Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) proof88 válasza whitezo88 (#200) üzenetére


proof88
addikt

azért nem tudtad mert ez kb másfél éve kezdődött nálam, mármint maga a pánikbetegség :K azóta mondjuk majdnem teljesen olyan vagyok mint régen, szerencsére :D

(#202) #57770240


#57770240
törölt tag

3 hónapja vannak rohamaim, hányinger, szédülés, mellkasi nyomás, hasmenéssel megsépekelve, meg még a pulzusom sem megy 100 alá ilyenkor..Persze, hogy mint lassan (általánosból) ballagó, pont a legjobbkor leszek egy ilyen betegség áldozata.A suliban minden nap, reggel 8 órától délután fél 2ig nincs menekvés...Szinte egybefolynak a rohamok.Néha már azon gondolkozom, hogyha nem halok bele egy rohamba, akkor önként vetek véget az életemnek...A történeted viszont megadta nekem a kellő erőt ahhoz, hogy felvehessem a "harcot" ellene... :R

(#203) proof88 válasza #57770240 (#202) üzenetére


proof88
addikt

Hajrá! Hogy vagy mostanság? Én tünetmentes vagyok már. Te is az leszel, csak a megfelelő lépéseket neked is meg kell tenned. Nem olyan rövid ez az út, de menni fog. Még mindig ugyanazokat tudom tanácsolni, mint anno: rendszeres testmozgás, főleg most hogy nyár van és jó idő, és érdemes kimenni a szabadba és mozogni valamit. A másik meg a szex. Ha nincs szex, akkor is segíthet egy közelgő rohamon, ha keresel gyorsan egy kis cicababát, és lefoglalod a gondolataidat vele, azzal hogy legalább nézed. :D

(#204) marked one94


marked one94
őstag

Én most járok ebve a cipőben de még mindig nem tudom eldönreni hogy pánikbeteg vagyok vagy tényleg valami komoly.
Sokat szúr mostanság a mellkasom és nem y ponton. Ilyenkor mindig bennem van a gondolat hogy a szívemmel van valami. Olyan is szokott lenni hogy fekszek az ágyba tagletezek és elkezdem érezni ahogy ver a szívem.
Kb április óta van, mikor a kondi tememből hazafele egy erős szúrást éreztem a fejem bal oldalán akkor hirtelen nagyon rosszul lettem és teljesen bepánikoltam.
Rendszersen sportóltam de most azt se tudok mert félek lemenni a kondiba.
Vérnyomásommal is most vannak gondok néha magas szokott lenni. Most kapok is egy 24 órás tesztet.
Ja és elégé zavaró fejfájásom is van, meg jó párszor elvagyok gyengülve ezt mindig a térdeimbe szoktam érezni.
Már nem egyszer volt olyan érzésem hogy lassan végem.
EKG-m volt 2x is ott mondát semmi bajom.
Félek higy mi van velem hiányzik a régi életem.

You'll Never Walk Alone

(#205) Dorien


Dorien
veterán

Az ilyen pánikrohamok sokszor a családi rendszer sérüléséből származnak. Anya, apa, testvér(ek), nagyanya, nagyapa, a velük való viszony, az ők egymással való viszonya, megoldatlan konfliktusok, múltbéli traumák, korai halálesetek, nehéz sorsok, stb. Egy Hellinger-féle családállítás elég jó elindulásnak az okok feltárására.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#206) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Üdv
0.25 frontint szedek este,napközben megiszok 2-3 2% Borsodi citromos sört, lehet gondom belőle?

(#207) Dorien válasza gyuri2008 (#206) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem nem, de azért kérdezd meg az orvosodat.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#208) gyuri2008 válasza Dorien (#207) üzenetére


gyuri2008
veterán

Köszi a választ.
Nem próbáltam ki.
Jobb a békesség.

(#209) amdathlonxp válasza gyuri2008 (#208) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Sziasztok
Szerintetek az milyen durva hogy a b.nöm nél pánikbetegség alakult ki (ez csak az én véleményem mível nekem is volt) de kb 4 orvosnál volt már hogy szédül zsibad stb és csak ebben az évben kb 3 x volt vér vételen (persze tökéletes eredmények)elküldték gyógytornára hogy gerinc ferdülése van,majd mikor természetesen ez sem segített el kellet járni neki egy ilyen elektro sokkos kezelésre mondván hogy meszes lehet a nyaki csigolya (30éves) persze ez sem segített,és végül már meg elégeltem elvittem egy jó hírű legalábbis eddig annak tartott orvoshoz aki megállapította hogy nem iszik elég folydékot (és itt már rá kérdeztem dr úr nem lehet hogy ez pánik betegség) azt mondta hasonló de szerinte nem persze 1 hónapon át napi 3 liter folyadék sem változtatott max nem lesz vese köve...létezik hogy 2015 ben az orvosok sorozatosan nem ismernek fel egy típikús pánikbetegséget?Vagy minden orvos ki vándorolt?
ez kb egy 1 éves herce hurca volt majd szinte teljesen elmúltak a tünetek,vagy inkább mérséklődtek.
És az ügyeleten dolgozokról nem beszéltem akik kb 4 x vizsgálták meg.
Én kb 3 x találkoztam ezzel a betegséggel többek közt magamon is.Persze aki rosszúl van annak hiába mondod hogy igazából nincs is semmi baja.
Ja és az orvosok minden esetben nevetségesnek találták az előző diagnozist tehát egymást is ki nevették....
Számomra ez megdöbbentő mi lenne ha tényleg valamilyen komoly betegsége lenne az embernek,ezek kezelnének?

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#210) gyuri2008 válasza amdathlonxp (#209) üzenetére


gyuri2008
veterán

Én 3 éve kínlódom a pánikbetegséggel.
Leakarok állni a sananax scippa párosról mert hivatalos engedélyezett narkós leszek.
Nem sok sikerrel :O :W

(#211) Dorien válasza amdathlonxp (#209) üzenetére


Dorien
veterán

Pszichológusnál is voltatok vagy csak a nagy magyar eü. dolgozóinál?
A pánikbetegséget általában szorongásos állapot előzi meg és ennek lelki okai vannak. Amíg ezek az okok nincsenek felderítve, addig a gyógyszerek csak tüneti kezelésre jók.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#212) gyuri2008 válasza Dorien (#211) üzenetére


gyuri2008
veterán

Tegnap megint rámjött egy nagyon kemény roham,azt hittem meghalok.
Én már elkezdtem járni pszichológushoz, 1× voltam eddig nem sok minden történt.

(#213) Dorien válasza gyuri2008 (#212) üzenetére


Dorien
veterán

A pszichológus ha úgy ítéli meg, akkor először csak töltést fog adni: meghallgatás, elfogadás, támogatás, szeretet. Majd ha már elég erős vagy és megvan benned a kellő bizalom felé, akkor lehet lenézni közösen a mélybe.

Addig is pár tipp:
- sport (a legjobb szerintem a szabadban űzött futás, biciklizés, túrázás - most tökéletes az idő ehhez)
- egészséges étkezés (kevés szénhidrát - főleg gabonafélék mellőzése, sok friss zöldség, gyümölcs)
- szex (lehetőségekhez mérten :) )
- társas-, családi kapcsolatok felülvizsgálata
- Hellinger-féle családállítás (lehetőleg egy jó terapeutánál - ha kell, priviben adok elérhetőséget)
- önismereti, spirituális, pszichológia témájú könyvek olvasása (egyik kedvencem a Flow: [link] )

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#214) gyuri2008 válasza Dorien (#213) üzenetére


gyuri2008
veterán

Szia
Válaszolnék a kérdéseidre.
Sport:sokat sétálunk a nejemmel,de mivel 3x műtötték a térdem a futás kizárt.
Étkezés:az általad leírtak szerint történik.
Szex:prosztata műtét előtt állok :(((
Társas kapcsolat: tökéletes (41 éve élek együtt a nejemmel).
Bocsi,hogy kimásoltam / önismereti, spirituális, pszichológia témájú könyvek olvasása (egyik kedvencem a Flow: [link] )/
Majd foglalkozom vele,de most nagyon padlót fogtam :(((
Köszönöm a válaszokat meg a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#215) efi99 válasza amdathlonxp (#209) üzenetére


efi99
senior tag

Hát pedig ezt elég könnyű kideríteni.
Aki bevesz egy szem frontint és attól jobban lesz fél óra múlva, annak nem a csigolyájával, a vízháztartásával, meg gerincferdüléssel van problémája. Eleve ezzel kéne kezdeni, nem pedig az 1 évig tartó semmit sem érő találgatásokkal.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#216) efi99 válasza Dorien (#211) üzenetére


efi99
senior tag

A pánikroham, majd pánikbetegség kialakulhat mindenféle "lelki ok", szorongás nélkül is, teljesen váratlanul. Így aztán sokszor nehéz is lenne okokat bogarászni, bizonyos esetekben (sőt többnyire) csak a gyógyszer segít. Az életmód is javít(hat), de egyrészt súlyosabb esetben nem eléggé, másrészt amúgy is igen nehéz - ha nem lehetetlen - egy optimális, egészséges, alapvetően stresszmentes életvitelt folyamatosan folytatni.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#217) amdathlonxp válasza efi99 (#215) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szia
Igen itt annyi volt hogy nyugtató miatt elmúltak a tünetek de szurt a szíve ,persze csak egy félét próbált ki,ezt is említettük az orvosnál de nem talált összefüggést.

A lelki okai megvoltak tehát tudtuk mi okozza..az végül is meg is szünt.

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#218) Dorien válasza efi99 (#216) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem nem, de a pánikroham után vitathatatlanul ott a szorongás, hogy a köv. roham mikor jön. Majd amikor jön, a fizikai tünetek és a félelem egy önmagát gerjesztő folyamatot hoz létre. Ezt lehet gyógyszerrel kezelni, de amíg az ember testileg-lelkileg-szellemileg nem készül fel az ilyen krízisek önálló kezelésére - mert a pánik lényegében egy gyors lefutású krízis, amit képtelenek vagyunk kezelni - addig nem tekinthető gyógyultnak. Felnőtt fejjel tessék foglalkozni az élet értelmével és a halál témájával - ez utóbbit ugyanis senki sem kerülheti el.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#219) gyuri2008


gyuri2008
veterán

aneptinex+xanax sr 0.5 kaptam a pánik betegségre.
Nem durva egy kicsit?
Ha valaki szedett már ilyet, mi a véleménye?
Köszönöm előre is a választ.

(#220) amdathlonxp válasza gyuri2008 (#219) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Helló
Én úgy tudom hogy a 0.5 ös xanax a leggyengébb talán,attól szerintem nem is fogsz érezni semmit,

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#221) gyuri2008 válasza amdathlonxp (#220) üzenetére


gyuri2008
veterán

A 0.5 erősebb.

(#222) amdathlonxp válasza gyuri2008 (#221) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Igen ezek vannak én a 0.25 ösre gondoltam egyik ismerősömnek azt írták fel pánikbetegségre 100db-ot :)
Nem volt hatásos elmondása szerint.Lehet a 0.5 ős jobb.De szerintem gyógyszer nélkül is meg tudod oldani max csak akkor veszed be ha nagyon rosszul vagy,Sok síkert

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#223) gyuri2008 válasza amdathlonxp (#222) üzenetére


gyuri2008
veterán

Köszönöm.
Próbálok relaxálni is,meditációs zenéket hallgatok.
Kedden megyek a pszichológúshoz,beszélek vele,hogy a gyógyszerek helyett valami alternatív megoldást keressünk, nem akarok gyógyszer függő lenni :(

(#224) amdathlonxp válasza gyuri2008 (#223) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szerintem a sport megoldás lehet...nem feltétlen futás szerintem a testépítés pont olyan amivel le tudod vezetni
a feszültséget és 2 db egykezes súlyzó elég kezdetben otthon is tudod használni.

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#225) gyuri2008 válasza amdathlonxp (#224) üzenetére


gyuri2008
veterán

Gondolod,hogy az jó lesz?

(#226) Dorien válasza gyuri2008 (#225) üzenetére


Dorien
veterán

Jó ám, azt sosem késő elkezdeni. :K
Azért az elején óvatosan csináld, mert könnyen össze lehet szedni egy izomgyulladást. [link]
Itt meg rengeteg magyar nyelvű videót találsz, ami sok motivációt tud adni: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#227) gyuri2008 válasza Dorien (#226) üzenetére


gyuri2008
veterán

Köszönöm szépen a segítséget :R

(#228) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Elolvastam a cikket. nagyon sokszor magamra ismertem közben. 2003. óta én is tag vagyok.
Nálam spontán kezdődött egy lelkiismereti gyötrődéses, kifejezetten felfokozódott, erős ideges nap után még este elmentem egy kis kocsmába ahol megittam 4-5 sört, de már 3-iknál éreztem hogy gondok vannak, nem tudok nyugodni, szétvet az ideg, pedig én nem is koncentráltam már a problémáimra (fősuli, párkapcsolati gondok). hazafelé már alig tudtam menni. Görcsölt a lábam, a gyomrom úgy remegett hogy szerintem kívülről is látszott, és volt kb mínusz 18 fok, 70km/h széllel. hazaértem, valahogy elaludtam. hajnalban arra ébredtem, hogy reszket a gyomrom, nem kapok levegőt, meg akarok fulladni, és ver a szívem ezerrel.
Alig tudtam felkelni, szinte rám telepedett ez az érzés. Nálam ez igazából ez nem is nagyon múlt el. Nem tudtam kezelni sokáig. folyamatosan szédültem, és szapora volt a pulzusom. Görcsös állapotban volt minden végtagom, nem tudtam járni sem, beszélni sem. Barátnőmmel való kibékülés, és később az Ő kis nyugtató masszázsai enyhítették a tüneteimet, de még ekkor sem mentem el orvoshoz.
Dokihoz csak soká mertem elmenni, féltem ha egy doki is kimondja azt amit nem szeretnék hallani, örökre megleszek pecsételve, hogy ilyen-olyan ideg bajos, pszihiátriai eset. Nagyot hibáztam, mindenkinek tanácsolom, hogy ilyen esetben minél hamarabb forduljon dokihoz, megéri. Nekem egyből megmondta a háziorvos hogy sajnos pánikbetegség tüneteit produkálom. Ő ezért nem küldene pszihiátriára, hanem inkább írna föl gyenge Ataraxot, azt is csak napi 3x felet. Elkezdtem szedni, és jobban lettem tőle. A pulzusom rendbe jött, nem akartam megfulladni sem, kb. 3-4 hónapig szedtem, meg rendbe is jöttek a dolgaim, el tudtam terelni a figyelmem erről, és el is hagytam a gyógyszert.
Azóta csak tüneti kezelésre használom, mivel ez elmúlni végleg nem fog. Vannak rossz időszakaim azóta is, és lesznek is. Ilyenkor szükségem van néha egy félre, mindig tartok magamnál, melóhelyen is.

Nem iszom rendszeresen. Nem is tudnék. Hétvégente ha jó baráti társaság van akkor fel öntünk néha a garatra. Amit mindenképpen meg akartam veletek osztani, az az, hogy ilyenkor másnap a másnaposság mellé nálam még a pánik betegség felfokozott állapota is társul. Tehát az alkohol lecsengési szakasza kegyetlenül fojtogató, és heves, erős szívdobogás érzéssel társul nálam. Egész nap.
Jah, és az megvan valakinél, hogy nagyon melegben, és nagyon hidegben is erődnek a tünetek? tehát nyáron meg akarok fulladni, a nagy hőségtől, télen meg a nagyon nagy hidegtől nem mozognak a végtagjaim, szinte le vagyok meredve sokszor.

(#229) gyuri2008 válasza tzsolesz (#228) üzenetére


gyuri2008
veterán

Sajnos én is lassan 1éve pánikbeteg vagyok,próbálkozom abba hagyni a sanax+antidepi szedését de nem megy.
Ha csökkentem az adagot piszkos módon rosszul vagyok.
Ma megyek a dili dokihoz,rákérdezek hogy most mi van.
A végén hivatalos narkós leszek 62 évesen.
Alkoholt nem iszom,lehet,hogy azt kéne??

(#230) tzsolesz válasza gyuri2008 (#229) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Alkoholt kerülni kell. Nálam igazából csak a 4-5 sörnél több alkohol vált ki a lecsengéskor kemény tüneteket.
Ha pl. becseccsintek, és másnapos leszek, akkor tutira számíthatok a heves szívdobogásra, légszomjra stb.. Szédülés, és a koncentráció teljes hiányával tud párosulni.
De ki lehet próbálni hogy rád hogyan hat, de ne hogy gyógyszerre igyál. Persze csak akkor próbáld ki ha valóban jól esne egy-két sör. A kiürülési, lecsengési fázisa szívat engem amúgy csak, amikor megiszom semmi bajom nincs vele. Sőt, sőt, sőt. Bizony csökkenti a tüneteket is, vagy csak eltompítja.

A gyógyszerrel kapcsolatban meg ki kell kérni más orvos tanácsát is. Valószínű nem a "jó" gyógyszert szeded.
De ami legfontosabb az az, hogy próbálj meg magyarán beleszarni a világba. Kezdj el valamivel foglalkozni ami leköt. Ha van okostelód, akkor azon kezdj el valami játékot, ami hosszú időre le tud kötni, az mindig kéznél van, de jó erre a PC is. tudom hogy hülyeségnek hangzik, de kezdj el nézni valami sorozatot, amit minden nap vársz hogy kezdődjön. Kapcsolj ki egy kicsit. próbáld meg csökkenteni picivel a gyógyszer adagod.
De ami a legfontosabb a torna. Sok séta, kocogás, de akár kis gimnasztika. Sokszor ez a betegség éppen a mozgás szegény életmódból alakul ki.

(#231) gyuri2008 válasza tzsolesz (#230) üzenetére


gyuri2008
veterán

A gyógyszerrel kapcsolatban ez már a harmadik variáns.
A másodiknál majdnem megpusztultam.
Jeleztem az orvosnak erre ö...akkor ír fel egy másik antidepit.
Részéről így zárta az ügyet.
Van ez a honlap. [link]
Beírtam az általa felírt gyogyszereket,az eredmény az volt,hogy nem szedhető együtt.

(#232) efi99 válasza gyuri2008 (#231) üzenetére


efi99
senior tag

Ha bejön valamelyik antidepresszáns, 2 évnél kevesebb alatt meg se próbáld csökkenteni és letenni, mert hamar visszatér az alapprobléma. Sőt, pár hónap után még az adagcsökkentés sem szokott menni, nem hogy a letevés.
Először a nyugtatót lehet és kell letenni, 2-6 hónap után, amíg nélküle nem vagy stabilan jól, eleve esélytelen a másikkal is próbálkozni.
Miket kaptál amúgy?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#233) gyuri2008 válasza efi99 (#232) üzenetére


gyuri2008
veterán

Február óta szedem.
Jelenleg 1 hónapja az alábbi gyógyszereket.
Aneptinex 12.5 mg+ xanax sr 0.5 mg, 2*1 naponta.

[ Szerkesztve ]

(#234) cami][us


cami][us
senior tag

3 monster assault után (38-as, nem az veréb adós pocsoja) én is így vagyok.

#230 Smoke weed.

[ Szerkesztve ]

(#235) gyuri2008 válasza cami][us (#234) üzenetére


gyuri2008
veterán

:F Ezt nem értem.

(#236) fauv


fauv
őstag

Üdv !

Az enyém elég fura. Tavaly ősszel, Miskolcról hoztam fel egy buszt Pestre és útközben az autópályán jó 1,5-2 óra vezetés után egy erős jobbos kanyarban hirtelen megijedtem / 130-nál / , olyan érzésem támadt, mintha fel akarna borulni a busz, illetve én ki akarnék esni a buszból. 3 hónapig nem ültem nagy autóra, szgk-val nem volt gond, míg ua. szintén autópályán jöttem hazafelé és egyszer csak elkapott ugyanaz az érzés, mint a busznál.

Jelenleg ott tartok, hogy 50-60 Km /h-val tudok menni, ha picit gyorsabban megyek, akkor egyszerűen minden áron jobbra akarom húzni a kormányt, holott az agyam tudja, hogy az úgy nem jó, de a kezeim nem engedelmeskednek.

fasza mi? 30 év jogsi után, ilyen , szőrnyű :W Na ezt, hogy lehet kezelni?

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#237) killerhagyma


killerhagyma
csendes tag

Üdv. Most találtam ezt a fórumot. Én 16 évig voltam pánikbeteg és a tüneteim is a brutálisabb kategóriába tartoztak. :) Már meggyógyultam, de ha valaki szeretne tanácsot kérni, akkor nyugodtan írjon. További szép napot!

(#238) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Tudom, kicsit OFF, de valakinek nincs itt fülcsengése? Nekem sajna 3 hete van folyamatosan, 17 éves létemre. :(

(#239) killerhagyma válasza IMIIKE1998 (#238) üzenetére


killerhagyma
csendes tag

Nem szédülsz?

(#240) IMIIKE1998 válasza killerhagyma (#239) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Nem, más bajom nincs. :/

(#241) killerhagyma válasza IMIIKE1998 (#240) üzenetére


killerhagyma
csendes tag

Szerintem menj el egy orvoshoz. Biztos ami biztos

(#242) IMIIKE1998 válasza killerhagyma (#241) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Voltam, azt mondták, hogy valószínűleg meghúztam a nyaki gerincemet súlyzózásnál, csak gondoltam megkérdezem, hátha valakinek van köztetek ilyen tünete.

(#243) killerhagyma válasza IMIIKE1998 (#242) üzenetére


killerhagyma
csendes tag

Azért ha nem múlik idővel, szerintem látogass meg egy másik orvost is. Velem még nem történt ilyen súlyzózás miatt.

(#244) IMIIKE1998 válasza killerhagyma (#243) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Igen, de én úgymond kezdő vagyok, nem nagyon melegítettem be, és aláfeküdtem a vékony karommal 20 kilónak, úgy, hogy vagyok 53 kg, csináltam vagy 4x15-öt, utána 1 napig fájt mindenem és elkezdett csengeni a fülem.

(#245) killerhagyma válasza IMIIKE1998 (#244) üzenetére


killerhagyma
csendes tag

Akkor érthető :C De szerintem maradj a 4X8-nál.

(#246) beyruth82


beyruth82
veterán

Nekem 2 évig volt szorongásos pánikbetegségem.Én az alkohollal gyógyítottam meg magam.Egyik nap lerészegedek teljesen.Olyankor természetesen nincs rohamom.Másnap mikor nagyon másnapos vagyok szintén se szorongás se pánikroham nincsen soha az egesz napot átdöglöm.Az utána lévő nap is tünetmentes még csak depresszió szokott lenni az ivás miatt.Az ezutáni napon pedig újra teljesen lerészegedek és kezdődik a folyamat elölről.Ez már így megy 15 éve.3 naponta hazavágom magam ami 3 napos védettséget nyújt a pánikrohamok és szorongás ellen.Azóta egyetlen pánikrohamom sem volt.15 éve semmi.Nekem ez a módszer vált be.Eléggé extrémnek tűnhet de hatásos.Igaz,hogy azóta elváltam mert senki nem akar egy alkoholistával élni,eléggé le is csúsztam,elhíztam a fogaim mind kihullottak mert egy évtizede a pénz szűke miatt csak flakonos bort iszok(néha egy kis sört ha épp telik rá).Valamit valamiért.Én inkább ezt választottam nem a pánikrohamokat.

(#247) Dorien válasza beyruth82 (#246) üzenetére


Dorien
veterán

Én ezt nem igazán nevezném gyógyulásnak...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#248) adhee


adhee
csendes tag

Udv,
Nem akarok okoskodni, de mindenkinek ajanlom figyelmebe a Gabonaagy es az Agyepitok konyvet. Roviden osszefoglalva eliminacios dietaval lehet kezelni ezt a problemat teljes gyogyulasig. Ugyanis altalaban ezt taplalek intolerancia okozza (nam allergia), ami a mai eszkozokkel sem mitathato ki biztosan (csak az allergia). Igy egyesevel erdemes elhagyni a tej, a gluten, a cukor “szereploket”. Nagytobbsgeben a tej es a gluten a ludas. Nalunk eddig minden ilyen szorongasos, panikbetegseg ezzel a modszerrel megoldodott. Es probiotikus beontes heti 3x.... remelem tudtam segiteni... tudjatok semmit nem er az informacio ha nem hasznaljuk, tehat proba Egeszseg!!!

Írj rám, ha elfelejtettem volna értékelni. Köszönöm

(#249) Dorien válasza adhee (#248) üzenetére


Dorien
veterán

Elsősorban lelki okai vannak a szorongásnak, pánikrohamoknak, pánikbetegségnek. A túlzott tej-, cukor-, és szénhidrátbevitel legfeljebb hozzájárul ezek kialakulásához.

"Nalunk eddig minden ilyen szorongasos, panikbetegseg ezzel a modszerrel megoldodott." - Ez mit jelent bővebben?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#250) Petya XT válasza adhee (#248) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Szia,

Ezt nekem is említette a pszichiáter, egy biorezonanciás vizsgálat után. Sajnos évek óta küszködök szorongással és pánikrohamokkal, a gyógyszereket nem bírom, szedtem Frontint egy ideig, de még rosszabbul lettem tőle, az antidepresszánsok beállási idejét sem bírtam ki, így maradt a gyógynövényes történet. Jártam pszichológusnál is, szép nő volt, de kb ennyi :DDD

Viszonylag korán rájöttem én is, hogy nagyon nem mindegy mit eszik, iszik az ember, mert van amitől sokkal rosszabb lehet. Bár nálam a pánik, főleg tömegközlekedésen jött rám, és kontrollálhatatlan remegés formájában jelentkezik.

Ami nálam bevált, citromfű tea, kálcium, Omega3, Mg. Ha iszok alkoholt, napokig rosszabb minden. Sok zöldség, gyümölcs. .....tej, a gluten, a cukor..mindenkinek ezt mondják :)

Én még hozzátenném a sportot, fizikai aktivitást, cigi, kávé mellőzését stb...

Ne haragudj, de Te próbáltad a heti 3 bélmosást? Elég vadul hangzik, főleg annak tükrében, hogy nem is biztos, hogy használ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.