Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) The DJ válasza Speeedfire (#47) üzenetére


The DJ
addikt

Köszönöm :)

Tudom, hogy 0-24-es üzemre nem ez a legmegfelelőbb gép itthonra, de le kellett csapnom rá, mikor megpillantottam. Egyre inkább érik bennem az elhatározás, hogy megy majd ez is a terembe a többi mellé :)

A torrentflux főleg többfelhasználós rendszerekhez való, van egy fejlettebb változata is, a torrentflux b4rt, ezeket seed szerverekre szokták általában pakolni. A leírásba azért ez került, mert könnyebb a telepítése, mint mondjuk egy rtorrentnek, amit le kell forgatni és még ráheggeszteni a gui-t is. Nem akartam ennyire belemenni. Egyébként nem esküszöm meg rá, de úgy emlékszem a torrentfluxban is be lehet állítani, hogy transmission-t használjon.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#52) kisbalázs


kisbalázs
tag

Majdnem ide vág...
Van egy Compaq ProLiant ML350 G3 szerverem 2 ghz xeon procival meg scsi winyóval eladó nagyon olcsón és sürgősen ha valakit érdekel küldjön egy üzenetet!

Amúgy nagyon frankó írás. Gratula hozzá! Ki is próbálom :)

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#53) Fex


Fex
tag

Sziasztok!

Némi adalék: Tesztelési céllal felhúztam otthon egy levelezőrendszert (myip szolgáltatta a dinamikus ip bejegyzést ), és ekkor derült ki, hogy a szolgáltatóm antispam rendszere alapból kiszedi a dinamikus ip cím tartományban működő levelezőszerverek leveleit, köztük az enyémet is. Szóval csak annyit tudtam meg, hogy ki tudom küldeni a levelet, de érdemi levelezést csak saját virtuális gépeim között tudtam végezni, az meg nem az igazi...

Szóval kell az a fix IP...

Üdv,

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#54) devast válasza angila (#46) üzenetére


devast
addikt

math & statistics for computing students : Ez nálunk analízis néven fut.
mathematics and algorithmics: Ennek egyik fele diszkrét mateknek tűnik, a másik meg AAO-nak (Adatstruktúrák, algoritmusok, objektumok), bár az AAO-ba nekünk jóval több van.
probability and statistics: Ez Valószínűségszámítás és statisztika tárgynéven fut.
mathematics application and software: Na ilyen nálunk nincs :DDD Bár én a fraktálokra emlékszem valahonnan, de már nem tudom hogy milyen tárgy keretei között próbálták megtanítani :D
mathematical modelling: Ez is passz.

Én amit gondolok róla... sokkal célirányosabb oktatási terv mint ami nálunk van. Ha mindent tudnék amit itt tanítottak nekem.... De így meg elvégzem és szinte semmihez sem értek magas szinten. Igaz mindenre tudok majd valami olyat benyögni, hogy "Jah, arról már hallottam".

[ Szerkesztve ]

(#55) angila válasza devast (#54) üzenetére


angila
csendes tag

koszonom, hogy valaszoltal, megkerdezhetem, hogy hova jartal suliba? azert ezt az egyetemet nem emlitenem egy lapon az elte-vel. amugy adatstrukturak es algoritmusok tantargy van kulon, meg meg egy olyan tantagy ahol csak algortimusokrol lesz szo, ott asszem lesz pl grafelmelet is. Tehat akkor ugy gondolod ez eleg? megegyszer koszonom valaszod!

(#56) Osibaa


Osibaa
senior tag

Gratula a cikkhez! :R Én is gondolkodtam már hasonlón, de zéró linux ismerettel nem mertem belevágni... ez alapján nem tűnik ördöngősségnek. :C

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#57) Jester01 válasza lapa (#48) üzenetére


Jester01
veterán

A vdr + streamdev párost használom dvb streamingre. "Házon belül" a nyers dvb stream megy át a hálón, a komplett dekódolást a kliens (laptop) végzi ilyenkor. Az internetes streamingnél már a server átkódolja divx-be (vagy amibe akarod) ennek a dekódolását értelemszerűen ismét csak a kliens végzi. Szóval a processzorterhelés ennek megfelelően alakul. Maga a telepítés/beállítás elég egyszerű, de ha konkrét kérdésed van akkor szívesen segítek.

Első körben egyébként a xine-netvdr pluginnel próbálkoztam, az is szépen megy csak valamiért sokkal több sávszélességet igényel: a wifin már akadozott. Továbbá nem tud átkódolni internetes streaminghez.

A hőmérős dolog az expert/icp das modulokkal megy, rs485 hálózaton amelyet a számítógép usb-n keresztül ér el. Azóta erre a buszra akasztottam a modellvasutat is, de az már teljesen saját hardver fejlesztés is (atmel 2051 és avr alapon) :K Tervbe van véve a modellvasút teljes internetes publikációja is, vezetőállásbeli real-time képpel (egy régebbi teszt videó - az akadozás szoftveres probléma volt)

Jester

(#58) tcp


tcp
tag

az otthoni levelezőszerverrel azért lesz 1-2 probléma, ha el akarja kerülni az ember, hogy kb a világ összes spam filtere kifogdossa a leveleit már alapbeállításon is, oda már nem lesz elegendő a dinamikus dns-ezés (ez a spam filtereknek kb azzal egyenlő, mintha ráírnád a szerverre, hogy spammer vagyok :)), a szolgáltatók is mindent el szoktak követni, hogy a hálózatukban ne nagyon működjön "kalóz" mail szerver (open relay meg végképp ne), nehogy az egész zónájukat tiltó listára tegyék egy dinamikus IP-vel rendelkező, spammer gép miatt.

(#59) jerry311 válasza lapa (#31) üzenetére


jerry311
nagyúr

100 W-ot még teljes terhelés mellett sem szabad egy ilyen otthoni szerver gépnek ennie. Ha mégis, akkor azt cserélni kell.
Az áramdíj inkább 47 HUF/kWh mint 40, egy átlag 100 W-ot fogyasztó gép így évente kb. 41k HUF. Ha valami takarékos és olcsó gépre sikerül beruházni, ami 50 W környékén fogyaszt, akkor az ártól függően 1-2 éven belül megtérül. Mivel ezeket nem fejleszti az ember túl gyakran, legfeljebb hibás alkatrészeket cserél, ezért más költsége nincs is.

(#60) body007


body007
addikt

Milyen jó lett volna ha 3 hónappal ezelőtt jelenik meg ez a cikk, ne szívtam volna egyedül a szerver hegesztéssel. Samba, openvpn, vnc került rá. Mondjuk sikerült, de azért nagy segítség lett volna :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#61) DarkByte


DarkByte
addikt

Jó kis cikk, gratula (igaz bevallom csak átfutottam). Mondjuk otthonra fix hogy nem üzemeltetnék ilyet 0-24 órában. Marha hangos és zabál mint állat (cserébe gyors). Ezért is van egy D945GSEJT-em, egy 500GB-os notivinyóval és egy 12cm-es cooler-el fél fordulaton hűtve, az egész pedig egy passzív 12V-os adapterről fut. Síri csend és max. 20W fogyasztás. :K Nyílván teljesítményben nem egy kapkodó idegbolond, de így is fut rajta torrent, samba, apache, trac, svn szerver és jóformán észre sem vettem az áramszámlán a különbséget, pedig megy non-stop :)

(#62) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Szép kis retro szerver, komoly tudású motyó, hangos (ezen lehet segíteni) fogyaszt fogyaszt persze. :)
Amúgy mért nem lehet egy szervernek grafikus felülete, (persze a parancssor jó)? A kettő az egyben a leghatékonyabb, leg kényelmesebb/legegyértelműbb. Nem csak sablon ablakkezelős rendszerek léteznek.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#63) lapa válasza DarkByte (#61) üzenetére


lapa
veterán

anno filozofáltam sokat egy mac minin, ahhoz lehet komoly desktop monitort rakni, és akkor az elmegy aztali gépnek is. az is nagyjából 20w, de c2d. aztán rájöttem, hogy egy c2d notiban van egy órás ups, 8w-os monitor meg szintén (max) 20w fogyasztás. nekem eddig bejött. az egyetlen baj, hogy ezen nincs passzív hűtés.

(#64) lakisoft


lakisoft
veterán

Köszi remek kis írás! :C

(#65) MC Pite


MC Pite
veterán

Értem én hogy jó meg szép ez; de pc-re 5-6 éve volt még értelme ezeket rakni, amikor ritka/drága volt egy router.
Aki olyan erőforrás igényes és olyan látogatottságú weblapot üzemeltet annak úgysem otthon fut, mindenki másnem pedig 100× jobb egy router. Egy 1043ND nincs 16ezer, ennyiért mellé egy külső vinyó (ha még nincs) és kész; ha jóval több kraft kell akkor 25ért elég izmos routerek vannak már - de 2-400Mhz szinte mindenre elég.

A te setupod mellé is kell úgyis router, és az én WL500W-m a rajta lógó 16gbos pendriveval együtt eszik 6 wattot. Egy atomos konfig (drágább is eleve) is legalább 30at kér egy pc meg ennek is a kétszeresét. És egy atom is 1 hónapra visszanézve átlagolva sem fog többet mint 1-2% procihasználatot generálni. Ezek fényében a cikknek ezt a részét ... nem túl jónak tekintem, az elv és a leírás okés. :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#66) bejmuller


bejmuller
aktív tag

Hello.
Az lenne a kerdesem, hogy VNC-nel meg lehet-e oldani, hogy az aktualis sessionbe lepjek be, tehat az asztalon eppen aktualis cuccokat lassam.
Masik kerdes, hogy a vnc4server hanyas porton kozlekedik?

(egy annyit hozzafuznek a cikkhez, hogy ahhoz, hogy a rendes grafikus feluletet lassuk, a .vnc/xstartup scriptben az x-window-session (vagy valami ilyesmi) sort ki kell cserelni gnome-session-re.)

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#67) Cyno válasza MC Pite (#65) üzenetére


Cyno
tag

Remek írásnak tűnik, sztem holnap meló alatt el is olvasom.
Hát otthonra azért egy ilyen megoldás... Láttom a fogyasztás nem csak nekem szúrná a szemem.

(#68) The DJ válasza bejmuller (#66) üzenetére


The DJ
addikt

Az első kérdésedre sajnos nem tudom a választ, ennyire mélyen még nem merültem bele a VLC-be, nem is igazán van rá szükségem, mert a céges szervereket is SSH-n keresztül érem el főképp.

Azt, hogy melyik portokat igényli a VNC, azt pedig könnyedén kiderítheted:

#netstat -tlnp | grep vnc4server

Cyno: Sokan szerintem rosszul értelmezik azt az utolsó oldalt. Senkit nem buzdítottam egy ilyen gép otthonra történő beüzemelésére, csak mivel nálam épp ez volt kéznél és épp ezen hajtottam végre telepítést, így hát úgy gondoltam beleírom, mint gyakorlati példát. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#69) bejmuller válasza The DJ (#68) üzenetére


bejmuller
aktív tag

Koszi szepen a valaszt :).

Az elso kerdest megoldottam, az Ubuntu beepitett Remote Desktopjat hasznalva.

A masodik meg ezek utan nem lenyeges, mert a beepitett cucc tud UPnP-t. Bar azert megneztem, az 5900-ast hasznalja.

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#70) MC Pite válasza Cyno (#67) üzenetére


MC Pite
veterán

1043ND okosításra keress a logouton, kb azt tudja bármelyik okosabb router.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#71) DaStorm


DaStorm
csendes tag

Otthonra egy ilyen gépet betenni 24/7-be... :Y
Megnéztem a szerver leírását és 450W-os tápegységet ír. Hogy redundáns-e, tehát 2 táp van-e benne az most mellékes, mert úgy is az egyik terhelődik folyamatosan.
Ha jól tudom az ELMÜnél most 1kW durván 50FT.
Quad Core Xeon meg pár HDD meg mittom én... biztosan fogyaszt vagy 200W-ot óránként... szerintem... 200W-al számolva ~10Ft/óra. Az ugye 240Ft / nap. És ugye az meg havi szinten 7440Ft plussz. És ez csak a szerver...
Egyébként nálam is van egy Debian szerver 24/7-be, de elég régi IBM workstation. (Slot1 Celeron 450MHz) Még nem mértem a fogyasztását,de 150W-os tápegysége van. Ezeknek a brand gépeknek a tápját gyárilag túlméretezik (értsd: nagyobbat tesznek be mint ami kell), szóval feltételezem, hogy a komplett gép nem fogyaszt többet 40-50W-nál óránként.

(#72) lapa válasza DaStorm (#71) üzenetére


lapa
veterán

ilyesmiket mértünk anno, egy 500-as p3, 192 mb ram (dell optiplex desktop) 35w körül evett idle. későbbi 2 ghz p4 optiplex 80w-ot zabált. gondolom a core-ok megint elzötyögnek 30-40w-tal.

külön router meg (adsl) modem helyett édemes lehet egyébként valami egybe berendezést vásárolni, azzal megint beljebb van az ember 5-6w-tal.

(#73) veector


veector
senior tag

Na most lettem kész a homeserver linuxosításával. Valamikor tegnap reggel 10kor kezdtem :D De hát az első ilyen próbálkozás, meg is lepődtem volna ha elsőre minden sikerült volna. A cikk szerint csináltam, csak a torrent kliens volt más: rtorrent. Hát először szenvedtem az rtguival egy fél napot aztán otthagytam, rutorrent (olyan mint az utorrent webui) egyből felment, utána csináltam egy automatikus kicsomagolót az rtorrenthez (!! Bourne Shell).
Xrdp-vel is játszottam, hátha nem kell vnc, de hiába mert Vista felett protocol errort dob.

Van egy kérdésem is:

Ha minden megosztott mappára adok egy chmod -R 777 parancsot, akkor Windows felől tudok mindenbe nyúlkálni, de ha jön egy új fájl (pl torrentről) akkor arra még nincsenek meg az írási engedélyeim. Most ideiglenesen megtoldottam a kicsomagoló scriptet hogy futtasson egy chmodot a végén és így ok de jobb lenne samba felől megoldani.
Ötlet?

(#74) The DJ válasza veector (#73) üzenetére


The DJ
addikt

A Samba smb.conf fájlban hozzáadod a könyvtáradat, amit meg szeretnél osztani a cikkben említett módon és kiegészíted "create mask/directory mask" változóval, ahogy a cikkben a home directoryk megosztásánál is látszik. Samba restart és ezután minden újonnan létrehozott fájl/könyvtár az ott megszabott jogokkal fog megszületni.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#75) veector válasza The DJ (#74) üzenetére


veector
senior tag

Az már megvan
Lehet hogy az a hiba hogy 0777-et állítottam 777 helyett? Kipróbálom és kiderül

mod: jah így működik :U

[ Szerkesztve ]

(#76) The DJ válasza veector (#75) üzenetére


The DJ
addikt

Logikus, mert olyan nincs, hogy 0777 :)

Alapból 3 karaktert várt a Samba a 4 helyett és valószínűleg figyelmen kívül hagyta, ezért nem működött.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#77) Vladi válasza veector (#73) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én azon lepődök meg, hogy ennyi idő alatt sikerült. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#78) Kantorpe válasza The DJ (#76) üzenetére


Kantorpe
tag

Bittos ?

turns on read, write, and execute permissions, and turns off the hidden, archive, and system attributes. This is equivalent to

chmod 0777 file

Mert szerintem de.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#79) veector válasza Vladi (#77) üzenetére


veector
senior tag

Veh :D

The DJ: mégsem működik :F Egyelőre marad a bourne shell script.

(#80) The DJ válasza Kantorpe (#78) üzenetére


The DJ
addikt

Hát ez nekem most új infó volt, de köszönöm a korrekciót, minden nap tanul az ember valamit :)

MOD: Több mint 16 ezer lekéréssel ez a cikkem lett ezidáig a legolvasottabb. Ezek szerint hasznosnak találtátok, ennek pedig igazán örülök.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#81) body007 válasza veector (#79) üzenetére


body007
addikt

így csinálod?

[megosztás]
...
create mask 777
directory mask 777
...

samba újraindit, megosztásnak 777 jogot add (utoljása ha minden igaz :D ), és mennie kell

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#82) albertboy


albertboy
tag

Köszönöm ezt az írást, sok hasznát vettem LAMP srv-em konfigolásánál.

(#83) The DJ válasza albertboy (#82) üzenetére


The DJ
addikt

Örülök, hogy segíthettem :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#84) Geller72


Geller72
veterán

A 49-es hsz-ben feltettem egy kérdést, de ezek szerint elkerülte a figyelmed.
:F

"A teszt jó. Meg tudnál írni egy linux fürtözéssel kapcsolatos cikket? Nagyon érdekelne.
Üdv:
Geller"

[ Szerkesztve ]

(#85) The DJ válasza Geller72 (#84) üzenetére


The DJ
addikt

Hoppá, igazad van, átsiklottam felette valahogyan :B

Felkerült a teendők listájára a kérésed, ebben a témában is van fantázia. Legrégebb ideje az iptables cikkel vagyok adós, utána jön majd a levelező rendszer beállítása és próbálom minél hamarabb megejteni a clusterekről szóló írást is :K

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#86) Geller72 válasza The DJ (#85) üzenetére


Geller72
veterán

IP tables cikk van egy rakással, ha nem is itt a PH-n, de a linuxhogyanok oldalán is mintha láttam volna, és az ubuntu oldalán is emléxem valamire. A fürtöcskére viszont épkézláb doksit nem találtam. Lista van a hw elemekről, meg, hogym milyen rendszert telepített rá, de a részletes leírást nem találtam. Elég lenne két-három gépes fürt leírás is. Nagyon megköszönném(nk). Hiánypótló lenne a véleményem szerint. de természetesen nem akarlak sürgetni, biztos amúgy is sok dolgod lehet.
:R
Köszönettel:
Geller

(#87) Ivanchen


Ivanchen
tag

Hasznos összefoglaló... és gratula a vashoz. :C :C :C :C :C

Igazából ami első olvasatra furcsa volt, az a virtualhost megvalósítása, de ez a megoldás is működik, szóval csak szőrszálhasogatás lenne. :)

(#88) Geller72


Geller72
veterán

Fürtöcske?.:DDD. :R .

(#89) adalbert1 válasza bejmuller (#66) üzenetére


adalbert1
veterán

Hiába írom át az xstartup-ot, nem sikerül olyan képet kapnom vnc-n keresztül kapni mint ami a cikkben van.
1. Hogy lehetne azt elérni, hogy pont ugyanazt a képet kapjam vnc-n keresztül is, mint amit kapok ha a gép előtt ülve belépek?
2. Hogy lehet beállítani, hogy a vnc automatikusan elinduljon?

(#90) fogtunder


fogtunder
nagyúr

hasonló dolgot szeretnék én is csinálni, csak jelentősen kevesebb funkcióval. a lényeg, hogy van egy ascrock nettopom, eddig azon lógott két sub-s házban két 500gigás hdd, de ezekhez külső táp van, foglalják az usb portokat, stb, meg amúgy is van itthon egy p4 cerkás kibelezett konfig, erre akarok fileservert építeni.

az elvárások elég kicsik, igazság szerint csak hálózati filemegosztás-ra és kívülről is elérhető ftp szerverre lenne szükségem, tehát egy nas-t akarok, csak pénzem nincs rá. torrentezni nem erről fogok, mert a nettop kevesebbet eszik. mik azok a részei az útmutatónak, amiket ebben az esetben nyugodtan kihagyhatok?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#91) The DJ válasza fogtunder (#90) üzenetére


The DJ
addikt

Ha nincs szükséged semmi egyéb sallangra, akkor neked csak a Proftpd és a Samba kell, ezek alap beállításai benne vannak a cikkben. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#92) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Hello! Jövőre valószínűleg (és sajnos) kollégiumba megyek. Egy laptopot tervezek vinni, és itthonra pedig egy adattárolót. Az AMD hamarosan érkező kisfogyasztású procijain alapuló gép érdekelne, de a hsz-eket olvasva felmerült a router+vinyó... Van egy 3,5-ös, 1TB-os winchesterem, a laptopban pedig (valószínűleg) egy 2,5-ös 500GB-os vinyó lenne, utóbbit szerver esetén SSD-vel helyettesíteném (meg amúgy is, max később :) ). Itthon 5Mb le- és 0,5Mb feltöltéses net van, a koleszban sulinet+wifi, így felmerülhet a mobilnet. Ki mit ajánlana?

[ Szerkesztve ]

(#93) The DJ válasza molnarpeter (#92) üzenetére


The DJ
addikt

Ha jól értem, akkor szeretnél egy gépet a koliba, otthon meg hagyni valami eszközt, amivel tudsz távoltól letölteni, hogy mire hazaérsz meglegyen az éppen aktuális letöltött, friss Linux disztró csomag. :)

Hát értelemszerűen én a koliba egy erősebb notit vinnék, bár nem vesződnék az SSD-vel, sem a nagyobb belső adattárolóval. Egész egyszerűen egy külső rackbe dobnék be egy Samsung F1 1 TB-os HDD-t mondjuk, azzal el lehetsz egy ideig, aztán ha megtelik otthon üríted.

Az otthoni kérdésre pedig szerintem a legokosabb választás egy router meg egy külső HDD kombinációja. Miért? Mert a router nem fogyaszt sokat, távolról is könnyedén eléred weben keresztül, adattárolónak meg csapsz mellé mondjuk egy WD Green-t vagy akár valami lassabb 2,5-ös HDD is megteszi, ha nagyon le akarod szorítani a fogyasztást.

Otthoni routernek a TP-Link TL-WR1043ND-t ajánlom, az okosításához pedig itt egy kiváló cikk: [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#94) molnarpeter válasza The DJ (#93) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Köszönöm, nagyjából egy véleményen vagyunk ezek szerint. Notinak őt néztem ki. Egy barátommal tervezünk csinálni Unreal-lel valamit, ezért az erősebb videokari, a tanulás tárgya pedig programozás, szóval a gép szinte létszükséglet :)

(#95) The DJ válasza molnarpeter (#94) üzenetére


The DJ
addikt

Na hát emellett a noti mellett biztosan nem lesz gondod a teljesítménnyel.
Nekem mondjuk drága lenne és szerintem hasonló felszereltséget kaphatsz olcsóbban is, de ha megengedheted magadnak, akkor vedd meg egész nyugodtan, mert minőségi és megbízható gép :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#96) molnarpeter válasza The DJ (#95) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem a nyuszi fogja hozni, több dolgot el fogok adni, mást pedig nem megvenni, hogy meglegyen a pénz... Az a hasonló olcsóbban azért érdekelne :))

[ Szerkesztve ]

(#97) oli.98


oli.98
tag

Elkezdtem telepíteni az Apache-ot, de ezt írja:"E: Az alábbi csomag nem található:". A : után csomagokat ír ki (pl.:apache2) Mit csináljak?

Google Nexus 7 3G, moto g

(#98) MM2


MM2
tag

Jó cikk lett :) Tetszik :))
Az elmúlt év során bővítettem linux téren is a tudásom, így valószínűleg hamarosan újra húzom a debian a Dell PowerEdge 400 SC-s szerveremen :) Ezt a szervert én is itt szereztem a Hardveraprón!

[ Szerkesztve ]

(#99) MM2 válasza oli.98 (#97) üzenetére


MM2
tag

Ubuntu vagy debian?
elsőnek add ki az apt-get update parancsot majd az apt-get upgrade -t és ha ez is megvolt, után az apt-get install apache2
Írd le, hogyan sikerült :)

(#100) borcsokj22


borcsokj22
csendes tag

Hello!.:) Engem is nagyon érdekelne az egész csak hát nem nagyon vagyok otthon a linux témában! Eddig windows szerverem volt csak hát le járt a 180 nap licensz.:S És arra gondoltam és utánna is olvastam hogy itt folytatom a game szeromat.:) Nagyon meg örültem hogy a linuxon online webamint is lehet futtatni! Annak az alapjához meg nagyon jó a cikk.
Nos a problémám van egy TP-link-es routerem és egy statikus ip címem. Az utóbbit a no-ip.com -al szeretném megoldani mert azt támogatja a routerom is és nem kell külön kliens hozzá.
-Az elején elakadtam hogy mit hogy merre csináljak. Mert hogy is nagyon sok dolgot nem enged nekem a terminal csinálni Rendszergazda terminállal szoktam csinálni ott be írom a jelszavam és nem enged a var/www/ssl mappát létre hozni! A confikokat se tudom hogy állítsam be mert nem tudom hogy ehhez a no-ip.com os dolgom jó be van e állítva...:S
Egy olyan embert keresnék aki tudna nekem ebben segíteni Skype címemet megtaláljátok a profilba ha ott feltudná velem venni a kapcsolatot akkor ott részlettesen leírnám a problémámat.:) Válaszokat előre is köszi!.:) :U :U :B

By.Jani

(#101) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Halihó!

Azért remélem, nem halt még be teljesen a topic, mert volna egy gondom.

Összehoztam az Ubuntu 10.04-el működő szerveremen a VNC-t, Win 7-es gépemre letöltöttem az Ultra VNC Viewer-t, majd tudtam is csatlakozni a szerverhez, de desktop helyett sűrű fekete-fehér vonalakat kaptam és X alakúvá alakult az egér pointerem. Először azt hittem, hogy biztosan felbontás probléma, de alacsonyabb felbontásra váltásnál is megmaradt a hiba sajnos.

Mi lehet a gond szerintetek? :F

(#102) Vladi válasza sellerbuyer (#101) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az, hogy nem jó helyen kérdezed. Inkább linuxos topikba.

De amit látsz az az x alaból iylen, arra jön a többi program. illetve nálad nem, azt nem tudom miért nem. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#103) sellerbuyer válasza Vladi (#102) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Már bocs, de a témaindító cikkben ott a VNC, aminek alapján csináltam, már hogy ne kérdezném jó helyen?

Az X-es mondatodból kb. egy szót sem értek, de kösz, hogy megpróbáltad összehozni. :)

(#104) Vladi válasza sellerbuyer (#103) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az a baj, hogy ide csak elvétve néz be 1-2 ember, azért rossz a hely.

A linuxos témákban meg ott forog a sok szaki. Inkább ott kérdezt ezért!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#105) kovgab


kovgab
aktív tag

jó leírás, kicsit tán sok watt megy el így folyamatos üzemben.

Ká Úr

(#106) gyga


gyga
senior tag

Sziasztok.
Lehet nem jó helyen teszem fel de szükségem lenne egy linux os-re ami kb ilyesmi. [link] jelszó: admin pass: synologyMég vmi nem vagyok linux guru szóval ha lehet akkor feltelepítés után kellene egy grafikus felület is, vagy egyből el lehessen érni böngészőből.

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#107) Hina válasza gyga (#106) üzenetére


Hina
aktív tag

Ez nem Linux rendszer, hanem egy rendszerelemzó és beállításokat egyszerűsítő a linux rendszerre telepedő program...

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.