Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:15

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 620 szakmai topic.
Függetlenítés, szoftvertörés, warez az alapelvek alapján TILTOTTAK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) dejaris válasza dpetibane (#100) üzenetére


dejaris
addikt

"hangkartya"

(#102) otoaak válasza Dr_Senkihazi (#93) üzenetére


otoaak
tag

Ebből leginkább az világos, hogy nem hallgatsz rádiót. :) Az emberek 99% szerintem egyébként valamilyen tevékenység közben hallgat rádiót és nem csak leül azt néz maga elé egyedül. :) Ahol vannak rendesen működő rádió adók meg vételi lehetőségek ott azért a rádió simán lehet szempont szerintem. Ez momentán Magyarországon nem annyira jellemző.

SG Note Pro P900

(#103) dejaris válasza otoaak (#102) üzenetére


dejaris
addikt

Annyira jok ezek a mely tanulmanyok. Mellesleg magyaroszagon nincs is minosegi radio...

(#104) NGA válasza sing1ep1ayer (#96) üzenetére


NGA
addikt

Rádió: Mindenütt leirták, hogy a frissités hozni fogja a rádiót. A telefon ára meg kb 60-65e nem 90e.

102: otoaak: Magyarországon nincs normális rádió. Max esetleg a Kossuth, vagy a bartók. A többi szellemi környezetszennyezés. SOHA nem hallgatok rádiót. Ez a kereskedelmi mocsok, amit rádiózás alatt előadnak ez minden, de nem rádiózás. Vihognak, nyihognak, egymás szavába vágnak. Ez nem rádiózás.

[ Szerkesztve ]

(#105) NGA válasza dejaris (#101) üzenetére


NGA
addikt

NEM. A DAC az Digital-Analog-Converter. Azaz a digitális jelből analóg jelet képez. Ilyen van minden CD és DVD játszóban is.

Egyébként remek külső USB DAC-okat lehet kapni. Csak azt nem tudom, a WP8 kezeli-e.

[ Szerkesztve ]

(#106) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Akik a kamera, zenelejátszó meg az extra dizájn hiánya miatt nyígnak, azok gondoljanak arra, hogy ez egy ALAPmodell, bizony, ez így megy. Viszont nem csak árban több az androidos olcsótelefonoknál, hardver, felbontás, belső memória - ebben simán hozza a középkategóriát.

De ami a legfontosabb, és ami felett a többség láthatóan elsiklik, az az oprendszer, mármint hogy szoftveresen és élményben megkapod pont ugyanazt, mint a csúcskészülékektől, ami az ondroidos telefonoknál szóba sem jön - mikor keptok ennyiért egy olyan telefont, amin Android 4.1 vagy 4.2 van és ugyanolyan simán megy is rajta minden, ahogy mondjuk a Padfone 2-n vagy a Nexus 4-en?! (A kérdés költői.)

Nem a lényeg a fontos.

(#107) dejaris válasza NGA (#105) üzenetére


dejaris
addikt

Itt van mellettem valami ami ami usb-n csatlakozik a laptopomhoz es mindenfele rca kabel log ki belole (tehat digitalisbol lesz analog), es hangkartyanak hivjak :U Egyebkent direkt azert tettem idezojelbe, mert nem pontos meghatarozas.

(#108) NGA válasza dejaris (#107) üzenetére


NGA
addikt

Ennek ellenére a DAC az nem hangkártya. Hanem csak egy része.

DAC

[ Szerkesztve ]

(#109) sing1ep1ayer válasza NGA (#104) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Oké, jöhet a rádió... csak azt tudnám mit szórakoznak ennyit ilyen piti dolgokkal. Ennél droid fronton még a Cyanogenmodba is gyorsabban belehegesztették az FM-et holmi "amatőrök".

Árral kapcsolatban pedig: a cikk végén van egy hivatkozás, ami azt mondja, hogy "vásárláshoz kattints ide". Tedd meg és eljutsz ehhez, aztán rögtön meg is látod, hogy a hatvanötből pikk-pakk majdnem kilencvenezer lett. Most akkor mennyibe is kerül a készülék?

(#110) NGA válasza sing1ep1ayer (#109) üzenetére


NGA
addikt

Mennyibe is kerül?

65

[ Szerkesztve ]

(#111) dejaris válasza NGA (#108) üzenetére


dejaris
addikt

Te erted az idezojel fogalmat? Nyilvan annak aki megkerdezte ennyire melyrehatoan kell. Valami a hangminoseggel azt el is van intezve...

(#112) Plazmacucci válasza sing1ep1ayer (#109) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Te most tulajdonkeppen mi ellen feszulsz? El szeretned mondani a vilagnak, hogy ez egy draga es fos keszulek? :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#113) blueMerle válasza NGA (#110) üzenetére


blueMerle
veterán

Hát ezt a sufnigsm-es megoldást inkább ne hozd fel példaként :U
Ennyi erővel megvehted a tesóktól is jóárasítva valamelyik aluljáróban.

[ Szerkesztve ]

(#114) NGA válasza dejaris (#111) üzenetére


NGA
addikt

Minden lánc annyira erős, mint a leggyengébb láncszem. Miért is fontos a DAC szerepe? Mivel ez találkozik a digitális jellel, ezért a minősége nagyon fontos. Ha szar a DAC, hiába lehet jó a hangkártya, a hang szar lesz. Ha jó a DAC, akkor esetleg egy gyengébb hangkártya talán nem ront rajta olyan sokat, hogy ne lehessen hallgatni.
Ha valaki azt kérdezi tőled, mi az a CPU, akkor erre az a válasz, hogy a számitógép?

(#113) blueMerle: Miért? A VIP-Phone nem sufnigsm? Pont ugyanolyan, mint a többi amit belinkeltem. Csak pofátlanabb az árképzésük.

[ Szerkesztve ]

(#115) dejaris válasza NGA (#114) üzenetére


dejaris
addikt

Te el is olvasod amit irok? vagy csak elore be vannak toltve a valaszok, csak nem irod le egyben.

(#116) sing1ep1ayer válasza NGA (#110) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Elnézést kérek! :R Nem néztem utána tüzetesebben. Mentségemre; a szponzornál valóban annyi, mint írtam. Persze érdemes lenne megnézni, hogy a 65 ezres helyeken mit kapsz. A második linken lévőnél például csak magát a telefont és semmi nincs hozzá a világon.

@ (#112) Plazmacucci
Szerintem az. Fáj hogy ennek hangot merészeltem adni? Tudod az enyém is egy vélemény, még akkor is ha Neked vagy másnak nem tetszik. Mint láthatod itt fentebb (a fogyasztói ár kérdésében) nyugodtan rám lehet cáfolni.

[ Szerkesztve ]

(#117) Totis válasza dpetibane (#100) üzenetére


Totis
aktív tag

http://starwars.wikia.com/wiki/Dac :DDD

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#118) dpetibane válasza NGA (#108) üzenetére


dpetibane
tag

És itt a tesztben hol van erről szó?

(#119) Pantal


Pantal
senior tag

Jó telefon, de a RAM mérete miatt aggasztó lehet a jövőre nézve, simán kinézem a Microsoftból, hogy egy későbbi esetleges rendszerfrissítést 1GB RAM-hoz kötik. Persze ennyi pénzért ezt el lehet neki nézni. De mondjuk, ha így is lesz, kíváncsi leszek, a HTC 8S tulajok mit fognak mondani.

(#120) pzstm


pzstm
titán

A kártyafüggetlen, 65 ezer forintos nyitóár több mint korrekt,

Hol ennyi??? A cikk végén linkelt oldalon 85ezer körüli árat láttam :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#121) nonolada1


nonolada1
senior tag

Kár ezen az áron is rágódni.Majd kiderül mibe is fáj,ha megjelenik a szolgáltatóknál.Arra meg gondolom tavaszig úgyis várni kell.

(#122) ramrit


ramrit
tag

Jó méret, nem akkuzabáló felbontás, cserélhető akku, a kamerán remélem csiszolnak egy frissitéssel és fehérben máris vevő vagyok rá. Tetszik.

felecsd'el

(#123) Pixa


Pixa
aktív tag

Csúnya! Lehet rohadt finnyás vagyok, de csak 8XX és 9XX szériás Lumia-k tetszenek igazán. Azokhoz képest ez olyan gagyi hatású.
Persze pozitívuma, hogy van vevőréteg aki örömét leli benne! :)

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#124) HuMarc


HuMarc
addikt

Nekem nagyon tetszik, de még várok pár User review-ra a Logou-on.

(#125) nonolada1


nonolada1
senior tag

A kinézet is egy olyan dolog,hogy előbb meg kell nézni élőben,mert a képek sokszor nem igazán adják vissza a valóságot.Pl képről nekem a 610 sem jön be,élőbe meg jobben bejön,mint a 710.Élőben elegáns a 610,képeken meg olyan kis gagyinak tűnik.Majd,ha a kezemben foghatom a 620-ast,akkor tudok róla véleményt alkotni.

(#126) Atos23 válasza nonolada1 (#125) üzenetére


Atos23
senior tag

Jaja, a 610 is menőbb lett volna ha nem kerekítik le annyira, és elfelejtik a peremet az alján. Simán megfelelne céljaimra egy 610 most is, használt áron már 20K-ért is van, de nem tudok megbarátkozni a tojásformával :D

Ez a 620 korrektebb kinézetű annyi pénzért, mint ami anno a 610 volt. Mellesleg a 610-et most visszanyomták kártyás árban 59.900-ra az eszetlenek :D

(#127) aero. válasza pzstm (#120) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

[link]

Igaz, itt tartozék nélkül.

(#128) nonolada1 válasza Atos23 (#126) üzenetére


nonolada1
senior tag

Meg kell mondjam sosem volt ilyen elegáns telóm,mint ez a 610.Élőben semmi gáz a tojás formájával,mondom csak a képek csalókák róla.Nekem feketében van,így az alsó rész abszolut nem zavaró.
Nagon várom a 620-ast,meg akarom tapizni:)

(#129) Atos23 válasza nonolada1 (#128) üzenetére


Atos23
senior tag

Ja igen, kihagytam, hogy élőben tényleg sokkal jobb a 610. És persze nem fehérben :)

(#130) nonolada1 válasza Atos23 (#129) üzenetére


nonolada1
senior tag

Azért vettem még annó feketében,abban tényleg elegáns és nem fényes a hátlap!

(#131) domojko válasza aero. (#127) üzenetére


domojko
senior tag

Ezek mind boltigaris árak, tudjuk hogy lósz@rt nem ér.

(#132) blueMerle válasza aero. (#127) üzenetére


blueMerle
veterán

Nem tudom feltűnt-e de az előbb is leírtam hogy ennyi erővel meg lehet venni az utcán is a készüléket....

Idézek az oldalról:

* Az árak csak a készüléket tartalmazzák. Az egyéb tartozékokról érdeklődjön. (LOL?? Egyáltalán ez legális?)

36 hónap garancia esetében 12 hónap teljes körű bolti és 24 hónap SW (blabla a lényeg hogy 1 év bolti garis amivel meg ki lehet....)

Tehát 66 ezer Ft-ért kapsz egy készüléket minden tartozék nélkül egy zacskóban (ezfelett wazzeg még mindig nem tudok napirendre térni) illetve egy baromiértékes 1 év bolti garanciát. :U

Úgyhogy utoljára kérem: hagyjuk ezt. A készülék hivatalos 2 éves garanciával, minden tartozékkal közel sem ennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#133) satz18 válasza blueMerle (#132) üzenetére


satz18
őstag

Én az SSD-met egy szétvágott kartompapírban hozták egy zacskóba csavarva. Utána kiszedtem, beraktam a gépbe és a zacskó keltette rossz hatás elmúlt. Azóta is elégedett felhasználója vagyok az SSDnek.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#134) NGA válasza blueMerle (#132) üzenetére


NGA
addikt

Még meg sem jelent itthon hivatalosan, térjünk vissza erre az ár kérdésre 2 hét mulva. Jelenleg 65 és 85 között kapható.

(#135) blueMerle válasza satz18 (#133) üzenetére


blueMerle
veterán

Hát ez aztán a hasonlat, sensei :R

Ráadásul nem a gyári tartozékok hiánya (amelyek összértéke kb. 8 ezer Ft) hanem a hivatalos garancia a legfájóbb pont, de ez mintha elkerülte volna a figyelmed. Persze, biztos csak véletlenül. Hát hogyne :)

Végülis persze, az igénytelenséget hovatovább bármeddig lehet fokozni. Pl. minek a hátlap? Egy befőttesgumival is helyén lehet tartani az akksit, nem?

[ Szerkesztve ]

(#136) sing1ep1ayer válasza satz18 (#133) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Nincs ezzel baj, csak amikor sokan felhozzák példának a kínai okostelefonokat amelyeket pofátlanul alacsony áron lehet megrendelni eszméletlen ütős hardverrel, akkor rögtön mindenki jön azzal, hogy "de hát a gari...". Ezek szerint hazai rendelésnél gyakorlatilag ugyanott vagy: megkapod 65-ért, de a garit a hajadra kenheted, a tartozékokat meg majd megoldod, ahogy tudod. Akkor már jobb Kínából venni valamit, mint ezzel foglalkozni, onnan legalább dobozos cucc jön.

(#137) domojko válasza satz18 (#133) üzenetére


domojko
senior tag

Gondolom ha probléma lesz vele, akkor a kartonpapírnak és a zacskónak fogsz reklamálni.

(#138) NGA válasza sing1ep1ayer (#136) üzenetére


NGA
addikt

Valahol le van irva az oldalon, hogy nincs hozzá doboz? Sehol. Akkor ne kombináljunk kérem. Egy USB töltő kb 500 Ft

(#139) sing1ep1ayer válasza NGA (#138) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Az sincs leírva hogy lenne hozzá és hát ilyen esetekben inkább az a jellemző, hogy amit nem írnak ki azt nem is adják. Fő kérdés akkor is a garancia, nem egy USB töltő, amiből feltehetően az olvasók 90%-ának van legalább 3 darab otthon.

(#140) domojko válasza NGA (#138) üzenetére


domojko
senior tag

Nem is a doboz a lényeg, hanem a garancia. :U

(#141) blueMerle válasza NGA (#138) üzenetére


blueMerle
veterán

Értelmező olvasás rulez: * Az árak csak a készüléket tartalmazzák.
:W

Egy USB töltő 500Ft. Aztán ha majd ha az 500Ft-os minőségi töltőd véletlenül hazavágja a telefont akkor majd mehetsz reklamálni. ;)

Ezt lehet csűrni-csavarni bármeddig, ekkora árkülönbözetet szerintem nem ér meg a hivatalos 2 év garancia, eredeti tartozékok és a doboz hiánya. Akinek mégis, hajrá itt a lehetőség :R

Mint mondtam, lehet még fokozni a hátlap elhagyásával is, sőt, minek bele eredeti akksi elvégre a kínai piacon öccá' bele az utángyartott azzal is eldöcög nem?

[ Szerkesztve ]

(#142) HuMarc válasza domojko (#140) üzenetére


HuMarc
addikt

** A készülékekre 36, 48 és 60 hónap garanciát vállalunk, ami a következőképpen alakul: 36 hónap garancia esetében 12 hónap teljes körű bolti és 24 hónap SW, 48 hónap garancia esetében 24 hónap teljes körű gyári és 24 hónap SW, 60 hónap garancia esetében pedig 36 hónap teljes körű gyári és 24 hónap SW garancia vonatkozik a készülékekre.

Tehát az 1 éves az bolti, a 2 és 3 éves pedig gyári.

(#143) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Csak megjegyzésként a cikk írója azt írta ez az eddigi legrosszabb WP8 -as kamera. Szerintem tuti nem látta a HTC 8s tesztjét, mert laikusként, szemmel láthatóan sokkal pocsékabb képet csinál a 8s mint a 620...

(#144) Mészi2


Mészi2
tag

Kár hogy nem android

(#145) aero. válasza Mészi2 (#144) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Még szerencse, hogy nem az. :) 512MB ram amúgy sem acélos oda.

(#146) HuMarc válasza Mészi2 (#144) üzenetére


HuMarc
addikt

Ez az a komment, ami minden WP8-as cikk/teszt alá le van írva, de sosem igaz.

(#147) satz18 válasza HuMarc (#146) üzenetére


satz18
őstag

Ez kb olyan komment, mint a gamer laptopoknál a: "gamer laptop az hülyeség, csak asztali gépen lehet normálisan játszani."

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#148) HuMarc válasza satz18 (#147) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát igen...

(#149) PakoA válasza satz18 (#147) üzenetére


PakoA
csendes tag

Szerkesztve: hülyeséget olvastam és butaságot válaszoltam :D

A 9-es hsz-ben már ellőttem pedig :)

[ Szerkesztve ]

én nem kockulok! csinálom a kockákat :)

(#150) sanykaraj


sanykaraj
csendes tag

Nem tudja valaki kb mikortól lehet majd kapni?

Eddig a sötéttől féltem, de már tudom, hogy sötét soha sincs, az csak a fény hiánya. Tehát most már a fény hiányától félek :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.