Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) gyűrű válasza minifoximaxi (#448) üzenetére


gyűrű
addikt

Nálam is volt már ilyen.. nem tudom mi okozza.. :F

(#452) Mazsika válasza gyűrű (#451) üzenetére


Mazsika
őstag

Cappa-nak kuldtem logot, hatha kitalál nekunk valamit... :U

Dáccsika

(#453) rendesadam


rendesadam
tag

Üdv!
Új probléma futottam bele: feltettem a youtube appot, erre indítás után kapok egy hibaüzenetet ("unfortunately, youtube has stopped"), és képes úgy lefagyni a telefon, hogy az alvó képernyőt nem tudom feléleszteni, csak az akku kivétele segít (amibe lassan beleszakad a körmöm). Valakinek valami tipp?

(#454) teppik_amon


teppik_amon
tag

A következő témánk, a gps probléma :) Nem a műholdak keresési/találati sebessége, hanem a rossz sebesség mérés.

Én a Zombies, Run nevű futó programot használnám, de sokan említették hogy többféle, más gps trekkelős programmal is előjött a probléma.

Kis keresés után találtam ezt a fórumot, ha jól látom az endomondo-é.

Ebben azt írják, hogy a 4.2.1 cyanogen modos androiddal van a gond, aztán később hogy mégsem, hanem az MTK6589 a hunyó. Valaki jutott ezzel valamire?
(keresek tovább addig is)

(#455) teppik_amon válasza teppik_amon (#454) üzenetére


teppik_amon
tag

Válaszolok magamnak, itt egy megoldás, ami állítólag működik:

Same problem with Lenovo A820.
Try to fix with adding line
dalvik.vm.execution-mode=int:fast
to /system/build.prop and rebooting.
Now testing. Seems that it works.

This method need Root premissions!!!
1) Install any Root explorer from Play Market
2) Open this file with txt editor in Root explorer- system/build.prop
3) Write this line - dalvik.vm.execution-mode=int:fast
4) Save and reboot phone.

This line deactivated JIT technology. Our cpu dont work with JIT or Endomondo dont work with JIT.

Aztán ksőbb a fórumba írják hogy nem kéne kikapcsolni ezt a JIT-et. idekat a szóbanforgóért

Mi is ez a JIT és mire jó? kis keresés után Sajnos nekem nem mond semmit. Most akkor kikapcsoljam vagy sem?

(#456) teppik_amon válasza teppik_amon (#454) üzenetére


teppik_amon
tag

még némi infó idekatt . Elvileg a 4.2.1-es android a bugos. A CyanogenMod januárban javította, a googli kiadott egy peccset hozzá áprilisban.

Na most hogyan tovább, hogy jó legyen?

(#457) vlevi válasza teppik_amon (#455) üzenetére


vlevi
nagyúr

A JIT nelkul eleg erdekes lenne a dolog... A JIT azert szukseges,mert a telefonon levo alkalmazasok nincsenek kozvetlenul futtathato formaban. Azert nincsenek, mert rengeregfele hardverkornyezet van, amin futni kellene. Ezert csak egy koztes forditasi allapotban kerul a telefonra, es a JIT gondoskodik arrol, hogy az app elinditasakor, elso futtatas elott ebbol amkoztes allapotbol leforditsa az adott processzorra, hardverre szukseges, futtathato kodot. Ezt a leforditott kodot tarolja a dalvik cache. A hiba pedig a google javitasabol derul ki. Bizonyos 64 bites konstansok hasznalatakor teveszt a JIT compiler, ebbol vannak a szamitasi hibak.

(#458) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Nem tudom ki hogy van vele, de nekem a gyári címlista/tárcsázó/sms-ező nem az igazi.
Egyrészt sms íráskor nem fordul el a képernyő fekvőre, másrészt nem lehet személyre szabottan külön sms hangot beállítani, ami nekem elég fontos lenne.
Elég sok időt elb@xtam arra, hogy mindenféle 3rd party sms meg ringtone programokkal kisérletezzek, de felemás eredmény jött ki. Az sms programokkal az volt a baj, hogy nem lehet kiválasztani melyik kártyáról küldje, a ringtone buzerátorok meg folyton összeakadtak a gyárival és kétszer csengett.

Szerintetek más márkájú de MTK-s teló tárcsázóját nem lehetne átilleszteni? Hátha valamelyik szebb jobb okosabb. Érdemes lenne ottani topikokban kérni egy mentést..? :B

cappa72 #440: Minden világos, köszi. Feltettem a te cwm-edet, minden oké. Attól féltem hogy belenyomatja a termékkódot a mentésbe, de szerencsére akkor nem.

minifoximaxi #430 ha a nincs rendszer problémád, akkor elég a data particiot visszaállítani, fölösleges mindent. Azt válaszd, hogy "advanced restore from sd" és ott csak a data particio kell. Sokkal hamarabb végez, és feleslegesen nem cserél mást. Ha nullláról akarsz indulni, akkor wipe data partition és olyan lesz a teló mintha te lennél a kínai a minidealnél :D

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#459) minifoximaxi válasza Blizzardking (#458) üzenetére


minifoximaxi
tag

Nekem az SMS nem gond, azt alig használok, viszont a két SIM különböző csengőhang jó lenne. A 15E Ft-os Samum tudta...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#460) apeelme válasza Blizzardking (#458) üzenetére


apeelme
addikt

Szerintetek más márkájú de MTK-s teló tárcsázóját nem lehetne átilleszteni? Hátha valamelyik szebb jobb okosabb. Érdemes lenne ottani topikokban kérni egy mentést..? :B - Még véletlenül se próbáld meg...a Tárcsázó nem egy szimpla alkalmazás! :N

(#461) gyűrű válasza minifoximaxi (#459) üzenetére


gyűrű
addikt

Engem ezek nem érdekelnek, viszont azt nem értem hogy az ECID ami bemondja a hívó nevét stb. miért nem működik ha a 2. simet hívják. Az elsőnél bemondja, a 2.-nál nem. :F Ez nem csak ennél a telónál probléma.

(#462) Blizzardking válasza apeelme (#460) üzenetére


Blizzardking
őstag

Oké vettem :B

minifoximaxi 459: még nem próbáltam de volt róla szó

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#463) apeelme válasza gyűrű (#461) üzenetére


apeelme
addikt

Talán azért mert nem dual-sim kompatibilis??? :F

Google hivatalosan NEM támogatja - egyelőre - a dual-sim kezelését. Ezt a kínaiak "találták" ki, nincs benne a hivatalos android forrásban sem. Akkor az app készítői miért/hogyan tennék kompatibilissé?

(#464) minifoximaxi válasza gyűrű (#461) üzenetére


minifoximaxi
tag

Announcify-t próbáltad?

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#465) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Melyik megbízhatóbb: etotalk vagy a minideal?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#466) gyűrű válasza minifoximaxi (#464) üzenetére


gyűrű
addikt

igen, de nem működött..

(#467) gyűrű válasza apeelme (#463) üzenetére


gyűrű
addikt

Biztosan igazad van, de azért ha a sony, samsung, alcatel, lg stb. is csinál ilyen telefonokat akkor ideje lenne..

(#468) apeelme válasza gyűrű (#467) üzenetére


apeelme
addikt

A google NEM csinál dual-simes referencia készüléket, ők fejlesztik a droid-ot, amiből a többi gyártó is (tovább)dolgozik. Itt a google "parancsol", nem ők.
De érdeklődj a hasonszőrű telók topicjában hátha ott már talált valaki valamit a hasonló problémájára.

[ Szerkesztve ]

(#469) hg6idn


hg6idn
csendes tag

Sziasztok!

Találkozott már ilyennel vki (Minideal rendelés):
2013.08.29
11:51
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.08.30
13:00
Küldemény információ:
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
2013.08.30
13:20
Küldemény információ:
Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
2013.08.30
15:06
Küldemény információ:
Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
2013.08.30
15:08
Küldemény információ:
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted

(#470) Blizzardking válasza hg6idn (#469) üzenetére


Blizzardking
őstag

Személyesen még nem, de a megfelelő helyen általánosnak mondható.

Ilyenkor megakad a vámon, és meg kell várnod az instrukciókat.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#471) hg6idn válasza Blizzardking (#470) üzenetére


hg6idn
csendes tag

No akkor imádkozom! Meg várok :W

(#472) vlevi válasza hg6idn (#471) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted"
Szerintem rossz hírem van. Nekem is volt már vámolt külföldi csomagom, de már nem emlékszem pontosan a tracking infóra, de tarthatsz tőle, hogy nemsokára kapsz a nemzeti ÁVH-tól egy levelet, hogy fáradj be az Orzcy térre vámolni. Véletlenül nem DHL-el küldték a csomagodat?

(#473) rendesadam válasza rendesadam (#453) üzenetére


rendesadam
tag

Hali! Erre valakinek valami tipp/ötlet?

@(#471) hg6idn: Szerintem itt az ima már nem segít.

[ Szerkesztve ]

(#474) M_o_g_y_i válasza rendesadam (#473) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Esetleg próbáld valami mással, mondjuk ilyen szerelő-lapkával levenni a hátlapot. :K ;]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#475) teppik_amon válasza rendesadam (#473) üzenetére


teppik_amon
tag

"Újraindítani próbálta már?"
Uninstall, aztán vissza. Hátha :\ (feltételezem már próbáltad)

(#476) hg6idn válasza rendesadam (#473) üzenetére


hg6idn
csendes tag

Ma megjött az adatbekérő levél :(
Sajna kicsit drágább lesz, mint terveztem, de majd jobban értékelem:)

(#477) huan válasza hg6idn (#476) üzenetére


huan
őstag

Hol rendelted? SG post?

(#478) hg6idn válasza huan (#477) üzenetére


hg6idn
csendes tag

MiniDeal, SGpost...
Előtte az eBay-es vásárlásaimmal nem volt gond...

(#479) vlevi válasza hg6idn (#478) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pedig en is onnan rendeltem, az enyem is volt "vam ele allitva", de masnap megerkezett.

(#480) rendesadam válasza teppik_amon (#475) üzenetére


rendesadam
tag

Volt minden, persze, bár az az érdekes, hogy most újra feltéve csak hibaüzenetet produkál, de nem öli meg a telefont.
Cserébe előjött a gapps-os üzenet (is), és nincs ott a szükséges fájl a data/app könyvtárban; valaki fel tudná dobni valahova? Megköszönném, és küldenék egy virtuális vagy valós sört :]

Ma bekerült a második sim kártya a telóba, ha valakinek van kérdése, akkor igyekszem rá válaszolni.

--

@hg6idn, vlevi: nekem is mini+sg kombóval jött, nem volt semmi probléma; azonban a külföldi rendeléses topicban felmerült, hogy kicsit jobban figyelnek mostanában az ilyen csomagokra.

--

@#474 M_o_g_y_i: próbálgatom az eszközöket, hogy melyik a leghatékonyabb :]

[ Szerkesztve ]

(#481) vegyszer válasza minifoximaxi (#459) üzenetére


vegyszer
addikt

A megoldás: dual sim ringer [link]

Lenovo A820-on tökéletes

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#482) vegyszer válasza minifoximaxi (#448) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez érdekes jelenség, nekem A820 esetén ugyanez jött elő...
(15% elérésekor azonnal) Töltőre rakva gond nélkül eltűnt...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#483) gyűrű


gyűrű
addikt

A gravity ill. a fényerő szenzor kalibrálását, ill. beállítását csak vmi speciális menüben lehet elvégezni, amit tiltanak? Vagy nem nyilvános a nagyközönségnek? A régi htc-men erre volt menüpont..... :(

(#484) minifoximaxi válasza vegyszer (#481) üzenetére


minifoximaxi
tag

Köszi, közben feltelepítettem, ezen is tökéletes. Nincs is az a jelenség amit cappa72 írt, miszerint előbb megszólal az alap csengőhang és csak kb. 1mp után a dualban
beállított.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#485) minifoximaxi válasza rendesadam (#453) üzenetére


minifoximaxi
tag

Nekem a gyári youtube app is le szokott állni újraindításkor de a teló nem fagy le.

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#486) Mazsika válasza vegyszer (#482) üzenetére


Mazsika
őstag

Remeljuk Cappa vagy esetleg apeelme kollega ránéz a problémánkra... :U

Dáccsika

(#487) rendesadam


rendesadam
tag

Noh 15%-os akku alatt nekem is meghülyült a teló :F

(#488) KLiFF


KLiFF
csendes tag

Adatkapcsolat működik mindenkinek? SIM1 -ben vodafonos kártya, az adatkapcsolat bekapcsolva, hálózati mód automatikus. Mégis a böngésző és gmail azt írja nincs kapcsolat.... Wifi-n működik minden. Tmallboxos telefon.

(#489) rendesadam válasza KLiFF (#488) üzenetére


rendesadam
tag

Nálam jó.
A beállításoknál a sim managementnél vagy a status baron a quick settingsnél tudod állítani, hogy melyik kártyát használja; jó a beállítás?

(#490) KLiFF válasza rendesadam (#489) üzenetére


KLiFF
csendes tag

Helló, csak 1db kártya van benne. SIM1 vodafone semmi több. Defin működik a net, beraktam az s750-be és nem jó. ???

(#491) rendesadam válasza KLiFF (#490) üzenetére


rendesadam
tag

Pontosítok: a fent írt helyeken azt lehet állítani, hogy melyik kártyát használja, vagy ki tudod kapcsolni az adatkapcsolatot; nálad be van állítva, a kártyát használja? A status baron látszik a térerő ikon felett 3G vagy H+ jelzés (ez utóbbi kisbetűvel, és nem a térerő mellett, hanem felette)?.

(#492) vegyszer válasza KLiFF (#490) üzenetére


vegyszer
addikt

vitamax.vodafone.net, vagy vodafone.net van az APN beállítások alatt?
(megfelel annak, hogy kártyás vagy e vagy sem?)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#493) apeelme válasza Mazsika (#452) üzenetére


apeelme
addikt

Küld el nekem is azt a log-ot kérlek.

(#494) minifoximaxi válasza KLiFF (#488) üzenetére


minifoximaxi
tag

Nekem T van az 1SIM foglalatban, minden OK vele ha bekapcsolom az adatkapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#495) KLiFF válasza rendesadam (#491) üzenetére


KLiFF
csendes tag

Nem volt semmilyen jel, csak egy G betű a térerő előtt, de lentebb egy hsz.ben már megvan a megoldás ami az "APN" :)

(#496) KLiFF válasza vegyszer (#492) üzenetére


KLiFF
csendes tag

Köszönöm ezt jól kikeverted vegyszer :)
APN: vitamax-volt át kellett írni: internet.vodafone.net
1000millió megabájt hála :) thx.

(#497) vegyszer válasza KLiFF (#496) üzenetére


vegyszer
addikt

ez így van 10 éve...
(csak sokan nem találkoznak vele)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#498) Mazsika válasza apeelme (#493) üzenetére


Mazsika
őstag

forwardoltam a mailt! köszi elore is!

[ Szerkesztve ]

Dáccsika

(#499) vegyszer válasza apeelme (#493) üzenetére


vegyszer
addikt

A hiba nekem most jelentezik, kérlek mondd el, hogyan kell kimenteni a logot? Köszöm!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#500) Mazsika válasza vegyszer (#499) üzenetére


Mazsika
őstag

en sima playbol letoltott logcat nevu progit hasznaltam!

Dáccsika

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.