Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) Pipiripi válasza mgTerminator (#20100) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Azért ez rohadtul idegesítő. Mivel a szoftvert nem piszkáltam hetek óta, ezért csak az lehet, amit longshadow ír. Csak azt nem értem, hogy másik képernyő driver milyen módon segít a melegen. Most ezt próbálom, kikapcsoltam mindent, amit tanácsolnak, de fél óra alatt 10 perc kijelzőidő mellett 5%-ot merült, ami nagyon sok. Viszont így nagyon fasza az érzékenység. Választhatok, vagy jó a kijelző, de merül a telefon, mint az állat, vagy idegbajt kapok a sok újra nyomkodástól. :O

(#20102) vitezlejszlo válasza mgTerminator (#20099) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Hat szedjel le egy olyat, amiben meg benne van :) pl a 15, 16, 17 -ekben. Vagy olyan kernelt, amibe betettek.. Ez is erdekes, hogy a kernelekbol is kivettek, vagy reszeltek rajta valamit?

(#20103) FBlazee


FBlazee
tag

Sziasztok! Lehet tök láma a kérdés, de nem találom, hol lehet beállítani, hogy bejövő 2. hívás esetén foglaltat jelezzen. Korábban Nexus 5-öt használtam, ott volt egy külön menüpont, hogy Hívások és ott be lehetett állítani, de itt nem találok ilyet.
Köszi,
B.

Asus Zenfone 9 256GB - Zidoo Z9S - Harman/Kardon Enchant 1300 - Samsung QE65Q85

(#20104) longshadow válasza Pipiripi (#20101) üzenetére


longshadow
csendes tag

Nyilván van valami hardveres probléma, de szoftveresen valószínűleg elébe lehet venni bizonyos korlátozásokkal, határérték megszabásokkal, talán ezért szűnik meg a hiba az új driverrel. (De biztos van ebben a témában nálam okosabb aki meg tudja mondani hogy működnek a vezérlőprogramok.)

Szerintem előbb utóbb meg fogják oldani a battery drain-t és újra mindenki megelégedéssel használhatja majd.

(#20105) Pipiripi válasza longshadow (#20104) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Nagyon remélem, hogy hamarosan megoldják, mert ez így nem valami jó. Addig maradok a merülésnél, mert ez a sok érzékelés kimaradás jobban idegesít.

(#20106) Saccco válasza FBlazee (#20103) üzenetére


Saccco
nagyúr

Esetleg:
Tárcsázó -> jobb oldalt fent 3 pont -> beállítások

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#20107) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Ma megjott az en blackstoneom is.
Royal mailos cimken rajta volt tel szamom, valaki azt irta hogy nem adjak at glsnek a szamot. Futar hivott is mondta hogy kozpontbol szoltak neki, hogy jeleztem hogy hivast kerek.
Jo nagy keszulek, remek a fogasa foleg a hatlap miatt!
Lte-re alltam, volt egy negyed oras telefonalasom, semmi problemat nem tapasztaltam kozben, masik fel sem panaszkodott.
Adhattak volna fekete toltot hozza.
Ahogy wifire mentem mar jelezte is a frissitest, de inkabb nem engedtem letolteni.

Amit nemertek, hogy miert nem fokuszal automatikusan a kamera?
Objektum valtasnal, olyan mintha fixfokuszos lenne, akkor fokuszal ha tapicskolok.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#20108) s3nsitivity válasza fornettisuti (#20107) üzenetére


s3nsitivity
addikt

A fixfókusz akkor se fókuszálna ha tapiznád. :D

Touch focus van autó focus helyett, gyári CM kamerában nem tudom át lehet e állítani.

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#20109) Madoc válasza vitezlejszlo (#20102) üzenetére


Madoc
veterán

Az AK kernelből tegnap kivették. Amugy azt írják hogy ha a d2w-t kikapcsoljuk, és a véletlen bekapcsolást akkor az uj firm-el sem merül jobban.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#20110) Pipiripi válasza Madoc (#20109) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Kikapcsoltam mindent, de nem segített, nagyon merül továbbra is. Android rendszer ébren tartja, és ahhoz nem tudok nyúlni az adatvédelmi beállítások között.

[ Szerkesztve ]

(#20111) Pipiripi válasza Pipiripi (#20110) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Újraindítottam, azóta nem tartja ébren semmi. Kíváncsi leszek, remélem nem merül tovább olyan drasztikusan, mint eddig.

(#20112) mgTerminator válasza Pipiripi (#20105) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát ha most nem írtam le 10x ugyan azt a szót akkor 1x sem... ilyen még sose volt, erre itt szivat hogy rohadna meg.... múltkor már a földhöz akartam vágni.

(#20113) ittakary válasza Pipiripi (#20096) üzenetére


ittakary
nagyúr

UGYANEZ!!!!!

ugye meseltem itt kb 3x hogy 500ora uptime a cel, 460nal jartam amikor meghulyult a kijelzom :W

Ujrainditottam gondoltam hatha azert laggol a billentyu mert tele van fosva a RAM. dr nem! Ujrainditas utan rosszabb lett!!
Kb egy szot nem.irtam helyesen ket napja!
Eddig pedig kb SOHA nem utottem felre!

Megorulok :U

Szerk: na olvadsom nektek is melytorok... Jolvan akkor nem.egyedul szopok! Edes istenem de idegesito!!
Pedig pont parnapja dicsertem szenne h mekkora jo ez a telo es a CM12S...

[ Szerkesztve ]

(#20114) Pipiripi válasza ittakary (#20113) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Ez egy ilyen téli telefon :D Nyáron korlátozottan használható.
Próbáld ki ezt, ebben az új driver van: [link]
Az írják, hogy ki kell kapcsolni a dupla érintéses felébresztés, a véletlen ébresztés megakadályozása, és a mozdulatok funkciókat, és akkor nem merül annyira. Én mindent beállítottam, de utána az android rendszer folyamatosan ébren tartotta a telefont, de egy újraindítás után már nem. Itt tartok, egyelőre tesztelem, mindenesetre az érintőkijelző érzékenysége nagyon jó.

(#20115) ittakary válasza Pipiripi (#20114) üzenetére


ittakary
nagyúr

Dehogy probalom. :D

#csakagyari

[ Szerkesztve ]

(#20116) Saccco válasza fornettisuti (#20107) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én írtam. Miután a központtól elkértem a futár számát ő is megerősítette, hogy nem volt rajta szám. Lehetséges, hogy egyedi eset.

Szerk.: Mondjuk nem tévedt volna el, sokszor jár felénk. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#20117) Saccco


Saccco
nagyúr

Egy ilyesmi fejhallgató tönkrevághatja a telefont?
Túlterheli esetleg, nagy ellenállás, vagy... :F


GENIUS HS-400A

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#20118) Pipiripi válasza ittakary (#20115) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Akkor kínlódj vele :) :P
Én inkább mókolok vele valamit, hogy használható legyen, amíg ki nem adnak egy stabil gyárit.

(#20119) mgTerminator válasza ittakary (#20113) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én nem tudom elhinni hogy az lenne a baja hogy jön a jóidő...

(#20120) vinpilu


vinpilu
senior tag

Zsebben hordjátok sokat? Ott most még melegebb van. Illetve, hogy néz ki egy napi használat?

Nekem addig van zsebben, amíg beszállok a kocsiba, utána a váltó előtt hever. Melóban az íróasztalon van egész nap, megint kocsi és este szorongatom, amíg a fórumot olvasom, mint most.

Eddig elkerült ez a probléma is.

(#20121) Pipiripi válasza vinpilu (#20120) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Nagyon ritkán van a zsebemben. Ha kocsival vagyok, akkor le van dobva az ülésre, ha bringával, akkor pedig a táskában van. Egyébként télen a lakásban is meleg van, bár nem 30 fok, de eddig azért még nem voltak olyan meleg napok. Furcsa hiba, az biztos.

(#20122) peterson1190 válasza Pipiripi (#20121) üzenetére


peterson1190
tag

Ma tűző napon, meg zsebben is volt meg 500 fokos volnánbuszban is utaztam vele, de nem vettem észre, hogy rosszabbul érzékelne (CM12S).

[ Szerkesztve ]

Alcatel ?>3310>Cxt55>ZTEBlade 3>Xperia X8>Lenovo S650>LG G2>Lenovo vibe X2>Honor 6>Sony Z2>Huawei Mate 7>OnePlus One>Galaxy S6 edge>Honor 8>Galaxy S7>Galaxy S8>Mi Mix 2S>Pixel 4XL>iphone8>Iphone11>Mi10>Note20 Ultra>Zenphone 9

(#20123) Pipiripi válasza peterson1190 (#20122) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Szeptember óta van meg, eddig nekem sem volt vele gondom, aztán egyszer csak elkezdte.

(#20124) longshadow válasza mgTerminator (#20119) üzenetére


longshadow
csendes tag

Pedig igen. Többen megerősítették már a hivatalos fórumon is és a Oneplus redditjéni is hogy az érintőpanel problémák egyértelműen a meleg hatására jönnek elő. Ha meghülyül a kijelző és beteszed a hűtőbe pár percre azt fogod tapasztalni hogy rögtön helyrejön.

A furcsa tényleg az, hogy nem minden készüléken jelentkezik a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#20125) Madoc válasza longshadow (#20124) üzenetére


Madoc
veterán

A hűtőbe rakosgatás egy dolgon biztosan segít:hogyan tegyük tönkre a telefonunkat. Ha melegből a hidegbe teszed akkor a belsején szépen lecsapódik a levegőben lévő pára és apró vízcseppek korrodálják a belsejét.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#20126) guyver válasza Madoc (#20125) üzenetére


guyver
senior tag

Fordítva van az. :) Ha hidegről melegre viszed, akkor csapódik le. Másrészt ha télen a kocsiban minusz van és leteszem a telefont valahova, akkor se lesz baja. De ha le is hűlik a telefon, akkor se csapódik le benne a pára, mert termel magának annyi hőt a készülék. A kijelző ha hideg és meleg kézzel hozzáérsz, akkor az ujjad körül lecsapódik, de nem tesz kárt benne.

[ Szerkesztve ]

Poco F3 & Gear S3

(#20127) ittakary válasza guyver (#20126) üzenetére


ittakary
nagyúr

igazad van, de pusztán a fizika szempontjából, de...

és ez egy nagyon nagy DE!

Ne állítsuk be támogatandó dolognak ezt a hűtőgépes marhaságot!! Ez marhára nem megoldás, remélem ti is érzitek!

(#20128) mgTerminator válasza longshadow (#20124) üzenetére


mgTerminator
veterán

Pedig én nem érzem hogy sokkal melegebb lenne a készülék :U sőt...

ittakary: pedig én pont most akartam beszerezni egy hűtőládát meg hozzá pár zselés aksit!

[ Szerkesztve ]

(#20129) DummyBoy válasza guyver (#20126) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Való igaz ... DE:

1. Ha a hűtőben hagyod, akkor sem touchscreen probléma, sem lecsapódás nem lesz (Kevesen tapizzák szerintem a telefonjukat a hűtőben xD)

2: Amint kiveszed viszont akkor hidegről melegre kerül, és akkor fog lecsapódni a cucc :)

Próbáld ki egy dobozos sörrel vagy üccsivel ...

Természetesen nem fog minden telefon azonnal megdögleni, amint kivesszük a hűtőből ... De ettől még nem a legjobb ötlet, mert tényleg kárt okozhat ...

Arról nem is beszélve, hogy bár nem tudom az OpO-ban van-e nedvességre elszineződő cimke, de komolyabb elektronikákban szokott lenni. Ha az elszineződik a nedvesség - pára hatására, akkor ugrott is a gari azonnal ...

Life is shor...

(#20130) longshadow válasza ittakary (#20127) üzenetére


longshadow
csendes tag

Abban maximálisan egyetértek hogy ez nem workaround, sőt abban is hogy hosszú távon nem tesz jót a telefonnak.

Csak amiatt írtam hogy akinek kétségei vannak hogy a hirtelen jött meleg a ludas egyszer próbálja ki. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20131) vitezlejszlo válasza ittakary (#20127) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

No meg ne felejtsük el, hogy sokan klímás irodában ülnek, és előjön, mások meg az autó üvegre kitéve navigálnak 500 fokon és semmi gond. Zsebben sem lenne szabad 37 fok fölé melegednie, mert akkor már a gazdája is kicsit meleg... khm. :)

Kicsit olyan ez is, mint a hálózat eldobálás. Sőt. A Ti touchpad problémátok a mi hálózat eldobálásunk :) Mert nekem meg se a mostanival se az eredeti OPO-val nem volt touch gondom.. :)

És igen, nehogy már alap legyen a hűtés kb mint az, hogy hálózat eldobálásnál hogy használjuk 2G-n :)

[ Szerkesztve ]

(#20132) s3nsitivity válasza DummyBoy (#20129) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Nem fog az lecsapódni, nincs olyan hideg a hűtőben..a fagyasztó már más tészta. :DDD
Minden esetre tényleg nem túl rentálbilis dolog.
Külső akku helyett jég akkut áruljanak. :DDD

Amúgy nekem tegnap egész nap öltöny belső zsebében volt és reggel 8 kor indultam el, hajnali 1 -re értem vissza és szinte végig úton voltam. Talán összesen 5 órát voltam az irodában.
Közbe többször elővettem, használtam, irkáltam de semmit sem vettem észre. Pedig volt, hogy eléggé felmelegedett.

Szerk.: ja meg nem jellemző a javítás.. Inkább küldenek egy újat. :D

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#20133) guyver


guyver
senior tag

Nem is azért írtam, hogy tegyék hűtőbe, csak hozzászóltam. Nem megoldás, a hűtő, a probléma forrását kéne kiiktatni. Nálam jelenleg (lekopogom) nincs ilyen probléma és remélem nem is jön elő. Egyébként meg írjatok egy telefont, aminek globális szinten nem jön elő valakinek, valamilyen hiba. Bár ez lehet rendszer szintű vagy hardveres. Egyikkel mindig gond lesz.

Poco F3 & Gear S3

(#20134) csonka


csonka
tag

Vettem egy powerbankot. Hogyan lehetne megmérni, hogy ténylegesen kb. hány mAh-t tud?

(#20135) marchellow


marchellow
tag

üdv a touchscreen klubban az újaknak :(
én már lassan egy hónapja küzdök ezzel a problémával és az inkompetens supporttal. elég súlyos probléma ez és a fórumokat olvasgatva nem kevés készüléket érint.
a hűtő nyilván nem megoldás, de szerintem senki nem írta ezt, arra viszont jó hogy megbizonyosodjunk arról hogy melegedéssel kapcsolatos a probléma.
nyilván jó lenne ha az új firmware megoldaná a dolgot, de lehet csak a csere a megoldás.
viszont garancia ott sincs hogy nem egy ugyanolyan készüléket kapsz vissza...

(#20136) Pipiripi válasza marchellow (#20135) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Fentebb linkeltem egy módosított nighly ROM-ot, nekem ezzel tökéletes lett az érintőkijelző. Azt javasolják, hogy legyenek kikapcsolva a dupla érintéses felébresztés, a véletlen ébresztés megakadályozása, és a mozdulatok funkciók, és akkor az akku idő is jó lesz. Nos, valóban jónak tűnik, mert jelenleg 17 óra üzemidő után 55%-on van az akksi, 2 óra 20 perc kijelzővel, és 51 perc telefonálással. Volt egy kis ébren tartás, a wakelock detector szerint a Cyanogenmod rendszer tartotta ébren 49 percet, azon belül a proximitySensorManager 43 percet. De ezt leszámítva eddig tökéletes, egy próbát szerintem megért annak, aki szenved a telefonjával.

(#20137) Roland06


Roland06
aktív tag

Üdv.
Felraktam a legújjabb boeffla kernelt és tökéletes lett a kijelző érintés.... Az előzőnél nem éreztem különbséget de ez sokkal jobb.
Egyébként a napi használatban nekem nem volt gondom egyszer sem a kijelzővel csak tesztben láttam, hogy nem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#20138) ittakary válasza Roland06 (#20137) üzenetére


ittakary
nagyúr

akkor nem gépelsz elég gyorsan :D

én - *büszkefej* - elég gyorsan gépelek, és amikor leütöm az egyik bill-t és már emelem felfele az ujjam már régen nyomom le a következőt... na erre mostanában a telóm a kettő között átlagot von, és középen lenyom egy betűt :D vagy kettőt...

(#20139) Roland06 válasza ittakary (#20138) üzenetére


Roland06
aktív tag

Valóban nem.
De mint írtam nekem nem volt vele gondom csak a multi touch teszten lehetett látni , hogy nem tökéletes. De most az is jó!

(#20140) Pipiripi válasza Roland06 (#20137) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Én is végigpróbálgattam az összes kernelt, de nem segített. Csak az új érintőképernyő driver-es rom vált be.

(#20141) fornettisuti


fornettisuti
veterán

van valami jogosultság kezelő, ahol megadhato, hogy adott appok wifit vagy mobilnetet használhassák vagy egyáltalán ne tudjon netre menni?
más:
most vettem észre, hogy februári készüléket kaptam 👏

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#20142) Madoc válasza fornettisuti (#20141) üzenetére


Madoc
veterán

És ez jó vagy rossz? Enyém március 11.-ei és április 7.-én vettem.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#20143) Roland06 válasza Madoc (#20142) üzenetére


Roland06
aktív tag

Hol tudom meg nézni, hogy mikori?

(#20144) architect26


architect26
aktív tag

Sracok ez eleg gaz, hogy kamerazas kozben a spotify recseg meg akadozik :S cm12s

[ Szerkesztve ]

Per aspera ad astra

(#20145) Madoc válasza Roland06 (#20143) üzenetére


Madoc
veterán

Belső doboz hátulján.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#20146) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Kezdek kiábrándulni a telefonból ...
Ezt akartam venni,de egyre másra jönnek elő a problémák,na és ez a hűtős dolog 2015 közepén egy több mint 100.000 ft os készüléknél azért gáz főleg úgy hogy nincs helyben gariztatás ... :(

Lehet ebből Honor 6+ lesz az edigitaltol helyi garival ...

Tényleg nagyon sajnálom, de nem merem bevállalni ennyi pénzért... nálam ez több mint felelőtlenség lenne...

(#20147) guyver válasza pusi1981 (#20146) üzenetére


guyver
senior tag

akkor olvasgass utána a samsung galaxy s6 edge-nek. az mi pénz és vannak vele gondok...

Poco F3 & Gear S3

(#20148) PuffySite válasza pusi1981 (#20146) üzenetére


PuffySite
tag

lehet nem sok vigasz, de en marcius kozepe ota teljes megelegedessel hasznalom az enyemet. lekopogtam :D

(#20149) mukurisho válasza ittakary (#20138) üzenetére


mukurisho
tag

05.15-ös nightlyt próbáltátok?
Nekem is gépelés közben voltak problémák... Ezzel most jó.

(#20150) Bobm válasza guyver (#20147) üzenetére


Bobm
tag

[OFFKíváncsiságból benéztem és ahogy láttom ott a jó idő leleplezte a telefont belulről :))]

Úgymond én a szerencsés 1+1 tulajok közé tartozok. Semmi hiba jó aksi idő szinte minden nap kijön a 6 óra kijelző idő. Érintés is jó és még tartozok a telefonnak egy resettel frissítések után. :)
Ha most kéne telefont vennem akkor most nem nagyon tudnék mit választani ennél jobb most nincsen (számomra)

Privát üzenetre illik válaszolni! OnePlus One 64GB (12S)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.