Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) #16820480 válasza ghiottone (#600) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van tiltás, én tiltottam őket le :D Illetve a Framework-öt nem, az úgy látszik békében van viszonylag, hanem a Play-t meg a többi G cuccot. Viszont így meg nem szinkronizál magától az outlook.com app :( Belépek és kézzel szinkronizál, de a push értesítések nem jönnek. A múltkor engedélyeztem az összes cuccot, ami a Play Store-hoz kell, és rögtön ment az e-mail :U

[ Szerkesztve ]

(#602) Sanyi.mTs válasza Sanyi.mTs (#592) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

erre vki?

(#603) ghiottone válasza Sanyi.mTs (#602) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Beállítások --> Nyelv és bevitelnél a Billentyűzet és beviteli módok alatt - ha ezt használod akkor - Google billentyűzet -->Szövegjavítás

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#604) #16820480


#16820480
törölt tag

Merőrülök a 6.0 SD kártya kezelésétől :U A frissítés óta nem látja rendesen a linux, ha rádugom USB kábelen, megjelenik külső eszközként, de ha rányomok, akkor azt írja, hogy oldjam fel a képernyőt, nem található elérhető tárhely. Ha meg Airdroidon szeretnék másolni, akkor meg nem lehet írni az SD kártyára, csak belső memóriára, ez mi a halál már? :F Most komolyan, ettől biztonságosabb lesz?

Meg eleve a telepített appok fele nem látja a memóriakártyát. Hát gratulálok Google, megoldottátok, hogy ami eddig tökéletesen működöt, az most szar lett :U

(#605) Zitta válasza #16820480 (#604) üzenetére


Zitta
őstag

Akkor készűlj az idiótizmusra, mert 7.0-tól epölösen és huaweiesen be lesz hányva minden a képernyőre, mert megszűnik a menü mint olyan (alúl középen)!

Vicc ez a brigád és nem kicsit. Asszem vissza fogok mászni almára. :W

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#606) #16820480 válasza Zitta (#605) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt mondjuk megoldja egy launcher, de a hozzáférést nem. Lehet, hogy lassan ideje feltenni a CM-et.

(#607) S-eye válasza #16820480 (#604) üzenetére


S-eye
senior tag

Lollipop óta nem engedi a tárhelyet megnyitni gépről, ha nincs feloldva a kijelző. Furcsább számomra az, hogy csak a gépen létrehozott mappákat látja az SD kártyán a PC.

(#608) #16820480 válasza S-eye (#607) üzenetére


#16820480
törölt tag

De éppen ez az, hogy fel van oldva a kijelző, és lolli alatt ment is így.

(#609) MrPetya19 válasza #16820480 (#608) üzenetére


MrPetya19
addikt

Milyen módban használod a kártyát?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#610) #16820480 válasza MrPetya19 (#609) üzenetére


#16820480
törölt tag

Milyen módban lehet? Nem állítottam semmit át a frissítés után. Amúgy a belső memóriát sem látja a fájlkezelő, ha rádugom a zsinórt.

(#611) MrPetya19 válasza #16820480 (#610) üzenetére


MrPetya19
addikt

Húzd le az értesítési sávot, miután rádugtad és állítsd át file transferre

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#612) #16820480 válasza MrPetya19 (#611) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem jelenik meg semmi az értesítési sávon, ha rádugom a telefont a gépre. Ha bekapcsolom az USB hibakeresést, akkor megjelenik annak az ikonja, de folyamatosan villog (felismeri - nem ismeri fel), és nem lehet úgy használni, ami megint nem valami jó, mert ha rootolni szeretném, vagy recoveryt cserélni, ahhoz kell a hibakeresés :U

(#613) MrPetya19 válasza #16820480 (#612) üzenetére


MrPetya19
addikt

6.0-n vagy nem?
Mert akkor ott kéne lennie az usb opcióknak.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#614) #16820480 válasza MrPetya19 (#613) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, azon vagyok, és nincs ott :N

(#615) Zitta válasza MrPetya19 (#613) üzenetére


Zitta
őstag

Petya!

Ez már nem egy ésszerű Motorola mutatvány hanem a gagyi Lenovo által dirigált attrakció, úgyhogy a te Nexusod 6.0 értelmes dolgait nem fogod megtalálni a Moto készülékekben!

:(

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#616) ghiottone válasza #16820480 (#614) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+ Zitta - semmi köze nincs hozzá. Nálam ott van:

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#617) Zitta válasza ghiottone (#616) üzenetére


Zitta
őstag

Bazzz - akkor a kolléga miért nem találja? :F

Lehet IOS-ről jött és alúlról rángatja az értesítési sávot? :Y

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#618) ghiottone válasza Zitta (#617) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Vagy a kábel, esetleg az usb csati a gépen hibás.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#619) #16820480 válasza ghiottone (#616) üzenetére


#16820480
törölt tag

Közben próbálkoztam újra, és most meglett az a menü, cska például nem jelzi az ikonját az állapotsávon, csak lehúzva látszik, hogy ott van. De a múltkor tényleg nem volt :U Lehet, hogy másik USB port lett a nyerő.

(#620) ghiottone válasza #16820480 (#619) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az ikont tényleg nem jelzi, azt én se értem miért lehet. :F Anno én is csak úgy jöttem rá, hogy a számítógép üresnek jelezte és lehúzva a sávot látom, hogy töltésen van a telefon, nem adatátvitelen.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#621) #16820480 válasza ghiottone (#620) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, de ugye ez eleve adatkommunikáción volt 5.1.1 alatt, nem értem az OTA miért állította vissza csak töltésre. :F

(#622) viano válasza ghiottone (#620) üzenetére


viano
aktív tag

Gondolom azt is be kellett volna programozni, hogy ott is megjelenjen az ikon.
Gugli elrontotta,
Motorola Lenovo nem foglalkozott vele,
ezek szerint a bétatesztelők nem nagyon kötötték géphez . . .
vagy olyan profik voltak, hogy ilyen apróságok fel sem tűntek nekik.

Kérdés, a nexus-nál megjelenik-e az ikon, ha igen, akkor az minimálisan módosítja a leírtakat.

(#623) ghiottone válasza viano (#622) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az hogy a bétatesztelőknek nem tűnt fel nem lehetetlen, mert Indiába volt kiadva ez a rendszer és ott a mobilok jobban elterjedtek, mint a gépek, szóval lehet tényleg nem dugták rá gépre. ;]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#624) ghiottone válasza viano (#622) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Nexus6P-n ott az ikon, szóval a Moto - Lenovo basszintotta el + az ügyes Indiaiak (pedig pár dolgot javítottak menetközben).

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#625) MrPetya19 válasza ghiottone (#624) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nexus 5-ön sincs ikon.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#626) ghiottone válasza MrPetya19 (#625) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Elnézték, a 6P-n sincs ikon. Rendszerbug lesz a végén.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#627) viano válasza ghiottone (#626) üzenetére


viano
aktív tag

Sajnos nem ez lesz az utolsó, elég gyakran olvasni problémákról és javítások helyett már a következő verziót tákolják . . .

Egyébként egy adalék a témához:
This phone runs almost unbelievably smooth . . .
'Like the ZenFone 2 before it, the ASUS ZenFone Zoom is a genuine pleasure to use when it comes to the performance of the phone. While the UI is cluttered, it's never slow. This $400 phone launches apps faster than several phones that retail for much more when put side by side, and that's significant."
(androidcentral.com)

Ez az idézet a Zenfone Zoom amerikai változatának (olcsóbb verzió) tesztjéből való, amin ZenUI fut 5.0 alapokon.
Nexus 6P, Galaxy Note 5 etc. side by side voltak a tesztelőnél, aki egyébként elég szigorú volt a tesztben, az értékelésnél pl. negatívumként vette - egy ilyen szöveg leírása után - hogy nem a legfrissebb OS van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#628) MrPetya19 válasza ghiottone (#626) üzenetére


MrPetya19
addikt

Szerintem direkt ilyen.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#629) Zitta


Zitta
őstag

Azért az komoly, hogy pár éve a friss szó megemlítésétől is simán gyomoridegem lesz!

Hajrá agyhalott platformok - így tovább! :C

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#630) focvis válasza ghiottone (#626) üzenetére


focvis
veterán

N5x-en sincs ikon, de én nem is emlékszem, hogy valaha láttam volna erre vonatkozó ikont. :N

(#631) #16820480


#16820480
törölt tag

Egyébként ha már a fájlhozzáférésnél tartunk: nagyon gyanús nekem, hogy a zenelejátszók nem látják azokat a fájlokat, amiket az FTP server appon keresztül másoltam a telefonra. Mappanézetben látom, hogy felmásoltam, de amikor rányomok, hogy lejátszás, akkor vagy kifagy a lejátszó, vagy csak nem indul el a zene (mintha 0 hosszúságú mp3 lenne).
Blackplayerl és Shuttle+ alatt próbálnám, és nem megy. ES File Explorer beépített lejátszója simán lejtássza, csak ott nem lehet normálisan kezelni a zenéket, nem lép tovább a könyvtárban a következőre, stb.

Ez mitől lehet? Sosem votl ilyen gondom...

(#632) Zitta válasza #16820480 (#631) üzenetére


Zitta
őstag

Probalj ki egy Power AMP-t (legjobb lejatszo) - annal beallithatod, hogy melyik zene mappakra lasson ra - honnan mazsolazzon!

Erdekes amit irsz, en ilyennel akkor talalkoztam amikor radugtam egy OTG pendrive-t es miutan lehuztam - latta meg a zeneket, de lejatszani mar nem tudta mivel nem volt mar ott.

Egyebkent mindettol fuggetlenul egy vicc amit ez a harom platform muvel az idiotizmus jegyeben! :W

Mac gepem van es hamarab teszek fel/le zenet az androidos telefonomra, mint egy IOS eszkozre! pfffff

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#633) #16820480 válasza Zitta (#632) üzenetére


#16820480
törölt tag

Éppen ez az, hogy látja a zene mappát a kártyán, csak amiket a 6.0 frissítés óta másoltam fel FTP-vel, azokat nem. Pedig pont ugyanabban a mappában vannak, de nem hajlandó kezelni.
Az meg a másik, hogy mennyi ideig tart, mire megjelenik a médiatárban valami... Mondjuk ez nem 6.0 betegség, régebben is pont így volt.

A Powerampot amúgy nem igazán szeretem. Régebben csak iszonyatosan nézett ki, de számomra nem tudott semmivel sem többet más lejátszóknál, ahogy a szintén sokak kedvence Neutron sem (ami még teljesen átláthatatlan is volt mellé). A Shuttle teljesen jó, midnent tud, ami nekem kellene, meg is vettem belőle a fizetős verziót, bár az ingyenes is elég lenne. De ez nem lejátszófüggő bugnak tűnik, hanem inkább a médiaszerver valamiért nem érzékeli, hogy fájlok kerültek a telefonra.

(#634) MrPetya19 válasza #16820480 (#633) üzenetére


MrPetya19
addikt

A probléma okozója a média szerver.
Újraindítás megoldja.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#635) #16820480 válasza MrPetya19 (#634) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nos, nem igazán csinált semmit az újraindítás, pedig hirtelen nagyon bíztam benne egy pillanatig.
Illetve kábelen csatlakoztatva és kiválasztva az MTP átvitelt a belső tárhely megjelenik, az SD kártya továbbra sem akar, csak ilyen 5-10 perc múlva. Azért ez nem igazán normális, eddig nem volt ilyen lassú.

(#636) #16820480 válasza #16820480 (#635) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nos, valami nagyon nem kerek az SD kártya körül :U De attól tartok ez nem csak az SD kártya baja, inkább a médiaszerveré, ugyanis jelenleg az van, hogy semmilyen audiofájlt nem lát a rendszer, ami az SD kártyán van. Amik a frissítés előttről benne voltak a mediastorage-ben, azokat le tudtam játszani, de az újonnan felmásoltakat nem (akár FTP-n másoltam fel, akár kábelen a belső tárhelyre, és utána fájlkezelővel át a kártyára, akár a beépített move media to SD card opcióval). Amint a belső tárhelyre másolom, utána látja rögtön.
Újraindítás nem segít, már próbáltam párszor. Töröltem a mediastorage adatait, erre msot már az eredetileg beolvasott zenéket sem látja az SD kártyán, és ráadásul a csengőhangok is eltűntek (mondjuk ez érdekel kevésbé, úgyis mindig rezgőn van a telefon).

Plusz probléma, hogy itt nem tudok FR-t csinálni, mert utána nem tudnék átlépni a Google azonosító megadásán (mivel addig VPN-t sem tudok hozzáadni) :U

Egyedül azt tudom még megpróbálni, hogy az SD kártyát a belső tárhelyhez csatolva formázom le, talán akkor menni fog. Csak akkor meg ha bármi baja lesz a telefonnak (leejtem, betörik a képernyő), akkor az összes rajta levő cucc elvész. Mondjuk ezt lehet rendszeres mentéssel orvosolni éppen, csak plusz munka.

(#637) dogi01


dogi01
aktív tag

Wifi-n mennyi a max letöltési sebesség amit a telefon tud?

(#638) S-eye válasza dogi01 (#637) üzenetére


S-eye
senior tag

5GHz-en ment a 70Mbit. De nem tudom mennyi az elméleti max, talán 300Mbps.

(#639) dogi01 válasza S-eye (#638) üzenetére


dogi01
aktív tag

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#640) Zitta


Zitta
őstag

Lenne ilyen telcsim - tuti ramennek erre a tokra! :C

[link]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#641) ghiottone válasza Zitta (#640) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nekem ebből csak a hátlap kellene. :B

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#642) #16820480 válasza #16820480 (#636) üzenetére


#16820480
törölt tag

Látom mást nem annyira érint/érdekel a dolog, de azért leírom, hogy legyen meg a topikban.
Van egy olyan opció 6.0-ban, hogy SD kártya formázása belső tárhelyként. Ilyenkor egybe csatolja az SD kártyát a beépített memóriával, és azt már el lehet érni könnyedén USB-n, és egyéb programokkal is. Előnye a kényelem, mert egyben lesz sok helye az embernek (bár reklamált, hogy a Class10 kártyám nem elég gyors). Hátránya, hogy ezután nem lehet csak úgy kivenni a kártyát, és másik eszközbe tenni, mivel a rajta levő adatok titkosítva vannak, biztonsági okokból.

Ami viszont marhára tetszik, hoyg itt értelemsen van megoldva, nem úgy, mitn egy RAID blokknál, hogy a fájlrendszer nem látja, hogy melyik hardverre kerül fizikailag az adat, mert csak egy egységes tárhelyet lát az operációs rendszer, hanem az USB és tárhely alatt továbbra is két külön eszköz látható, és meg lehet adni, hogy milyen adatok legyenek fizikailag az egyiken, vagy másikon. Például hogy az alkalmazások a gyorsabb belső tárhelyen legyenek, a képek, videók, zenék pedig az SD kártyán. Ilyenkor a megfelelő mappákat úgy linkeli a fájlrendszer, hogy azok a megfelelő fizikai tárhelyre mutassanak, viszont magában a fájlrendszerben egy meghajtóként ltászik a kettő.

(#643) MrPetya19 válasza #16820480 (#642) üzenetére


MrPetya19
addikt

Elég jó ez az egy nagy tárhely dolog. Régen pont ezért nem szerettem az SD kártyát annyira.
Ja es persze ezt se az S7 se a G5 tudja.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#644) #16820480 válasza MrPetya19 (#643) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudják? Ez nem alap funkció a 6.0-ban?

(#645) MrPetya19 válasza #16820480 (#644) üzenetére


MrPetya19
addikt

De, de ez nem jelenti azt, hogy nem lehet letiltani.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#646) DVlad


DVlad
őstag

Urak!
Elnézést, hogy itt is elōjövök vele...
Ha rányomok a Network Operators-ra, akkor meg kéne találnia az összes "elérhetō" hálózatot egy függetlnen (expansys), telenort használó motorola hd telefonnak?
A problémám, hogy ha elhagyom a határt (A, D, I, Slo), akkor nem csatlakozik fel sehova. A pin kód beütéses oldal alján ezt írja: Sim/Ruim card is locked - No service Hiába ütöm be, semmi. Amint újra eléri a telenort, kiválóan mūködik. Most kicserélték a kártyát, mert "lehet rossz", de amit az elején írtam, fennáll.
Tudnátok segíteni, hozzászólni?
Elnézést, ha off, de lehetséges, hogy valami beállítás probléma, amit nem találok valahol.

(#647) Na persze


Na persze
csendes tag

Rábeszéltetek egy Play-re. hehe

(#648) S-eye


S-eye
senior tag

Már kijött a 6.0.1?

(#649) ghiottone válasza S-eye (#648) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az X Play-re még nem. Most az X Style / Pure-ra adtak ki biztonsági frissítést, az nem tudom 6.0.1 is e már?

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#650) MrPetya19 válasza ghiottone (#649) üzenetére


MrPetya19
addikt

Egyébként ha nem nexusa van az embernek, akkor a második pont utáni frissítések nem túl fontosak, mert azok általában nexus specifikusak.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.