Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

akkor csak sikerült hasznos dologra befogni ezt a Compaq szörnyeteget :C :R

[ Szerkesztve ]

(#2) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Köszi!
---
Otthonra egyszerűbb egy Ubuntu Server, telepítéskor már ki lehet jelölni az itt felsorolt dolgok nagy részét, kevesebb munka van vele.
Grafikus felület meg kicsit furcsa egy serveren. :DDD

(#3) pschio


pschio
őstag

omg. :Y mennyi eszik ez a monstrum?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#4) c41r0^


c41r0^
őstag

átfutás közben akadtam errea képzavarra:

"Hiszen ez állandó üzem és kellemetlen érzés lesz megpillantani az első hónap számláját, ha a legújabb hiperszuper 1000 wattos gamer tápegységet pakoljuk bele."

Mi köze van a táp által max. leadható teljesítményének ahhoz, hogy a gép mennyit fogyaszt? Úgy írod, mintha az 1000W-os táp miatt egy adott gép több energiát fogyaszt, mint egy pl. 300W-os táppal. Pont, hogy a nagyobb/újabb/gamer tápoknak jobb a hatásfoka. Egy ilyen home-made szerverbe (full integrált minden) egy minimum 80-85%-os hatásfokú, jó minőségű, 250-300W-os táp kell, ennyit kellett volna írni a cikkbe.

(#5) dabadab válasza c41r0^ (#4) üzenetére


dabadab
titán

Igazabol az szokott az osszefugges lenni, hogy minel kisebb a tap kihasznaltsaga, annal kisebb hatasfokon uzemel (erdemes megnezni, hogy mennyit eszek egy ionos gep pl. vmi jobb 400W tajeki tappal meg a hozzaadott 90 wattossal), igy aztan (azonos minosegu tapot es azonos kimeno teljesitmenyt feltetelezve) minel nagyobb a tap teljesitmenye, annal tobb lesz a vesztesege - bar van egy olyan erzesem, hogy a szerzo nem erre gondolt :)

DRM is theft

(#6) c41r0^ válasza dabadab (#5) üzenetére


c41r0^
őstag

ez így rendben van és persze igaz is, de nekem is "van egy olyan erzesem, hogy a szerzo nem erre gondolt" :)

(#7) .mf


.mf
veterán

Kösz a leírást, ha mégis arra vetemednék, hogy sima belső hálózatos samba-s megosztás helyett kívülről is elérhetővé tegyem, nagyon jól fog jönni. (Bár lehet annál lustább vagyok :DDD)

A gép brutális :Y Mennyit fogyaszt egy ilyen monstrum? Nem lett volna olcsóbb, egyszerűbb, hely- és energia-takarékosabb, valamint halkabb egy kétmagos-Atomos gépet befogni erre a célra? Sztem az Atomos gép árát pár hónap alatt behozná a villanyszámla-megtakarításon...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) atike


atike
nagyúr

Jó kis írás... Anno sokat agyaltam, hogy saját Linux szerver kerüljön haza vagy csak egy normálisabbnak nevezhető hálózati adattároló... Utóbbi lett - amúgy minden ok vele - de most ezt olvasva megint kedvet kaptam egy szerver összerakásához... :)

(#9) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Uff, otthonra egy ilyen vas, nem semmi :D Gratula hozzá :)

@bacsis : Nem tuningoltál még ilyet? :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) #13260800


#13260800
törölt tag

Háát én összeraktam egy atomos gépet. Egy elég pofás ITX házzal volt az egész 30 rongy (még szoftveres raid is van). Ezzel a "samot téglával" vagy "kutya óllal" szerintem kár volt bajlódni. Nem nyújt ez annyival többet egy Otthoni felhasználónak de legalább zabálja az áramot.

(#11) The DJ


The DJ
addikt

bacsis: Igen, megérte lecsapni rá, hangos, nehéz és fogyaszt is, de mégis az enyém. Írtam róla bejegyzést is, amikor megérkezett: [link]

Athlon64+: Debian telepítésekor is lehet pipálgatni a kockákat, hogy milyen célokra akarod használni és ettől függően telepíti a csomagokat. De jobban szeretem és hasznosabb is, ha saját magam válogathatom össze a programokat, amiket használok. Például anno Etch esetében, ha kipiáltam azt, hogy adatbázis szerverként szeretném használni, akkor felrakott nekem egy Postgresql-t, de személy szerint MySQL-re lett volna szükségem. A grafikus felületet én sem használom, de kezdőknek jól jöhet az elején. Később vagy terembe helyezés után viszont elveszti a jelentőségét és csak az erőforrásokat zabálja. Egyébként meg bármikor nyomhatsz egy /ec/init.d/gdm stop-ot :)

c41r0^: Teljesen jogos a felvetés, nem a legjobban fejeztem ki magam a dologgal kapcsolatban. Azt akartam sugallni, hogy nem az a lényeg, hogy minél nagyobb tápegységet pakoljunk a gépünkbe, nem lesz ettől sem stabilabb, sem jobb. Gondolok itt például a Hipro vagy LC Power féle "ezerwattos" csodákra. Logikus, hogy a fogyasztás mértékében kell tápot választanunk és érdemes egy jobb hatásfokúra beruházni. Azt hiszem kicsit át is fogalmazom ezt a részt, mert félreérthető.

pschio, .mf: Még nem mértem fogyasztást, de nem is működik egyfolytában 0-24-ig. Pár dolog még beállításra vár. Egyébként annyiért, amennyiért hozzá sikerült jutnom úgy gondolom ajándék volt és nem azért vettem, mert fel akartam vágni vele :) Volt már kisebb fogyasztású, kisebb hanggal rendelkező saját magam által összerakott home szerverem, de ez HP, ez gyári, ez redundáns, ez Xeon, ez SCSI, ez egy életérzés :) Az is lehet, hogy terembe kerül majd. Kicsit olyan mint a kettes golf gti...öreg, semmi extra nincs benne, a kormány elforgatásához izomerő kell, de ha egyszer beülsz és odalépsz a gázpedálra rögtön megszereted. Mondani se kell, hogy golfom van :D

MOD: Ejj, több reakció érkezik a magára a gépre, mint a cikk lényegi részére :D

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#12) Jester01


Jester01
veterán

Én nemrég cseréltem le a compaq deskpro sff p3-600 "szerveremet" egy 45W-os AMD 605e rendszerre ... kell az erő :K Ez olyan jól sikerült, hogy desktopnak is használható és mégsem lesz milliós villanyszámla.

Kicsit más szoftverek vannak rajta az íráshoz képest. Természetesen legelső funkciója a tűzfal (iptables). Multimédiás képességeit a régi klasszikus miro pctv pro illetve a skystar2 műholdvevő kártya adja, ezeket vlc, vdr, xine és mplayer segítségével aknázom ki. Például a ház körül a wifin keresztül lehet laptopon digitális tvt nézni, az interneten keresztül pedig valós idejű divx konverzió biztosítja a csökkentett sávszélességű képfolyamot.

Átmenetileg szünetel ugyan, de a lakásban több ponton elhelyezett hőmérők adatait célhardver közbeiktatásával egy kis saját script prezentálta mobiltelefonról is elérhető webes felületre. Hasonlóan a kazánt is lehetett távolról ki-be kapcsolni.

IRC eléréshez nemrég telepítettem a znc bouncert, ezzel több kliensről is kényelmesen használhatom ugyanazokat az accountokat. Természetesen a beszélgetéseket naplózza is.

A csatlakoztatott olcsó minolta nyomtatónak hála, a gép egyszerű print serverként is működik. Ezt nem túl gyakran használom ki, ezért igencsak fapados.

Mivelhogy szerverről van ugye szó, a szünetmentes tápegység ajánlott. Nekem egy Infosec egység van, ami usb-n keresztül menedzselhető. Ezt a feladatot a nut szoftver végzi.

Jester

(#13) Sonky válasza The DJ (#11) üzenetére


Sonky
aktív tag

De jó áron vetted :O

Egy legenda vagyok.

(#14) The DJ válasza Jester01 (#12) üzenetére


The DJ
addikt

Na igen, az én leírásom valóban kicsit más irányba megy el, de ez köszönhető annak is, hogy én a szervereket főképp komolyabb célokra használom, mármint céges szinten is. Azonban azok a dolgok, amiket írtál szintén hasznosak és gyakorlatiasak az otthoni felhasználást tekintve, bár nekem például egyáltalán nincs szükségem műholdvevő kártyára, hiszen TV-t sem nézek. Szóval jó dolog a szerver, de teljesen user specifikus, hogy kinek mire van szüksége. Lehetne írni még ezer meg egy programot, alkalmazást, útmutatót, de ez nekünk csak jó, mert egy újabb bizonyíték arra, hogy a Linux, mint operációs rendszer mennyire rugalmas és testre szabható. :)

"Átmenetileg szünetel ugyan, de a lakásban több ponton elhelyezett hőmérők adatait célhardver közbeiktatásával egy kis saját script prezentálta mobiltelefonról is elérhető webes felületre. Hasonlóan a kazánt is lehetett távolról ki-be kapcsolni."

Na ez a valami, ilyesmit szívesen állítanék hadrendbe én is :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#15) Vladi


Vladi
nagyúr

Kiváló. Mindjárt nekiveselkedek. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16) boost


boost
addikt

Az nem lehetséges alternatíva, hogy bérelsz egy virtuális szervert?

Nincs zaj, nincs áramszámla.

(#17) negyedes válasza boost (#16) üzenetére


negyedes
addikt

De azzal nem jatszhatsz kedvedre. :P

A cikkehez: Nagyon jo. :R Sajnalom, hogy nincs egy normalis gepem hasznalaton kivul mert egybol nekiesnek csinalni. :D

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#18) Vladi


Vladi
nagyúr

Elég jól összeszedted a dolgot, jó kis bemelegítő írás. :K
Hóm szervernek én inkább egy összerakott gépre szavazok fogyasztás és zaj miatt.
Persze ha egy ilyenre rátehetném a mocskos mancsomat én is égnék a vágytól,
hogy entörspájz linuxot tehessek rá. :C

Mondjuk szerintem az 1-2 giga ram azért túlzás. 512 indulásnak bőben elég.

(#16) szgergely:

Van viszont bérleti díj. A villanyszámlám meg nekem 4 géppel, egy ebből szerver 3500. Szóval nem vészes az kellően takarékos konfiggal. Jah és nincs akkor kocka móka sem. :D

(#17) negyedes:

Adjak egy öl p3-as kacatot? 2 szerver is kijön belőle annyi van. :))

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) ViZion


ViZion
félisten

Jó írás, egy dologgal nem értek egyet: ha tehetjük vegyünk servert, mégpedig új, gyárit.
Aki kezdő, és servert szeretne annak inkább NAS-t érdemes venni, percek alatt kész van szinte minden, fele annyi bonyodalommal jár...
Persze ki-mit szeretne, az igények eltérőek, ahogy az árak is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) negyedes válasza Vladi (#18) üzenetére


negyedes
addikt

Nekem p1-2 bol van vagy 4 db otthon ;] , de egy 400 mhz celeronnal meg 128 mb rammal nem sokat lehet kezdeni.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#21) iMaverick válasza negyedes (#20) üzenetére


iMaverick
addikt

Ha nem futattsz rajta grafikus felületet, akkor hogy a pitlikbe nem lenne elég? Én is üzemeltettem kísérleti jelleggel egy OpenSuse-t a köv. konfigon: P2 Cerka 400MHz, 64MB ram (!), 120GB HDD... Igaz, hogy csak file-server-nek használtuk, de azt vitte is! A Webmin-nel meg gyönyönyűen lehett távvezérelni.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#22) Kantorpe válasza The DJ (#11) üzenetére


Kantorpe
tag

Hasonlo "eleterzesbol" van 3 az asztalom alatt. Anno 1 forintert kaptunk egy kamionra valot belolle.
Teljesen jok, de ilyet hasznalni, otthon, az mar perverzio.
Ezekben 3 darab tap van 580W darabja, es egy felszallo boeing elszegyelne magat a teljes fordulata melett.
Nameg ha upgraderol lenne szo, az platina arban van, jobban megeri kidobni...

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#23) The DJ


The DJ
addikt

szgergely: A virtuális szerver sem való mindenkinek. Volt már dolgom azokkal is, sőt nem egyszer kerestek meg olyan ügyben virtuális szervert bérlők, hogy mit tegyenek, mert elfogyott a kiosztott memória és egy egyszerű ./configure-t nem tudnak lefuttatni. Vannak olcsón, de azok eléggé korlátozottak is. Ha pedig normális sebességet/tárhelyet/memóriát akarsz, akkor árban meg már ott vagy, mintha egy otthoni gépet üzemeltetnél.

Vladi: Köszi :) 512 mega rammal is el lehet indulni persze, nekem viszont kevés lenne. Ez a kis írás főként azért született, mert dokumentálni akartam a rendszerem életre keltésének a lépéseit és így később nekem is megmarad :) Az tény, hogy minden Linux szervert üzemeltető megírhatná a sajátját és az alap dolgokon kívül nem sok hasonlóság lenne köztük :D

ViZion: A NAS-t nem említettem valóban, de a felvetésed jogos, az is elegendő lehet, ha nincsenek nagyon extrém igényeink.

Kantorpe: Az enyémben, "csak" 2 darab 450-es táp van, de az egyik csak opcionális, elszaladgál nélküle is. Az viszont igaz, hogy a legtöbb upgrade az ilyen szerverekhez elég drága, bár ebbe drágább a beépítő keret, mint a belevaló SCSI vinyó. :)

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#24) daninet


daninet
veterán

Nem vagyok otthon szerver ügyben, de feléleszthető/kikapcsolható interneten keresztül? Ha pl elutazom 1 hónapra, otthon nincs senki, és tudom, hogy 20 nap múlva kelleni fog, megoldható, hogy valami paranccsal távolról bekapcsolom, majd a munkám végeztével ki?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#25) frescho válasza negyedes (#20) üzenetére


frescho
addikt

P1-bol is siman lehet barkacsolni otthonra szervert. Egy VIA 600 siman ki tud szolgalni samba/val egy 100-as halot, marpedig egy PII 300 nem lassabb a C3-nal.

https://frescho.hu

(#26) The DJ válasza daninet (#24) üzenetére


The DJ
addikt

Kikapcsolni minden berhelés nélkül ki lehet távolról, a bekapcsolás már egyedileg összerakott szerver esetében trükkösebb, de a wake on lan és a linux kulcsszavak kombinációjával kellene a google-t zaklatni az ügyben, ha nem tévedek :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#27) eziskamu


eziskamu
addikt

Az én routerem WebAdmin felületéről lehet kezdeményezni WOL-t, ezen felül már csak a szerver gépnek kell támogatnia, gondolom BIOS-ból, de sose csináltm ilyet (WRT54GL a router és Tomato firmware)
Persze ha egy az egyben el akarjuk dobni/ki akarjuk váltani a régi routert, akkor passz.

[ Szerkesztve ]

(#28) daninet válasza The DJ (#26) üzenetére


daninet
veterán

csak kíváncsi voltam kivitelezhető-e (bár nem kételkedtem igazából).. emlékeztem valamire, régen játszottunk egy kártyával aminek volt valami ilyen funkciója, de nem volt tiszta. :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#29) The DJ válasza eziskamu (#27) üzenetére


The DJ
addikt

Olvasnivaló a témában: [link]

Ez mondjuk Windowsra vonatkozik, de az írás első fele globálisan értendő mindenkire, aki WOL-t akar használni.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#30) devast


devast
addikt

Nekem Proliant ML530-am van ,de egyszerűen otthoni környezetben nem lehet/érdemes használni... :( A porszívó hangja az semmi a ventillátorok hangjához képest, és túl sok áramot fogyaszt. Szóval reálisabb vanalmi atom-os alap cuccot beszerezni ~20k körül, hozzá 1-2 dolgot azt kész. Mondjuk abba nem lesz hardveres scsi raid5 az is tuti :DDD

(#31) lapa


lapa
veterán

nem tudom volt-e téma, de érdemes azért gyors fejszámolást csinálni a fogyasztásról is. egy 100w-ot fogyasztó gép napi 2,4kWh, vagyis 40 hufos villannyal számolva évi 35000 forint.

meg ha komoly a gép, akkor apt-get install ltsp és van hálóról bútolható terminálkliensünk szinte bármilyen gépből. szinte, mert pl a thinkpad T21 noti nem indul el róla. minden más igen és elég király.

meg van NX, ami távolról is sokkal jobb, mint a VNC. jaigen, kliensnek ultraVNC jött be nálam ubuntuhoz.

[ Szerkesztve ]

(#32) iSonic


iSonic
addikt

Nagyon jó írás köszi ;)

(#33) OTIS_


OTIS_
tag

Nagyon jó és hasznos cikk, gratulálok! :)

(#34) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Én is most üzemeltem be egy FTP szervert, csomagtárolónak tökéletes. Egy egyszerű desktop Ubuntu Lucid az MSI Wind U100-as netbookon, megteszi. Először a vsftpd-vel csináltam, az mégiscsak egy elég biztonságos cucc, de aztán átálltam én is a proftpdre, annak van grafikus felülete is, aztán mégiscsak könnyebben konfigurálható. Én is a DynDNS-t használom, vele és a routerrel tényleg nagyon egyszerű a dinamikus IP címet átkonvertálni egy amúgy is emészthetőbb karakterekből álló címmé.
Rengeteg hasznos dolgot össze lehet hozni így házilag, csak nem árt, ha az embernek van hozzá egy jó nagy sávszélességű internet kapcsolata. :)

<-ƘƘ->

(#35) domi007


domi007
őstag

Aaaah, nekem is volt uvolto Compaq serverem, Proliant 5500-as dual PII-vel, dupla tappal es 4 ventilatorral...hat annak a hangjat messze foldorol csodaltak az emberek :DD :DD
Jah, es a sulya termeszetesen kellemes 50 kilo korul alakult (csak a tapok egyutt voltak vagy 15 kilosak :DDD :DDD

Gratula a cumohoz,
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#36) The DJ válasza domi007 (#35) üzenetére


The DJ
addikt

Ebben meg 8 hot plug redundáns hűtő van, szóval gondolhatod :DDD

Természetesen ez is 40 kiló fölött van, egy élmény volt felcipelni a harmadikra :D

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#37) Taky


Taky
senior tag

Az 1. ábrán egy öreg Nokia 6630 van! :)
Nálam még mindig egy ilyen teló van használatban! :))

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#38) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Autodidakta módon felélesztettem egy debian lenny-t még régebben (voltak olyan egyszerű problémák, amivel napokig elszuttyogtam, mire szanaszét olvastam magam a megoldásért), viszont iptables kifogott rajtam.

A cél egyszerű. Teljes egészében kiváltani egy routert, természetesen annak minden szolgáltatásával! Van ebben vkinek tapasztalata - két hálókari +switch? Ezen kívül már menetkész lett volna (rtorrent, samba, meg már nem emlékszem még mi...)

Nincs esetleg vmi script, ami "összeollózza" nekem a kívánt dolgokat iptables alá? Úgy mint egy router webes felülete: ezt bekapcsolom, azt hozzáadom, amaz nem kell, stb. Mert így kezdőként "iptables advanced level" megakadt a torkomon... Jah meg annó nem találtam UPnP-t, meg QoS támogatást iptables alá. Ha már szerver, akkor tényleg váltsa le a routert...
Routerben kevés a ram, nem bírja a masszív torrentezést.

Köszi!

(#39) The DJ válasza Teasüti (#38) üzenetére


The DJ
addikt

Az iptables konfigurálása talán könnyebb lehet Webminen keresztül, mert ott nem parancsokkal kell szöszölni, hanem csak kattintgatsz és létrehozod a szabályokat.

Egyébként adós vagyok még egy iptables cikkel, lehet nekiveselkedem majd, ha sikerült befejeznem az aktuális munkáimat.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#40) turbuczn


turbuczn
tag

Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha a routeren keresztül kapcsoljuk a szervert a netre, akkor máshonnan, interneten keresztül IP-cím segítségével hogyan kapcsolódok a szerveremhez? Mert ugyabár a routeren belül újra van osztva az IP, de távolról csak a router IP-jén keresztül tudok csatlakozni.

(#41) The DJ válasza turbuczn (#40) üzenetére


The DJ
addikt

Nem olyan bonyolult a dolog, mint amilyennek elsőre tűnik. A router minden hozzá csatlakozott gépnek automatikusan kioszt egy belső IP címet, ami 192.168.1.x szokott lenni általában, de ez router függő. Ezeket az IP címeket értelemszerűen kívülről nem éri el senki, csak te tudod a saját kis belső hálózatodon használni. A külső IP címed viszont teljesen független ezektől, tehát nincs minden gépnek külső címe. Ezt a problémát a router az úgynevezett Virtual Serverekkel (másnéven PortForward) hidalja át, ami annyit tesz, hogy a konfigurációs felületén megadod az internetre kiengedni kívánt géped belső IP címét és a szolgáltatás portját, amit a net felől is el kívánsz érni. Mondjuk ha azt szeretnéd, hogy a weboldalad is elérjék kívülről, akkor a 80-as portot kell hozzárendelned azon géped belső IP címéhez, amin éppen fut.

Remélem sikerült nagyjából érthetően elmagyaráznom.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#42) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Jó kis írás!

Jó lenne ha kedvet kapnál annak a levelező szerver létrehozásának a megírására.
Már megígérted úgyhogy nem táncolhatsz vissza! :D

Romani ite domum.

(#43) turbuczn válasza The DJ (#41) üzenetére


turbuczn
tag

Igen, köszönöm, de akkor a routeren belül még fix IP-t kell kiosztani a gépeknek is a MAC címük alapján! :)

De ha jól értelmezem, akkor távolról a VNC-nek a router IP-jét kell megadnom, és a router közvetít! Ugye?

[ Szerkesztve ]

(#44) The DJ válasza turbuczn (#43) üzenetére


The DJ
addikt

Igen, teljesen igazad van, ezt kifelejtettem az előbb. Ebben az esetben mindenképpen a gépekhez kell rendelni az IP címeket. Nálam ez "Address Reservation" címen szerepel a routerben és még a folyamat legelején meg is tettem :)

MOD: Nem...hiába adod meg kívülről a router vagy a belső IP-k bármelyikét. Bár lehet csak én értelmezem rosszul a mondandódat, mert attól függ mit értesz a router IP-je alatt. Mindig azt az IP címet kell megadnod a hálózatodon kívül, amit az internet szolgáltatód számodra kioszt. Ha ki van engedve a routeren a VNC szükséges portja, akkor a külső IP és ennek segítségével csatlakozni tudsz ahhoz a képhez, amin fut.

ZCoyote: Addig mondogassátok majd, amíg rá nem veszem magam és el nem készül az a cikk is :D Egyébként azért is soroltam fel azokat a lehetőségeket is, mert már akkor körvonalazódott a fejemben, hogy mi kerüljön a folytatásba, szóval meg fog születni ez is, biztos vagyok benne :K

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#45) ZCoyote válasza The DJ (#44) üzenetére


ZCoyote
őstag

Akarjukakarjukakarjukkérjükkérjükkérjük..
Ha kell napi egy-két-néhány priviben is folytatom :DDD

Előre is köszi! :R

Romani ite domum.

(#46) angila


angila
csendes tag

sziasztok!

kerdesem nagyon of topic megis szamomra most letfontossagu, aki infot tanul kerem segitsen!

kerlek segitsetek!
en angliaban jarok egyetemre, a szak megnevezese: Software Engineering (BSc kepzes)
azt tapasztaltam sajnos, hogy azonkivul hogy keves oraszam/ tantargy van (kb. 15 ora hetente, 4 tantargy per felev)
keves matek van es sztem ami van az se az igazi. tehat arra kernelek titeket, hogy felsorolnam a targyakat leirasukkal, sajna csak angolul tudom
mert kb felenek nem talaltam a magyar megfelelojet es legyszi mondjatok meg mit gondoltok. Keves, gyenge, felesleges? most fejezem be
az elso evet es ha nem erdemes nem akarok elpazarolni meg legalabb kettot. tehat ne kimeljetek, nem akarok hazudni magamnak.
tantargyak:
math & statistics for computing students :

Elements of Set Theory. The Concept of a Function. The Elementary Functions (polynomials, log, exp & sin, cosine functions)
Matrix Algebra. Propositional Logic
Introduction to Differential Calculus. Introduction to Integration
Discrete Probability (Rules of probability, Probability trees, Conditional Probability)
Descriptive Statistics

mathematics and algorithmics:

Further Differentiation: Chain, Product and Quotient Rules and Partial Differentiation applied to polynomials and trig functions.
Probability - Bayes' Theorem. The Normal Distribution.
Introduction to Predicate Calculus - Quantifiers and basic deduction.
2 and 3 Dimensional vectors - Arithmetic, magnitude and scalar product.
Complex Numbers - basic arithmetic in rectangular and polar representations - Argand diagrams.
Algorithmics: Time and Storage complexity - Big O notation - Complexity classes.
Algorithm Paradigms: Divide and Conquer, Greedy Algorithms, Dynamic Programming.

probability and statistics:

Probability rules and Bayes' Theorem.
Standard statistical distributions such as Binomial, Poisson, Normal and Exponential.
Model univariate and bivariate random variables using appropriate probability distributions.
Estimation and hypothesis testing including goodness of fit.

mathematics application and software

Fractal simulations. Queuing simulations. Coding and compression.
Symbolic and Numerical Differentiation (including its finite differences form for discrete functions).
Symbolic and Numerical Integration (including its summation form for discrete functions).
2 and 3 D Geometric Modelling: Conics and Quadrics in Cartesian and Parametric Forms. Line-line intersection, line-plane intersection.
Differentiation applied to geometry modelling. Splines.

mathematical modelling

Modelling methodology and the modelling process.
Deterministic and stochastic models.
Simulation modelling.
Modelling with differential equations.
Use of a computer algebra package.
Effect of step length on accuracy in numerical solutions.

remelem legalabb a naggyat ertitek, kerlek ne kimeljetek:)
koszonom a segitseget, ha barmi erdekelne az angol felsooktatassal kapcsolatban irjatok, megprobalok valoszolni
koszi megegyszer
bocs hogy off topic

(#47) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

jó cikk, sok hasznos dolog van benne
2 apró dolog amivel nem értek 1et

1. amit már többen is írtak h egy ilyen szerver sokat eszik és hangos is
én is inkább egy atom-ra vagy egy régebbi p3-ra szavaznék inkább, bár tény h amennyiért hozzájutottál, ajándék :)
2. én az általad javasolt torrent klienst nem erőltetnem, anno én is próbálkoztam vele, de nekem nem vált be, túl sok erőforrás kellett neki
inkább egy rtorrent vagy transmission, mind a 2 nagyon jó kliens, vagy esetleg a deluge

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#48) lapa válasza Jester01 (#12) üzenetére


lapa
veterán

most olvasom csak, nagyon komoly amiket írsz. én nemrég váltottam notira (ss2-ről terratec s7-re), de még nem műx a dolog. szóval a dvb streaming mikéntje érdekelne. meg hogy mennyit eszik a noti CPU tévézés közben.

a hőmérő 1-wire meg digitemp? én azt lőttem be most.

(#49) Geller72


Geller72
veterán

Amikor server szerelemről beszélsz, tudom, mit jelent..:D. Emlékszem még, amikor a cigire való rágyújtás utána ProLiant 5500 Redundánsa elfújta a gyufám, ahogy ott álltam a gép mellett...:)..de szép is volt...

Ez nem pont az enyém, de pont így nézett ki négy darab xeon procival..:D.

Bacsisnak, vagy valakinek esetleg tesztelsi célokra kölcsönbe tudom adni a Dl360-at 4 darab PIIIS-512-es procival ellátott 1U magas rack serverem..:D.

A teszt jó. Meg tudnál írni egy linux fürtözéssel kapcsolatos cikket? Nagyon érdekelne.
Üdv:
Geller

(#50) angila


angila
csendes tag

valaki tud valaszolni a fenti kerdesemre vagy esetleg ajanlani egy topikot ahol tudnanak segiteni?
koszonom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.