Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ewhu


ewhu
csendes tag

Köszönöm ezt a remek írást, nagyon elgondolkodtató történet és bizonyára mások számára is sok tanulsággal szolgál majd. Sokan érzik, hogy valami nincs rendben velük, de amíg nem ismerik fel magát a betegséget, addig csak tapogatóznak a kiutat keresve. Az ilyen írások nagy segítséget nyújtanak és rávilágíthatnak problémákra. Környezetemben is volt ilyen személy, aki nem vett tudomást a betegségéről és úgy gondolta, hogy íly kicsinységet majd Ő lazán átlép. Bizony nem sikerült és mára már belátta, hogy hiba volt anno büszkeségből elutasítani a kezelést. Segítség mindig van, de csak azon lehet segíteni, aki elfogadja a feléje nyúló segítő jobbot!

(#102) Atyus válasza robisz (#1) üzenetére


Atyus
tag

Gratulálok, ajánlgassál csak LSD-t!!

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#103) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Egybébként tudtátok,hogy tobb száz évvel ezelőtt is volt már pánikbetegség/gondolom nem igy hivták akkor/ és alkohollal kezelték a tüneteit?

Aki pánikbeteg figyelje meg ha megiszik egy közepes mennyiségű alkoholt akkor teljesen elmúlnak a pánikrohamok? /pl 2-3 feles pálinka,keserűlikör/

Senkinek sem ajánlom eme kezelési módot huzamosabb ideig mert az alkoholizmus sem kevésbé rossz dolog. :DDD

Még egy észrevétel proof88 nagyon beletenyerelt a témába,ennél már csak a sexfüggők és a szenvedélybetegek vannak nagyobb számban.

[ Szerkesztve ]

(#104) old rocker válasza Silentfrog (#103) üzenetére


old rocker
veterán

"Néhány tanáccsal tudok csak szolgálni: kevéssé ismert, hogy a kávé ritka esetekben pánikrohamot vált ki. Tetejében kiszámíthatatlan, hogy mikor. Ha biztosra akarsz menni, ne igyál kávét. Az is kevéssé tudott, még orvosok körében is, hogy ritka esetekben az alkohol is gerjeszthet pánikrohamot. Rajtam már az orvos ismerősök röhögtek, amikor arra panaszkodtam, megiszok egy pohár sört és gyakran kiugrik a vérnyomásom. Azt mondták, lehetetlen, attól lejjebb kellene, hogy menjen. Addig túrtam a neten, míg rá nem akadtam egy neves orvosi lapban közölt megfigyelésekre utalással: nagyon ritka esetekben a kávé, vagy az alkohol kiválthat pánikrohamot."

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#105) Silentfrog válasza old rocker (#104) üzenetére


Silentfrog
veterán

Vagy allergiás vagy az alkoholra.
Bár nem tudom ,hogy milyen rohamot vált ki az alkohol de tény ,hogy Bruce Lee is ilyen problémával küzdött
Egy kis mennyiségű alkoholra is hevesen reagált a szervezete fulladt,és rosszul volt légzési nehézségei voltak. Ez is a pánikbetegség tünetei
Nem mondom ,hogy neked is hasonló problémád lehet ,mert nem vagyok orvos.

(#106) robisz válasza Atyus (#102) üzenetére


robisz
senior tag

Teljesen biztos vagy benne, hogy azt tettem? Erre csak ennyit tudok mondani neked: :W

(#107) hajbel


hajbel
addikt

Nekem annyi kapcsolatom van a pánikbetegséggel, hogy érettségi előtt hánytam egyszer, de nagyon örültem a cikknek és jó volt végigolvasni. Örülök, hogy vannak olyan emberek, akik le merik írni a problémáikat és utat mutatnak másoknak!

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#108) old rocker válasza Silentfrog (#105) üzenetére


old rocker
veterán

Stimmel. Ezért vetettem közbe a saját esetemet, mert előfordulnak ilyenek -lásd még korábbi okfejtésemet. Tetejében nem mindig, teljesen kiszámíthatatlanul. Mások esküsznek a xanaxra sörre, én beledöglenék.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#109) Silentfrog válasza old rocker (#108) üzenetére


Silentfrog
veterán

A xanax az nem old meg semmit,hisz az nyugtató. Nem ideges,henem pánikbeteg. Korán sem ugyanaz a kettő

(#110) robisz válasza Silentfrog (#109) üzenetére


robisz
senior tag

Attól hogy nem ugyanaz még ugyanazt a gyógyszert írják fel rá nagyjából. Pánikbetegnek nyugtatót és antidepresszánst adnak. Én frontint kaptam ami ugyanaz mint a xanax. Abban viszont egyetértünk hogy nem old meg semmit, max rövid távon...

(#111) Silentfrog válasza robisz (#110) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ebben egy kicsit vitatkoznék. A xanax az nyugtató. Aki depressziós talán irnak fel neki nyugtatót és antidepresszánst együtt.
Én nem birom a tömeget,én nem ideges vagyok,igy a nyugtató semmit sem ér.
Kedély javitót kaptam Frontint.
Mivel a pánikbetegség nem szokott meggyógyulni,és nincs rá csak tüneti gyógyszer ezért a folyamatos gyógyszeres kezelés szükséges sajnos. /ezt orvos mondta/

(#112) Dany007 válasza Silentfrog (#111) üzenetére


Dany007
veterán

A Xanaxban és a Frontinban is alprazolam a hatóanyag. A különbség ha jól tudom a felszívódás módjában van. De a hatóanyag ugyanaz. És ez "feszültségoldó". Nem nevezném kifejezetten nyugtatónak.

Btw a alprazolamnak antidepresszív hatása is van. Mikor életemben először vettem be egy 0,25-öt szó szerint röhögtem szinte mindenen. Na jó ennyire talán nem, de hirtelen nagyon vidám állapotba kerültem. :) Utána persze már csak ellazított.

A nyugtató az például a Seduxen. Abban diazepám van. A kettő hasonló egymáshoz, de a Seduxen azért szintekkel durvább...
Egy ilyen mezei 0,25-ös Xanax vagy Frontin szinte semmi. Szal annyira nem kell tőle félni, de persze erre is rá lehet szokni. Nekem segített a pánikkal kapcsolatban. A problémát természetesen én oldottam meg. De gyógyszer nélkül gond lett volna. Nálam végülis 2db 0,25-ös Frontin elmulasztotta az épp aktuális pánikrohamot. Ami mocskosul jól esett mielőtt ugye 2-3 órán át "haldoklottam".

Egyébként Old Rocker leírása fedi eddig számomra a legjobban azt az érzést amit egy roham alkalmával éreztem. Én nem tudtam volna ilyen jól megfogalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#113) Freel


Freel
tag

Leírnék pár 'gondolatot':
szeretem a magyar nyelvet, mert sokmindent nagyon jól ki tud fejezni és közvetlenebbül van benne az értelem, a lényeg. A gondolat szóban benne van, hogy 'gond'. Ki szeretne gondokat? Még többet? Az itt jelenlevők biztosan nem. Hát akkor NE gondolkodj!
A pánikbetegség alapvetése, hogy a világot nem tudod olyannak elfogadni amilyen. Hogy nem hiszel abban, hogy az életedet egy felsőbb hatalom irányítja, egy olyan amelyik Tőled sokkal jobban teszi a dolgát és ami nem azt adja, amit akarsz, hanem azt amire SZÜKSÉGED VAN.
Természetesen nem a fizikai világunkat irányító egoista, elmeroggyant hatalomról van szó!
A pánikbetegség az 'erőlködésből' adódik, mely szerint Te nem az utadat akarod járni amit az élet kijelölt számodra, hanem gondolkodsz, töröd a fejed, hogy hogyan tudnád megvalósítani azt amit akarsz. Ami az 'ÉLET' szemében adott esetben semmit nem ér, vagy egyáltalán nem arra kell menned és nincs is rá szükséged. Magyarra lefordítva bent vagy egy szobában és Te arra akarsz kimenni, amerre nem tudsz. A falon keresztül. Koppansz a falon és fáj. És a világ összes kincséért nem engedsz abból, hogy Te az ajtó felé menj ki. Gondolkodsz, hogyan tudnál mégis kimenni a falon... De nem lehet!
A kávé fokozza a vérnyomást, az agyműködést, kitágítja az ereket, vagyis GONDOLKODÁSRA késztet, széles autópályát nyit a gondolatok útjában. Ezért elkezdesz gondolkodni és már jön is a pánik.
Az alkohol pont a fordítottja, leviszi az agyhullámokat, az elméd rezgését olyan szintre ahol a gondolatok eltűnnek. Ha sokat iszol, eléred a növényvilág szintjét és már az ösztönök sem ébrednek fel, nemhogy a gondolatok... (Ez most nem tanács a betegségre és buzdítás sem, hanem tény és NEM MEGOLDÁS természetesen. A lényeg a fizikai anyagok testre gyakorolt hatásán van, a gondolatok és agyalás elősegítésén/csökkentésén. Energia ital vs. bódító, lazító szerek.)
Sokan leírjátok, de fogalmatok sincs sokszor róla mennyire igazatok van és a megoldást pedzegetitek.
A testmozgás, a könyvolvasás, vagy bármi ami eltereli a figyelmedet, leköti az elmédet egy értelmes dologgal, már a gyógyulás felé vezető út, ugyanis NEM GONDOLKOZOL, nem töprengsz, nem agyalsz, nem vergődsz a soha véget nem érő gondolataid megoldhatatlan hálójában. Az emberiség lassan kezdi érteni, hogy miről is van szó!
Elmélkedjetek rajta: mit tudunk Istenről? Két dolgot: 1:teremteni tud, 2: az embert a saját képmására teremtette. Mi következik ebből? Az ember is tud teremteni! Lassan megértik az emberek, hogy mekkora hatalma van a teremtő elmének, szellemnek. Ezért, hogy ne tudj teremteni, összezavarnak a gondolatokkal. Tökéletes CSAPDA!!!
Egész nap a gondolataidban vergődsz és nem marad időd hasznos dolgokat teremteni, mert szétzilálnak. Nem tudod a teremtő elmédet fókuszálni, hanem tízmillió darabban vagy amik kicsik és tehetetlenek. Ez vonatkozik sok embernél az egész életére!
Ezért van az, hogy rengeteg ember az ELIT, a nemnormális vezetőink által elképzelt, megteremtett világ bábja csupán és az élete az amit az ELIT megteremt!!! Dolgozol, sietsz, majdnem alszol, majdnem pihensz, dolgozol és dolgozol is egy kicsit... Az energiáidat, a pénzedet, meg elköltik mások a 3000nm2-es 'lakásuk' márványozására.
A megoldás az elme, a gondolatok fölötti uralomban rejlik és a fókuszálásban. Az elfogadásban, a megbocsájtásban, szeretetben.
Ha jó dolgokra koncetrálsz, jó dolgok előre vetítésén elmélkedsz és fókuszálsz, akkor jó dolgok fognak Veled történni, mert azt teremtetted meg a fejedben! Pontosan igaz ez a negatív dolgokra is! Ha egész nap parázol, aggódsz, félsz, képtelen vagy uralkodni a negatív szarhullámokon, akkor sajnos azt teremted meg amivel sokat foglalkozol: a mocskot, káoszt, bajt a fejedre.
Ne feledjétek, hogy azt a rossz gondolatot és félelmet engeded be magadba és hagyod az életed irányítani általa amit az erősebbek már kidobtak magukból és be sem engednek többet.
Erősnek kell lenni, kitartónak, ugyanakkor gyengének és alázatosnak... :-)
Az itt jelen levőknek szinte kivétel nélkül igazuk van, csak más oldalról közelítik meg néhányan a problémát és ezért lehet összetűzés. Mint ahogy látom előre, hogy az én irományom is bombát robbanthat, pedig igyexem azt átadni, ami az én igazságom és ami nekem is segített elfogadni ezt a 'csodálatos' életet. :-)

Üdv, kitartást mindenkinek...

(#114) Silentfrog válasza Dany007 (#112) üzenetére


Silentfrog
veterán

Egyébként a rászokást amikor emlitik akkor nem arra kell gondoloni,hogy nem tudsz nélküle élni hanem az adott adag hatástalan,kevésnek bizonyul. Nem hiába irnak fenntartó adagot a pánikbetegeknél maximum 5 mg-ot eddig mehet el az adag naponta.
Az emlitett 0.25mg-ból 20 szem. Nem kevés.
Bár létezik 1 mg-os kiszerelés én azt szedem kettétörve mert árban az éri meg legjobban.

(#115) Dany007 válasza Silentfrog (#114) üzenetére


Dany007
veterán

"rászokást amikor emlitik akkor nem arra kell gondoloni,hogy nem tudsz nélküle élni "

Szerintem is-is. Én mikor elkezdtem a leszokást és kihagytam egy adagot, pár óra múlva már minden bajom volt... Kezdődött volna a roham. Így muszáj volt adagot csökkentenem és úgy leszokni. De az is elég nehéz volt. Emlékszem még mit kínlódtam esténként... küzdöttem nehogy rám törjön újra... Nem volt egyszerű.

Plusz mikor még benne voltam a sűrűjében emlékszem hogy vártam az esti adagot! Néztem az órát mikor lehet már bevenni az estit mert annyival jobb érzés volt utána... Szóval elég durva.

Mivel nekem pszichiáter írta fel az ára nem volt túl magas. Ilyen párszáz forint ha jól emlékszem.

Egyébként igen, vannak akik 1 meg több mg-ot is szednek naponta. Az durva lehet. Engem a Frontinból 0,5mg úgy lenyugtatott hogy ihaj :D Olyan kellemesen éreztem magam, mint valami újszülött kisgyerek akinek semmire sincs gondja. :)
Néha még mostanában is 1-1 stresszesebb nap után eszembe jut, hogy be kéne kapni egyet és lazulni.. de nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#116) Silentfrog válasza Dany007 (#115) üzenetére


Silentfrog
veterán

Igen csak a Frontinnal az a baj,hogy a kezdeti jó közérzet,jókedv után nyugtatóként is hat,igy én délután néha ülve el tudnék aludni! Ezt utálom benne. :)

(#117) Dany007 válasza Silentfrog (#116) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen. Én azt vettem észre, hogy olyan 30 perc múlva fejti ki (maximum) a hatását. Aztán 2-3 óra múlva pedig elnyom. De jól lehet vele / tőle aludni. :)
Lehet, hogy akkor neked napközben kisebb adagot kéne bevenni és este a normált.

(#118) Silentfrog válasza Dany007 (#117) üzenetére


Silentfrog
veterán

Csak reggel veszem be a 0.75 mg-ot utána nem. Néha szoktam sört inni este,és igy merek. Nem akartam varriálni és igy szoktam meg. :)

(#119) proof88 válasza Dany007 (#117) üzenetére


proof88
addikt

jah, én azt olvastam h 20-30 perc alatt kezded érezni h hat, és kb 2 óra alatt maximalizálódik a hatása. Kb ezt is tapasztaltam, szóval ahogy írtad. :D

(#120) old rocker válasza Silentfrog (#109) üzenetére


old rocker
veterán

ne mondd ... ember, 16 éve szakosodtam újságíróként az egészségügyre; a pánikbetegség meg még korábban rám.
A Xanax nem nyugtató, szorongásoldó, de ezt már leírták neked. A Xanax természetesen nem lehet(ne) végleges, adekvát terápia, csak átmeneti megoldás, pl. addig, amíg egy ún. triciklikus antidepresszáns ki nem fejti jótékony hatását.

Más. Frontin, kontra Xanax. Utóbbi az eredeti gyógyszer, a Frontin generikum, azaz "utángyártott". Ahogy írták (és én is írtam korábban) hatóanyaga mindkettőnek az alprazolam, más-más vivőanyaggal, azaz a felszívódásuk más. Én a Frontint nem preferálom.

P.s.: Most olvasom a másik hozzászólásodat. Ki mondta neked, hogy a Frontin hangulatjavító? (Teperin, pl. az az.) Annyiban javít a hangulatodon, hogy oldja a szorongásodat, a rossz közérzetedet, esetleg megkontrázza a pánikrohamodat - persze, hogy mindjárt jobb kedélyű leszel...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#121) Silentfrog válasza old rocker (#120) üzenetére


Silentfrog
veterán

Azért nem kell leharapnod a fejem! :(((

A háziorvos mondta,hogy feszültségoldó,hangulatjavitó a Frontin.

Egyébként (#115) Dany007 is irta,hogy jobb kedve lesz tőle,mert nem feszült. Tehát az én szemszögömből is hangulatjavitó.
A szavak jelentésén értelmezésén pedig lehet lovagolni.

[ Szerkesztve ]

(#122) old rocker válasza Dany007 (#115) üzenetére


old rocker
veterán

Ha pszichiáter írja fel, akkor 90%-os támogatottságú.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#123) proof88


proof88
addikt

a pénz is hangulatjavító :))

(#124) Silentfrog válasza proof88 (#123) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ezek szerint csak nem az ,hisz nincs benne az emlitett hatóanyag! :DDD Max vehetsz érte!

(#125) moonlight115 válasza proof88 (#123) üzenetére


moonlight115
tag

Tessék, egy kis hangulatjavító! :K

Kukkantsatok be ide.....

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#126) old rocker válasza Silentfrog (#121) üzenetére


old rocker
veterán

Nem leharapom a fejed; te írtad, hogy nyugtató... a háziorvos meg... a háziorvos meg nem pszichiáter, maradjunk ennyiben. (Jelezni szerettem volna csupán, hogy nem pancser vagyok; bizonyos szempontokból egyenrangúnak tartom magam a háziorvosommal...)
Én egyébként 12 éven keresztül napi másfél 0.25-ös Xanaxot szedtem reggel; ha semmi difi nem volt napközben, kibírtam nélküle, hogy este megihassak egy pohár sört.
Ha valaki este azért szedi, hogy aludni tudjon, az már sajnos a függőség jele lehet.
Az alprazolamot pl. clonazepammal váltják ki (Rivotril, szintén feszkóoldó.)
Nálam a gond a vérnyomás-kiugrásos pánikrohamoknál kezdődtek az infarktusom után - lásd eredeti, 99-es bejegyzésem), amikor 1 mg xanax bevételére sem reagáltam...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#127) old rocker válasza moonlight115 (#125) üzenetére


old rocker
veterán

már megint agitálsz, Gogolák kartársnő...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#128) moonlight115 válasza old rocker (#127) üzenetére


moonlight115
tag

Virág eetás, ez a dógom...... ha játszanak velünk, ahhoz pénz se kell, meg xaxxxaxxx se.........

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#129) Silentfrog válasza old rocker (#126) üzenetére


Silentfrog
veterán

Egyszer irtak fel nekem is citalopram-ratiopharm-et de nekem nem vált be állandóan szédültem tőle és aludni sem tudtam tőle.
Több volt vele a baj mint a haszon ,igy maradtam a Frontinnál. Xanaxot meg sosem szedtem.
Én azt mondom amit a háziorvos mond,hisz én nem vagyok orvos,de még csak rokonszakmában sem dolgozom. Igy én elhiszek neki mindent! :)

(#130) old rocker válasza Silentfrog (#129) üzenetére


old rocker
veterán

Oké, a hit, a placebo hatás már 40% gyógyulás...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#131) old rocker válasza moonlight115 (#128) üzenetére


old rocker
veterán

Gogolák eeetásnő, a xanax asz élet éltelme, a dlágaszág!!! csak a mockossz kisz hobbitotckák mekkhamiszították ész flontint gyáltottak helyette! Gollam.Világ et

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#132) Silentfrog válasza old rocker (#130) üzenetére


Silentfrog
veterán

Lehet,hogy félre vagyok kezelve ,nem is pánikbeteg vagyok hanem dilinyós,ezt már mondták egy páran! /remélem csak jó értelemben gondolták :)/

(#133) old rocker válasza Silentfrog (#132) üzenetére


old rocker
veterán

ne hallgass rájuk.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#134) Silentfrog válasza old rocker (#133) üzenetére


Silentfrog
veterán

Persze,hogy nem hallgatok! :DDD

(#135) moonlight115 válasza Silentfrog (#134) üzenetére


moonlight115
tag

Gyere az :L-be! Igaz, mi dilinyósak vagyunk, de egy némabéka még hiányzik a csapatból..... :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#136) Silentfrog válasza moonlight115 (#135) üzenetére


Silentfrog
veterán

Néztem,hogy mi is lehet az a fórum!
Te tudod a néma békának az anyja sem érti a szavát. :DDD

(#137) moonlight115 válasza Silentfrog (#136) üzenetére


moonlight115
tag

Egy picit sem tudsz kuruttyolni????? Téééényleg?????

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#138) old rocker válasza moonlight115 (#135) üzenetére


old rocker
veterán

A magad nevébe beszéjjé, Gogolák eeetásnő... te lehet, hogy dilinyós vagy, de én ám nem!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#139) moonlight115 válasza old rocker (#138) üzenetére


moonlight115
tag

Csak szeretnék egy békát......nem baj, ha néma.......
Okééé, nem vagy dilinyós, de jó versikét rittyentettél, kössssszzz.....

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#140) robisz válasza Silentfrog (#111) üzenetére


robisz
senior tag

Akkor vitatkozzál, nekem meg ezt írták fel rá és kész... :)
A xanaxban meg a frontinban ahogy előttem írták ugyanaz a hatóanyag.

(#141) Silentfrog válasza robisz (#140) üzenetére


Silentfrog
veterán

Rendben rendben felfogtam elsőre is! :B

(#137) moonlight115 Lehet,hogy feszivom magam akkorára mint egy örőr,ugy ahogy a mesében és benézek az általad emlitett forumba!

[ Szerkesztve ]

(#142) Kolondrum válasza proof88 (#123) üzenetére


Kolondrum
félisten

Stressz csökkentő.

(#143) #43960832


#43960832
törölt tag

Basszus de jó, hogy leírtad a történetedet, és, hogy nem vagyok egyedül.

Az én pánikbetegségem 2009-ben kezdődött, szintén főiskola és nem éppen felhőtlen párkapcsolat ideje alatt. (Korábban bele sem gondoltam, hogy ez összefüggésben lehet, de a reggeli émelygés, és a gyakori hasmenés izgalom esetén nekem is megvolt, akkor már ki tudja mióta...) Egyik napról a másikra azt éreztem, hogy amikor felkelek reggel enyhe szédülést érzek, és akármit csinálok ez nem múlik el. Így ment ez pár napig, majd elmentem a háziorvoshoz a panaszommal. Ő Concor-t írt fel, amit el is kezdtem szedni az utasításai szerint, érzhető különbséget azonban nem tapasztaltam.

Történt egyszer, hogy lementem sétálni az utcára, kicsit szellőztetni a fejem, ám egyszercsak olyat éreztem, amit még azelőtt soha. Ájulásérzés, szapora pulzus, és éreztem, hogy egyre messzebb kerülök magamtól. Mindez olyan hirtelen és intenzíven, hogy kb halálfélelmem lett. Azonnal leültem pihenni egy kicsit, ám pár perc pihenés után sem lett jobb, és beláttam, hogy innen én nem tudok elmenni önszántamból. Saját magamhoz hívtam mentőt, a dolog iróniája, hogy a kórház 200m-re volt, de teljesen biztos voltam benne, hogy 10m-t se tudnék megtenni. Kijöttek, vércukormérés stb, majd bevittek a sürgősségire, EKG, vérvétel ahogy kell. Ezután picit jobban lennem, már tudtam járni, így felküldtek az idegosztályra vizsgálatra. Kiderült, hogy nem vagyok gyogyós, minden rendben, a leletben az állt, hogy kimerültség és családi problémák, stressz okozta a tüneteket. Az esettől számított kb 4 óra múlva is úgy vitt haza haverom kb totyogva, a vállán támaszkodtam.

Mivel ez egy másik városban és nem a lakhelyemen történt, másnap a szüleim hazahoztak és elmentünk pszihológushoz és pszihiáterhez, ahol megerősítették, hogy a kiváltó okok azok, amik. 0.25-ös Xanax-ot írtak fel, ekkor még nem tudtam, hogy a következő években ettől a kis tablettától fog függni az életem.

A Xanaxot eleinte 3X1-esével szedtem, és emlékeim szerint ez általában elég is volt. Emellett észrevettem, hogy ha megiszok 1-2 sört, akkor kb ugyanolyan lazító, nyugtató hatása van, mint a gyógyszernek. Ekkor kezdődött életem "számolgatós" időszaka. Mivel úgy volt, hogy "tisztán" gyakorlatilag az utcára sem tudtam lemenni, így számoltam, hogy mikor múlik el a gyógyszer hatása és mikor ihatok meg 1-2 sört, mert úgy gondoltam, hogy inkább megiszok 1-2 sört, minthogy gyógyszeren éljek. Volt azonban a dolognak egy kínzó mellékhatása. (Leszögezném, hogy nem vagyok és soha nem voltam alkoholista.) Amikor ugyanis az alkohol hatása kezdett elmúlni, a tüneteim kb hatványozódtak, és rendszeresen, kivétel nélkül erősebben jelentkeztek. Ájulásérzés, szapora pulzus, feszítés a mellkasban, félelem és mintha kilépnél magadból.

A pánikrohamokat (melyek egyébként rendszeresek voltak kisebb megszakításokkal) bizonyos helyekhez, szituációkhoz lehetett kapcsolni. A tiv83us által említett agórafóbia volt a legádázabb ellenségem. Ha át kellett mennem egy nagy útkereszteződésen, vagy téren, azt hittem menten elájulok. Sokszor inkább kerültem egy csomót, hogy ne arra kelljen mennem. Várakozáskor, pénztárnál a sorban, buszon, metrón szintén előjött a pánikroham. Egyszerűen nem tudtam élni a betegséggel, állandóan arra kellett figyelnem, hogy vettem-e be gyógyszert, merre megyek, mit szabad és mit nem. Egy pokol volt ez az időszak a szó szoros értelmében, és ezt csak az tudja aki már átélt hasonlót. Alapvető dolgokra nem tudtam koncentrálni, nemhogy párkapcsolat vagy ilyenek. Folyamatosan a gyógyszertől függtem.

2010 nyarán jött az első reménysugár, amikor is az USA-ba mentem dolgozni 3 hónapra. Itt tudtam elérni azt, hogy már 2X negyed (Igen, én is negyedeltem a Xanaxot és volt kisebb és nagyobb negyed. :DDD ) gyógyszerrel el tudtam lenni egy nap, hála a rendszerességnek, a kemény fizikai munkának és a környezetváltozásnak. A hazafelé úton az átszállásnál viszont egy olyan pánikroham tört rám, hogy azt hittem ottmaradok. Rettenetesen fáradt voltam a sok utazás miatt, alig aludtam előtte, és a jet-lag is kikészített. Egyébként a tünetek jelentkezése és erőssége, nálam is egyértelműen összefüggésben volt a fáradtsággal, kialudtsággal.

Amikor visszajöttem tehát ugyanonnan folytatódott a pokol, ahol abbamaradt. Ez annyira letört engem, hogy egyáltalán nem láttam arra reményt, hogy valaha is leteszem a gyógyszert, ezt hangoztattam is az ismerőseimnek. Ekkor már több, mint 1 éve szedtem a Xanaxot, többször próbáltam elhagyni fokozatosan, sikertelenül. 23 évesen megélni azt, hogy egy gyógyszertől függsz a nap 24 órájában, kifejezhetetlen.

2011 nyarán jött az áttörés. Egy magasépítő céghez kerültem, ahol gerendákat pakoltam 10m-es magasságban. Iszonyúan nehéz fizikai munka volt és gondolhatjátok, hogy a 10m-es magasság milyen hatással volt az agorafóbiámra és a tériszonyomra. Mégis a rendszeresség és a fizikai munka annyira helyrehozott, hogy ezután már csak eseti jelleggel vettem be Xanaxot, pl mikor lementem az utcára, akkor előtte fél órával egy felet. A gyógyszert 2011 augusztusában tudtam letenni teljesen, azóta mindössze 3-4 alkalommal vettem be egy felet, de mindig van nálam, előre kettétörve. :) Mondhatni 1 éve tünetmentes vagyok, ha nem is teljesen, de teljeskörű életet tudok élni, nem kell állandóan arra gondolnom, hogy mikor tör rám megint.

A legnagyobb segítség tehát a testmozgás (bár én szinte versenyszerűen kerékpározok, ez nem volt elég), a környezetváltás, és TÜRELEM. Nekem 2 évig kellett türelmesnek lennem, ahhoz, hogy végre elmondhassam: már nem vagyok pánikbeteg. A Magne-B6 nekem is pozitívan befolyásolta a tüneteim jelentkezését, ezt is ajánlom minden pánikbetegnek. Szintén nagyon jó hatású, ha valamivel elfoglalja magát az ember, emlékszem, amikor régészkedtem, a kis apró mozdulatok - ecsetelés stb - mennyire megnyugtattak. :)

Remélem segítettem valamit a történetem leírásával a sorstársaknak, nekem nagyon jó volt olvasni a kolléga írását.

(#144) #43960832 válasza Freel (#113) üzenetére


#43960832
törölt tag

Minden mondatoddal egyetértek, engedelmeddel pár sort fel is használnék belőle, mások okulására. :R

(#145) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Na szeretnék csatlakozni. :)

Nekem 15-18 éves korom között volt pánikbetegségem érdekes, hogy nem folyamatosan hanem inkább szezonálisan. Tünetek: szívinfarktus képzelése, féltem attól hogy megörülök stb. Főleg a pulzusom szaladt fel és izzadtam mint a ló és nagyon erős félelem volt bennem. Szerencsére korházba vagy orvoshoz egyszer se kellett bevinni.

10 éve vagyok tünetmentes.

Hogy győztem le:

Nem akartam orvoshoz menni mert szégyeltem a dolgot. Ezért döntöttem úgy, hogy magam fogom legyőzni ezt a hülyeséget. Abból indultam ki, hogy az elmém a ludas tehát ott kell keresnem a megoldást. Több könyvet vettem ki a könyvtárből ami az emberi pszichével foglalkozik. Az egyik könyvben az író a meditációra hivatkozott, mint gyógyító eszközre. Ekkor kezdtem el a buddhista meditációval foglalkozni. Ennek az eredménye az lett, hogy bizonyos technikák elsajátításával nagyon gyorsan ki tudtam takarítani a tudatomat és egy nagyon jó kontroll alakult ki bennem. Mindennap gyakoroltam és a tűnetek is kezdtek elmúlni.

Azóta rendszeresen sportolok is.
Nekem sikerült. Nem volt könnyű de önerőből meg tudtam csinálni.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#146) Freel válasza Sir Pocok (#145) üzenetére


Freel
tag

Grat! A tökéletes hozzáállás, a tökéletes megoldás.
Követendő példa.
Azt azért ajánlott lenne leírnod, ha nem vagyok túl indiszkrét, hogy ebből a betegségből fel lehet gyógyulni úgy, hogy szinte teljesen elhagysz mindenféle kemikália szedést, vagyis nem szedsz 'gyógyszert'.
Te mennyire támaszkodtál ezekre?

(#147) Sir Pocok válasza Freel (#146) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Én semmilyen gyógyszert se szedtem és orvosnál sem voltam ezzel kapcsolatban.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#148) Freel válasza Sir Pocok (#147) üzenetére


Freel
tag

:R

(#149) old rocker válasza Freel (#146) üzenetére


old rocker
veterán

Azért ne kapkodd el a minősítést: tökéletes hozzáállás. a tökéletes megoldás.
Ez nem olyan, mint a konfekcióruha, ha egyiknek jó, akkor másiknak is. Mellesleg 15 -18 éves korban még könnyebben javul önerőből.

Azt is megjegyzem, tőlünk nyugatabbra teljesen természetes, hogy az emberkék problémáikkal pszichiáterhez fordulnak. Ott 6-8 beteg jut egy rendelési idő alatt egy pszihomókusra. Nálunk a pszichiáter hiányszakma; min. 30 beteg jut egy rendelésre (saját becslésem).
Az is rendben van, hogy a magnézium nélkülözhetetlen az idegek működéséhez; az is rendben van, hogy a B6 vitamin segíti ennek felszívódását; a magnézium egyébként nagyon jó hatással van a szív-érrendszerre is; de azért óva intenék bárkit attól, hogy az olvasottak alapján csak erre vagy csak arra esküdve hozzáfogjon mega MagneB6 tabletta adagot eszegetni (a túlzott B6 fogyasztás agyműködési zavarokat is okozhat), vagy sörrel gyógyítani a kedélybetegségét.

Általánosságban ajánlható a testmozgás (mens sana in corpore sano - ép testben ép lélek), enyhébb esetek kezelésére az általam ajánlott Nervenpflege gyógynövény tabletta, klf. nyugtató, hangulatjavító teák; de dőreség azt hinni, csak akarni kell és a pánikbetegséget, a különböző szorongásos kórformákat önerőből elfújja a szél.

Nincs két teljesen azonos eset...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#150) Sir Pocok válasza old rocker (#149) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Én is azt mondanám, hogy alkat kérdése ki hogy tudja ezt a dolgot kezelni.

Én azon a véleményem vagyok, hogy önerőből le lehet győzni, de az ehhez vezeti út elég kemény.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.