Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Yoretto válasza lumiás (#1350) üzenetére


Yoretto
tag

Nem juni vegere mondtak hogy kiadjak a vegleges 8.1et?

BlackBerry Passport silver, Iphone 6S 128Gb, Surface pro 3 i7, Apple MacBook Pro, Sony Alpha SLT-A77VQ

(#1352) zolinko válasza lumiás (#1350) üzenetére


zolinko
csendes tag

@hroberto,@kpal,@lumiás: Köszönöm a kimerítő válaszokat! Azt hiszem, megvárom a hivatalos kiadást. Végül is így is jól használható a készülék. Kösz

Zoli...

(#1353) lumiás válasza Yoretto (#1351) üzenetére


lumiás
csendes tag

Attól függ. Ha szolgáltató függő a telefon akkor azok 1-2 hónapot 100% hogy csücsülni fognak a rendszeren. Ez nagy mániájuk. De van hogy a Microsoft is eltolja a kiadást. Elméletileg tényleg e-hónap vége. De ezt úgyis csak a kártyafüggetlen mobilok kapják meg azonnal.
Én mindig a legrosszabbal szoktam számolni. Ezért is írtam ezt az időpontot. :)
Amikor nekem megjött hivatalosan a black, haveromnak rá 2 hónapra jött meg a frissítés. T-nél legalábbis.
Én ezeket tapasztaltam az eddigi használat alatt.
Nekem már rajta van/volt a nem végleges 8.1. Problémám nincs/nem volt vele. De mivel holnap a kijelző hibája miatt viszem a szervizbe a telefont. :((( Ezért vissza raktam rá a 8-at.
Valamint ha a telefon mondjuk kínai, lengyel akármi. Ezért az egyes kiadások között lehetnek minimális eltérések is.

Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

(#1354) Yoretto válasza lumiás (#1353) üzenetére


Yoretto
tag

Ja ertem, igy tiszta :) szolgaltatofuggo telefonom utoljara 3210 volt igy nem tudtam hogy a szolgaltatok csusztatva adjak ki :)

BlackBerry Passport silver, Iphone 6S 128Gb, Surface pro 3 i7, Apple MacBook Pro, Sony Alpha SLT-A77VQ

(#1355) hroberto válasza zolinko (#1352) üzenetére


hroberto
veterán

Nyugodtan felteheted a preview verziót. A legelső kiadott változatával voltak gondok, de azóta már volt két frissítés, és rendben van a rendszer.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1356) Cooley18 válasza lumiás (#1353) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Majd légy oly kedves megosztani velünk, hogy mi lett a szervizelés eredménye! :) Kíváncsi lennék rá, mert ha javítható, akkor én is beviszem.

(#1357) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok!

Az volna a kérdésem,hogy azért ekkora a csend mert minden király és hibátlan a készülék?
Jelenleg BB Z10 -et használok amit nagyon nagyon szeretek,illetve mellette egy droidos tabot,de elgondolkodtam,hogy a kettőből gyúrnék egy telefont pontosabban egy phabletet és a 1520 nagyon bejön! Vásárlás esetén van vmilyen tipushiba amire érdemes figyelnem? Lumia 925 használtam igy a rendszerrel nincs gondom kérdésem, a RAW támogatást megkapta már?

Köszönöm előre is!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1358) lumiás válasza Cooley18 (#1356) üzenetére


lumiás
csendes tag

Hali!
Elkészült a telefonom! :DD
55 ezer forintba került. De abba maradt a kijelző minden nemű abnormális viselkedése. :))
Bár amikor megláttam a szervizbe, hogy náluk 183 ezer ft a 1520-as majdnem agyvérzést kaptam. :O Ha ezt tudom, akkor tudtam volna venni egy magyar garisat is. Ott tőlük. Az enyém az 140-be került + a kijelzőcsere 55. Simán tudtam volna venni tőlük egy magyar garanciásat. De ezzel így jártam. Lényegében működik minden faszául.
A szervízben nagyon rendesek voltak. Segítőkészek. Mielőtt fizettem, oda adták a telefont hogy próbáljam ki stb. :)
Azt mondta a szervizes csávó. Hogy a Kínába szánt telefonok valamivel silányabb minőségűek. Így igaza volt BobTail nevő felhasználónak. :)
Lényegében ezért kezdte ki a kijelzőt a kamera. Meg azért hullámzott a kép érintésre. Meg maga a kijelző hibás is volt szerinte. Meg a hátulján lévő fém, amire felfekszik a kamera, más egyéb. Az a fém lap, érezhetően vékonyabb, könnyebb volt. Mint az amit ők kaptak a Magyar Nokiától.
Remélem nem lesz más gebasz vele.

Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

(#1359) lumiás válasza gretzky77 (#1357) üzenetére


lumiás
csendes tag

Hali!

"Az volna a kérdésem,hogy azért ekkora a csend mert minden király és hibátlan a készülék?" Olvasd el a hozzászólásaimat. :)

"Vásárlás esetén van vmilyen tipushiba amire érdemes figyelnem?" Ha Magyarországon veszed, vagy itt Európába akkor kisebb rá az esély. De am kijelzőhiba, wifi hiba előfordul. Ahogy itt olvasgattam.

"Lumia 925 használtam igy a rendszerrel nincs gondom kérdésem, a RAW támogatást megkapta már?"
Megkapta. A kamerabeállításoknál van.

Remélem tudtam segíteni.

Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

(#1360) Cooley18 válasza lumiás (#1358) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Na, bakker! Miért volt szükség a kijelzőcserére?

(#1361) lumiás


lumiás
csendes tag

Mondtam neki, hogy ha szükséges, akkor cseréjék ki a kijelzőt. Így is úgy is kicseréltettem volna. Ha mást nem december, január környékén. Nem tudom neked mennyire volt "érzékeny" a kijelződ. De nekem nagyon dúrva volt. Legalábbis számomra az volt. És ez idegesített is használat közben. Feszt hullámzott használat közben. :(
+ az nap este a navigációs gombok nem érzékeltek. Minden más jó volt. :O Így kénytelen voltam bevinni.
Ezért kicseréltettem.
Tudtam hogy fájós ára lesz. De maga a telefon se olcsó. Úgy vagyok vele mint a kocsikkal.
Ha valaki vesz egy mercit. Ne csodálkozzon hogy a légrugó darabja 60 ezer.

De most már viszont van egy tökéletesen működő 1520-om. :DD

Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

(#1362) kpal válasza lumiás (#1358) üzenetére


kpal
veterán

És ezért érnek kevesebbet azon telefonok a használt piacon is , de mikor kb 2-3 tulajon átmegy nem nagyon lehet tudnia telefon honnan való esetleg ebből a kijelző dogról . :(

De a lényeg most már hibátlan a telefonod. :K

Múltkor pont néztem Debreceni Nokia kirakatában 1520 240e ,következőnap már 185e :B

[ Szerkesztve ]

(#1363) gretzky77 válasza lumiás (#1359) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszönöm

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1364) Yoretto válasza kpal (#1362) üzenetére


Yoretto
tag

240ezer? jezus :) en 2013.11 hoba vettem 499 euroert :) eu garis gyari fuggetlen... 240ert kicsit huzos szerintem de vigasztal hogy jol tartja az arat :)

BlackBerry Passport silver, Iphone 6S 128Gb, Surface pro 3 i7, Apple MacBook Pro, Sony Alpha SLT-A77VQ

(#1365) kpal válasza Yoretto (#1364) üzenetére


kpal
veterán

hasznalt piacon mar az 1honapos gyari nokua garis kb 125k ér max , sufnigsm 90-100k, :)

(#1366) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdv!

Nem tudja vaklaki hogy a 1520 az OTG-t támogatrja?

(#1367) BobTail válasza Vegitaa (#1366) üzenetére


BobTail
őstag

A WP - és igy a 1520 nem támogatja.

(#1368) Vegitaa válasza BobTail (#1367) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Köszi. Kár...

Amúgy most készülök épp egyet venni, de kicsit még vacilálok... WP vagy Android... :) Nem tudom melyik jobb...

(#1369) Yoretto válasza kpal (#1365) üzenetére


Yoretto
tag

sose erdekelt hogy a hasznaltan mi mennyi es a sufni boltok se igazan :) meg persze az se nagyon hogy tart e valami erteket vagy sem, hisz ha mar megvettem hasznalom amig meg nem unom vagy tonkre nem megy vagy jon egy jobb, eladni meg sose adok el semmit, csak meglepodtem hogy amikor kiadtak a telefont olcsobban megtudtam venni mint most amennyibe kerul, es ennyi :)

[ Szerkesztve ]

BlackBerry Passport silver, Iphone 6S 128Gb, Surface pro 3 i7, Apple MacBook Pro, Sony Alpha SLT-A77VQ

(#1370) Yoretto válasza Vegitaa (#1368) üzenetére


Yoretto
tag

ios :DDD (csak vicc, kinek mi az ami megfelel es az ami jo)

BlackBerry Passport silver, Iphone 6S 128Gb, Surface pro 3 i7, Apple MacBook Pro, Sony Alpha SLT-A77VQ

(#1371) kpal válasza Yoretto (#1369) üzenetére


kpal
veterán

vagom ;) csak megemlitettem . :R

(#1372) Yoretto válasza kpal (#1371) üzenetére


Yoretto
tag

:)
de ami biztos hogy a 8.1 johetne mar :D

BlackBerry Passport silver, Iphone 6S 128Gb, Surface pro 3 i7, Apple MacBook Pro, Sony Alpha SLT-A77VQ

(#1373) lumiás válasza Yoretto (#1372) üzenetére


lumiás
csendes tag

Én ráraktam. Semmi problem nincs vele. :B Király minden. Tetszik az értesítési sáv, és a hátteres csempe. Ezt én személy szerint bátran merem ajánlani. Mármint a 8.1 telepítését a preview for developersen keresztül. :)

Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

(#1374) Cooley18 válasza lumiás (#1361) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Ja, hogy neked ilyen komoly gondok voltak. Nekem szerencsére csak ez a kis hullámzásos probléma van, semmi más. :) Gondolom, akkor ha kicserélik benne azt az alkatrészt, ami miatt nyomja a kamera a kijelzőt, akkor ez is megszűnik. Ezt meg remélem pár ezer forinttért megoldják. Meg akkor már veszek rá valami védőfóliát, mert az eddig valahogy elmaradt. :D Bár meglepően jól bírja a gyűrődést, még csak egyetlen karc van a kijelzőn, az is pici, pedig már több, mint fél éve nyüstölöm szegényt.

BobTail #1367: A 8.1 már támogatja, nem?

[ Szerkesztve ]

(#1375) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Már kérdeztem a WP topicban, de nem kaptam választ:

Nem tudja valaki, hogy a WP (konkrétan Lumia 1520) képes megjeleníteni szövegként ázsiai betűket? Pl wordben...

[ Szerkesztve ]

(#1376) btudos válasza Vegitaa (#1375) üzenetére


btudos
veterán

Kaptal valaszt. :U

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1377) Vegitaa válasza btudos (#1376) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Jééé, vak vagyok! :)

kössz...

[ Szerkesztve ]

(#1378) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Esetleg tudtok Pesten valami üzletet, ahol olcsóbban lehet kapni 1520-at?

(Nem szeretnék úgy járni mint 3 éve az X7-essel, hogy egy sarki gsm boltban megvettem, s pár nap multán kiderült, hogy kínai piacra szánták. Azóta sem tudom házilag frissíteni, mert egyből kínai, vagy jobb esetben angol lesz...)

(#1379) gretzky77 válasza Vegitaa (#1378) üzenetére


gretzky77
veterán

Wp-nél szerintem nincs ilyen mert minden nyelvkészletet tartalmaz ha jól tudom!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1380) btudos válasza gretzky77 (#1379) üzenetére


btudos
veterán

Rosszul tudod, ázsiai modellekben általában nincs magyar nyelv, illetve ha szolgáltatótól származó függetlenített, azzal is lehetnek problémák, mert lehet, hogy kivetették a nyelveket a szolgáltatói szoftverből. De ha EU-s független modellt vesz, azzal nem lehet gond.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1381) Vegitaa válasza btudos (#1380) üzenetére


Vegitaa
senior tag

S melyiket hol tudom megvenni?

(#1382) Cooley18 válasza btudos (#1380) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Érdekes, én is úgy tudom, hogy kivétel nélkül minden WP8-at használó telefon tartalmaz minden létező WP-hez elkészített nyelvet, miután azok magának az operációs rendszernek a részét képzik.
Nekem hongkongi gyártmányú 1520-asom van, és van magyar lokalizáció.

[ Szerkesztve ]

(#1383) btudos válasza Cooley18 (#1382) üzenetére


btudos
veterán

Alapvetoen az OS tartalmaz minden nyelvet, ez igaz. De gyakran elofordul, hogy kivetetik a nyelvi csomagok egy reszet, nem egy pelda van ra itt a forumon is.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1384) lumiás válasza btudos (#1383) üzenetére


lumiás
csendes tag

Igazad van.
De amikor kiválasztom a magyar nyelvet az indításkor, visszaállítás után. Akkor újraindul. És amikor elkezdek valamit gépelni a billentyűzettel alaphelyzetbe állítás után. Akkor kiírja hogy elérhető egy frissítés. Ami a billentyűzet nyelvi csomagját tartalmazza az aktuálisan kiválasztott ország szótár javaslataival együtt.
Ez ugyan úgy települ mint amikor rendszerfrissítés érkezik.
Ha ez meg van, már van is egy magyar rendszerű és billentyűzetű telefonod.
Lényegében a telefon rendszere alapértelmezetten tartalmazza a magyar nyelvet. Csak a magyar billentyűzet nincsen rajta.

Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

(#1385) lumiás válasza Cooley18 (#1374) üzenetére


lumiás
csendes tag

Csak azt az alkatrészt nem hiszem hogy tudják cserélni. Mert az rá van ragasztva magára az LCD-re.
[link]
A fenti videóban 4 perc 50 másodpercnél egy kék csomagból veszi ki a másik kijelzőt. Amit látsz fém. Lényegében azzal van gond. Ha úgy vesszük nem is a kijelző a rossz. És nem a kijelző hibájából nyomja belülről a kamera az LCD-t. Hanem egyszerűen a fém lap az valami silány vékony vacak.
Amikor érte mentem a Nokia szervizbe a telefonért. És amikor kézbe vettem, mintha a tömege is több lett volna (vagy csak nekem tűnt úgy). És akkor mondta nekem a szervizes srác, hogy a régi kijelző és amiit ők kaptak. A kettő között ő is érezte a különbséget. Mondta is, hogy az európai darabokban egy normális acél lemez van. Ami nekem volt, azon pedig egy vékony valami volt.
De azért próbáld meg, lehet megoldható. Az enyémben azért döntöttek a teljes csere mellett (amit nem bántam meg). Mert volt hogy az alsó rész nem érzékelt. Meg eléggé nagyon volt hogy hullámzott is.

Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

(#1386) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Nekem ezzel kapcsolatban csak két gondom lenne:

Egy, hogy ne valami ázsiai piacra szántat fogjak ki. Nyilván ha a szolgáltatótól, vagy márkaboltban veszem, akkor biztosan nem, csak akkor lesz vagy 190ezer.
Ha a sarki GSM boltban, akkor már 120-130ért megkapom, de benne van, hogy ázsiai, csak lemagyarítva. -Aztán frissíteni nem tudom, meg ha valami baja van, be sem vihetem egy márkaszervízbe, mint ahogy már volt rá példa a régi X7-esemmel... (azóta is csak szívok vele...)

A másik, meg mivel japán nyelvvel foglalkozok, azért örülnék ha a belepakolt ms-word, (meg a bömgésző!) meg tudna jeleníteni oldalakat...

(#1387) Cooley18 válasza Vegitaa (#1386) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Már miért ne tudnád frissíteni? Ahol forgalmazzák a telefont, ott megjelenik a frissítés, onnantól kezdve pedig 100%, hogy tudod frissíteni. Gyártói garancia meg ugyan úgy van ezekre is, az már más kérdés, hogy a bolt, ahonnan vetted, mennyi segítséget nyújt a garanciális ügyintézésben, esetleg ők maguk vállalnak-e javítást. Ahol én vettem, ott pl. van 1 év bolti garancia is a 2 év gyártói mellett.

(#1388) btudos válasza lumiás (#1384) üzenetére


btudos
veterán

A kettőnek mi köze egymáshoz? A telefonban vagy benne van a nyelv, vagy nincs. A billentyűzet ettől független, abból bármit le tudsz tölteni.

Cooley18: Csak EU-n belül él a garancia, ázsiai készüléket hiába viszel itteni Care-be, kiröhögnek.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1389) Cooley18 válasza lumiás (#1385) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Számomra valahogy felfoghatatlan, hogyan engedhetik, hogy valahol gyengébb minőségű alkatrészekkel gyártsák ugyan azt a készüléket. Minden esetre nálam szerencsére nincs semmi komoly probléma. Az érintésérzékelés teljesen rendben van a frissítés óta, előtte is csak a túlérzékenységgel volt gond. Bár fehér háttérnél nagyon halványan látszik 2 kis foltocska a kamera magasságában, illetve sötétebb háttérnél ugye előjön ott a hullámzás, ha nem csak simogatom a kijelzőt, illetve még a kijelző szélein vettem észre kisebb hullámzást, ha erősebben rámarkolok a keretre, de egyik sem különösebben zavaró mértékű. Szóval én azt hiszem, egyelőre megleszek kijelzőcsere nélkül is, és bizakodom, hogy nem romlik majd a jövőben sem a helyzet. :))

Ellenben a headsettel voltak komolyabb problémáim. Nem tudom, hogy a származási helynek köszönhetően rosszabb minőségűt kaptam, vagy a füleim elcseszettek, de állandóan szenvednem kellett vele, hogy rendesen bent legyen, de ne álljon csálén, és ne menjen el a hangja. Illetve nagyobb hangerő mellett nem volt kifejezetten jó minőségű, márpedig rengeteget hallgatok zenét telefonon. Aztán végül sikerül önakaratomon kívül "elhagynom" néhány igen kellemes személy társaságában (if ju nó vát áj mín), de így utólag örülök neki, mert vettem helyette egy WH-510 típusú headsettet, és a különbség ég és föld. Sőt, jobban szól még a kétszer annyit kóstáló Sennheiser CX-280-nál is. :C Úgyhogy akinek szintén gondjai akadtak a gyári headsettel, vagy szimplán jobbat szeretne, de nem akar 20-30eFt-ot költeni valami prémium cuccra, annak csak ajánlani tudom! :)

btudos #1388: És nem is mondtam egy szóval sem, hogy egy itteni Care-be vigye, ha baja van. :)

[ Szerkesztve ]

(#1390) Vegitaa válasza Cooley18 (#1387) üzenetére


Vegitaa
senior tag

3 éve vettem egy üzletben egy X7-et. Hamarosan megjelent a frissítés, s mikor itthon frissítettem házilag, kínai lett... A bolt ahol vettem megszűnt pár hétre rá, így maradt a márkaszervíz. Ott meg miután leellenőrizték a készüléket a száma alapján, közölték, hogy kínai piacra szánták, s ők nem nyúlhatnak hozzá... Ha frissíteni akarom, akkor el kellene vinnem egy gsm szaküzletbe, hol valami pénz ellenében frissítik.

De többek között azért vettem okostelefont, hogy a frissítéseket itthon, házilag megcsináljam. Szóval buktam, semmit sem értem vele...

[ Szerkesztve ]

(#1391) btudos válasza Vegitaa (#1390) üzenetére


btudos
veterán

Ezért kell hivatalos forrásból telefont venni, Te a saját hibádból tanultál, ahogy itt a topikban is volt rá példa. Megéri a felárat a gyári garancia, sok bosszúságtól megkímélhet.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1392) Cooley18 válasza Vegitaa (#1390) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Ja, hát az szívás, ha megszűnik a bolt, de nem hiszem, hogy a WP csinálna ilyet. Legfeljebb frissítés előtt meg kell jegyezni, hogy hol, hányadik menüpont a nyelvválasztás. :DDD Viccet félretéve, már jött egy frissítés a telefonhoz, és nem nyúlt hozzá semmilyen nyelvi beállításhoz, úgyhogy emiatt nem kell aggódni. Lassacskán itt van a Cyan update is, ha az sem állítja majd vissza a nyelvet, akkor semmi. :)

(#1393) kpal válasza Cooley18 (#1392) üzenetére


kpal
veterán

Te melyik boltból vetted ?

(#1394) Cooley18 válasza kpal (#1393) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Partnerogsm.

(#1395) Vegitaa válasza Cooley18 (#1392) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Cyan? Az mi? (lehet hülye kérdés)

Egy jó boltot javasoljatok nekem!

(#1396) Cooley18 válasza Vegitaa (#1395) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Mint a 1520 érkezésekor a Black a GDR3-as frissítéssel, csak ez most Cyan a 8.1-gyel. ^^ Lényegében a Nokia saját firmware frissítése, ami a 8.1 mellett tartalmaz pár egyéb dolgot is, mint Bluetooth 4.0 LE támogatás meg néhány app frissítés (elsősorban a 930, 1020 és 1520-asok kapnak némi kamera ráncfelvarrást, bővített Creative Studiot, élő képet stb.).

(#1397) Ati1979


Ati1979
veterán

Sziasztok!

Az a problémám, hogy a telefon elkészített képek közül (5mp és 16mp) automatikusan a kisebb fájt küldi át e-mail-en. Esetleg tudja valaki, hogyan tudom a nagyobb fájlt e-mail-hez csatolni?

Köszi előre is!

(#1398) Vegitaa válasza Cooley18 (#1396) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Azt az üzletet sokan szidják...

(#1399) btudos válasza Ati1979 (#1397) üzenetére


btudos
veterán

Sehogy. WiFi-n Onedrive-ba tudod feltölteni teljes méretben (bár nem tudom, hogy két képnél mi történik pontosan), vagy PC-n keresztül.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1400) Vegitaa válasza btudos (#1399) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Őőőő, ez milyen levelező rendszerrel van így? Ha simán egy böngészőből megnyitott mondjuk gmailt töltök be, s csatolom a nagyobb fájlt, akkor gondolom azt küldi el...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.