Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) #56573440


#56573440
törölt tag

Urak ez az idő is eljött, bár a topikot követem, de a szerverre idén már necces lesz bejutnom, talán ősszel télen...

Így a topikgazda szerepet is leadtam, legyen valaki olyan aki közelebb van a tűzhöz, az illetékesek lépnek majd az ügyben :)

Azért maradok, nem tűnök el :P

[ Szerkesztve ]

(#21702) Cucuska2 válasza #56573440 (#21701) üzenetére


Cucuska2
őstag

Jajj, mi történt, mit tudhatunk belőle? Bár sosem játszottunk együtt, mindig csak az örökségedet láttam a szervereken. :R

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#21703) #56573440 válasza Cucuska2 (#21702) üzenetére


#56573440
törölt tag

Sok a meló kevés a szabadidő, abban a fél órában amiben ki tudok kapcsolni mostanában picit factoriozok inkább, mc-re az édeskevés:D

[ Szerkesztve ]

(#21704) csoki válasza #56573440 (#21701) üzenetére


csoki
senior tag

mind meghalunk! black nem jön szerverre :( azért nem félek én, pár hónap és nem bírod te, főleg ha jön beyond expert :DDD

(#21703) na nem mintha factoriora elég lenne fél óra, az is be tudja szippantani nagyon durván az embert :D

(#21705) Cucuska2 válasza #56573440 (#21703) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én is próbáltam, de az csak automatizálás, a Minecraft pedig többet tud annál. :DDD
Te még nem vizsgaidőszakoztál valamikor nem túl rég?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#21706) #90933760


#90933760
törölt tag

black :O :(

(#21707) #90933760


#90933760
törölt tag

Amur legyen a topikgazda, mivel a másik játékában is ő csinálja. Esetleg Apatyas a korrektori múltja miatt. Vagy bárki a szerveri kemény magból. De az se számít, ha üres marad a pozíció, üres a topik is.

(#21708) #90933760


#90933760
törölt tag

Nem tudunk belépni megint, ugyanaz mint update után, rögtön kidob belépésnél. A 0.69 verzió is release már, érdemes lenne updatelni, bár a current az a 0.68, de nem sokra megyünk vele így.

Nem volt nálam semmi extra cucc, csak ugyanazok mint a játék eleje óta. Nem tudom mi bugolhat az invben.

[ Szerkesztve ]

(#21709) Amur válasza #90933760 (#21708) üzenetére


Amur
addikt

Itt más a gond szerintem most(remélem).

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#21710) Amur válasza #90933760 (#21708) üzenetére


Amur
addikt

Van változás?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#21711) #90933760 válasza Amur (#21710) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nincs semmi. Talinak van jobb dolga is szombat este gondolom. Utálom az ilyen pakkokat, mi nem tudunk játszani, neki is elveszi az idejét, mindenkivel csak kikúr az ilyen pakk. Nem igazán volt szerencsénk a modpakkokkal az elmúlt másfél évben, a két Infinity, Karma, Ozone 2-n kívül mind egy bughalmaz volt eddig.

(#21712) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Üdv újra itt!

Egy elég nagy kihagyás után (melyett legfőképp a meló és a szabadidőm fordított arányossága okozott), és ismét a külső nyomásnak engedve úgy határoztam, hogy ismét belefogok a Minecraft mod, szerver és plugin fejlesztésbe.

Nos, a pluginok és a szerver kapcsán sok változás nem történt, hamar sikerült felfedezni a játék frissítése adta új lehetőségeimet.

Viszont a Forge nagyon más lett. Egy régebbi (1.8.9-re készült) modom próbáltam meg a héten 1.11.2-n, s még a blokkok regisztrálása sem működött. Dokumentáció sajnos nem nagyon van az API-hoz, s elsőre elég átláthatatlan számomra a rendszer. Más modokat, illetve a Forge forrását böngészve végül megoldottam a dolgokat cirka egy nap alatt. De dokumentációval, vagy segítséggel biztosan gyorsabban menne a fejlesztés. Egészen véletlenül nincsen itt valaki, aki ért a Forge API-hoz?

Köszönöm! :R

PS: Tudom, ez mehetne a programozás topikok egyikébe is, de mivel Minecraft, s nem sima Java, így itt kell feltennem...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#21713) apatyas válasza Mr Dini (#21712) üzenetére


apatyas
Korrektor

Bőven elfér, és minket is érdekel így általában véve. De nekem pl se időm se energiám se tudásom nincs hogy tudjak is valamit alkotni.. sóhaj.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#21714) #90933760


#90933760
törölt tag

Valami nagy bugtakarítás lehet, mert egy jó ideje sötét a dynmap.

(#21715) #56573440 válasza #90933760 (#21711) üzenetére


#56573440
törölt tag

Régen is ez volt ez egy állapot ;) 1.2.5 alatt is iszonyatos dolgok voltak, és Tali annyiszor resetelte utána is a bázisom random chunkjait, hogy ez kb semmi ;]

(#21716) #90933760


#90933760
törölt tag

Frissítve lettünk 0.69-re.

Ugyanúgy nem enged be. Akkor a továbbiak? Legyen inv törlés megint?

[ Szerkesztve ]

(#21717) #90933760 válasza #90933760 (#21716) üzenetére


#90933760
törölt tag

Wow, sokadjára beengedett, de az IC2 gépek egy ideig textúra nélküliek voltak.
De legalább a blur kattogása megszűnt YT videó alatt.

[ Szerkesztve ]

(#21718) #90933760


#90933760
törölt tag

Rátettem az AA farmerre a Meka solart (amiből már raktam le tízet előtte) és kidobott, azóta nem tudok belépni. :(((

(#21719) Mr Dini válasza apatyas (#21713) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

A furcsa az, hogy hiába van meg ez a komplett rendszer, nagyon kevés fejlesztő ragadja meg az alkalmat, így kevés mod van.

Magyar vonatkoztatásban pedig eddig egy embert sem találtam...

Értem én, hogy ezzel nem lehet pénzt keresni, mivel az szembemegy a Mojang EULA-val, de nem minden a pénzről szól... :U

Annyira egyébként nem nehéz, hamar belejön az ember. Igazából a Java szintaktikát kell ismerni, meg rá kell jönni, hogy a Forge functionok hogyan is néznek ki. A fejlesztés nagyon egyszerű, Eclipse (vagy IntelliJ) segítségével lehet ezt legkönnyebben megtenni, s a projektek Git kompatibilisek, szóval minden adott a csoportos fejlesztéshez. Egyedül viszont, meló mellett egy örökkévalóság lesz újra felfedezni a Forge adta lehetőségeket. De valakinek csak kell utat törni, s ha sikerül (és van rá érdeklődés), talán írok pár ismeretterjesztő jellegű cikket itt a PH!-n a modírás alapjairól.

De egyelőre leragadtam a custom block regisztrálásnál. :DDD Hihetetlen, hogy már tudok új itemeket csinálni, új dimenziót, GUI-t s generált struktúrát, de egy blokk kifogott rajtam...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#21720) Cucuska2 válasza Mr Dini (#21719) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én még egy év múlva fogok csak Javát tanulni, majd akkor szórakozok ezzel, mert ötletem lenne, csak pihenni is szeretek. :DDD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#21721) #90933760 válasza Mr Dini (#21719) üzenetére


#90933760
törölt tag

Pedig sok fejlesztő van és sok mod Forge alapon, csak mindegyik hobbi szintű. És persze tele van bugokkal. És ez ilyen is marad, a Microsoft soha az életben nem fogja felkarolni, mert bár röhögve lenne rá kapacitásuk, csak minek foglalkozzanak vele, elvannak az alapjátékkal mint a befőtt, főleg hogy legtöbben csak azt nyomják.

Ha nagyon későn lesz is hivatalos modolási lehetőség akkor csak valami alap dolgok és egy teljesen saját szintű API alatt, pár apróság amit a Microsoft kiköhög aztán annyi. Nem fogják engedni a szabad modolási lehetőséget hivatalosan.
Jobb is, ha egy olyan cég nem nyúlkál ebbe bele aki nem képes egy telefonos rendszert összerakni évek óta, vagy kidob a kukába egy még 3 évig támogatott oprendszert, mert olyan kedve van.

(#21722) #90933760


#90933760
törölt tag

Volt inv törlés, spawnra rakás, működik, viszont ahogy elindulunk a bázisunk felé kivág és nem enged be. Csak akkor, ha visszateleportáljuk magunkat egy üres területre. Valami blokk, gép ami a bázisokon van az bugol (Apaty, én).
Megpróbálunk elmenni Grillohoz, nála kevés gép van.

Ha nem sikerül kijavítani vagy megtalálni a bugot akkor szervercsere kellene. Downgrade nem jó, a Tinkers csak 68-ban javult meg, de az is kidobál, ha annál lejjebb megyünk akkor meg az alap modok bugjai jönnek vissza amivel megint nem lehet játszani.
Ha nem sikerül kijavítani szerintem mindenképp csere. Resetelni semmi értelme, hogy mindenki újra építkezzen aztán újra elszáll. Akkor inkább új modpackban kell elkezdeni, ezt meg pihentetni és ránézni fél év múlva.

(#21723) #90933760


#90933760
törölt tag

Grillonál is kidob, ha üres területre tpzek akkor viszont jó. Valami blokk van mindenki bázisán ami bugol.

(#21724) Grillo válasza #90933760 (#21723) üzenetére


Grillo
senior tag

Mindjárt bepróbálom én is.

(#21725) #90933760


#90933760
törölt tag

Meka solar az tuti bugos, ahogy lerakom ki is vág. Bár ilyen solar nincs másnál, de mindenkinél van valami Meka gép, ez már egy kezdet.

(#21726) tboy93 válasza Mr Dini (#21719) üzenetére


tboy93
nagyúr

Forgeot meg nem neztem, csak a bukkit pluginokat, annak eleg korrekt doksija van, erdekel is a dolog, de nincs ra idom. Viszont szivesen olvasnek Forge-os tutorialt is, szoval ha raszanod magad, akkor mindenkepp dobj ide linket :K

(#21727) #90933760


#90933760
törölt tag

Minden Meka gép bugos, ahogy lerakod egyből kidob és nem enged vissza vagy ha a közelébe mész megint kidob. Ami érdekes, hogy loadolva van a házam gépestől, megy a favágó is pl. látom a térképen, és az nem gond, csak akkor ha player megy oda chunkloadolni. Szerintem egész végig a Mekanism bugolt csak volt benne egy kis random. Valamit találjunk ki, szavazásra bocsátom.

[ Szerkesztve ]

(#21728) Mr Dini válasza #90933760 (#21721) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Igazából a Forge nem lenne rossz, de számomra annyira logikátlan az új verzióhoz gyártott MDK (Mod Development Kit) és a metódusok, hogy csak na... :D Nem baj, hogy a Mikrószaft tojik erre, mert a community buildek, lásd például a Bukkit egy sokkal jobb és átgondoltabb szervermotor lett, mint a Microsofté, pont azért, mert bárki hozzátehette azt, amire szüksége volt. (Én személy szerint jobban szeretem a nyílt dolgokat...) Szerintem a Microsoft soha nem lesz hajlandó egy ilyen szintű projektet kiadni, mert a lámák, meg a terrakottablokk fontosabb... :((( De ha nem megy nekik, akkor minek tiltják be más munkáit?

Régen ~hat sor volt egy blokkot regisztrálni (1.8 esetén), most kb ötvennél tartunk. Értem én, hogy sok mindent csak így lehet megcsinálni, de egy sima, semmirejó blokknak minek adjak meg egy csomó felesleges paramétert? No mindegy, ezzel igazából a Forge fórumon kéne nyomulnom.

Egyébként vannak komoly modok is, ilyen például a Thaumcraft. De ezek mind-mind hobbyprojektek lesznek csak, ha a Microsoft nem támogatja semmilyen formában ezeknek a fejlesztését. Ettől függetlenül meg lehet oldani, hogy le legyenek kezelve rendesen az esetlegesen előforduló hibák. Sajnos láttam már én is olyan kókányolt kódot, ami nem tudom milyen véralkoholszint mellett születhetett, de a legtöbb modra mostmár ez annyira nem jellemző ahogy nézem. :)

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#21729) Mr Dini válasza tboy93 (#21726) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Igen, nagyon részletes dokumentációja van, meg maga az API is rém egyszerű. Nagy Java programozónak sem kell lenni hozzá, s pár nap után belejön az ember. Most épp a fiamat tanítgatom ezekkel a Java alapjaira (mert a szintaktika tanítására kiválóan alkalmas), aki eddig még nem nagyon látott ilyesmit, s már elég jól megy neki is. :))

Ha egyszer belevágsz, s netalántán kérdésed lenne, keress bátran!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#21730) apatyas válasza #90933760 (#21727) üzenetére


apatyas
Korrektor

Az IC2 cuccokat is addig-addig raktam le, hogy megelégelte. De nem hibával száll el, csak mindenféle timeouttal, és előtte mióta volt solar farm, már rettenet lassú lett. Feltételezem, ha singleben ugyananezt megnézném, nem lenne gondja.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#21731) #90933760 válasza apatyas (#21730) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kliens-szerver kapcsolatban is lehet gond akkor, a kliens oldalon. Hát ezzel nem igazán tudunk mit kezdeni, Csoki írta hogy community nem tapasztalt ilyen hibát akkor nyilván javítani se fogják, valószínű csak nálunk van valami egyedi eset.
Anti hogy tudott hazamenni, őt miért nem dobta le? Vagy megint csak randomly vele épp kivételezett.

(#21732) apatyas válasza #90933760 (#21731) üzenetére


apatyas
Korrektor

Nemtom, ha jól emlékszem, karaktertörlés után volt ok, aztán hazament és elszállt neki is.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#21733) #90933760 válasza apatyas (#21732) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jaa, akkor beragadt a karaktere neki is azért mutatta.
Hát szerintem ez a pakk felejtő, megvárjuk a többiek véleményét, meg alternatív ötletét. Nekem most nincs, azt játszom amit ti megszavaztok. Csak működjön. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21734) Grillo válasza #90933760 (#21733) üzenetére


Grillo
senior tag

Nékem mindegy, nekem minden új. :DDD

(#21735) #90933760


#90933760
törölt tag

Akinek esetleg kimaradt volna az új 1.10-es Thermal Expansion, mivel alapmod mindenkinél és vissza fog térni most már 1.10-ben szerencsére, érdemes megnézni.
[link]
[link]

Alapvetően maradt ugyanaz, receptek ugyanazok, gépek ugyanazok. Csak kapott pár hasznos újítást, pár egyszerűsítést, pár új gépet. Egyszerűsítettek pár hülyeségén, ellenben adtak hozzá új felesleges bonyolításokat is, de nem kell hozzá alapból szerencsére (pl. a 4 különböző módon speedelhető gépek stb.).

(#21736) apatyas


apatyas
Korrektor

Az antimalware service executable mióta ellenőrzi a .jar fájlokat? Valami hihetetlen lassú f.s sz.r ahogy kicsomagolom a könyvtárat. Mellesleg, készítem elő a Banished-et egy tesztkörre.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#21737) #90933760 válasza apatyas (#21736) üzenetére


#90933760
törölt tag

Már akartam mondani, hogy négyen vagyunk összesen, azért ennyi ideig ne tartson kitalálni mi legyen a következő modpack. :DDD Lényegében amit a legelső ember mond az kb. fel is lesz rakva.

(#21738) Amur


Amur
addikt

Nem voltam, ezért csak most látom a fejleményeket.
Nekem tetszene a pakk, nem lehet esetleg a mekát komplett kivenni? Egy teszt körre, ha kezdetektől azzal volt a gond, én megvagyok nélküle.
Van más vezeték, vannak bőven más gépek..nem pótolhatatlan a pakkban.
Ha szerver oldalon nem lesz, és mindenki manuálisan eltávolítja hátha megjavul.
Persze ha nem akartok már kisérletezni(főleg te Tali-bár ez még mindig kevesebb idő mint egy komplett packcsere), szóval ha ne nem akkor legyen más, majd nézegetünk.

u.i.: jelölt pl.:
"FoolCraft is a Minecraft 1.10.2 Modpack aimed at having as much fun as freakin' possible. This is the pack used by the YouTube group FoolCraft. Mods like VeinMiner, Inventory Pets & Chance Cubes makes your play through light weight and fun, whilst FoolCraft offers depth by having heavy tech mods such as Ender IO and Thermal Expansion, as well as magical mods such as Botania. FoolCraft guarantees you to have a great time!"
mod list

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#21739) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Mi a ph vanilla szerver címe?

[ Szerkesztve ]

(#21740) Amur válasza Buster17 (#21739) üzenetére


Amur
addikt

Érdeklődés hiányában megszünt.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#21741) #90933760 válasza Amur (#21738) üzenetére


#90933760
törölt tag

[link]
Vajon két hónap alatt kijavították?

Talitól el tudod kérni a linket ahol letöltheted a mapot és játszhatsz rajta tovább.

[ Szerkesztve ]

(#21742) Amur válasza #90933760 (#21741) üzenetére


Amur
addikt

Wow, nem is néztem hogy már volt, de tényleg buli pakknak tűnik.
Volt azóta bőven frissítés(egészen pontosan 6db, a verziószám 1.3.3-ra változott 1.0-ról, tehát az tényleg az alap volt még)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#21743) Buster17 válasza Amur (#21740) üzenetére


Buster17
addikt

Ahh :(

(#21744) Amur válasza Buster17 (#21743) üzenetére


Amur
addikt

Ha akarsz offline játszani még rajta:
[link]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#21745) #90933760 válasza Amur (#21742) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ugye viccelsz, hogy van benne olyan mod amivel ha ráfingasz a növényre csontliszt hatást ad. Édes Istenem... :U
[link]

BEST mod EVER.

Amúgy jónak tűnik, engem az új Thermal eléggé érdekel. Apatyé viszont ezer éves, az tuti hogy stabil is. Vagy azt elrakjuk mentőövnek, ha a Foolcraft is beszarik. Most már úgy kell szervert választanuk mindig, hogy legyen egyből B terv is, mert mint látható szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#21746) Cucuska2 válasza Amur (#21738) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nekem tetszik a modpack!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#21747) #90933760 válasza Cucuska2 (#21746) üzenetére


#90933760
törölt tag

FINGÓS MOD! Kell!

(#21748) Amur válasza #90933760 (#21745) üzenetére


Amur
addikt

Ja azt én is néztem. Meg van pár agymenés még benne.
Van benne architecturecraft(én szórakoztam vele donutcrafton)
Avaritia(nagyon endgame cuccok, ez valamelyik expert pakkban volt már)
Draconic,enderio,lootbags(ezt nem mindenki szereti),malisis doors(piszok nagy ajtók, ez is volt már)
karakter generáló képernyő(különböző karakterekkel játszhatsz)
mystical agriculture(megint lehet növényekkel nether start és társait termeszteni mint a mostaniban)
progressive automation(olcsó quarryk, nagyon gagyik de az elején jók, még szénnel is hajthatók)
refined storage is jó pont nálam.
torchmaster(jó nagy rádiuszban nincs mob spawn)
léghajókat is hozzáad az egyik mod, valamint fegyvereket(shotgun,minigun és társai)
waytones, ez nagyon nagy! visszateleportálhatod magad a már megtalált waypointokra.
woot-mob farmot tudsz építeni(ami spawnol, leöl,begyüjt all in one)
xp plus, felhasználhatod az xp-det az időjárás/napszak megváltoztatására, erőt,gyorsaságot adhatsz.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#21749) #90933760 válasza Amur (#21748) üzenetére


#90933760
törölt tag

Chance cube a leglényegesebb.

Refined storegara most rá akarok állni, mert néztem videót róla és sokkal egyszerűbb, mint az AE-t. Nem is csodálkoznék rajta, ha elhagynák az AE-t idővel emiatt, ahogy a Jabbát is lenyomta a Drawer. Egy baja van, hogy jóval kevesebbet tárol el. Bár egyszerűbb vele számolni is. 1K vinyóra ezer item fér el, tök mindegy milyen. AE-nél, ha egyforma az item sokkal többet eltárol, ha nem egyforma akkor meg ott a 63-as item limit. Viszont nincs csatornázás, nem kell hozzá annyi mellékgép se. Egyszeri embernek sokkal jobb, komplex rendszerekhez már nem biztos, de olyat blacken kívül úgy se épített senki.

(#21750) Amur válasza #90933760 (#21749) üzenetére


Amur
addikt

autocraftja is egész jó, van folyadéktárolás alapból(azok a winyók viszont tényleg hamar megtelnek).
Tényleg amolyan Applied E.1, csak jóval egyszerűbb autocrafttal.(csak crafter bele recept és csók)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.