Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #19617792 válasza Krugszvele (#75) üzenetére


#19617792
törölt tag

azt ugye tudod, hogy vannak olyan multiprotokoll IM kliensek is, amelyek mindkét platformra elérhetők? ;]

(#152) quailstorm válasza Napfénysüti (#145) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Olyan operációs rendszer fut rajta melyre magas szintű programnyelven fejleszthető alkalmazás, és azt egy fordítóval natív kódra fordítják, majd pedig natív alkalmazásként, közvetlenül a hardveren fut az alkalmazás.
BlacBerrynél(kiv, playbook) jelenleg csak a Java egy igen kezdetleges, J2ME névre hallgató formája áll rendelkezésre, ami gyakorlatilag az utolsó fostalicska telefonon is elmegy, márkafüggően jól vagy rosszul. Jellemzően a Nokia és az SE gondolta komolyan, a Samsungé meg a legrosszabb.
A legújabb BB széria is buta Java appokat használ, max 3D gyorsítással. De az is J2ME API.
Androidnál az alkalmazásoknak hatalmas hányada tartalmaz natív kódot. A többi rendszerre pedig elsősorban teljesen natívan programoznak.
Akkor most a BB mi? Egy jól működő zárt rendszer, kb. a BREW szintjén, jó üzleti szolgáltatással, 0 multimédiás képességgel, horribilis áron.

(#153) Pixa válasza BiP (#150) üzenetére


Pixa
aktív tag

Anno amikor elindult az iPhone 3G/3GS dili, akkor mégis mennyire használták ki a fiatalok? :) Nem nagyon! Az Apple pedig nem néptelefonnak szánta anno az iPhone-t. Legalábbis szerintem!
Aztán elkezdett elterjedni. Igaz drága volt, de mégis szép lassan berobbant a nép közé. Idővel ugyanez lett az androidos készülékekkel. Mára pedig Dunát lehet rekeszteni az okostelefonokkal.

De, ha csak szimplán abból indulunk ki, hogy "okostelefon" és nem mobiltelefon, akkor szerintem megerősíti a tényt, hogy nem a tömeg volt az első célpontja a gyártóknak! :)

Az sajna tény, hogy vagy drágán van emberi készüléked vagy olcsón szar. Ez alól kivétel akad néha mindkét árszférában! :)

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#154) Pixa válasza quailstorm (#139) üzenetére


Pixa
aktív tag

Drága? Relatív! A Galaxy S3 is benne van a felsorolásban, mégsem épp egy olcsó ketyere!
Ismerősi körömben akad nem egy nőnemű lény khm, lány, aki BlackBerry-t használ. Facebookozni tud, WiFi van benne, telefonfunkciói megvannak, zenét lehet vele hallgatni. Sőt, még a videólejátszás is jó benne! Persze a jó jelzőt itt most nem úgy kell érteni, hogy 4+ colos élvezetet ad, hanem csak úgy, hogy szép képe van.
S tegyük hozzá, hogy aki kihasznál egy BlackBerry-t, annak igencsak jó társa tud lenni a készülék!
De való igaz, hogy ez igaz bármelyik más készülékre! :)

A natív kód az előbb leírt használati listához szerintem nem igazán kell a női nem túlnyomó többségének. De szerintem a férfiak nagy része sincs ezzel úgy nagyon elfoglalva.
Ezt mire alapozom? Arra, hogy jó emberi szokás az, hogyha valamit nem kezel a készülék alapból akkor felmegy a jóember a Store/Play áruház/stb. oldalra, lekap valami FREE alkalmazást, aztán vagy megy vagy nem eset van. Ha megy, akkor kikiáltja, hogy "ez jó mulatság, férfimunka volt", ha nem megy, akkor leszarozza a készüléket. :D
Esetleg megkér valami ismerőst / olvas egy fórumon és máris meglett oldva a probléma.

Viszont, ha kicsit jobban belegondolok úton-útfélen csak annyit látok az okostelefonnal utazó fiatalok (fiú lány vegyesen) esetében, hogy Facebook, hívás, SMS, zenehallgatás. Esetleg valami más weboldalt néznek. De ezen kívül nem nagyon látni mást. Most egy ilyen átlagosabb fiatalnak minek egy Galaxy S3? Mert menő? :U

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#155) quailstorm válasza Pixa (#154) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen azért mert menő. Én is imádnám a BB Torch 9800-at ha lenne rá app. Nagyon összerakott elismerem. Amit papíron tud, azt remekül csinálja. Képernyő is jó. Inkább a Curve szériának voltak rossz darabjai. Azt meg mindenki maga dönti el mit vesz. Az S3-mal legalább elvileg nem kell szenvedni.

(#156) Pixa válasza quailstorm (#155) üzenetére


Pixa
aktív tag

Ezért tart itt sajnos a világ. Azon belül is a piac! :)
A mai világba nincs konkrét indok, hogy miért vesz egy fiatal drága okostelefon. Rákérdezel, hogy "Kihasználod?", a választ már borítékolni lehet előre. Ha mégis azt válaszolná, hogy kihasználja, akkor ott valami baleset van! :D
A női nemnél a legtöbb esetben a "mert szép", "mert tetszik", stb. magasan kvalifikált választ kapjuk. A férfi nemnél szintén hasonló a helyzet.
Amin viszont csak röhögni tudok az a "mert megy az egyéniségemhez" válasz! :D Konkrétan FM rádió, mp3 lejátszás, Facebook trió amit kihasznál az illető, de ez megy az egyéniségéhez. :)

Visszakanyarodva a cikkhez! Tény, jó hogy van egy-egy összeállítás segítségképp. Viszont az a réteg, aki ide (is) elnavigál és utánajár a dolgoknak, hogy legalább félig okosan válasszon, az igen kevés!
Lásd a Galaxy S3-at. Megjelent, elkezdtek rohanni érte, mert "új Galaxy S", "4 magos", stb., atán rá pár hónapra már eladják, mert csak áll a pénz benne és az idő vasfoga lemarcangolja az újkori árat.
Az iPhone-oknál az ár legalább hosszabban kitart, de végül ugyanarra a sorsra jut.

Anno, ha megláttunk valakinél fekete iPhone-t (3G/3GS időszak eleje, közepe), akkor tudtuk, hogy gazdag vagy valami üzletember feeling. Mára azért a "menő" réteg az akiknél első körben lehet látni az új készülékeket. S mi értelme megvenni valamit azért, mert menő, hogy aztán TALÁN árába vagy valamicske veszteséggel eladja az ember? :U Ez az amit sosem fogok megérteni!

Bár, a szomszédom is olyan, hogy megvett azért egy Opel Astra kombit, mert menő volt illetve, hogy a piros 120-as Skodája elrohadjon. Mára pedig BKV-val jár annyira megérte ez a biznisze több éve. :U

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#157) Bastee válasza Cyberpunk (#147) üzenetére


Bastee
tag

Valószínűleg nem tudok olyan "idegen" módon fogalmazni mint te, de azért remélem belátod, hogy nem konkrétumokról beszéltem. Jössz az iphone-al, hogy az nem okos-e? De, természetesen az. Ami nem mindegy az az, hogy te már másképp értelmezed a dolgokat. Az iOS felülete, működése egyedi, de az alapjai azonosak az Androidéval és más Unix rokonságú OS-ekkel. Akár a különböző Linux változatokkal pl.
Mint két festmény amit azonos eszközökkel készítettek, de mégis teljesen más. Nem attól szénrajz, olajfestmény, vagy graffitti valami mert xy ember/cég csinálta. A felhasznált eszközök, nyersanyagok határozzák meg. Konkrétan ebből a szempontból az Android és az iOS nagyon is hasonlóak. A hatalmas különbség a végfelhasználásban mutatkozik meg. Hogy Te is értsd és a művészeteknél maradjak, az iOS egy kész kép, az Android egy kifestő. Amit "szétosztanak" és a vonalakon belül lehet alkotni vele. Valószínű igen vegyes eredménnyel... Jobban nem kívánom kifejteni, ezt itt felesleges, hisz csak érintőlegesen vág a témába.

(#158) Csapoati válasza Pixa (#153) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az iPhone-t nem csak az üzletembereknek szánták, csak nálunk kapcsolódik hozzá ilyen mértékű kivagyiság meg üzletember/trendi feeling szerintem. Jobs papa sosem csak egy rétegre tervezett, abból nehéz is megélni.

A sztereotípia meg veszélyes dolog, és nem biztos, hogy a többség csak a Facebook és Instagram appokat használja. Nyilván vannak sokan olyanok, akik nem tudnak/akarnak többet tenni vele, nekik magában az érintőképernyő is elég, és manapság már nem éri meg valami zárt rendszerű érintős telót venni, mert nem oclsóbbak, mint az androidos kínálat alja. :) A játékokat ne írd le, és azok egy részéhez meg igenis kell számítási teljesítmény, a smooth érzést meg mindenki szereti a mindennapos használat során.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#159) zserbox


zserbox
őstag

Xpreia U-ra tudomásom szerint már van 4.0.3 szal nem 2.3.7-el kéne írni

(#160) Finnugor


Finnugor
tag

Lumia 710-nek amoled kijelzője van, nem?

(#161) quailstorm válasza Finnugor (#160) üzenetére


quailstorm
nagyúr

RGB TFT-je van. A Lumia 800-nak van Super Amoled+ képernyője, ami a borzalmas PenTile technológiát alkalmazza.

(#162) Napfénysüti válasza quailstorm (#152) üzenetére

Valóban Java programokat futtat de ettől még szerintem ugyanúgy okostelefon. A WP vagy az iOS is zárt mégis okostelefonok amiken ezek futnak.

Témához: tegnap vettünk párom anyukájának egy Sony Xperia Miro-t. Ha jól emlékszem ez a készülék nem szerepel itt az ajjánlásban pedig megfontolandó. Fehér-arany színű ami szerintem nagyon jól áll neki Miro White-Gold. És kipróbálva elég korrekt telefonnak tűnik.
Esetleg ha a szerző úgy véli érdemes rá akkor be lehetne tenni. Most szolgáltatónál talán ilyen 30k körül mozoghat árban.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#163) Wa2x_ válasza Napfénysüti (#162) üzenetére


Wa2x_
veterán

Rendben, kibővítem majd dután! :) Az ilyen ötleteket szívesen veszem, nem vagyok nő, szal ez segít dönteni. :D

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#164) quailstorm válasza Napfénysüti (#162) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De a WP Windows CE kernel, és Windows NT kernel. iOS meg egy BSD UNIX. BlackBerryt meg nem mondod mi. Csak az elavult J2ME-t tudja.
Az emlegetett két oprendszerhez törés után normálisan hozzáférsz, de ettől az appokat még natív kódban írják ha a teljesítménykényszer igényli. Pont az iOS legtöbb natív kódot használó rendszer...
Kicsit nézz a grafikus felület mögé, és rájössz. A BB egy közönséges zárt rendszerű érintős telefon(volt) erős hardverrel. Legalábbis ha nem nézem az eredeti lényegét.

(#165) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Jóóó :K

(#166) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Én szemszögemből a konklúzió, hogy a Vodánál nulla választék és brutál árak... Szégyelljék el magukat nyugodtan!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#167) Lirion válasza Pixa (#154) üzenetére


Lirion
addikt

csak annyit látok az okostelefonnal utazó fiatalok (fiú lány vegyesen) esetében, hogy Facebook, hívás, SMS, zenehallgatás. Esetleg valami más weboldalt néznek. De ezen kívül nem nagyon látni mást.

Mert mit csináljon a fiatal a bkv-n? Buszozás közben szerkessze a házidogát a telefonján, amikor 10-20 perc múlva otthon is megteheti? Ennyire nem kéne elvakultnak lenni..
Másrészt meg az, hogy te mit látsz az nem reprezentatív. Te csak egy apró töredékét látod a fiatalok felhasználási szokásainak és ebből nem lehet objektíven semmilyen következtetést levonni, mégis ezt teszed te is és nagyon sokan mások.

Egyébként a felsoroltak mellett pl. lehet rá órarend/házifeladat szervező programot rakni, időjárás programokat, office-t, pdf nézegetőt, skype/viber-t, költség nyilvántartót, nacigációt, tudományos számológépet, szótárakat, e-könyveket...

Ahogy itt kötözködsz, az olyan, mintha leszólnád az otthoni pc felhasználókat, mert nem használják ki a rendszerük adta lehetőségeket. Csak neteznek, facebookoznak, videoznak meg néha szöveget szerkesztenek a gépen, ezért nem is kell nekik a jó gép, elég egy 10 éves pentium3-as vacak is, ugye?

Most egy ilyen átlagosabb fiatalnak minek egy Galaxy S3? Mert menő?

Ha nem is pont s3, de azért kell a jobb készülék, mert az alsó kategóriások még mindig szarok. Szar a kijelzőjük, szar a hardver, lagol a rendszer, szar képeket csinál, lassú, nincs rá frissítés és a designra is tesznek a gyártók. Az olcsó készülékek 90%-a egyszerűen ronda, egy ronda mobilt meg senki se használ szívesen és örömmel.

Ha tényleg egy normális mobilt akar vki, akkor legalább 50-60k-t rá kell áldozni a telefonra és ezen a szinten már simán lehet, hogy a telefon többet tud, mint amire szüksége lenne a vásárlónak, de az alacsonyabb szegmens nem tudja kiszolgálni az igényeket.
Ott van például a ZTE Grand X, ami egy nagyon jó cucc lehetne, de beleraktak egy ismeretlen procit és emiatt egy csomó program nem fut rajta.

(#168) Pixa válasza Lirion (#167) üzenetére


Pixa
aktív tag

Talán azt írtam, hogy a házijával foglalkozzon? :U Nem kell ennyire hülyén értelmezni a dolgokat! Főleg úgy, hogy nem vagyok elvakult...
De például anno mi volt? Walkman, discman, SMS, és telefon! Mégis marha jól megvolt a nép. Ez a Facebook függőség már brutálisan gáz.
Anno az emberek eljártak találkozni, kávézóba, sörözőbe jártak. A lányok egyéb dolgokat csináltak, a fiúk fociztak, bandáztak.
Mára a közösségi dolgok elmaradnak. A virtuális közösség pedig nem közösség, hanem valami elkorcsosult szarrakás!
Ahogy az e-book sem pótolja a papírt...

A fiatalok szokásairól szélesebben látok dolgokat. Csak épp nem sok kedvem van hosszasan írni róluk. Legyen az Ő dolguk, hogy mit hogyan csinálnak. Én maximum a véleményezés jogával élek!

"Egyébként a felsoroltak mellett pl. lehet rá órarend/házifeladat szervező programot rakni, időjárás programokat, office-t, pdf nézegetőt, skype/viber-t, költség nyilvántartót, nacigációt, tudományos számológépet, szótárakat, e-könyveket..."
Ezen jót röhögtem! :D
Órarendet van amikor Facebookon kérdezik meg egymástól, mert ahhoz is lusták, hogy legyen SAJÁT órarendjük. A házi feladatot dettó összehozzák Facebookon, mert még a Google-höz is lusták!
Időjárás? Kb. fél perc alatt a Köpönyegen meglesik, vagy valami gyári alkalmazással. Office program szintén alaphangon van a telefonokon, de erősen kétlem, hogy sokan használnák. A PDF nézegető szintén alap progi. A költségnyilvántartó mégis minek kellene? Ránézel a jó nép üzenőfalára és vagy azt látod, hogy miket vett meg "saját" zsebből, vagy a rinyálást, hogy neki ez meg az kéne. Navigáció dettó van a telefonba alaphangon! De akinek jó navigáció kell, az már külön réteg.
Tudományos számológép? Nos, ez már az értelmesebb réteg! :)
Szótárak és e-bookos réteg is már az értelmesebb kaszt.
S persze itt is tisztelet illeti a kivételt!

Kötözködök? Istenem... Ha eltér az ember véleménye akkor már egyből troll, egyből kötözködik. Olyanról uraságod (s még páran) nem hallottatok, hogy eltérő vélemény? :F
A cikkírónak leírtam a VÉLEMÉNYEM. Ami igen, nem tömjénezős "jó írás", "UP" és hasonló sablon szar válasz, hanem saját vélemény.

"Csak neteznek, facebookoznak, videoznak meg néha szöveget szerkesztenek a gépen, ezért nem is kell nekik a jó gép, elég egy 10 éves pentium3-as vacak is, ugye?"

Kérdésedre válaszolva: Ha CSAK ennyi mindent használnak ki, akkor bőven elég! 10 éves? És? Erről az ugrott be ahogy a buszon pár napja egy srác arról tartott előadást a haverjának, hogy az XP-re nem jönnek a frissítések és hűha, most aztán onnantól nem is lehet használni! Jujj... Ez azért valljuk meg sok(k)!
Egy 10 éves gép, egy XP de akár egy 98SE is ugyanúgy megfelel / megfelelHET, ha jól használja az ember!

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#169) Napfénysüti válasza quailstorm (#164) üzenetére

Blackberry OS C++-ban íródott egyelőre ennyit találtam csak. :B

Viszont ahogy olvasgattam azt láttam hogy nincs igazán egyértelmű meghatározás arra hogy mi az okostelefon fogalma. Még az igazán nagy hozzáértőktől se. :N
Szóval ez elég szubjektív, számomra a BB-k is okostelefonok. :R
Viszont a közeljövőben kijövő 10-esre már szerintem semmiképp nem lehet majd fanyalogni hogy nem rendes mobil OS (QNX-es lesz).

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#170) Napfénysüti válasza Napfénysüti (#169) üzenetére

Lejárt az 5 perc de ennyit leletem így hirtelen:
"The mobile operating systems (OS) used by modern smartphones include Google's Android, Apple's iOS, Nokia's Symbian, RIM's BlackBerry OS, Samsung's Bada, Microsoft's Windows Phone, Hewlett-Packard's webOS, and embedded Linux distributions such as Maemo and MeeGo."

Ezt a Smartphone Wikis meghatározásából szedtem ki.

Més que un club!

(#171) Lirion válasza Pixa (#168) üzenetére


Lirion
addikt

Kérdésedre válaszolva: Ha CSAK ennyi mindent használnak ki, akkor bőven elég! 10 éves? És?

Ha arra vágysz, hogy 2 megnyitott weblapnál már képregényként görgetheted az oldalakat, vagy egy 720p-s agyon tömörített hd filmet is csak 15 fps-sel tudsz megnézni akkor valóban elég.
Különbség van aközött, hogy valami éppen még használható és aközött, hogy rendesen kiszolgálja az igényeidet. Ezt nem bírják sokan megérteni, hogy ezért van szüksége az embereknek legalább egy középkategóriás telefonra, mert az olcsó az vacak. Lassú, instabil, nincs rendesen támogatva.

Ezen jót röhögtem!

Örülök neki. Mint ahogy annak is, hogy a további részben sikerült megint a saját tapasztalataidat reprezentatív tényként közölnöd. Amíg úgy gondolod, hogy te ismered a fiatalok szokásait, mert te aztán olyan sok fiatal tevékenységét látod, addig nincs miről beszélni. Felőlem lehetsz te akár egy tanár is, aki naponta 200 gyerekkel találkozik, akkor sem lesz rálátásod arra, hogy mire is használják a fiatalok a telefonjaikat. Majd ha végzel egy reprezentatív kutatást...

A költségnyilvántartó mégis minek kellene?

Elhiszem, hogy egy jó birka fogyasztónak ez nem kell, mert minden pénzt elkell költenie, de ha valaki gondol a jövőjére is, az a pénzügyeit is nyilvántartja. Ebben pedig nagy segítség egy ilyen program a telefonon. És egy gondos szülő a gyerekét is megtanítja arra, hogy ez miért fontos és mit nyer vele.

Kötözködök? Istenem... Ha eltér az ember véleménye akkor már egyből troll, egyből kötözködik.

Az nem baj, ha eltér a véleményed, a baj az, hogy ezt úgy adod elő, mintha a te véleményed egyetemlegesen érvényes lenne mindenkire.

Walkman, discman, SMS, és telefon! Mégis marha jól megvolt a nép.
Most komolyan ezzel érvelsz? Anno mi volt? Villany nem, meleg víz csak akkor, ha a tűzhelyen felforralták, mosópor se volt még, csak szappan és a kaját is mindenki házilag termelte meg. Marha jól megvolt a nép, mégis megjelent a villany, a rádió, tv, autók, mosószerek, mosógép, számítógép, telefon, internet, fényképező, stb... Szüksége volt ezekre a korabeli embereknek? Nem. A mai embernek? Nem. De jó dolgok ezek, hogy vannak? Naná, hogy jó!

(#172) quailstorm válasza Napfénysüti (#169) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tojok rá ;] Önkényesen megalkottam az okostelefon fogalmát. Miért?
Vegyünk egy nem okostelefont: Pl Sony Ericsson W910. Mit tud? QVGA képernyő, videószerkesztő gyárilag, flash lite gyárilag, J2ME rakat API-val, Nokia APIkkal, rengeteg marhajó 3D játékkal. (Pl Galaxy on Fire nagy kedvenc volt, bluetoothon meg a repülős, rallis versenyzés mellett az autózúzós roncsderbi sem maradt el)
E-mail kliens, Webböngésző(natív), Opera Mini.
Midi hangszerkesztő, gagyi képszerkesztő, korrekt és intelligens fájlkezelő, walkman szoftver.
Ezerszer több app van rá mint egy BB Torch 9800-ra, és a színvonal is jobb. GoF SE exclusive játékból a PC-ig vitte, de gyakorlatilag bármire van, még Nokia N9-re is, a HD (meg symbianra is van, badara nincs éppen). Mire nincs semmilyen verziója? BB-re...
Fejleszteni tehát arra az OS-re nem nagyon lehet, és nem is érdemes. Kb egy rakat kártyajáték, egy-két tamagochi, meg a 2 csillagos 3D NFS Shift van rá. Azt közben erősebb mint az Omnia i900...
Remélem nem vonod kétségbe, hogy a W910 nem okostelefon (java-s word is van rá, RTF-et meg is nyit)
Vegyünk egy minden kétséget kizáróan okostelefont: Motorola MPx220
Semmi extra, egyszerű 120MHz-es szüttyőgőgép 32MB RAM-mal. Egy Nokia C2-01 a 600MHz-ével webkit böngészőjével 64MB RAMjával ezerszer alkalmasabb lenne WinMOs telónak, de mivel natív kód, és nyitott fejlesztési szempontból, van rá sok jóság, sőt, a WinMO 6-ot is használhatod rajta, főzött ROMként.
Szóval, a BB NEM okostelefon. És ezért nem kell haragudni.
BlackBerry OS 10 szakított az eddigi hagyományokkal, mert tudatta velük a nép, hogy drágán adják a szart. Nagyon szeretném kipróbálni a BB OS 10-et, eltalálták az ízlésem. Smooth, jó a felülete(bár én szeretem ha oldalra és le is gördíthető a menü mint akár az emlegetett 9800-ban), és legfőképp, 3D ablakváltó, multitask, natív kód. Van értelme a rendszernek végre. Kár hogy ilyen későn jöttek rá, de még nincs veszve minden. Minőséggel visszaszerezhető a vásárlóbázis.

(#173) Pixa válasza Lirion (#171) üzenetére


Pixa
aktív tag

Örülök neki, hogy Te ilyen űberobjektíven mindent átlátva, engem maximálisan ismerve megalkottad a véleményed!
Remélem PDF-ben közzéteszed a nép számára eme remek statisztikádat...

"Az élet néha fejbe vág egy téglával. De ne veszítsd el a hited!" - S.J. :U

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#174) Napfénysüti válasza quailstorm (#172) üzenetére

Dehogy haragszom. :N Te úgy látod hogy a BB nem az én meg úgy hogy igen. És mivel maga a fogalom szubjektív amúgy is fölsöleges vitatkozni ezen. :R

Més que un club!

(#175) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

ezaz! az én telefonom nincs itt! :D

nem is vagyok igazi nő...

Xperia S

[ Szerkesztve ]

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.