbségre is számítottam a gDDR3 javára.

PS: milyen fontot használsz a grafikonokhoz? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#26) Chosen


Chosen
addikt

Nagyon igényes a teszt :R

Nincs érdemleges különbség a két kártya között , bár ha lett volna egy teljesen referencia 4850 , akkor biztosan nagyobb különbség jött volna ki , mint 1 fps ;)

(#27) hackeeeee válasza Ádyka (#24) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

"Ki látta, hogy ezekben a karikban valóban 800 és 640 unified shader van?"

Sztem ilyet felesleges fírtatni. Ez nem csak ezekre igaz, hanem az összes kártyára, és itt nem csak az AMD/ATI termékeire gondolok. A gyártón kívül (vagy még lehet ők sem) senki sem tudja, hogy ténylegesen miből mennyi van a kártyákban. Az, hogy mi LYúzerek mit látunk ebből, az más kérdés... Mi annak hiszünk, amit látunk, olvasunk...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#28) P00By


P00By
nagyúr

Nagyon igényes teszt! :K Köszönjük! :K

(#29) jerry311


jerry311
nagyúr

...koaxikális ventilátor...

Ez mi?

(#30) radírfej válasza Ádyka (#24) üzenetére


radírfej
senior tag

a felvetés jogosnak tűnhet, de azért a 8800gt már megette kefire javát, legyorsulni már nem fogja a nagyobb radeonokat, akármennyire is eltalált termék volt anno.

a teszthez meg... gdr4 már olyan sok helyen (nem) bizonyított... 2600xt 5-10% gyorsulás, 3870, max 10-12% gyorsulás...

azonos órajelen meg még mintha sok helyen lassabb is lenne.

gratula a teszthez különben, igényes munka.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#31) Stiky válasza jerry311 (#29) üzenetére


Stiky
senior tag

Gondolom a lapátok állásával/szögével kapcsolatos. :U

És a picit gyengébb hatékonysága is látszik a toxic hagyományos kialakítású ventijével szemben. (habár a bordázata eltér tőle).

[ Szerkesztve ]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#32) jerry311 válasza Stiky (#31) üzenetére


jerry311
nagyúr

(#33) twine


twine
addikt

A tesztet köszönöm....maximális respect... :R
A kártya viszont nem győzött meg... még tuningolva sem hozott átütő sikert az alaphoz képest...személyes véleményem hogy +3-4 átlag Fps szerintem semmit nem számit...
Ezek után viszont kiváncsi leszek a powercolor gddr5-el szerelt 4850-ére, ha majd egyszer valakinek a keze ügyébe kerül....
Tudom hinni a templomban kell,,de azt hittem többet hoz ki a zsugából ez a memo...
tévedtem....

(#34) gbors válasza Ádyka (#24) üzenetére


gbors
nagyúr

tölts le egy szintetikus tesztet, ami ALU throughput-ot mér (independent ops), ott elég gyorsan kiderül, mennyi az annyi.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#35) joshua7 válasza aginor (#19) üzenetére


joshua7
veterán

Frankó teszt. Én is akartam ilyen karit, de most örülök igazán, h nem adtam ki 45k-t rá...

Semper Fi

(#36) malwy


malwy
senior tag

Szerintem meg kéne nézni ezt a kártyát magasabb felbontásban is, mert szvsz ott jobban számít a memóriaidőzítés talán.
Köszi a cikket, tetszett.:)

(#37) blazsey2


blazsey2
senior tag

Nagyon szép igényes teszt! Gratulálok :R

PSN ID:blazseydr

(#38) Bluegene válasza Ádyka (#24) üzenetére


Bluegene
addikt

Ki látta, hogy ezekben a karikban valóban 800 és 640 unified shader van? annyi van benne, meg is lehet számolni, sőt meg fogsz döbbenni 900 sp van benne(100 tartalékba amivel pótolni tudják az elrontottakat)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#39) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Grat! szép teszt.

szabad megtudni, hogy mennyibe fáj egy ilyen kártya?

Aurea mediocritas

(#40) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Hmmm, most legalább láthatjuk miért nem tért át az NVidia a GDDR4-re....

(#41) F e Z o


F e Z o
veterán

Gratulálok az íráshoz. Gondolom nem kis időbe telt míg megírtad.
A Powercolortól kicsit többet vártam.

H2O über alles!

(#42) F e Z o


F e Z o
veterán

Már nem a Powercolor 4850-se a leggyorsabb 4850.
[link]

H2O über alles!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.