Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) hippo0315


hippo0315
senior tag

Szervusztok!

Szeretném megkérdezni, hogy miként lehet az aksi kijelzést százalékosra állítani.
Lányom (övé a teló) azt mondja, hogy töltés közben lock screen-nél százalékkal is kijelzi az aksit.

(#402) nevem:senki


nevem:senki
csendes tag

Sziasztok !

Üdvözlök minden kedves Elephone P8000 topik látogatót.:)

Először is szeretném leszögezni hogy nekem már lassan 2 hete megvan a telefon és teljesen megvagyok vele elégedve.

Természetesen nem rootoltam még. Egy az mert anélkül is megvagyok másik meg hogy nem tudom mennyi mindenben válna előnyömre ahhoz képest amennyire most elégedett vagyok vele.

Érdekes számomra hogy mindenki még mindig kínából meg spanyol EU-s raktárból szeretné megrendelni a telefont. Először bevallom őszintén én is kínai oldalakról akartam rendelni, de a vámkockázat miatt nem érte volna meg nekem.
Keresgéltem hogy hol lenne érdemes EU raktárból és egyszerűen elmentem a gyártó honlapjára ahol már kb. egy hónapja akció keretében EU raktárból lehet venni és ajándék honor fülhallgató van hozzá.
Igaz tokot és kijelzővédőt EU-s raktárból nem lehet innen rendelni.
A vicc hogy itt vásároltam meg a legolcsóbban a többi kínai webshop árához képest.

Nos én innen rendeltem és 5 napon belül házhoz jött a csomag ingyenes DHL szállítással németországi raktárból.

http://www.elephonemobile.com/products/stock-in-europe-elephone-p8000?variant=6102531715

Eredeti tokot rendeltem hozzá innen Kínából mert az viszont itthon nálunk is kapható de nagyon drágán. Ma érkezett meg szóval kb. 2 hét volt. (pedig 39-60 napot írt:D)

http://www.aliexpress.com/item/Elephone-P8000-Case-100-Original-Official-Flip-Leather-Case-Cover-with-Hall-Switch-for-Elephone-P8000/32378437838.html?spm=2114.01020208.3.3.xeg2wU&ws_ab_test=searchweb201556_1_79_78_77_91_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9

A tokkal is teljesen elégedett vagyok, csak egy gomb vagy tépőzár vagy mágnes hiányzik hogy a fedelét lezárhassam de megszokom ezt így.

Nos aki szeretne rendelni ilyen telefont annak a gyártó honlapját ajánlom. Bármi kérdés van a készülékkel kapcsolatban állok szíves rendelkezésre.

[ Szerkesztve ]

(#403) dethroner válasza nevem:senki (#402) üzenetére


dethroner
veterán

Baszki, nem semmi dolog szembesülni azzal, hogy a különböző színű készülékek fizikailag eltérnek egymástól. Ez vajon szándékos, vagy olyan mint a ledes "dolog" az elején, így sikerült? :Y
Esetleg csak a feltöltött képek csalnak?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#404) kuksa90 válasza hippo0315 (#401) üzenetére


kuksa90
őstag

Bármily meglepő, de erre is van célprogram. :)

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#405) kuksa90 válasza dethroner (#403) üzenetére


kuksa90
őstag

Mire gondolsz? Nekem szürke van, de volt arany is a kezemben, semmi különbség nincs, a színétől eltekintve...

nevem:senki: pre- rooted a telefon...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#406) hippo0315 válasza kuksa90 (#404) üzenetére


hippo0315
senior tag

THX! :R

(#407) kmarci25


kmarci25
veterán

Azt meg tudnátok nekem mondani, hogy ha miért ezt mutatja az akksinál, ha napközben többször is és éjszakára mindig kikapcsolom a wifit?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#408) kuksa90 válasza kmarci25 (#407) üzenetére


kuksa90
őstag

Nem igazán értem a kérdést, de az markánsan látszik, hogy 5- én este 11 magasságában kikapcsolt a wifi, reggelig szinte alig merült... majd indult az élet.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#409) kmarci25 válasza kuksa90 (#408) üzenetére


kmarci25
veterán

de az markánsan látszik, hogy 5- én este 11 magasságában kikapcsolt a wifi

Na, ezt hol látod? :F A wifi alatt van egy zöld vonal... Az nem azt jelenti, hogy végig be volt kapcsolva?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#410) kuksa90 válasza kmarci25 (#409) üzenetére


kuksa90
őstag

Az nem tudom mit jelent (talán bug), de azt látom, hogy ellaposodott a fogyasztás - azaz kikapcsolt a wifi.
(gyári firmmel nekem is mutatott érdekeseket, de a customban már helyesen mutatja, mintahogy az akkutöltöttséget is.)

update: bár, ahogy elnézem, lehet, hogy a mobiljel kapcsolt ki - avval egybeesnek az értékek.

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#411) kmarci25 válasza kuksa90 (#410) üzenetére


kmarci25
veterán

A mobiljel kikapcsolt, persze mert éjszakára repülőmódba tettem. Akkor a kérdésem továbbra is marad: mi a fenéért jelzi folyamatosan bekapcsoltnak a wifit, mikor ez nem igaz? Nálatok az akku adatoknál jelentkezik ilyen?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#412) kmarci25


kmarci25
veterán

Még egy kérdés: appok áthelyezése sd kártyára működik valami módszerrel?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#413) kuksa90 válasza kmarci25 (#411) üzenetére


kuksa90
őstag

Az, hogy kikapcsolod, egy dolog. A rendszertől is megvontad a bekapcsolás lehetőségét? (Nálam pl a googli felébreszti a rendszert)
Ekkora memóriánál felesleges lelassítani a rendszert az átpakolással, de roottal működik az app2SD.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#414) gabadman válasza nevem:senki (#402) üzenetére


gabadman
csendes tag

Szia!

Írtam privátba, ha ráérsz majd nézd meg. Köszi!

(#415) dethroner válasza kuksa90 (#405) üzenetére


dethroner
veterán

Este én is összehasonlítom majd kíváncsi vagyok, bár nekünk csak arany és szürke van.
De az igazán érdekes a fehér és arany közti különbség. Nézd meg azon a linkelt oldalon! Válaszd a fehéret majd utána az arany színűt. Mivel ez a kettő teljesen ugyanazon a helyen jelenik meg a képernyőn, könnyű felismerni hogy pl. a feleső és alsó élen lévő díszítő fehér sávok máshol helyezkednek el, a kamera+szenzorok+hangszóró hármas is kissé más pozícióban van, és még a hátulja sem teljesen egyforma a képeken.
De ez könnyen lehet nemtörődöm hozzáállással magyarázható, hiszen az arany színűn pl a szenzorok sem pont úgy néznek ki, mint a valóságban. Azt hiszem az aranyról azt a képet még a megjelenés előtt is láttam már, szerintem itt is megmutatkozik hogy a gyártó milyen szinten szarik bele az egészbe. A vásárlókat szarba se veszi és arra sem fordít gondot, hogy a webshopjában normális képet tegyen fel a készülékről.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#416) dethroner válasza kmarci25 (#409) üzenetére


dethroner
veterán

Ez valami búg lehet, én is alig pár percre kapcsolom be naponta a wifi-t, mégis az utolsó töltés óta (több mint 4 nap) folyamatosan bekapcsoltnak mutatja. Szerintem többet ér, ha mutatott aksi adat előtti képernyőn a százalékos értékeket nézed, ott mutatja mi mennyit vett ki az aksiból.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#417) kuksa90 válasza dethroner (#415) üzenetére


kuksa90
őstag

Ezek bevallottan stilizált képek, és sokszor köszönő viszonyban sincsenek a valósággal. A leírásokról nem is beszélve a shopokban - hetet- havat összehordanak, ollóznak. Talán a gyártói oldal ad pontos infót - de elefántéknál is az értékesítés után derült ki a LED hiánya némely készülékben... (én ráadásul presale akcióban rendeltem, megérkezés után a szürke stimmelt, és volt benne LED, holott elvileg nem lett volna) Ha végignézed akármelyik shop oldalát, akkor tudatosodhat benned, hogy ilyen mennyiségű kínálat mellett magát a készüléket talán nem is látják...
Ma kikapcsolom én is a wifit, és holnap megnézem, mi lett az akksival...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#418) dethroner válasza kuksa90 (#417) üzenetére


dethroner
veterán

Én is előrendelve vettem, még június elején kifizettem, hogy augusztus 19-é átvehessem. Arany színű, és amikor írtam a led hiánya miatt, azt írták vissza, azért maradt ki hogy a nagyszámú előrendelést gyorsabban letudják. Ja persze, én meg madárból vagyok. Annyi se volt hogy adunk pár fóliát és bocs. Azt írták forduljak a shophoz, ahol vettem és majd ott reklamáljak. A P7000 fórumán is nagyon sokan panaszkodnak, ott legalább maga a készülék is egy nagy kalap szar :DDD Amikor meg írnak az elefántoknak, azt kapják válaszban hogy tudják hogy nem jó a telefon, de majd vegye meg a következő modellt és az milyen jó lesz nekik.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#419) tothaddi


tothaddi
újonc

Geekbuyingtól mennyi idő még megjön?

(#420) kuksa90 válasza dethroner (#418) üzenetére


kuksa90
őstag

Nekem eddig mindig mázlim volt az összes készülékkel, de pl csalódás a 2000 után , hogy a 8000 csak egyszínben értesít, nincs OTG, nincs NFC... Szoftveres bug nem hoz tűzbe, mert customozom. Várom a tízmagos csodát, abban már úgy tűnik, benne lesz szinte minden - nomeg a 4 Gb RAM...

Akku: nekem a ROM miatt nincs időrendi csíkozódás, de a wifi fogyasztás a szokásos egy százalék, ha bekapcsolva van, ha nem... a telefontétlen eszi a legtöbbet (27%)

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#421) kuksa90 válasza tothaddi (#419) üzenetére


kuksa90
őstag

Jobbára egy vagy négy hét - attól függ, honnan rendeled.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#422) hippo0315 válasza tothaddi (#419) üzenetére


hippo0315
senior tag

Tudom nem az eBay-t kérdezted, de onnan, rendelve: Spanyolországból-Madridbói oktover 5.
Szállítás Anglia-Southamptonból érkezés novenber 5 :D

[ Szerkesztve ]

(#423) nevem:senki válasza tothaddi (#419) üzenetére


nevem:senki
csendes tag

Üdv.

Csak egy baráti tanács.. :)
.
Ha innen rendeled kb. 5 nap és megérkezik. Nem kell heteket várni. Nincs vámkockázat hisz EU-ból jön.
Beletettem a SIM-kártyám és full magyar volt alapból az egész nem is kellett nyelvet választanom és szerencsére azért sem aggódnom hogy Google Apps-ok nem lesznek rajta csak kínai hulladékprogramok.

Nekem nem érte meg Kínából rendelni mert pár ezer Ft-tal olcsóbb

http://www.elephonemobile.com/products/stock-in-europe-elephone-p8000?variant=6102531715

[ Szerkesztve ]

(#424) kuksa90


kuksa90
őstag

No, akkor kifejtem. Szóval, ha spanyol depóból rendelsz (Spain- STOCK) az egy héten belül.
Ha kínából (HK-STOCK) az négy hét.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#425) somnia válasza nevem:senki (#423) üzenetére


somnia
őstag

Beletettem a SIM-kártyám és full magyar volt alapból az egész nem is kellett nyelvet választanom

...ez valami vicc, ugye?...

Azért az általad ajánlott oldalon érdemes elolvasni a kommenteket is.

[ Szerkesztve ]

(#426) kuksa90 válasza somnia (#425) üzenetére


kuksa90
őstag

Használt, (sic!) "véletlenül" kiszakadt csomagolású telónál nem meglepő... :D

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#427) somnia válasza kuksa90 (#426) üzenetére


somnia
őstag

+1

(#428) nevem:senki válasza somnia (#425) üzenetére


nevem:senki
csendes tag

Jogos észrevétel lehet:) Egy tény mielőtt bekapcsoltam 1db SIM kártyát raktam bele. Bekapcs és az időn kívül mást nem kellett beállítanom.
Ebből látszik hogy viszonylag fiatal korom ellenére (27) mennyi hiányosságom van az okostelefonok világában és nem lógok rajtuk egész nap. Mindőssze ez a 2. okostelefonom (Motorola Defy volt az első)

Jah végignéztem a kommenteket mielőtt rendeltem meg végignéztem teszteket a youtube-on mielőtt rendeltem. Nos youtube-on egyéni videóknál (nem tesztvideók) sok problémás eset volt pl. villogás, nem kapcsol be, lefagy, nem jó az ujjlenyomat leolvasó stb.

Ennek ellenére rendeltem. Azért a hozzászólásoknál legalább reagál a honlap az észrevételekre.

Majd a saját tapasztalataimból rájövök megérte-e ezek ellenére megrendelni vagy sem.
Én bízom benne hogy igen.

(#429) somnia válasza nevem:senki (#428) üzenetére


somnia
őstag

Bekapcs és az időn kívül mást nem kellett beállítanom

Akkor még érdekesebb, mert amint a SIM hálózatot talál, automatikusan beállítja az időt. :F
Van egyáltalán ilyen vagy akármilyen telefonod? :N

(#430) kuksa90 válasza somnia (#429) üzenetére


kuksa90
őstag

Feltéve, hogy az "időt a hálózat adja meg" opció be van jelölve. ;-)
Egyébként valami távolkeleti időzónával indít.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#431) somnia válasza kuksa90 (#430) üzenetére


somnia
őstag

Ha a magyar nyelv be van állítva, akkor gondolom ez is. :K

(#432) hippo0315 válasza hippo0315 (#422) üzenetére


hippo0315
senior tag

Elnézést a jól sikerült beírásért. :B

Szóval, október 30-án rendeltem és november 5-én kézben volt a teló.

(#433) kuksa90 válasza hippo0315 (#432) üzenetére


kuksa90
őstag

Gondoltam, mobilról pötyögsz... :)

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#434) viewed


viewed
tag

Újabb ROM!

(#435) kareszm válasza viewed (#434) üzenetére


kareszm
tag

"OTA update will available soon"
Mindig ezt írják, aztán soha sehol sincs... :(((
Mondjuk a 150909 óta nekem nincs semmi bajom.

(#436) kuksa90 válasza kareszm (#435) üzenetére


kuksa90
őstag

Ha jól tudom, elefántéknak a 0909 romban sikerült elcseszni az OTA funkciót, így soha nem is fog találni frissítést, csak ha felflasheled a frissebbet.

up: a changelog alapján nem vitték túlzásba az optimalizálást :W

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#437) kareszm válasza kuksa90 (#436) üzenetére


kareszm
tag

Nekem még OTA-val ment fel a 0909 csak miután sokaknak tégla lett visszavonták. Azóta meg ígérgetik...

(#438) kareszm válasza kareszm (#437) üzenetére


kareszm
tag

Na közben mégis kiküldték. Most jelzett a telefonom. Na ki vállal be egy téglázást?

(#439) Felgolos


Felgolos
csendes tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. Ha telefonálok elég halk a hangerő, hiába maxra van állítva. Milyen menübe, és hogyan kell belépni, hogy feljebb tudjam állítani?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#440) kuksa90 válasza Felgolos (#439) üzenetére


kuksa90
őstag

Szia!

Ha van rootod, akkor a Viper4Androiddal tudod piszkálni a hangot.

up: vagy engineer mode.

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#441) dethroner válasza kareszm (#438) üzenetére


dethroner
veterán

OTA találta meg? Nekem a 0725 van fent és nem talál újabbat. Nem tudom a gps-t gyorsítja-e, mert az első rom amivel jött pár pillanat alatt fixált, most ez a 0725 viszont lassú. Néha akár 1 perc is kell az első fixhez, utána már a következő pár mp, de ha sokáig nem indítom el, akkor csak lesem hogy mire vár :((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#442) kareszm válasza dethroner (#441) üzenetére


kareszm
tag

Igen én 0725-ről frissítettem OTA-n 0909-re mielőtt még visszavonták. Most ajánlja a 1105-öt, de nem merem ráengedni, mert nincs semmi problémám a készülékkel.

(#443) dethroner válasza kareszm (#442) üzenetére


dethroner
veterán

Nálunk két db is van, mindkettőn 0725 van és egyik sem lát semmi mást.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#444) Pogika válasza kareszm (#442) üzenetére


Pogika
aktív tag

A nálunk lèvöben a gyereknek kijelezte, ès frissìtette is. Nem lett tègla.

(#445) viewed válasza kareszm (#442) üzenetére


viewed
tag

Én is ráengedtem és semmi gond nincs vele.
Minden beállítást megtartott a fájlokkal együtt (no meg az X asztalt leszámítva). Talán kicsit fürgébb, de ez lehet hogy csak placebo :))

[ Szerkesztve ]

(#446) Pogika válasza Pogika (#444) üzenetére


Pogika
aktív tag

Na ezt elkiabáltam.
Hajnal 2 kor èbresztett a gyerek hogy bootlopba került a telòja. Lemerült időközben ùgy kapcsolt csak ki.
Reggel izzìthatom a flashtoolt rendberakni.

(#447) Pogika válasza Pogika (#446) üzenetére


Pogika
aktív tag

Flashtoolal ùjraraktam. Ezek után annak nem ajánlom az ota frissìtèst ennèl a modellnèl, aki nem tudja használni a flashtoolt.

(#448) RufuszX válasza Pogika (#447) üzenetére


RufuszX
senior tag

Előző OTA is ezért került visszavonásra... Nem is probalkoztam vele.

Nektek hogyan alakul a készenléti idő és a screen time?

(#449) dgy6vy


dgy6vy
csendes tag

Sziasztok .
Kéne egy kis segítség én is beszpotam ezt a ota frissítést.
Probálkozom flashtoolal de leakadok a scatter -es dolognál.
Ha valaki leírná kicsit részletesen mit kell csinálni végtelenül hálás lennék mert most a telo használhatatlan.
Win 7 32 vagy 64 bites gépel csocsoznám.
Köszönöm előre is .

(#450) RufuszX válasza dgy6vy (#449) üzenetére


RufuszX
senior tag

Szájbarágósan, de angolul. Remélem segít (más telefonhoz tartozó, ezért a fájl nevek mások, de a menete ugyanaz.)

Ha nem megy később tudok majd segíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.