Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dethroner válasza kareszm (#100) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, kedvezménnyel vettem. Azért meg tudnám szokni ha
a led villogna az arcomba :)

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#102) dethroner


dethroner
veterán

Sajnálják

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103) kareszm válasza dethroner (#101) üzenetére


kareszm
tag

Ránéztem a coolicool weboldalán a telefon oldalán lévő kérdésekre:
"Q: Is this from the first batch from Elephone or 2nd, 3rd,4th batch of the gold version that you are shipping from EU ?
A: First batch."

Tehát első körös készülékeket szórnak, de amint látom EU-s lerakatból, így igen jó áron kaphattad meg akciósan ingyen szállítással :Y ... Persze nem tudom ez mennyire kárpótol. :(

>Sajnálják
Ha jól vettem ki vehetsz náluk kedvezménnyel új telefont? :C

[ Szerkesztve ]

(#104) dethroner válasza kareszm (#103) üzenetére


dethroner
veterán

Kínából jött az enyém, és nem volt semmi plusz kedveszmény, csak a szokásos parasztvakítós -40$, tehát végső áron 169,99$-ért jött. Ja, és 06.19-én rendeltem és 08.19-én kaptam meg.

Nem akarok pár dollár kedvezménnyel 300$-os telót venni. Amiről fogalmam sincs hogy milyen és majdnem kétszer annyiba kerül, mint amennyit egy telefonért hajlandó vagyok kiadni :N

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105) Pe-pe válasza kareszm (#94) üzenetére


Pe-pe
tag

Milyenek a tapasztalatok? Melegedés, kamera, stb? Melyik Mo-i webshopról szerezted be?
Kösz a válaszokat!

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#106) dethroner


dethroner
veterán

Akinek már megjött a teló és van lehetősége 5GHz-es wifit használni, megtenné hogy kipróbálja, látja-e a teló ezt a frekvenciát? Nálam valamiért nem látja csak a 2,4-es hálózatot :F

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#107) kareszm válasza Pe-pe (#105) üzenetére


kareszm
tag

Néhány hozzászólással ezelőtt felsorolták a szóba jöhető Mo-i webshopokat ahol ilyen telefont lehet venni. Én a Smartcomnál vettem.
Eddig jók a tapasztalataim :)) Nekem nem melegszik standard használat mellett, de nem játszok vele és filmet is csak youtube-ot néztem rajta. Töltés közben tapasztaltam melegedést, ilyenkor a töltő fej is tök meleg, de ezt a 2A-es töltő áram mellett természetesnek veszem. A töltés közbeni melegedés miatt ilyenkor az érintőképernyő sem reagál megfelelően.
A képek szerintem vállalhatók, bár nálam hozzáértőbbek biztos meg tudják mondani, hogy mért is nem... Nem igazán értem, hogy ezt mért egy tükörreflexes gép tudásához kell mérni.
A 0725-ös ROM tartalmaz egy hibát, amit a 0815-ben már javítottak, hogy nem lehet a gyári kamera programon kívül használni más kamera programot vagy kamerát igénylő alkalmazást (pl skype). De én úgy vettem észre hogy ez áthidalható a (szerintem must have) App permissons bekapcsolásával, ahol kézzel lehet minden app számára beállítani, hogy mihez férhet hozzá. Így nem tapasztaltam problémát a kamera eléréssel. Állítólag a 0815-ös ROMban meg remeg/vibrál a kép :W Úgyhogy azt hiszem a frissítés majd csak hónapok múlva lesz nálam esedékes míg minden hibát foltoznak.
A fülhallgatós jelerősség nem a legjobb és csak az elmegy kategóriába megy nálam a hangzás. Remélem majd ezen is gyúrnak valamit. Többen írták az elephone fórumán, hogy a külső hangszóró is halk, ezt én nem tudom megerősíteni. Azt is írták, hogy nem lehet beállítani alapértelmezett figyelmeztető hangot, de ez nem így van, vagy legalábbis a 0725-ös ROM-ban már van erre lehetőség. Másoknak indításkor az Android optimalizálásánál egy végtelen folyamat lép fel, nálam ez sincs bár nem sok app-ot használok.

dethroner
5 GHz-et nem tudja, ezt máshol is írták.

[ Szerkesztve ]

(#108) Pe-pe válasza kareszm (#107) üzenetére


Pe-pe
tag

Köszönöm a részletes leírást! :R

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#109) viewed válasza kareszm (#107) üzenetére


viewed
tag

Szia!
Nem tudom milyen progit használsz zenehallgatáshoz. Ha a gyárit, akkor a hangeffektek-en belül próbálkozz. Nekem ott sikerült igen jó hangzást elérnem.
Amúgy a "ledes" problémától" eltekintve szerintem kiváló a készülék ár/érték arányban.

(#110) dethroner válasza kareszm (#107) üzenetére


dethroner
veterán

Hát dögöljek meg, én mintha azt láttam volna több helyen is hogy tudja az 5GHz-t is. Kurva anyjukat, ezért is vettem dual band routert pár hete :o Szerintem ez is csak olyasmi amit terveztek belerakni, az előzetes infók alapján beszopatták a népet, aztán meg vagy kifelejtették mint a ledet, vagy költségtakarékosság miatt maradt ki. Szóval ez már a második fekete pont 3 nap alatt. Még a végén visszaküldöm a vágottszeműnek.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#111) Pogika válasza dethroner (#110) üzenetére


Pogika
aktív tag

A p7000 tudja az 5GHz et az elefántok közül.

(#112) kareszm válasza viewed (#109) üzenetére


kareszm
tag

Gyárival próbálgattam, hangszíneket is állítgattam, sőt a ROM-ban található hangzás javítást is kapcsolgattam, de nekem az eddigi eszközeim nagyságrendekkel jobban szóltak. Így nálam ez csak az elmegy kategória (de szerencsére nem mp3 lejátszónak vettem) ;] .
Ár/érték arány szerintem is kellemes, főleg ha villog a LED :DDD

(#113) dethroner válasza Pogika (#111) üzenetére


dethroner
veterán

Csak tudnám én honnan szedtem azt az 5GHz dolgot :W
Írtam emailt az elefántoknak a ledes dologgal kapcsolatban és hát nagyon sajnálják és javasolták olvassam el a közleményt amit már linkeltem. Válaszban írtam nem érdekel másik telefon, azt szeretném ha az enyém is olyan lenne mint azoké akiknek működik a led. Kíváncsian várom milyen megoldás lesz. Bár, ahogy az oldalukon a fórumot böngészem, magasról szarnak erre, adnak pár dollár kedvezményt annak aki bevállal egy újabb még nem létező telefont és kész :(((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#114) viewed válasza kareszm (#112) üzenetére


viewed
tag

Én egy SDH20-as fülessel próbáltam, és meglepően jól szólt, miután beállítgattam rajta a hangszíneket.
A pár Ft-os led meg nekem nem annyira fontos, e nélkül is tudok telefonálni levelezni és még sok mást is csinálni. :DD (azért ha lenne benne, én sem dobnám ki belőle ;] )

(#115) viewed válasza dethroner (#113) üzenetére


viewed
tag

Ez már veszett fejsze nyele. Ha jól emlékszem 5000 készülékből maradt ki a led.

(#116) rajd válasza dethroner (#113) üzenetére


rajd
tag

Ha nagyon nem sikerül megoldani, esetleg egy ilyen app segíthet. Annó használtam a Galaxy S2-mön és meg voltam vele elégedve. Persze a gyári az mégis csak gyári...
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify

(#117) dethroner válasza viewed (#115) üzenetére


dethroner
veterán

Először csúszott a szállítás, aztán meg a határon ültek rajta picit. És még én (is) járok szarul mert az elsők között szavaztam bizalmat a telónak. :((

(#116) rajd Köszi, ígéretesnek tűnik, ki fogom próbálni.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#118) Pogika válasza dethroner (#113) üzenetére


Pogika
aktív tag

Lehet láttad az összehasonlìtò táblázatot ès elnèzted :) nekem p7000 van, de dunsztom sincs hogy működik e ez a funkciò benne, mert itthon a router csak 2.4 en dolgozik. Mondjuk nem èrzem hiányát, mert nincs körülöttünk annyi zavarò adò, ami ugyenezt a frekit használja :)

(#119) kareszm válasza viewed (#114) üzenetére


kareszm
tag

Engineer módban állítottam a füles hangerőn, most már tolja neki rendesen! :DD
Így már maximálisan elégedett vagyok. :K

[ Szerkesztve ]

(#120) dethroner


dethroner
veterán

Srácok, mi a rosseb van :O Ugye ebben 4000-as aksi van. Tegnap reggel töltöttem fel 100%-ra. Van benne egy tesco-s sim, de nem telefonáltam max 3 percet eddig, van egy kevés wifi és kevés játék, mindez tényleg csak pár perc. Ma reggel még több mint 40%-on állt, itthon hagytam, melóba más telót viszek. Délután hazaérek, megnézem és 11% az aksi :F Kb 8 óra alatt lezuhant 40-ről 11-re úgy, hogy közben senki hozzá sem ért. Na ez hogy van?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#121) kareszm válasza dethroner (#120) üzenetére


kareszm
tag

Valami megette. Tölts le vmi akksi figyelő progit. Nekem első alkalommal 3 napig bírta több mint 6,5 óra kijelző idővel. Most már 4 napja megy és 20%-on vagyok.

(#122) dethroner válasza kareszm (#121) üzenetére


dethroner
veterán

Megnéztem és a ramban futott játék, navigáció is, de a teló nem volt meleg, szóval a procit nem pörgette.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#123) kareszm válasza dethroner (#122) üzenetére


kareszm
tag

Azt nézd meg az akksi infóban, hogy volt-e a megadott idő alatt folyamatos ébrenlét, míg a lépernyő nem volt bekapcsolva.

Más:
P7000 fórumon írták, de ezen a telón is kiválóan működik, ha valaki szeretne az akksi ikonnál %-ot is látni, akkor tegye fel ezt (utána indítsa újra a telefont):
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.kroegerama.android4batpercent
(Nem kell hozzá root)

A telefon vételén gondolkodóknak a néhány esetben hiányzó értesítési LED-en kívül a következőket nem tudja a telefon:
Nincs OTG, Nincs GorillaGlass, Nincs iránytű, Nincs 5GHz WIFI, Nincs NFC, Nincs Infra

(#124) dethroner válasza kareszm (#123) üzenetére


dethroner
veterán

Na azt már nem hiszem hogy meg tudom nézni, közben teljesen feltöltöttem. Vagy ez nem akadály?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#125) kareszm válasza dethroner (#124) üzenetére


kareszm
tag

Akkor már szerintem nem.
Az viszont érdekes, hogy néma üzemmódban az ébresztés is néma, ez milyen már.

Kiegészítés:
Tap to wake-et sem tudja a telefon.

(#126) dethroner válasza kareszm (#125) üzenetére


dethroner
veterán

tAzta, tényleg néma üzemben nincs ébresztő :F Ez most az 5.1 hülyesége, vagy az elefántok csesztek el valamit?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#127) dethroner


dethroner
veterán

Nekem 20150719 fw van a telefonfon és ahogy nézem, ezen kívül van már 3 újabb. Cserélt már valaki szoftvert a telóján?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#128) kareszm válasza dethroner (#126) üzenetére


kareszm
tag

http://bbs.elephone.hk/thread-5576-1-1.html#.Vd4BByXtnIc
szerint lollipop fícsőr :(
Azért én jól beszívtam, mert fel kellett volna kelnem, és csak véletlen maradt elnémítva, egyébként repcsi módot szoktam kapcsolni.

(#129) viewed válasza dethroner (#127) üzenetére


viewed
tag

Nálam 20150725161155 mocorog.

(#130) dethroner válasza kareszm (#128) üzenetére


dethroner
veterán

Az f@sza, éjszakára mindig némaüzembe rakom és korábban 4.2.1 android így is szépen jelzett.
Remélhetőleg javítva lesz.

(#129) viewed Lehet jobb lenne valami ha frissítenék, de fosok hozzálátni. A beépített frissítő szerint a legújabb szoft van fent, de ez hülyeség, mert több újabb is van.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#131) kareszm válasza dethroner (#130) üzenetére


kareszm
tag

Szerintem addig ne nyúlj hozzá amíg nem találsz vmi számodra kritikus hibát.

(#132) viewed válasza dethroner (#130) üzenetére


viewed
tag

Én ahogy megkaptam rögtön frissítettem a "vezeték nélküli frissítés"-en keresztül.
Nem tudom az előző verzió miben volt rosszabb vagy jobb. Ha minden működik megfelelően akkor nem érdemes vele foglalkozni.

u.i.: az ébresztést majd letesztelem...

(#133) viewed válasza dethroner (#130) üzenetére


viewed
tag

Az ébresztőre lehet ez a megoldás:

ÉBRESZTŐ!

[ Szerkesztve ]

(#134) maradona1976


maradona1976
csendes tag

Sziasztok,tudna esetleg segiteni valaki,hogyan lehet csengőhangot,és fotót hozzárendelni névjegyhez?nem tudok rájönni sajnos

(#135) Pogika válasza maradona1976 (#134) üzenetére


Pogika
aktív tag

Nèvjegy szerkesztèse/kèp ikonra hosszan rányomni (a nèv mellett van jobbròl), amìg ki nem adja a menüt, ott kiválasztani ami neked kell ès kèsz.
Csengőhang:
Kapcsolat szerkesztèse, bal èrintőgomb, az előjövő menüben a csengőhang opciò.

(#136) dethroner válasza viewed (#132) üzenetére


dethroner
veterán

Neked megtalálta a vezeték nélküli frissítés az újabb verziót, vagy letöltötted az oldalról és kézzel tallóztad be?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#137) maradona1976


maradona1976
csendes tag

Köszönöm, sikerült a kép és a csengöhang hozzárendelés
Sajnos van egy olyan problémám,hogy hivásfogadásnál visszhangzunk mindketten beszélgetés alatt,ha én kezdeményezem a hivást nincs semmi probléma mitől lehet ez?filmnézésnél zenehallgatásnál minden oké,hangrögzitésnél is,valaki tudna segiteni?

(#138) viewed válasza dethroner (#136) üzenetére


viewed
tag

Simán megtalálta. Nem kellett semmit állítgatni. Ahogy nézem, az eleflash is megtalálta ugyan ezt a frissítést.

(#139) dethroner válasza viewed (#138) üzenetére


dethroner
veterán

Én még ezt az eleflash-t sem találom. Más. Amikor megkaptam, beállítottam az ujjlenyomat olvasót, ami működöt is. Azóta valamit "elcsináltam" és nem mükszik. Letapogatja, végigmegy a zöld kockákon, de sehogy se bírom belőni hogy ezzel ébressze a képernyőt, vagy hogy kioldja.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#140) viewed válasza dethroner (#139) üzenetére


viewed
tag

ELEFLASH<--- Innen letöltheted.
Használata itt és itt látható.
Azt hiszem root kell hozzá.

Az ujjlenyomat olvasó problémádat lehet megoldja, ha először törlöd a meglévőket és utána újra beolvastatod.

(#141) maradona1976


maradona1976
csendes tag

Sziasztok
a 4g vajon miért nem müködik?azt választottam ki sim kártyát kicseréltem a tmobilénál és csak a 3gét látjA ...........MÁSNÁL HASONLÓ PROBLÉMA?

(#142) kareszm válasza maradona1976 (#141) üzenetére


kareszm
tag

Ha feltöltő kártyás vagy akkor valószínűleg azért.

(#143) janaman01


janaman01
addikt

Párom is dominos ...azon is megy a 4g....(telekomnál)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#144) Pogika válasza janaman01 (#143) üzenetére


Pogika
aktív tag

Attòl függ olyan dominò net dìjcsomagja van e ami támogatja is. A gyerekèn nincs ilyen aktiválva ès nincs is 4g nála sem. A tcomnál voltam bent amikor cserèltettük a normál simet micro-ra ott mondták.

(#145) janaman01 válasza Pogika (#144) üzenetére


janaman01
addikt

nincs semmiféle dijcsomag...egyszerüen rendeltem egy 4G képes simet, amit a futár ingyen kihozott, és ha kell neki a net ( nem mindig kell) akkor egyszerüen mondjuk 1600 ft ért aktiválom neki a netet (pl +NETPLUSZL 1430 ra...1 hó , 1GB) aztán ha nem kell 1430 ra ugyanez csak minusz elöjellel...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#146) Pogika válasza janaman01 (#145) üzenetére


Pogika
aktív tag

Mármint netcsomagra gondoltam, 1 giga alatti netethez nem jár 4 g :)
Persze règi sim sem jò hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#147) janaman01 válasza Pogika (#146) üzenetére


janaman01
addikt

Jé , tényleg :) nem.is néztem, mert mindig 1gb os at fizetünk . Igazad van :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#148) dethroner válasza viewed (#140) üzenetére


dethroner
veterán

Ujjlenyomat olvasót már többször töröltem és vettem fel újat, de nem hozott változást.
Mindjárt kipróbálom ezt az eleflash-t.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#149) dgy6vy


dgy6vy
csendes tag

Nekem hihetetlen tempóba érkezik a telcsi. 7 én adták fel 17 -én elmeletileg megjött az orszába de még semmi.

(#150) dethroner válasza dgy6vy (#149) üzenetére


dethroner
veterán

Ez egyáltalán nem nevezhető gyorsnak. Az enyémet 4-én adták fel, 7-én beért az országba és 19-én vettem át.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.