Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47201) Bergo válasza joestone (#47193) üzenetére


Bergo
tag

És ha rendszerfájlt szedek szét és rakok össze akkor bemásolásnál nem kell szignózni működni fog? Vagy szignózni kell azt is csak valahogy egyeznie kell a rendszer szignójával?

(#47202) sdavic01 válasza joestone (#47200) üzenetére


sdavic01
tag

megnéztem meik appok hiányoznak ezek:

ArcWorkshop.apk
com.shazan.android.apk
foursquare_2010080500.apk
gt540apps.txt
Layer352-20100708b-final.apk
SettingsProvider.apk
Wapedia-132.apk

Na ezek hiányoznak az appból

(#47203) joestone válasza sdavic01 (#47202) üzenetére


joestone
addikt

A settingsprovider hiánya baj . Rootold a telót és munka után feltöltöm neked az appot. Aztán visszamásolva egy próba , ha az sem segít akkor adbvel töröljük a data partciót.

(#47204) Bergo válasza joestone (#47193) üzenetére


Bergo
tag

Lenne egy egyszerű kérdésem :)

Szóval adott az én GT540esem (2.1es android) aminek a memóriakártyáján van egy ext2 partició és Gscript Lite alkalmazással tökéletesen használja belső memóriaként.

A kérdés a következő: Ha felteszem a 2.3.7es androidot használható lesz-e ez a Gscript Lite ugyan így vagy kell egy másik progi pl.: Link2SD? És ha kell az a progi mennyire használható jól? Mert azt olvastam hogy azzal esetleg nem lesz használható pár program.
Idézem:
"launcherek, widgetes appok, billentyűzet appok, zene lejátszó, call meter 3G, háttérbe folyamatosan futó appok és hasonlók, na ezeket nem érdemes átrakni,"
"így ha sd-n lenne lassabban töltenének be egy újraindításkor, a widgetek nem működnének, és magunk a programok sem működnének rendesen."

Ha valakinek van ilyen tapasztalata azt szivesen fogadom mert ha így van és problémás a 2.3.7es rendszernek az ext partició használata akkor maradok a 2.1esnél mert az nekem tökéletesen kezeli.

(#47205) sdavic01 válasza joestone (#47203) üzenetére


sdavic01
tag

hogyan rootoljam??

(#47206) Bergo válasza sdavic01 (#47205) üzenetére


Bergo
tag

Feltettem neked ide ami kelleni fog :)

http://bergo.uw.hu/rootgt540.zip

Leszeded kicsomagolod :)

a telcsit rákötöd úgy hogy be legyen kapcsolva az usb hibaelhárítás.

Víruskereső nem szereti a rageagainstthecage-arm5 fájlt szóval figyelj hogy mind a 10 fájl meglegyen :)

Rákatt duplán a root-ra és kész :) lefut aztán a telcsi újraindul :)

Ennyi :) lesz egy superuser is a menüdbe :)

(#47207) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!
Nálam is az a probléma, mint sdavic01 kollégánál. Leellenőriztem, az összes program megvan egyet kivéve ami egy txt méghozzá a gt540apps.txt...Ez okoshatj aazt az hibaüzenetet és a market hibáját?
Nekem is 2.1 v20b +root van. Nincs recoverym.

Xiaomi 13 eu dev...

(#47208) joestone válasza sdavic01 (#47205) üzenetére


joestone
addikt

Emailben elküldtem a hiányzó settingsprovidert.
Csomagold ki a zip fájlt.
másold abba a mappába őket ahol az adb is van.
aztán a következő parancsokkal tudod őket felmásolni.
adb push SettingsProvider.apk /data/local/tmp
adb push SettingsProvider.odex /data/local/tmp
adb shell
su
mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock4 /system
cat /data/local/tmp/SettingsProvider.apk > /system/app/SettingsProvider.apk
cat /data/local/tmp/SettingsProvider.odex > /system/app/SettingsProvider.odex
reboot

(#47209) joestone válasza retesz147 (#47207) üzenetére


joestone
addikt

nem, az nem kell , csak abban fájlba listáztam a mappa tartalmát.
A beállításokból a gyári állapot visszaállítása nem segít ?
három gombos hard resetet próbáld meg.

(#47210) retesz147 válasza joestone (#47209) üzenetére


retesz147
addikt

volt már 3 gombos, volt már menüből és volt már 3x romfrissítés...és semmi....

Xiaomi 13 eu dev...

(#47211) retesz147 válasza retesz147 (#47210) üzenetére


retesz147
addikt

most megcsináltam még 1x...először a beállításokból...nem segített, majd a 3gombos HR-t...az se segített....van még valami ami segíthet? köszi az eddigi segítséget is!

Xiaomi 13 eu dev...

(#47212) joestone válasza retesz147 (#47211) üzenetére


joestone
addikt

Ha a gyári kdz telepítés után sem működött akkor lehet még esetleg tűzfal gond is. Se 3g -n se wifin nem megy a market ?
Gondolom a hard reset után szépen indult a varázsló .

[ Szerkesztve ]

(#47213) retesz147 válasza joestone (#47212) üzenetére


retesz147
addikt

már a market se indul el...tehát rábökök a progira és azt írja, hogy váratlanul leállt kérjük probálja újra (szokásos szöveg) ...esélyem sincs marketra felmenni...és minden bekapcsolásnál meg HR-nél meg romfrissítésnél jön az UID-s hibaüzenet....Ponstosabban ez:
System UIDs Inconsistent: UIDs on the system are inconsistent, you need to wipe your data partition or your device will be unstable.

mióta ezt produkálja azóta market el se indul...szépen működött minden....majd csináltam egy HR-t...és azóta ez a szituáció...pontosabban ma déltől kb...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#47214) sdavic01 válasza Bergo (#47206) üzenetére


sdavic01
tag

a nod nem engedi leszedni :/

(#47215) joestone válasza retesz147 (#47213) üzenetére


joestone
addikt

Ha rootolva van akkor kézzel meg lehet csinálni a törlést , illetve opcióként még hyperterminálból is lehet futtatni a hard resetet.
A következő lépés a fastboot és recovery engedélyezett v20bhunmod.kdz felrakása , majd ugyanezt megcsinálni recoveryből.

Próbálj meg a hibaüzenetre rákeresni itt a fórumban , hátha volt már korábban is ez a hiba még a recovery előtti időkben . Nekem több mint egy éve nincs ilyen telóm , szóval csak az emlékeimre tudok hagyatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#47216) Bergo válasza joestone (#47208) üzenetére


Bergo
tag

Van egy kis szépséghibája a dolognak ugyanis a gyári rom adb sell parancs után hiába írod be a su parancsot nem fogja engedélyezni a rootot ahogy írtam is :(
47179-es üzim. sdavic is kipróbálta 47185-es üzibe írta

[ Szerkesztve ]

(#47217) wwenigma válasza sdavic01 (#47214) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Miért nem kapcsolod ki? Az amugy is egy hulladék, nem virusirtó...

Amugy meg hasznaljatok a keresőt, minden le van irva a forumban, ha valamit nem tudtok letölteni akkor szoljatok es felrakjuk valahova.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#47218) Bergo válasza retesz147 (#47213) üzenetére


Bergo
tag

ezt a hibát én úgy oldottam meg ahogy leírtam a 47154-es üzibe :D de akkor kell a recovery ami úgy működik hogy fel kell tenned a V20bhunmod romot ami engedi a recoveryt. Aztán recovery menüt és abba törölni az adat maradványokat :)
De elöbb próbáld meg amit joestone mond ;)

(#47219) Bergo válasza wwenigma (#47217) üzenetére


Bergo
tag

:D a vírusirtók amúgy sincsenek barátságba a hackelős dolgokkal (rageagainstthecage-arm5 fontos fájl mégis törölni akarják a vírusirtók) :) nekem csak egy jó tűzfalam van fent és ennyi :D eddig nem is kaptam vírust :) kop-kop :D

(#47220) retesz147 válasza joestone (#47215) üzenetére


retesz147
addikt

rákerestem már....de sehol nem jött kézzelfogható tanács...a mostani megoldás is a leghosszaban átbeszélt dolog.....
a rootolásnál amit említettél kézzel megoldást? az hogy kellene? annyira sajnos nem vok profi....kb 1éve voltam én is itt a fórumon....2.1nél leragadtam....

Xiaomi 13 eu dev...

(#47221) retesz147


retesz147
addikt

közben sikerült a hyperterminálos resetet is megcsinálnom....és sajnos a hiba még mindig fent áll.....a rootos kézzel való törlést le tudja valaki írni, hogy mit kell kitörölnöm??

Xiaomi 13 eu dev...

(#47222) retesz147


retesz147
addikt

Bergo és Joe segítségével sikerült megoldanom a UIDs hibát. A hiba megoldása a recovery menü feltelepítése és ott kell factory resetet csinálni..onnantól nincs gond...
Köszönöm mindenkinek a segítséget!!

Xiaomi 13 eu dev...

(#47223) Bergo válasza retesz147 (#47222) üzenetére


Bergo
tag

Szivesen :) csak igazam volt hogy a recoverys wipe data/factory reset nem ugyan az mint a hard reset :D

(#47224) pai107


pai107
tag

Sziasztok.
Látom elég nagy lett az élet, ennek örülök. Leragadtam 2.1-nél, asszem nem is váltok már (bár kérdeztem korában mit, hogyan). EleganceSwift 5.0 a rom, de újabban nagyon fagyott, leakadt. Volt most hard reset simán, meg recoveryből a data/cache izék, remélem elmúlik a fagyás.
Arzt kérdezném, hogy ilyenkor újra meg kell csinálni a gscipt-el az sd-re telepítés engedélyezés beállítást vagy mit? (Gondolom igen) Mármint hogy 2.1 alól is használja az sd kártyát. Ha igen előtte az sd-t fprmázzam a telefonnal? A kártya partíciói ext2 meg fatok megvannak, mert korábbi ugyanezen 2.1 már használta.

Remélem érthető volt, hogy mit szeretnék...
THX.

(#47225) sdavic01 válasza joestone (#47208) üzenetére


sdavic01
tag

Ehhez még lenne két kérdésem:

-ezt ugyan így kell leírni ??? --> mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock4 /system
-és a legvégén a reboot-ot nem csinálta meg ezt írta operating not permitted vagy valami ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#47226) Bergo válasza pai107 (#47224) üzenetére


Bergo
tag

Szia!

Hard resetnél meg rom telepítésnél mindenképp kell a gscipt ha azt akarod hogy a particionált sd-re mentsen.
A particiot nem kell újra megcsinálnod. Én is 1x csináltam csak meg a telcsit meg telepítettem párszor. annyit szoktam csinálni hogy telepítés előtt a recoverybe - mounts and storage résznél sd-ext részről is mindent törlök nem csak a Wipe data/factory reset-et csinálom meg :D

(#47227) Bergo válasza sdavic01 (#47225) üzenetére


Bergo
tag

Írtam hogy nem is fog sikerülni mert a su parancs után is maradtál felhasználó ez tuti :( gyári romod van nem tudod ezt megcsinálni!
Fel kell tenned a kdz updaterrel a V20bhunmod romot hidd el!
Aztán a recoveryt csak 2 kattintás abba meg wipe data/factory reset és kész!

[ Szerkesztve ]

(#47228) Bergo válasza sdavic01 (#47225) üzenetére


Bergo
tag

(#47185) sdavic01 válasza Bergo (#47179) üzenetére 2012-07-25 11:08:59

nekem is ezt írja a su-nál "permission denied"

(#47229) sdavic01 válasza Bergo (#47228) üzenetére


sdavic01
tag

de félek hogy megint elromlik kdz közben

(#47230) Bergo válasza sdavic01 (#47229) üzenetére


Bergo
tag

Igazából csak 5-6/c a művelet. Figyelj arra akkor hogy ne fusson semmi más a gépen zárj be minden feleslegesen futó alkalmazást ami bezavarhat. Aztán amikor rádugod a telcsit várd meg amíg felismeri aztán indítsd el a kdz updatert. És ne húzd le semmi pénzért amíg a progi nem írja ki hogy FINISHED! a proginak kell 15-20s amíg elindul nem szabad addig sem piszkálni meg elkezdeni nyomkodni hogy mi van vele. A lényeg a türelem abba az 5-6/cbe és nem lesz gond. Így fog kinézni ha végez amíg nem ezt látod ne húzd le:

(#47231) Hunter2


Hunter2
addikt

melyik a legmagasabb verziószámú 100%-osan működőképes android GT540-re?

(#47232) Bergo válasza Hunter2 (#47231) üzenetére


Bergo
tag

Gyári 2.1 V20c :D

(#47233) sdavic01 válasza Bergo (#47227) üzenetére


sdavic01
tag

Minek kell rá recovery ha kdz-zünk akkor ugyis megjavul a market.

(#47234) Bergo válasza sdavic01 (#47233) üzenetére


Bergo
tag

Neeeeeeeem :D attól hogy a kdz-vel felteszel egy másik romot nem fog megjavulni :) Ahhoz hogy megjavuljon recovery kell tuuudod :) de recovery csak a V20bhunmod romra megy rá

(#47235) Hunter2 válasza Bergo (#47232) üzenetére


Hunter2
addikt

Na annál talán van újabb is, legalábbis remélem. :B

(#47236) Bergo válasza Hunter2 (#47235) üzenetére


Bergo
tag

Van 4.1es is de nem azt kérdezted mi a legújabb rá hanem ami 100%osan működik :D akkor meg marad a gyári 2.1es :D

(#47237) Bergo válasza Bergo (#47236) üzenetére


Bergo
tag

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1774515

Itt olvashat róla akit érdekel GT540 4.1

(#47238) Hunter2 válasza Bergo (#47237) üzenetére


Hunter2
addikt

Egy ilyen néptelefonra nehogy már senki nem rakott össze egy 2.3-at ?
Vagy túlságosan hozzá vagyok szokva a Blade-nél megszokott hatalmas ROM kínálathoz?

(#47239) Bergo válasza Hunter2 (#47238) üzenetére


Bergo
tag

Vannak 2.3as romok is de mindegyiknek vannak hiányosságai sajna :( ezért használok én is még mindig 2.1est

(#47240) Sentry1


Sentry1
csendes tag

DEvSwift féle 4.04 esetnél nem tudok usb kábellel csatlakozni a telefonhoz, hiába nyomom hogy usb háttértár bekapcsolása.. ráadásul mocskos kevés szokott lenni a ram 13-15 MB...

Amúgym ég mák hogy volt egy mentésem a joestone féle 2.3ból

Feltettem a miroslav fée SDSL 1.1-et. Itt működik eddig minden de hiába állítóm át a nyelvet angolra (Brit) a fél telefon orosz nyelven megy. :(

Másnál is volt így?

Nincs normális, gyors, legalább angol nyelven működő rom?? :B

(#47241) Hunter2 válasza Bergo (#47239) üzenetére


Hunter2
addikt

akkor főzött rootolt 2.1-es magyar melyik verzió jó és stabil is és persze 100%-ban működőképes?

(#47242) Hunter2


Hunter2
addikt

Egyébként mi a különbség a v20b és a v20c között? Jelenleg v20b van a telefonon.

(#47243) joestone válasza Bergo (#47223) üzenetére


joestone
addikt

Amíg nem volt recovery addíg mi volt a hard reset ?
Nyilván gyári rommal is meg kell lehessen csinálni .
Azt kell kitalálni mi okozza a hibát és mi az amit a recovery wipe csinál a data és cache particiók formázásán kívűl . A recovery -s wipe például formázza az sd-ext particiót is. Tehát ha mondjuk app2sd lett csinálva és a rendszeren fent maradtak a részei (vold.conf és talán vold.sh) a /system/etc mappában akkor egy hard reset után továbbra sem fog működni , mert a dalvik-cache nem a data partición van hanem az sd ext particióján így olyan mintha nem is csinálnál hard resetet.

sdavic01 vedd ki az sd-t és próbáld meg úgy indítani a telót . Ha úgy működik akkor biztosan fent maradtak az app2sd részei.

[ Szerkesztve ]

(#47244) polo5


polo5
tag

Hello!

Most 4gb-os kártya van a telómba. Szeretném 8gb-osat. És szeretném a mostani 4-es kártya tartalmát a 8-ason is. Hogyan lehetne ezt megoldani?
Mert most sok hasznos jó progim van.
Másoljam az egész kártya tartalmát a wincsire aztán majd ha lesz 8-as kártyám akkor arra másoljam vissza?
Vagy ez nagy hülyeség?

(#47245) samu74 válasza Hunter2 (#47241) üzenetére


samu74
addikt

Van normálisan működő 2.3 is.Rokonnak elpasszoltam a telómat már egy ideje,de ő esküdözik hogy az RC5 verziónál nincs jobb.A gyárit fel se rakná... [link]

-----------

(#47246) sdavic01 válasza joestone (#47243) üzenetére


sdavic01
tag

megpróbáltam memkari nélkül ugyan az történt :O

(#47247) Bergo válasza Sentry1 (#47240) üzenetére


Bergo
tag

Na erre mondtam hogy minden nem gyári romnak vannak hiányosságai :D sajnos

(#47248) Bergo válasza Hunter2 (#47241) üzenetére


Bergo
tag

2.1esbe én igazából mindössze egyet tudok ami módosított méghozzá a V20bhunmod romot ami annyiba különbözik hogy engedi a recovery menüt. De minden gyári rom így a V20c is rootolható és használható spp2sd-vel.
Eddig a V20c volt fent nekem de mivel szeretek mókolni a telcsivel így most az engedélyezett V20bhunmod-van fent :D

(#47249) Bergo válasza joestone (#47243) üzenetére


Bergo
tag

Esetleg a megoldás az engedélyezéseknél van. Mondom mire gondolok.
Mivel a gyári rom nem engedi az adb shell résznél az su parancsot így a védett fájlokat nem tudja törölni.
De ha V20bhunmod romnál csinál valaki egy hard resetet lehet akkor működni fog (ez csak egy elmélet)
Vagy a másik amikor használatba vannak azok az elemek amiket törölni kellene így bekapcsolt állapotban nem törölhetők csak kikapcsolt állapotban ami ugye recovery menüt igényel.
Én erre a két dologra tudok gondolni. Bár a másodikban nem vagyok annyira biztos mert ha az adb shell nem engedi a su parancsot akkor kikapcsolt állapotban se fogja (gondolom)

(#47250) Bergo válasza polo5 (#47244) üzenetére


Bergo
tag

Attól függ :D
Csak olyan fájlokat tudsz másolgatni a kariról meg vissza másikra amiket lát a géped. De ha pl ext particiod van a kártyán azt nem fogja látni a win :) részleteket nem árultál el hogy milyen az oprendszered vagy hogy a memkari milyen particios de ezekből kiderül a válaszod szerintem :D
Én azt csinálom az ext particio miatt hogy elöbb root explorerel kimásolom a progikat és aztán újra feltelepítem őket. Itt vannak a progik system/sdcard/app
azaz nálam :) de ha te máshogy használsz mást akkor lehet máshol vannak de megkeresheted őket nem nagy kunszt :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.