Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) szkajt válasza DeadMeat (#2495) üzenetére


szkajt
csendes tag

Itt valami hasonló problémával küszködnek az emberek:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=875224

engem is érdekelne, de még nincs 100%-os megoldás ahogy nézem

(#2502) DeadMeat válasza szkajt (#2501) üzenetére


DeadMeat
veterán

Igen,olvastam,meg is csináltam én is a saját kis beállításaimat,de nem tettem a telefonra,amíg nem stabi megoldás nem akarom.

6000. szakmai hsz :C

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2503) lordpagan válasza lolaron (#2386) üzenetére


lordpagan
csendes tag

Hali!

Nekem nem T-s a Defy-m, mégse tudom szinkronizálni a kontaktokat az facebook-kal..:(

(#2504) lolaron válasza lordpagan (#2503) üzenetére


lolaron
csendes tag

Neked is ugyan azt a hibát írja ki? Csak azt a hülye tanácsot tudom adni, hogy próbálkozz, egyszer befogja dobni. :S

(#2505) ihi007


ihi007
csendes tag

Sziasztok !Ha megnyomom a "házikót" egy futó programnál akkor ezzel be is zárja azt,vagy még fut a háttérbe ? Hogyan lehet megnézni,bezárni a futó appokat?Idáig csak nokiáim voltak ott egyszerűen csak kiléptem ,de itt nem nagyon találok olyat !

(#2506) szkajt válasza ihi007 (#2505) üzenetére


szkajt
csendes tag

megnézni úgy, hogy hosszan nyomod a házikód, ott lesz felsorolva amik mennek és vissza is léphetsz abba ahogy otthagytad.
Amúgy meg "Advanced task killer free" marketből és nem csak nézheted, hanem be is zárhatod azokat.

(#2507) DeadMeat válasza szkajt (#2506) üzenetére


DeadMeat
veterán

Az nem a most futó,hanem a 6 legutolsó megnyitott alkalmazás.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2508) ABE


ABE
őstag

Azt hiszem, amint lesz időm, az első dolgom az lesz, hogy le fogom gyalulni okosba' ezt a rohadt MotoBlur dolgot... Hihetetlen, hogy túlbonyolítja a névjegy hozzáadást is, mert a MotoBlur miatt a Google és a Moto accounthoz is számot rendel hozzá egyszerre, és a menüben is megtalálható Contacts illetve Dialer emiatt szarul kezeli a névjegyeket, egyik megjeleníti az össze nevet, a másik nem (tulajdonképpen két névjegyzék van, két híváslistával). És csak úgy lehet kitrükközni, hogy ne szórakozzon a MotoBlurral, hogy miután létrehoztam a névjegyet, szétválasztom két névjegyre, és a MotoBlurosat letörlöm. Rohadna le, akit ezt kitalálta, semmi értelme... :(((

[ Szerkesztve ]

(#2509) KIZS válasza ABE (#2508) üzenetére


KIZS
aktív tag

(#2510) ABE válasza KIZS (#2509) üzenetére


ABE
őstag

Köszi, ez jól néz ki, csak akkor a rootolást meg kell csinálnom, felrakni a custom recoveryt előtte. Meg ugye elvileg beta stádiumban van még, várok vele pár napot, addigra lezavarom a vizsgámat is. "Kariaji" lesz a telefonnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#2511) lordpagan válasza lordpagan (#2503) üzenetére


lordpagan
csendes tag

Nekem ABEtől kapott információk szerint eleve nem is bluros a telefonom.. mondjuk most ahogy itt visszaolvasgattam nehezen tudom eldönteni, hogy ez igazából nekem jó vagy rossz!? :)

(#2512) szkajt válasza DeadMeat (#2507) üzenetére


szkajt
csendes tag

bocsánat a pongyola megfogalmazásért, valóban így van.

Amúgy próbálkozott már valaki de-Blurizálással innen? :)
(kiírtva a bluros progikat a háttérben) Tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#2513) zsirfecske válasza drzsoo1 (#2477) üzenetére


zsirfecske
addikt

azért ne feledjük, hogy a milestone2 alapból froyóval jön! defy-nál erre ugye rossz esetben még fél évet várni kell. ettől függetlenül nekem is nagy dilemma volt, a qwerty az ami végül döntött (illetve annak hiánya) és a defy kompaktabb mérete. meg persze az ár sem mindegy.

a lényeg, hogy hiába defy topic, attól még a fém házas gorilla glass-os m2 is egy masszív és jó telefon :)

(#2514) ABE


ABE
őstag

Majd elfelejtettem említeni: azt vettem észre, hogy a telefon oldalán található rögzítőcsavarok közül a bal oldaliaknak a fején nem tökéletes a festés, mintha ki-be csavarták volna már pluszban azokat a csavarokat, meg a csavarfejek széle is kopottas. Érdekes módon viszont a jobb oldalon lévők szinte tökéletesen néznek ki, bár azokon is látszik a fej süllyesztésében valami nyom. No, nem azért említem, mintha esztétikailag annyira zavaró volna, inkább furcsállom a dolgot. Remélem, hogy egy esetleges garanciális ügyintézésnél ebből nem csinálnak problémát (mert ugye szét nem szedtem, újonnan vettem, képernyőn fólia volt, a tartozékok pedig zacskóban). Lehet, hogy eladás előtt az ilyen GSM boltos készülékeket szétszedik mondjuk a függetlenítéshez? (Itt nem arra gondolok, hogy a boltban buherálják, hanem a nagyker, aki behozza az országba.) Van itt olyan, akinél szintén kopottak a csavarok? :F

[ Szerkesztve ]

(#2515) ihi007


ihi007
csendes tag

Sziaszok leszedtem a NFS Shiftet,elindul csak hiányzik csomó helyen a textúra meg a kocsit se látni mi lehet a baj szerintetek?

(#2516) Memmaao válasza ABE (#2514) üzenetére


Memmaao
addikt

Szürke importos, gsm boltos telefont nem nagyker hoz be az országba, inkább "nagyker" :) Bolti garis? Csúnya dolog jutott eszembe, mi van, ha a gsm boltban kicsit megpiszkálták a torx-csavar fejeket, tudva, hogy előfordulhat hangszóró probléma, ha visszaviszed, azt mondják, valaki már belenyúlt, így nem garanciális. De ez már azért pöttyet összeesküvés elmélet :DD

My name is Bond, James... Dean.

(#2517) zsirfecske válasza ABE (#2514) üzenetére


zsirfecske
addikt

nekem sem patent néhol a csavarok festése, de inkább azt mondanám, hogy 1 hónap után már szerintem bekopott, mert csak a külső felületen látszik bármi. amúgy ez aztán már szőrszálhasogatás, nagyítóval kellett megnéznem és magamtól sosem jutott volna eszembe :) az összeesküvés elméleteket meg hagyjuk, függetlenítéshez biztosan nem kell szédszedni a telefont..

amúgy a csavar maga nyilván nem anyagában fekete, tehát kopni biztosan fog, de ez legyen a legnagyobb baja.

(#2518) DeadMeat válasza szkajt (#2512) üzenetére


DeadMeat
veterán

[link] :K

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2519) prompt válasza DeadMeat (#2502) üzenetére


prompt
tag

Ha találsz majd valami stabil megoldást, megoszthatnád :) Köszi! Azt a scriptet hogy kell amúgy futtatni? Csinálok egy setscaling.sh fájlt, amibe beleírom és azt felteszem a telóra és valami fájlkezelővel futtatom a telefonról?

Amúgy ha 600-on többet fogyaszt, mint 800-on akkor állítsd be, hogy csak 800/300-on mehessen, vagy 300/300-on persze.

(#2520) DeadMeat válasza zsirfecske (#2517) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nekem is ilyen,a külső része meg van kopva... a csavarok sértetlenek,meg belül is fekete még.Egyszerűen lekopott a fényezés róla szvsz.

Prompt:természetesen :K

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2521) T.Timi


T.Timi
csendes tag

Ma megvettem én is a Defyt, T-nél, Dominóra. Most aztán olvashatom végig az összes bejegyzést. :)

(#2522) Halo válasza #41635072 (#2493) üzenetére


Halo
senior tag

hm...hm...
jó hogy nem én kezdem a sort ;)
ez a jó hír, a rossz... az igazság. Házon belül valóban vacak képeket készít, lassúnak találom, a lányaimat nem tudom úgy lefényképezni, hogy ne legyen bemozdulás.
K770 volt előtte - azzal tudtam készíteni normális képeket ilyen körülmények között is.
Kint egyelőre nem igazán tudom milyen a teljesítménye - a vacak idő miatt, meg a hajnali kelés és esti jövés, s csak sötétség van - így nincs is értelme :)
a videófelvétel furcsamód sokkal jobb! A fényképekhez képest, teltebbek a színek - bár az is igaz, még így is furcsák, színtelenek...tompábbak.
A vaku része pedig - szörnyű "hangos". a kisebbik lányomat nem tudom csak csukott szemmel lefényképezni - szegényke, olyan neki a fényképezés, mint nekem a CS:S-ben a flash :D együtt érzek vele - teljes mértékben :)
meg van olyan, hogy van vaku, de... mintha késne a felvétel - elvillan, és utána a villanás végén lenne exponálás - így elég sötét, sőt... vacak képek lesznek.
Próbálgattam a módokkal is - de egyelőre nem lettek jobbak a képek...
Jó, ok, van normális fényképezőm, de... ez egy 100K-s gép... a K770 pedig... nem mai darab, és lefotózza...? Remélem szoftveresen javítható még a dolog, s lesz is rá javítás!

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#2523) soscnupp


soscnupp
csendes tag

Sziasztok! Kaptam ajándékba egy Defy-t... Telenor-os vagyok, a tel ugye független.
Viszont nem tudom használni a netes dolgokat, mert nincsenek benne mentve internetes beállítások. A Telenor-osok nem tudtak segíteni, mivel náluk nincs ilyen készülék.
Valaki tudja, a készülék beállításokat? (net, wap, mms) Előre is köszönöm! :R

(#2524) ABE válasza soscnupp (#2523) üzenetére


ABE
őstag

Settings/wireless&networks/mobile networks/acces point names: itt kell beállítanod a hozzáférési pontokat, a következőket kell megadnod:

mobilnethez:

név: mindegy
APN: net
MMC: 216
MNC: 01
APN type: default

MMS-hez:

APN: mms
MMSC: http://mmsc.pgsm.hu
MMS proxy: 84.225.255.1
MMS port: 8080
MCC: 216
MNC: 01
APN type: mms

Amúgy érdekes, nálam alapból beállította a telefon.

(#2525) soscnupp válasza ABE (#2524) üzenetére


soscnupp
csendes tag

Nagyon köszönöm! :R Nálam sajna nem, remélem jó lesz... :))

(#2526) soscnupp válasza ABE (#2524) üzenetére


soscnupp
csendes tag

Sajnos valami nem jó... :(( Biztos béna vagyok. Nekem ezek vannak: Pannon HU net, Pannon HU DUN, Pannon HU mms. De egyiken sincs beállítás. Én állítottam a legutolsót, és az elsőt, de továbbra sem működik... :W

(#2527) gagavectra21 válasza ihi007 (#2515) üzenetére


gagavectra21
tag

van màs játék is rajta ami hasonlót müvel?pedig làttam 1vidit amin tökéletessen futott :S

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#2528) guba2


guba2
tag

Sziasztok!
Próbált már valaki névjegyet fogadni üzenetként?
Nálam semmi sem történik.
Légyszi próbálja ki valaki!
Kösz

(#2529) ihi007 válasza gagavectra21 (#2527) üzenetére


ihi007
csendes tag

Más játékkal nem csinálta ezt de utánna olvasva nem csak velem fordul elő!
Felraktam a N.O.V.A.-át is az fut rendesen,viszont két nap alatt 400mb generált a datameter szerint, ez hogy létezhet?Ezt a marketről telepítettem minden mást pc-ről.

(#2530) DeadMeat válasza soscnupp (#2526) üzenetére


DeadMeat
veterán

azok az apn beállítások.Nem kell vele semmit csinálnod.... az elsőnél legyen a zöld pötty és megy is a net..

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2531) Prien válasza soscnupp (#2526) üzenetére


Prien
addikt

Én is Telenoros vagyok, független telót vettem, SIM kártyát betettem és GO, nem kellett semmit megadni. Settings---Wireless,networks---Mobile networks---Access point names---Pannon Hu világít zölden.
Amúgy én egy szerencsés és (eddig) elégedett Defy-s vagyok,mert se a fényképező nem érdekel,se a kamera, se a filmek. Leginkább böngészek, nagy kijelző, erős hardver, néha egy kis msn és skype, még ritkábban valami unalom-űző játék. Meg hiányzik még egy jó navigációs progi és asszem ennyi.
Bónusz,hogy még a strapát is bírja és reményeim szerint később tovább testre szabható, gyorsítható lesz. :R

A kevés is több a semminél.

(#2532) lordpagan


lordpagan
csendes tag

Lenne egy egyszerű kérdésem:
Hogy lehet egyszerűen törölni az összes kontaktot? :D

(#2533) ABE válasza soscnupp (#2526) üzenetére


ABE
őstag

Ezek a beállítások, amiket a telefon lekért magától, nekem is ugyanezek a nevek vannak, így működnie kéne. Ott valami más gebasz lesz. Nem tiltottad le a mobilnetet egy programmal a telefonon?

(#2534) soscnupp


soscnupp
csendes tag

Van, olyan funkciója, ha hívásnál megérintem 2szer, akkor elnémul, illetve ha arcra fordítom, elvileg néma üzemmódba vált. Egyik sem működik, pedig a beállításnál bepipáltam... Ezzel, lehet valami kezdeni? Köszönöm!

(#2535) Dotcom válasza Prien (#2531) üzenetére


Dotcom
aktív tag

én is főleg síma netre használnám, mik a tapasztalataid, hogy működik ezen a téren?mennyire elég a kijelző, mit jelenít meg a flash lite?

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#2536) gagavectra21 válasza ihi007 (#2529) üzenetére


gagavectra21
tag

azert csinal adatforgalmat mert folyamatossan tolti a reklamokat.

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#2537) Halo válasza soscnupp (#2534) üzenetére


Halo
senior tag

hm - ez az elfordítom és vibrál dolog felemás szerintem. mert ok, tényleg működik. s honnan vettem észre? úgy, hogy nem hallottam a zsebemben, mert ott meg ugye sötét van és csak vibrál... :)
picit olyan parasztvakítás fícsör... jó-jó, de így nem az igazi. Szerintem :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#2538) gagavectra21 válasza ihi007 (#2529) üzenetére


gagavectra21
tag

Gangstar-t próbáltad? írj pár game-t ami ment szépen.

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#2539) Halo válasza ihi007 (#2515) üzenetére


Halo
senior tag

öööö - bocsáss meg, ha magamból indulok ki, deee.... szerintem nem eredetiben szedted le igaz?
legalábbis nekem is ezt csinálta az a verzió... :)
még nem volt kedvem "további" verziókkal bohóckodni - de szerintem "csak" ennyi a baj... ;)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#2540) gagavectra21 válasza Halo (#2539) üzenetére


gagavectra21
tag

Én amikor az EX x10 emre leszedtem az se volt eredeti még is jól működött:S

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#2541) #41635072


#41635072
törölt tag

Csak hogy megnyugodjanak páran: Az NFS nálam is hibás, gondolom a warez verziót nem optimalizálták defyre. Ennyi.

(#2542) gagavectra21 válasza #41635072 (#2541) üzenetére


gagavectra21
tag

ne aggódjatok nem annyira jó az a game mint amilyennek látszik én végignyomtam nem nagy durranás simán kihagyható..de azt áruljátok el végre,hogy a Gangstar megy e rendesen defyn??

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#2543) #41635072 válasza gagavectra21 (#2542) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, az megy.

Más: Rendeltem egy Savvies kijelzővédő fóliát e-bayről 1000 pénzért és csupa karc. :Y
Nem tudom, hogy lenne-e értelme egy 3K-s Vikuiti-t is rendelnem abban bízva, h az biztos jó lesz. :U
Ráadásul csak poénból felraktam ezt, és nekem nagyon nem jött össze a buborékmentes rögzítés. :F

mod: Ahogy elnézem, még a reklámvideóban sem nagyon jött össze a csajnak.

[ Szerkesztve ]

(#2544) DeadMeat válasza #41635072 (#2543) üzenetére


DeadMeat
veterán

Majd kimegy alóla.Tapasztalat :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2545) Trabby válasza #41635072 (#2543) üzenetére


Trabby
aktív tag

Teljesen felesleges rá a fólia.

(#2546) #41635072 válasza Trabby (#2545) üzenetére


#41635072
törölt tag

Miért is?
Figyelmeztetelk, hogy a Gorilla Glass nem scratch-proof csak scratch-resistant...
Nem mindegy.

(#2547) csofti


csofti
tag

megvaaaaaaaaaaaan!
Ma elcaplattam érte. Szép! 95 volt, fehér, 2 év motorola gari

Pár kérdés: H betűt a nyilakkal (3g gondolom) hogyan tudom kikapcsolni? Settingsben néztem de nem találtam, x8ban pedig ki tudtam kapcsolni...

Amikor ráraktam a hátlapját, alul maradt egy kis rés...az mi? ott van a hangszóró? ott mintha kicsit furán zárna.

Ja, töltés.
Mennyit kell először tölteni és hogyan?
Most ugyan megkapcsoltam, de jól áll az aksi

köszi előre is :R

cs

(#2548) DeadMeat válasza csofti (#2547) üzenetére


DeadMeat
veterán

Az egész mobilnetet akarod kikapcsolni,vagy csak 2g-t akarsz?wireless->mobil network-> ha csak a 2g kell akkor a select network,ha a mobilnetet akarod kikapcsolni akkor az acces point namesben elállítod a beállításokat.

Nem kell már formázni az aksit,ha erre gondolsz.Annyit töltöd amennyit akarod.Úgy is csak addig veszi fel a töltést amíg el nem éri a 4.2 V-t az aksi ;)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2549) MotorBoy79 válasza #41635072 (#2543) üzenetére


MotorBoy79
tag

Én nap mint nap PDA-kkal dolgozom és volt már pár fóliával is dolgom.
Tapasztalataim szerint az itt leírt módszer nem csak vízálló, hanem teljesen közönséges PDA-kkal is működik.

A buborék és pormentes felhelyezésnek 4 nagyon egyszerű lépése van:

1. Bármilyen fólia felrakása előtt zsírtalanítani kell a kijelzőt.
(mikroszálas kendővel, vagy papírzsepivel végig kell törölni úgy, hogy utána az ujjlenyomatok ne látszódjanak már)

2. A legfontosabb lépés, hogy por és buborékmentes legyen a felhelyezett fólia:
vegyél egy enyhén nedves rongyot, vagy papírzsepit.
Annyira legyen nedves, hogy ha a kijelzőre nyomod kicsit, hogy végigtöröld vele, akkor ne csorogjon ki belőle a víz, csak a végigtörlés után kb 1-2 csepp víz maradjon.

3. Merítsd vízbe a felhelyezés előtt a fóliát is, hogy azon se legyenek rátapadt porszemek

4. A fóliát a kijelző egyik végéről kezdve úgy kell apránként ráhelyezni, hogy valami plasztikkártyával (bankkártya, új személyi, új jogsi, ...) végighúzva folyamatosan kitereled a buborékokat a fólia alól. Így az az 1-2 csepp víz, ami a kijelző és a fólia között van, az összeszedi az esetleg ottmaradt pár porszemet és a vízcseppekbe zárva kikerül a kijelző szélére.

Végeredményképp felkerült a fóliád és van pár csepp vized a kijelző szélén, amit ezután már egy zsepivel felitatsz és kész.
Nem kell félni, hogy a vizes felrakás miatt könnyebben lejönne, vagy nem lenne olyan tartós, mert amint kiszárad (pár perc) már fixen a képernyőn van, nem fog csúszkálni a fólia.

Ha nem sikerült, akkor leveszed a fóliát, nedvesen végigtörlöd a kijelzőt és a fóliát is, majd újrakezded a plasztikkártyával folyamatos felragasztást az egyik végétől.

Nem egy ördöngősség, de nem gond, ha elsőre nem sikerül, mert mivel vizesen rakod fel, ezért aránylag könnyen leszedhető és újrapróbálhatod.

(#2550) csofti válasza DeadMeat (#2548) üzenetére


csofti
tag

köszi!
mobilnetet nem szeretnék, ill szeretnék de csak ha én akarok...
itthon van wifi max a buszon jöhet a mobilnet

cs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.