Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Lenne valakinek ideje rá legyen kedves feltölteni ,milyen a full HD videofelvéte. :)

(#452) sarkanyolo2 válasza Gedeon31 (#451) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Szintén nagyon megköszönnék pár képet és videót! :R

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#453) osszaki


osszaki
tag

Pár képet én is megnéznék, hogy miket lő, illetve még egy éjszakai felvételt is. (Simán megy-e, vagy pl. akad mint egy HTC 8X-es éjszakai felvétel) Köszi előre is :)

[ Szerkesztve ]

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#454) jooker82


jooker82
nagyúr

Ha minden igaz ez a szerviz menü: 3845 # * 760 #

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#455) jooker82


jooker82
nagyúr

Itt egy video sample.elvileg jobb videot vesz fel,mint a 4x,mert ez 17mb/s-el vesz fel...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#456) ThomCart


ThomCart
csendes tag

Ez biztató, de nincs hozzá leírás.

downgrading V10E to V10A only on win xp!!! and kdz upd

yes.

1.downgrade v10a
2.rooted
3.voodoo ota & keep root
4.update via ota to v10e
5. v10e and root

Aztán erre a rootot író ember kérdése.
Strange, how did u dowgraded, using lg p920 moded kdz ?

Az enyém meg, hogy valaki leírná, hogy akkor most mi van?

Na meg aki leírta, hogy sikerült a downgrade és a root, még közzéttett egy ilyet, a vold.zip csatolmánnyal.

somebody could think how to modify vold.fstab in order to exchange sdcard to extrenal_sdcard

egyébként itt olvasható: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1990705&page=9

na most gondolom mielőtt ezt leírta,elolvasta a fórumon azt pár oldalt, már csak a root-leírás miatt is
ott olvasható ez a Directory Bin nevű, korábban már említett dolog, amely megoldaná ezt az SD-problémát
akkor miért nem próbálja ki és írja le, hogy működik-e avagy sem?

nem értem néha magunkat, komolyan

(#457) V.T.CS.


V.T.CS.
senior tag

tegnap egy srác tokot szeretett volna rá venni nálunk, és akkor volt a kezemben, engem meggyőzött, de így is lenne pár kérdésem:
rezgőmotor mennyire erős? pl. ha a telefon le van némítva, és másik eszközön hallgatok zenét, akkor érzem a zsebemben, hogy hívnak?
telefonálás közben,, mennyire hangos, tiszta a hang?
külsőre nagyon bejön, de ennyi pénzért én pl. megkímélt note-ot is vehetnék, csak fontos lenne, hogy napi 2 óra netezéssel, max 1 óra telefonálással kihúzzon egy napot a telefonom.

(#458) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Sziasztok!
Egész jónak tűnik ez a telefon, alighanem ez lesz a következő készülékem.
A Mobilarena tesztben látható tesztfotókon csak nekem tűnik úgy, hogy mintha a képek jobb oldala rendre életlenebb lenne, mint a bal?
Van az L9-en valami status LED, ami jelzi a nem fogadott hívásokat vagy üzeneteket? Illetve a kamera melletti LED mennyire erős fényt ad, zseblémpahasználat szempontjából kérdezem, a Milestone-on elég jó fényt adott a led, ezt szeretném lecserélni, de fontos lenne ez a szempont is...
Köszi!

(#459) Manitou válasza V.T.CS. (#457) üzenetére


Manitou
addikt

2 óra netezés + 1 óra telefonálás szerintem nem gond neki 1 napra. :)
Eddig akárkinek mutattam a telefnt, nagyon tetszett neki :)

Oldmobil
Szerintem elég jó fényereje van a lednek. Tetem fel rá már zseblámpa progit, szerintem teljesen használható. :K

[ Szerkesztve ]

(#460) Miksa64 válasza jooker82 (#455) üzenetére


Miksa64
tag

Hát ez igen csak elfogadhatónak tűnik!

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#461) FireFox1996 válasza jooker82 (#455) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nem igazán működik az autofókusz ezen a telefonon.... :( Ennél sokkal jobb a volt Motorolám (pl. Motorola Milestone 3-on)

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#462) ThomCart


ThomCart
csendes tag

Még várni kell erre a rootra... :(

I was talking with bin4ry, there is no way atm to root devices with encrypted recovery like ours after 10e update,
btw there is no 100% working downgrade solution and i do not advice to do it now. I tried few ways of downgrading almost bricked phone.

Someone here told he succeded but no tutorial and no proof.

ez a srác írta a 10a verzióhoz való rootot, csak tudja mit beszél

(#463) 546e4b


546e4b
csendes tag

Tegnap vettem meg a telefont eddig tetszik ,viszont van 1 problémám mégpedig az ,hogy nem tudok alkalmazásokat telepíteni a play áruházról , szépen letölti de telepíteni neki se áll egyből ki írja ,hogy érvénytelen csomagfájl.Tud nekem valaki segíteni ,hogy ez miért van és ,hogy tudom megoldani ezt a problémát?Előre is megköszönöm.

(#464) jooker82 válasza 546e4b (#463) üzenetére


jooker82
nagyúr

Üdv:
Itt irnak róla,olvasgasd az alatta levőket is több telefonnál is láttam már ilyet,vmit törölni kell..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#465) V.T.CS. válasza Manitou (#459) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

megköszönném, ha a többi kérdésemre is válaszolnál. :R
nekem nem a facebook, meg az angry birds a fő szempont egy telefonnál, hanem az általam felsorolt tényezők+ netezési "élmény".

(#466) Manitou válasza V.T.CS. (#465) üzenetére


Manitou
addikt

Rezgő motor átlagos benne szerintem, se nem túl erős se nem gyenge. Ha passzos nadrágban vagy és úgy van mondjuk a zsebedben a telefon, azért észreveszed, ha rezeg, egyéb esetben meg lehet más telefonnál se vennéd észre.
Telefonálás közbeni hangminőséggel sincs semmi gondom.
A játékok engem is hidegen hagynak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#467) osszaki


osszaki
tag

Nyilván érdekes lesz a kérdés, de azért rákérdezek :) Ez a Texas Instruments OMAP 4430 mennyire megbízható? Mert sikeresen szert tettem anno egy Huawei Ideos S7 Slim-re, ami így kb. 1 év után gyakorlatilag kinyírta magát. Értsd: örülök ha be tudja kapcsolni magát a gép, és kicsit megy, amúgy nonstop kifagy. Szóval ezzel a Texas Instruments OMAP 4430 -al gondolom nem lenne ilyen hardware-elfáradós gond, ugye?

Beállítások háttere változtatható fehérről feketére? :D

[ Szerkesztve ]

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#468) Oldmobil válasza Manitou (#459) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszönöm a választ!
Nem fogadott hívásokat, új üzeneteket jelző fény is van?

(#469) xewyor válasza ThomCart (#462) üzenetére


xewyor
csendes tag

De azért előbb-utóbb lesz rá root ugye?

(#470) osszaki


osszaki
tag

Fotók

A képek elég életlenek, de a videó okésnak tűnik.

Gondolom nem Gorilla Glass-es a kijelző, ugye? Alapból adnak hozzá védőfóliát?

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#471) orrlyuk válasza osszaki (#470) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Gorilla Glass 2.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#472) stilo18


stilo18
addikt

Kollégám vett egy ilyen telefont, tegnap este megnyomkodtam. Tetszett, aki filózik rajta:hajrá, megéri az árát :)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#473) nobiand


nobiand
aktív tag

Sziasztok. Sokat olvasva a forumot se tudok dönteni. Ajándékba szánunk egy telefont majd, vagy Lg l9 vagy ZTE grand x in. Olvasgatva mind két forumot, mindegyik telónak vannak gyenge pontjai. A kérdésem az lenne hogy megéri a többletet az LG vagy ZTE legyen ? A kijelző méretén kívül mik az érvek egyik és másik telefon mellett ? Akinek van energiája és leírná azt megköszönném és meghívom egy sörre :)

[ Szerkesztve ]

(#474) akcsy válasza nobiand (#473) üzenetére


akcsy
tag

Háát visszaolvasva látható hogy többen azt írják, hogy ezért az árért nagyon jó "kis" telefon...
1. Nagyobb kijelző
2. A processzora nagyobb, meg elég jó (Xperia P-nél is jobb elv)
3. A képernyőt nem kell erősen nyomni, hogy érzékeljen (ezt pl. a Grand X a tesztnél is írták, hogy erőssen kell tapizni a képernyőt, de azt mondták majd javítják, ez úgy látszik nem sikerült)
4. A Garnd X mellett ami szól, hogy az sem rossz kinézet, 8 megapixeles kamera (amit nem tudok mennyivel jobb) Meg ha az adott fél nem szereti a nagy képernyős telókat(esetleg panaszkodhat, hogy neki szűkebb a zsebe, vagy hasonló)
Egy időben én is a Grand X In-en gondolkodtam, de ahogy berobbant ez a teló, ezen gondolkodom (azaz karácsonyra lesz meg nekem is :) )
összességében az árban mind a kettő megéri az árát kivételesen jól lettek beárazva, de szerintem érdemesebb hozzátenni, mármint tényleg a méret a döntő, hogy az adott fél mennyire bírja a nagyobb telót...
Bár ha olcsóbban akarsz akkor még az SGS Advance sem egy rossz választás ;)

(#475) Oldmobil válasza Oldmobil (#468) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Akkor válaszolok magamnak: Azt írják több helyen is, hogy nincs rajta notification LED, így semmi sem jelezi az elmulasztott hívásokat és az SMS-esket. Ez apróságnak tűnhet, de nekem mégis nagyon fontos szempont lenne, így lehet, hogy másfelé nézek szét, bár hihetetlenül tetszik ez a teló.
Van ugyan egy app a Play Store-ban, amit régebbi LG modellekhez (pl. 2x, Black) írtak és a gombok háttérvilágításával jelzi a dolgot (mint a ZTE-k alapból), de az régebbi modellekhez készült és azt írják, hogy eszi az akkut is... Szóval kár érte...

(#476) orrlyuk válasza Oldmobil (#475) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

A Nexus S-nél is az alsó kapacitív gombok világításával lehetett ezt megoldani, de ott root és custom kernel is kellett ehhez. Itt ilyesmi nemigen várhat mostanában - amúgy is, a kernelt, ha fel is törik, azzal a garancia bukta.

Én ma vettem a Duna Pláza kisebbik boltjában, a nagy T-pontokban valamiért nincs, 3 helyen kerestem. Nálam a webshop nem játszott, sajnos.

Ha lesz vele időm szórakozni, írom majd a tapasztalatokat, és csinálok tesztvideókat is. Nem ma... :DDD

Amúgy nagyon tetszik, érdemes kézbevenni, megnézni: nagy, vékony, és könnyű - ez meglepő.

Ami máris föltűnt: a böngészőben a Google Labs fordítása: Gogle Cimkék. Hogy mik vannak! :B

A másik jelöltem az Advance volt, a 2.3 három és a "majd valamikor" 4.1 (4.2?) mellett a kijelző miatt döntöttem az L9 mellett: az Advance Samoledjét egyáltalán nem látom szépnek: kékes, és sötét, ráadásul pentile, meg a többi baj... Nem leszólásképp, amúgy baba készülék, gyors, meg minden.

[ Szerkesztve ]

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#477) osszaki válasza orrlyuk (#476) üzenetére


osszaki
tag

Pár tesztképet lőhetnél. Bár ahogy eddig elnéztem, ennek a telefonnak leginkább a fényképezési képességei azok amik gyengék. Nyilván nem ezen örökíteném meg én se a fontos dolgokat, de ettől igazán jobbat rakhattak volna bele. :U

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#478) orrlyuk válasza osszaki (#477) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Holnap. Ma már kegyetlen setét van. Ami érdekes lesz, a dinamika meg a színek. Élességre nem nagyon számítok, esetleg 3rd party programmal sikerülhet az ISO beállításokba belenyúlni, hogy kevesebb zajt csináljon, és ne mosson annyira.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#479) orrlyuk válasza osszaki (#477) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Nu, egy képet azért csak felrakok. Szoba, lámpafény kézből. Exif szerint ISO600, 1/25s expó. Hihetőnek tűnik.

Nem rossz. A touch fókusz nagyon jól viselkedik makrónál.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#480) osszaki válasza orrlyuk (#479) üzenetére


osszaki
tag

Igen, ez így nagyon korrekt kép. :) Ezek után a többi kép nagyon város. :) Köszi a feltöltést. :R

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#481) sarkanyolo2 válasza orrlyuk (#479) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Várjuk a többit! :R

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#482) Manitou válasza orrlyuk (#479) üzenetére


Manitou
addikt

Makróban tényleg jókat csinál :K

(#483) t.imi


t.imi
addikt

Makroban jó leddel is. Normál képek botrányosak. Pakoltam fel korábban 3-4 képet. 10e szofttal készültek.

(#484) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Srácok, szoftverrel elérhetőek jobb hétköznapi fotók? Lásd Camera FV-5 és társaik...

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#485) airmax_2.0


airmax_2.0
tag

sajnos a hétvégém mással telt nem nagyon volt időm próbálkozni. Annyi újat tudok mondani, hogy a wifi hotspot funkciót is kipróbáltam, és a 21 kbit/sec -os modemnek hála egész jó sebességgel ment wifiről a laptopos böngészés...
az mhl-t még nem volt időm kipróbálni... :(

(#486) airmax_2.0


airmax_2.0
tag

Ja és egy kérdés is...
Próbált már valaki sd kártyára telepített html fájlokat megjeleníteni (saját honlap) ?
Mert azt nem tudom ikonként a főlapra tenni...
Illetve annyit tudtam, hogy a fájlkezelőről teszek widgetet, odagyalogolok vele a direktoriba,megnyitom, aztán a home gombbal lépek ki belőle akkor következő indításkor oda megy vissza....
Ennél tud valaki jobb megoldást?
Ja és az ikonok változtatása királyság, mert így a fájlkezelő widget ikonját lecseréltem egy saját fotóra a honlap képei közül, és így baromi jól néz ki... :)

(#487) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

Nu, fotóztam egy keveset. Beteszek ide prá képet, eztán ha végzett a feltöltés, itt egy dropbox link is az eredeti jpeg-ekkel, ezekben az exif is olvasható.

Szép idő volt, sok fény - időnként éles árnyékok. Most csak egy régi laptop van nálam, de úgy látom, a színvilága egészen normális, kellemes. A dinamika is kifejezetten jó, ajánlom mindenki figyelmébe a pályaudvaros képet: Alig van beégés és bebukás - ahhoz képest, milyen világosságbeli különbségek vannak.

A részleteket viszont mossa keményen, és érzéketlenül. CameraZoom progival próbáltam, az nem segít - majd még lehet kísérletezni. Amit nem tudok, melyik szoft van a telefonomon, a dobozból kivett állapotban van.

Tehát pár kép:

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#488) jooker82 válasza orrlyuk (#487) üzenetére


jooker82
nagyúr

Szerintem,nem rosszak ezek,egy mobilos gépnek pont megteszi,köszi a képeket..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#489) orrlyuk válasza jooker82 (#488) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Családi fotóknál kíváncsi leszek, mire megyek.

A fenti képeknél amúgy manuálisan ISO100-ra állítottam, ezt engedi az alap kameraszoftver is.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#490) akcsy válasza orrlyuk (#487) üzenetére


akcsy
tag

Szerintem nem olyan rosszak, akinek ez is rossz, az vegyen fényképezőgépet, szerintem mobil kamerának bőven jó ez... :)

(#491) osszaki


osszaki
tag

Köszi a képeket! Igen, szerintem is teljesen korrekt képek lettek. :) Azonban úgy néz ki lehetőségem van egy Samsung Galaxy S2-höz jutni, újonnan, ráadásul olcsóbban, mint az LG T-nél előfizuval. Így valószínüleg S2 mellé fogom lerakni a voksom.

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#492) tzsolesz válasza osszaki (#491) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ha a fotózás fontos, akkor inkább S2. Az azért kiemelkedik ezen a fronton.

(#493) osszaki


osszaki
tag

Igen, fontos lenne az is. S2-nél ugye, kisebb aksi, de mellé kisebb kijelző, kisebb felbontással is. Anno a tesztben is jól teljesített, és még is csak 16 giga tárhelye lenne. Egyedül NFC nincs benne, de úgy gondolom idehaza nem sűrűn tudnám kihazsnálni. :)

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#494) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Sziasztok!
Frissült az Antutu
Mennyit dob nálatok?Azt olvastam mindenki többet kap az újjal

Nexus 5

(#495) Manitou válasza Kunsztler (#494) üzenetére


Manitou
addikt

7406

(#496) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

Bármilyen furcsa, én többek közt az akksi miatt választottam.
Adtam neki ma: 2X100 km vonattal, rengeteg cellaváltás, kb. 30 perc internet, fotózás, videózás, wifi hotspot, képek és videó BT küldése, hazafelé HD videó nézése és zenehallgatás, kb. 20-30 perc beszélgetés, és a végén poénból úgy 10 perc (google) navigáció. 15%-ig ment le, reggel 6.30- este 20.30-ig. Korrekt. nem tervezek sok ilyen kemény napot.

Aki még gondolkodik: az LG rendszere igen kellemes funkciókkal rendelkezik, kicsit MIUI utánérzés, helyenként. Grafikailag gyermeteg, sajnos - a Holo UI sokkal szebb, de ez viszont tele van aprólékosan kidolgozott, okos funkciókkal. (Csak egy példa: a power-gomb menü felajánlja az újraindítást.) A magyar fordítás ugyanakkor viccesen béna, (néha) rendesen vissza kell angolba fordítani fejben, hogy érteni lehessen.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#497) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Találtam egy appot, ami az érintőgombok villogtatásával helyettesíti a notification led-et. Elvileg régebbi LG telefonokhoz készült, de nem kizárt, hogy megy L9-el is. Valaki ki tudná próbálni esetleg?
Köszi!

(#498) orrlyuk válasza Oldmobil (#497) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Root nélkül nem megy, kipróbáltam. Valaki?

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#499) Erdei88


Erdei88
veterán

Tegnap megérkezett a telefonom. Frissítettem a mindent rajta.
Este kikapcsoltam a wifi-t és azóta nem tudom visszakapcsolni. Már mindent visszaállítottam a gyárira, még a router is kicseréltem, de semmi. Szerintetek érdemes még megpróbálni valamit, vagy mehet gariba?

(#500) t.imi válasza Erdei88 (#499) üzenetére


t.imi
addikt

Nem vagyok otthon ebben, de 3 napon belül azonnali csere. Én tuti visszavinném.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.