Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) SanyiSay válasza afb (#3000) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

akkora a sürgés forgás errefelé, hogy majdnem a 3001 ről is lemaradtam. :) buktam a 3000 t de a 6000 az enyém lesz.

(#3002) F.B.I. válasza SanyiSay (#2972) üzenetére


F.B.I.
veterán

Üdv ismét! :R

A leírtak alapján kicseréltem a gyári romban lévő modem filet, a miui modem filera átírással, megadtam a jogokat de most újraindítás után még a kártyákat sem látja. Mit csináljak? Feltegyek egy másikat vagy más a probléma vagy egyből romot cseréljek ne szenvedjek (mondjuk azt nem szeretnék, túl sok az adat)?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3003) SanyiSay válasza F.B.I. (#3002) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

"ezen készülék romcseréjét" kérdezted. Ebből arra következtettem hogy van némi rutinod.
Most viszont az az érésem hogy biztonsági mentést nem csináltál ami kezdő hiba.
Mondjuk én voltam a suta mert nem hangsúlyoztam ki.
Vagy csak most izgulom túl a dolgot de fő az óvatosság.

Ezt olvasd
Romcsere utáni rész lenne neked fontos. Csak hogy mindennel képben legyél.

Szóval mindenekelőtt legyen egy biztomnsági mentésed (még a hibás rendszerről is), legalább recoveryből, valamint a telefonmemóriáról is és az SD kártyárol is.
Csak az után kezd neki bárminek.

Rengeteg adat alatt mit értesz? Szinte mindent lehet menteni és az új romra áttenni.
Egy két rendszeralkalmazás kivételével észre sem veszed hogy új romod van. Persze ha pont a régi androidhoz kapott launcerhez ragaszkodott a barátod azt valószínű nem kapja meg. Pedig főként ez az app hozza a megszokott telefon érzést a felhasználónak.

Valamint van a garancia vesztés is ha komolyabban belepiszkálsz ezzel is számolni kell vagy egy teljes mentést végezni, de az munkás dolog. Bár hibás készüléket nem igen találtunk eddig de azért bármi lehet.

Gyári visszaállítás is játszhat, és oda teszed vissza a mentett alkalmazásokat. Ez is még egy lehetőség a romolás előtt.

Szóval hol is tartunk akkor ezekben a dolgokban?

(#3004) Blizzardking válasza SanyiSay (#2997) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Ezzel a névvel meg nem lehet..."

;]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#3005) SanyiSay válasza Blizzardking (#3004) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

:C ez szép lett.

...de nem azt mondtad nem érsz rá nagyon mostanában?
Jaaaa, azért nem animációt csináltál belőle, már megvan. :))

(#3006) Blizzardking válasza SanyiSay (#3005) üzenetére


Blizzardking
őstag

:C

Nem tudsz manipulálni, nem csinálok boot animációt! ;]

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#3007) SanyiSay válasza Blizzardking (#3006) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Látom az rám marad. :)
Már csak kellene valami S750 Hun Fan Club képet kreálni hozzá.
Fejsze legyen benne mert kicsit mindig farigcsálni kell a romokat. :K

(#3008) weareinluck válasza SanyiSay (#3007) üzenetére


weareinluck
tag

Hello Mindenkinek!
Tudna valaki fórumösszefoglalót linkelni? Előre is köszönöm!

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#3009) SanyiSay válasza weareinluck (#3008) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Üdv.
Hát már gondoltam rá csak a lustaság.

Szóval nincs.

Blogomat megnézheted hátha lelsz benne valami hasznosat, ott a telefon dolgait találod meg "összeszedve".
Így külön a nép gondolatait a fórumból nem szedtük még egy csokorba.
[link]

Lehetne egy kérdés és arra a válaszok linkjét betenni, de nem csak a miénket hanem egyéb népek S750 közösségének tapasztalatait is. Hasznos kis oldal lenne az is. Na de majd csak megszületik az az ifjú padavan akiben még ég a tűz hogy mindezt megvalósítsa. :)

[ Szerkesztve ]

(#3010) SanyiSay


SanyiSay
aktív tag

Friss hírek.....

andrea_d86-lenovos750-4.2.2-141211

Mondjuk kicsit szűkszavú a szerző ennél a verziónál. :)

[ Szerkesztve ]

(#3011) SanyiSay


SanyiSay
aktív tag

MIUI 6 is akad a miui rajongóknak.
Android 4.3.1 , angoul tud,

[link]

Tettem fel pár képet is.
Telepíthető, nem fagy, de még most sem ismeri fel a windows -om az usb-n keresztül úgyhogy töröltem is. Nem teszteltem.

[ Szerkesztve ]

(#3012) Blizzardking válasza weareinluck (#3008) üzenetére


Blizzardking
őstag

Mire összehoztuk volna kb elavul a telefon. Megaztán a lényeg lepörgött cirka fél évvel ezelőttig, azóta csak a legfanatikusabbak romolgatnak unalomból. Annyira sose pörgött a topik, hogy valaki rászánja magát, most meg már pláne felesleges. Ha konkrétan érdekel valami, inkább kérdezz rá.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#3013) SanyiSay válasza Blizzardking (#3012) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Áh fenéket halt ki az élet, meg lefutott. :N

Az elmúlt hónapokban, hetekben inkább felpezsdült. Csak sajna inkább priviben kérdeznek a népek.
Nem lehet őket fórumra csalogatni. Pedig egyedül nem tudom mindenre a választ. Sőt :)
Mondjuk a pikantériája a dolognak hogy facén van 28 emberke akiknek egy része talán itt is van a fórumon de más nével és így nem tudom ki kicsoda. :) Nem mintha számítana, de hát azért na.

Nem véletlen alakítgatom bővítem a blogom, nekem sokat segít mert kevesebbet kell írogatnom, és ezért is lenne jó ha valaki romolgatna (helyettem) . Szóval nem lefutott telefon ez.

(#3014) SanyiSay válasza Blizzardking (#3012) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Még szerencse hogy nem álltál neki a 709 es andreának mert most itt az új. ;)

(#3015) GergelyL22


GergelyL22
újonc

Nekem Lenovo S810t-m van. Kínában vettem, hazánkban nem kapható. Android 4,3 van rajta, de nem Google alkalmazásokkal, lévén a Google nem működik Kínában. Hogy tudok erre nemzetközi Android 4.3-at rakatni?

Nokia 3210-Sony Ericsson T100-Nokia 3230-Samsung Corby S3650-LENOVO S810T LTE 4G

(#3016) SanyiSay válasza GergelyL22 (#3015) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Pár lépés.
biztonsági mentést csinálsz pc vel az egész telóról
Rootolod
recoveryt telepítesz
biztonsági mentést csinálsz recoveryvel

ezután ha meghagyod a kapott romot akkor:
törlöd a felesleges kínai appokat, rendszer és felhasználói szinten
telepíted a hozzá való gapps csomagot ami tartalmazza a play összetevőit. Célszerű valami minimál csomagot keresni az nincs tele szeméttel csak a szükséges dolgokat tartalmazza
Ha hibázik akkor keresel másik gapps install csomagot.
Ezt a módszert azért csak akkor ajánlom ha gyári stock rom van fenn, a többivel kár vacakolni. Viszont a gyári romok stabilak szoktak lenni.

Másik módszer:
Telepítesz egy romot. vagy recoveryvel vagy PC vel flash tool segítségével amiben már minden benne van és kész.

Mivel minden telefon más, ezért csak olyan dolgokat tegyél fel a telóra, és használj aminek utána tudsz olvasni fórumon és többen azt írják hogy működik. Egyéb esetben hamar téglásítod a telefont.
XDA fórumokon hasznos dolgokat lehet találni, valamint 4PDA fórumok is hasznosak androidos telefon témában.

Pár link.
[link]
[link]

Ahogy nézem nem régi kezdték gyártani a telefonod. Az új telefonoknál beletelik pár hónapba mire megcsinálják a hozzávalókat.

[link]
Még talán nála érdeklődhetsz priviben hátha tud valamit.

[ Szerkesztve ]

(#3017) vlevi


vlevi
nagyúr

Felraktam Andreát.
Három dolog érdekel
1. Gyári alap böngészőt honnan lehetne levadászni?
2. Menü gombok rezgését hol tudom vajon kikapcsolni? A billentyűzet rezgőjét már kikapcsoltam
3. Amikor scrollozok a képernőn, akkor a végén "túlszalad" fél képernyőnyit, utána visszaugrik. Na, ettől is megszabadulnék, nagyon szívesen. Régebben ez úgy működött, hogy alul, ahol kifutott volna, ott elszíneződött, de nem szaladt tovább.

És végül 4
Úgy vettem észre, hogy néhány alkalmazásnál, amikor képernyőt vált, pl. Tapatalkban a fórumok között mozgok, akkor villódzik jónéhányat, és utána vált. Ez vajon mi lehet?

(#3018) Blizzardking válasza SanyiSay (#3014) üzenetére


Blizzardking
őstag

Én nem állok neki az ziher. Tökéletesen működik a telóm, a verziószámoknak innentől kezdve hogy ugyanarra a kernelre és ugyanarra az androidra épül számomra nincs túl sok jelentősége. Ha lenne egy olyan rom amitől másfélszeres lesz az aksiidő akkor nekiállnék. A MIUI-t anno azért próbáltam ki, mert akartam venni egy Redmi Note-ot, és még nem használtam eddig miuit. (Egyébként most is Andrea van fent).
Ami meg a vasat illeti, - amit írtam azt nem úgy értettem hogy a teló nem használható vagy nem tökéletes, hanem úgy, hogy jönnek ki az egyre újabb soc-ok, és új beszerzéshez kicsit avítt az első generációs 4 magos. Emiatt akinek már megvan, az vagy megtanulta romolni, vagy végleg lemondott róla, aki meg manapság vesz telefont, az ugyanennyiért háromszor ilyen gyorsat tud venni, dupla vagy tripla rammal.

#3016 - azt írja: "Hogy tudok erre nemzetközi Android 4.3-at rakatni?"

Erre az a válasz, hogy keres valakit aki felrakja ;)

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#3019) vlevi válasza vlevi (#3017) üzenetére


vlevi
nagyúr

És mégegy.
A belső sd kártyán van egy autonavidata50 könyvtár, háromszázvalahány mega, 2013 májusi dátummal.
Garantáltan nem én voltam, hiszen 2 órája tettem fel az andreát. Kell ez nekem???

(#3020) weareinluck válasza Blizzardking (#3018) üzenetére


weareinluck
tag

A fórumot úgy egy évvel korábban kezdtem követni, az utóbbi időben meg főleg hogy aktuálissá vált, hiszen birtokomba jutott egy ilyen típusú telefon. Az összefoglalóra vonatkozó kérdést azért tettem fel, hátha valaki volt olyan lelkes, hogy összeállítsa. Így most első lépésként driver vadászat, mtkdroidtools mentés, cwm csere, majd mentés és végül romcsere jön :D (stock van rajta, stabil, de egy-két korábban megszokott finomság hiányzik).
A fórum pörgősségét tekintve panasza senkinek sem lehet, ha baja van a készüléknek vagy a rendszernek, akkor mindenki infóért könyörög, amit meg is kap, így fejlődik a történet. Egyszer eljut oda, hogy nem érdekes (bár az eddigi és a várható hazai szogáltatói kínálat azt sugallja, hogy nem lesz elérhető ilyen funkciókkal ilyen hardverű telefon) de az még odébb van.
Kérdésem is van: ezek iis folyamatosan fejlődő firware-el jöttek ki, mint az A820?
Válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#3021) vlevi válasza vlevi (#3017) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Menü gombok rezgését hol tudom vajon kikapcsolni?"
Megtaláltam. Ha valaki más is keresné, a csnegőhangok beállításai között találja meg.

(#3022) SanyiSay válasza vlevi (#3019) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

autonavidata50

Google a barátod. :)

[link]

(#3023) vlevi válasza SanyiSay (#3022) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tényleg rákereshettem volna.
De nekem is valami ilyesmi sejtelmem volt, hogy ez valami számomra nem ismert navigációs progi maradéka.
Töröltem, nem hiányzik :)

(#3024) Blizzardking válasza weareinluck (#3020) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ha folyamatosan fejlődő firmware alatt a gyári Lenovo frissítéseket érted, akkor nem.
Mivel a telefont eredetileg csak kínai piacra szánják, ezért a saját eredeti romja nem az igazi. A kínai webshopok emiatt ráteszik a saját hackelt romjukat, ki-ki amelyiket favorizálja, ami tartalmazza a google apps-ot, a választható nyelvek sokaságát, és még pár dolgot, pl valamelyik launchert.
A legelterjedtebb kínai webshopos romok a Minideal és az Etotalk, sokan megvették a telefont, ezzel használják és boldogok. Nekem is van egy minideal mentésem, és azzal is tökéletesen boldog lennék.
Custom romok közül a sláger az Andrea-féle, nálunk ebbe ugrottak bele a legtöbben itt a fórumon. Emellett van rá jó MIUI, LeWa amire emlékszem. Ami a verziószámokat illeti, az Andrea és a MIUI is fejlődik a készítők jóvoltából, de az alapok, pl a kernel mindegyik esetében a gyári Lenovóból lett kibányászva.

Rom cserét illetően mindenképpen az a legbiztonságosabb eljárás amit vázoltál. Arányaiban a PC mentés veszi el a legtöbb időt, és jelenti a legnagyobb vesződséget, és a jelentősége pusztán annyi, hogy ha beüt az 1% balszerencse, van mit visszatenned. Ha mégis egy gyorsabb megoldás felé kacsingatnál, akkor play-ből le lehet tölteni a mobileuncle tools-t, ezzel biztonságosan le lehet cserélni a recoveryt CWM-re vagy TWRP-re, és ott tudsz csinálni egy rom mentést, illetve a Mobileuncle-ből egy imei mentést. Hangsúlyozom, kihagyni a driver vadászatos flashtools-os vagy MTKDroidtools-os mentést kockázatosabb! (Ellenben sokkal gyorsabb és egyszerűbb).

Jelenleg a gyári Lenovo, az Andrea, a Minideal és a LeWa rom is megvan sokunknak akár itt a fórumon, de neten is szerte fellelhető, úgyhogy egy tégla telóból ami usb-n elindul flashtoollal lehet csinálni bármit, szóval túl nagy kockázat nincs. Arra kell figyelni, hogy jó cuccot tölts rá, nehogy elflasheld, de ha innen ad valaki linket, akkor tuti kipróbált romot tölthetsz le. Ha sikerül rárakni egy custom recoveryt, akkor kb győztél. Imei még fontos, de mint írtam azt a mobileuncle megcsinálja egy kattintással.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#3025) SanyiSay válasza vlevi (#3023) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Én szoktam törölni időről időre a memóriák tartalmát is. Mert minden ott hagy valami szemetet.

(#3026) weareinluck válasza Blizzardking (#3024) üzenetére


weareinluck
tag

Köszönöm az összefoglalót! Látom a legújabb Andrea rom is megköveteli az alap gyári fw-t, meg ha valóban a többi romnak is ez az alapja, akkor nem nagyon lehet elbarmolni, mint mondjuk az A820-nál. Mentéseket nem hagyom ki, később még jól jöhet, volt már hogy bejött az 1% ;P
Otg-t lehet erre valahogy varázsolni?
Üdv!

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#3027) Blizzardking válasza weareinluck (#3026) üzenetére


Blizzardking
őstag

Persze, igazad van. OTG-t hardveresen nem támogatja sajnos.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#3028) vlevi válasza Blizzardking (#3024) üzenetére


vlevi
nagyúr

"pl a kernel mindegyik esetében a gyári Lenovóból lett kibányászva."
Hááát, igen. Sajnos nagyon gyér a telefonunknak a gyári supportja.
De ha lenne például Cyanogenmod a telefonra, akkor más lenne a helyzet.

Amúgy elég nehéz, pontosabban fogalmazva alapos utánajárást igényel, hogy valaki olyan telefont használjon, amit hosszú távon supportálnak. És jó is. Valami miatt az Android világban kialakult az a fajta hozzáállás, hogy olyan gyorsan jönnek az új készülékek, és olyan gyorsan "elfelejtik" a régebbi telefonjaikat, tabletjeiket a gyártók, hogy (kis túlzással) szoftverfrissítés helyett dobhatod ki a kukába a telefont. Persze, mivel még mondhatni az elején vagyunk az útnak, mert a droid, mint rendszer alig néhány éves, és időközben a telefonok teljesítménye, hardver achritektúrája, és a belépjük épített egyéb herkentyűk (4G, NFC, ésatöbbi) olyan gyorsan bővül, és annyiféle hardver van, hogy szinte képtelenség a visszamenőleges kompatibilitást megoldani. Nem vagyok android fejlesztő, de azt azért látom, hogy megszámlálhatatlan féle hardver létezik már a telefonok között. 2-4-8 mag, 512M-2G RAM, Mediatek, Snapdragon SOC-ok tömkelege, bennük Mali, PowerVR GPU-k, szóval majdnem esélytelen. És, mivel a droid (vagyis alatta a Linux) nem teszi lehetővé, hogy a rendszer alatt a drivereket utólag rakja rendbe az ember (mint pl. Windowson egy laptopnál), így a gyártók sem tudnak "csak" drivert írni a telefonjaikhoz.

(#3029) SanyiSay válasza vlevi (#3028) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Win 8.1 óta ott is megszűnt ez az üzletpolitika ahogy olvastam.
Technika rohamos fejlődése nem teszi lehetővé a gyengébb HW használatát.
Amit nem tud a HW azt nem lehet SW ből megoldani. Ez van. Persze javítani lehetne kicsit talán, de az meg nem éri meg, ha úgy is ott a következő ami fényévekkel jobb, és más.

(#3030) vlevi válasza SanyiSay (#3029) üzenetére


vlevi
nagyúr

Windowsnál most annyi történt, hogy a 8.1-es megkövetel néhány olyan dolgot a processzortól, amit egyes, régebbi, de egyébként teljesen jól működő, win7-et, vagy 8-at futtató procikban nincs benne.
De más nincs. Annak meg tényleg bele kell férnie, hogy tízegynéhány évente frissül a hw követelmény.
De az, hogy a telefonodat azzal az operndszer verzióval vagy kénytelen évekig használni, amivel megvetted, és a rendszeren semmilyen frissítési lehetőség nincsen, az nem ugyanaz.
De sajnos ez van, ez ellen én sem tudok mit tenni.

(#3031) gegsite válasza vlevi (#3028) üzenetére


gegsite
tag

"És, mivel a droid (vagyis alatta a Linux) nem teszi lehetővé, hogy a rendszer alatt a drivereket utólag rakja rendbe az ember (mint pl. Windowson egy laptopnál), így a gyártók sem tudnak "csak" drivert írni a telefonjaikhoz."

Már ne haragudj de ez szimplán hülyeség amit írsz.

Még hogy Linux kernelbe nem lehet modulokat ki be rakni.. muhaha. A Linux kernel 2.6 óta tudja ezt.
Az hogy bele van forgatva (tehát nem mint modul, hanem része a kernelnek a driver) az nem a linux hibája, hanem aki forgatta a kernelt. :W

3D nyomtatás. Akksi időre, és uptime-ra gyúrok.

(#3032) weareinluck válasza vlevi (#3030) üzenetére


weareinluck
tag

Fogyasztói társadalmunkban sajnos ez természetes. Ha többet akar az ember a zsebszámítógépétől, a régit adja el, az újat meg vegye meg oszt csókolom. Lehet, hogy a ram méretét is pont azért növelik olyan óvatos tempóban, hogy az ember azért rádöbbenjen az alkalmazások és az android rendszer falánkságára, ezzel is biztosítva az egyre gyorsabb készülékcserét. Valahogy mostmár csak ennek a növelésének módját kelle kiagyalni, és a következő pár évben nem lenne szinte kötelező évente készüléket cserélni.

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#3033) weareinluck válasza SanyiSay (#3010) üzenetére


weareinluck
tag

Olyan kérdésem van, hogy a logoutos cwm jó lesz az új andrea rom telepítéséhez szerinted?
MtkDT mentéssel már megvagyok, de látom az andrea leírásnál, hogy flasheljem fel a LenovoS750_KitFlashOfficialROMwithCWM.zip-et, de ha simán mobileuncletoolssal feltolhatom az új romot akkor nem állítanám neki a gépemet nyóccázvalahány megát leszedni, aztán még flashelgeti.

Ahogy látom a repart külön megy, elsőre azt hittem ahhoz van köze....

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#3034) weareinluck válasza weareinluck (#3033) üzenetére


weareinluck
tag

A MUT-tal természetesen nem a romot hanem a cwm-et raknám fel :D

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#3035) SanyiSay válasza weareinluck (#3034) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Jól látod.
Recovery installal mennek fel a romok.
Flash toolal csak akkor kell feltenni a gyári stock romot amit az andrea oldalon javasolnak, ha rendet akarsz rakni a particiók terén, vagy beütött valami egyéb.
Andrea kizárólag gyári particióra megy fel, vagy az oldalán közzétett 2.5-ös particióra.

Logoutomból letöltött CWM és TRWP is jó.
CWM annyiban rossz hogy nem tapis , és előfordulhat hogy nem tudja visszaállítani a Backuppot md5 hibára hivatkozva. Én ezért nem használom.

md5 mismatch problem
Elvileg ha törlöd az md5 fájlokat akkor működik rendesen, de ezt nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#3036) Blizzardking válasza weareinluck (#3033) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nem kell felflashelni a stock romot előbb, mehet egyből az andrea recoveryből. Wipe dalvik, wipe data kell, a format systemet megcsinálja telepítéskor. Persze előtte - ha már fent van valamelyik recovery - csinálj azzal is egy mentést.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#3037) weareinluck válasza SanyiSay (#3035) üzenetére


weareinluck
tag

MtkDT mentés megvan, szóval a visszaállítás is abból történik ha igény lesz rá. Persze lesz cwm mentés is. Azért nem twrp mert eddigi 6 féle telefon flashelése során csak azt használtam, a másikat sose.
Kérdésem még csak annyi lenne, hogy a rom telepítése előtt vagy után futtassam a repartot?
Válaszokat előre is köszi!

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#3038) Blizzardking válasza weareinluck (#3037) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ha lefuttattod a repartot, nem fog egyből elindulni a teló. Ugyanúgy meglesz a system, data stb partició, csak a módosított méretben, és üresen. Emiatt vagy visszateszel rá cwm-mel egy meglévő mentést, vagy telepítesz egy új romot.
Én személy szerint azt csinálnám, hogy mentenék egyet cwm-ből, utána futtatnám a repartot, utána megpróbálnám feltenni az új romot. Ha valamiért nem megy fel, akkor vissza lehet alakítani a gyári partició méretet, erre feltenni az új romot, ekkor mentés megint, és ha ezek után megint megcsinálod a nagy particiót, akkor a két meglévő mentésedből azt állítod vissza amelyiket akarod.
Remélem nem volt túl kusza.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#3039) weareinluck válasza Blizzardking (#3038) üzenetére


weareinluck
tag

A lényeg, hogy legújabb andrea romot szeretném kioróbálni átparticionált belső tárhellyel. Az A820-asomnál felmerült olyan probléma, hogy felment a rendszer, majd egy pár alap program telepítése után már nyikorgott is, hogy kevés a hely. Ott a probléma a mértéktartással lett megoldva, de hosszútávon az nem tartható... EzértEzért akarnám ezt megoldani, akkor hosszabb távra is nyugodtan be lehet rendezkedni erre a telóra.

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#3040) cappa72 válasza weareinluck (#3039) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az A820-asomnál felmerült olyan probléma, hogy felment a rendszer, majd egy pár alap program telepítése után már nyikorgott is, hogy kevés a hely. Ott a probléma a mértéktartással lett megoldva
Pedig ott is van lehetőség az átparticionálásra, több módon is.
Az átparticionálásnak gyakorlatilag csak előnye van.
Érdemes a rom telepítését megelőzően megtenni az átparticionálást.
A CWM-ből telepített romok ezt ugyanis men bírálják felül: a módosítások ugyanis az ebr1 ebr2 blokkeszköz-szakaszok módosítását tartalmazzák, amelyet a factory reset "érvényesít"; gyakorlatilag az új értékekkel formázza az adatpartíciót.
Az átparticionálás előtt mindenképpen el kell olvasni a használati útmutatót amit melélkelnek hozzá, mert telefononként és megoldásonként eltérőek lehetnek.
Nem veszélytelen műveletről van szó, ám a gyakorlat azt mutatja, hogy a bevált módszerekkel nincsenek fennakadások.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3041) vlevi válasza gegsite (#3031) üzenetére


vlevi
nagyúr

""És, mivel a droid (vagyis alatta a Linux) nem teszi lehetővé, "
Igazad van, ezt benéztem. Pedig annakidején én is szórakozgattam ilyenekkel. Csak az már rég volt.
A baj az, hogy a droidba annyira bele van drótozva a hardver, hogy valami eszméletlen.
pl. van Cyanogenmod11 valamelyik mtk6589 procis telefonra, de senki nem merné meg felrakni.
Vagy, a különböző android tv okosítók, majdnem ugyanaz mindegyik (nagyjából rk3066, rk3188, amlogic s802-ből lehet választani), de mégsem lehet használni az egyik rk3188-as ROMját a másikhoz. Táblagépeknél szintén.
Ebben kellene valami nagyon előrelépnie a droidnak, hogy felrakhassak egy bármilyen google által kiadott androidot, és majd valamilyen formában rákerül a telefonra/tabletre a működéshez szükséges driver.

(#3042) Blizzardking válasza cappa72 (#3040) üzenetére


Blizzardking
őstag

Szerintem ha egy frissen átparticionált telóra felteszi a romot, akkor nem fogja látni az SD kártyát, mert a vold.fstab nincs módosítva. Kérdéses hogy egy zsír új Andrea rom ad-e valamiféle root filekezelőt amivel akár egy átnevezést meg lehet oldani a system/etc alatt. Ez csak most jutott eszembe, elnézést hogy nem szóltam korábban. Tudom hogy én is ezt javasoltam pár hsz-el előbb, de a mountolásra nem gondoltam.
Anno én ezt úgy oldottam meg, hogy system appot csináltam a total commanderből, megcsináltam a particionálást, utána visszaállítottam a mentésemet, és nem volt baj hogy nem látszott az SD kártya, mert tudtam szerkeszteni a vold.fstabot, és reboot után minden patent volt. Csak már majdnem 2 éve volt és nem emlékeztem mindenre.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#3043) ObiWan13


ObiWan13
tag

Sziasztok!

Meg lehet cserélni a beépített memóriát, és az sd kártyát root-olás nélkül? Kevés a hely a telómon, pár appot nem enged áthelyezni az sd kártyára, és már 80% foglalt a tárhelynek :(:(
Néha, amikor kamerára váltok, a képernyő zöldre vált. ezt hogy lehet orvosolni, újraindítás nélkül?

Nem vagyok nagy telefonguru, ezért is félek egy kicsit a rom csere miatt, de lassan nem lesz hely a telómon :(

(#3044) Tc_81


Tc_81
csendes tag

Üdv urak!

A viber/skype okozta zöld képernyőre végül sikerült valakinek megoldást találnia?
Használtam a keresőt, de nem találtam erre utaló nyomot.
Válaszaitokat előre is köszönöm.

A tévedés jogát fentartom!!!

(#3045) gegsite válasza Tc_81 (#3044) üzenetére


gegsite
tag

Csak a reboot segít.
Most azon gondolkodtam, hogy a gyári romnál volt-e ilyen (etotalk volt anno)... fene tudja.

3D nyomtatás. Akksi időre, és uptime-ra gyúrok.

(#3046) SanyiSay válasza ObiWan13 (#3043) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Nem hinném hogy root nélkül menne, bár még sosem volt rootolatlan készülék a kezemben. Viszont azt talán engedi hogy az általad telepített programokat áttedd SD kártyára.
Beállítások/Alkalmazások menüpontban megtalálod az alkalmazásaid és ott ha rákattintasz egy alkalmazásra akkor a megnyíló ablakon bellül keress egy olyan gombot amire az van írva hogy áthelyezés SD-re. Ha ez szürke akkor nem lehet áthelyezni azt az alkalmazástértelem szerűen. Vagy vannak olyan alkalmazások is amik ezt megteszik helyetted de ezzel csak még egy alkalmazást telepítenél az amúgy is kis helyedre.

Valamint
Beállítások/Tárhely menü legtetején be lehet állítani némely romnál hogy mi legyen az alapértelmezett telepítési hely, talán azt is át lehet állítani hogy minden az sd kártyát használja.

Ezek minden romnál másképp néznek ki, de erre felé tudsz keresgélni a sajátodban.
Root és recovery nélkül néha eléggé neccesek ezek a cuccok.

(#3047) SanyiSay válasza Tc_81 (#3044) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Viber-t nem halottam még, hogy zöldítene. Skype pedig már microsoftos úgy hogy lehet windowsPhone a megoldás.
S750 re még nem találtam telepíthető wint. :N

(#3048) SanyiSay válasza Blizzardking (#3042) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Ilyen problémára nem emlékezem.
Andreánál nem kell módosítani a vold.fstab ot, már cserélve telepíted.
Téged ismerve lehet visszaállítottad Andreát is eredeti felosztásra, hogy ne legyen tele szeméttel az SD kártyád. :P

(#3049) Tc_81 válasza SanyiSay (#3047) üzenetére


Tc_81
csendes tag

Pedig sajna igen. Legalábbis a gyári romnál tuti, mivel ez van nekem. Korábban amikor először telepítettem fel viber-t, meglepődtem tőle és írták is külföldi fórumokon, de még tán itt is, hogy a hiba oka skype/viber/egyéb voip alkalmazás.

A tévedés jogát fentartom!!!

(#3050) Blizzardking


Blizzardking
őstag

SD és phone storage felcserélése innentől,
megoldás részletesen leírva itt.

Érdemes néhány hsz-el előtt-mögött is elolvasni, sok érdekes dolog volt akkoriban.

SanyiSay - nekem most valóban andrea van a klasszikus kiosztással, hogy ne szemetelje tele az SD karimat, de már fingom sincs hogyan jutottam el ide. Én úgy emlékeszem simán feltettem a minideal romra egy andreát és kész, a particionálás ettől teljesen külön mutatvány volt, de az tény hogy visszacsináltam eredetire.
Ezek szerint az Andrea alapból a 2,77-es kiosztást szereti, és ha egy ilyenre valaki rárakja, akkor egyfől futos vígan?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.