Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) addamka válasza hunaqua (#250) üzenetére


addamka
őstag

A 035is ROW ROM CN-re portolva, gondolom a többit is lehetne átalakítani.
Holnap elkezdem a magyarítás folytatását, ma kötelező win reinstall volt a program cégnél, így nem maradt szabadidő rá :DDD

GPS érdekes még, EPO letöltve, fájl helyén, jogosultság ok, kb kilométerekkel rakott mellé. Csináltam gps.conf-ot, azóta csak egyszer hülyéskedett, majd kiderül hogy bírja.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#252) addamka


addamka
őstag

GPS-t összenéztem egy másik S660-assal melóba, azon még a "gyári" v026 volt.
Kb. ugyan azt hozta, szobában ablakhoz közel lát 5-7 műholdat, de a jel elég gyengének tűnik.
Reggel kocsiban akkor dobta el a jelet, amikor olyat útra értem, amit körbenőttek a fák. Ilyet régebbi telefonjaim nem produkáltak.

035-tel viszont egy agyvérzésem már van. Céges email, exchange cucc, pár órán át szinkronizál rendben, aztán egyszercsak ez abbamarad, amíg meg nem nyitom újra az email alkalmazást. Secureit-ben kivétellistán van, így az nem ölheti le.

Van már egy test 039 is ROW-ból CN-re, de ahogy kivettem az orosz fórumból, még nem az igazi. Pedig abban van valami sensor fix.

Jelenleg azt gondolom az S650 a 4.4.2-es Vibe-bal sokkal kiforrottabb, pedig az is teszt verzió még bőven. Mind sebességben, mind kamerában, szenzor működésben, GPS-ben jobban muzsikált. Azt nem tudom ott milyen volt a 4.2.2, mert 2 perc után ment rá a Kitkat :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#253) kort01 válasza addamka (#252) üzenetére


kort01
aktív tag

A beépített exchange-et használod vagy valamilyen más programot?

(#254) addamka válasza kort01 (#253) üzenetére


addamka
őstag

A gyárit, mindig azt szoktam. V026-os ROM-mal jó volt.
Most 035 megy a levesbe, GPS melóba jövet 2x megállt, közbe GPS test app szerint 7 műhold volt használatban...
Megnézem a jelly bean editiont, annál nem írtak semmi not working részt, bár GPS-t ott is gyengének írják, de a puding próbája az evés ugyebár.

Kár, hogy csak alap bash, php meg html tudásom van, ezzel nem mernék egy CM portnak nekimenni, kernelt se forgattam mióta debianból testing van fent... főleg hogy XDA-n nálam jobban hozzáértők sem jutottak még el nagyon működő CM 11-ig MTK 6582-re :)
Azért remélem előre lendíti 4.4 alapú MTK ROM-ok fejlesztését, hogy kiadta a Lenovo a sourceot.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#255) addamka válasza addamka (#254) üzenetére


addamka
őstag

Frankó, Jelly Bean edition, minden restart után random MAC WiFi-nél. Így remek mód tudom használni a MAC szűrt céges hálót :DDD

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#256) addamka


addamka
őstag

Na még floodolok egyet.
Végül a X-VIBE-nál kötöttem ki, ez lényegében az S650 4.2.2-es VIBE ROM-ja.
Emiatt SIM2 nem tud 3G-t pl, de a proximity meg a light sensor jól működik vele...
GPS reggel kiderül majd.
Wifi-vel kellett bohóckodni, hogy működjön, de sikerült a saját MAC címet visszaerőszakolni rá.
Némi pucolás ráférne, tele van Lenovos cuccal, amik közül nekem egy része tök felesleges.
Magyarítás tippem szerint kort01 S650-es ROM-jából nagyjából 1az1be átvihető, ha lesz időm megpróbálom.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#257) denorbi válasza addamka (#256) üzenetére


denorbi
tag

:C

(#258) Graphics válasza addamka (#256) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tehát szoftveresen tudja az S660-as a 2.SIM 3G-jét.

Nem rossz, az oroszok írták, hogy kell vele mókolni. Kicsit még veszélyesnek tartom.

Én inkább átlapátoltam pár S650-es APK-t / ideafriend.apk, powermanager.apk / és ezekkel kiegészítve kellemesen használható lett.

Aksi: 1 töltéstől használat végéig: 1 nap 12 óra, semmiféle profilozással. Ez intenzív használat, folyamatos WiFi / 3G
Ezt próbálom meg kitolni még 1 nappal most egy kis szoftveres okossággal.

Ha lesz valami stabil megoldás rá ,akkor lehet én is kipróbálom, de jelenleg ezt próbálom meg belakni. :D
Valamiért fura, az első 10-15%-nyi aksi gyorsan merül. Utána stabil, majd megint zuhan.
Carliv Touch Recovery-ban nem találtam Battery stat törlési lehetőséget.

Tesztet elkezdem, szerintem még a hétvégén beküldöm, utána esek neki a módosításoknak.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#259) addamka válasza Graphics (#258) üzenetére


addamka
őstag

Simán jó, de a GPS ezzel is hulladék.
Nem értem, GPS test szerint 3-4 méteres a pontosság, ehhez képest 2-3 utcával rak arrébb néha, máskor meg lemarad 500 métert. Álló helyzetben változik a koordináta...
Próbáltm több navigációt, minddel gáz. Ami neten volt MTK GPS fix leírás mind végigtoltam, van gps.conf, EPO.

Ilyen a jelerősség kocsiból, gőzöm sincs ez kevés-e, régen sose mértem:

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#260) Graphics válasza addamka (#259) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Érdekes.

Az S660 alaphelyzetben , a gyári 026-os ROM-mal viszont nekem kiváló. Sose tévedt le eddig az útról.

Aksi mit tud?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#261) addamka válasza Graphics (#260) üzenetére


addamka
őstag

Kolléga fiánál 2 napot ment, én most nyúzom, így olyan 1-1.5 nap. Még nem tudom kinek a telefonja lesz, anyósnak nem tetszik, nekem meg a GPS miatt kérdéses még.
V026-tal is gáz volt a GPS, azért kezdtem el buherálni.
Lehet visszakérem az S650-et 1 napra, megnézem az mit tud autós tartóba.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#262) Graphics válasza addamka (#261) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Érdekes. Nálam ment :D

De majd kipróbálom. Én most nem buherálom. Egyedül a notification center hiánya fáj csak.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#263) Graphics válasza addamka (#261) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A proximity tér hívás után lassan magához, de lehet érzékenységén kéne állítani

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#264) addamka válasza Graphics (#263) üzenetére


addamka
őstag

X-VIBE alatt jó, meg a light sensor sem gondolkodik annyit felébredés után.
Az érzékenység nem hiszem, hogy rossz lett volna a gyári ROM-mal, proximity testerrel 100ból 100szor helyesen működött.

GPS-sel tákoltam még egy adagot, most aránylag jó volt, 2x szakadt be, mind kétszer felüljáró alatt. Ez még belefér szódával, majd reggel kiderül, marad-e ez az állapot.

Ha kell valakinek az X-VIBE felrakásának menetét leírhatom CN készülékhez (meg az eddigi GPS tweakeket), ha magyarítom azt úgy is külön update csomagban akarom kitenni csak.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#265) addamka


addamka
őstag

X-VIBE magyarítással még se vártam annyit.
Először is köszönet kort01-nek, amiért megengedte, hogy használjam a fordításait.

Most maradtam annál a módszernél, hogy jbart alá csináltam egy lokális nyelvi csomagot, összeszedve a legtöbb alkalmazás fordítását első körben.
A következő kör az lesz, hogy a jbart.log-ból kiszedem, mit nem tudott fordítani, leszedem a létező összes magyarítást, azon végigtolom a lefordítatlan cuccokat, remélve, hogy lesz egyezés, azt beilleszteni az adott xml-be, duplikáció ellenőrzés, meg ilyenek. Esélyesen 2-3 óra script írás lesz, hogy megspóroljak 1 óra kézi fordítást :DDD

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#266) Graphics válasza addamka (#265) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha kompletten megvagy, csinálsz vagy egy .zip-et CTR alá, vagy Flashtools-os telepitöt? :R

Kiprobálnám mit tud.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#267) addamka válasza Graphics (#266) üzenetére


addamka
őstag

Zip lesz, most is azzal raktam fel. Secureit-et kell befejeznem aztán nagyjából szerintem kész a nagyrésze.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#268) Graphics válasza addamka (#267) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én meg ma nézem miért merül tulzottan...

Hülye helymeghatározás ment... az meg szivja rendesen

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#269) myk74


myk74
senior tag

Sziasztok!
Mennyire hangos a csengőhangok hangereje?Asszonypajti Lenovo A516 telefonja brutális hangerővel rendelkezik.Gondolom ez se rosszabb :DDD
Elég zajos környezetben dolgozok,ráadásul tokban és nadrágzsebben is lenne a telefon!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#270) Graphics válasza myk74 (#269) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nagyon hangos. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#271) myk74 válasza Graphics (#270) üzenetére


myk74
senior tag

Király!Köszi!
Már alig várom hogy megérkezzen.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#272) Cyborg válasza Graphics (#200) üzenetére


Cyborg
őstag

Szia,
le tudnád mérni a 3000-es, meg egy 2000-es akksit, hogy hány gramm köztük a differencia?
Köszi!

(#273) addamka


addamka
őstag

Szétszivattam magam secureit fordítással, erre még maradt pár szöveg ami kimaradt :W
Aztán fordítottam egy LenovoBrowsert, majd 1.5 óra múlva kiderült az az előző verziójé, egyik string sem egyezik :DDD
Holnap kipakolom leírással ameddig eljutottam, addig képeket dobtam fel ide.
Launcherről nem tudom produkálni, mert Apex-et használok, azt se tudom az magyar lett-e.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#274) Graphics válasza Cyborg (#272) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen. Le.

De nem egyforma méretüek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#275) Cyborg válasza Graphics (#274) üzenetére


Cyborg
őstag

Köszi!
A méret most nem lényeges, csak a tömeg.

(#276) Graphics válasza Cyborg (#275) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oksa

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#277) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Megjött a szépség ^^

Egy kérdés: a gyári magic plus szoftverből nincs angol változat?

(#278) Graphics válasza Moonline. (#277) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hűha milyen ROM-od lehet neked :D

Nekem nem volt ilyenem, akkor valószínűleg ez a MobileAssistant új neve :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#279) kort01 válasza Moonline. (#277) üzenetére


kort01
aktív tag

Egy rom verziószámot tudnál írni?

(#280) Moonline. válasza kort01 (#279) üzenetére


Moonline.
aktív tag

(#281) Graphics válasza Moonline. (#280) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez elvileg egy módosított ROM valamilyen szinten. Nekem natúr S660_S026_140228

Alapsáv ugyanaz.

nem tudom ez a lenovohome.net-es dolog mi akar lenni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#282) kort01 válasza Moonline. (#280) üzenetére


kort01
aktív tag

Ha megkéred Addamka-t, szerintem meg fogja csinálni, úgyis nagyon belejött a romolásba :)

(#281) Duliee
Valószínűleg az ottaniak közül valaki módosította az eredeti verziót.

[ Szerkesztve ]

(#283) addamka válasza kort01 (#282) üzenetére


addamka
őstag

Megpróbálom ma feltölteni meg leírást csinálni a magyarított X-VIBE-hoz. Másikat nem tervezek fordítani, jelenleg a GPS működése miatt így is zúzdáznám a cuccot.

4 méteres pontosságot ír, de megállás után még 10 másodpercig szerinte 40nel megyek, néha lemarad 500 métert, illetve a 4 méteres pontosság mellett odébb rak 10 utcával. Álló helyzetbe változik a koordináta...
Nem tűnik standard MTK gyengeantenna bug-nak, mert egyrészt 7-10 műholdat használ, másrészt azoknál 50 méteres pontosság szokott lenni.
Viszont ki kéne derítenem ez csak ennél ilyen gány-e, mert akkor akivel cseréltem hajlandó Kínába visszaküldeni gariztatni. Sajna az orosz fórumon van jó pár GPS hiba, így lehet nem teljesen egyedi jelenség.
Kíváncsi leszek a Lenovo akarja-e ezt a telefonját frissíteni, az S650-re elég régóta van dev verziós 4.4.2, ez meg ívesen le van ejtve egyelőre.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#284) Graphics válasza addamka (#283) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Javítok :P

A Lenovo S650-re elég régóta van Stable verziós 4.4.2-es, sőt már abból is 2. kiadást fogyasztjuk :P

Az S660-as szerintem nem titkoltan európai típus, és az orosz fórumban is így hivatkoznak rá, hogy van kínai verziós , és európai.

Innentől kezdve nem kérdés mi a sorsa. Kérdés, kap-e hivatalos VibeUI-t ,vagy a bevezetésnél kényelmes lesz az AOSP alapú átszabott ROM, ami teljeskörűen tud minden nyelven

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#285) addamka válasza Graphics (#284) üzenetére


addamka
őstag

Akkor lehet a CN verzió ilyen GPS szerencsétlenség csak :)

Mondjuk a Lenovo legalább kiadta a forráskódot az S660-hoz is, nem tudom mi kellene még, hogy lehessen rá CM-t tákolni, nem nagyon haladnak a srácok az XDA-n :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#286) Graphics válasza addamka (#285) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát reméljük lesz valami előrelépés :)

Én egyelőre nem fogtam neki semmiféle mókolásnak, / nem is nagyon értek hozzá / szoftver fel-le, meg nem elcseszni a dolgokat :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#287) addamka válasza Graphics (#286) üzenetére


addamka
őstag

Tudásom ahhoz már nekem is kevés lenne.
Razr-re sikerült forgatni egy CM-et, de ugye az hivatalosan támogatott volt, így a leírás alapján szerintem megcsinálja egy átlag linuxban jártas akárki.
Itt meg lepkekuki nincs, van egy CM forrás, egy S660 open source forrás, aztán hogy hogyan kéne házasítani, vagy lehet-e, na ehhez nincs kitartásom, hogy megnézzem.

Főleg, hogy orosz fórumon azt írták S650 4.4.2-je sem indul el S660-on, gondolom más a modem rész, vagy ilyesmi, amit nem lehet 4.2.2-ből átemelni.

GPS teszt meg hétfőn lesz, visszakapom 1 napra az S650-et, berakom S660 mellé, megyünk egy Őrbottyán-Kunszentmárton távot oda-vissza, kiderül melyik hogy viselkedik :)

kort01: ha árnyékolna, akkor nem kellene 7-8 műholdat használnia. A jelerősség ahogy néztem átlagos mobilos szinten, a 4-5 méteres pontosság meg jónak számít.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#288) kort01 válasza addamka (#283) üzenetére


kort01
aktív tag

Annál a telefonnál tényleg nem stimmel valami. Ekkorát nem "lenghetne" ki. Az a 10 utca rengeteg, így még a GPS nélküli telefon is elnavigálna :)
Duliee jól mondja, én legutoljára a legfrissebb stable verziót raktam fel az S650 fórumban, ebben a legteljesebb a magyar nyelv. Érdemes lenne ezt használnod.

A GPS témát pedig jó lenne, ha többen is kipróbálnák, mert ekkora hibát már elképzelhetetlennek tartok. Hacsak nem az antennát rosszul vezették el a Tiédben és a fém hátlap leárnyékolja.

(#289) Graphics válasza kort01 (#288) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát de ugye kérdés azt lehet-e házasítani az S660-nal, mert szerintem sajnos nem.

Ami neki van az X-Vibe egy orosz fórumos ROM, abban próbál kiegészíteni pár dolgot ,ha jól rémlik :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#290) kort01 válasza Graphics (#289) üzenetére


kort01
aktív tag

Csak a magyar nyelvre gondoltam, nem az alkalmazások portolására.

(#291) addamka válasza Graphics (#289) üzenetére


addamka
őstag

Nem nyúlok hozzá szoftveresen, csak magyarítom.
Pont ezért nem akarok komplett csomagot kitenni belőle, mert én azt le nem tesztelem, viszont azt nem szeretném ha másnak cseszné haza a telefonját.
Szóval marad a több lépéses telepítés majd, de úgy legalább könnyebb megfogni, ha hiba van, illetve így a CN és a ROW verzióra is rá lehet tenni majd, mivel a radio-hoz nem nyúl, csak azt kell kiderítenem, a ROW-nál a particiók ugyan ott vannak-e.
Meg nekem scatter-em csak CN-hez van, ami kell a recovery flash-hez.

kort01, én innen töltögettem a ROM-jaid, úgy rémlett a 1423 még DEV, de végül is mindegy, a srác elégedett vele.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#292) kort01 válasza addamka (#291) üzenetére


kort01
aktív tag

Erre vigyázni kell, mert szerintem lesz eltérés a partíciókat illetően, bár ki tudja milyen meglepetések vannak még az S660-nál...

A 1423 már ST, azaz stable :)

[ Szerkesztve ]

(#293) addamka válasza kort01 (#292) üzenetére


addamka
őstag

Van ROW-ra is X-VIBE az orosz oldalon, de ahhoz kell scatter meg nem tudom a recovery passzol-e.
Ha ezeket valaki kiteszteli, onnantól a magyarítás rámegy, mert csak a system/app meg a framework lesz benne.
Arra nem emlékszek a nyelv választóba hol kell beleírni a magyar nyelvet, megsúgod melyik fájl? :)
Én elegánsan morelocal2-ztem, de azért szeretném ha nem kellene ilyesmit eszközölni.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#294) kort01 válasza addamka (#293) üzenetére


kort01
aktív tag

Hogy telepítés után mindjárt magyar legyen, ahhoz a build.prop-ba kell beírni.

Ahhoz hogy később ki is választható legyen azt a framework-res.apk-ban a "values-hu-rHU" könyvtárban lévő fájl segíti emlékeim szerint.

(#295) addamka válasza kort01 (#294) üzenetére


addamka
őstag

Ok, akkor a frameworkos cuccot jbart megoldotta.

Viszont agyvérzésem van, a lockscreenen a nem fogadott híváskor előjön, hogy Drag up to Call log, na ennek rohadtul nem találom a helyét, hogy miben van.
Decompile-t toltam a komplett ROM-ra, egyik fájlba se találta meg, de még Drag up sincs magában.
Plusz olyankor ha rányomsz előjön a szám felül, a Ring-et se találtam egy XML-ben sem...
Itt a kép, hogy min akadtam fent :DDD

Létezik olyan szöveg, ami ennyira hard coded? :)

Mondjuk arra se jöttem rá, hogy a lockscreen lenovónál melyik app, a notificationcenter-ben van Feltöltve, meg Töltés fordítás, de abba a Ring meg a társai nincsenek bent angolul sem.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#296) Graphics válasza addamka (#295) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ideafriend.apk-ban?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#297) kort01 válasza addamka (#295) üzenetére


kort01
aktív tag

Romonként változhat, hogy hol van. Az S650-es 4.4.2-nél azt hiszem már más apk-ban volt a lockscreen-re vonatkozó adat, mint a 4.2.2-nél.

Gyors megkeresés módszere lehet pld:
Automatán az összes apk-t kibontod, ekkor már pld. a TC-vel tudsz tartalom szerint (fájlok tartalmában) keresni. Így biztosan megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#298) addamka válasza kort01 (#297) üzenetére


addamka
őstag

TC-vel kerestem, 0 találat, ment decompile mindenre jbarttal.

Más: felkutattam még egy S660at ismerősi körbe, gyári V026 ROM, semmi root vagy moddolás.
Max 1 árnyalattal jobb, mint a nálam lévő.
Utcába befordulásnál ugyan úgy megy egyenesen tovább másodpercekig, álló helybe változik a koordináta. Annyival jobb, hogy több utcával nem rakott arrébb, csak bealudt gyakran. Sebességet rosszul mutatja szintén, megállok, még másodpercekig szerinte megyek.
Jelerőssége kb 10%kal jobb, de más helyen volt a kocsiba az eltérő tartó miatt, lehet attól.
Holnap estére megkapom munkába menet, ott kiderül ha van úti cél beállítva mit virít, de nagy reményeim nincsenek.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#299) kort01 válasza addamka (#298) üzenetére


kort01
aktív tag

Esetleg az UTF8-at bejelölted keresésnél? Eddig ezzel a módszerrel mindig megtaláltam a szövegeket. Persze volt egy kivétel is, amikor a telefon első indításkor létrehozott pár mappát és kínai írásjelekkel látta el. Hetekig kerestem, hogy hova dughatták el és nem találtam. Végül kiderült, hogy az ETC könyvtárban van egy "lenovo_profile.lbk" fájl, ez felelős érte, hogy melyik ikon hova kerüljön és a megnevezések is itt szerepeltek. Csakhogy ez a fájl tömörített, így tartalom alapján jó hogy nem találtam meg. Ezt csak azért írtam, hogy egy-két ilyen trükkel is találkozhatsz.

GPS: esetleg hátlap nélkül megpróbálni?

Szerkesztés: még a forrásban is lehet esetleg eldugott szöveg (smali)

[ Szerkesztve ]

(#300) addamka válasza kort01 (#299) üzenetére


addamka
őstag

Átnézem majd, köszi, bár ha nem találom az se izgat, eleget szórakoztam a héten a fordítással, már a leírást gyártom.

GPS-t próbáltam levetett hátlappal is, de ugyan annyi a jelerősség. Szerintem ennek az oldalsó keretébe van az antenna, az a része műanyag ha jól tippelem. A létező össze MTK GPS fixet néztem eddig, de semmi. Viszont nem értem, nem a tipikus lassan lockol, gyenge a jel-alacsony pontosság betegsége van. Mintha a koordináta számításakor hülyülne be. Pl. megyek egy irányba majd véletlenszerűen megfordul, mintha ellenkező fele mennék. Lehet keresek egy képernyő rögzítő appot aztán felrakok egy videót, elég mókás :)
Külföldi fórumon olyat is olvastam, hogy az AGPS rossz pályaadatokat tölt le, ezért nagyon a horizont szélén lévő műholdakat használ, amiktől pontatlanabb adatok jönnek. Most ürítettem minden GPS cache-t, leszedtem minden nyomorult fixet, reggel meglássuk. De már nézegetem a Hongmi Note-ot, mondjuk árba bukó lenne, meg nem fém, meg tepsi, de nekem a navi fontos, Waze jó pár fotótól megmentett már munkába jövet-menet :)

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.