Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:57:18

LOGOUT.hu

LG Optimus F6 - középkategóriás vadászgép

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) forzamo válasza Sógi (#948) üzenetére


forzamo
tag

Csak a kamera tweaket néztem eddig ez szinte ugyanaz. Init.d -vel indítja bekapcsolásnál. Backupolja az eredeti fájlt ha változtat valamin. Megnézem majd mi használható még belőle.

kaosz86:
Rosszul érted. Roottal és Link2SD-vel minden telepített program átlinkelhető sd-re.
A programot átmásolja az sd kártyára és egy virtuális hivatkozást hagy a helyén.
Az sd-kártyát két részre kell osztani a második partíció ext4 vagy ext3 legyen ide kerül az áthelyezés nem a fat particióra. Ezeket rengeteg helyen leírták már.

Mindkét programhoz kell init.d nevű mappa. Ide teszik az indító scriptjeiket.

[ Szerkesztve ]

(#952) clizer válasza forzamo (#951) üzenetére


clizer
tag

Ezt a módszert én még nem láttam itt, ha jól emlékszem..
GL to SD appot írták korábban. De ott nem kellett partícionálni.

(#953) oldgeorge79 válasza clizer (#949) üzenetére


oldgeorge79
csendes tag

köszi. ennek örülök.

E A2618s->E A2628s->E R310s->E T65-> SE Z600-> SE T290i-> SE Z300->SE 510i->LG F6 D505 JB

(#954) SkyLine3000 válasza oldgeorge79 (#953) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én a Runtastic nevű appot használom már régóta futáshoz, bringához, sétához. De egy csomó más sporthoz is lehet. Nekem bevált, sokat tud.

(#955) oldgeorge79 válasza SkyLine3000 (#954) üzenetére


oldgeorge79
csendes tag

és az is működik offline módba és megy f6-on akadás és probléma mentesen? por vagy ingyenes?

E A2618s->E A2628s->E R310s->E T65-> SE Z600-> SE T290i-> SE Z300->SE 510i->LG F6 D505 JB

(#956) mate1396


mate1396
tag

Ha minden jól megy szombaton én is beruházok egyre :D Ahogy itt olvasgatom senki nem bánta meg :D

(#957) Sógi válasza mate1396 (#956) üzenetére


Sógi
addikt

Nem bántuk meg, sőt best buy, csak, hogy ismételjem önmagam még párszor :)
Imádom ezt a telefont, nem gondoltam volna, hogy egy középkategóriás telefont így fogok szeretni :D

(#958) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Szal csináltam pár képet. Mondjuk nem voltak éppen ideálisak a körülmények. Köd hegyek, ború. Minden egyben volt egy jó kis letargiához. :DDD
Lőttem párat a gyári appal, párat a Camera ZOOM Fx-el és párat a Snap Camerával. Természetesen ugyanarról a témáról.
Valahogy azt vettem észre, h mintha az eredeti "a" romhoz képest a "c" rom képei nem lennének annyira maszatosak kinagyítva. Illeteve talán a szélein is élesebbek. A 3 appal készített képek közt nem találtam számmottevő különbségeket. Színekben voltak kicsit mások, de vonalélességben, dinamikatartományban, stb, szinte ua. Mindhárom appot alap beállításokkal használtam. Tehát nem volt hdr, meg efféle varázslatok.
Azt kelll, h mondjam, h egyáltalán nem rosszak a képek. Ha mondjuk kinagyítom őket, jobban előjönnek a hibák. Főleg a kissé maszatos részletek. Ritkán nézem kinagyítva a képeket. Ha képernyő méreten hagyom, teljesen jók. Gondolom, napsütésben jobb képeket lehet csinálni. Ha kisüt a nap, csinálok még párat teszt gyanánt.
Viszont most is meg kellett állapítanom, h a W-hez képest azért el van maradva az F6. Az kinagyítva sem maszatos. És mindenhol élesek a képek. Középen, szélen, mindenhol ugyanolyan. Mondjuk a W is érzékeny az időjárásra. Azzal is lehet szar képeket lőni, de jó időben nagyon jókat is. Viszont mivel a W-nek erősebb a villanója, beltérben kevésbé zajosak a képei.
A konklúzióm az, h sztem ebben a kategóriában teljesen redben van az optika. Más hasonszőrű telók sem csinálnak jobb képeket. Az Ace 3 meg pláne. Nyugodtan használható a mindennapokban. Pláne, ha még kicsit beleturkálunk a beállításokba. Profi képekhez meg ott a fényképező.
Majd töltök fel én is képeket, mondjuk dropboxba.

(#959) mate1396


mate1396
tag

Lenne egy kérdésem lehet váltani a hálózatok között manuálisan? (Gondolok itt a 3G/4G/EDGE hálózat váltásra) nekem fontos lenne és a jelenlegi Galaxy Giomba nincs benne ez funkció :D

(#960) Gedeon31 válasza mate1396 (#959) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ezek közül választhatsz

(#961) mate1396 válasza Gedeon31 (#960) üzenetére


mate1396
tag

Köszi ez nekem tökéletes ;)

(#962) tannenbaum válasza forzamo (#923) üzenetére


tannenbaum
csendes tag

Debian Wheezy van a gépen. Az elintézte annyival, hogy "nincs ilyen fájl vagy könyvtár".

Tényleg, full tiszta rendszert vissza lehet állítani a gépre? Olvasgatom, hogy van hard reset, ami elvileg mindent gyári beállításra pakol vissza, törli a telepített alkalmazásokat és a belső tárat. De sehol sem olvastam arról, hogy ez mennyire "hard", vagyis mennyire pucolja ki a telót.

(#963) kisbarack válasza Gedeon31 (#960) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Ezzel kapcsolatban az volna a kérdésem, hogy másnak nem rosszalkodik a térereje? Nekem ez a második telefonom és két kártyával is teszteltem már! Csak akkor nem dobálja rendszeresen a hálózatot ha Csak GSM- re van állítva! Más?

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#964) SkyLine3000 válasza kisbarack (#963) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem semmi gondom a térerővel. Én csak 2g-n használom. 3g-n nekem minden telómon ingadozott a térerő. Ennyit a lefedettségről. Sosem használok 3g-t.

(#965) Sógi válasza SkyLine3000 (#958) üzenetére


Sógi
addikt

TÉNY: a samsungoknak sokkal jobb a kamerája! Azt, hogy miért, nem tudom, de ez az igazság! Volt pár samum és jobb képeket készít, mint az LG, ez van :B

(#963) kisbarack: Pontosan mit értesz rosszalkodás alatt? Hallanak vagy sem, elérhető vagy vagy sem? Tudsz rendesen telefonálni vagy netezni? Ha igen akkor nem értem mi a problémád?

[ Szerkesztve ]

(#966) forzamo válasza tannenbaum (#962) üzenetére


forzamo
tag

Gondolom futtathatóvá tetted az exe-t? A debian egyébként szigorúbban kezeli a wine-ben futtathatóságot mint az ubuntu. A hard reset a rendszerfájlokat és a beállításokat is visszaírja. Viszont ha a /system/app -ba beteszel valami külső appot az ott is marad hard reset után is. A teljes törlést a 'kdz updeter offline' változattal lehet inditasnál hangerő fel + hangerő le egyszerre nyomva usb kábel bedug és belép a downloader modba. Vagy az LG Suittal - ez egyszerübb.

(#967) tibiba71


tibiba71
csendes tag

Tényleg nagyon jó telefon,mp 4 filmre rárakja a feliratot és le tudja játszani.
A kijelzőjét sok helyen matt fóliával lerontják,könnyű a kezelhetősége és olcsó.
Tényleg hasonlít a Galaxy 4 minire csak jobb. Tibi

(#968) Aryes válasza tibiba71 (#967) üzenetére


Aryes
nagyúr

A leírtak alapján úgy sejtem, hogy a teló gyárilag az mx player nevű szuper kis videólejátszó programot kapta lejátszó gyanánt, én jó ideje ezt használom, tudja a nagyítást, gesztusvezérlést, sw-es kodekekkel mindent lejátszik.

[ Szerkesztve ]

(#969) clizer válasza Aryes (#968) üzenetére


clizer
tag

Én külön szedtem le hozzá az appot.

(#970) Aryes


Aryes
nagyúr

Kérhetnék még valamit (valakitől)?
Beltérben, gyenge fényviszonyok közt (pl energiatakarékos izzó) egy 720p-s videót szeretnék megnézni, én ugyanis zömmel erre használom a kamerát (gyermekek ténykedését örökítem meg vele :) ). Nem találok review-t, ami van fent videó is nappali és 1080p (nem túl meggyőző minőségű). Ha megvan, mindenképp vmi fájlmegosztóra kérném feltölteni, mert a youtube átkódolja az egészet, és pont a lényeg nem látszana. Köszi előre is!

(#971) Darellus92 válasza SkyLine3000 (#964) üzenetére


Darellus92
aktív tag

Pedig hasznos dolog.

HTC = Help This Company

(#972) Darellus92


Darellus92
aktív tag

Megtörtént az első baj. Valami meglazulhatott a micro USB aljzat környékén mert nem lehet rádugni a töltőt. Egyszerűen nem megy bele.

HTC = Help This Company

(#973) Gedeon31 válasza Darellus92 (#972) üzenetére


Gedeon31
addikt

Egyik nap szintén így jártam ,de nagy nehezen rá ment azóta jó.

(#974) Sógi válasza Darellus92 (#972) üzenetére


Sógi
addikt

A töltőfejen a két kis akasztókát nézted, lehet azok akadtak meg...?

(#975) kisbarack válasza Sógi (#965) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Kb annyit ha nem 2G-n van a hálózat akkor 20-30 percenkét eltűnik a térerő teljesen és jópár másodpercig nincs semmi sem! De mint írtam a második készülék és 2simmel is ezt produkálta mind a kettő! :Y
Amúgy imádom mert minden jól működik! Persze lehetne kicsit jobb, de az másik árkategória! Optimus G lett volna a kiválasztott, de nem futotta rá, s mire eljött az én időm a kékek levették a palettáról, így szerencsére F6 lett belőle. Mutatták a desire500at, de semmiben nem érte utól számomra! XD

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#976) Sógi válasza kisbarack (#975) üzenetére


Sógi
addikt

Bekapcsolt kijelzőnél eltűnik a térerő vagy lezárt képernyő feloldásakor látod ezt?

(#977) i.attila


i.attila
tag

Sziasztok,

NFC tag senkinek sem volt a dobozban? Ma kaptam meg, aztán nincs benne. A Telenor honlapja szerint sem kell legyen benne, de azért et furcsa.

(#978) SkyLine3000 válasza Darellus92 (#971) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem semmi haszna a 3g-nek. Ingadozó térerő, szívja az akksit, mobilnetet egyáltalán nem használok. Nekem tök fölösleges.

(#979) B.i.L válasza i.attila (#977) üzenetére


B.i.L
senior tag

Nincs NFC benne,sajnos,de kipróbálnám.Itt a HardverAprón hírdetnek,olcsón 400 körül,kocsiba 1,esetleg alváshoz,de arra meg ott van a beépített program.

Horgászni mentem...B.i.L

(#980) kisbarack válasza Sógi (#976) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Bekapcsolt kijelző mellett látod, hogy fogynak a kis pálcikák, és egyszer csak eltűnik a jel és piros x van helyette. Eltelik pár másodperc és van megint jel, de nem igazán stabil akkor sem!
De ha simán 2G van ezt nem csinálja.

[ Szerkesztve ]

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#981) unyadavid válasza kisbarack (#980) üzenetére


unyadavid
senior tag

Valószínűleg amerre laksz gyenge a 4g, akár a hsdpa is és így ezek között ingadozik. (Elképzelhető. hogy mielőtt átvált egy másikra azelőtt teljesen el is veszti a térerőt)

(#982) Sógi válasza kisbarack (#980) üzenetére


Sógi
addikt

2G-n gondolom nem csinálja...?
Akkor térerő problémák lesznek, nem pedig a telefon a ludas :N

(#983) kisbarack: Én csak arra akartam kilyukadni, hogy ez nem a készülék hibája :)
Ez kb olyan, hogy nem csatlakozik wifire a készülék, mert nincs a közelemben wifi :D

[ Szerkesztve ]

(#983) kisbarack válasza unyadavid (#981) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Lehetséges. Nem tudom Pécsen milyen a lefedettsége a kékeknek! Vodánál ilyen nem volt, igaz Defy nem is tudta a 4G-t! :DD
Sógi: lehet, de ettől nekem nem könnyebb. :O

[ Szerkesztve ]

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#984) SkyLine3000 válasza kisbarack (#983) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Semmi köze ehhez a telónak. 2g-n legtöbb helyen jó a térerő, 3g-n és 4g-n meg nem. Ennyi. Ilyen a lefedettségük.

(#985) mobilefan


mobilefan
aktív tag

Le akartam ma még tölteni játékot erre kiírta,hogy nincs elegendő tárhely.
Ilyenkor mi a teendő ? Most kajak le kell törölnöm valamit,hogy helyem legyen ? :U

-

(#986) ultio válasza mobilefan (#985) üzenetére


ultio
senior tag

Nézd át a telepített progikat és amit lehet másold át sd kártyára. Ha nincs kártyát, akkor csak a fölösleges programok törlésével tudsz helyet csinálni.

rasti rusti

(#987) mobilefan válasza ultio (#986) üzenetére


mobilefan
aktív tag

Van micro sd, de most nem leszek előrébb ilyen 20-30mb progikkal.
Egy jobb játék 150-200 mb...

-

(#988) Sógi válasza mobilefan (#987) üzenetére


Sógi
addikt

Formaizo írt itt megoldást az sd-re pakolásról...

(#989) ultio válasza mobilefan (#987) üzenetére


ultio
senior tag

Igazad van, de mi foglalja a sok helyet neked?
Mert a nagyobb játékok szinte kivétel nélkül átpakolhatók az sd kártyára.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#990) mobilefan válasza ultio (#989) üzenetére


mobilefan
aktív tag

Azt nem probaltam,megnezem.

-

(#991) polcsa válasza kisbarack (#983) üzenetére


polcsa
aktív tag

Úgy tudom, hogy egy 3g adótorony a kapacitásának maximuma közelében visszavesszi a teljesítményét, amiáltal csökken a lefedettsége. Így védekezik a túlterhelődés ellen, tehát ha többen elkezdik jobban használni, akkor a széleken lévők kiesnek.

(#992) KoryHu


KoryHu
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!

1 napja vagyok tulajdonosa a címbeli készüléknek és eddig nagyon tetszik.
(A készüléket a héten Zala megyében kizárólag Keszthelyen tudtam megvenni, mert sehol sincs!). Természetesen Telenoros, de ez nem nagy gond, mivel eleve az a cég (cégesben vettem). :)

Az 505-10a verzió van fenn ez is, ránéztem, és topicban is írva volt, hogy van új "c" végű, elég lassan jön le a frissítés, eléggé vánszorog, ráadásul a 784 mega, van valami lista, hogy ez mit javít vagy érdemes felrakni?

A térerő dobálást már én is észrevettem egyszer-kétszer 3G-n, de szerintem csak így vált vissza 2G-re, ha nem jó a térerő.

Egy kérdésem lenne, de ez alap androidos is akár: a névjegyeket Gmailről szinkronizáltam le (előtte Nokiám volt, és így oldottam meg), rendben van is mind (vezetéknév, keresztnév stb..), de (csak) a híváslistában fordítva vannak a nevek, ez mitől van? (pl. Nagy István, de a híváslistában és a bejövő hívásnál: István Nagy), és így van, ha hív akkor is így írja.

Csak akkor jó a híváslistában, ha a telefonkönyvben fordítva van beírva az utónév-keresztnév (tehát "angolosan"), viszont így a rendezettsége nem jó a telefonkönyvben, ha Vezetéknév-re rendezem (a híváslista rendezettségére is van beállítás?).

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#993) Darellus92 válasza Darellus92 (#972) üzenetére


Darellus92
aktív tag

Használtmobilosban arab fószer egy tűvel rendbe rakta pikk pakk pénzt se kért.

HTC = Help This Company

(#994) petrol17


petrol17
csendes tag

Sziasztok!

Vettem ma egy micro sd-t, de én gyökér elfelejtettem utána nézni, hogy jó lesz e a telefonba.
Ez lenne az: http://www.pcdiszkont.hu/4813/kingston-32gb-microsdhc-micro-secure-digital-single-pack-class-10-memoriakartya
Ja annyi még, hogy azért nem tudom, hogy jó lesz e, mert ezeknek az sd kártyáknak is van 1-2 fajtájuk, meg pl. azt sem tudom, hogy a micro sd hc mit takar. No nem bonyolítom, csak érdekelne, hogy jót vettem e. :D

(#995) oldgeorge79 válasza petrol17 (#994) üzenetére


oldgeorge79
csendes tag

ez jó lesz még talán túl jó is. :D

E A2618s->E A2628s->E R310s->E T65-> SE Z600-> SE T290i-> SE Z300->SE 510i->LG F6 D505 JB

(#996) clizer válasza petrol17 (#994) üzenetére


clizer
tag

Én is ilyet rendeltem ebayről, biztosan jó bele.:)

(#997) petrol17


petrol17
csendes tag

Köszi mindkettőtöknek!
Úgy voltam vele, hogy ha már lúd, legyen kövér. :D Eddig 2 gigás kártyáim voltak, meguntam, hogy mindig beteltek..

(#998) clizer válasza petrol17 (#997) üzenetére


clizer
tag

Nekem is most új lesz, nagyon hamar befogom telíteni úgy érzem.:D
Én Sandisk-et rendeltem, 5000 szállítással együtt. Mondom bemegyek a M. Marktba kíváncsiságból, 18k-ért adták ugyanazt..:D

[ Szerkesztve ]

(#999) kisbarack válasza petrol17 (#994) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Nekem kicsit furcsa a leírásban a 10MB/sec es infórész, mivel nekem 16GB kártyám van amit szerettem volna cserélni egy minőségibbre Japánból, csak lecsúsztam róla, szóval nekem class6-os a kártyám és az is produkálja a 17Mb-s olvasási sebességet, de csak 5mega körül írja! Szánalmas!

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#1000) MeGabee válasza KoryHu (#992) üzenetére


MeGabee
senior tag

A "c" végű frissítésről nem tudjuk,hogy javít-e valamit,de rontani semmit se ront,így érdemes felrakni :D

Én mindig szívok a névjegyek rendezésével,ennél gmail szinkron után úgy állítottam be,hogy:
Keresési eredmények sorba rendezése: Ábécé sorrendben
Lista rendezési elve: Utónév
Nevek megjelenítési módja: Először a keresztnév

Ha így se stimmel,akkor ezzel a 3-mal variálj,és jó lesz :D

(#993) Darellus92: :C Okos ember a jég hátán is....

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.