Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

oplláhééé

All→M8

(#3) DeFranco


DeFranco
nagyúr

firmware frissítés nem opció? Amúgy használtan kis ráfizetéssel el tudnád intézni.

(#4) D1Rect válasza callmeakos (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

Az nv chipsetes alaplapok 1000 éve szarok, nagy ívben el kell kerülni az összeset.
Nem csak VGA, de kb. mindennel random baja lehet amit beledughatsz a lapba.

Feltételezem BIOS-t frissítettél, ha nem akkor ez a legfrissebb:[link]

[ Szerkesztve ]

(#5) callmeakos válasza DeFranco (#3) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A kártyacsere jött fel nekem is először. De daa-raaék azt javasolták, a komplett lapot kukázzam a fenébe, és így utólag van is benne valami. Ugyanis további gondja a lapnak hogy a PCIe csatlakozó úgy szar ahogy van. Beledugni a kártyát kész rémálom, ha beledugom, kivenni meg alig lehet, mivel az eleresztő pöcök full szar, és szinte rángatni kell az egészet. Szóóval akkor inkább a lapcsere....

D1Rect

Teszek ezzel egy próbát... Köszi.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#6) beefjeez


beefjeez
senior tag

Asrocktól mit akarsz?
Hogy csak úgy belerakhatsz büntetlenül egy vga-t, és az menni fog?
Vagy akármit is? :)
FX4 meg nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#7) callmeakos válasza beefjeez (#6) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én naív butus fiú. Mit is képzeltem? :D

Am BIOS frissítés nem jött be. Ugyanolyan gané lassú mint azelőtt :(((

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#8) beefjeez válasza callmeakos (#7) üzenetére


beefjeez
senior tag

Én is nagyon sokat szívtam nforce chipsetes asrock lapokkal.
Ezután száműztem a márkát az életemből.

(#9) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Azt tökre nem értem, hogy miért az ASRockot mint márkát szidod?! A lapban lévő chipset nem kompatibilis a kártyával, nem az asrock márkájú alaplap.

Ennyi erővel ha én egy intel procit akarok betenni egy amd-s alaplapba akkor baszódjon meg az intel, vagy az alaplap gyártója, hogy nem megy:D

Szóval érted...

Egyébként nekem gondom volt Gigabyte alaplappal, asusal is, de eddig egymás után 3 asrock tesz kitűnő szolgálatot nálam. Pont olyan mint a többi, se nem jobb, se nem rosszabb, max olcsóbb.

(#10) callmeakos válasza Jim-Y (#9) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

És a vásári PCIe csatlakozó? ;]

Ha csak a chipsettel lenne gond akkor evidens hogy eladnám a bánatba a 7750et, és helyette vennék egy előbb említett GTX650et, de ha a csatlakozó alapból gané, nem akarom kitenni magam, további meglepiknek.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#11) Rypejakten


Rypejakten
addikt

semmi gond nincs az Asrock-kal, más gyártónál is ugyanúgy vannak selejt szériák és típusok. ilyen volt a Te lapod is.

7750 mellé viszont teljesen fölösleges az i3, az FX-ek főleg.
vegyél egy G2020-at, az kihajtja a kártyát is, keveset fogyaszt, és talán még egy SSD is belefér a keretbe, ha nem lenne - azzal már érezhető gyorsulást fogsz észlelni.

(#12) D1Rect válasza beefjeez (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Csendben megjegyezném, hogy nem az asrockkal van a baj, hanem az nvidiával.

(#9) Jim-Y: gigabyte lapot én is csak akkor használnék, ha ingyen lenne...

[ Szerkesztve ]

(#13) Jim-Y válasza callmeakos (#10) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én a 7750 tuti nem adnám el, személyes okokból, 5750 volt az első videókártyám és nagyon szerettem, mert a teljesítménye nekem elég volt, mellette keveset fogyasztott, és csendes volt :)

Most 7770-em van és ezzel is maximálisan meg vagyok elégedve, csendes, nem fogyaszt sokat, és a QL-t ez is kihajtja (mondjuk azt még egy mai alaplapi is :DDD )

Én az alaplapot cserélném a helyedben valami korszerűbbre, legyen rajta sata3 meg usb3. Én ezt csinálnám :)

(#14) callmeakos válasza Rypejakten (#11) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

G2020al szemben mennyivel gyengébb egy Phenom II X4 945?

(#12) D1Rect
Nekem viszont a Gigabyte alaplapokkal vannak pozitív tapasztalataim :D

Jim-Y
Én is inkább lapot gyerélnék. Nagyon hozzám nőtt ez a kártya. Haveromnál pont G2020as proci volt, és és max grafikával simán vitte a GRID2őt, szóval látszik hogy van benne nafta. Az pedig nálam kiderül hogy mindazonáltal elég csendes egy kártya.
Szóval szerintem is alaplap+proci csere lesz mint kártyacsere.

All→M8

(#15) beefjeez válasza Jim-Y (#9) üzenetére


beefjeez
senior tag

Nekem pont gigával és asussal vannak pozitív tapasztalataim.

(#16) Rypejakten válasza callmeakos (#14) üzenetére


Rypejakten
addikt

egy szálon erősebb a G2020, de ahol kell a több szál, ott azért jobb a Phenom, elég sokkal.

(#17) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Szerintem ez is csak azt bizonyítja, hogy minden gyártónak vannak jobb, és rosszabb szériái.
Az asrock felívelőben van/volt, a giga meg zuhanóban, asus stagnál.

(#18) Rypejakten válasza Jim-Y (#17) üzenetére


Rypejakten
addikt

a Giga felsőkategóriás (25k+) lapjai az egyik legjobbak a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#19) bambano válasza Jim-Y (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a chipsetnek nem kellene szabványokat teljesítenie? mert ha igen, akkor miért problémás, hogy az asrockot szidja?

nekem intel fronton volt rossz tapasztalatom asrockkal, de kikezeltük.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) bambano válasza Rypejakten (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem sikerült olyan jó felsőkategóriás giga alaplapot beszerezni, amivel minden baj van. pl. nem kezeli rendesen a memóriákat, néha fejreáll a saját tuningjától, stb.

előtte is, azóta is csak asus van, azzal kevesebb bajom volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Rypejakten válasza bambano (#20) üzenetére


Rypejakten
addikt

a memóriakezelési baki bármely lapnál előfordulhat, a tuning stabilizálása meg mindig is szerencse és proci kérdése volt.
milyen lapod van?

(#22) callmeakos válasza Rypejakten (#16) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

De tulajdonképpen mi a különbség egy G2020as meg mondjuk egy i3-3220 között?
Magok száma ugyanannyi, az órajel egy kicsivel több mint a G2020nál, mind 2 Ivy Bridge-es, mégis bő 10.000 forinttal több.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#23) kmisi99


kmisi99
addikt

Az a legfurább, hogy ahány ember annyi vélemény. Pont mint az autóknál egyik szidja a márkát másik isteníti pedig csak szerencse kérdése, hogy jól jár e valaki az adott lappal. Én azon a véleményen vagyok ami a legtöbbet tudja a legjobb áron azt megveszem.

noxwill
az I3 ban van hyper threading azaz ott azért több a kraft erősebb a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#24) bambano válasza Rypejakten (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

x58a-ud5.

először is nem eszi a ramokon az spd-t, csak akkor hajlandó bebootolni, ha a gyári chipset sebességre állítom a ramot. pedig gyorsabb ram van benne.
másodszor a proci sebessége szigorúan gyári alapbeállítás, semmi tuning, de így is sokszor előfordul, hogy pofázik a bios, hogy nem tudta a tuning beállításokat érvényesíteni, ezért átállítja, gyakran gyorsabbra, mint amit én beállítottam.

idiótaságokat művel néha.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) Rypejakten válasza bambano (#24) üzenetére


Rypejakten
addikt

nem vagy vele egyedül.
az utóbbi meg utalhat arra, hogy kevesli a feszt - vagy csak tényleg gyenge a lap.

vallom, hogy nem gyártó függvénye a jó lap, bár amióta megszűnt létezni az Abit, ódzkodva veszek bármit is. :(

[ Szerkesztve ]

(#26) D1Rect válasza Rypejakten (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

De a supportjuk csapnivaló, legalábbis pár éve még nagy ívben tettek az egészre.
Minden lapból 173 rev és egyikhez sincs bios vagy esetleges hibajavítás.

Semmivel nem olcsóbb mint az ASUS vagy az MSI, akkor inkább azt.

(#27) bambano válasza Rypejakten (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem vagyok egyedül, nagyszerű, teljesen megnyugodtam...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) Rypejakten válasza bambano (#27) üzenetére


Rypejakten
addikt

rajtad kívül több száz tag szív, vagy szívott azzal, hogy nem bírta beállítani az XMP profilt, hogy adott frekin menjenek a ramok.
ez előfordult 10k-s H61-es lapban, valakinek meg egy Maximus V Gene-nél.
ez ilyen.

(#29) callmeakos válasza kmisi99 (#23) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Bakker tényleg a HT. Pedig nem hallgatom eleget a Grand X IN miatt :D

All→M8

(#30) N€T0X|N válasza callmeakos (#22) üzenetére


N€T0X|N
őstag

[link]

Sent from my keyBoard

(#31) callmeakos válasza N€T0X|N (#30) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nos e táblázat szerint ha Intel mellett döntök, bővel elég lesz a G2020 :U

All→M8

(#32) kmisi99


kmisi99
addikt

Én is tök kíváncsi vagyok mondjuk játékokban mi különbség van az i3 és a pentium közt én is épp most készülöm leselejtezni az i7 es gépet és veszek egy alap kis gépet mert alig játszom.

(#33) Móci


Móci
addikt

Nekem még rég voltak gondjaim nvidia lap - ati vga kombókkal, úgyhogy azóta soha nvidia chipsettel szerelt lapot, mert SZAR. Ennyi.

Az Asrock sem egy rossz márka, csak ki kell fogni az értelmes szériát. Mint a többinél.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#34) bambano válasza Móci (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

amelyik lapnál ki kell fogni az értelmes szériát (ti: a többség rossz, néha van egy-két jó), az hulladék.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Ha már PM-ben a 7750-es eladásával kapcsolatban belinkelődött a topic, ide is megírnám az én véleményem:

Olyan nincs, hogy két hardver nem kompatibilis. Ha bizonyíthatóan ez lenne, akkor az Nvidia azonnal szerződést bontana az Asrock-kal (aki amúgy az Asus B-márkája, csak ennyit a minőségi kifogásolhatóságról). Maximum annyi lehet, hogy régi és/vagy rosszak a BIOS-beállítások, rosszak a driverek, itt kellene elindulni.

Esetünkben arról sem feledkezzünk meg, hogy a silány teljesítmény a DDR3-mal szerel 7750-es számlájára is írható, igaz, nem játékbeli lassulást írt a posztoló, de ki tudja...

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.