Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Pekkk válasza MongolZ (#296) üzenetére


Pekkk
aktív tag

Az eredmények alapján egyértelműen jó lesz a kártya DX12 alatt, de mint ahogy írják majd a DX12-es játékoknál kiderül.

(#302) RECSKA válasza KAMELOT (#300) üzenetére


RECSKA
veterán

Ezt en tudom...

Hiszen en vagyok a 2 labon jaro nv reklam ;)

Kivancsian varom, a nano-val mi lesz. A fury x nem tudta letorni a szarvat a 980tinek, sokhelyen meg a sima 980 is beeri, hogy akarnak ebbol feleakkora fogyasztassal 970vero kartyat, elkepzelni sem tudom xD

Nano ha tenyleg 290x szint lesz, akkor 390-390x mehet a levesbe... Sajat maganak dob konkurenciat...

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#303) Menthirist válasza KAMELOT (#300) üzenetére


Menthirist
veterán

Miért, mesterséges előnyben kellene részesíteni az amd-ket a gaming evolved címekben? Azért az nem semmi hogy abból indulsz ki, hogy attól függően hogy ki támogat egy játékot, attól függővé kellene tenni hogy melyik kártyán megy jól, nem pedig a valós teljesítményük alapján. Igazi nvidia gondolkodás, gratulálok, elsajátítottad!

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#304) janos666 válasza MongolZ (#296) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én teljesen más eredményeket kapok ebben a Futuremark tesztben. Mármint nem csak abszolút értékben számszerűleg. A DX11-single érték nagyon hasonló nálam is, de a DX11-multi ennek nem hogy durván a duplája, hanem inkább a kétharmada, tehát egyenesen kevesebb (ami tényleg nagyon fura, ezért többször is lefuttattam már több Win10 TP és driver verzióval is és bár a számok és arányok is változtak, a DX11-multi még mindig jelentősen lassabbra jött ki a DX11-single mellett).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#305) SpongyaBob válasza Menthirist (#303) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Persze, és még csak véletlenül sem szándékos húzás, hogy pl. a Project Cars ennyire szarul fut radeonokon.. Igen, ennyire fos az AMD.. :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#306) MongolZ válasza Pekkk (#301) üzenetére


MongolZ
addikt

Ha igaz, akkor a jövőállóság szempontjából jó, viszont cserébe ha tényleg gyorsul, akkor már nem a TitanX-el kell versenyeznie.

(#299) RECSKA és (#300) KAMELOT: Elég szomorú, hogy az nV ilyen f*szul viselkedik. Ebben legalább korrekt az AMD.

(#307) mlinus: Jaja, a Crysis sem az nV miatt tesszallált 2x. Föld alatt. Kis naív.

[ Szerkesztve ]

(#307) mlinus válasza SpongyaBob (#305) üzenetére


mlinus
őstag

A fejlesztők azt mondták nem az nvidia támogatás miatt fut rosszul, y de gondolom hazudnak és egyébként is gyíkemberek

[ Szerkesztve ]

(#308) SpongyaBob válasza mlinus (#307) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Hát persze, majd beismerik :DDD

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#309) Laja333 válasza KAMELOT (#300) üzenetére


Laja333
őstag

Az lenne a normális, hogy minden kártyán jól fusson a játék. Ne az NV politikája legyen már az elvárt viselkedés...

(#310) nubreed válasza Menthirist (#303) üzenetére


nubreed
veterán

Most tetszik nem tetszik, ez azért az AMD jelenlegi helyzetében egy jó üzleti döntés lehetne, hiszen ezzel a saját malmára hajtaná picit a vizet. Az üzleti élet és a piac sokszor kegyetlen, nem szenteskedni kell, hanem ha muszáj bele állni a csatába és néha olyan üzleti döntéseket meghozni, amit lehet hogy utálunk a konkurenciában de ha profitot termel nekünk akkor miért ne. Az AMD sem szent, ők is csak pénzből élnek és most rengeteg pénzre lenne szükségük ahhoz, hogy kihúzza őket az évek óta tartó mélyrepülésből.
Szóval nyugodtan megléphetné az AMD hogy bizonyos játékok az ő cuccaikon szignifikánsan jobban futnak, itt lenne az ideje.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#311) h1mpi válasza Laja333 (#309) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez lenne a normális, de nem ez az érdekük. Tudod hányan vesznek csak 1-1 nagyobb cím miatt ahhoz passzoló VGA-t? Sokan sajnos... A fél EU a GTA5 miatt vett TitanX-et :U

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#312) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Arra kivancsi leszek ha leteszteli valaki a 15.200 driverrel mit mutat.

(#313) mlinus válasza h1mpi (#311) üzenetére


mlinus
őstag

várjunk csak - ez miért is baj?
amúgy egyáltalán nem újkeletű dolog, a crysisnak rengeteg vga eladást köszönhet az amd és az nvidia is.

(#314) Menthirist válasza h1mpi (#311) üzenetére


Menthirist
veterán

már bocs, de 75% elvileg a piacuk... átkozottul leszarom mi az érdekük. Most már igazán annak kellene a lényegnek lennie hogy mi a felhasználók érdeke. És nem gondolnám hogy a mesterséges teljesítménybefolyásolás, az Arkham Knight szintű játékok vagy a gameworks. . Nem csak az amd-k fele, hanem a régebbi nvidia-k fele is. Pontosan egyedül ez a hozzáállásuk az, ami miatt mostanában nem vettem nvidia kártyát, és amiért bosszankodom a jelenlegi helyzeten.

schawo: most már hirtelen eljutottunk a gyengéig? Eddig megvoltunk a gyengébbel, ami jogos, de most már egyenesen gyenge? Oké, akkor holnaptól már a világ legrosszabb teljesítményű kártyája lesz a Fury? :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#315) schawo válasza SpongyaBob (#308) üzenetére


schawo
titán

Tök jó. Kiad az amd egy gyenge ár-érték arányú kártyát, és ezért is az nv a hibás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#316) SpongyaBob válasza schawo (#315) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nem ezt mondtam. Ajánlom ismételt elolvasásra. :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#317) h1mpi válasza Menthirist (#314) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Semmi mást nem kellett volna csinálni az AMD-nek, mint 15%-al olcsóbban adni ezt a Furyt.

Nézd meg az LG TV-k árképzését. Pont annyival olcsóbbak, mint a "nagy" Samsung, hogy sokan azért a 10-15%-ért veszik meg. Szerintem ez itt is működhetett volna. Ha 195 000 Ft lenne egy FuryX, akkor szerintem 10x annyi ember venné. Ha piacot akarsz venni (és nem túl jó híred van az előző termékek után), akkor nem tudsz mást csinálni, mint kiadsz egy megfelelő terméket és jobb áron adod, mint a konkurencia és/vagy több garanciával. Ez évekig tartó folyamat. (pl. KIA, Hyundai autóknál maradva, akik évekig adták olcsóbban az autóikat 2-3X több garanciával. El is jutottak ma odáig, hogy szívesen veszik az emberek már Golf áron is)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#318) #16939776


#16939776
törölt tag

Nincs ezen mit szégyenli 290x is így kezdte a pályafutását, csak itt a Ref. hűtő valószínűsíthetően* elég lesz hozzá.
*Nem tudni mi történik a VRM-el ha 100%-on kihajtja valami a GPU-t.

A teszteket elnézve sikerült a micro-shuttert végre eliminálni, elég egyenletesnek tűník a render idő, még a support-on kellene valamit faragni, és versenyképes lehetne ez a termék.

(#319) tailor74 válasza h1mpi (#317) üzenetére


tailor74
őstag

+1. Pont ezt mondtam én is tegnap, hogy ha tudásban a 980 és a 980ti közé került, akkor árban is oda kellene, és semmi baj nem lenne... Ez a kártya 180-190k bruttó ár körül egy jó ajánlat lenne..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#320) schawo válasza tailor74 (#319) üzenetére


schawo
titán

Igen, olyan nincs, hogy rossz termék, csak olyan van, hogy rossz ár. Bár engem jó áron sem érdekelt volna, nem én vagyok a közönség, nálam 75-80ezernél van a lélektani határ. A Fury engem csak azért bosszant, mert miatta dobták az egész 300-as sorozatot, így csökkentve az én lehetőségeimet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#321) slloyd


slloyd
senior tag

Nàlam az Amd ott àsta el magàt mikor mèg Asus r9 290 dc2oc-èm volt.
Pl:Több jàtèkban olyan fps kilengèsek voltak,hogy mikor forgattam a karakter körül az egeret mondjuk a Shadows of Mordor ban nèha 14-20 fps difi volt ami rohattul zavart!
Egyszerűen nem tudtak normàlis drivert ìrni akkor sem ès szerintem a jövőben sem fognak tudni a fury-hoz :(
Ezt mindenki maga dönti el tàplàl -e az amd felè bizalmat....

(#322) Menthirist válasza h1mpi (#317) üzenetére


Menthirist
veterán

kérdés hogy tudják-e ilyen egyszerűen 10-15%-al olcsóbban adni ezt a kártyát már megjelenéstől. nem tudhatjuk milyen szerződések és előállítási költségek vannak a háttérben, különösen az első szériánál, ami akár befolyásolhatja a levegős fury x-ek megjelenését is. Nem kétlem hogy olcsóbbak lesznek, akár rövidebb idő múlva mint várjuk, de a megjelenési ár nem gondolnám hogy a bejelentés előtti nap lett lefixálva. Ezért is vagyok amellett, hogy kivárok, veszek most inkább procit és alaplapot, aztán majd szeptember-október magasságában megnézzük változott-e az árképzés/tuning/driver.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#323) nubreed válasza schawo (#320) üzenetére


nubreed
veterán

Bocs az offért, de másik topicban már beszéltünk erről, végül is beruházol egy r9 380 -asra? :) Aszem MSI -nél mintha lenne 4GB -os változat.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#324) kenwood válasza h1mpi (#317) üzenetére


kenwood
veterán

Jogos! a Ceed 3.45 , es a golf 5.3 millios alapara majdnem ugyanaz :DDD

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#325) h1mpi válasza Menthirist (#322) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem mondtam, hogy egyszerű, de mivel én is vállalkozó vagyok és ha egy termékem nem piacképes leviszem az árát egy kicsit. Ha olyan termékem van, ami a piacon egyedüli, akkor nem viszem le az árát. Az AMD választhatott vagy csinál egy 980Ti verő VGA-t és adja 250K-ért vagy ha nem, akkor adja 190K-ért. De az, hogy sok esetben még el se éri a szintet, de ugyanannyiba kerül az nonszensz. És az is fontos dolog, hogy szerintem többen nem örülnek ennek a játék víznek rajta, mint ahányan igen.

(#324) kenwood: én nem listaárról beszélek, hanem amennyiért céges flottakedvezménnyel elvihető. A lsitaár az semmire nem jó manapság. Eleve az egyik árlistán már egy akciós ár van a másikon listaár ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#326) #85552128 válasza h1mpi (#325) üzenetére


#85552128
törölt tag

A víznek én sem örülök, de látva a 100+ °C-os VRM-et marhára nem látom értelmét.
Alapfeszen 8%-ot húztak rajta, ha emelnek a feszültségen, ez a VRM 100% terhelés mellett leolvad a PCB-ről...
Az egész "overclockers dream" koncepció értelmét veszti az elbaltázott VRM hűtés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#327) tailor74 válasza schawo (#320) üzenetére


tailor74
őstag

Most én sem leszek célközönség szerintem, erre jó adaggal rátett a batman sztori, és sorolhatnánk még a sok másik "csodálatosan" optimalizált konzol portot is.
Gyakorlatilag ott tartunk, hogy 200+ k-s kártyák esetén is vannak úgymond fatális bakik, de még ezek sem képesek a fent említett alkotásokat megfelelően futtatni... Pedig a fix 60 fps nem olyan nagy kérés fhd-ban szerintem...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#328) rocket válasza Menthirist (#322) üzenetére


rocket
nagyúr

650 helyett 600$ lett az msrp megjelenesre.
Oc.uk-en irta a tulaj , 550 font lesz naluk a kartya pre-order (ez a masodik szallitmanytol ervenyes) es 100font premiummal fogja arulni az elso szallitmanyt (kevesebb mint 100 darab), ez igy is lett utobbinal, pre-order meg - 40font lett.

Muszaj volt az amd az utolso pillanatban arat korrigalni, egyarban a 980ti-vel nulla eselye van, es 50$-al olcsobban se sok.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#329) Menthirist válasza h1mpi (#325) üzenetére


Menthirist
veterán

csak ugye amíg te mondjuk a saját cuccaiddal foglalatoskodsz, egy nvidia vagy amd méretű cégnek a partnerekkel is foglalkoznia kell... Lehet hogy feléjük voltak olyan szerződések már, hogy xy összeg alá nem kerül z időn belül az ára. Ha az eredeti hírek igazak voltak a magas árról, akkor ugye valószínűleg a Ti miatt kellett ilyen olcsón adniuk így is, aminek a partnerek biztos nem tapsikoltak. Lehet ilyen kompromisszumot tudtak csak kialkudni, mert a partnerek nem akartak már belemenni abba, hogy egy eredetileg 900 dollárnak tervezett kártyát 550-ért adjanak. Lehet hogy 650 alá már végképp nem akartak menni. Persze ez csak spekuláció, de nem tartom elképzelhetetlennek. Illetve a lényege az a mondandómnak, hogy ilyen méretekben nem feltétlen úgy megy, hogy beböffenti a cég hogy oké, akkor 650 helyett 600-ért vagy 550-ért adom a cuccom.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#330) schawo válasza nubreed (#323) üzenetére


schawo
titán

A 285 is ezer sebből vérzett, a 380 meg ugyanaz, csak az esetlegesen több ram miatt még nagyobb fogyasztással. Nem akarok 25ezerért tápot is cserélni, akkor inkább vennék egy 970-et, az beéri a mostani tápommal is. Maradok a négygigás 960-nál.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#331) KAMELOT válasza Menthirist (#303) üzenetére


KAMELOT
titán

Én nem azt mondtam. Csak arra reagáltam, hogy AMD-s játékok is jobban futnak NV-s kártyákon. AMD prezentálta mindig, hogy támogatott játék jobban fut aztán semmi! Ahogy egyik kolléga itt írta. Ha mind a két kártya azonos teljesítményű akkor kicsi eltéréssel, de ugyan úgy kéne futnia a játéknak, független attól, hogy melyik gyártó által támogatott! Kártyáim az elmúlt évek során csak hogy lásd enm vagyok egyik oldal fanatikusa sem! 4670 4770 4870 4890 5670 7770 7970 980 680 :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#332) Jack@l válasza Menthirist (#329) üzenetére


Jack@l
veterán

Hagyjuk már a meséket, mikor fele annyiba se kerül egy kártya legyártása-csomagolása-szállítása, mint amennyiért általában árulják. Ezek mind nagy kamu szövegek, ha ennyiből nem gyártja le, akkor nem kell folytatni...
Ha nem éri el a sebesség szintet, megteheti hogy ugyanabnnyiért árulja. Végülis láttunk már kereskedőt rohadt dinnyével az út szélén.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#333) h1mpi válasza Menthirist (#329) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igazad van, de ezt nem a partnereken kell leverni (nekik tartani kell az eredeti árrést), hanem saját maguknak kell kisebb nyereséggel újra felépíteni a brandet, ami évek alatt megtépázódott. Autós témánál maradva a Renaultnak 6-7 évébe telt visszajönni a "gagyi" jelzőről 2004-2006-tól egy elfogadott márka imagehez 2012-re kb.. Ez alatt tudod mennyi profitot "vesztettek"? Elég sokat.. Ezt ott is a termék minőségének javulásával és az eladási ár csökkentésével érték el, nincs itt semmi csoda

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#334) Menthirist válasza KAMELOT (#331) üzenetére


Menthirist
veterán

"Csak arra reagáltam, hogy AMD-s játékok is jobban futnak NV-s kártyákon."
Ez ugye úgy megy, hogy a normális játékok a kártya erősorrendjének megfelelően kellene, illene hogy fusson. Tehát az hogy amd partner, még nem kellene azt jelentenie hogy amd-n fusson a legjobban, hanem hogy jól fusson amd-n. Aztán meg vannak az nvidia által támogatott játékok, amik szándékosan vagy sem, de túlnyomó részben NEM ennek az erősorrendnek megfelelően futnak. Mondjuk úgy soha. Néha távolról sem. Ez pedig csak a vakoknak nem tűnik fel. Vagy az szerinted talán véletlen hogy előre lehet borítékolni hogy egy nvidia szponzorálású játék szarul fog futni radeonokon, legalábbis eleinte mindenképp? Míg a Gaming Evolved játékok (legalábbis amik az eszembe jutnak) jól futnak mindkét oldal kártyáin, és ez is borítékolható előre?

Jack@l: itt még mindig nem a legyártási költségekről van szó. Százmillió dologra megy el a gyártási költség és az msrp közötti terület. A partnerek felé tett szerződéses ígéretekről van szó a profit szinttől, árról, stb.

h1mpi: csak kérdés hogy mennyi profitveszteséget tud még az amd benyelni. már így sem állnak jól anyagilag.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#335) rocket válasza h1mpi (#333) üzenetére


rocket
nagyúr

Renault egesz mas eset.
AMD-nel nem, hogy profit nincs, de oriasi veszteseg van folymatosan, es ami a legnagyobb problema, hogy az elmult 3 negyedevben drasztikusan esett s bevetel, legutobb epphogy sikerult 1milliard dollar felett maradni, ami egy akkora cegnek mint az AMD nagyon keves.

Nem veletlen , hogy elkezdtek gondolkodni, hogy feldaraboljak a ceget, nincs mit mar penzze tenni, es nincs olyan termekuk piacon ami segithetne jelentos javulast hozni.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#336) schawo válasza Menthirist (#329) üzenetére


schawo
titán

A HBM, az interposer, a refhűtés, és a zsebnyák miatt a partnerekre szinte csak a tápellátás maradt, szemben a korábbi (512 bit miatt) irtó bonyolult, sokrétegű nyákkal, sok rammal, ramhűtéssel. Igazából a partnereknek logikusan pofabe a lenne a nevük.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#337) MongolZ válasza #85552128 (#326) üzenetére


MongolZ
addikt

Linkeld már be légyszíves ezt a 100 fokos VRM-et, már marhára kíváncsi vagyok. Mindenki úgy beszél róla, mintha tény lenne, de még sehol nem láttam. Már csak azért is érdekel, mert elvileg a VRM-et is hűtik a rézcsövek.

(#338) #85552128 válasza MongolZ (#337) üzenetére


#85552128
törölt tag

(#339) velizare válasza ÁdiBá (#290) üzenetére


velizare
nagyúr

a 4GB ram a hbm aktuális reviziójának technológiai korlátja. hbm2vel lehet majd több.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#340) matteo_szg válasza #85552128 (#338) üzenetére


matteo_szg
őstag

Itt nincs rajta a backplate. Jól látom?

jupiiii

(#341) schawo válasza rocket (#335) üzenetére


schawo
titán

Ezt a kártyát legyártani alkatrész szinten fillérek. Csak az amd által kínált egybeminden gpu és a hűtés kerül pénzbe. Ha ekkora szarban vannak, csak azzal magyarázható ez az árképzés, hogy a kihozatal rémes lehet, ennyiért úgyis el tudják adni az összes legyártható kártyát. De akkor nem értem a 300-as sorozat árazását. Azok ezeréve, rakásszámra fo..tt gpuk, hatalmas árvágási potenciállal, hiszen még a fejlesztéssel sem kéne törődni, akkora piacot haraphatnának vele, amekkorát akarnak. Ehhez képest azt is idióta áron kínálják. Innen a karosszékből nézve csupa idióta vezeti az amd-t a szakadék felé teli gázzal (a bulldozer óta kétlábbal állnak a gázon).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#342) Jack@l válasza MongolZ (#337) üzenetére


Jack@l
veterán

Mondjuk lehet egy gagyi cső(ami ki tudja hogy van felfogatva és milyen messze került a felülettől) + a gpu-ról kiáramló meleg víz nem túl jó hatásfokkal vezeti el a hőt.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#343) #85552128 válasza matteo_szg (#340) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nincs, azzal még annyit sem szellőzik mint így, ha meg még a gépház oldalát is rázárod... :B

[ Szerkesztve ]

(#344) Colos1 válasza schawo (#336) üzenetére


Colos1
őstag

"szemben a korábbi (512 bit miatt) irtó bonyolult, sokrétegű nyákkal"
Ez az nVidia crossbar vezérlőjére igaz, az AMD HUB -vezérelt megoldása sokkal egyszerűbb. A crossbar -nál kell minden RAM modult mind a 4 db, Ti esetében pedig mind a 6 db memóriavezérlővel keresztbe-kasul összedrótozni.

De régen olvasgattam ebben a témában, ha már nem így van, akkor kérnék egy update -t :)

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#345) MongolZ válasza #85552128 (#338) üzenetére


MongolZ
addikt

Backplate? Használ az valamit?

(#341) schawo: Ja, mert a mérnökök, szállítók, összes szellemi dolgozó ingyen dolgozik, aha. Nem csak alkatrész költség van ám...

(#346) Raysen623: Háááááát.... vagy nem. Hogy méred le vele együtt? Ezzel az eszközzel biztos nem. De vannak fasza mérők, csak bele kellene túrni a fiókba, egyből megtalálnák azt, amivel ~20 évvel ezelőtt mértek.

[ Szerkesztve ]

(#346) Raysen623 válasza #85552128 (#343) üzenetére


Raysen623
addikt

Arra még nem gondoltál, hogy a hátlapnak igen komoly szerepe lehet a hűtésben? Mérjék le hátlappal is és akkor kaptak volna egy valamire való eredményt. Ezt a poént bármilyen eszközzel el lehet játszani ami melegszik...

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#347) #85552128 válasza Raysen623 (#346) üzenetére


#85552128
törölt tag

Milyen "komoly szerepe" van a VRM a hűtésben ? A VRM fűti be a PCB területet mert nem kellően hatékony a hőelvezetése, a hátlappal a PCB-re melegedése valamennyire kiegyenlítődik egészen addig amíg az is be nem melegszik és szépen fűtik egymást, mert a PCB a hátlappal még annyit sem szellőzik... Épphogy melegebb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#348) lowzor válasza Raysen623 (#346) üzenetére


lowzor
veterán

Inkább csak hátráltatja ebben a formában. Lehet hogy ha rá van téve, még melegebb.

[ Szerkesztve ]

(#349) Zeratul válasza slloyd (#219) üzenetére


Zeratul
addikt

A gémör aligha vesz 200K körüli kártyát, azt max véspitikék teszik. :DDD

(#350) Bici válasza #85552128 (#347) üzenetére


Bici
félisten

Nem lehet, hogy a hátlap egyik csavarja pont a meleg részen van, és ha fémből van a hátlap, akkor elvezeti a hő egy részét?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.