Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 20:13:45

LOGOUT.hu

Tisztelettel megkérünk mindenkit, hogy először az összefoglalót olvassa el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) clizer


clizer
tag

A mai nap a másik T-s szolgáltatónál voltam mobilnetért, most 30 napig 190 csak 500 mega. Átraktam az első foglalatba, viszont a mobilhálózatok között nem találja a 4G-t.
A lefedettség térkép szerint kellene lenni. Azért lehet ez, mert a kártyám nem képes a 4G-re? Vagy attól még a telefonnak látnia kéne a 4G-s hálózatot mindkét kártya esetén?
(A 20-as kártyám ugyanezt produkálja, azt tudom, hogy nem képes rá, viszem is cseréltetni.)

[ Szerkesztve ]

(#4853) Viktor0610 válasza #45553408 (#4852) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jah, hogy dual boot? :U

Akkor nem szóltam. :)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#4854) fenergie84


fenergie84
addikt

Tudtok ajánlani, olyan progit ami a memória kihasználást figyeli, kezeli?
Tudom, láma kérdés, de ebben nem vagyok otthon :R

(#4855) WOT-H-A-C válasza Viktor0610 (#4853) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ez nem igazi dual boot... :N Nem tudom pontossan hogyan oldják meg, de csak egy system van. Bodrik11 nél okozott szoftveres galibákat. Nálam nem pedig volt hogy ide-oda váltogattam őket és no problemoo

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#4856) ollie válasza clizer (#4851) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A kártyádnak is kell tudnia, meg az előfizetésednek is tartalmaznia kell a 4G-t. Mindenképpen menj be a szolgáltatódhoz, és kérdezd meg azt is hogy az előfizetésedben van-e 4G.

***

(#4857) Luissimo válasza Sanzaa (#4837) üzenetére


Luissimo
veterán

Ez nem szelfibot, ez annál sokkal jobb és több, állvány ha akarod, markolat ha úgygondolod, és telefontartó-támaszték is.

nem annyira olcsó, de szerintem megérne ennyit.

Az áltatald mutatott lencsékkel egy tizesből megvan , és van egy jó dotoaparátunk...

(#4858) martinkeet válasza Luissimo (#4857) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Sziasztok!
Hogyan tudom beazonosítani ,hogy a telefon melyik típus ,vagyis hol találom meg a model számot?
Köszi!

Bocs ,megvan...

[ Szerkesztve ]

(#4859) Luissimo válasza martinkeet (#4858) üzenetére


Luissimo
veterán

beállítások/telefonról/készülékinformáció

az előzőhöz, dotoaparát = FOTOAPARÁT

[ Szerkesztve ]

(#4860) rdt89 válasza Sanzaa (#4834) üzenetére


rdt89
addikt

Erről sok mindent lehet olvasni, sok oldal szerint 1.8 (az antutu szerint is), valamint a felbontás is más mint a Samsung 5kp..-os kamerájának, így nem is biztos, hogy a Samsung-é van benne, attól függetlenül, tényleg lehet vele nagyon szép képeket rögzíteni. :)

(#4861) ollie válasza Luissimo (#4859) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én meg azt hittem én vagyok hülye, hogy nem tudtam, hogy mi az a dotoaparát. :DDD

***

(#4862) arnd válasza ollie (#4846) üzenetére


arnd
senior tag

Ja ja, ez lesz. Azóta nem jelentkezett, illetve szép lassan csökkent a moduláció. Most meg már teljesen oks lett.

(#4863) clizer válasza ollie (#4856) üzenetére


clizer
tag

Elvileg benne van, de megérdeklődöm. :)

Más:

A Galériából hogyan lehetne eltüntetni az albumborítókat? A jobb alsó sarokban a láthatóságot hiába állítom, ugyanúgy látszanak.
(Próbáltam a "media" mappába másolni az albumokat, de ugyanúgy megjelennek.)

[ Szerkesztve ]

(#4864) Sanzaa válasza rdt89 (#4860) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Most hétvégén lesz alkalmam összevetni egy LG G4-gyel.
Majd csinálok tesztfotókat.
Luisimmo: Azt látom én is, hogy nem szelfibot :) Tetszik a cucc, de drága péz.
Arra utaltam egyébként, hogy amelyik a legtöb embernél van szelfibot, az tört el nálam is a rögzítő részénél :) Brutális súlya van a Lenovonak, ha egy méteres rúd csimpaszkodik :)
Szóval ha az embernek nem ilyen mini iphone 4-ese van, akkor minőségibb szelfibot után kell nézni.
Vagy venni valami Hardcase-t és átfúrni :) Vagy egy olcsóbb 3 lábú állványt akkor...
Ezektől a lencséktől csodát nem kell várni, de a makró elég jó. Egy 12x zoom lencse 3500 Ft körül van, de nem állítható a zoom, csak az élesség. Ami állítható, az meg 11000Ft lenne. Annyit meg már nem ér.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#4865) LPG Doktor


LPG Doktor
csendes tag

Sziasztok! Elvileg párosítható a telónkhoz egy Bt billentyűzet, úgy, mint a a tabletekhez?
Nagyon sokat kell levekeznem mostanában, sokat segítene. Előre is köszönöm a választ!

(#4866) Sanzaa válasza LPG Doktor (#4865) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Szerintem rá is tudod dugni USB-OTG kábellel.
Nincs itthon működő USB billentyűzetem, de egy próbát megérne.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#4867) Blizzardking válasza Ombre85 (#4838) üzenetére


Blizzardking
őstag

- Érdemes rajta hagyni az SDfuse-t vész esetére, mindenképpen bölcs dolognak tartom, de már mások is írták
- Szerintem nem mókolt, egy frissítgetett KitKat rom, én úgy tudom minden gyári benne. Ha tévednék javítsatok plíz
- Frissíthetsz lollira, csak ne legyen rootolva. Utána rootolhatod (másképp kell) ha akarod.

fenergie84 @ 4854 - nem tudom pontosan mire gondolsz. Ha a beállítások-appok résznél továbblapozol egyet jobbra, a futó appokhoz, ott látod mennyi memória van kihasználva, illetve melyik app mennyit kajál épp. Vagy te valami grafikus felületre gondoltál..? Olyan oldschool memóriapucolóra itt már nincs szükség, a rendszer nagyon jól kezeli. A beállítások - energiagazdálkodás részen meg tudod adni, hogy miket lőjön ki magától.

Lencse 1.8 vagy 2.2 - ez a fényerejét jelenti, egy 1.8-as lencsével ugyanott, rövidebb záridővel lehet exponálni mint egy 2.2-essel. A képminőségre csak közvetett hatása van, nem lehet kijelenteni hogy egy 1.8-as lencse jobb mint egy 2.2-es és punktum. Állvány esetén meg különösen mindegy. Kevés fényben kézből exponálva jelenhet valami kis előnyt bár az ilyen telefonos dolgok és a "kevés fény" nem a legjobb haverok :DDD Kezd ez is marketing bullshitté válni mint a megapixel.

Clizer @ 4863 - a beépített galériában engem is rohadtul idegesít ez. Arra jöttem rá, hogy azok a szemecskék azt állítják, hogy ha átváltasz a baloldali fülre (időrendi elrendezéses nézet kb), akkor oda nem teszi be a szemetlen mappákat. Két megoldást tudnék mondani, az egyik, hogy az elrejteni kívánt mappába tegyél bele egy üres szöveges fájlt, és nevezd át arra hogy .nomedia
Ahol ilyet talál, azt nem jeleníti meg. A másik, a QuickPic nevű galéria app, ami rengeteg testreszabhatósági lehetőséget biztosít, tud felhőbe menteni ha akarod, és lehet szűrni mit jelenítsen meg és mit ne. Személy szerint a kedvenc galéria appom. (A Vibe-ra még nem tettem fel).

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4868) rdt89 válasza Sanzaa (#4864) üzenetére


rdt89
addikt

Képek terén egyértelmű a G4, de kijelzőbe meg a Z2 Pro, ettől függetlenül én nagyon kíváncsi vagyok a különbségekre, ne tartsd meg magadnak az eredményeket. :D

(#4865) LPG Doktor:
OTG-s bill/egér is megy rajta gond nélkül, márkától függetlenül.

(#4869) LPG Doktor válasza Sanzaa (#4866) üzenetére


LPG Doktor
csendes tag

Nekem meg otg kábelem nincs☺

(#4870) pengexe


pengexe
csendes tag

Sziasztok. Most szeretnék egy ilyen csodát venni. Meglehet vásárolni jelenleg akciósan valahol? Köszönöm a válaszotok :)

(#4871) clizer válasza Blizzardking (#4867) üzenetére


clizer
tag

Köszi, megpróbálom ezt az üres szövegfájlos megoldást, ha nem jön be, akkor megnézem az appot. :)

(#4873) arnd válasza LPG Doktor (#4865) üzenetére


arnd
senior tag

Miért ne lehetne? Mi lenne a különbség egy átlagos tab és e telefon között? Azonkívül, hogy kisebb a felbontása a túlnyomó többségnek :)

(#4875) WOT-H-A-C válasza pengexe (#4870) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Körbe kell nézni, Az összefoglalóba van pár bolt, illetve ajánlom a hardveraprót figyelmedbe.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#4876) zumics


zumics
tag

Nem tud valaki valahol beragadt Sony Smart Wireless Pro headsetről?
Ilyet vennék (a megoldhatatlan Bluetotth lag miatt), de sajnos nem árulnak sehol.
Van egy jófogáson, de az 2 éves, tuti tropa az akksija, ebayről meg 17k lenne, de amilyen szerencsém van megfognák a vámon...

Hátha esetleg tud valaki egy tuti helyet :D

(#4877) Ombre85 válasza Blizzardking (#4867) üzenetére


Ombre85
tag

Igen, jogos. Eddig nem nagyon foglalkoztam a ROMmal kapcsolatos kommentekkel, mert alapon is elégedett voltam vele, így nem rémlett, hogy már szóba került. Most viszont nagy segítség volt, azóta is rendesen működik :)

(#4878) Luissimo válasza zumics (#4876) üzenetére


Luissimo
veterán

én anno (talán 2 éve) a Sony Centerben vettem, a Kecskeméti utcában.

17k-ért vedd meg nyugodtan, a boltban 24 volt.

viszont tökéletes és egy napig szól, plusz saját kártyáról is játszik zenét, meg a teloról is játszik.Akkuja legalább 8 órát bír.

nekem bevált, de beszereztem egy SBH20-ast is mellé, mert alkalmi vétel volt , annyi a különbség a kettő között , hogy ez utóbbi sem rádióval sem SD kártyahellyel nem rendelkezik.
Akksija 6 óra felett tud.

(#4879) persil


persil
nagyúr

Erre tud valaki mondani valamit? Kicsit aggaszto, mar 1800-nal jar a cpu ebresztgetes szama.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4880) zumics válasza Luissimo (#4878) üzenetére


zumics
tag

Nekem is SBH20-as van és használhatatlan a bluetooth lag miatt (1 számban van 15-20 megreccenés).
Korábban már leírtam, bármit csinálok a telefonnal, sehogy nem jó :(

A 17k-val még nem lenne bajon, de ha megfogják a vámon, akkor az idő... nomeg + pénz lenne.

[ Szerkesztve ]

(#4881) PeteePeti válasza persil (#4879) üzenetére


PeteePeti
őstag

Szia Nekem a google backup transport csinálta egyik pillanatról a másikra ugyanezt! Sokkal jobban merítve az akksit! Én tiltottam a programot, azóta nincs problémám velel! Nem tudom mennyire szükséges az a program ami nálad okozza a bajt, de ha nem létfontosságú tiltsd le! :K

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Huawei Watch Ultimate Expedition Black | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923 | Opel Insignia 2.0T 260hp

(#4882) persil válasza PeteePeti (#4881) üzenetére


persil
nagyúr

En is gondoltam erre, de az a baj, hogy a google services framework elegge letfontossagu, nem nekem, hanem a telonak. Ha tudnam is tiltani, valszeg a google appok/szinkronizacio nem mukodne es restartnal amugy is ujrainditana :/
Azert koszi!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4883) Ombre85 válasza persil (#4882) üzenetére


Ombre85
tag

Az pontosan micsoda egyébként? Nálam nincs is a listán.

(#4884) persil válasza Ombre85 (#4883) üzenetére


persil
nagyúr

Nekem sem mindig, csak neha par masodperces/perces cpu hasznalattal, de nevebol(meg ebbol) adodoan azt gondolom, hogy valami rendszernek fontos keretprogram(lehet hulye szot hasznalok :D). Azt vettem eszre, hogy "ilyenek" nelkul nem mukodnek/nem jol mukodnek a kugli szolgaltatasok.

Amikor eloszor posztoltam azota baszodott meg es elso este brutalisan leszivta az akksi 1000 ebresztessel, azota nem olyan latvanyos a merules, de mar 1900 ebresztesnel jar -.-

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4885) Pifi59


Pifi59
csendes tag

Sziasztok!
Legyetek szívesek nekem abban segíteni,hogy a kínai VIBE UI rendszerrel és 4.4.2-vel ellátott telefonomat magyarítani tudjam.A Lolli mellett ez sikerülne,de ott nem tudom feltelepíteni a GOOGLE PLAY-t,ezért maradnék a 4.4.2-nél.
Az sem baj,ha nem teljesen sikerül a magyarítás csak bizonyos mértékben...
A barátom - aki csinálná - azt mondta,hogy RAR fájlformátumban talált csupán megoldást,viszont nekünk ZIP formátum kellene.Továbbá a veszélyek miatt nem mennénk neki a ROW-ossá átalakításnak.
Előre is köszönöm!

(#4886) WOT-H-A-C válasza Pifi59 (#4885) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Hát... Ha 4.4 en akarsz maradni, és kínain akkor rootolni kell és morelocal2. Az némileg fog segíteni.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#4887) WOT-H-A-C válasza WOT-H-A-C (#4886) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Itt a leirás.

Nagyon röviden.

1. bootloader unlock
2. Felkell tenni egy (a topikban ajánlott twrp-t)
3. felkell másolni a romot.
4. Azt írjál , ha gond van akkor kellenek a ROW-os modem file ok is. Ez azért lutri mert, "ha gond van" akkor bukod az IMEI-t. Egyébként egy másik topiban megvannak a modemek is flashelhető formában custom reco-ból.Ebben a topiban przentálják a CN firmware-t is flash-elhető formában arra az esetre, ha valakinek problémái lennének... Mielőtt bármit csináltok olvassátok át a topikot alapossan meg a modem file-ossat is! Illetve, ha már fenn a TWRP akkor én csinálnék egy teljes mentést is még a működő rendszerről! ;)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#4889) WOT-H-A-C válasza #45553408 (#4888) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Rőhej, hogy a K3 note megkapja a 6.0-át meg A6000... cöhh... A k910-el ugyanezt csinálták. Egy főverziót frissítettek, aztán kifuttaták. Mi is így jártunk. :(((

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#4890) WOT-H-A-C válasza #45553408 (#4888) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Sokat várok a 6.0-tól, bár annó az 5.0-tól is sokat vártam.:DDD Használtam 5.0-át és 5.1 et is, a vége az lett, hogy vissza mentem 4.4.4-re(bár ez nem gyári rom volt, hanem CM). Ha lenne "stabil" CM11 k920-ra, akkor dobnám a garit a francba és mennék is CM-re. Várom a CM12.1 et, de az nem létszükség.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#4891) D80 válasza #45553408 (#4888) üzenetére


D80
tag

Annyiban szerencsénk van, hogy az Android 6.0 sok olyan újítást tartalmaz, ami annyira nem érint minket:
Üzemidő (abban jók vagyunk), ujjlenyomat olvasó (az úgyse lesz).
Egy frissítés még megjavíthatta volna a kamerámat! :D

(#4892) mesehabbal válasza #45553408 (#4888) üzenetére


mesehabbal
tag

Vége, kész, ennyi? Ez már teljesen végleges?

Mondjuk HTC után így is felüdülés volt. Februárban vettem a telót és azóta több frissítés volt rá, mint a Desire S-re 3 év alatt.

[ Szerkesztve ]

(#4893) Blizzardking válasza #45553408 (#4888) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nyilván még mindig túl erős konkurenciát jelent a jelenlegi zászlóshajóknak, valahogy el kell rúgni a bokáját. Amúgy szerintem kár ezt a verzió dolgot misztifikálni, legyen egy jó rendszer rajta ami stabilan megy, a többit meg lehet oldani xposed-del meg play áruházzal. Szvsz.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4894) Sanzaa válasza Blizzardking (#4893) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Miért , mi a zászlóshajó? Én abban a tudatban éltem, hogy még ez.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#4896) ollie válasza #45553408 (#4895) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

5.1-től van dual sim kezelés.

***

(#4897) Ombre85 válasza ollie (#4896) üzenetére


Ombre85
tag

Ez pontosan mit jelent az én esetemben, aki 4.4-el tolja?

(#4898) crixtm válasza WOT-H-A-C (#4887) üzenetére


crixtm
tag

Dehát ez szovjetül van.

Elvileg itt le van írva, hogy hogy kell és mit, meg van telepíthető cucc, de nekem nem teljesen jött át:
http://www.androidbrick.com/ultimate-qualcomm-snapdragon-unbrick-guide-snapdragons-are-unbrickable-qhsusb_dload/
Aztán kell hozzá egy modem file, azt el tudom küldeni.

(#4899) crixtm válasza Ombre85 (#4897) üzenetére


crixtm
tag

Úgy érti official android support.
A Lenovo ROM tudja.

(#4900) Ombre85 válasza crixtm (#4899) üzenetére


Ombre85
tag

Akkor jó, én is így képzeltem a dolgot :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.