Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3177) ABE válasza szkajt (#3175) üzenetére


ABE
őstag

Leírom, hogy eddig mit tudtam kipucolni biztonságosan, legalábbis úgy tűnik, hogy okés, némelyikhez kis magyarázattal (ugye 2.34.1-es ROM):

3g mobile
adservice
Alarm Clock - gyári ébresztő és visszaszámláló program
Browser cuccosok - gyári böngésző
calculator
cardock
connected music player - gyári zenelejátszó
Contacts unconnected
dlna+service
esmusica
greek keyboard
hiphopofficial
homescreentips
kindle
kodak
live wallpapers (összes ilyen cuccos, van belőle vagy 3-4)
mediashare
myspace
phone portal
quickoffice (viszi magával a fájlkezelőt is)
revolvertv
truecountry
TTS (text to speech szolgáltatás: képes elvileg kiolvasni angol szöveget) - Lehet, hogy a Pico TTS is mehet vele a levesbe, azt még nem töröltem le
universal inbox
Video Player - ez az alap lejátszó, nálam RockPlayer van helyette, de ha nincs semmi fent, akkor a felvett videókat sem tudja lejátszani. Óvatosan vele...
Voice Dialer (asszem ez volt a hangparancsokat érzékelő opció)
weather
work contacts
weather

Emellég még eltávolítható, de nekem maradt inkább a gyári kép- és videoszerkesztő: Photo Worskhop, Video Editor Lite, ezek a galériából elérhető editorok

Amit ajánlok, hogy mielőtt nekiállnál gyomlálni, a custom recoveryben hozz létre backupot, ez nagyon szépen visszaállítható. Ugyanígy gyomlálás közben is, amikor próbálod megtalálni az eltávolítandó programokat, hozz létre újabb visszaállítási pontokat (az vedd figyelembe, hogy megvan vagy 300 meg egy ilyen), így sokkal biztonságosabb a dolog. Ha meg valami nagyon nem megfelelőt távolítottál el, és nem is áll fel a rendszer, akkor RSD Lite megint. :) Általános tanács: google-hoz kapcsolódó programokat/szolgáltatásokat, illetve syn vagy service dolgokat csak óvatosan törölgetni, könnyen gond lehet belőle (nálam a GTalk és a Feed Sync is okozott gondot, már inkább nem bántom).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.