Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

60 körül már egy Redmi (/Note) 3 Pro kenterbe veri, B20 ide vagy oda.

(#2) TheSaint válasza mg1992mg (#1) üzenetére


TheSaint
aktív tag

60-ért tényleg van jobb teló is, de most [gearbesten] 44e HUF szállítással együtt. EU-s raktárból áfa, vámmentesen!

(#3) nyisziati


nyisziati
veterán

Köszi a tesztet, nagyon jó lett és a legtöbb kérdésre választ ad.

Egy pár észrevétel:
"egy edzett üveg kijelző védőt. Ez utóbbit nem igazán értem. Tudomásom szerint Dragon Trail védi a kijelzőt"
Az inkább a karcok ellen jó. Tapasztalatom szerint leejtés ellen továbbra is a kijelzővédő és egy tok a legjobb. Lehetőleg puha szilikon.

Az én telóm is tudja a gesztusvezérléseket, de hasonlóan használhatatlan (gyakran zsebben felold, sőt, övtáskában(!!) is).

"36378 pontot kapott a 6.1.4-es verzióban."
Az nem is rossz! Az enyém (THL) kb. 27.000-et, de nekem mindenre elég, pedig elég "vadul" használom. Egyedül a RAM kevés, most váltok majd emiatt 2 gigára. A játékok is jól futnak, pl. Asphalt 8 is kiválóan megy, igaz, alacsony grafikán, közepesen már csak átlagos. (afölött meg laggol :) )
De eddig szinte minden játék futott, úgyhogy 36000-nek is elégnek kell lennie.

"Rajta hagytam reggelig a telefont, de nem sokat változott, olyan 3900 mAh-ig ment fel, és akkor már 0 mA áramfelvételt jelzett."

Akkor sajnos "Oukamutel"-lel van dolgunk, az a 6.000 mAh csak kb. 4.000. :(((
Ez van, más telónál is történt már ilyen. Nem kellemes érzés, ha átverik az embert, de sajnos ez van.
A lényeg, hogy neked jól használható legyen.

Kívánom, hogy sok örömöd teljen benne, és még egyszer köszi a befektetett munkát. :C

(#4) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Megkérdezhetem, hogy milyen program amivel tesztelted a GPS-t?

Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#5) jFox válasza mg1992mg (#1) üzenetére


jFox
őstag

Nekem nem annyi volt, én előrendelésbe vettem akkor cakk-pakk olyan 40k-körül jött ki.
Csak a mostani ára már magasabb, plusz dollár ára is emelkedett, plusz ha rájön a vám+áfa akkor ennyire jön ki.
De ahogy TheSaint kolléga írta a GB-n még olcsóbb.

@nyiszlati: Közben végeztem még egy tesztet sima 5v2A-es töltőfejjel, nem gyorstöltve meg van 6000mAh. :K

@sanzi89: GPS Test

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#6) IldiH válasza jFox (#5) üzenetére


IldiH
aktív tag

Köszi a tesztet- Már nekem is jön 1 :D
Én azt mondanám, hogy kísérletezz a gyorstöltővel, a sima 6000-nél sem volt mindegy hogyan van beledugva. Valahogy egyik K-nál sem tökéletes az illeszkedés. Nem megfelelően bedugva is tölt és 100%-ot ír ki, de mégsem megy bele annyi. Ha sikerül megtalálni a jó pontot, akkor gyorstöltéssel is meg lesz a 6000.

(#7) b0bcat


b0bcat
addikt

Azért az akku mérés adatai elég kiábrándítók... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#8) Ganzer válasza b0bcat (#7) üzenetére


Ganzer
aktív tag

(Oh, elnézést, nem neked ment) Köszi a tesztet, egész korrekt mobil. Én egy K10000-est használok második mobilnak nagy elégedettséggel.

[ Szerkesztve ]

(#9) puskas2 válasza jFox (#5) üzenetére


puskas2
csendes tag

Kösz a tesztet. Egy hete használom nagy megelégedéssel, coolpad f1-ről váltottam. Az akku normál 5v 2a töltővel mérve 5900 mah.

Ez azért egész jó, az első teljes feltöltést követően.

[ Szerkesztve ]

(#10) b0bcat válasza puskas2 (#9) üzenetére


b0bcat
addikt

Ezeken a képernyőfotókon miért vannak képernyő gombok? Ennek a készüléknek a képernyő alatt vannak a gombjai, nem?

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#11) puskas2 válasza b0bcat (#10) üzenetére


puskas2
csendes tag

Úgy van ahogy írtad.Sötétben viszont jól jönnek a kijelzőn megjelenített gombok, mivel nincs háttérvivágítása az alsó gombsornak.

(#12) b0bcat válasza puskas2 (#11) üzenetére


b0bcat
addikt

És hol kapcsoltad be ezeket a gombokat? Mókolás nélkül meg lehet ezt tenni ezen a készüléken?

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#13) puskas2 válasza b0bcat (#12) üzenetére


puskas2
csendes tag

Én root+xposed+ a playről letöltöttem az softkey enabler progit, de próbáld meg root nélkül, a playen van több soft key engedélyező amik nem kérik.
Nekem a root mindenképp kellett, mert a vendég mód nincs engedélyezve a telón, az engedélyezéséhez pedig xposed szükséges.

(#14) IldiH válasza puskas2 (#13) üzenetére


IldiH
aktív tag

A rootoláshoz tudsz adni segítséget? ( link, leírás, stb) :)

(#15) puskas2 válasza IldiH (#14) üzenetére


puskas2
csendes tag

[link]
A fenti linkről mindent letölthetsz ami a rootoláshoz kell.
"Sp Flash tool"-lal számítógépen keresztül telepíted a twrp-t a telefonodra. A supersu zip fájlt felmásolod a telóra és twrp-ből telepíted. Twrp elindítása, bekapcs és hangerő + gombok együttes megnyomásával érhető el. Flash tool és twrp használatára leírást a android dual sim topicban találhatsz.
Csak saját felelősségre csináld.

[ Szerkesztve ]

(#16) pilu85


pilu85
őstag

az elephone p5000 6300mA akksival egy bénaság. :S

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#17) pilu85 válasza pilu85 (#16) üzenetére


pilu85
őstag

ez célzás hogy ez is az. :D

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#18) o_tom


o_tom
aktív tag

Jó kis készülék. Ahogy láttam az ajánlatokat, már úton a futószalagról a K7000

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#19) .DLL


.DLL
veterán

Durva, hogy a bemkutató cikkből (de nevezhetjük tesztnek is, mindenesetre) nem derül ki, hogy mekkora készülékkel van dolgunk.

"Az előlap nagy részét a kijelző uralja." - No shit! :Y

csak ennyi kellett volna:

"Az előlap nagy részét a X colos/inch-es kijelző uralja." X=?

(P.H.)

(#20) puskas2 válasza pilu85 (#17) üzenetére


puskas2
csendes tag

Most összetörtem! Na megyek veszek is egy ájfónt. Ja, mégsem. :P

(#21) paperboy


paperboy
senior tag

Sajnos én úgy vagyok vele, hogy soha többé ilyen nevenincs kínai telefont. Ugyan ezzel a hardverrel már csalódtam egyet, egyszerűen ezek a kis gyártók nem tudnak normálisan összerakni egy telefont, persze termékfotók csilivilik, majd rájössz huzamosabb használat után, nekem pl felső részen szétment az illesztés és bement a por a kijelző és az érintőpanel közé. A másik nagyon idegesítő dolog, amiket tesztekben is sokszor igazolnak, hogy olyan kamu adatokat adnak meg hivatalosan ráadásul, hogy én szégyenlem magam helyettük. Általában az akkuk kapacitása jó eséllyel nem annyi mint amit feltüntetnek, nem is az a kamera szenzor van benne amit írnak, esetemben így volt, sőt Amoledesként árulták a telefont, természetesen egy mezei ips volt benne...

Szóval maradok inkább az ismertebb márkáknál, ég és föld a különbség. Jó persze nem azt mondom, hogy esélytelen lehet kifogni egy normális verziót de ez 100-ból 1 eset...

(#22) puskas2 válasza paperboy (#21) üzenetére


puskas2
csendes tag

Sok igazság van abban amit leírtál. Rengeteg kínai telefon, tablett, tv-box ment már át a kezemen, közöttük rengeteg minősíthetetlen minőségű. A bevált módszer, sok utánnaolvasás, felhasználóktól begyűjtött vélemények, és imádd buherálni a kütyüidet.

(#23) jFox válasza .DLL (#19) üzenetére


jFox
őstag

Bocsi, de nem vagyok profi újságíró. :B Ez maradt. Pótlom.

5,5" a kijelző mérete. De a cikk végén van egy TinyDeal -es link, ott minden egyéb specifikációs adat megtalálható. :K

Pilu85: ez viszont elég jól használható. Szerintem!

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#24) .DLL válasza jFox (#23) üzenetére


.DLL
veterán

Köszönöm! :R
Ettől tartottam, ez nekem már túl nagy lenne. :( Persze dícséret, hogy kihasználták a tepsi helyet egy 6Ah-s akkuval. :) Valóban annyi van benne, vagy kínai szokás szerint átmatricázott 4-5Ah-s?

(P.H.)

(#25) jFox válasza .DLL (#24) üzenetére


jFox
őstag

Igen 6Ah-s. Valószínűleg a gyorstöltő átverte a műszert. Én is újra teszteltem normál töltővel meg itt a topicban is megerősítették. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#26) maddionmax


maddionmax
aktív tag

Szintén tegnap óta K6000 Pro tulaj vagyok és ha nem haragszol kijavítanék egy dolgot a cikkedben:

"A korábbi hírekkel ellentétben sajnos nem AMOLED kijelző van a kütyüben, és az USB Type C-t is nélkülöznünk kell, de nem is olyan nagy baj ez."

Amit be is linkeltél, az a K6000 Premium tervezett konfigja volt, a Pro-nál ezek sosem merültek fel tudtommal. A Pro esetében mindig MTK MT6753, Mali 720MP és IPS kijelző volt megjelölve.

(#27) papp54


papp54
aktív tag

Nekem tetszett ez a bemutató egy ilyen készüléket szeretnék majd beszerezni július kőzepén, kőszi a bemutatott és remélem lesz topicja is késöbb ennek a készüléknek is.

Samsung Galaxy A52s 5G

(#28) Brogyi válasza jFox (#25) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ne már fiúk. Jó az a gyors töltő!
Számolj egy picit. Az elején 9V-tal tölt. Talán 12V is megy. Ezt nem tudom, mert nincs ilyenem.
Szóval ha nagy feszültséggel tölt akkor kis, vagy kisebb áram megy bele. Tehát marhaság nézni az "Ah".
Főleg úgy, hogy a akksi feszültsége nem 5V.
Ha a gagyi USB tesztered kijelzőjén van "Wh" azzal jobban jársz. Az figyelembe veszi a feszültség változását.
Azt hasonlíthatod össze, de ti tudjátok. Ha nektek az ósdi, régi töltő kell. Legyen.
Nekem van régi. Kicserél velem? Nekem a 18W-os új kell. :DD

[ Szerkesztve ]

(#29) jFox válasza Brogyi (#28) üzenetére


jFox
őstag

Talán a képen is látszik, de az elején 9V 1,8A-el töltött. Tehát nem hogy kevesebb, hanem több amperrel, amikor átváltott 5V-ra akkor olyan 800mA-el töltött. Igazából akár mennyi amperrel töltöd, a végén csak annyi megy bele, ami a kapacitása. A "gagyi usb teszter" ezt már párszor bizonyította nekem. Itt inkább az lehet, hogy a megemelt töltőfesz miatt gyorsabban tolja bele azt az áramot, amit normál esetben (5V-on) lassabban tesz. És mivel a kapacitása mAh-ban van megadva az idő tényezőn csúszik el a mérés.
Mint írtam a topicban, (de majd beleteszem a cikkbe is)
normál 5V 2A-es töltővel kijött a közel 6Ah. :K Csak tartott vagy 10 óráig míg feltöltötte. :P
Viszont tovább így sem bírja. :( Tehát a 6A ezzel a HW-el 2 max 3 nap.

Egyébbként csak akkor jársz jól a gyorstöltővel, ha a telefonod is tudja ezt a funkciót. És ráadásul több szabvány van. (MTK, Qualcom,stb.) :K

@maddionmax: ezexerint lesz Prémium is? Én arra gondoltam, hogy ez lett belőle végűl. :B

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#30) Brogyi válasza jFox (#29) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hidd el kijön az a "Ah" gyorstöltővel is. Nekem harmada a kapacitás, de nézzünk egy kis matekot.
t=1:47h
Q=1179mAh
W=10,562Wh
Ha gyors, ha lassú a "W" mindig ua. Legalább is ezt várnám el. Az adatok egy 10%-ig lemerült teló adatai, amit persze gyors töltő nyomott fel. Lassú töltés esetén 5V játszik. Elosztva a "W"-t 5V-vel megkapod a Q-t.
2112,4mAh-ot kapsz. Milyen érdekes mintha 2x annyi "Ah" ment bele. Közbe frászt.
Ezért baromság nézni a Q-t vagy Ah-t. Attól függ, ki hogy figyelt fizika órán.
A töltő karakterisztikája kb. a kondenzátor töltési karakteriszika jellegére hasonlít. Így 5V-on szinte soha nem fog 2A-rel tölteni,
Azt hiszem egyről beszélünk csak egy kicsit én másképpen látom. :R

(#31) Spuri2000 válasza papp54 (#27) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Kolléga most vett ilyet. Jó nagy batár. A képe jó, hangszóró + kamera gyenge.

(#32) nyisziati válasza Spuri2000 (#31) üzenetére


nyisziati
veterán

MTK chipset esetén a Mobiluncle Tools-szal be lehet állítani a mikrofon érzékenységét. Az enyémen is az segített (túl halk volt).

A szoftverfrissítések pedig sokszor a kamera minőségére is jótékonyan hatnak.

(#33) hupisom1 válasza o_tom (#18) üzenetére


hupisom1
tag

Szia ! Melyik futószalagról vettél k7000-et vagy " uton a webshopok-ba akart lenni ? :)

(#34) maddionmax válasza nyisziati (#32) üzenetére


maddionmax
aktív tag

A kamera érzékenyéségén látszik, hogy jó lenne, de a szoftveres támogatása kissé gyenge.
Ha azt is javítják, részemről abszolút Best Buy készülék volt/lesz.

(#35) fateless


fateless
veterán

Gondolkodtam ezen a telefonon sokat, örülök a tesztnek, hogy megírtad, mert így nem kell látatlanban döntenem.
A kamerával lőnél még képeket? Eddig nem túl biztató az összkép képalkotás terén, de reménykedem benne, hogy ez változhat. Nem baj, ha nem vagy profi fotós, nem profi fotók kellenek, csak a gyereket fényképezem többnyire, de a ZTE Axon mini és az Innos D6000 mellett/után ez a kamera kevés lenne számomra.
Kösz előre is.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#36) Titan44


Titan44
tag

60-ert mar boven kapni a hardverapron is Samsung Galaxy Note 3-ast, esni kell meg az arnak hogy jo ajanlatta valjon.

A kilencvenes évek zenéi: https://www.facebook.com/ilove90sclub

(#37) Tomikaa.


Tomikaa.
tag

Inkább egy Vernee Thor 40-ért magyar garanciával Eustockról, ha elég az 5 colos kijelző. Esetleg P8 lite.

(#38) jano_77


jano_77
nagyúr

Köszönöm a tesztet, leírást a készülékről! Éppen ezzel szemezek én is és sokban segíti majd a döntésemet végül. Egy dologra volnék nagyon kíváncsi, amire nem tértél ki a leírásodban!
Dual Active vagy Standby?!?
Korábban olyan specifikációkat láttam erről a telóról, hogy dual ACTIVE - éppen amiatt gondolkodtam el rajta - most viszont ugyan ezen az oldalon csak Standby van írva!? Mitől változott?!? Mi valójában?

Köszi még1x. :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#39) b0bcat válasza jano_77 (#38) üzenetére


b0bcat
addikt

Ennyi pénzért biztosan nem dual active. :N

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#40) jano_77 válasza b0bcat (#39) üzenetére


jano_77
nagyúr

Értem és köszönöm. Akkor ezek szerint tévesek voltak a speckók az oldalakon. :U
Viszont akkor sajnos lehet kiesik a lehetőségek közül számomra. :(

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Nagyon off téma de muszáj rákérdeznem: Az Oukitel k10000-nél azt a kis szürke tárcsát amivel különböző funkciókat lehet elérni, hogy lehetne eltűntetni? Egyszerűen nem tudok rájönni, és baromira zavar.

(#42) b0bcat válasza jano_77 (#40) üzenetére


b0bcat
addikt

Ha ragaszkodsz a dual active-hoz, akkor kb. háromszor ennyi pénzzel készülj... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#43) jFox válasza fateless (#35) üzenetére


jFox
őstag

Milyen fotókra lennél még kíváncsi?

Ganzer: benne van a cikkben. :K
Tomeeka: néztem én is a Vernee-t, de akkor még nem volt az EuStock-ban. :( És vonzott a nagy(obb) akksi.

Jano77: sajnos csak DualStandby :(

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#44) fateless válasza jFox (#43) üzenetére


fateless
veterán

Igazából bármire. Ez most alapvetően egy témáról szólt, az erdő, természet. Itt a fények sem voltak igazán ideálisak.
Szóval ha jártodban-keltedben lősz pár képet utcáról, olyan helyről, ahol van napos és árnyékos rész is a képen, emberről, makrót, akkor az nagyon jó lenne a kamera megismerésében. Ha alap beállításon hagyod, az is elég, tehát nem kell zsonglőrködni hozzá, csak "ellőni" és kész.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#45) jFox válasza fateless (#44) üzenetére


jFox
őstag

Ok, csinálok párat és bekerakom a a cikkben szereplő fotó albumba.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#46) maddionmax válasza jFox (#29) üzenetére


maddionmax
aktív tag

Én reménykedem a Premiumban, mivel az minden paraméterében erősebb lesz,mint a Pro.
Addig meg elkarcolgatok ezzel :)

(#47) jFox válasza fateless (#44) üzenetére


jFox
őstag

Violà. 3 új fotó került az albumba. Van utca verőfényben, árnyék, meg az ég felé is fotóztam.

maddionmax: úgy legyen! A kínaiak szeretnek néha nagyot álmodni, aztán a fele sem lesz belőle. Ezért gondoltam, hogy a Pro lett a Prémium- ból. De legyen igazad! :K

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#48) Ganzer válasza jFox (#43) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Hú köszönöm, ezer hála :)

(#49) jano_77 válasza b0bcat (#42) üzenetére


jano_77
nagyúr

az a baj, hogy nem nagyon láttam eddig olyan telót az ASUS Zenfone 2 kívül, ami tudná a dual Active-ot!?

Dual Standby-el az csak a bajom, hogy ha egyik kártyán beszélek, akkor a másikon nem tudnak hívni és ha vki megpróbál, akkor erről nem kapok értesítést!? A másik félnek azt fogja jelezni a telefonja, hogy ki vagyok kapcsolva és vagy megpróbálja később vagy sem!? Én meg ugye nem tudom visszahívni, mert nem lesz róla semmi értesítés, jelzés, hogy keresett. :F :U Ebben a formában szerintem nem sok értelme van a dual sim-nek!? Tévedek?

(#46) maddionmax: ITT írnak róla a Mobilarénán, de még nem tudták, hogy mikor lesz kapható. :( De az talán bizakodásra ad okot, hogy ITT nagyon részletes leírás, specifikációt adnak meg. ITT pedig látható egy összehasonlítás a ZTE Axon 7, Asus Zenfone 3 Deluxe és OnePlus3 készülékekkel.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#50) jFox válasza jano_77 (#49) üzenetére


jFox
őstag

Én ezt úgy hidaltam át, hogy egymásra vannak átirányítva a kártyák. Így ha hívnak a másikon amíg az egyiken beszélek, ugyanúgy kicsöng és vissza tudom hívni.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.