Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) virkir válasza micafighter (#946) üzenetére


virkir
veterán

Hát pedig nagyon nem egyforma képeket csinálnak.

Nekem az oppo-é jobban tetszik de hozzá kell tenni van hibája mindkettőnek.
A mobilaréna meg ha már a kijelzőt profin teszteli akkor nem lenne baj ha a fényképező részre is nagyobb gondot fordítana.
Talán lehetne összehasonlítani de így, hogy azt rakják fel ami éppen sikerül esély sincs.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#952) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

De nem adja a marhivot fene enne meg :W

pedig mar 2k-val tulhaladtak rajtam :o

[ Szerkesztve ]

(#953) kano válasza LógaGéza (#940) üzenetére


kano
nagyúr

Nyugodtan hihetsz neki. Nekem is már 6 rendelésem átjött (és nem 1 helyről).
Egyébként nagyon jó telók a Xiaomi-k és azok már bizonyítottak. Az OPO még nem annyira...
Most is egy Xiaomi Redmi 1S-t használok.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#954) kano válasza #16820480 (#943) üzenetére


kano
nagyúr

Ez a gombok elhelyezése érdekes téma....
Minden telefonomon eddig úgy volt, hogy menü, home, vissza. Egyedül a HUAWEI és az LG tette ezt fordítva (illetve még a SONY, de olyat nem veszek). A legtöbb telón ez menü, home, vissza sorrendben van...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#955) ZoleeHU válasza kano (#954) üzenetére


ZoleeHU
tag

menü, home, vissza
így és kéne lenni minden telónak.
Csak ámulok, amikor vissza, home, menü van. Mindig a menüt nyomom meg vissza helyett.

[ Szerkesztve ]

(#956) #16820480 válasza kano (#954) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez azért érdekes elképzelés, mert ugye az eredeti AOSP szoftverben midnig is úgy volt, amióta 3 gomb van, hogy vissza, home, multitask. Egyáltalán nincs keresnivalója már menünek ott lent, legacy funkció. Viszont a három gombot a Samsung kezdte el fordítva használni, ha jól emlékszem, aztán a többiek meg mentek utánuk valami érthetetlen okból.

(#957) kano válasza ZoleeHU (#955) üzenetére


kano
nagyúr

Csak megszokás kérdése szerintem, de én is úgy tudtam, hogy az az alap. Akkor volt ez gáz amikor az LG G-met és a Xiaomimat egyszerre használtam (mindkettőn eltérő ezen gombok sorrendje).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#958) kano válasza #16820480 (#956) üzenetére


kano
nagyúr

Az lehet, de most már a többségen így van elhelyezve (menü, home, vissza). Meg kellene csinálni változtathatóra és kész...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#959) #16820480 válasza kano (#958) üzenetére


#16820480
törölt tag

Éppen ez az, hogy a szofteres gombok változtathatóak, de például a hülye Xiaomi még midnig érintőgombozik, meg mondjuk a Samsung is, de ők senkit nem érdekelnek, amilyen rakás trágya újabban szinte midnen telefonjuk...

(#960) Viktor0610 válasza #16820480 (#959) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem semmi bajom a kapacitív gombokkal. :P

Nekem ne vegyen el az "értékes" kijelzőből a gomb egy pixelt sem! :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#961) kano válasza #16820480 (#959) üzenetére


kano
nagyúr

A Samsungé... Xiaomival semmi gond nincs.
De igazából én is jobban kedvelem a kapacitív gombokat a telefonon (OPO-nál is egyből ki fogom kapcsolni a szoftvereseket).
Ízlések és pofonok..

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#962) #16820480 válasza kano (#961) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem kell kikapcsolni, mert alapból a kapacitíc gombokat használja.
Engem sem azért zavarnak a kapacitív gombok, mert hogy fúúúj kapacitív gombok, hanem mert nem lehet veriálni őket, és nem tudom megfordítani rendesen a sorrendet. Illetve a funkciókat át lehetne talán rendezni CM-ben is simán, de a képüket nem lehet. Akkor lenne jó, ha mondjuk csak egy-egy pötty lenne a gombok helyén, vagy mondjuk egy pár led-ből álló mozaik, amit lehet változtatni.

(#963) micafighter válasza virkir (#951) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én GSMArenát szoktam elsö sorban olvasgatni, nagyon profi kamera összehasonlitásuk van, ha gépközelbe kerülök be is linkelem ide és mindenki eldöntheti maga, melyik tetszik neki jobban :)

sheratan: teljesen egyetértek :K Nem tudom miért erölteti minden gyártó a saját elképzelését..

[ Szerkesztve ]

(#964) micafighter


micafighter
nagyúr

Hivatalos stock android, azaz AOSP 4.4.4. az 1+1re: [link] ;)

(#965) ßrainiac válasza #16820480 (#959) üzenetére


ßrainiac
addikt

Egyik telefonjuk sem volt valami nagy szam, legalabbis egy Nexushoz kepest. A Galaxy Nexus mondjuk - a kameratol eltekintve - egy eleg jo telo volt mondjuk es samu is.

A gombok elhelyezese neha nekem is okozott "fejfajasokat" egy-egy csere utan, de a Nexus-fele "vissza, home, recent apps" szerintem baromi jo ugy, ahogy van.

Erinto gombok a kijelzon vs a hazon: en szo szerint utaltam a kijelzon elhelyezett gombok gondolatat, de csak addig amig meg nem vettem az elso ilyen telomat. Tok jo meretuek a gombok, jo az elhelyezesuk, hasznalhato vele a telo. Mig a masik esetben tulsagosan lent vannak, nagy fenyben nem jol latni, megnyomodnak veletlenul es sokszor majdnem kiejti az ember a kezebol a telefont ahogy probalja megnyomni (ez a tapasztalatom kb. 20 Android telo birtoklasa utan).

micafighter: Hm, jo hirek! Bar ha a Cm11S hozza az elvarasokat, nem lesz szukseg ra ^^ engem akkor erdekelne, ha olyan "smooth" lenne mint a Nexus 5. CM nem tudom, hogy tudni fogja-e ezt. Az is igaz, hogy mar reg romoltam CM-et telora..

[ Szerkesztve ]

(#966) micafighter válasza virkir (#951) üzenetére


micafighter
nagyúr

Íme egy normális összehasonlító a képek minőségéről: [link] Find 7 vs 1+1 vs Find 7a ;)

(#965) ßrainiac: ,,Tok jo meretuek a gombok, jo az elhelyezesuk, hasznalhato vele a telo" és ráadásul teljesen személyre szabható, annyi gombot teszel oda amennyit akarsz, de személyre szabható még a gombok mérete, elhelyezése, ikonja, funkciója de el is lehet rejteni az egészet ha úgy tetszik, hogy például gesture-ra jöjjenek elő a gombok. Kettő hátrányuk van, egyrészt a képernyőből fogják a helyet, másrészt nedves kézzel való müködtetés. Nedves kézzel viszont már vannak müködö kijelzők ugyhogy ez megoldott, a kijelzőből viszont tényleg helyet foglal el, de a kapcitív/fizikai gombok ugyanúgy helyet fognak, és azt nem tudod szeméylre szabni, hogy mennyi helyet foglaljon, vagy épp elrejteni.. :U

Az nyilván más kérdés, ha a telefonon már vannak fizikai/kapcitív gombok, akkor nem biztos hogy érdemes tovább csökkenteni az előlap hasznos terét még képernyő gombokkal.

[ Szerkesztve ]

(#967) #16820480 válasza micafighter (#964) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nincs benne vpn, ez egyelőre nem az én verzióm... :DDD

(#968) leslien válasza micafighter (#966) üzenetére


leslien
nagyúr

most dobtam fel a cm11s , egyelőre az mondom h műkszik még a gyors töltés is .kamera valóban van mit javítani a Opponak mert zajosak,de a OPO sem tökéletes. (estére többet tudok mondani)
kérdés opo kamera app van fent ott van 13mp 2x miért? talán az egyik 16:9 lehet?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#969) axlfsi válasza micafighter (#966) üzenetére


axlfsi
veterán

Az nyilván más kérdés, ha a telefonon már vannak fizikai/kapcitív gombok, akkor nem biztos hogy érdemes tovább csökkenteni az előlap hasznos terét még képernyő gombokkal.

Én ugyanezen a véleményen vagyok! Ne vegyen már el a kijelzőmből egy mm-t sem, semmilyen szoftveres gomb. Jó az nekem az alján, nem ejtem el :) De azért vannak az opciók, hogy mindenki válassza ki a magának megfelelőt - kár is ezen agonizálni :)

((mica, ment pü :K ))

(#968) leslien "...egyelőre az mondom h műkszik még a gyors töltés is ..."

Ez alatt meg mit értesz, hogy gyors töltés? Vannak opciók? Én nem láttam...

Szerk.: JA, hogy neked OPPO F7a van, csak ebbe a topikba írsz?! :P ... most látom csak, dikk (az aláírásodból) :)

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#970) leslien válasza axlfsi (#969) üzenetére


leslien
nagyúr

család látogatáson vagyok ;)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#971) kano válasza axlfsi (#969) üzenetére


kano
nagyúr

Az Oppo Find7a-ban van.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#972) micafighter válasza leslien (#970) üzenetére


micafighter
nagyúr

Haha :C

(#969) axlfsi elolvastam, köszönöm szépen mégegyszer a részletes leírást :)

[ Szerkesztve ]

(#973) Lomha 8V válasza leslien (#970) üzenetére


Lomha 8V
addikt

:DDD Ez jó volt. :D

(#974) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Érdekes leírás a kütyü felépítéséről (angol):

Inside the OnePlus One phone: What the specs don't tell you

(#975) leslien válasza leslien (#968) üzenetére


leslien
nagyúr

erre gondoltam miért van 2x a 13mp?

egyébként tök jó képeket lő :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#976) kano válasza leslien (#975) üzenetére


kano
nagyúr

Valószínű, hogy az egyik wide lesz. Próbáld ki..

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#977) Integra válasza Lomha 8V (#974) üzenetére


Integra
titán

már az első mondata is rossz :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#978) micafighter válasza Integra (#977) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mármint nyelvtanilag ? :)

(#979) axlfsi válasza micafighter (#978) üzenetére


axlfsi
veterán

Arról nem is beszélve, hogy a második mondatban azt írja, van 16 és 32GB-os változat :W :( ... idióták. Nem is olvasom tovább, számomra hiteltelen már így!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#980) micafighter válasza axlfsi (#979) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ifixitröl vették egyébként az összes infót, amit pár hete már belinkeltem :) ök értik a dolgukat

(#981) ßrainiac válasza Integra (#977) üzenetére


ßrainiac
addikt

"and the LCD and digitizer glass are fuzed together"

^^

(#982) axlfsi válasza micafighter (#980) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, pont néztem én is, hogy mekkora balfaxok; nem elég, hogy lopták az infót, még lopni sem tudnak rendesen. iFixit-en szépen le van írva minden, ott nem bakiztak a 32GB RAM-mal... mindegy, kár érte a szó is...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#983) ikarasz


ikarasz
csendes tag

Sziasztok megjött az én egyetlenem is :C valaki tudja már ,hogy azt a gusztusos bambusz hátlapot mikortól lehet bezsákolni?

(#984) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Ma jott is valami :C

Mostmar tudom, kezben mekkora a telefon.

Egesz jo minoseguek, kicsit draga volt (1.999 Ft szallitassal, de Nexus 4/5-re ugyanilyet 400 HUF korul tudtam free shippinggel).

Osszes kep itt

(#985) MartOOn válasza ßrainiac (#984) üzenetére


MartOOn
addikt

Jófélék! Megjohetnenek már az en tokjaim is. Kinabol hajokaznak szerencsetlenek... :)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#986) Lomha 8V válasza axlfsi (#982) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Te minden ilyen piti dologtól így felhúzod magad? :D

(#987) ßrainiac válasza MartOOn (#985) üzenetére


ßrainiac
addikt

Jah, de magamat ismerve lesznek meg tok rendelesek :DDD

Olyan kene nagyon, amiben van utes elnyelo reteg. Amitol a tok horpad be. De nem hinnem, hogy fog hozza gyartani a Spigen..

(#988) axlfsi válasza Lomha 8V (#986) üzenetére


axlfsi
veterán

Egyáltalán nem húztam fel magam.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#989) Lomha 8V válasza axlfsi (#988) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Akkor elnézést, azt hittem. :)

(#983) ikarasz: Kínából vagy Európából rendelted?

[ Szerkesztve ]

(#990) micafighter válasza ßrainiac (#981) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mit nem értesz ezen? Fúzionáltak :DDD

(#987) ßrainiac: ,,De nem hinnem, hogy fog hozza gyartani a Spigen.." esettanulmány :) Az első hozzászólást ajánlom figyelmetekbe ;)

[ Szerkesztve ]

(#991) ßrainiac válasza micafighter (#990) üzenetére


ßrainiac
addikt

Mennyire tudtam, hogy mi fogad majd a linkre kattintas utan! :))

"Esettanulmany" > arra gondolsz, hogy lehetne irni a Spigennek? Par honap mulva lehet, hogy mar Nexus 6-tal rohangalok, szvsz felesleges tornom magam :DDD de egyebkent azt sem hiszem, hogy a tobbsegunknek meg lesz meg a telo 1 ev mulva. (Persze ne legyen igazam, dehat muszaj mindig megvenni az ujat ;])

[ Szerkesztve ]

(#992) Integra


Integra
titán

jön a stock android hozzá

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#993) micafighter válasza ßrainiac (#991) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ezt a lehetőséget nem lehetett kihagyni :D

De ugyanakkor semmi vesztenivalónk nincs, az említett példánál az lett a megoldás, hogy nyitottak egy preorder oldalt, és ha összegyült a 120 megrendelés akkor megcsinálták a terméket, (és onnantól egyébként már szabadon rendelhető), ha pedig nem gyűlt össze annyi preorder akkor mindenki visszakapta a pénzét. :)

[ Szerkesztve ]

(#994) bajaki válasza Integra (#992) üzenetére


bajaki
őstag

Ez így elég jól is elsülhet. Amikor jön az L akkor a stock-ot hamarabb ki tudják adni rá.

(#995) ikarasz válasza micafighter (#990) üzenetére


ikarasz
csendes tag

Nem rendeltem meg mert csak a OnePlus.net-en láttam eddig és ott még nem rendelhető "coming soon" státusza van....Lehet ezt valahol máshol is kapni :Y ?? Sehol nem láttam még babusz hátlapot OnePlus oldalán kívűl

[ Szerkesztve ]

(#996) ikarasz válasza Lomha 8V (#989) üzenetére


ikarasz
csendes tag

Nem rendeltem meg mert csak a OnePlus.net-en láttam eddig és ott még nem rendelhető "coming soon" státusza van....Lehet ezt valahol máshol is kapni :Y ?? Sehol nem láttam még babusz hátlapot OnePlus oldalán kívűl

(#997) micafighter válasza ikarasz (#996) üzenetére


micafighter
nagyúr

A forumtársunk szerintem arra gondolt, hogy a telefont honnan rendelted :) A bambusz hátlapot meg én mindenképp az 1+tol rendelném az utánzatok/hamisitványok elkerülése végett.

(#998) ikarasz válasza micafighter (#997) üzenetére


ikarasz
csendes tag

ááááá....kész vagyok magamtól :W :W ...igen a telefon már otthon vár az Alibabán rendeltem 64 GB fekete....még egy Nilkin tok úton van... de ezt az eredeti bambusz hátlapot még szeretném naggyon.

(#999) Zoli_007 válasza ikarasz (#996) üzenetére


Zoli_007
tag

Engem inkább a sima fa érdekelne, nem kell nekem bambusz :D Csak még nem kapható, remélem hamarosan elkezdik azokat is gyártani.

OPO -> OPT -> P20 -> S22

(#1000) MartOOn válasza Zoli_007 (#999) üzenetére


MartOOn
addikt

Engem egy fekete carbonos érdekelne...

De komolyan senkinek sincs szetszedos videoja? Vagy csak en nem talalok... :(

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.