Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) drkbl válasza Воланд (#149) üzenetére


drkbl
őstag

"An application will be held dormant in memory alongside other applications
•If the operating system becomes short of memory it will discard the cached state of the oldest dormant application
•This process is called “Tombstoning”
The page navigation history and a special cache called the state dictionaries are maintained for a tombstoned application"
[link]

Szerintem a kiemelt részek erőforrások.

De komolyan, használod te rendesen a WP8-adat? :DDD Persze, 1 GB RAM-mal könnyebb az élet, de a néha magukba szakadó alkalmazások ugyanazok.

(#152) blueMerle válasza Dosi (#148) üzenetére


blueMerle
veterán

Csak az a baj hogy a WP sem fél éves rendszer már, ezek akkora ordas hibák és hiányosságok, amiket ezelatt a pár év alatt igazán ki lehetett volna javítani. :U Ezek nem extrák vagy mókusvakóitó fícsörök, hanem alap dolgok.

(#153) Sub-ZeRo válasza batai15 (#145) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez hülyeség. Sokaknak van okostelefon, főle droid található rajta. Úgy vannak, hogy mindegy milyen rendszer van rajta, csak érintős legyen, meg ha úgy van nőies. Lásd a szamszung telefonokat.... És azokon csak droid van. Mikor én vettem az 520-at, nem is akartam vacak droidos telót, mert bátyám S Advance-a elég volt a döntéshez.... ;] A sok hozzá nem értő személynek meg csak legyen valami képernyő nyomkodósa... Amúgy meg azért nem terjed, mert az elsó szegmensben, 15-30 között a droidos telefonok uralják a piacot. Igaz, már 28-ért is megveheted de ez csak egy telefon a sok közül.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#154) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Nano SIM. :U Ettől függetlenül nagyon jó készülék lett, tetszik, simán bevállalnám, pedig emlékszem, hogy mennyire nem jött át nekem ez a csempés dolog.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#155) batai15 válasza Sub-ZeRo (#153) üzenetére


batai15
félisten

A második rész szarkazmus félig meddig,de bemégy egy boltba,azt mondják ne vegye hölgyem szara csempe,akkor nem veszi meg. Meg sározzál hogy fujj fos stb mert nem értenek hozzá.

(#156) Dosi válasza blueMerle (#152) üzenetére


Dosi
tag

nézd az android sem 2 év alatt fejlődött ki, és ott is hiányoztak ilyen-olyan dolgok, de manual fókusz még mindig nincs az alap androidban :) és gyakran a módosítottakban sem...sem dedikált fényképező gomb... itt is lehet ne sorolni h hiba de nincs értelme, megvan az előnye és a hátránya mindegyiknek

There is no such thing as overpowered graphics card. There are only underpixelled displays.

(#157) Paul119 válasza blueMerle (#137) üzenetére


Paul119
addikt

Legalább sosem unatkozol ;]
"bátyám S Advance-a elég volt a döntéshez...." made my day :D

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#158) nicu71


nicu71
addikt

hát én bevállalnám ezt a tepsit..bár a 920-ammal is elégedett vagyok,csak pár nagyobb telcsit megfogdosva már kicsinek tűnik :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#159) mumk1 válasza Neurotoxin (#154) üzenetére


mumk1
addikt

Pláne úgy, hogy még a standard kártya is lötyögne benne.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#160) razzorr válasza batai15 (#155) üzenetére


razzorr
őstag

Az a szörnyű, hogy ez tényleg így van. Vagy egy ismerősöm az egyik szolgáltatónál, elég magas pozícióban, kiemelt ügyfelekkel, flottákkal foglalkozik és ő is csak azt mondja, hogy Samut érdemes venni, semmi mást. Így lett nekem Lumiám, nézett is nagyot, hogy hát miért? Mit akarok én ezzel kezdeni? Mondom neki, megbízhatóan telefonálni és gyorsan kezelni a telefonomat. :)

(#161) #13260800


#13260800
törölt tag

Nem értem én ezt az egész WP koncepciót. Speciel nekem a legfőbb bajom WP-vel a csempe. Ez is egy jó gép. Miért nem húzzák ki az olyan nyavalygók méregfogát mint én azzal, hogy elérhetővé tesznek rá más launchereket is. Ahogy olvasom az emberek túlnyomó többségének egyszerűen nem tetszik ez a felület.

razzorr: Akkor neked nem okos teló kell, hanem nyomógombos. állítom neked te még a telefonodat sem nyitottad ki mikor én egy hagyományos Nokiával már vígan telefonálok.

[ Szerkesztve ]

(#162) kolosanyi válasza BiP (#144) üzenetére


kolosanyi
veterán

Persze. Én nem is értem, hogy egy felfele-lefele swipe miért nem társult hozzá már mindjárt a legelején, amivel ezt a hatást eléred, illetve, hogy most miért azt a béna "x"-et rakták be a rendszerbe.

(#147) drkbl
Persze, hogy kilépsz a programból, nem ez a lényeg? A böngészőnél meg előbb bezárod a lapokat és akkor nem lépeget sehova csak kidob a kezdőképernyőre.

(#161) Dyra
Most akkor írjam le én is azt, amit a HTC fanok szoktak a Sense-re? Ez nem csak egy launcher, ez egy egységes egészet alkotó rendszer. Ha nem tetszik ne használd (nem értem egyébként, mi nem tetszik egyeseknek a négyzeten, meg a téglalapon), megváltoztatni - sajnos, vagy nem sajnos - nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#163) Sub-ZeRo válasza batai15 (#155) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez az igazság, ha tetszik, hanem. Sajnos az ismerősi körben is az megy, hogy új telefon, akkor egyből samu + droid, mindegy milyen árkategóriban. Utána meg fújnak rá, hogy akad, meg lassú meg stb, stb,.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#164) vicze válasza Dosi (#156) üzenetére


vicze
félisten

Mit értesz manuál fókusz alatt???
Kamera gombot a gyártó vagy rárakja vagy nem, kizárólagosan az ő döntése, Sony legtöbb új modelljén van.

Most így erősen végiggondolva 1.5-től, nagyon kevsé dolog van, az újabb HW API-kon kívül ami belekerült a Droidba, amit appból ne lehetett volna megoldani, vagy a gyártó ne oldhatta volna meg.
Igazából a fejlődés valahol a 2.0-val véget értet funkcionalitásban, azóta tényleg csak azóta megjelent dolgok API-jai kerülnek bele, a többi porhintés mint iOS-en.
WP8 egyik frissítése se adott hozzá a rendszerhez magához semmi, puszta kozmetika volt. A jövő évi nagyobb frissítés, hogy majd sok új API-t itt is és nagyobb változásokat végre.

(#165) Dosi válasza vicze (#164) üzenetére


Dosi
tag

miért szerinted mi a manuál fókusz? :W az h nem kameragombra fókuszál hanem te is beállíthatod mint pl a WP-kben

There is no such thing as overpowered graphics card. There are only underpixelled displays.

(#167) #13260800 válasza kolosanyi (#162) üzenetére


#13260800
törölt tag

Nem is használom, amit gondolod letoj az MS. De ahogy a terjedést elnézem más se nagyon. A Nokia konkrétan "csődbe" is ment emiatt (mobilüzletág). Emiatt talán mégis foglalkozni kellene vele.

(#168) prolad


prolad
őstag

Szuper gép lett, még így wp-vel is bevállalnám (pedig 620 után megfogadtam, hogy wp-t soha). A kijelző mérete meg külön öröm.

(#169) Glenda válasza #13260800 (#167) üzenetére


Glenda
addikt

Azért jó drágán megvették a csődbe ment céget. Jól átbaszta Elop a Microsoftot :D

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#170) FET-MEN válasza Flashback (#126) üzenetére


FET-MEN
veterán

xDDDD

Nagyon jó készülék szerintem . Végre nem egérmozi, erős HW, jó kijelző, rendben van :)

Iphone 7

(#171) dreamdancer válasza #13260800 (#161) üzenetére


dreamdancer
őstag

Ennek az egységes felületnek - hogy nincs sokféle launcher - köszönhető két nagy jóság az Androidhoz képest.

1. Tökéletes optimalizáció, kisebb hardverigény.

2. Az appok megjelenése, kezelőszervei illeszkednek a rendszerhez (ha a fejlesztő kicsit is figyel rá), mintha nem is third party appok lennének, egységes és harmonikus a külső, ami a kezelhetőséget is megkönnyíti.

És ezek a legtöbb wp-s júzernek sokkal fontosabbak, mint egy hellokittys launcher választhatósága.

Nem a lényeg a fontos.

(#172) Gyula84


Gyula84
veterán

kár volt megvenni az s4 et mert rohat jó ez a telo :R

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#173) kolosanyi válasza #13260800 (#167) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem azért nem terjed, mert nem tetszik az embereknek a csempe. Nagy részüknek fogalma sincs, hogy mi tetszik, csak kell egy divatos tapifon, amit lehet simogatni jó látványosan. Az ismerőseim 90+ százaléka azt se tudja, milyen oprendszer fut a telóján, ha mégis, akkor már nem tudja megmondani, hogy miért azt választotta (azért, mert lerohanta egy samsungos "okostelefon szakértő" a témobilnál és megmagyarázta, hogy az kell neki). Legtöbbjüknek nincs mobilnete, vagy ha van is, nem használja semmire, csak facebookzni. A közösségi marhaságon, telefonáláson, sms-en kívül esetleg még telepít a nagy többség egy im appot és kész. Azt már nem tudja, hogy hogyan tervezzen egy tömegközlekedési útvonalat Budapesten és hogyan jusson el "A"-ból "B"-be, egyéb rettentő bonyolult műveletről, mint egy email fiók beállítása már nem is beszélve (nem vicc, rengetegen a böngészőt használják emailezésre telefonon, minek!?).

A Nokia meg nem ezért ment csődbe. Folyamatosan hozták a szarabbnál szarabb döntéseket éveken keresztül, a piac meg ellépett mellettük. Tök mindegy, hogy kukázták a MeeGo-t vagy nem, nem segített volna rajtuk. Ahogy a Symbian leépítése se segített, meg az se, hogy a WP egész jól beindult már (azért sikerült elérni a 10%-ot, az nem rossz és folyamatosan jobb lesz).

(#174) batai15 válasza Sub-ZeRo (#163) üzenetére


batai15
félisten

Na erről beszélek.. :(( :( :(

(#175) Integrale válasza #13260800 (#161) üzenetére


Integrale
veterán

Azert ez mar eleg vicces, hogy harom ev tavlatabol meg mindig a csempeken ugralnak az emberek. Ez igy nez ki es kesz. Egy ude szinfolt a tobbi (szamomra) jellegtelen es mar unalmas ikonos feluletek kozott.

Ha lenne ra mas indito, akkor borulna az egyseg, ami az egyik legnagyobb erossege a rendszernek.
Szerencsedre van Note es tarsai, igy nem is kell hasznalnod a csempet. De akkor mert gond, hogy ez igy nez ki?

"Bad reklám is reklám too"

(#176) Borosz


Borosz
senior tag

TROLL[ON]
Ennek sosem lesz vége: az enyém a legnagyobb, a leggyorsabb, a legszebb....Bi-Bííííí. Ez olyan óvodás szint. Tudom trollkodás, de nem bírtam kihagyni. Egyébként biztosan jó is és gyors is és ...még sorolhatnám. Olyan unalmas. :U
TROLL

[ Szerkesztve ]

(#177) Glenda válasza Borosz (#176) üzenetére


Glenda
addikt

Amikor nem volt phablet, akkor meg azért ment a sírás.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#178) vicze válasza Dosi (#165) üzenetére


vicze
félisten

Azért értetlenkedek, mert "tap to fokus" van szóval oda fókuszál ahova bökök. Nem tudom egy WP8-as Lumiában mi az extra?

(#179) lacuspapus


lacuspapus
tag

már megint azzal vannak teleszórva a hozzászólások, hogy ilyen szar, olyan szar...
persze arra nagyobb összeget tennék, hogy sok okoskodó falloszfejűnek az életbe nem volt a kezébe még winpho, nem hogy a cikkben szereplő. a droidos társadalom maga alá hugyozott ettől a hardware-től a samsungokban, pedig az képes megakadni még ilyen vassal is.
ez egy baromi jó készülék, időtálló konfigurációban, annak aki megveszi valószínű sok örömet okoz majd, anélkül, hogy mindenféle custom romokat kelljen rá buherálni a normális használhatóságért.
Jövőre, amikor picit mérséklődik az ár, és kiheverem a karácsony okozta pénzügyi sokkot :D az első dolgom lesz eladni az S3-at és az Lg-t, majd venni egy ilyen telefont. Pedig rohadt nagy a kijelző, amit nem kultiválok, de ennek a terméknek még ezt is megbocsátom :)

"Cinikus az az ember, aki mindennek tudja az árát, de semminek sem tudja az értékét." (O.Wilde) +36209267626/8-21-ig/

(#180) Plazmacucci válasza vicze (#178) üzenetére


Plazmacucci
félisten

az hogy egy csúszkával állítod a fókuszt :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#181) #13260800 válasza Integrale (#175) üzenetére


#13260800
törölt tag

Nem volt bennem rosszindulat. Nem fogok venni WP telefont mert nem tetszik a csempe. Ennyi. Pusztán megjegyeztem, hogy pl egy 1020-as telót simán megvennék számomra normális felhasználói felülettel. De ha az MS koncepciója más akkor más. Ennyit akartam. Szép napot ne kezdjünk itt egy végeláthatatlan vitát. Nincs is értelme.

(#182) batai15 válasza lacuspapus (#179) üzenetére


batai15
félisten

+1!!!!!!!!!!!!!!!

(#183) drkbl válasza kolosanyi (#162) üzenetére


drkbl
őstag

Mit értesz kilépés alatt?

(#184) Neurotoxin válasza razzorr (#160) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Érdekes, nekem éppen egy T-s eladó ajánlotta inkább a WP-t, mikor rákérdeztem, hogy mennyire fagynak 4.1től felfele az androidok. Ő egy 720at és 920at használ a cégnél és sokkal elégedettebb a rendszerrel. Szóval van ilyen is.

Én már ezt máshol is leírtam: ha megkérdezel valakit, hogy milyen okostelefont szeretne androiddal, egyből rávágja, hogy Samsungot és teljesen megvan győződve arról, hogy mást nem is szabad...

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#185) kolosanyi válasza #13260800 (#181) üzenetére


kolosanyi
veterán

Na, úgy látszik így is lehet, nem csak trollkodva. :R

(#183) drkbl
Azt, hogy kidob a kezdőképernyőre és minden nyoma eltűnik, hogy valaha futott a program.

(#184) Neurotoxin
Van Samsungnál dolgozó ismerősöm, külön tanfolyamokat tartanak, amiben megpróbálják átmosni az alkalmazottak agyát, hogy ők a legjobbak. Utána meg elküldik az agymosott alkalmazottaikat, hogy mossák át a szolgáltatónál dolgozó eladók agyát. Ezt most zanzásítva írtam, de kb ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#186) vicze válasza Plazmacucci (#180) üzenetére


vicze
félisten

Köszi, értem.
Esetben igen 4.0 felett támogatja az Android is "tap to focus" is ezért működik(lehet vezérelni manuálisan a fókuszt), csak az adott app kell támogassa valamilyen GUI-val. (Nem használok kamera appokat szóval nem tudok mondani, amiben van.)

[ Szerkesztve ]

(#187) junior11


junior11
veterán

Jó kis teszt, szép teló, csak így tovább.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#188) trassher válasza razzorr (#160) üzenetére


trassher
addikt

Szerinted miért samsungot ajánlanak mindenhol, miért áll külön samsungos emberke a szolgáltató üzletében?Gondolom meg vannak az elég komolya pénzügyi okai. Annyira be van reklámozva hogy az félelmetes, az emberek agyát pedig szépen átmossák mivel ezt látja szerencsétlen a tv-ben, interneten. Szerinted anno mikor kijött az s3 vagy épp az s4 miért ment le 2-3 samsung reklám egy remlámblokk alatt? :) Az a szerencsétlen nő annyit balettozott a tengerparton, csoda hogy nem lett vízhólyagos a talpa. :DDD

Redmi Note 7

(#189) BOBAKILL válasza trassher (#188) üzenetére


BOBAKILL
őstag

:C
Ahogy Mogács mondaná, bevásárló zombivá változott már sok ember! Vigyázni kell! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#190) T_Stark


T_Stark
őstag

Brutális. Bár nekem ilyen nagy méretű teló már nem kellene, de ezt leszámítva tényleg nyálcsorgatós.

(#191) Griff55


Griff55
senior tag

Nagyon tuti csak túl nagy és a windowsphone os designja még mindig rettenet

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#192) Griff55 válasza Neurotoxin (#184) üzenetére


Griff55
senior tag

Én rávágnám, hogy LG nexus 5 :DDD

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#193) trassher válasza Griff55 (#191) üzenetére


trassher
addikt

Ez teljesen szubjektív. Ennyi erővel én is mehetnék minden androidos telefon topikjába hogy rettenet. Úgy látszik 10-ből 8 embernek a csempével van baja. :)

Redmi Note 7

(#194) razzorr válasza #13260800 (#161) üzenetére


razzorr
őstag

:C

(#195) kolosanyi válasza trassher (#193) üzenetére


kolosanyi
veterán

Itt a fórumon. Máshol meg nem. ;)

(#196) batai15 válasza trassher (#193) üzenetére


batai15
félisten

azok meg sose próbáltak wp telefont .Állitom neked hogy miután kipróbálják 10-ből 8nak tetszeni fog.
Amúgy is itt első helyen a használat és praktikusság van, nem az eye candy csilivili ikonok.
Tény hogy más fajta felfogás kell egy wp telefonhoz mint egy droidhoz(meg közelítésben)

(#197) trassher


trassher
addikt

kolosanyi & batai15: Nekünk jó ez "szenvedni" :K

Redmi Note 7

(#198) razzorr


razzorr
őstag

És akkor vannak ilyenek is a hvg címlapján [link] :W A lényeg, hogy át kell mosni az emberek agyát!

(#199) batai15 válasza razzorr (#198) üzenetére


batai15
félisten

Hát igen :U :U

(#200) Oppenheimer válasza batai15 (#196) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Amúgy a WP pont, hogy eye candybb a droidnál a mozgó csempék és a szép animációk miatt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.