Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) mlinus válasza jedis (#700) üzenetére


mlinus
őstag

1080p-ben! én nem nagyon láttam olyan tesztet ahol 1080p-ben a fury a titánra mászna.

(#702) jedis válasza mlinus (#701) üzenetére


jedis
senior tag

Jahhh 1080P ! :U Ki is ment a fejemből . Biztos sokan lehetnek az olyan Titan X tulajok , akiknek 1080P-s monitoruk van . :D Van nekik, csak min. három, nem egy . :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#703) janos666 válasza Malibutomi (#649) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mitől lenne más Win10 alatt egy DX11-es játék, mint Win8.x alatt?
Tudtommal a DX12.x támogatás megléte az OS-ben és a WDDM 2.0-é a driver-ben körülbelül semmit nem jelent a DX<=11.2-re írt programokra nézve, hanem az új és legacy rész kvázi egymás mellett léteznek, utóbbi lényében változatlan formában. Esetleg az új kernel és netán valami felénk nem is kommunikált "háztető alatti polírozás" a DirectX-en hozhat valami hangyányi változást, ami játék-benchmarkok tekintetében a véletlenszerű szórás tartományába esik.

A DX9-es program futtatása sem volt más DX10-et is támogató rendszeren.
A DX11 már kicsit "kakukkosabb" volt, mert a DX10-el ellentétben elvben visszafelé kompatibilis DX9-ig is, de tudomásom szerint ezt talán egyetlen játék sem támogatta:
- részben, mert a legacy OS támogatáshoz amúgy is külön DX9(/10)-es renderert kellett írniuk (és akkor már érthető módon nem akartak nekiülni külön optimalizálni a natív DX9-es és a DX11-es level10_x, level11_x mellé még a level9_x kódot is...)
- másrészt talán egyetlen DX9-es VGA sem élvezett már olyan driver támogatást, hogy megkapta volna a DX11-et (vagy akárcsak bármilyen driver és DX-akárhány támogatást azok alatt az OS-ek alatt, amik már DX11-et is támogattak).

Szoftver oldalon szerintem pontosan ugyan ez fog történni.
- amelyik VGA hardware-esen képes rá, és élvez még kellő driver-es támogatottságot is a gyártónál, az DX12-höz megkapja az új low-level részt,
- többi hardware viszont szerintem valószínű, hogy nem kap majd driver és/vagy játékfejlesztői támogatást a DX12.x új high-level részéhez sem.

Az nVidia eleve megoldja a low-level támogatást minden DX>=11 GPU-jához, még a Fermi-hez is (még ha részeben emulálják is), a korábbi GPU-k pedig már tényleg nagyon legacy kategóriák.
Az AMD-nél pedig csak a HD5 és HD6 széria (tehát korszakban kb. az, mint nV-nél a részben emulálós kártyák) maradna kakukktojának, amit úgy tűnik még nem akarnak teljesen átsorolni legacy kategóriába, de nem akarnak mankót adni alá a DX12 low-level részéhez, így WDDM 1.3-al megy majd tovább Win10-re.

Továbbá úgy tudom, hogy nem lesz új 11_x feature level, tehát high-level szinten, ami nem tudja majd a legújabb level12_x-et, az gyakorlatilag ugyan azok közül a level11_x-ek közül válogathat majd, mint eddig DX11.1-ben vagy 11.2-ben. Nem lesz feature_level_11_0_evergreen, _11_0_fermi, vagy _11_1_hawaii, ami picit többet adna pár régi kártyának, mint a DX11.
Sőt, szerintem jogosan szarna rá minden játékfejlesztő, ha lenne valami ilyesmi, tehát szerintem oda-visza kimerítettem a témát, hogy nem, nem lesz más semmi a "régi" hardware-en.

Egyetlen nyitott kérdés talán, hogy a Fury GPU-ja megfelel-e majd valamelyik feature_level_12_x-nek, aminek a Maxwell-v2 nem, de tudtommal nem. Legutóbb úgy hallottam, hogy a meki 12_0 lesz, a hawaii 11_1, a Fure pedig állítólag 12_0, de mióta megjelent, még nem olvastam erre vonatkozó megerősítést.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#704) Malibutomi válasza janos666 (#703) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

(#705) janos666 válasza KAMELOT (#695) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a felbontás vs. anti-alsing képátló és nézési távolság kérdése is.
Én pl. több részletet látok az 1080-as képből egy 42"-os TV-től ~1.5m-re ülve, mint ha egy 28"-os 2160-ast tennék a helyre. De nyilván még többet látnék, ha a 2160-as is felhízna legalább 42"-ra, vagy inkább ~50-re, vagy ha közelebb húznám a 29"-ost mondjuk ~0.8m-re.

Ezért szoktam azt mondani, hogy ma a 4k egyetlen valódi értelme az az "optikai SSAA". Natív 4k renderelés és megjelenítés, de durván ~2k-nak megfelelő optikai észlelés, mikor valaki ugyan azt a képátlót és szemtávolságot tartja, ami 2k-hoz volt ideális.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#706) Laja333 válasza janos666 (#703) üzenetére


Laja333
őstag

Az új driver miatt. A win10-es driver nagy részben újra lett írva. Most is kipróbálhatod már windows 8/8.1 alatt, csak trükközni kell a digitális aláírással. Csak azt tudom mondani, hogy ha a Fury X tulajok megkapják azt a plusz teljesítményt ettől a drivertől, mint amit én a 290x-el, akkor nagyon boldogok lesznek. :)
És most a 15.200-as driverekről beszélünk, de Abu szerint a tényleges "új driver" majd 15.300-al jön.

(#707) lenox válasza patomi (#693) üzenetére


lenox
veterán

De amugy a japoknal 8k is van 120 Hz-en...

(#708) BReal válasza jedis (#702) üzenetére


BReal
addikt

Nem tűnt még fel, hogy itt sokan 350e-es videókártyát szaros 1080p-re vesznek? :D

(#709) h1mpi válasza BReal (#708) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Miért 4K-t élvezzük 25 fps-el? :U

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#710) #85552128 válasza Laja333 (#706) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nálad az FX miatt gyorsult. Egy jobb CPU-val társítva a benchmarkokban ez max Project Cars alatt lesz jelentősen kimutatható.

[ Szerkesztve ]

(#711) Laja333 válasza #85552128 (#710) üzenetére


Laja333
őstag

A CPU limites eseteket ne nézzük, ott 50% fölötti a növekedés. (PL GTA V)
Witcher 3 estén régebbi driverrrel sem volt CPU limitem, újjal sincs, mégis 10-15% az fps növekedés.

(#712) trufa12 válasza lenox (#707) üzenetére


trufa12
addikt

Ott már a 4-kt kidobták, azért most mi használjuk majd... :D

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#713) Sir Ny válasza BReal (#698) üzenetére


Sir Ny
senior tag

"Ha esetleg a közeljövőben elterjednek a FHD-n 4 GB VRAM-ot teljesen kihasználó játékok, akkor a 970 tulajok nem biztos, hogy túl boldogok lesznek."

Ó, dehogy nem, röhöghetnek majd a Fury X tulajokon :P

-

(#714) Milka 78 válasza BReal (#708) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szégyelnem kéne magam miatta?Legalább a kib@szott NV gyártott egy karit ami 1080p-ben összes szűrő koppon nem 30 fps környékén lavíroz. :W
Fejezükk már be ezt a hozzáálást hogy az AMD mit hova szán.220-240-ért nem mondja meg nekem és még egy raklapnyi embereni,hogy milyen monitort használjak!

[ Szerkesztve ]

(#715) janos666 válasza Malibutomi (#704) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes. Azt hittem, hogy pusztán az új driver miatt megy jobban pár játék Win10-en.

Bár egyelőre még nem zárnám ki annak a lehetőségét, hogy olyan értelemben driver-es különbség, hogy olyan optimalizációkat sikerült végre kivitelezniük Win10-en, amit az nVidia-nak már Win8-on is, csak az egyikük türelmesen várt az MS-re, míg a másik megkerülte a problémákat, mikor valami nem akart első pöccre úgy működni, ahogy kellett volna. Vagy egyszerűen csak nincsenek engedélyezve az új optimalizációk Win8-on annak ellenére, hogy ugyan úgy lehetnének, pusztán azért, mert Win10-en tesztelik először az új branch-et.
Okosabbak leszünk, ha lesz egy (vagy két, összevont vagy külön Win8 és Win10 csomag lesz?) hivatalos driver mindkét OS-re azután, hogy végre összefésülik vagy átugratják a branch-eket.

Egy-két hónap múlva múlva okosabbak leszünk. Addig is ez tényleg jó érv. :R

(#706) Laja333
Az nem a Win10 közvetlen következménye, ha Win10-re egy gyártó megcsinált valamit, amit Win8-ra is megcsinálhatott volna. :N
Másrészt pár hete Win10-et és kb. egy hete 15.20.1040-es driver-t használok, így tapasztaltam is, hogy gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#716) korion válasza TTomax (#650) üzenetére


korion
senior tag

igaza van!

Végignéztem a 970 vga balhéját,akiknek volt azok nem hisztiztek így,mint az "NVidások" ,ha AMD termék van a közelükben!

tényleg unalmas!sajnos nem tudok se angolul,se németül,h megtudjam,h vajon ők is ennyire gyűlölködő birka nép e! a rosszindulat meg a beee-beee az megy! :(

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#717) BReal válasza Sir Ny (#713) üzenetére


BReal
addikt

Olvasod, amit írtam hozzá? Istenem, hogy mennyi értetlen van. A lecsökkentett sávszél miatt esik le az fps, nem azért, mert kevés a VRAM rajta....
Milka 78: Igen, mert egy 970/290x, de továbbmegyek, egy 280-280x 1080p-ben 30 fps körül lavíroz? :D

[ Szerkesztve ]

(#718) Sir Ny válasza BReal (#717) üzenetére


Sir Ny
senior tag

ahogy fury x sávszele kereken 0 4gb felett

-

(#719) aswmaster


aswmaster
tag

ritkán szólok hozzá már "játékos" dolgokhoz, mert munka meg család mellett nagyon kevés időm van játszani, bár nagyon szeretek/szeretnék :)
anno 7 évesen kaptam meg az első gépemet (plus4) és egyből bele is szerettem. igaz, sosem voltam szakmabeli (szóval jó pár barátommal ellentétben - akik között azért akadt Midway-es fejlesztő is én magam gépészetben tevékenykedem és - szerencsére - csak felhasználó vagyok), de azért hobbi szinten megmaradt a számítógépek szeretete, annak minden ranglétráját (C128, 386Dx, 486DX, bla bla bla) végigjárva, ergo laikus vagyok, de vhogy 600 komment elolvasása után az jött le, hogy nagyon más lett a világ vagy talán a mai fiatalság. mi örültünk, amikor átcuccoltunk egymáshoz hétvégenként játszani, a nyárról nem is beszélve és kíváncsian vártuk az új hardware-ek megjelenését (bár akkor azért ez nagyon más volt). most azt látom, hogy egymás torkának esik mindenki és annak örül, ha a másik gyártó terméke (ami nem az ő gépében) vmivel lassabb, ergo "szarabb" és mindjárt miért is nem csődöl be - most jelen esetben - az AMD. pedig erősen sejtem, hogy itt a fórumozók közül senki sem érdekelt egyik cég részvényének árfolyamában sem (azaz senkinek sincs se nVidia se AMD részvénye), sőt, meg merem kockáztatni, hogy még hazai részvénye sem volt sosem, ergo teljesen irreleváns számára, hogy kinek a gépében mi van, örüljön annak, hogy a másik is tud játszani és neki is van ideje. ez a lényeg. attól nem lesz jobb neki, ha egy cég tönkremegy a másik pedig konkurencia nélkül marad. amióta létezik a világ, mindig is voltak különbségek márkánként (mindenhol, nemcsak az IT iparban), de pont ez a jó, mindegyiknek lehet előnye/hátránya bizonyos játékokban, kinek-kinek más-más lehet az igénye, vki a zöldeknél, vki a pirosaknál találja meg a számítását, mert egy csomó szempont van (ár/fogyasztás/teljesítmény/megjelenített kép színe/tónusa, mert pl - legalábbis az én szemem számára - nem teljesen ugyanolyan a két típusú kártya "képe" még egyforma beállítások mellett sem).

egy rövid sztorit elmesélnék az nVidia-AMD "hitvitával" kapcsolatosan. előjáróban annyit, hogy azért a fentiekből látható, hogy mindenféle procim/kártyám volt, szóval nem vagyok semmilyen párti, ami éppen jött, azt vettem. tavaly decemberben egy FX8320/HD6870 konfigom volt épp (sajna játszani már akkor is csak a Hitman Absolution-al tudtam néha-néha, semmi különös, most már alapnak számító fullHD-ben), aztán az itthoni munkám miatt még erősebb gépet kellett vennem, a "régi" konfigomat pont itt adtam el a PH-n, jól alááraztam, 1 nap alatt el is kelt. az új gépbe 4790k/GTX980 került (a program amit használok ez alatt jobban fut, nem azért, mert most épp nVidia párti lennék). szóval, a HD6870 előtt egy jó kis 8800GT-m volt, ami megadta magát (amolyan típushiba volt, a chip levált a nyákról, igaz a PH-n találtam vkit, aki 2e-ért visszarakta, bár utána megint levált :)), lényeg, h kényszerből cseréltem és épp egy HD6870-et vettem. nekem speciel nem volt driver gondom sem nVidia sem AMD oldalon, bár ahogy írtam, már nem nagyon próbálgattam az új játékokat. szóval, mostani gépemen első driver frissítés kapásból nem jött össze (írtak is itt egy cikket a PH-n, mert vmi hiba volt a Geforce Experiene-el vagy mi), tény, hogy pár napra rá aztán lefrissült. mosolyogtam is magamban, hogy na, 170k körül adtam el a régi konfigom, a többszörös áru új meg kapásból szívat :)
no és akkor ebből most mi a tanulság? utolsó 3 kártyából 1 nVidia halál (8800GT), 1 AMD OK, 1 nVidia meg hibával kezd? azaz "szar" az nVidia az AMD meg "jó"? nem. egyszerűen ez csak így alakult akkor nálam. amúgy a 980-al is meg vagyok elégedve, mint a HD6870-el, a FarCry3-at felraktam, picit játszogattam vele a héten, teljesen korrektül megy ez is fullHD-ben. lényeg, h minden gyártó hibázik, vannak jobb szériái és vannak rosszabbak, de nincs olyan, h legjobb, meg hogy csak az nVidia, mert az aztán, vagy csak az AMD. nem létezik legjobb. ne essetek már egymásnak szaros kártyák miatt, mert rossz ezt olvasni, hanem élvezzétek, hogy van időtök játszani, megoszthatjátok egymással a véleményeteket/élményeiteket, korrekt módon, normális hangnemben. nem baj, ha az AMD is talpon marad, attól még vehetsz nyugodtan nV kártyát, esetleg olcsóbb lesz :) no meg vica versa is igaz.

hát, ennyit akartam, lehet kicsit hosszúra sikeredett, de ez most nagyon kikívánkozott már belőlem, mert cikkről cikkre csak az egymás ölése megy és rossz ezt olvasni. legyetek jók és üdv minden "régi motorosnak is" :D

Becsületesnepper szavaival búcsúzok, azt hiszem, ez kb az IT iparra is ráhúzható és jobban megvilágítja, h miről is akartam beszélni:
"Nem vagyok orákulum, nem ismerek minden autót, nem értek mindenhez. A válaszaim szubjektív vélemények, amelyeket személyes tapasztalataim, érzelmeim befolyásolnak. Az adott kérdésre többféle helyes válasz létezik, nem csak az enyém, de nekem most ez jutott az eszembe. Voltak, vannak, lesznek az autógyártásban mélypontok, de nem hiszek abban, hogy egy adott típus teljesen rossz. Azt gondolom, hogy némelyik típus jobban, másként igényli a gondoskodást, mint azt a gyári előírás mondja. A legrosszabbnak tartott típusokból is van olyan, amelyik megfelelően gondos karbantartás mellett hibátlanul működik."

[ Szerkesztve ]

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#720) Milka 78 válasza BReal (#717) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Konkrétan ha feltúrsz mindent akkor a szénné OC-zett 290x-el be tud esni,ami a 390x szintje fölött megy.
Asetto,Projekt,GTA 5,ETS2...soroljam?Ezek mind be tudnak esni 30 fps közelébe egy agresszív beállításnál.280-280x?Egy mezei Tomb Raider-el ha rátoltam a 4x SSAA kifeküdt a kártya.

(#721) janos666 válasza aswmaster (#719) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ez csak olyan, mint a sportszurkolás, ami valamiért sokaknál ösztönös. A példádnak megfelelően itt részvénykereskedésen keresztül fogadhatsz rá pénzben, de erre viszonylag keveseknek van igénye. Van, aki érzelmi, van aki logikai alapon vagy esetleg nyíltan vegyesen választ kedvencet. Van akit nem igazán érdekel a játék, csak néha mégis ránéz az eredményekre fél szemmel, van akinek ez a legfontosabb kérdés az életében arra a pár percre-órára, míg ezzel foglalkozik (és nyilván lehet, aki ezen belül is túlzásba esik és időben is indokolatlanul sokat foglalkozik ezzel). Szerintem nincs ezzel komolyabb gond, míg senki nem szenved több napon túl gyógyuló sérülést vagy számottevő anyagi kárt, ami internetes hitvitáknál elég valószínűtlen (bár ha valaki földhöz vág mérgében egy high-end VGA kártyát és visszapattan a szemébe egy műanyagszilánk, hmmm :))).

Annak idején gyermekként talán legelőször jutott eszembe hasonló gondolat, hogy jó lenne nVidia részvényt venni, mikor az Geforce FX volt porondon. Visszanézve nem lett volna rossz ötlet akkor sem, ha máig csak ültem volna rajta. De ha már így ránéztem az nVidia-ra, akkor vetettem egy pillantást az AMD-re is. Elég hátborzongatóan néz ki. :(

Az nVidia - AMD vitáknál számomra az az érdekes, hogy az egyik hittábor a jelenben, a másik egy elképzelt jövőben él, mikor elvakult vitákat folytat. nVidia kártyát mindig az vesz ma szívből, aki ma akar vele játszani, AMD kártyát pedig az, aki majd akkor, mikor valószínűleg már le is cserélte, de ha mégsem, már akkor sem biztos, csak 50-50%, hogy bejön-e a jövő, amire spekulált.

1: Régen érzelmi alapon jobban szerettem a Geforce-okat kb. a 8-as szériáig, mert ott és akkor akartam játszani velük, mikor megvettem, azokkal a játékokkal, amik már elérhetőek voltak akkor.
2: Később a Radeonokkal voltam így, de azért, mert akkoriban nem is nagyon kötött le túl sok játék, inkább úgy voltam vele, hogy ráérek megvárni a következő API-t, driver-t, játékot, stb, mert nem tegnapra kell hanem "egy szebb holnapra", viszont néha csak játszogatnék, illetve CAD alá is kellett egy legalább közepes kártya, így valaminek csak kell a gépben lennie, így hagyhattam magam elcsábítani a ködös jövő szép ígéreteivel és nem utolsó sorban az akkoriban jellemzően az AMD-nél kedvezőbb érték/ár mutatóikkal.
3: Mostanában megint a Geforce-okat tartom érzelmi értelemben magasabbra (kb. úgy süllyedt el az "AMD szeretetem", ahogy most a részvényárfolyamuk kinéz, pedig a mai napig rá sem néztem arra a grafikonra), és igazából még időm is van rá (nem feltétlenül "jó kedvemben", de túl sok az elfecsérelt szabadidőm), így játszogatok is a jelenben. Legutóbb pusztán anyagi okokból vettem mégis 290X-et 980 helyett (használtan olcsón találtam, és első kézből ismertem korábbról a kártyát más felhasználásból, még egy hozzá való vizesblokkot is megvettem még régen, így még olcsóbb volt, mint most váltani Gefroce-ra).
De igen, én tudok így élni, hogy érzelmileg a másik táborral vagyok. :DDD
Közben pedig, mikor eszembe jut telepíteni egy játékot, akkor a geforce.com-tól kérek segítséget a beállítások optimalizáláshoz. Persze közben tudatában vagyok, hogy Radeon-on másképp viselkedik majd, de azért márkafüggetlen szemmel is nagyon jók ezek a guid-ok, ahol megmutatják melyik opció hogy hat a képre és leírják, hogy az általuk használt VGA-knál hogy hat a teljesítményre (a másik gyártó kártyáján is hasonlót lehet feltételezni első közelítésnek, jobb mint vakon nekivágni, még ha más is lesz a tapasztalat...).
Szerintem nagyon jó ötlet az ilyen játék-technológia bemutató / tweak guide az nVidia-tól. Az AMD-nek is kéne egy ilyen. Ebből érzem azt, hogy az nVidia is tudja, hogy a vásárlója ma akar játszani a mai játékokkal, nem laikusnak érthetetlen ígéreteket akar hallani egy spekulatív jövőképről, mikor majd a ma megvásárolt kártyával (valószínűleg nem is) játszunk a még meg sem jelent játékokkal, a még ki sem adott Windows-on, de mikor majd játszunk velük, akkor is 50-50 lesz, hogy (a közben már valószínűleg újabbra cserélt) Radeon-on hogy fut majd.
Sőt, mivel az nVidia a jelenre koncentrál és ezt mindenki tudja (a legelvakultabb AMD fanatikuson kívül), így igazából nem is 50-50 az esélyünk, valószínűbb, hogy a mézes-mázas AMD jövőregék igazából nem is válnak valóra még akkor sem, ha a márkafüggetlen nyers információk alapján is valószínűnek tűnne (mindegy hogy tűnik, az a biztosabb, hogy az nVidia ilyen, vagy olyan módon, de megoldja, hogy ne úgy legyen, míg az AMD nem tesz majd semmit, csak vár és hagyja magát nyerő pozícióból is megsz¤patni...).

Mindezek felett, ma már szerintem a tényleges érték/ár arányuk is leromlott úgy, hogy ez már nem indokolja az AMD hardware választását (sőt, akár már ez is egyenesen a zöldek felé húz egy kicsivel, mert már nem annyival drágábbak, mint régen, de effektíven, kézzelfoghatóan ténylegesen többet is kapsz).
(Az én legutóbbi esetem kivétel amiatt, hogy szerencsésen találtam olcsó használt 290X-et, na meg hogy régóta porosodott rajtam egy 290-re való vizesblokk.)

Márpedig szerintem tömegtermelésnél hibásnak tekintendő az, ami speciális és/vagy az előírttól eltérő, illetve az átlagostól jelentősen több karbantartást igényel. A hibás pedig már elég ahhoz, hogy rossznak mondjuk. :P

Na, nekem erről ennyi jutott eszembe. :DD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#722) trufa12


trufa12
addikt

Minden vga- jó, csak tudni kell hogy beállítani a játékokat,... nem feltétlen szar azért 1 kártya mert a játékot rosszul optimalizálják (vagy direkt...)

Ami felesleges hülyeség nem kell bekapcsolni, meg fhd szerintem bőven elég egyelőre játékra, japánba volt már ezer éve 4 k... még se sírt senki érte (amíg be nem hozták az európai köztudatba ) most a 4 k a trend a birkák meg ugranak

én el vagyok FHD-n ez sincs kiaknázva, pont erről megy most itt a vita...

Először legyen már normális kártya FHD-ra , én amíg ez nem valósul meg, lexarom pl a 4k-t meg az uhd-t v mi a fene az

Ennyi erővel miért nem beszélünk a 8-król? v a hüvelygombáról ?

De ezzel egyébként érdekes kérdés merül fel, hogy a japán 8-k n hogy játszik ? vagy külön vissza megy kis gagyi FHD-ra ... ? játék végett v ott nem játszanak ? v esetleg arra is van külön megoldásuk amiről mi nem tudunk?

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#723) BReal válasza Milka 78 (#720) üzenetére


BReal
addikt

Igen, valóban lehet a túlzás esetébe esni (maximális élsimítást bekapcsolni, hogy megöljük a kártyát) Csak a te kedvedért lefutattam a Tomb Raider benchmarkot a gépemen (i5 4570, 8 GB, 270x 2GB):
Ultimate (max beállítás) FXAA-val: 44 átlag fps (hozzáteszem gyorsan, hogy az Ultimate beállításnak ez az alapértelmezett élsimítása, nem az SSAA - gondolom nem véletlen).
Illetve a "mezei Tomb Raider" kifejezést se értem, mert az erőforrásigényesebb játékok közé tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#724) Sinesol válasza BReal (#723) üzenetére


Sinesol
veterán

Én is anno 7870-el toltam ki a Tomb raidert értelmes high beállitasokkal és már nem emlékszem mennyi fps volt, de teljesen simán futott. Nem benchmarkolni akar az ember hogy minden szart rátoljon és kifeküdjön a vga, miközben totál semmivel se szebb.

(#725) janos666 válasza BReal (#723) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt szerintem mind tudjuk, hogy az SSAA igazából sohasem volt valódi alternatíva, csak a kártyától sokkal öregebb játékokhoz használható. Egyedül azért jelent meg a játékmenükben is, mert nem mindenki tolerálja a szoftveres AA maszatolását és az MSAA nem működik jól (nem simít árnyékokat, átlátszó dolgokat, stb), így ez lenne a "korrekt" megoldás (ami elérhető különösebb munka nélkül) illetve jó lehet SLI/CF rendszereket tesztelgetni (játszani talán az sem elég egy viszonylag új és erőforrás igényes játékot, de ott már talán elég egy generációnyi különbség, ami sűrűbben összejöhet). De már a 8x MSAA is ilyen, inkább csak tesztelni és dísznek jó, amúgy legtöbbször vállalhatatlan és mindig "drágább", mint amennyit használ.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#726) SylverR válasza KAMELOT (#695) üzenetére


SylverR
senior tag

Elárulnád ki beszélt itt "gazdagkölykök felbontása" 1440p-ről? FullHD-n a programok motorjának bénasága miatt sajnos néha szükség lehet az MSAA-ra, de 1440p-ben?
Pár hónapja néztem ezen videókat, nem állítottam, hogy most is sz.r. Ez a gond veletek látod... Rögtön azt veszitek, hogy letámadom a kis 970-eseteket. Tojok én rá! Én csak örülök, ha végül megoldódott.
DE, a probléma jelen VOLT. Ezt nem tagadhatod le, se te, se más. Fury-val a probléma jelen VAN. De most adták ki. Ha fél év múlva is sz.r lesz, én kérek majd elnézést. :P De kétlem, hogy megengedné magának ezt a luxust az AMD. Főleg, hogy a driveres gond az egész GCN családot érinti PC-n. Talán még a TeraScale-t is.

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#727) TTomax


TTomax
nagyúr

És akkor itt a fényes user experience ami eddig a tesztekből nem jött át... [link]

Érdemes megnézni a videót,mert aki készítette annak van 980Tije is,ezt is rossz nézni ahogy laggol... [link] vagy ezt [link]

Az én szememben ezek a real benchek...kevés a 4GB ,és azon driver nem segít...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#728) MongolZ válasza TTomax (#727) üzenetére


MongolZ
addikt

Most linkeltél 3 videót, amiben az elsőnél okozott talán problémát a 4GB. Ott is a max, amit láttam 3.7GB volt. Még a 980Ti-s videó is 3-3.5GB-ot használt, a harmadiknál meg nagyon gyakran benézett a FuryX 3 GB alá, sőt, 2.5 alá is.

Pont nem itt jött ki a probléma.

De OK, elfogadom, valamivel meg kell magyaráznod magadnak, hogy miért kellett 2 db TX.
És egyébként igen, én is úgy gondolom, hogy aki most vesz 2-300e-s kártyát, az szeretne 4+GB-osat venni.

(#729) TTomax válasza MongolZ (#728) üzenetére


TTomax
nagyúr

Akkor nézd meg jobban azokat a videókat...mindegyikben hatalmasokat laggol amikor a VRAM használat droppol,a készítő szerint driveres probléma, szerinte túl agresszíven üríti a Fury X a VRAMot,ami nincs ugye ingyen.Ezek pontosan olyan dolgok amik egy tesztgrafikonról nem látszanak.

Arról pedig nagyon gyorsan tegyél le légy szíves hogy személyeskedsz, nekem mi mire kellett és mire keresek magyarázatot.Unom már ezt a mentalitást,és azt is hogy szégyellnem kell hogy két darab TitanXet vettem!ilyen megjegyzéseket külföldi fórumokon még soha nem kaptam!Itt meg nem tudom hányadik megmondóember vagy már... Nyugodtan gondolkozz el azon hogy esetleg megbánthattál-e valakit,illetve nem-e kérne elnézést kérni!

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#730) MongolZ válasza TTomax (#729) üzenetére


MongolZ
addikt

Inkább nem mondom el a véleményem a készítővel kapcsolatban... Ha szerinte memóriával kapcsolatos driver probléma a 2.5GB foglalásnál a mikrolagg, akkor gratulálok. És a 980Ti-nél is ugyanez a probléma? Piha.

Nem teszek le róla, mert néhány témával visszább pont azt mondtad, hogy 4K-ra kellett az TX SLI a 12 GB VRAM miatt, azóta ekézed azokat a kártyákat, amelyek <=4GB-osak. Kezdve a 980Ti szekciónál. Azóta ezt a mániát lehet tőled hallani. Az, hogy mit szégyellsz, meg mit veszel, abszolút nem érdekel, de ne akard már a saját hülyeségedet másra erőltetni. Elég, ha magadat meggyőzöd.

[ Szerkesztve ]

(#731) TTomax válasza MongolZ (#730) üzenetére


TTomax
nagyúr

Látom eljutottál odáig hogy megnézted a videót,de a levont következtetésedből világosan látszik hogy nem nagyon tudsz angolul.Én nem ekézek semmit,a Titan Xet te hoztad fel nem én ,a videóban 980Ti hez volt hasonlítva az egész téma Fury Xröl szólt amit írtam az is,csak úgy szimplán megtaláltál magadnak,gratulálok!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#732) h1mpi válasza MongolZ (#728) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Miért szerinted jól fut a három játék? Laggol mint állat. Kiváncsi vagyok, ha megvennéd a furyx-et és egy 4K monitort több, mint félmilláért ugyanúgy védenéd-e, hogy milyen jó semmi gond vele.... :U

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#733) jedis


jedis
senior tag

Van egy olyan érzésem, hogy ha ez így megy tovább, pár év és eltűnik a PC-s Game tábor egy az egyben ! Milyen az már, hogy egy csúcs VGA háromszor annyiba kerül, mint egy új generációs konzol ! ( PS4 VS. TX ) :W És ehhez a VGA-hoz, legalább még kell egy 2xPS4-nyi értékű gép, hogy ki tudd hajtani ! És ha az elvakult gémer beleöl félmillió+ összegnyi magyar forintot, kap érte a kedves kiadóktól olyan játéknak nevezett fostengereket, amiket most hagy ne nevezzek nevén, mert nem akarok megbántani senkit, és úgy is tudja mindenki miről(mikről) beszélek ! Még megvárom a Win10-et, meg az új api-kat, aztán meglátom mit hoz a nem is távoli jövő ! Ha ugyan ez megy tovább is, akkor 20 év után kiszállok a PC-s "mókuskerékbők" ! :((( Eladom a gépet a f.szba, és az árából vesz apa egy PS4-et, vagy egy XB one-t, a kölyöknek meg valami "hekkelt" Nintendo WII-t, oszt lszphtnak ! :W A megmaradt pénzt, meg elköltöm valami értelmesebbre ! :K

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#734) tailor74 válasza jedis (#733) üzenetére


tailor74
őstag

Van benne valami... :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#735) axton válasza jedis (#733) üzenetére


axton
tag

A ps4 szintu jatekhoz noven eleg egy gtx 760...

(#736) rumkola válasza jedis (#733) üzenetére


rumkola
veterán

ezt én már 3x eljátszottam, de 1 éven belül mindig újra építette egy PC-t
konzolon élvezhetetlen a stratégia és az fps, a kontroller valami botrány az ilyen játékokhoz

(#737) bozont válasza MongolZ (#730) üzenetére


bozont
veterán

Érted, hogy mit mond a videókban? Csak mert akkor nem írtad volna ezt. Amúgy meg nem kell teljesen 100%-nak venni amit a program vram használatnak mutat, igazából nem tudja pontosan mi van a memóriában, csak "tippel".
Viszont ez elbizonytalanított picit, igaz 1440p-re még elég a 4GB, de a jövőre való tekintettel mégis csak jó lenne az a 8GB.

[ Szerkesztve ]

(#738) Drizzt válasza jedis (#733) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ps4 ellen a legjobb erv, ha veszel egyet, s kiprobalod. Iden egyszer inditottam el. Valamikor tavaly aprilisban vettem.

I am having fun staying poor.

(#739) KAMELOT válasza jedis (#733) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudod lehet jó gépet építeni kevés pénzből is és az neked tartós lesz! Egy annó megvásárolt X79-es konfig még 3 évig tuti jó lesz! Tehát az már 6 év. Max kártyát cserélsz azt sem nagy összegért.
Tehát befektettél 2012-ben és esetleg most veszel GTX980Ti-t. Régi VGA-t eladod! 6 év alatt amit fektettél az max 180K. Mondjuk nem veszel havonta 30K-ért cigit és 6 hónap alatt megvan az összeg!
PS4-en meg XBOX-on játszáson kívül mit tusz csinálni? Semmit!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#740) Dr. Akula válasza jedis (#733) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Milyen az már hogy egy csúcs Ferrari 100x annyiba kerül mint egy Suzuki? El fog tűnni... :D "Kicsit" több teljesítményt kapsz azért a pénzért. Ami jelenleg nincs szoftveresen kihasználva, ezért tudja (még) a konzol tartani a versenyt. Amíg nem jön a DX12, Vulcan. És azt se felejtsük el hogy egy max grafika pc-n és konzolon nagyon nem ugyanazt jelenti. Lowon pc-ből se kell csúcskonfig.

(#741) Milka 78 válasza BReal (#723) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Megint meg lett magyarázva,de látom elbeszélésünk egymás mellett.Nem érdekel mi az alapértelmezett én koppon játszok,mert ennyi pénzért megtehetem.Ha meg annyit játszottál volna tudnád,hogy in game jóval alacsonyabb fps-ek jönnek ki mit a benchben,de ottvan HSM kolléga és az én méréseim.Gyönyörűen bevittük 28-35 fps-re a 290-290x-et.
A lényeg nem ez hanem az,hogy a Fury árához képes gyenge FHD-ban (amit mélyen remélem,hogy egy drive javít) és az a magyarázat,hogy az a hülye aki FHD-ban full szűrők mellett játszik.Remélem ez megnyugtat mindenkit a többi meg elment venni egy "relatív olcsósított" 980ti-t ;).Ez a kari jelen állapotában 190,de max 200-at ér,de ez még attól is változhat,hogy az ellen csökkentett ára mennyire jön ki,de úgy fest 210 körül jön ki ami élből tovább tolja lefelé a fenti kalkulált árat.

[ Szerkesztve ]

(#742) Raysen623


Raysen623
addikt

Kiváncsi vagyok képesek vagytok e 1000 kommentig maszírozni a levegőt... ;]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#743) Dr. Akula válasza Milka 78 (#741) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hol vannak ezek a jóárasított 980Ti-k? 220-ért nem nevezném annak.

(#744) h1mpi válasza Dr. Akula (#743) üzenetére


h1mpi
nagyúr

miért mennyinek kellene lennie 509 fontnak? (ha nem lenne ilyen sz@r a forint, akkor biztos benézne 200K felé)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#745) Milka 78 válasza Dr. Akula (#743) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Olvass kicsit utána,hogy hogy tolják lefelé az árát,de igaz durván 8 ropit tévedtem.

[ Szerkesztve ]

(#746) Dr. Akula válasza Milka 78 (#745) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

1. Nagyker, 2. +ÁFA. Mire kijön kisekerbe, pont annyi lesz mint linkeltem. Nagykerben te nem is vásárolhatsz ha nem vagy kereskedő (elvileg).

(#744) h1mpi: Tökmindegy hogy a Ft szar, vagy épp más az indok, ez az ár nem "hülyének is megéri" kategória.

Én jelenleg mindkét variáción gondolkodok (FuryX / 980Ti), de nem látom hogy szaladni kéne a boltba mert lemaradok valamiről.

[ Szerkesztve ]

(#747) KraX válasza jedis (#733) üzenetére


KraX
őstag

Hasonlo kovektkeztetesre jutottam kozel 20 ev PC gaming utan en is. Ezzel nem akarom azt mondani, hogy a pc platform rossz jatekra es meg azt sem, hogy draga (mert itt a hardvert fizeted meg, konzolon meg a szoftvert sok evig). Egyszeruen csak kenyelmesebb talan egy kicsivel es mar elfaradtam a sok hardver+szoftver kokanyolasba, regen oromet okozott foglalkozni a gepemmel, fejleszteni stb, ma mar csak pup a hatamra. A jelenlegi AMD konfigomat ugy ahogy van eladom es mar elkezdtem osszeepiteni egy minimal PC-t (mert pc termeszetesen kell mar csak a munkambol kifolyolag is) es viszlat. Nem akarok palcat torni a pc gaming felett mielott barki is megszolna erte. Sok elonye van, mind technikailag (erosebb hw, akarhogy konfiguralhato hw stb) de mar se idom se kedvem legozni vele. Megoregedtem. :)

Amit ttomax linkelt azon a harom videon tenyleg elegge laggoltak a jatekok. En nem tudom eldonteni, hogy ez hardveres esetleg szoftveres (driver) problema. Driverbol biztosan tudnak meg huzni a furi teljesitmenyen ahogy ezt mar lathattuk kismillio alkalommal. Ha hardveres limit (4 gigs vram tul keves 4k-hoz) azon a probleman nem nagyon lehet segiteni, csak egy uj kartyaval. Mindazonaltal ugy velem, hogy jelen pillanatban egyertelmuen nem olyan jo vetel ez a kartya mint egy 980ti. A jovoben az lehet, de tul sok a "ha" egyelore (win10+dx12 kombo, uj driverek, esetleg ar csokkentes). Most biztosan kivarnek meg legalabb az elso dx12 valodi jatek tesztekig ha ilyen kartya vasarlasan tornem a fejemet. En ott is latom a problemat, hogy igaz ugyan, hogy az AMD bevezetett egy uj technologiat elsokent, de ezzel sem sikerult visszaszereznie a koronat aminek, legalabbis szerintem van egyfajta presztizs erteke legalabbis az olvasottabb pc-s jatekos tabor koreben akik ne'mi befolyasolo erovel birnak a forumokon ami. Szoval nem sikerult atvenni meg ha csak kicsivel is a stafeta botot az NV-tol. Az ujabb driverekkel szepithetnek, de most megint az NV fog lepni a kepzeletbeli sakktablan es tobb mint valoszinu, hogy megtartja vezeto helyet az uber pc-s videokartyak piacan es felek, hogy allandosulni fog itt is a helyzet, amibol sokkal nehezebb lesz kitornie az amd-nek. Mintha ugyanaz jatszodna le most video kartya fronton mint jatszodott mar le cpu fronton az intel elleneben nehany evvel ezelott. Lepeshatranyba kerul a ceg es onnan nem tud talpra kecmeregni. Szerintem fontos egy ceg presztizse es itt sokat veszit folyamatosan az AMD mostanaban. Remljuk, hogy nem igy lesz, szukseg van eros konkurenciara a piacon, mint az koztudott. :)

For the God Emperor!

(#748) BReal válasza axton (#735) üzenetére


BReal
addikt

Aha, látjuk a Batmannél, vagy egy AC: UNitynél. :D

(#749) BReal válasza Milka 78 (#741) üzenetére


BReal
addikt

Az, hogy mennyit ér, sajnos nem mi döntjük el (egyébként én is írtam, 980ti ár alatt kéne legyen). Csak az a baj, hogy a HBM-et nem ingyen fejlesztették ki. És azt valahol be kell szedni.
szerk: Nem tudom miből gondolod, hogy 210e körül jön ki, mert 980ti árban van, tehát lesz az 230 is, szerintem. Ha tényleg 210e, akkor nem kérdés, hogy jobb vétel a 980ti-nál.

[ Szerkesztve ]

(#750) sakal83 válasza jedis (#733) üzenetére


sakal83
addikt

Ez hülyeség. Egy lassan 4 éves 7950-nel és egy i5 2500k-val kényelmesen eljátszok fullhd-ben.

Nem is erzek kényszert. hogy váltsak, mert nincs rá szükség.

Aki meg az új 4k miatt beizgult, az fizesse. 32-3 év múlva lesz is létjogosultsága...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.