Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) apeelme válasza avirid (#900) üzenetére


apeelme
addikt

Lesz nálam egy S750 a héten újfent...ránézek majd.

(#902) avirid válasza apeelme (#901) üzenetére


avirid
tag

Köszönet! :)
Amúgy factory resetet nem próbáltam, nem kizárt hogy egyedi eset. Viszont két telefont rendeltünk, párom is ilyet használ, arra is a Te romod tettem fel. Este találkozom vele, akkor lesz alkalmam az övén is kipróbálni. Sajnos csak most jutott eszembe, hogy ezt még megvárhattam volna a hiba megírásával.

(#903) Blizzardking válasza SAMYka (#893) üzenetére


Blizzardking
őstag

Én még azzal sem spórolok amivel lehetne (launcher, háttér, widgetek stb).
Ha már muszáj ennyit telefonálnom és úgysem bírna ki két napot (vagy neccesen), akkor már nem mindegy?

Most induláskor kiír egy olyat hogy system UIDs inconsistent, wipe-oljam a data partíciót. Tette mindezt azután, hogy szórakoztam a Titanium backuppal.
Mi van ha nem ugrom rá? Össze fog omolni?

Illetve nem tudom láttátok-e, a dialerhez kijött frissítés, az info centerben kiírja hogy lehet cserélni. 11 mega, de kínaiul van hogy pontosan mit is tartalmaz. Ha ráeresztem, nem fog rámenni valami belpiacos mandarin tácászó-eszemesze? Ha fektetett képernyővel tudna sms-t írni, annak örülnék viszont. Egyetlen angol szó van a közepén, és az a "layout". (Lehet hogy már a kínai szöveg is fektetve van, ki tudja..? :D )

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#904) apeelme válasza Blizzardking (#903) üzenetére


apeelme
addikt

1. -
2. A titaniummal való szórakozás hasonló jókat szokott eredményezni, ezért és egyéb más dolgok miatt sem javallottam sosem a használatát...csak a baj van vele. Esetleg megpróbálhatod CWM-ből a Fix Permission menüpontot, talán segít.
3. Ha frissíted akkor egyrészt elveszik minden magyarítás ami hozzá tartozik (ha az én verziómat használod), másrészt ki tudja mi lett változtatva rajta. :F

(#905) minifoximaxi válasza Blizzardking (#903) üzenetére


minifoximaxi
tag

Én befrissítettem, angol az egész, tudja a fekvő üzenetírást.:)

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#906) Blizzardking válasza apeelme (#904) üzenetére


Blizzardking
őstag

Már egyszer tettem egy próbát a titániummal, és akkor se vált be. Gondoltam most majd elmélyítem a kapcsolatunkat. A fix permission most megy, nemsokára kész lesz. (Nem oldotta meg)
Nem a Te romodat használom hanem a boltigyárit, amivel jött. Nekem az egész angolul van, gondoltam sok kellemetlenségtől megkímélem magam ha megszokom így. Attól paráztam hogy nehogy kínai legyen. (Közben én is megcsináltam minifoximaxi, és tetszik amit látok!)
A hozzá adott backup/restore program egyébként nekem bejön, maradok annál.
Feltettem még egy felhőbe mappát szinkronizáló cuccot, remélem az jobban be fog válni mint a titánium.
Lehet hogy most kéne lezúzni az egészet, átparticionálni, és újra rakni az eddigi kísérletezésen jónak nyilvánított appokat, a szarokat meg elfelejteni. :)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#907) gyűrű válasza Blizzardking (#906) üzenetére


gyűrű
addikt

Akkor majd írd meg, hogy mit, miért, és mikor, hogyan.. ;)

..köszi mások nevében is.. :R

(#908) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Az miért van, hogy a bejövő gmailes leveleim a kukában kötnek ki? :W
Másnak is csinál ilyet?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#909) minifoximaxi válasza Blizzardking (#908) üzenetére


minifoximaxi
tag

Sajnos nem, én magam törlöm:)

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#910) Blizzardking válasza minifoximaxi (#909) üzenetére


Blizzardking
őstag

Bekerül a bejövőbe, és ha a PC-n vagy a gmail appon keresztül egyszer is elolvasom, utána a kukában találom. Szerencsére a gmail fiókomat használom legkevésbé, és a másik mail app (aminek talán pont te küldted el a működő verzióját) sokkal jobb. Mindenesetre zavaró hogy a kukában kell keresnem fontos leveleket. Ja, ha visszamozgatom a bejövőbe, akkor utána már ott marad.

Ebben az újabb tárcsázóban megtaláltad hol kell a lokalizációt kikapcsolni? A teljes info center megszűnt abban a formájában, és egy másik menü lett helyette.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#911) minifoximaxi válasza Blizzardking (#910) üzenetére


minifoximaxi
tag

Settings/location majd a helyi menüben Setting és pipa ki.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#912) Blizzardking válasza minifoximaxi (#911) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ja, közben meglett, köszi. A settingen belül is kellett settinget nyomni lol.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#913) vlevi


vlevi
nagyúr

En azt sajnalom, hogy a tarcsazo nem ismeri az ekezetes karaktereket. Azaz tarcsazaskor lehet a nevet beirni a telefonszam helyett, es akkor arra is keres, de ha egy ekezetes karakter van a nevben, akkor azt nem tudod beirni, de nem is talalja meg. Azthiszem az alap androidos (vagy a cyanogenmod) tarcsazo ezt tudta, legalabbis a korabbi telefonomon igy volt.

(#914) cappa72 válasza vlevi (#913) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az ekezetes karakterek szambillentyus beutesere/felismeresere - ebbol a szempontbol - alkalmas a touchpal contacts. Playrol letoltheto. Igaz angol de jo.
Kezeli a dual simet is.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#915) Norbi1974


Norbi1974
tag

Sziasztok!
Sikerült nekem is a kezembe fognom és szórakoznom pár napot ezzel a telóval. Nálam is mindig hibaüzenettel indul Tmall-os gyári ROMmal. com.google.process.gapps folyamat leállt, de nem okoz semmilyen működésbeli problémát. Egyébként ha eltávolítod az összes PLAY frissítést, akkor nem indul hibaüzenettel. Azonban ugye, ha belépsz a PLAY-be, akkor magától frissíti és onnan már hibaüzenettel indul a gép.
A GPS-t ma fogom jobban tesztelni *góóó-val. Majd megírom mi a helyzet vele.
Amit viszont észrevettem: hiába az ua. hardver, szerintem a böngészőben az A820-am gyorsabb. Görgetésnél az S750 egy kicsit szaggatottan megy.

Egyenlőre ennyi.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 8

(#916) gyűrű válasza Norbi1974 (#915) üzenetére


gyűrű
addikt

Igoval tökéletesen megy. Miután megcsinálod a gps fix-et, 2-3 mp alatt talál holdakat (8-10- et)
A hibaüzi nálam is előjött, de nem is érdekel, mert miden működik tovább..
..ha nem tudod mi az a gps fix akkor:

Ez egy elég jó leírás az MTK-s telefonok GPS jel javításához.

Idézet:
1, Töltsd fel a telefont teljesen.
2, Telepíted a telefonra Marketból a Mobileuncle MTK Tools nevű programot.
3, Telefon/Beállítások/helymeghatározó szolgáltatásoknál kikapcsolod/kiveszed a pipát a GPS, GPS EPO, A-GPS-t, sehol sem lehet pipa.
4, Kikapcsolod a telefont, majd bekapcsolod és elindítod a Wifi-t.
5, Telefon/Beállítások/helymeghatározó szolgáltatásoknál kipipálod a GPS-t.
6, Utána ugyanitt kipipálod a GPS EPO-t, megerősíted az EPO engedélyezést.
7, A megjelenő EPO beállításokba lépsz és elindítod a letöltést (Wifi kell hozzá) és az EPO fájl infonál szépen leellenőrzöd a letöltést.Ha letöltődtek az EPO adatok visszalépsz a Helymeghatározó szolgáltatások menübe.
8, Kipipálod az A-GPS-t (Wifi kell hozzá) és a megjelenő A-GPS beállításokban leellenőrzöd, hogy a Használt Hálózatnál a Csak Otthon legyen megjelölve.
9. Kilépsz a menüből az alkalmazásokhoz mész és elindítod az előzőleg letöltött Mobileuncle MTK Tools programot.
10, Belépsz az MTKEngineerMode (Mérnöki Mód) menübe, ott megkeresed az YGPS-t és elindítod.
11. Itt megjelennek a műholdak egyelőre piros pontokként. Felül az Information-ra nyomsz és az itt megjelenő ablakban alul először a "full" majd a "cold"-ot nyomsz.A sorrend fontos.
12. Ezután fent a Satellites-re nyomsz és kiviszed a telefont a teraszra, utcára, nekem elég volt az ablakhoz menni vele és figyeled a piros pöttyöket mikor váltanak zöldre.

Köszi gipsz! :R

[ Szerkesztve ]

(#917) vlevi válasza gyűrű (#916) üzenetére


vlevi
nagyúr

De a pontossaga valtozik?
Direkt csinaltam egy tracklogot ma reggel, beleptem a naviba, es indulas elott,babraltam vele par percet, kb egy mertert sem mozdultam, de a tracklogban ez ugy nez ki, mintha ketszer korbejartam volna a hazat.
Kocsival, nagyobb sebessegnel ez nem feltuno, de gyalog kozlekedve latszik, hogy metereket ugral a pontossag. Igazabol engem nem zavar, hogy par perc eltelik, mire muhodat talal, es a pontossaga is megfelelo szamomra (egyelore) ezert nem babralom.

Hardverrol csak annyit, hogy az rk3188 negymagos, mali400-as tabletemen nem szeretem a chrome-ot, mert latszik rajta, hogy kinlodik. Az s750-en viszont, sokkal jobban muzsikal, pedig meg extra animaciok is vannak benne lapozasnal, amit mas gepeken meg nem lattam chrome alatt.

[ Szerkesztve ]

(#918) avirid válasza apeelme (#901) üzenetére


avirid
tag

Kipróbáltam, a másik S750-en is azonnal jön a hibaüzenet (+háttértörlés, és egyéb SystemUI-tól függő dolgok hiányos működése), ha angolra állítom a nyelvet.

(#919) avirid válasza vlevi (#917) üzenetére


avirid
tag

A GPS-szel nekem is akad még problémám, de nekem már csak az útvonalrögzítéssel van gondom, a követések jól mennek. A követést vagy navigációt Google navigálós progijával és Sygic-el próbáltam, azok jól működnek, miután befogták a műholdakat. De az útvonalrögzítés (pl. Endomondo) még bugos, 5 km-es távon 36 km-t mért, mellette 150 kmh-s átlagsebességet. Ha jól láttam ez egy 4.2.1-es android bug, ami az MTK6589 -os telefonoknál jelentkezik és majd a 4.2.2 lehet a megoldás a mi esetünkben... Addigis megpróbálom amit [teppik_amon is írt], majd megírom bevált-e.

(#920) vlevi válasza avirid (#919) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lesz vajon 4.2.2? Vagy 4.3? Esetleg ne is almodozzak, kitkat?

(#921) avirid válasza vlevi (#920) üzenetére


avirid
tag

Valójában én nem nagyon hiszek benne.. Hacsak nem akad egy lelkes rom-író, aki megteszi. A Sonymnál jó volt, hogy több tucat custom romból válogathattam. Nagyon jó lenne, ha a pl. a Cyanogen fejlesztene Lenovora is..

[ Szerkesztve ]

(#922) avirid válasza rendesadam (#453) üzenetére


avirid
tag

Nem tudom, hogy erre a minden indításnál felugró "unfortunately, youtube has stopped" hibára találtatok-e már megoldást, mert nekem is most előjött, utánanézetem és nekem ez a megoldás jött be, hogy hosts file-ból eltávolítottam minden sort, amiben a youtube szó szerepelt.

(#923) teppik_amon válasza avirid (#919) üzenetére


teppik_amon
tag

Szia
Én nem próbáltam ki amit írtam korábban, nem javasolták a hozzáértők :)
Én is valami nagyobb verziószámot várok a javítással.

(#924) avirid válasza teppik_amon (#923) üzenetére


avirid
tag

azért egy próbát megér, mert ha nem működik, vagy másban okoz hibás működést, ugyanúgy vissza tudom csinálni gondolom, hogy visszamásolom az eredeti hosts file-t :)

(#925) minifoximaxi válasza avirid (#922) üzenetére


minifoximaxi
tag

nekem a hosts fájlban csak ennyi van: 127.0.0.1 localhost

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#926) avirid válasza minifoximaxi (#925) üzenetére


avirid
tag

ó bocsánat, nem a hosts, hanem a build.prop. összekevertem, mert legutóbb a másik problémával foglalkoztam és megzavart :)

(#927) minifoximaxi válasza avirid (#926) üzenetére


minifoximaxi
tag

Ebben a fájlban van sok minden csak youtube nem.

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#928) avirid válasza minifoximaxi (#927) üzenetére


avirid
tag

mert a youtube-os esetében: /system/etc mappában lévő hosts-ról van szó

(#929) avirid válasza teppik_amon (#923) üzenetére


avirid
tag

hehe, GPS útvonalrögzítéshez bevált ez a fajta megoldás, most jöhet az, hogy emiatt mi más nem lesz jó majd :)

[ Szerkesztve ]

(#930) minifoximaxi válasza avirid (#928) üzenetére


minifoximaxi
tag

igen, erre írtam ezt: [#925]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#931) avirid válasza minifoximaxi (#930) üzenetére


avirid
tag

nekem az egy másfél megabyte-os file, kb. 10 db olyan sort találtam, amiben volt youtube

(#932) minifoximaxi válasza avirid (#931) üzenetére


minifoximaxi
tag

Nálam csak 25Bytes

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#933) avirid válasza minifoximaxi (#932) üzenetére


avirid
tag

akkor asszem én nyertem :P

(#934) avirid válasza minifoximaxi (#932) üzenetére


avirid
tag

én használok AdFree progit, az pakolja tele a hosts file-t ennyire.

(#935) apeelme válasza avirid (#902) üzenetére


apeelme
addikt

Megvan a hiba oka. ;)

(#936) avirid válasza apeelme (#935) üzenetére


avirid
tag

Szuper vagy. :) Mennyire összetett?

Amúgy sajnos kezd körvonalazódni még egy hiba, bár még nem tudok róla sokat, csak hogy egyszercsak meghal tőle a telefon. hagyom kikapcsolódni a képernyőt, majd nem reagál semmi gombra, hosszú power gombra se. Egyszer volt olyan, hogy kb 20 mp után visszajött a kép. Mintha valami miatt lefagyna a rendszer, miközben előtte csak a leveleimet olvastam el és semmi jele nem volt, hogy akadna vagy megfogná valami. Elég bosszantó, hogy ki kell hozzá szedni az akkut és vissza, hogy újra tudjon indulni a telefon, tekintettel arra, hogy mennyire nehézkes ennek a hátlapleszedése meg az akkukivétele - nekem eszköz nélkül össze se jön. Páromnak már 2x csinálta, nekem 1x. Most elkezdtem catlogot nézegetni, de a reboot előtti állapotot egyelőre nem látom, viszont feltűnt, hogy a tegnap késő esti reboot óta kb 4000 sor error szerepel a catlogban, ez normális?? ilyeneket látok tucatszám, pl. hogy
10-18 06:48:57.688 E/FWKEXT (510): Enter GetCurrentOP
meg
10-18 02:31:02.177 E/ActivityThread(688): Failed to find provider info for com.lenovo.smart.habit
pl. utóbbi míg aludtam éjjel 2 után kezdett el sorakozni, 6 másodpercig próbálkozott, de 431x.

(#937) szlibud


szlibud
tag

SZiasztok! Valakinek van valami tippje hogy honnan tudnék rendelni ilyen telefont, ahol van is? Másfél hete rendeltem a pandawilltől, pár nap után kezdtem írogatni nekik hogy mi van, mindig csak az volt, hogy várjak-várjak, aztán tegnap inkább visszaküldték a pénzt mivel nem akartam egy hetet megint várni, hogy egyáltalán jön-e.
Aztán írtam a Tmallboxnak h tudnak-e küldeni, nem is válaszoltak. Minidealnál nincs is raktáron, nem rendelhető.
Ötletek?

(#938) xyember


xyember
csendes tag

Én is most terveztem egy ilyennek a rendelését pont a pandawilltől, legalább valami biztatót írtak?
Én pl várnék egy hetet is :D

[ Szerkesztve ]

(#939) szlibud válasza xyember (#938) üzenetére


szlibud
tag

Már vártam majdnem kettőt...
Nem azt írták h biztos lesz + egy hét múlva, hanem hogy 1 hét múlva meglátjuk h. lesz-e.
Ha tudtak volna bármi bíztatót, akkor sztem nem küldik vissza a pénzt, hanem azt írják h. várjak 5 napot és akkor tuti küldik...
Én is megvártam volna :))
De így minek álljon ott a pénz, + még így is jól jártam, mert a Singapore Post nem hoz most semmit szval max ott állna náluk hetekig...

(#940) xyember


xyember
csendes tag

ezt találtam.

Többszemtöbbetlát alapon, megskubizná alaposan pár gyakorlottabb ember, szabad innen rendelni??

[ Szerkesztve ]

(#941) avirid válasza szlibud (#937) üzenetére


avirid
tag

én úgy látom ebayen többen is árulják, paypal-os fizetéssel ugyanúgy védett az ottani vásárlás is.

(#942) xyember


xyember
csendes tag

megnéztem azokat is de majd $30 a különbség

(#943) szlibud válasza xyember (#940) üzenetére


szlibud
tag

Na itt viszont ha jól emlékszem nem lehet paypallal fizetni...

Az e-bay tényleg drága, + sztem azok is ugyanúgy kintről rendelik, csak felárat tesznek rá mint itt a vaterások.

(#944) avirid válasza xyember (#942) üzenetére


avirid
tag

ez csak 11 dollárral drágább a minideal-esnél.

(#945) szlibud válasza avirid (#944) üzenetére


szlibud
tag

Csak ez is 1,5 hónap, tehát ő is kínából hozatja, a szállítást nem is néztem h mennyi, és mi a helyzet vám+ÁFÁ-val? E-bay-os cuccra nem tesznek? Gondolom az EU-ból jön.

(#946) avirid válasza szlibud (#945) üzenetére


avirid
tag

amit linkeltem ebayesen nincs szállítási díj, viszont kínából jön. tehát az áfa+vám is rámegy. én még éppen minidealről rendeltem és sajnos áfa+vámot kellett rá fizetnem (kb 13e). és a csomagküldős topicban írták többen, hogy mostanában szinte mindent megfognak a vámosok, alig lehet megúszni :(

(#947) szlibud válasza avirid (#946) üzenetére


szlibud
tag

Hát akkor meg Kínából rendelek magamnak, ha van nekem is küldik, ha nincs akkor meg rajta keresztül se fogják...
De azért köszi. Am Neked ki hozta?

(#948) vlevi válasza szlibud (#947) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mindegyik kinabol jon. Ugy ertem, ami hasonlo arban van. Mert megvehetned angol, nemet, ... Webshopbol, csak akkor mar dragabb lenne, mert az az elado is kinabol szerzi be, de neki mar ra kell tennie az eu-s wamot, afat, plusz meg tizegynehany euros postakoltseget, ezert van az, hogy ami 200 dollar, az europaban 200 euro, magyarorszagon meg sokszor megtobb.

(#949) szlibud válasza vlevi (#948) üzenetére


szlibud
tag

Nem az a bajom, h mindegyik Kínából jön, az rendben van, de ha a vaterás, stb is akkor rendeli mikor fizetek, akkor minek fizetnék többet?
Ha lenne valahol itthon azonnal átvehető, akkor fizetnék érte többet, mert nincs stresszelés hogy hol van már, jön-e egyáltalán, mikor jön, stb és most 2 hét után ott vagyok ahol indultam.
Ha ezt elkerülhetném, na azért fizetnék többet...

(#950) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sziasztok!

Sajnos lehet, hogy ezzel a csodával kell egy kliensnek fejlesztenem.
Kérésem az, hogy hol lehet találni a készülékhez drivert?

Egyébként nagyon gáz, nincs rajta YouTube, de ami még rossz Google Play se alapból, full kínai az egész, tele szórva hasznavahetetlen kínai appokkal (Baidu, YT-klón, stb).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.