Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) apatyas válasza Grillo (#21848) üzenetére


apatyas
Korrektor

Nem láttam új crash reportot, csak a múltkori júni 8-asokat. Mcmy-ba nem voltam belépve előtte. Passzolom.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#21852) apatyas válasza apatyas (#21851) üzenetére


apatyas
Korrektor

A rendes logból ennyit vadásztam ki, Grillo belépése sikerült balul:

[13:15:00] [Server thread/INFO]: Saving...
[13:15:00] [Server thread/INFO]: Saved the world
[13:15:33] [Server thread/WARN]: Keeping entity Villager that already exists with UUID 4225460c-3c9d-4bc9-a7f2-b2923b6e5732
[13:21:00] [Server thread/INFO]: There are 0/16 players online:
[13:21:00] [Server thread/INFO]:
[13:24:19] [User Authenticator #1/INFO]: UUID of player GrilloHun is blablablablablablablablablablablabla
[13:24:19] [Server thread/INFO]: [Server] Server is restarting. World is being saved.
[13:24:19] [Server thread/INFO]: Saving is already turned on
[13:24:19] [Server thread/INFO]: Saving...
[13:24:19] [Server thread/INFO]: Saved the world
[13:24:19] [Server thread/INFO]: Stopping the server
[13:24:19] [Server thread/INFO]: Stopping server
[13:24:19] [Server thread/INFO]: Saving players
[13:24:19] [Server thread/INFO]: Saving worlds
[13:24:19] [Server thread/INFO]: Saving chunks for level 'world'/Overworld
[13:24:19] [Server thread/INFO]: Saving chunks for level 'world'/ExtraUtils2_Quarry_Dim
[13:24:21] [Server Shutdown Thread/INFO]: Stopping server
[13:24:21] [Server Shutdown Thread/INFO]: Saving players
[13:24:21] [Server Shutdown Thread/INFO]: Saving worlds

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#21853) Grillo válasza apatyas (#21852) üzenetére


Grillo
senior tag

Oh, akkor én vagyok a vérnyúl, világok pusztítója?

(#21854) Amur


Amur
addikt

Srácok, decocraftos cuccokat lehet csinálni színes agyagból, vagy meglévő loot-bag-ből kapottak újrahasznosításával, csak a decobench-et kell lekraftolni hozzá:
decobench
ha van elég színes agyagod, bármit kihúzhatsz belőle ami decocraftos!
Komplett bútorokat, budit,biliárdasztalt,boroshordót,sarokülőt. :)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#21855) csoki


csoki
senior tag

Tali,
lehetne olyat kipróbálni hogy letiltod a more player models modot? mert elvileg az okozza a memory leaket modpack készítő szerint; singleben tudtam nézni csak, mintha tényleg nem nőne folyamatosan a mem igény.
Nem használja igazából senki a modot, úgyis csak kinézetet változtat, egy próbát megérne :)

[ Szerkesztve ]

(#21856) Puller_


Puller_
csendes újonc

Kicsit húztam a reaktort. Vissza megyek a házamhoz teszem a dolgomat, majd megint reaktor további húzáshoz: Warning!!!!! :Y
"Felrobban a szemét, elbasztam, kilométeres kráter :W, remek."
Távolabb mentem, had robbanjon a 3x3-mas betöltött chunk-okban csak, kevesebb kár.

Vissza mentem.... Hát ekkorát rég csalódtam valamiben:

(#21857) apatyas válasza Puller_ (#21856) üzenetére


apatyas
Korrektor

Gratu, ahogy elnézem, nem sok minden veszett oda.

Más: a tviccs már nem kegyelmez. muszáj baszakodni a mergeléssel. Ln meg morgolódok és mérgelődök miatta. Az egész átkozott curse kapja be ahogy van, copat a hülyeségeivel.
Ls ráadásul még azt is írja, jelenleg nem vagyok jogosult új fiók létrehozására. Kapjabemégezerszer. Új fiókot indítottam a mergeléssel, vajh az tett be neki? nem érdekel!

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#21858) csoki válasza Puller_ (#21856) üzenetére


csoki
senior tag

de tudod miért?
le volt védve a terület és ott így alapból nincs rombolás :)

(#21859) Harambee


Harambee
tag

Sziasztok, kérdeséme lenn hátha tudd valaki segiteni hogy mindezt működésre birjam.
Bajom a következő : leszedtem a continuum shader packot valamint megvettem a realistico texture apckot kemény 3 euroért mert valami eszméletlen ahogy kinézz.
Na most a baj az hogy a játék kifagy out of memoryra ugy hogy a realistoco weboldalán ajánlotnak 3gb ram van irva amit elkell érni a minecraftnak.
Adtam neki launcherben 6!! gbot és igyis kifagy milehet a baj ?:(

" I Hate Portals " - Geralt of Rivia

(#21860) csoki válasza Harambee (#21859) üzenetére


csoki
senior tag

azzal a géppel próbálod ami az adatlapodon van? azzal vinni kéne simán
el se indul mc? meddig jutsz el? milyen verziójú mc? hibát ír ki pontosabban? ha igen crashlog vagy csak megfagy?

(#21861) janos1988


janos1988
addikt

Wow! Frissítették kicsit az FTB Inf. Evolved-et és a Skyblockot. :C

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#21862) Harambee válasza csoki (#21860) üzenetére


Harambee
tag

Igen azzal.
1.12es minecraft hozzáfelvan ugy rakva az optifine.
és odáig eljutok hogy bejön a játék de a texturákat besem tölti alul már irja chat logba a játék hogy opengl error blabla (out of memory) és kidob rá pár másodperce hogy elfogyott a memóriám.
Ami azért vicces mert 8gb ramom van és 16gb lapozófájlom

" I Hate Portals " - Geralt of Rivia

(#21863) Mr Dini válasza Harambee (#21862) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Hello!

Az sem mindegy, hogy hány bites JRE (Java Runtime Environment) van-e a gépen, vagy 32 bites. A második nem tud kezelni 4 GB-nál több RAMot. Illetve a kliensnek be kell állítani, ha több JRE van fent, hogy a 64 bitest használja!

Illetve természetesen az operációs rendszerednek is 64 bitesnek kell lennie!

Btw javaslom, hogy másold be a crash reportot, így hátha tudunk konkrétabban segíteni!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#21864) Harambee válasza Mr Dini (#21863) üzenetére


Harambee
tag

Itt a legutolsó error report
64 bites a java és a gépem is

" I Hate Portals " - Geralt of Rivia

(#21865) Mr Dini válasza Harambee (#21864) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

jvm_args: -XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx1G -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSIncrementalMode -XX:-UseAdaptiveSizePolicy -Xmx6G -Xms6G -Djava.library.path=C:\Users\DaVe095\AppData\Roaming\.minecraft\versions\1.12-OptiFine_HD_U_C2\1.12-OptiFine_HD_U_C2-natives-422419589352105

Azt a -Xmx1G kapcsolót szedd ki a jvm paraméterek közül, illetve a -d64 -et is érdemes lenne hozzátenni a parancshoz!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#21866) Amur


Amur
addikt

Ender IO-s farming station eddig müködött, most ahogy elülteti a magokat, ki is pattan a földből és ott lebeg felette.. Kicseréltem alatta a "csirkeszaros" földet simára, de semmi változás..
Van áram, van kapa, van seed.. Ja seed-et is kicseréltem a mystical-osról sima vanilla búzára, azt is kidobálja..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#21867) #56573440 válasza Amur (#21866) üzenetére


#56573440
törölt tag

Kézzel el tudod ültetni?

(#21868) Amur válasza #56573440 (#21867) üzenetére


Amur
addikt

El, de úgy is kidobja.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#21869) #56573440 válasza Amur (#21868) üzenetére


#56573440
törölt tag

Akkor sötét van neki vagy bugos valami ;)

(#21870) Amur válasza #56573440 (#21869) üzenetére


Amur
addikt

Az a furi hogy eddig jó volt. Annyit csináltam hogy kicseréltem mellette a stone blokkokat(pincében van)
chiselesre. Arra is gondoltam hogy ez a problémája, ezért visszacseréltem, majd mikor az sem használt raktam körbe sima dirt blokkokat, de azzal sem..
A fényt nem néztem, mert spawn pont tuti nincs, de erősebb fényt még csinálok..az lehet gondja tényleg.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#21871) Amur


Amur
addikt

Mielőtt elfogyott a memória, minden télbe borult:

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#21872) Geryson


Geryson
addikt

Mesterek! Talitól megkaptam a régi közös vanília map-et és mivel ma van 1 órám, így szívesen játszanék egy kicsit - immáron a saját gépemen. A múltkor már betöltöttem a térképet és szépen ott is álltam, ahol eredetileg hagytam de bizony a megdöbbenés akkor jött, amikor beírtam egy parancsot (először TP, majd FILL) és ő meg kiírta, hogy nem vagyok jogosult parancsokat futtatni. Ilyenkor mi a helyzet? :)

Most nézek videókat, hogy az 1.12, 1.11 milyen új blokkokat és újításokat hozott. Vagy néznem kell köztes verziókat is? Szerintem én 1.10 körül játszottam utoljára...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#21873) Serricon válasza csoki (#21855) üzenetére


Serricon
senior tag

Kivettem, próbáljátok ki.

(#21872) Geryson:
Ez egy szerver map, a parancsokhoz ott ugye OP voltál, átraktad singlebe, ott viszont cheat mode-ot kell engedélyezni a parancsokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#21874) csoki válasza Serricon (#21873) üzenetére


csoki
senior tag

köszönjük, este megy a próba :) balto, amur már lehet du

(#21875) Serricon válasza Geryson (#21872) üzenetére


Serricon
senior tag

Ha nem menne megcsináltam én is, ezt a level.dat-ot bemásolod a world-be felülírva az ottanit és elvileg jó lesz, de előtte azért csinálj mentést róla, lehet singleben máshogy van.

Színes betonok meg díszes cuccok, papagáj, stb

(#21876) Geryson válasza Serricon (#21875) üzenetére


Geryson
addikt

Sajnos nem müxik. Még mindig azt írja ki, hogy "you do not have permission"

A másik megoldást hogyan kell csinálni?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#21877) Serricon válasza Geryson (#21876) üzenetére


Serricon
senior tag

Akkor mcedittel nekiesel a mapodnak es beallitod rajta az allow commands-ot

(#21878) Geryson válasza Serricon (#21877) üzenetére


Geryson
addikt

Megtaláltam, köszi! :) Csak nem tudtam, hogy hogyan kell "bekapcsolni" a cheat-et... :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#21879) #56573440 válasza Geryson (#21878) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ingame eddig volt egy kapcsolo esc után, open to lan, utána enable cheat. Vagy az már megszűnt? :D

(#21880) tariattila


tariattila
veterán

Sziasztok!

szervergép win újrainstall után lassan összeállt a kép, kivéve a PEX tábla kresselt be... na de nem is ezért írok...
mondom hamár baj akkor fokozzuk... álljunk át 1.12-re

spigot 1.12 , pluginok cseréje megtörtént...

nem lehet az újfajta kraftolással kezdeni semmit, üres a kraftkönyv balról... de a kraftládában se lehet semmit kraftolni.

olvastam jópár fórumot ahol találtam erről infót de a megoldást nem...

Tudtok erről valamit? (server/ multiplayer ami nem megy... single jó!)

(#21881) apatyas


apatyas
Korrektor

Balatonnál jártam. Van olyan, aki tényleg épít cobblestone wall-t:

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#21882) tariattila válasza apatyas (#21881) üzenetére


tariattila
veterán

:C

más: megoldva a kraft... :B és még a web regisztráció utáni belépés is megy.... szerverON/trollOFF :DDD

(#21883) csoki válasza Serricon (#21873) üzenetére


csoki
senior tag

kijött az 1.4.6-os release version, ha hétvégéig nincs újabb gyors bugfix akkor érdemes lenne frissíteni a pakkot/szervert, mert a memóriahasználat még mindig nem az igazi

[ Szerkesztve ]

(#21884) Puller_


Puller_
csendes újonc

Elkezdődött!!! :D
Még az is lehet valami értelmes születik belőle. :)

(#21885) Amur válasza csoki (#21883) üzenetére


Amur
addikt

Kijött 1.4.7 release is.
Azt írják backup your world!
Nagyon sok változás, ami lehet megborítja.(reméljük nem, és javul a memóriahasználat, mert utóbbi évek legjobb packja nálam!)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#21886) Serricon válasza Amur (#21885) üzenetére


Serricon
senior tag

Hétvége előtt nem ígérek semmit, be vagyok táblázva.
Majd meglátjuk milyen, snapshot megy aztán vagy jó vagy nem max visszaállítjuk, vagy ha annyira jó és mégis.. akkor kezdünk újat. :D
Érdekes amúgy, ilyen kis "jóvanaz ha más nincs" pakknak indult és mekkora sikere lett. :)

[ Szerkesztve ]

(#21887) Akhim


Akhim
csendes tag

Sziasztok!

Rövid felhívás lenne, ha valakinek van kedve Moddolt 1.7.10 -el játszani?! :DD
Az elmúlt 3 hónapba összeállt egy Pack ami leginkább FTB Infinity -re hasonlít, de egy kicsit tovább gondolva!
Aki szertné megnézni és kipróbálni INNEN letölthet és Curse ( Twitch ) kliensbe importálhatja.
És még egy kis Plusz infó. Jelenleg egy szerver fut a csomag.Ha valakit érdekel 2-3 fő erejéig szívesen várok jelentkezőket. Állandó jelleggel nem tudok játszani, mivel munkám mellett napi pár órám (hétvégén kicsit több :)) ) jut a játékra. Így a szerver nincs igazán kihasználva, ezért is ajánlom fel , hogy aki szeretne szerveren játszani tudjak erre lehetőséget biztosítani. Amit kérek, hogy legyen eredeti minecraft -od, és tartsd tiszteletbe a szerver "élet" szabályait! Akit érdekell itt üzenetbe jelezzen!
Köszönöm! :R

(#21888) Cucuska2 válasza Amur (#21885) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én elkezdtem a DW20 új sorozata miatt az Age of Engineeringet, nálam az lő hasonló címre. Végre, mindent ki kell használnom, nincsen olyan, hogy valamit nem építek meg, mert nincsen kedvem.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#21889) #56573440 válasza Cucuska2 (#21888) üzenetére


#56573440
törölt tag

Volt már ilyen pack, valamelyik első expert módos, abban se nagyon lehetett skippelni modokat, ic-től kezdve pörgetni kellett mindet ha haladni akartál.

(#21890) Cucuska2 válasza #56573440 (#21889) üzenetére


Cucuska2
őstag

Azt tudom, csak vártam, hogy 1.10 alá is jelenjen meg ilyen, mert nem szeretnék újra az 1.7.10 felé kacsintgatni. :D

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#21891) csoki válasza Cucuska2 (#21890) üzenetére


csoki
senior tag

AoE nem rossz (calculator mod OP :D ), de ezért várjuk az ftb beyond expert módját mert az is ilyen lesz. csak még nehezebb :)

(#21885) corvette az szerintem már az volt, csak elfelejtették átírni a nevét :)

(#21886) Serricon Tali, nem is kell előbb mert ki tudja, lehet még egy hotfix kijön hozzá addig :DDD

pl erre ....

[ Szerkesztve ]

(#21892) Cucuska2 válasza csoki (#21891) üzenetére


Cucuska2
őstag

Fú halljátok, én megy úgy jártam...
Elmentem Finnországba két hétre, ugye kikapcsoltam a gépet. Hazaértem, bekapcsolom, windows-asztal, minden jó, várom, hogy a modem is elinduljon, közben járkálok a lakásban, erre hallom, hogy valami felpörög, kikapcsol, felpörög, kikapcsol. Odamegyek a számítógéphez, az agyam eldurran, mert még csak nem is sípol, semmi. Elkezdtem gyanakodni a RAM-ra és a tápra, bontom a számítógépet, kivéve a RAM-okat működik. Belerakom az egyiket az egyik slotba, jó. Másikat is belerakom ugyanabba a slotba, nem bootol. Azért mégegyszer rányomtam, bebootolt. Itt már WTF fejem volt. A másik slotban egyik RAM-mal sem indul el, az első slotban pedig az egyikkel igen, a másikban kábl ötből háromszor.
Értitek, hazajövök, bebootol, jól működik, kikapcsol, erre az egyik memóriaslot megkukul, és az egyik memória idétlenkedik...
Szerintem itt az ideje a gépfejlesztésnek, a konfig 2012 szeptembere óta teljesít szolgálatot. :D

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#21893) Geryson


Geryson
addikt

Mesterek!

Volt most időm játszani egy kicsit és azt kell, hogy mondjam, hogy ez még mindig egy überjáték! :)

Viszont mivel 90%-ban kombózom a FILL parancsot a kreatívval, így egy videóban láttam, hogy erre van valami pálcaszerűrés, amikor nem én írom be a koordinátákat, hanem ő szedi ki (én csak rámutatok). Ez nem tudjátok véletlenül, hogy micsoda?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#21894) #56573440 válasza Geryson (#21893) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hali

Az szerintem nem vanilla megoldás, WorldEdit a mod neve, egy ideig a wooden axe volt a "varázsbot benne" de mivel az ritkán de használt eszköz lehet átálltak a sima stickre, ha jól rémlik modos szervereken is ezt használta pl ha a quarry után a lávát, vizet kellett eltűntetni. //drain paranccsal.

(#21895) apatyas válasza Cucuska2 (#21892) üzenetére


apatyas
Korrektor

Én megnézném az alaplapot púpos, kiszáradt elektrolitkondikért. Esetleg a tápot is.
Balto: ha jól láttam, 37 stack ürülék gyűlt amíg bent voltam. Viszont, valamiért a chunkot nem tudtam loadolásra kapcsolni a térképessel.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#21896) csoki válasza apatyas (#21895) üzenetére


csoki
senior tag

ftbutilsos chunkload ki van kapcsolva ebben a packban (vagy bugos :D )

szervert meg ahogy nézem nem szabad jelenleg updatelni mert sokan jelzik hogy el se indul a szerver 1.4.7-re való frissítéssel, tudják hogy melyik mod miatt (concrete), várnak a mod update-re pack készítők

[ Szerkesztve ]

(#21897) apatyas válasza csoki (#21896) üzenetére


apatyas
Korrektor

Akkor is, ha nem volt hasznalva?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#21898) Cucuska2 válasza csoki (#21896) üzenetére


Cucuska2
őstag

Az szándékosan lett 1.3-ban kikapcsolva, mert bugos volt. :DDD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#21899) Geryson válasza #56573440 (#21894) üzenetére


Geryson
addikt

Bizony ez aaaaz, köszönöm! Ezt a szót hallottam többször elhangzani videókban. Tudom én ezt applikálni a vaníliámba pl. forge segítségével?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#21900) #56573440 válasza Geryson (#21899) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Questions
How do I install WorldEdit?
First, install Minecraft Forge.
Download WorldEdit and put the file into your "mods" folder.
Run your game or server!"

Lent van ;) Simaliba ahogy menni szokott

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.