Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Egyre több teszt elégedetlen ezzel a telefonnal és engem is kezd eltántorítani a telefontól. A Honor 7 felé terelnek ami nem feltétlenül rossz, de annyira vágytam már egy olyan igazi Moto telóra mint anno a defy és az Atrix.. :( Lehet várnom kell még.

Finn the human

(#52) Kroni1 válasza Matada2.3 (#51) üzenetére


Kroni1
veterán

Lehet hogy hiába vársz, de ne legyen igazam. Mióta Lenovo alatt vannak, azaz az első Moto X óta egyre szarabbakat adnak ki sztem, az volt az utolsó jó telójuk. De a moto párszor már feltámadt, ugyh bármi lehet..

Darkbyte: Amugy a huawei nexus 6 témához: az tuti nem lesz dual sim, a referencia telók mind 1 simesek, fm es sd bővithetőség nélkül..

[ Szerkesztve ]

(#53) Luck Dragon válasza gerii (#11) üzenetére

Nem hinném hogy attól lenne, de ellenben tényleg nem olvastam még Motorola esetén ilyent. És ez igen is rossz hír mert bogarat ültettek a fülembe, milyen akkor a többi vagy az elkövetkező modellek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#54) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

miert nem raknak bele erosebb proci-t ??

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#55) Danny750 válasza Luck Dragon (#53) üzenetére


Danny750
őstag

Ez a "kis" x cserélhető hatlapokkal...ergo mozgó alkatrészek, senki ne várjon unibody minőségét ,arra majd itt lesz a nagyteso ....
Ott kössenek bele a minosegbe ;)

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#56) viano


viano
aktív tag

Egyébként ilyen akkuidőre miért 7 pont jár?!

Az NFC pedig van a teszt szerint is csak a táblázat szerint nincs. :(

(#57) kelly416 válasza Danny750 (#55) üzenetére


kelly416
veterán

Az első generációs Moto G-nek is cserélhető volt a hátlapja, mégsem volt semmi baj az összeszerelés minőségével, és nem egy unibody készülékről olvastuk már, hogy van baj az összeszerelés minőségével.

Dr.FantastiK:
Miért nem tettek bele Amoled kijelzőt? Miért nem tettek bele QI hátlapot? Miért nem tettek bele nagyobb memóriát? Miért nem tettek bele ... mert. Ennyi.

viano:
Gondolom, mert az akku méretéhez képest nem is bír olyan sokat. De nem tudom, lehet, csak elírták. Nézd meg a honlapot, ott tuti jó infót kapsz az NFC képességekről.

Bocsánat, asszem megyek aludni, kicsit kötekedős hangulatom lett már. :D

(#58) Danny750 válasza kelly416 (#57) üzenetére


Danny750
őstag

Viszont a moto eseteben nem .. Itt sem biztos,hogy a kesobbi modellekkel hasonlo problemak lesznek :) ki tudja
Gondolom ez sem nyekereg stb...

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#59) ghiottone válasza DarkByte (#50) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Sávok:
GSM: 18/19/85/9
LTE: 1/3/5/7/8/19/20/28/38/40/41
TD-LTE: 38/40/41
WCDMA: 18/85/9

Itt van előttem a doboz és tudja a 20-as LTE-t.

Dr.FantastiK: kb. mindenre elég ez a proci - bár én nem játszom telón.

viano: ja, kevés az a 7 pont. NFC van, itt elírták.

kelly416: azért az amoled hiányzik, bár legalább nem fenyeget a beégés veszélye (korábbi X-eknél sem jelentkezett nálam)

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#60) kelly416 válasza ghiottone (#59) üzenetére


kelly416
veterán

Én is hiányolom, mert nem csak "szebb" a túlszaturált kijelző, szerintem olvashatóbb is erős napfényben, és nem utolsó sorban ki lehet tenni értesítéseket, egy-egy nem fogadott hívás, sms, egyéb üzenet vagy bármi megjelenhet kis ikonként, és mégsem kell az egész képernyőt bekapcsolni hozzá.

(#61) Fkris válasza Kroni1 (#20) üzenetére


Fkris
őstag

Jo reg lehetett gyari androidod, 5.1ezeket tudja, az FM kivetelevel biztos(nincs modul Nexus5ben, nem tudom tesztelni).

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#62) Kroni1 válasza Fkris (#61) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem volt olyan rég, konkrétan a Moto G 5.0.2-jét hasonlitottam a Z1C 5.0.2-hez.

Amugy láttam az stock 5.1-ben lévő hangpanelt, és még mindig azt mondom, hogy a Sony logikusabbra csinálta meg pl. azt is mint ahogyan google-nél megálmodták, a legtöbb az tényleg csak apróság, amivel együtt lehet élni, és amikeit valamelyest azóta javitottak/megoldottak, de a legfájóbb nekem az FM rádió, ha az lett volna a 1gen Moto X-ben akkor a mai napig azt használkék!

[ Szerkesztve ]

(#63) viano válasza ghiottone (#59) üzenetére


viano
aktív tag

Inkább költői kérdés volt . . .

A tesztkritériumok még a nyomógombos időkből valók, valahogy maguktól nem akarnak hozzá igazodni a technikai, stb. változásokhoz.
Jó pár teszt után felmerült már ez a kérdés, igény ill javaslat.

Nem tudom, de nekem nem nagyon sikerült még olyan teszttel találkozni, ahol a speckóban vagy máshol ne lettek volna elírások, hibák.

Ilyen színvonal mellett, hogy lehetne akkor elvárni olyan különlegességek említését, hogy a készülék kiemelkedő teljesítménye azért nem teljesen a véletlen műve.

A Snapdragon 615 ugyanis nem az átlagos beállítások mellett (1,5GHz), hanem a lehetséges maximumra (1,7 GHz) hangolva ketyeg a Mot X Play -ben.
Pl. ilyen információkat várna el az ember egy igényesebb teszttől.

Mivel nem egy ritkán használt, egzotikus SoC-ről van szó, azért ezt az adateltérést elég nehéz nem észrevenni.

[ Szerkesztve ]

(#64) Bog válasza viano (#63) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Barátom, ha írsz egy privátot az észrevételeiddel, akkor javítom a pontatlanságokat. Elnézést, az akkupontszámot elütöttem, az NFC-t a speciben átugrotta a szemem (meg a kezem), az órajellel kapcsolatos észrevétel is jogos. Épp egy költözés kellős közepén, éjjel írtam meg az anyagot, aminek persze nem kéne látszódnia, ezért hálás vagyok a javító szándékú észrevételekért. Kicsit jobban örültem volna, ha mindez kevesebb fikázással járt volna...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#65) kelly416 válasza Bog (#64) üzenetére


kelly416
veterán

+1 A barátságos hangnemért. :R Ha már lájkolni nem lehet (szerencsére).

(#66) katalin888 válasza ghiottone (#25) üzenetére


katalin888
aktív tag

Jóval több van..
Példának itt van pár mobil amelyik dual active is.

(#67) viano válasza Bog (#64) üzenetére


viano
aktív tag

Tudod csak az baj, hogy ezt (privát üz.) megteszik sokan, én is megtettem már.
De nem változik semmi, pl. a speckó táblázat aktualizálása ügyben.

Egyébként az elégedetlenség nyilvános kifejezése, szerintem, nem egyenlő a fikázással.

Mert jöhetnék a fogalmazási, nyelvtani hibákkal, elütésekkel is ...
ami sajnos nem ritkaság és valahol az olvasók iránti tisztelet kifejezése is vagy nem.

Tudom szokatlan elveim vannak és ez már errefelé leginkább ki is ment a divatból, helyette pedig az általános igénytelenség hódít.

Egyébként sajnálom, hogy most pont nálad jött ki ez a dolog, mert más esetleg jobban megérdemelte volna, aki pedig nyilvánosságot vállal, nem hátrány, ha nem fikázás mögé takaródzik jogos kritika esetén.

Egyébként pedig jó lenne, ha nem az olvasóknak kellene "lektorálni" a cikkeket.

(#68) zombinyul válasza Bog (#64) üzenetére


zombinyul
addikt

Ezt a nyugodt hangnemet en biztos nem tudtam volna tartani. ;] Le a kalappal, irigylem az idegrendszered. :))

#67 viano: igy mar nekunk, tobbi olvasonak is mas olvasni a Te kommentedet is.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#69) viano válasza katalin888 (#66) üzenetére


viano
aktív tag

Ezekkel csak egy gond van, ezek mind régi kifutott készülékek!

Arra jó volt a link (köszi), hogy mostmár beugrott a dolog,
az LTE belépésével felmerültek bizonyos problémák és elhagyták a dual active funkciót.
Itt történt egy jelentős törés a fejlődésben.

Egyébként előtte is inkább kisérleti szériák voltak ezek a telefonok vagy bizonyos hálőzati beállítások módosítására is szükség lett volna a tökéletes működéshez, csak a szolgáltatók nem igazán támogatták
a Dual SIM-es készülékek terjedését.

(#70) Zeze94


Zeze94
tag

a cikkben nem találtam ugyan, de nem egy helyen olvastam már, hogy ebben a telefonban nincs giroszkóp?...

(#71) shifty!


shifty!
senior tag

"ennyi pénzért egy picit több RAM is jöhetett volna" - lásd Samsung készülékek? :F
Simán bejövős telefon, igen egy picit drágább a megszokott Moto-árnál, de még így is megérné, ha lehetne hivatalosan kapni.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#72) kelly416 válasza shifty! (#71) üzenetére


kelly416
veterán

Te is arra gondolsz, hogy több ram meg egy fos UI lehet gyengébb eredménnyel muzsikál?

(#73) viano válasza shifty! (#71) üzenetére


viano
aktív tag

Félhivatalosan elérhető
120 eft +száll.
[link]

De szerintem egy hónap múlva olcsóbb lesz, még elég friss "Meleg a pite!"

Olaszban már most házhoz viszik 100k körül.

(#74) viano válasza Zeze94 (#70) üzenetére


viano
aktív tag

Megerősített gyári infó szerint sincs, de speciális a mozgásérzékelője, 3 tengelyes vagy vmi ilyesmi rémlik.

(#75) shifty! válasza kelly416 (#72) üzenetére


shifty!
senior tag

Egészen konkrétan pontosan erre.
Nem hiszem, hogy egy gyári 5.1-et meg lehet akasztani, ha van alatta 2 GB RAM.
Több, egyelőre, szvsz indokolatlan.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#76) kelly416 válasza shifty! (#75) üzenetére


kelly416
veterán

Mármint a Samsunggal kapcsolatban gondoltam a több ram, gatya UI= gyengébb eredmény, mert Te említetted a gyártót.

(#77) Bog válasza viano (#67) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Sajnálom, mindaz, amit írsz, erőforrás kérdése. Az erőforrás meg büdzsé kérdése. A büdzsé pedig a piac mérete és egészségének kérdése. Ez pedig itt egy meglehetősen pici piac meglehetősen rétegszegmense. Ennyi van benne.

Privát üzenet után MINDIG javítom a pontatlanságokat, elütéseket. Az olvasóknak nem "kell" lektorálni a cikkeket. Az olvasónak lehetősége van felhívni a hibákra a figyelmet, ezért van mondjuk az a fórum is, ahová éppen írsz te is.

A speckó táblázat aktualizálása egy pöttyet összetettebb feladat, mint ahogyan azt nyilván elképzeled. Mert ha már hozzányúlunk, akkor adatbázisba tesszük, ahogyan az értékelési táblázatot és a benchmarkot, meg a fényerőt, hogy kereshető, összehasonlítható lehessen. És főleg EZ az, ami erőforrást igényel, megtervezni, leprogramozni, kivitelezni, beilleszteni az oldal motorjába. Nem egy 5 perces ujjgyakorlat.

Az elégedetlenség nyilvános kifejezése nem egyenlő a fikázással. Megmutatom neked, hogy mi az, ami egyenlő a fikázással:
"Ilyen színvonal mellett" / "Inkább költői kérdés volt" / "A tesztkritériumok még a nyomógombos időkből valók"

Mindenkinek folyamatosan van valami nyűgje, problémája, hisztije. Legyen jobb a hang az MA!TV-ben, legyen kereshető a KA plecsni, beszéljünk jobban angolul a videointerjúkban(!!!!), miért kapucnis pólóban van Bocha a videón, miért nem fotózzuk mindig ugyanazt télen-nyáron, miért nincs ingyen a Veletech, miért van reklám az oldalon, biztos lefizetett minket a Samsung / Microsoft / Sony / Alcatel / Huawei (asszem eddig ezek voltak), miért nem tudósítunk élőben a helyszínről az Apple keynote-ról... sorolhatnám. Nem lehet mindnek eleget tenni, Nem is akarok. És néha az élettől is elmegy a kedvem a megalapozatlan fikázás miatt, miközben tényleg rohadt sokat dolgoznak a srácok, akik átvették a hírszerkesztői feladatokat is (An)Dantetól.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#78) akosxyz válasza viano (#67) üzenetére


akosxyz
senior tag

Az én véleményem az, hogy neked éppen nincs más dolgod, mint ilyenekkel foglalkozni, és azoknak beszólogatni, akik ezerrel dolgoznak azon, hogy mi átlag userek, minél hamarabb értesüljünk az új fejlesztésekről, a legújabb készülékekről.
Gondolom te anno az iskolapadban is minden dolgozatot gyöngy betűvel és nyelvtani hibák nélkül követted el. Le a kalappal előtted, hogy hibák és félrelépések nélkül tudod élni az életet. De ne felejtsd el, hogy azok akiknek a sorait bőszen olvasod, azok is csak emberek. Lehetnek fáradtak, figyelmetlenek. És azon, hogy naponta rengeteg hírt közölnek, és becsúszik közéjük néhány helyesírási, gépelési hiba, ne akadjunk már ki. :)

(#79) DarkByte


DarkByte
addikt

Dual SIM-es modellel beléptem a klubba, Expansys-ről. Tegnap rendeltem, ma már kezemben van. Lenovo Z2 Vibe Pro-t váltja, előtte Nexus 5-öm volt. És egyelőre elfogott a nosztalgia, nagyon Nexus 5 érzésem van tőle, ami pozitív, még a gombok is ugyanott vannak rajta és fogásra is hasonló :) Egyelőre nem érzem rajta azt az idegesítő laggolást amire XDA-n panaszkodnak, bár nem vajsima, de most még mindent frissít és szinkronizál, övön aluli lenne most összevetni.

Még Nano SIM-re kell konvertálnom, ráadásul két SIM-el is, de ez is meglesz hamarosan. :)
Notification LED pótlására elvileg már most van kernel, és CM is lesz a napokban, bár azért előtte a gyári szoftvert is kipróbálgatom. :)

[ Szerkesztve ]

(#80) Kyller válasza DarkByte (#79) üzenetére


Kyller
senior tag

Sirály! Majd kérünk útközben tapasztalatokat! :K

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#81) HUNgaroczel válasza DarkByte (#79) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Hogy érted azt a LED pótlást? :Y

(#82) DarkByte válasza HUNgaroczel (#81) üzenetére


DarkByte
addikt

Van rajta egy LED ami akkor világít ha már olyan alacsony a töltöttség a telefonban hogy el sem tud indulni. Egy fickó máris talált rá módot hogy bekösse az Android értesítésekhez, csak kernel-t kell hozzá cserélni. [link]

Belaktam közben SIM ügyileg is, még a kivágott Nano SIM-en is picit reszelni kellett a sarkoknál egy köröm reszelővel hogy belepasszoljon a SIM ajtóba.

[ Szerkesztve ]

(#83) HUNgaroczel válasza DarkByte (#82) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Erről a LEDről van valahol videó? Nagyon érdekelne! :Y

[ Szerkesztve ]

(#84) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Annyira rávagytok izgulva erre a ledre - nekem fel se tünik a hiánya :)

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#85) HUNgaroczel válasza ghiottone (#84) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Moto G-m van most, még egy pár hónapja egy tweak miatt nem működött a LED egy hétig, majd meg kattantam és 3 percenként néztem mit halaszthattam el... :U

(#86) ADAM1337 válasza ghiottone (#84) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

dual sim mellett bövíthető a készülék ?
Vagy sim+sd vagy dualsim ?

(#87) DarkByte válasza ADAM1337 (#86) üzenetére


DarkByte
addikt

Bővíthető. A SIM tálca hátoldalára a két SIM mellé még betehető egy SD kártya.

(#88) 5423r válasza ADAM1337 (#86) üzenetére


5423r
tag

Bővíthető marad 2 sim esetén is, egyik oldalán a tálcának a sim kártya, másik oldalán a memória kártya.

(#89) ADAM1337 válasza 5423r (#88) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Köszönöm az infót, ez minden cikkből kimarad pedig fontos tény/infó
3d-ben ez az adreno 405 hol helyezkedik el ?
Note 3 adreno 330-hoz képest.

(#90) Bog válasza ADAM1337 (#89) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ööö, izé, de nem maradt ki a tesztből:
"Még egy fontos dolog akad: a telefon tetején egy kis tűvel tudjuk nyitni a SIM fiókját, ide nanoSIM kerülhet. Esetünkben kettő, van egykártyás verzió is, ráadásul még egy microSD-t is be lehet ide nyomni."

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#91) ADAM1337 válasza Bog (#90) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Mármint a képre gondoltam, hogy nem szokott benne lenne a sim tálca/bővítő helyek kinyitva.
Rosszul fogalmaztam.
Volt egy kínai telefon teszt is ott is utána jártam, régen le fotóztátok a hátlap nélkül a telefonokat most hogy nem szétszedhető ez elszokott maradni, vagy kivett sim/microsd tálca kellene helyette.

(#92) DarkByte válasza ADAM1337 (#91) üzenetére


DarkByte
addikt

Így néz ki:

SIM felőli oldal:

SD felöli oldal:

---

Egyébként mostanra hogy befejezte a sync-elést és beállt kicsit a telefon, hozza a Nexus 5 fürgeségét, laggnak szinte semmi nyoma (egy-két helyen azért előfordul de közel sem idegesítő mértékben).

Már kaptam egy sor Motorola update-et, ma reggel kb. az összes Motorola app frissült. Nem lennék meglepve ha lassan firmware frissítés is lenne. Egyelőre minden szipi-szuper :D

[ Szerkesztve ]

(#93) ADAM1337 válasza DarkByte (#92) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Sajnálom, hogy a többi új ds telefonnál nem így van megoldva a dualsim.
Ahogy utanabneztem szintetikusanb3x gyengébb majdnem az adreno 405 mint a 330 igy sajnos ez a telefon kimarad nálam.
Pedig szimpatikus volt kameraja is megfelelo.

(#94) DarkByte válasza ADAM1337 (#93) üzenetére


DarkByte
addikt

Szintetikus eredményeket sose nézek, szerintem a peak teljesítményen kívül semmit nem mondanak el. Lehet akármilyen gyors egy telefon ha nincs rendesen ráoptimalizálva a szoftver. A Z2 Pro-n is részben ezért adok túl. Pedig papíron az a hardver sokkal bikább, ennél a telefonnál az összkép nekem meggyőzőbb. De én pl. nem játszom mobilon csak nagyon ritkán.

Valószínűleg mást nézünk egy telefonban, engem pl. nagyon zavar ha egy papíron automerőmű telefon lépten nyomon frame drop-ol használat közben, vagy a gyártó szétbarmolja az Android felületét oda nem illő grafikus elemekkel. De a szoftver update-ekre is allergiás vagyok. IT világában már fél éves késés is szemráncolós, főleg biztonsági frissítések terén. A Motorola eddig nekem úgy tűnt közel Nexus gyorsasággal készíti a szoftver frissítéseket, de ha ők abba is hagyják, ezekre a mobilokra szinte tuti lesz még egy ideig CM.

[ Szerkesztve ]

(#95) ADAM1337 válasza DarkByte (#94) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nekem is fontos, hogy csúcs hw mellé a software is jó legyen.
Ez mondjuk a note 3-nál zavaró a tw zabálja a ramot és lassul a rendszer.

(#96) S-eye


S-eye
senior tag

2nd gen Moto X-hez képest milyen a gyorsasága a telónak? Mikor érezni a lagot? Van jelentős melegedés, mint néhány SD615-ös mobilnál?

(#97) DarkByte válasza S-eye (#96) üzenetére


DarkByte
addikt

Ugyan még játszani nem játszottam vele, de folyamatos telepítgetés közben azért le van terhelve eléggé. Épp csak langyos volt nekem eddig maximum. Az a pár lagg ami előfordul szerintem ennak is tudható be hogy a 8 mag eléggé alcsony frekvencián jár amikor csak lehet, nagyon energiatakarékosra van véve a forma. Reggel 9-kor vettem le töltőről és most azt mondja hogy vasárnap reggel 7 körül fog teljesen lemerülni. :Y Akkuban bámulatos tényleg, főleg két SIM-el.

[ Szerkesztve ]

(#98) DarkByte


DarkByte
addikt

Hétvégén picit kevés időm volt a telefonnal szórakozni, de azért van tapasztalat.

- Band20 FDD-LTE (800Mhz-es 4G hálózat) működik.
- Bluetooth A2DP+AVRCP lejátszás autóban teljesen lagg mentes (ezt csak azért írom mert a Z2 Vibe Pro-val egyáltalán nem volt az).
- közel 3 napos üzemidő 3-4 óra screen on time mellett simán kihozható a telefonból.

[ Szerkesztve ]

(#99) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Na megjött a fehér hátlapom innen. - Valódi Verizonos Droid Maxx 2 hátlap :DD 1.-én rendeltem, 16.-án ideért. (csak én nem voltam bent az irodában)

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#100) DarkByte


DarkByte
addikt

Ash unboxing és hands&on videója [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.