Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:40:23

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Skoo


Skoo
újonc

Sárgaság
Ha már GPS, minap 28 fokban indultunk el a közeli faluba, a GPS tartó elöl, napon közben folyamatos töltés.
Sajnos előjött ugyanaz a sárgaság ami miatt ki kellett cserélnem a régi LG optimus G-m képernyőjét.
A telefon túlhevült és az alsó részen besárgult a képernyő.
Azonnal kikapcsoltam és bekapcsoláskor eltűnt, de az LG óta tudom, hogy ez csak rosszabb lesz.
Veletek nem történt meg?
Hol tartjátok az autóban a telefont?

(#2052) janaman01 válasza Skoo (#2051) üzenetére


janaman01
addikt

Nem. Viszont ha kint van a napon besárgul ???? Eh ezt jó tudni, bár én is besárgulok a napon ha sokáig kint vagyok :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2053) gonorrea válasza Skoo (#2051) üzenetére


gonorrea
senior tag

Én anno vettem egy olyan tartót amit a műszerfalon lévő levegőbefújóra lehet csiptetni (mint az illatosítókat)! Ott vsn mellettem, és légkondi nyomja rá a hideget, a nap sem süti! Régi ablakos tartónál volt olyan hogy lekapcsolt a telefon (töltés+navi+nap már sok volt az akksinak), csere óta nem volt ilyen gondom, igaz évente max 2-3x használom erre

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#2054) janaman01


janaman01
addikt

meizunál megcsináltam müködik...jiayu szét van szedve..vállakozó kedvőek hajrá.)

nah legyen már egy kis szakmai is...ugye észrevettétek hogy ahogy a jiayu se,ez se megy ART módban , 4.4 nek pont ez lenne a lényege...
nos megoldható,

a build prop ban meg kell keresni ezt a sort: persist.sys.dalvik.vm.lib=libdvm.so
át kell irni erre: persist.sys.dalvik.vm.lib=libart.so
ezután mentés....lesz egy build prop bak is automatikusanelmenti a régit is ( biztonsági)
ezt követően a data/dalvik-cache mappából törlni az összes ott lévőt, majd egy restart
újrainduláskor elöjön a flyme felület, átforgatja az összes appot, és ART módban fog futni...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2055) k.zozo. válasza BullZeye (#2049) üzenetére


k.zozo.
tag

Köszi, akkor a 20150507-083407-S3S lesz a befutó. Arcfelismerést nem használom.

(#2056) pusihusi válasza janaman01 (#2054) üzenetére


pusihusi
addikt

"build prop ban" Hogy lehet előcsalni? Köszi!

Üdv. Feri!!

(#2057) janaman01 válasza pusihusi (#2056) üzenetére


janaman01
addikt

Mondjuk a root explorer ben a system ben hosszan nyomsz rajta és text editorral megnyitás

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2058) menyuskahh válasza janaman01 (#2054) üzenetére


menyuskahh
tag

Siker! Átforgatott 140+ appot úgyhogy szinte tuti ARTban van. Írjátok mit teszteljek :)

[ Szerkesztve ]

(#2059) pusihusi válasza janaman01 (#2057) üzenetére


pusihusi
addikt

Átírtam de mindig vissza megy, mivel kell menteni?

Üdv. Feri!!

(#2060) janaman01 válasza menyuskahh (#2058) üzenetére


janaman01
addikt

Inkább majd az lesz izgi mi nem megy art alatt
Menteni ? Menü gomb bal gomb save and exit....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2061) baitsee23 válasza janaman01 (#2060) üzenetére


baitsee23
őstag

Próbáltam utána olvasni ennek az ART módnak...
Vázolnátok hétköznapi nyelven, mire jó, való ez?

Samsung Galaxy S24

(#2062) menyuskahh válasza baitsee23 (#2061) üzenetére


menyuskahh
tag

Annyi a lényeg, hogy ARTban lett bevezetve az ahead of time compileolás, ami annyit tesz, hogy pl dalvik alatt a dolgoknak csak bizonyos része volt gépi kódba (gépi kód gyorsan futtatható), itt meg installálásnál lecompileolódnak(lefordítódnak) gépi kódra. Dalviknál az app bizonyos részei voltak ugye gépi kódban, ezért azokat indításnál amit épp használ gépi kóddá kell alakítani, ez több időt vesz igénybe. ART alatt meg csak fogod és futtatod. Továbbá jobb a memóriakezelése(jobb a garbage collection mechanizmus), újfajta debuggolási lehetőségek meg egyéb hasonlók.

(#2063) baitsee23 válasza menyuskahh (#2062) üzenetére


baitsee23
őstag

:R
Én ebből azt rakom össze, hogy gyorsabb, akadásmentesebb lesz a működés. :)

Samsung Galaxy S24

(#2064) menyuskahh válasza baitsee23 (#2063) üzenetére


menyuskahh
tag

Őhm javarészt igen, viszont ugye a kitkatben csak mint "experimental funkció" van benne az ART, tehát nem tökéletes, pl antutu alatt 38990pontot érek el ART alatt, és non-verified lesz a pontszám. Teljes támogatása a lollipop alatt van, ott ugyanis az egész rendszer már ART-ra épül, ott pl ilyen 44-45k antutukat hoznak az S3-ak :) Bár úgysem benchmark miatt vettem a telót :) Meg szintetikus benchmarkal nem sokra megy egy átlag felhasználó mint én :)

(#2065) baitsee23 válasza menyuskahh (#2064) üzenetére


baitsee23
őstag

Ha ezzel a tudással te átlag felhasznál vagy, én hova soroljam magam?! :D
Köszi az okítást! :C

Samsung Galaxy S24

(#2066) Evita85


Evita85
tag

Most néztem s nekem is a 0314ei rom van fent. Egyszer kétszer eldobálja a SIM jelet,de ez főleg bekapcsoláskor jön elő. (Én nem nagyon kapcsolom ki a telot,igy nem probléma,csak elöször megijedtem..)

(#2067) janaman01 válasza Evita85 (#2066) üzenetére


janaman01
addikt

Szerintem a w-s ben az a legstabilabb, illetve a legutolsó is egyben, arra még nem jött ki frissités.

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2068) Pfiucska válasza janaman01 (#2067) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Nem is nagyon fog, és gyári frissítésre ne is számítsak?

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#2069) janaman01 válasza Pfiucska (#2068) üzenetére


janaman01
addikt

Nem hiszem hogy pont a nemzetközi verziót fogják magára hagyni, csak marha sokfelé kell figyelni ugye ott a sima 2gb kinai, abból a w -s, ott a 3gb kinai, a w-s, meg mostmár ott a lalipop is :D..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2070) szucsi77


szucsi77
újonc

Hello. A kamera fv5 fasza jo,de hol tudok előlapi kamerát váltani rajta? Sehol neem találom!!!!! :(((

(#2071) Lecs@ válasza szucsi77 (#2070) üzenetére


Lecs@
addikt

Arra fogj másik appot :D

512 GB

(#2072) nagyra


nagyra
tag

Lollipop-nál odatették az energiatakarékosságot is :D Tegnapelőtt este óta 12%-ot merült, úgy, hogy tegnap 8:30-tól 22:30-ig be volt kapcsolva a WiFi, és beszéltem kb. 3 percet. Éjszaka meg merült kemény 1%-ot :C

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#2073) pusihusi válasza nagyra (#2072) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia a 4.4-nèl is 1%-ot merül èjszaka. Màs. Valaki tud 4.4 alá olyan programot hogy mindi világîtson a három szoft gomb. Köszi.

Üdv. Feri!!

(#2074) menyuskahh válasza pusihusi (#2073) üzenetére


menyuskahh
tag

Azt kernel oldalról kell támogatni asszem. A németek csináltak jiayucontrol nevű appot amely jelenleg csak saját romjaikon megy, mást nem tudok.

(#2075) menyuskahh


menyuskahh
tag

ARTban semmi változást nem vettem eddig észre, mondjuk nem vagyok power user. Hearthstone clash of clans ugxanúgy megy. Böngészés ugyanaz, sok megnyitott ablakkal is. Talán mintha az akksi lenne picivel jobb de az lehet placebo.

(#2076) AnTigy válasza menyuskahh (#2074) üzenetére


AnTigy
tag

Sziasztok!

Annak akit érdekel:
Az XDA topik újraindulása utáni első hozzászólások egyikében a szerző leírta hogyan lehet a dragondevil kernel kontrol apk-ját bármely rom alatt használni (így - egyebek mellett - a szoft gombok állandó világítása is megoldható vele).

Béke :)
Anti

[ Szerkesztve ]

Minél többet megismersz, annál világosabbá válik milyen keveset is tudsz

(#2077) menyuskahh válasza AnTigy (#2076) üzenetére


menyuskahh
tag

Picit később foglalkozok vele, és leírom lépésről lépésre hogy kell :) Vagy eleve csinálok egy módosított pakkot ha tudok.

(#2078) janaman01 válasza menyuskahh (#2075) üzenetére


janaman01
addikt

Igen, ennél a hardvernél már nem igazán látni a különbséget, viszont elvileg a készenléti üzemideje jobb

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2079) nagyra válasza pusihusi (#2073) üzenetére


nagyra
tag

A 4.4-nél 2%-ot merült... Legalábbis nálam, de úgy emlékszem, hogy többen is ezt mondták korábban.

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#2080) menyuskahh válasza AnTigy (#2076) üzenetére


menyuskahh
tag

Esetleh ha dobsz egy konkrétabb linket az jó lenne, nem vagyok gépközelben és így nehéz keresni a topicon belül xda-n :)

(#2081) Balage700


Balage700
tag

Tesztelgetem folyamatosan a kamerát. Fényképet szerintem egész korrektül csinál. Vettem még régen egy turistakattogtató Samsung-ot, azt biztosan veri videóban, képben is szerintem, mivel tudja a Depth-of-field-et. Viszont a Cinema FV-5 az nekem lefagy. Még úgy is, hogy az ingyenes verzióban csak 720p-ben akar felvenni. Egyébként korrekt a kamera Lenovo alkalmazásra esküszöm, meg az IgCamera appra.

(#2082) kisszoli0707


kisszoli0707
tag

Másnál is visszaáll az "alapértelmezett telepítési hely" az SD kártyáról a telefon belső memóriájára,miután a telefont a PC-re csatlakoztattam,majd onnan leválasztottam?!Fényképezés esetén kell figyelni,először ott figyeltem fel erre a "bakira".Lényegében a telefon belső memóriájára is elférnek a fényképek,de jobb szeretem,ha az SD-re kerülnek a képek,videók.Nem lehet ezt úgy beállítani,hogy a telót PC-re kötve és onnan leválasztva ne kelljen állandóan beállítani az alapértelmezett telepítési helyet?

(#2083) pusihusi válasza menyuskahh (#2077) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia hogy állsz vele?

Üdv. Feri!!

(#2084) menyuskahh válasza pusihusi (#2083) üzenetére


menyuskahh
tag

Még nem volt időm foglalkozki vele, illetve nem voltam gépközelben még. Linket sem kaptam még, de utánajárok magam valszeg :)

(#2085) gabika318 válasza kisszoli0707 (#2082) üzenetére


gabika318
aktív tag

találkoztam ezzel a bakival, agybajt kapok tőle, egyenlőre ezt próbáltam, de nem működik

persist.sys.sd.defaultpath=/storage/sdcard1

[Phone: Jiayu S3 (2GB)][Sys: JIAYU.DE 5.1 RC1][Recovery: TWRP 2.8.7.0]

(#2086) menyuskahh válasza pusihusi (#2083) üzenetére


menyuskahh
tag

Nah!
Meg is van minden működik.
Akit érdekel a következőkben leírom, hogy kell feltelepíteni a DragonDevil 0.30 kernelt, illetve a jiayucontrol.apk-t.
Első körben ROOT jog kell a telefonunkra, ez a legtöbbeknél elérhető a Beállítások->Biztonság->Superuser bepipálásával.
Második körben play storeból le kell tölteni egy ES File explorer managert, vagy egy ROOT Explorer-t.
Harmadik körben szükségünk van a következő fájlokra: (Forrás: [Android-hilfe.de])
[Ezeket kell letölteni:]
1. Ha ezek megvannak, telepítsük fel a Flashify nevű appot, amit mellékeltem a letöltések között.
2. Futtassuk a Flashify nevű appot, és adjunk neki ROOT hozzáférést.
3. A Flashify-ban "Flash" fül alatt válasszuk a Boot image opciót, majd tallózzuk be az általam mellékelt boot.img-t.
4. Megkérdezi, hogy Flash boot? Nyomjunk a YUP!-ra, majd ha emlékeim nem homályosak, akkor felajánlja, hogy indítsuk újra a rendszert az újdonsült kernelünkel, ha nem, akkor indítsuk magunk újra :)
5. Bizonyosodjunk meg róla, hogy tényleg DragonDevil kernelünk van, melyet a Beállítások->Telefonról menüpontban találunk, a Kernel verzió mellett. Valami hasonlót kell látnunk, hogy 3.10.48-DragonDevil_0.3.0.
6. Jiayucontrol.apk telepítése, még felesleges futtatni, mert azt közli velünk, hogy inkompatibilis ROM.
7. Az általatok választott ES File Explorer manager, vagy ROOT Explorerben, hozzatok létre egy mappát a /system mappában .jiayu néven. Tehát legyen egy mappaszerkezetetek a következőképp: /system/.jiayu
8. Indíthatjátok a Jiayucontrol appot, mostmár nem írja ki hogy inkompatibilis ROM, lehet tweakelgetni a beállításokat :)

Minden előtt érdemes mentést készíteni, ha valami nem úgy sülne el, mint ahogy szeretnétek.
Semmilyen szoftvert nem birtoklok az alábbiakból, minden köszönet érte a jiayu.de munkatársainak, superdragonpt-nek, és DerTeufel1980-nak a kis megoldásért.
Semmilyen felelősséget nem vállalok a leírtakért, nálam minden úgy működött ahogy leírtam.
Bármi kérdésetek van kérdezzetek nyugodtan :)

[ Szerkesztve ]

(#2087) menyuskahh válasza menyuskahh (#2086) üzenetére


menyuskahh
tag

Akik folyamatosan világító soft gombokat szeretnének, azok itt a jiayucontrolon belül, a tweak fül alatt, a Change behaviour of Softkey backlightot rakják ON-ra :)

(#2088) janaman01 válasza menyuskahh (#2087) üzenetére


janaman01
addikt

Szép munka!!
Mondjuk engem zavarna folyamatosan világitó gomb pláne ha filmet nézek:)
Más előnye a kernelnek ? Nem főzi a procit ?

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2089) menyuskahh válasza janaman01 (#2088) üzenetére


menyuskahh
tag

üzemidőben hangyafasznyival talán jobb mert az ilyen check intervalok csökkentve va benne, engem is zavarna a folyamatos világítás, nem vettem észre hogy főzné a procit, eléggé az alap governorokat használja. Más írta, hogy jobb a 4g erősebb a wifi, amit én nem vettem észre, igazából indulásnál több a szabad ram is, nem olyan agresszíven zárja be az appokat mint a creative. De kezdeti 1.55Gb szabad ram egy idő után beáll a megszokott 1-1.1re, sebességbeli meg egyéb különbséget 18-a óta nem vettem észre. Számomra ez a van, kipróbálom, nem vettem még észre változást kategória. :) Csak volt már aki szeretne folyamatosan világító billt és azért raktam be :)

[ Szerkesztve ]

(#2090) PirosHello válasza menyuskahh (#2086) üzenetére


PirosHello
senior tag

Szép leírás. Nekem a kernel már 1 hete simán felment TWRP alatt, csak a hozzávaló alkalmazást nem sikerült telepítenem (eddig :R ).

Két dologra nagyon hasznos sztem: Lehet a rezgőmotor intenzitásán állítani, és governort állítani az alapból beállított interactiv helyett (pl. takarékosabbat, avagy teljesítmény-orientáltabbat).
A CPU frekvenciájához nem nagyon nyúlnék, mert komolyabb 3D-s játékok alatt így is eléggé melegszik a teló (ugyanannyira, mint a gyári kernellel, ez nem az új kernel miatt van :R ). Mondjuk aki az akku takarékosság magyar csúcsát szeretné döntögetni, annak érdemes játszania a min. frekvencia lejjebb vitelével (attól nem megy tönkre, legfeljebb lefagy).

Régebben a Motorola Defy+-om rendszer CPU frekijét 15-20%-al simán felfelé és lefelé is lehetett állítani, nem volt gond vele. Pedig az még 45nm csíkszélességen készült :U

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#2091) pusihusi


pusihusi
addikt

S3 Lollipop v5.1 BETA! Ebbő csa a 2 GB-os rom van? Vagy ugyanaz?

Üdv. Feri!!

(#2092) menyuskahh válasza pusihusi (#2091) üzenetére


menyuskahh
tag

A második Beta-ra már azt írják megy 3gb változaton is. Az első beta még azthiszem bootloopot okozott.
Ui.: aki már lollipopot használ és van play storeja, az esetleg lecheckolná nekem, hogy ah dungeon hunter 5 fagy-e még? : D

(#2093) pusihusi válasza menyuskahh (#2092) üzenetére


pusihusi
addikt

Az hol van, honnan lehet letőlteni?

Üdv. Feri!!

(#2094) menyuskahh válasza pusihusi (#2093) üzenetére


menyuskahh
tag

Needrom
Ide mindig a frisset teszik fel.

(#2095) pusihusi válasza menyuskahh (#2094) üzenetére


pusihusi
addikt

Ez a MÁSODIK !! hivatalos ! ! BETA! ! Lollipop verzió a Jiayu S3 (2GB RAM). Ez a 3gb-re is jó?

Üdv. Feri!!

(#2096) egykettő válasza pusihusi (#2095) üzenetére


egykettő
aktív tag

alatta írja "This second BETA also works on a S3S, so now you can also test LP 5.1."

Elvileg hétvégén már nálam lesz a 3gb verzió

(#2097) jata108 válasza menyuskahh (#2094) üzenetére


jata108
csendes tag

Szerintem érdemes várni még az 5.1-el...mondjuk holnapig. addigra szerintem felkerül a spanyolok főzése is: www.movilesdualsim.com/tema/tsunami-5-1-lollipop-s3-mod-mdsteam.104083/page-9 a 2.bétát csiszolják használható formára

(#2098) gabika318 válasza menyuskahh (#2086) üzenetére


gabika318
aktív tag

DragonDevil Kernel Installer

Csak, hogy egyszerűbb legyen a dolog készítettem egy csomagot a DragonDevil Kernel telepítéséhez. Nem kell tenni mást, csak egy custom recovery alól telepíteni. menyuskahh: köszönöm szépen az infókat!

És ha már kernel, egy kicsit én is belenyúltam:
Insecure boot-ot csináltam belőle, illetve írhatóvá tettem a \system partíciót, mivel sokat túrom a rendszer partíciót.

Letöltés: MEGA

Rendszerkövetelmény:
Android 4.4.4
Root jog
Custom recovery

A JiayuControl progit indenki saját felelősségre használja, nem lenne jó kifőzni a procit...

[ Szerkesztve ]

[Phone: Jiayu S3 (2GB)][Sys: JIAYU.DE 5.1 RC1][Recovery: TWRP 2.8.7.0]

(#2099) nagyra válasza jata108 (#2097) üzenetére


nagyra
tag

Olvastam a kínaiaknál, hogy 11.-én elvileg jön a hivatalos gyári 5.1, vagy egy újabb béta ROM.
Mondjuk én a 2. bétát használom okosítva egy hete, én ezzel is el tudnék élni még pár hétig :D

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#2100) nagyra válasza menyuskahh (#2092) üzenetére


nagyra
tag

Megnéztem, a DH5 lefagy 5.1 alatt is pár perc után, valami Val... főellenség vagy mi érkezésénél...

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.