Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Dorien válasza laleeee (#300) üzenetére


Dorien
veterán

Én nem voltam pánikbeteg, de ő igen: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó audiofil sztereó fejhallgatók --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#302) laleeee válasza Dorien (#301) üzenetére


laleeee
őstag

Hagyjál már ezzel a hülyeséggel. Ráment egy fél órám hogy elolvassam és egy mondat utalás van benne hogy ez a nő pánikbeteg volt tíz évig. A megoldásról semmit nem tudunk meg ebből a cikkből.
Amúgy neked ez a hobbid hogy nem vagy pánikbeteg de pánikbeteg fórumokra írogatsz ?

(#303) Dorien válasza laleeee (#302) üzenetére


Dorien
veterán

Azt nem is írtam, hogy egy cikk elolvasása elmulasztja a pánikbetegségedet. Ez több éves önismereti munka. Viszont a gyógyszeripar nem érdekelt abban, hogy meggyógyítson. Miért is lenne?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó audiofil sztereó fejhallgatók --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#304) #49155328 válasza Dorien (#303) üzenetére


#49155328
törölt tag

Még jó hogy nem Blikkes cikkeket osztogatsz!

Nem vagy pánik beteg fogalmad sincs az egészről, de te megmondod a tutit! :W :C
Gratulálok! ;]

laleeee azt jelenti a tudom kezelni, hogy évek alatt kitapasztalod, megérzés alapján józan paraszti ésszel fel tudsz lépni ellene.
Kb 18 éve kezdődött, majdnem naponta jártam, vitt a mentő az SBO-ra mert azt hittem, hitték hogy szívrohamot kaptam. :W

Te neked hogy indult a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#305) laleeee válasza Dorien (#303) üzenetére


laleeee
őstag

'Eleven nőcik' , gratulálok. Honnan veszed ezt az önismeretet ha nem tudsz semmit a pánikbetegségről ?

[ Szerkesztve ]

(#306) laleeee válasza #49155328 (#304) üzenetére


laleeee
őstag

Hét hónapja egy este sok speedet fogyasztottam.Bevitt a mentő, azóta minden bajom van, iszonyú szorongás, pánikrohamok..

(#307) laleeee válasza #49155328 (#304) üzenetére


laleeee
őstag

18 év alatt nem segítettek a gyógyszerek ,sem más ? ez nem túl biztató :(

[ Szerkesztve ]

(#308) #49155328 válasza laleeee (#306) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ja, hogy drogozol :F
Még megy a speed ? ;]
Jó kis kokain, levezetésnek meg hasis.
Jó is volt ez 20 éve. :N
De ha be is nőtt az ember feje lágya, a pszichés ajándék meg a nyakunkon marad.

(#309) ( V ) válasza laleeee (#298) üzenetére


( V )
veterán

Gplay , iTunes

Sztem baromi jó cucc :)) javarészt (a lényeg) ingyenes, van támogatós rész és van ilyen 30 napot trénin ami 10K HUF de ha nem akasz rá költeni az se baj, az alap dolgok is baromi hatásosak :K

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#310) laleeee válasza #49155328 (#308) üzenetére


laleeee
őstag

Nem drogoztam azóta de előtte is nagyon ritkán pont ezért Bosszant hogy egy k**** Speed ezés miatt ilyen állapotba kerültem

(#311) laleeee válasza ( V ) (#309) üzenetére


laleeee
őstag

Köszi

(#312) laleeee válasza ( V ) (#309) üzenetére


laleeee
őstag

Azt írtad hogy ez az a app tud magyarul is, de úgy látom hogy csak spanyolul meg angolul

(#313) #49155328 válasza laleeee (#310) üzenetére


#49155328
törölt tag

Az egyik haverom egy LSD trippen maradt rajt.
Kb zombi szinten mozgott, fél évre rá arany lövés elvitte.
Lehet jobban is járt mint zombiként éljen.

(#314) laleeee válasza #49155328 (#313) üzenetére


laleeee
őstag

Ennek semmi köze az speedhez,csak annyi hogy iszonyúan felpörgettem magam és végül is a speedtől lett az első komolyabb pánikrohamom,azt hittem hogy szívinfarktusom van és azóta nem tudok kijönni belőle .a speed kiürül a szervezetből egy nap alatt. lehetett volna bármi más erősebb trauma is. Családtag halála vagy bármi hasonló

[ Szerkesztve ]

(#315) ( V ) válasza laleeee (#312) üzenetére


( V )
veterán

A videókhoz van magyar felirat.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#316) Dorien válasza laleeee (#305) üzenetére


Dorien
veterán

Nem tudok semmit a pánikbetegségről? Ezt miből gondolod? :U
Volt a családomban is pánikbeteg, több mániás depressziós és vagy 20 éve foglalkozom pszichológiával. A pszichopatológiák összefüggenek.

Pánikrohamom volt nekem is, de mindet feldolgoztam. Emellett volt számos alvászavarból fakadó pszichotikus epizódom, amiknél gyógyszerhez is kellett nyúlnom.

A cikket azért linkeltem, mert 5 éve ismerem a csajt. Van egy blogja is, hogyan küzdött éveken keresztül a pánikrohamokkal és az azoktól való szorongással, míg sikerült kilépnie belőle. Ugye ő gyógyszerész. Majd megkeresed, ha érdekel.

Meg van jó pár könyv is a témában, gondolom azokat mind elolvastad már. Bár ha a cikk elolvasása fél órába telt, akkor nem tartom valószínűnek...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó audiofil sztereó fejhallgatók --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#317) laleeee válasza Dorien (#316) üzenetére


laleeee
őstag

Még mindig itt vagy ? Keress már egy vidámabb fórumot ,örülj hogy nem vagy beteg :)
Egyébként beszéltem a csajjal ,nagyon aranyos.

[ Szerkesztve ]

(#318) sanyi0627 válasza laleeee (#302) üzenetére


sanyi0627
senior tag

A megoldást nem a neten fogod megtalálni, hanem magadban (pontosabban az agyadban keresd)

Asszony durva pánikbeteg volt, elsőnél a mentő vitte! Ott javasolták neki, hogy keressen fel szakembert, nem tette(6-8hónapig gyógynövények , vitaminok) végül nem -bírta es orvoshoz ment! Megjegyzem, ő nem maradt otthon stb. Jött elém a munkahelyre, ment vásárolni, utazott stb, próbálta legyőzni! Szakember xanaxot adott neki, nem szedte naponta pl 3x1et ,csak amikor érezte, hogy jön a roham.... utána már volt olyan, hogy a nyelvére tette a gyógyszert (hirtelen jött nagyon a pánik, nem volt előszele) És jobban is lett... be se szedte! Nem utolsó sorban az orvosa is mondta neki, hogy ne szedje folyamatosan!!!! Utána már egyre kevesebb roham volt, kevesebb gyógyszer fogyott, egyszer csak a havi bajok előtti hormonváltozás miatt voltak rohamai csak es kizárólag! Persze néha a munkahelye miatt még néha szükség volt egy félre, plusz mindig tartott magánál!

A lényeg:

Eldöntötte fejben, hogy az agya nem fogja megnyomorítani az életét! Jött a kis pánik, gyógyszer volt nála, de nem szedte, nem akarta! 2perc alatt kb elmúlt az érzés, mert tudta, hogy az agya játszik épp és ő ezt már nem akarja tovább folytatni! 2perc és elhatározás! (Plusz apenta relax, ami csak placebo valszeg, de jót tett neki) legutóbb a plázában volt egy kisebb roham nemrég, vettünk valami büdös gyógynövény cuccot, de a hatásos a vásárlás volt! Az ágy játszik, te döntöd el, hogy belemész, vagy irányítasz! Igen, vannak még rosszabb napok, nem múlt el 100%ba, de ugyanúgy tesz ellene! Első lépés, hogy fejben el kell dönteni, hogy az agyad játéka a fontos vagy az életed!

Büszke vagyok rá!

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#319) Dorien válasza sanyi0627 (#318) üzenetére


Dorien
veterán

Igen, nagyon fontos, hogy az ember küzdjön ellene és ne csak áldozati pozícióban hagyja, hogy súlyosbodjanak a tünetek. Még az elején érdemes elcsípni, kezelni és értelmezni a folyamatot, különben örvényszerűen lehúz, a személyiség magába roskad és ott már komolyabb segítségre van szükség. Nálam elég ritkán, 3-5 évente jönnek elő pszichotikus sztorik különböző sztresszorok hatására és általában egy darab 2mg-os Rivotril tabletta elég, hogy visszabillentsen és stabilizálja az alvásciklusomat. A gyökérokot, a tüneteket kiváltó mély sérülést viszont fel kell deríteni és folyamatosan dolgozni kell rajta. Ez sokszor egy teljes életen át tartó munka.

YouTube: A trauma gyógyítása | Dr. Máté Gábor (magyar felirattal) [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó audiofil sztereó fejhallgatók --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#320) #49155328 válasza Dorien (#319) üzenetére


#49155328
törölt tag

2mg Rivó? Attól aludnek 2 napig. ;]

(#321) Pszicho


Pszicho
tag

Nem véletlenül népbetegségek a pánikbetegség és a depresszió is. A "modern" életünk, társadalmi formánk hívta őket életre, magyarul az életvitelünk, elvett a kapcsolatrendszereink minőségéből egy olyan fontos tényezőt, ami egyeseknél érzékelhető tünetekké vált.
Ebből csinálnak a nagy megmondóemberek hatalmas üzletágakat, amikből hatalmas pénzük lesz, de pontosan mindig azok az emberek, akiknek halovány fingjuk sincs a betegség valódi okáról, mert sosem voltak betegek. Rengeteget kaszáltak a gyógyszerek eladásával is, ami Amerikában sokkal súlyosabb méreteket ölt. Vannak erről a témáról jó könyvek. Egyébként a meggazdagodni vágyók és másokat pénzzel lehúzók abból merítik a fizetésük nagy részét, hogy reménnyel kecsegtetik a gyógyulni vágyókat, amit könnyen elérhetnek csak vegyék meg ezt meg azt a gyógyszert és idővel jobban lesznek.
Szerintem egy szándékosan lebutított és erőszakkal fönn tartott börtönbolygón élünk, amit kívülről idegen fajok manipulálnak és ez okoz egyeseknél paranoidnak tűnő felismeréseket, amiket betegségként diagnosztizálnak és kezelni szeretnének az igazi őrült megfigyelők, akik elszeparáltan és mereven próbálják értelmezni a betegeket. Ők az igazi pszichofób pszichológusok, pszichiáterek és a társadalom átlag emberei, akik beépültek ebbe a modern 21. századi masszába.

https://olcsokonyvek.hu/konyvek/johann-hari-elveszett-kapcsolatok?gclid=Cj0KCQjw6ar4BRDnARIsAITGzlDF7L7B-LvjpGu4R0I8tz2VHtNOOucTnnfY72uFiphMKiIj8ZfHyqEaAjUZEALw_wcB

[ Szerkesztve ]

(#322) Dorien válasza Pszicho (#321) üzenetére


Dorien
veterán

Köszönöm a könyvajánlót, már be is rendeltem! :R
YouTube előzetes: [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó audiofil sztereó fejhallgatók --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#323) idegen lény válasza Fotonhámozó (#271) üzenetére


idegen lény
őstag

https://vitaltrend.hu/metionin-kapszula.html

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#324) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Sziasztok!

Kb. négy éve olvastam ezt a topicot, de soha sem gondoltam volna, hogy egyszer ide fogok írni. Igazából nem is tudom, hogy hol kezdjem, mert annyira hirtelen jött az egész, de gondolom már hamarabb jöttek a jelek, csak én nem vettem észre. Ugyanis nagyon szorongó típus vagyok. Szociális fóbia, Eritrofóbia, és a tetejébe még introvertált is vagyok. Tehát már 10 éve szorongok, de most jött ki rajtam pánikroham formájában. Már voltam megnézetni a szívemet, de az orvos nem talált semmit, akkor esett le, hogy pánikbeteg lehetek. Nyáron leépítések voltak a cégnél és azóta nem találom a helyem.

A tünetek:
Szívdobogás
hirtelen melegem van
mellkasi nyomás
magas pulzus
halálfélelem

Jövőhét csütörtökre időpontot kaptam a pszichiáterhez. Meglátjuk mit mond. Attól félek csak gyógyszereket fog felírni aztán annyi is volt.

Gyógyszerek nélkül abszolút nincs esély gyógyulásra? Esetleg tudtok szakirodalmat ajánlani a pániketegségekről és a szociális fóbiákról? :(

(#325) totron válasza Di Natale (#324) üzenetére


totron
addikt

A pszichiáter csak mankó, ha jó az összefüggés-látásod és önismereted is van mellé, majdhogynem kidobott pénz lesz. Fontos a beszélgetés bárki kompetenssel/sorstársaddal, tanulhatsz a másik küzdelmeiből, megéléseiből, plusz 1-1 frappánsan megfogalmazott, átfogó gondolat is közelebb vihet a javuláshoz/belső rendezettséghez (nyelv=gondolkodás).
A szociális fóbiának nem csak ellentétpárja a szeparációs szorongás, hanem kéz a kézben járnak, tehát egyensúly kell, mint a természetben is - részei vagyunk, csak jól el szoktuk felejteni - nem pedig kinézni egy átellenes pontot/végállást és a béke szigetének képzelni azt, különben szembe találod magad a csigaház-effektussal (fajlagosan legnagyobb inger)

A jeleket, előzményeket illetően jó a gondolatod.

Jobbító tényezők, nem közhelyekként:
- zenehallgatás vagy zenélés
- kreatív hobbi, amiben igazán szenvedéllyel tudsz részt venni és repül az idő
- érdemi-értelmes felemelő kommunikáció / akár csoportterápia formátumban, de ha van tényleges barátod, ilyenkor nagyon jól tud jönni, illetve a párkapcsolat próbájává is könnyedén tud válni egy ilyen kiütközött állapot
- tér/természet látogatása/friss levegő
- számottevő mozgás
- hasznos funkció ellátása a munkában/otthon
- Szabó Péter és a gyógyszerek gondos kerülése.

Gyakori gond, hogy a csávába került delikvens automatikusan meg akarja úszni az önismeretet a továbbiakban is és a fogyasztóiságban pallérozott elmével a külső segítséget, mint olyat alaposan félreértelmezi. Őnismeret-fejlesztés nélkül nem fog menni. Mindenki eldöntheti, hogy hány fölös kör után kívánja befogadni ezt a tényt.

Említődött fentebb a paleolit, az minden szinten bullshit, viszont a bélflóra-háztartásnak tényleg sok mindenhez van köze a működésünk során. Van, akinél a tüneteket nagyban erősíti a keményítő/módosított keményítő pl. Hatásmechanizmus tekintetében akár az ujjlenyomathoz hasonló egyediséggel működnek ezek. Ebből is látszik, hogy kívülről csak közelítő, félmegoldások, amire érdemes számítani.

(#326) Borostyán válasza Di Natale (#324) üzenetére


Borostyán
friss újonc

Hogy vagy most?

(#327) Narxis válasza Borostyán (#326) üzenetére


Narxis
nagyúr

Reméljük jobban.

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.